Opinie o STILO ENERGY S.A. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie STILO ENERGY S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w STILO ENERGY S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STILO ENERGY S.A. w Gdańsk

Qqryq

Czy firma realizuje jeszcze jakieś montaże pomp ciepła? Mam wpłaconą zaliczkę i jeszcze się łudzę...

@Qqryq

Tak. Wszystko realizują. Panele też. U mnie montaż paneli będzie jutro- wszystko potwierdzone. Nie ma co się obawiać, bo z tego co słyszałam montaże będą robić i wszystko ma działać jak dogadają się z bankiem.

@Klient

W kwietniu wpłaciłem blisko 20k na pompę i do dzisiaj echo.... Dlatego dopytuję. Fotowoltaikę za to rozbudowałem też bez problemów.

@Klient

Panele ok - niedawno też miałem rozbudowę, ale zaliczkę na pompę (blisko 20000 zł )wpłaciłem w kwietniu i.... Cisza. Więc nie jestem już tak optymistycznie nastawiony.

@Qqryq

A kiedy mieli się odezwać?

@Natalia

45 dni od podpisania umowy. Od 22.04 już chyba minęło...

Barbara
@Qqryq

A mają termin maksymalny na tej umowie ustalony?

@Barbara

Tak jak napisałem 45 dni

Rocky
@Klient

A ja się nie dogadają z bankiem?

@Qqryq

Próbowałeś jakoś osobiście do nich zawitać, spróbować to jakoś wyjaśnic?

@Sabina

Czy Pani ma wiedzę, że możemy się starać o zwrot pieniędzy w całości wpłaconych?

@@Sabina

Jeśli wpłaciła Pani pieniądze jako zaliczkę na montaż i nie doszło do montażu, to na mocy układu z wierzycielami albo przeprowadzą Pani montaż, albo otrzyma Pani 100 % wpłaconych pieniędzy w dwóch półrocznych ratach (bez odsetek, kar umownych itp) Oczywiście zakładając że zamawiała Pani jako osoba fizyczna a nie na firmę.. Tak w każdym razie mi to wyjaśniono.

@Klient

Normalnie zrealizowali u Ciebie usługi? Bo aż jestem ciekawa na tle tych wszystkich negatywnych komentarzy... Jak było u Ciebie?

energy
@Natalia

realizują ale sprzed kilku miesięcy. nie mają kasy na panele i pompy. nikt nie chce z nimi robic bo cały czas ściemniają i nie płacą. czekają na upadłość a wcześniej chcą jeszcze (usunięte przez administratora) ludzi ile tylko sie da.

ewte

Czy fima wykonuje jakieś montaże?

@ewte

Tak

@Klient

Czy firma wykonuje montaże pomp Panasonic? Czy komuś zainstalowali w ostatnim czasie?

ewte
@Klient

Jak dlugo czekał pan na montaż od podpisania umowy?

@Qqryq

Mi montowali magazyn energii. Wszystko poszło szybko i sprawnie

@ewte

Ok. 1.5 miesiąca

Qqryq

Dlaczego nie są publikowane moje wpisy? Dlatego że niewygodne?

@Qqryq

Dlatego, ze firma ma wykupiona możliwość kasowania niewygodnych opinii. Wszystkie poprzednie zostały usunięte. Te o mobbingu i te o zwolnieniu jedynej osoby w firmie, która szanowała pracowników także. Wszystko wyczyszczone i można teraz zatrudniać naiwniaków...

Qqryq

Moje wpisy pokazały się z informacją że oczekują na akcept admina, potem zniknęły i na drugi dzień wróciły.

bry

przecież są widoczne wszystkie wpisy.

Always right

Dzień dobry, czy ktoś ma namiary na instalatorów lub serwisantów instalacji opartych na mikroinwerterach? Skoro Stilo się zwija szukam kogoś "na wszelki wypadek". Instalacja na dachu domu w województwie śląskim.

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.
Qqryq

@Klient - ja też rozbudowałem niedawno instalację fotowoltaiczna i poszło ok, ale od kwietnia mam wpłacone blisko 20 tys. zł zaliczki na pompę i...... Cisza. Więc nie jestem już takim optymistą.

