Opinie o Abc w Gdynia Bosmańska 36A

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Abc. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Abc o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Abc w Gdynia Bosmańska 36A

Klient Nowy wpis

Sklep ABC (usunięte przez administratora) na pojemnikach w garmażu wliczając pojemnik razem z ceną towaru a następnie przekazie żądają 25 groszy za pojemnik

Czy w Abc możliwa jest praca na podstawie B2B?

Fryc Nowy wpis

Obsługa na 5+....towar? Mięsa, wędliny ok....warzywa dużo lepsze w pobliskich warzywniakach...A ceny? Chyba najwyższe w Trójmieście...np taka zwykła Magiczna gàbka w abc jest za ponad 9 zł a taka sama w Kauflandzie 3,45 zł....i jeszcze jedno...ciasnota na warzywniaku ...wykładanie towaru to hard core

Czy zdarzają się nadgodziny w Abc?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Abc? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
królik 2

z powodu złej atmosfery i złej woli pracownika × oraz agresywnego działania na inne osoby.byłem świadkiem konfliktu i popychania kolegi oraz wyzwisk pod jego adresem. nigdy nie miało miejsca nic podobnego w żadnej pracy. To jest szczyt prawie burda pijacka w pracy. A powody iście chuligańskie podejście do innych. Chęć dominacji nad słabszymi fizycznie osobami .Bardzo mi to szkodziło na zdrowie. nie przedłóżono mi umowy o pracę .bo byłem świadkiem złej sytuacji w pracy i nie mogłem pracować po kilkanaście godzin dziennie z takim człowiekiem..× . x traktował czasem kobiety jak przedmiot pożądania ...okazując im brak szacunku. celowo...az się denerwować musiały .? i już nie pracują.. . Właściciel wydaje się być ok..ale nie można być (usunięte przez administratora) w pracy.z powodu kogoś × np.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Piekarz

04.08.2023 04:08

Piekarzikona wywiad

Chciałbym opowiedzieć o pracy w Delikatesach ABC w Gdyni przy ulicy Bosmańskiej 36.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Piekarzikona wywiad

Na umowie miałem wpisane stanowisko Pomocnik Piekarza. Nieoficjalnie byłem jednak Kierownikiem piekarni. Do moich obowiązków należało również m.in. zatrudnianie personelu.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Piekarzikona wywiad

Niemiłe zachowania ze strony jednego pracownika i ciężkie zaniechanie podstawowych obowiązków po stronie pracodawcy. Rekrutowałem zespół, w tym osobę na stanowisko pomoc cukiernika. Niestety nowy pracownik okazał się agresywny: ubliżał cukierniczce, rzucał też blachami i garnkami. Dla mnie takie zachowania są nieakceptowalne i podziękowałem tej osobie za współpracę, tłumacząc jej, że agresywne zachowania w zespole/ w pracy są niedopuszczalne. Po tygodniu osoba ta wróciła do pracy na skutek wstawiennictwa innej kierowniczki. Wyraziłem swoją opinię szefowi, mówiąc, że to źle się skończy i w moim odczuciu jest to błąd. W międzyczasie osoba agresywna (dalej będę o niej pisał per X) i druga kierowniczka, nieustannie wyrażali niezadowolenie z pracy głównej cukierniczki, aż ta została ona zwolniona. Głównym cukiernikiem została osoba X. Następnie zatrudniliśmy nową pomoc cukiernika, która sama, po około miesiącu, zwolniła się z powodu agresywnych zachowań i wysokich wymagań pracownika X. Następnie z pracy odeszła też sprzątaczka, z powodu niepożądanych zachowań - na tle seksualnym - pracownika X. W międzyczasie miałem też konieczny pobyt w szpitalu z powodu wstawiania blokad w kolanie. Po moim powrocie z urlopu zdrowotnego, pracownik X głośno wyrażał swoje niezadowolenie o terminie mojej nieobecności. Udało mi się jakoś załagodzić sytuację, aż do dnia, kiedy to agresja pracownika X osiągnęła apogeum. Najpierw nakrzyczał w sposób mocno agresywny na piecowego, który spóźnił się 3 minuty do pracy. Następnie ja - jako kierownik działu - włączyłem się w sytuację, chcąc nad nią zapanować. Usłyszałem serię wyzwisk i poniżeń, doszło też do rękoczynów ze strony pracownika X. Od razu zgłosiłem tę sytuację szefowi, który akurat przebywał na urlopie. Zaznaczyłem też, że obawiam się o moje bezpieczeństwo i zdrowie. W odpowiedzi otrzymałem tylko SMS, z sugestią bym nie zachowywał się jak dziecko i nie psuł urlopu szefowi. Była jedyna odpowiedź szefa na całą sytuację, nie napisał nic więcej przez kolejne trzy tygodnie. Kolejny kontakt ze strony szefa miał miejsce dopiero wtedy, gdy wraz z prawnikiem napisaliśmy wypowiedzenie pracy z winy pracodawcy (ciężkie naruszenie obowiązków wobec pracownika). Podczas spotkania szef przyjął narrację pracownika X, że to ja wywołałem całą sytuację i pierwszy byłem agresywny. Nie dało się z nim inaczej rozmawiać. Mam zamiar zgłosić to do odpowiednich Instytucji.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Piekarzikona wywiad