Po co

Ale że co niby mają zmienić? Firma do jesieni (max) nie będzie już istnieć, więc po co zmieniać struktury? Niech już wszyscy razem ida na dno, można im tylko później zaśpiewać "całkiem sam i bez żadnych szans" :D

@Po co

a czemu miałaby nie istnieć? skąd masz takie informacje?

Po co
@Natalia

Natalia, jesteś tam pracownikiem? Każdy kto jest lub nim był, po prostu to wie. Z resztą, polecam takie coś jak "google" nawet jak nie pracujesz w stilo, to z tego narzędzia dowiesz się, że wniosek o upadłośc już puka do drzwi. Druga sprawa, jesteś na tym forum, to chyba czytasz opinie? Opinie o stilo to jest pierwsze, ABSOLUTNIE pierwsze forum z opiniami jakiegokolwiek pracodawcy, gdzie jest prawda, a nie gniew sfrustrowanych byłych pracowników.

Heheszki

Zachowania podchodzące pod mobbing u tego pana są stosowane od dawna nie tylko 4 tygodni. Nikomu nie życzę współpracy z nim.

Tak się kończy zabawa w biznes

Dzięki, że to opisałaś. Daj znać jak coś więcej się okaże. Dlatego dziwię się ludziom, którzy nie zawinęli się do końca roku, gdy nie płacili zusu i już mieli problemy z płatnościami podwykonawcom. I jeszcze głupie teksty rzucali do pracowników.

Były

Szkoda czasu na pracę w STILO. Ostatnio brakuje kasy na pensje, wstrzymują zatrudnienia, nie wypłacają premii, na temat obsługi klienta się nie wypowiadam... (szkoda słów) omijać dalekim łukiem jako pracodawcę i jako dostawcę.

Gggg
@Były

A zwiększyli etaty na pelne, czy nadal 80%? I zapłacili w końcu zus za pracowników?

Halina
@Były

Jak to brakuje kasy na pensje, nie płacą wam? dzięki za info.

@Halina

wynagrodzenia są płacone o czasie i w ustalonej wysokości.

Oskar
@M

A to że spółka składa wniosek o upadłość to nic nie znaczy? Żal mi tylko podwykonawców na b2b bo oni nie dostaną pieniędzy przy upadłości.

Zdzisiek
@Oskar

Czyli wszelkie zobowiazania gwarancyjne wobec klientow ze strony Stilo wygasną? Może w takim razie jest ktoś z byłych/obecnych pracowników z okolic Łomży, ktory mógłby się ze mną skontaktować.Mam instalację na mikrofalownikach i chcialbym ją nieco zmodyfikować.

?
@Oskar

A skąd wniosek że firma składa wniosek o upadłość?

@?

Restrukturyzacja to nie wniosek o upadłość....A zmiana struktury własności

@Były

A duże te premie są że ich nie stać żeby wypłacać pracownikom ?

@Mark

Cytat z artykułu. Powyższe oznacza, że Bank będzie uprawniony do wszczęcia działań windykacyjnych i dochodzenia od Spółki spłaty zaciągniętego kredytu w kwocie 6 mln zł, którego wykorzystanie na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego wynosi ok. 3,36 mln zł – podało Stilo Energy. – Wobec powyższego w tym samym dniu Spółka podjęła decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do otwarcia postępowania o zatwierdzenie układu w oparciu o znowelizowane przepisy Prawa restrukturyzacyjnego, w tym dokonaniu przez doradcę restrukturyzacyjnego w imieniu Spółki obwieszczenia o otwarciu postępowania o zawarcie układu we właściwym rejestrze – dodało. Od debiutu w kwietniu 2021 r. na zapleczu rynku głównego GPW firma straciła przeszło 90 proc. wartości. Po ludzku znaczy, ze firma nie ma 3,6 Mln aby oddac bankowi wiec wszczeli postepowanie restrukturyzacyjne, zgodnie z polskim prawem jest to krok do upadlosci. Jesli wierzyciele nie zgodza sie na zmniejszenie (redukcje, odpis) zobowiazan, ( pieniedzy ktore maja zaplacic np powykonawcom b2b - np zamiast 100 zl dostaniesz 70 zl a reszta sie rozplynie ) to bedzei postepowanie upadlosciowe. Firmy potrafily przetrwac postepowania restrukturyzacyjne ale koszty ponosili wierzyciele zdarzalo sie tez ze firmy tego nie przetrwaly i przechodzily w tryb upadlosci ( gdzie wierzyciele rowniez traca pieniadze ) Czyzby banieczka pękła ?

Długo
@@Mark

I tak długo się utrzymali na rynku :-

@Długo

Firmy giełdowe nie znikaja z rynku....Poprostu zmieniaja sie własciciele. Ktos sie z kims łaczy, ktos kogos kupuje, ktos kogos przejmuje...Konsolidacja...

@Mark

Alez oczywiscie ze upadaja i oczywiscie ze upadaja rowniez w Polsce (usunięte przez administratora) Najslyniejsza to oczywiscie lehman Brothers w 2008 (usunięte przez administratora) cytat Upadłość układowa spółek giełdowych O trudności zadania przekonało się wiele firm notowanych na warszawskim parkiecie. Jest wśród nich spółka EuroMark, w stosunku do której kilka dni temu, sąd ogłosił upadłość likwidacyjną. Obecnie na giełdzie jest siedem spółek – Advadis, Alterco, Bomi, Drewex, DSS, Intakus i PBG – w stosunku do których toczy się postępowanie upadłościowe układowe oraz trzy objęte postępowaniem likwidacyjnym – ABM Solid, Hydrobudowa Polska i wspomniany wcześniej Euro Mark.

@Oskar

Firma nie złożyła wniosku o upadłość. Spółki z takim kapitałem są zbyt cenne dla akcjonariuszy, by machnąć ręką na inwestycje.

Halina
@M

I jaka jest ta ustalona wysokość? Na dzień dzisiejszy

Olaf

Witam. Czy firma będzie zwalniała ludzi i upadała, czy jednak będzie dalej funkcjonowała? Wiadomo jakie mają plany?

Ela

Witam. Zastanawiam się nad podpisaniem umowy ze Stilo Energy na panele fotowoltaiczne. Nie widziałam co prawda jeszcze umowy - ale zaniepokoił mnie wpis na stronie ich firmy o corocznych płatnych przeglądach (płatnych ponad tysiąc złotych). Czy możecie na podstawie własnych doświadczeń powiedzieć, czy Stilo wymaga od Was takich przeglądów by utrzymać 12 lat gwarancji? Przegląd instalacji elektrycznej jest wymagany co 5 lat…a tu co rok i za takie pieniądze? Czy ktoś kto nie będzie u nich przeglądał instalacji fotowoltaicznej straci 12-letnią gwarancję? Pomóżcie, proszę, bo na poważnie rozważam podpisanie ze Stilo umowy.

SOS - FV
@Ela

Witam mam od nich i nikomu nie polecam właśnie mi przyszło zapłacić ponad tysiąc złotych a oni mi odpisują że takie jest zużycie energii i wszystko jest dobrze.

@SOS - FV

Witam. Chyba mnie Pan źle zrozumiał - nie kupię od nich energii tylko panele fotowoltaiczne, opłaty za zużytą energię będą pobierane przez PGE. Moje pytanie brzmi: czy konieczne są płatne przeglądy instalacji fotowoltaicznej co rok aby nie stracić 12-letniej gwarancji. Pozdrawiam.