4000-4500 netto na umowie o pracę.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

8 miesięcy.

Piekarzikona wywiad

Nigdy w życiu, z powodu zachowań pracownika X. Wyzwiska z jego strony są na porządku dziennym. Poza tym dochodzi do rękoczynów i innych form agresji, a szef na to nie reaguje, o czym opisałem wyżej. W firmie jest też wysoka rotacja pracowników przez zachowania osoby X. Poza tym, jest to absorbująca praca, po 12-16 godzin dziennie. To osoba X oczekuje takiego wymiaru pracy i stąd też zaczęła psuć się atmosfera w firmie.

Piekarzikona wywiad

Szkolenia uzupełniające w kierunku piekarnictwa.

Piekarzikona wywiad

Było tylko jedno szkolenie zawodowe. Ponadto odbyło się jedno szkolenie BHP. Polegało ono tylko na podpisaniu dokumentu i trwało 15 sekund.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Piekarzikona wywiad

Atmosfera jest nieprzyjemna z powodu agresywnych zachowań pracownika X oraz braku wsparcia ze strony pracodawcy - wszystko, co opisałem powyżej.

Piekarzikona wywiad

Warunki nie były przestrzegane. Umówiliśmy się na pracę po 8 godzin dziennie, a w rzeczywistości pracowałem znacznie więcej. Miałem wprowadzać receptury, a szybko okazało się, że stawia mi się wiele wymagań i zadań, oczekując ciężkiej pracy w wymiarze większym niż 8 godzin dziennie. Zdarzało mi się przychodzić do pracy na godzinę 5 rano i wychodzić o godzinie 19, tak było tylko w moim dziale z powodu "standardów" narzuconych przez pracownika X. W pozostałych działach pracuje się po 8 godzin.

Piekarzikona wywiad

Radzę byłemu pracodawcy, żeby zaczął przestrzegać poszanowania innych pracowników i dbania o nich. Niedopuszczalne powinny też być sytuacje pobić, wyzwisk i agresji w miejscu pracy.

Były pracownik.

Nie polecam. Zwolnilem się sam ze wzgledu na (usunięte przez administratora). Nie dbanie o jakość produktów i brak szacunku wyżej postawionych osób (nie dotyczy wlasciciela)

Jak się pracuje z ludźmi z Abc?

Ekipa jest super i bardzo zgrana

Piekarz

Zatrudniłem się w piekarni że względu na to że szef chciał wprowadzić rzemieślniczej wyroby do piekarni, jakość nad ilość, z czasem zaczął zatrudniać ludzi z takich molochów jak wenta i bochen. Pracowalem na umowie cały etat 8hr dziennie, pracuje się 6 dni na 7. Z czasem szef postanowił liczyć zyski i jakość zniknęła nad ilością, były pretensje ze nie jestem "oddany" bo nie siedzę od 5 do 18 codziennie w pracy. Cukiernik z wentg nazwijmy go "Sebuś" to skrajna (usunięte przez administratora) człowiek który ma pojęcie tylko takie które uzyska w Wencie. Z czasem Sebuś zrobił się agresywny i wyzywał od (usunięte przez administratora) cukierników i cukierniczki, a że mną do szło do rękoczynow z jego strony. Szef nie widział problemu kiedy jednego dnia zwolniło się 3 na 5 piekarzy z danego powodu, ogólnie tam nie mają zielonego pojęcia czym jest mobbing. Sądzę że jest to tylko kwestia czasu aż na piekarni albo Sebuś dostanie łomot od jakiegoś nowego piekarza albo szef trafi przed sąd za to co się dzieje na miejscu. Odradzam jeżeli spokój i zdrowie jest dla was ważne.