Znawca
@Ela

Hej, dla prosumentów nie ma takiej konieczności przy zwykłej umowie

@Znawca

Bardzo dziękuję za informację. Pozdrawiam

Krzys
@Ela

Z mojego doświadczenia proponuje unikać tej firmy. Wszystko jest pięknie do pierwszej sytuacji, kiedy firma musi się wywiązać z warunków umowy.

dawid B
@Ela

WItam, w odpowiedzi na Twoje pytanie, coś Ci się pomyliło. Po montażu nie ma co rocznego serwisu, mam od nich panele na swoim dachu i jest z nich bardzo zadowolony. Pozdrawiam

@Ela

Przeglądy obowiązkowe, tylko dla instalacji firmowych, gdzie w umowie są zapisane gwarancje uzysków. Dla zwykłych Prosumentow (tj. Instalacji domowych) nie są wymagane.

marek
@SOS - FV

Nie wiadomo o co chodzi w tej opinii. Czy autor zapłacił za przegląd, czy za zużycie energii?

Mc

Co za bzdura z tym, że brakuje kasy na wypłaty. Sytuacja w firmie jest ciężka jak w całej branży. Sprzedaż siadła i to bardzo. Po ostatnim komunikacie zarządu widać, że szukają nowego właściciela.

Bronisław
@Mc

No ale piszesz że jest ciężka sytuacja, to w końcu brakuje tej kasy czy nie?

Bb
@Bronisław

Znowu szukają? Firma cud z zasadami z lat 90:-

@Bronisław

nie, nie brakuje, wynagrodzenia są wypłacane o czasie i w uzgodnionej wysokości, bez obsuwy.

Klient

Obsługa posprzedażowa klienta tragiczna. Współpracują z każdym podwykonawcą, do mnie przysłali partaczy. Nie chcą naprawić szkód w ramach gwarancji. Przestrzegam

Witam, Mam pytanie bo zastanawiam się nad wysłaniem aplikacji. Jak pomysł ma firma na sprzedaż pv po zmianach? Co coś oprócz pv ma doradca w planie? Czy firma gwarantuje spotkania?

k.D.
@Kandydat

pomysł, napiszę w punktach a mianowicie: - tutaj by były punkty ale tego nie pisze się na gowork , wejdź na stronę, tam masz informacje dla inwestorów i wszystko wypisane dla chętnych. Plany są na wiele lat do przodu a to że do ich realizacji potrzebnych jest o wielu mniej pracowników w centrali i wielu więcej w terenie, to chyba naturalne.

xxx
@Kandydat

Pomysł? :) Ta firma nie ma pomysłu skąd wziąć kasę na terminowe wynagrodzenia dla pracowników, a Ty pytasz o pomysł na handel? :)

Jan

Firma stilo lekceważy klienta i obciąża za brak kompetencji za 5 minut gość krzyknął sobie 307 zł za kliknięcie w komputer gwarancja i informacja na korzyść sprzedawcy nie polecam firmy . Nie informują tak jak należy szkoda słów tworzą umowy pod siebie aby nie odpowiadać za 5 minut 307 zł tak się nie robi pójdę z tym do radcy prawnego . Nie polecam tybardziej że mówią że system awaryjny

OMG
@Jan

Napisz to jeszcze raz po polsku, z przecinkami i o co Ci chodzi...

Jeden z wielu

Totalnie odradzam. W sezonie nadgodziny, pracownik zawalony robotą, wyciśnięty maksymalnie, jak cytryna i co dostaje w ramach podziękowania? Masowe zwolnienia, brak premii, ucięcie etatu bez naszej zgody o 20%, umowę na kilka miesięcy i nie zaplacony ZUS. Zwolnili tyłu ludzi i myśleli, że reszta będzie siedziała i pracowała za pozostałych i to za takie marne pieniądze. Poszedłem stamtąd tak szybko jak się dało.

?? pytajnik
@Jeden z wielu

"ucięcie etatu bez naszej zgody o 20%" A to przedstawiciele załogi nie podpisali się pod papierami? Do kogo masz żal? Jeśli tam pracujesz to wiesz kto to podpisał.

XYZ
@?? pytajnik

Kimkolwiek nie jest przedstawiciel to ciekawe czy miał jakikolwiek wybór... w tej sytuacji to było: podpisujesz, albo hm, podopisujesz?

@XYZ

a te ucięcie etatu to nie miało związku z pandemią? bo jeśli tak to dla mnie nic nadzwyczajnego, mnóstwo firm tak robiło...

Ola
@Marta

Wiele firm tak robilo, ale informowalo dlaczego to robią i przekazywalo diagramy , statystyki. Stilo nie bo pracownicy nie mogli za duzo wiedziec, i po dwoch latach pandemi to kpina ze podaja powod cowida aby obciac ludzia wyplaty, gdzie podczas poczatku covida mielismy 2 razy wiecej pracy

Jeden z wielu
@Marta

Nie, nie z powodu pandemii NIESTETY bo wtedy można byłoby to usprawiedliwić. Pracy było bardzo dużo, ledwo wyrabiali z montażami, nawet na stronie można przeczytać 500 montaży miesięcznie. A pieniędzy nie ma, wyparowały. Ta firma jest niestabilna.

Remik
@Jeden z wielu

Nie dziwię się że zwalniają ,u mnie jak zakładali panele na dachu to tylko obserwowali pogodę 3 tygodnie brakło im na założenie 10 paneli .Po kilku telefonach druga firma dokończyła w jeden dzień.

klient

Z punktu widzenia klienta, który próbuje usunąć awarię gwarancyjną i trudnościami, które z tym występują ( czas serwisu, brak możliwości kontaktu z serwisem, zbywanie klienta) twierdzę, że ta firma to przerost formy i wydmuszka, która z uwagi na fatalne traktowanie swoich klientów długo nie pociągnie. Inna sprawa to 3 awarie w ciągu 4 lat. Gdzie ten niezawodny sprzęt ? Raczej psująca się taniocha.

SOS - FV

Wasza firma nie jest kompetentna i nie podoba mi się sposób w jaki odpisujecie na e-mail, korzystanie na swoją stronę i aby tylko pozbyć się problemu.

Gggg

Nadal tak twierdzisz po tym co się dzieje?

Oczywiście

Jak najbardziej. O ile w ogóle jest, bo generalnie to szkolą tylko z BHP a tak to siadasz i pracujesz a starsi stażem łaskawie Ci pomogą.

Ex

W życiu moim nie przyszło mi pracować w tak obłudnej, zakłamanej i skąpej firmie.. MB, jego blond pitbull i cała loża ORI codziennie nawzajem robi sobie dobrze, bo tylko to im zostało. Ludzie odchodzą bo mają dość takie traktowania przez zarząd! Spójrzcie co narobiliście, poklepcie się po pleckach i dalej gadajcie głupoty że jesteście w dobrej sytuacji. Firma, która jest w dobrej sytuacji płaci montażystom na czas, płaci dostawcom na czas, płaci ZUSy na czas. Serdecznie nie pozdrawiam, a pozostałym na nowy rok życzę wszystkiego co najlepsze, obyście zdążyli opuścić okręt przed jego utonięciem.

@Ex

nie dało się pociągnąć do góry tego okrętu? czasem pracownicy mają prawo głosu, wystarczy ich posłuchać... długo tu pracowałeś? była jakaś szansa na awans, czy jak się nie ma pleców to nie ma na co liczyć?

ByłaBlondyna23
@Marta

To nie jest firma, która słucha "głupiego pracownika". W Stilo liczy się kilka osób na najwyższych stanowiskach, które robią co chcą nie mając zielonego pojęcia o podstawowych kwestiach jakimi są szacunek do ludzi... Prawda jest taka, że pseudo zarząd udaje kozaczków, a bez szarego pracownika są cieniasami. Ludzie którzy zostali w tej firmie to osoby, które szukają innej pracy... Jestem mega szczęśliwa, że już tam nie pracuję, bo (usunięte przez administratora) klientów i brak szacunku do pracowników osiągnął najwyższy poziom...

Maciej Kasprzak

Nie polecam!!! Czekam już 3 miesiące na montaż. Rozwiązuje umowę z winy Stilo. Odradzam.

Zostaw merytoryczną opinię o STILO ENERGY S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w STILO ENERGY S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy STILO ENERGY S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STILO ENERGY S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STILO ENERGY S.A.?

Kandydaci do pracy w STILO ENERGY S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STILO ENERGY S.A.