@Piekarz

Drogi kolego z pracy ( nazwijmy Cię np. Alex), gdybyś należycie wykonywał swoje obowiązki i zajął się tym, do czego zostałeś zatrudniony, nadal byś tam pracował ( jak reszta pracowników z kilku, bądź kilkunastoletnim stażem). Traktowałeś pracę, jako klub spotkań towarzyskich i nie miałeś czasu na wypełnienie obowiązków. Owszem Miałeś wprowadzić produkty nie spotykane w innych piekarniach, ale w większości widzieliśmy je tylko na zdjęciach. Ty Sam niestety jesteś Osobą z którą nie da się pracować, ponieważ jesteś nie odpowiedzialny i obniżasz morale osób, którym zależy. W następnej pracy, mniej flirtuj to może się wyrobisz, chociaż pewnie nie, bo 8h dziennie, to dla Ciebie abstrakcja. Pozdrawiamy Ekipa ABC:-)

Danka

Wspaniałe delikatesy na Bosmanskiej powinno być ich więcej zamiast biedronek kupisz wszystko i bardzo dobrej jakości chciałabym taki w gdyni na Wzgorzu

Kamila

widzę, że jedna z pracownic parę lat temu nie miała dobrego zdania o pacy tu na Bosmańskiej ale klienci w googlach za to chwalą i nawet fotki wrzucają z tego co widziałam. :D Tak wstępnie to wiecie jakie warunki mogliby tu w piekarni u nich oferować? Pracownik, który piecze też na sklepie normalnie pracuje czy jak to wygląda?

Aga

Raczej kiepsko płacą, bo obsługa wybitnie nieuprzejmą, widać, że im na pracy i klientach nie zależy.

~Agata
@Aga

Racja! Mialam dzisiaj nieprzyjemna sytuacje z pania z obslugi lodówek- sery, masła itp. Tragedia, wulgarna i agresywna kobieta, nie nadaje sie, żeby pracowac w sklepie spozywczym. Spadla mi smietana, a ona sie wydarla ze wczoraj umyla lodowke, po co bralam te smietane, moglam te pierwsza, ktora mialam... Naprawde ta pani to porazka, nieszczesliwa chyba....

Zbigniew

Dotyczy ABC ul. Bosmańska w Gdyni. W dniu 05 br. Pani obsługująca kasę odmówiła przyjęcia 9 szt. butelek po piwie (zwrotnych), piwa zakupiłem w ww. sklepie w dniu 30 12 2021r, Tym samym zostały naruszone: 1. Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. art. 44. 2. Przepisy skarbowe dotyczące bezpodstawnego zawyżenia ceny produktu oraz zmuszenia klienta sklepu do zakupu produktu (niechcianego) i odmowy jego przyjęcia ......... W tej sprawie wniosę skargę do Urzędu Skarbowego. Pozdrawiam Załogę Sklepu i klientów Zbigniew

Izabela
@Zbigniew

oj tam, może warto z innym pracownikiem poruszyć temat? W sumie to już jakiś czas temu pisałeś ten komentarz - jak się sprawa rozwiązała?

Aleksandra

zniszczą cię, wypiją soki życia, nie warto , są lepsze firmy (usunięte przez administratora) ludzi

Aleksandra

wycisną z ciebie soki życia i wyrzucą miąższ z najgorszą opinią aby nie znaleźć już żadnej innej pracy, kuroniówka się nie należy, ty im poświęcasz swój czas i zaangażowanie a oni cię wyplują i spluną w twarz... klika

Zostaw merytoryczną opinię o Abc - Gdynia

• Jak się pracuje w Abc?

Zobacz opinie na temat firmy Abc tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Abc?

Abc