FUM Poręba

Poręba

Opinie o FUM Poręba

użytkownik zarejestrowany

@Edek jestem pracownikiem serwisu GoWork.pl. interesuje mnie poznanie Waszych opinii na temat pracy w firmie oraz to, by osoby, które trafiają na ten wątek mogły uzyskać odpowiedź na interesujące je pytania. Dużo osób zostawia bardzo lakoniczną opinię, które nie wnosi tak naprawdę merytorycznych treści, dlatego też dopytuję o pewne kwestie. Przede wszystkim zależy mi na tym, by wątek ten mógł być źródłem przydatnych informacji.

Edek
@Iwona 13.06.2017, 15:24

Przepraszam, nie zwróciłem wcześniej uwagi na "mikrofonik" z informacją. Ja słyszałem trochę o tej firmie od kolegi który tam jakiś czas temu pracował i mówiąc oględnie nie wyrażał się zbyt pochlebnie zarówno o warunkach pracy jak i o zarobkach. Nie chciałem mu wierzyć, ale podobno za pracę na jakiejś maszynie (chyba na szlifierce) dostawał około 1200 złotych na rękę. Dlatego poszukał sobie lepiej płatnej pracy bo zwyczajnie klepał biedę. Niestety nie miał kwalifikacji do obsługi maszyn numerycznych, a tam podobno można było zarobić trochę więcej, dlatego dał sobie spokój. Pamiętam, że narzekał też na hałas, pył (szlifierki) a w zimie musiał mieć na sobie kufajkę i czapkę na głowie bo było zimno. Ale było to jakieś dwa lata temu, może przez ten czas coś się poprawiło.

NN
@Edek 13.06.2017, 21:37

Nic się nie poprawiło, nadal ten sam syf. Zarobki to najniższa krajowa

użytkownik zarejestrowany

@SSco przez to rozumiesz? Mógłbyś powiedzieć dlaczego nie polecasz pracy w firmie?

Edek
@Iwona 08.06.2017, 14:22

Jeśli rzeczywiście interesuje Cię praca w tej firmie to sugeruję zadzwonić, przyjść, zobaczyć jakie są warunki pracy, porozmawiać z szefem produkcji albo i z prezesem - przecież to Cię do niczego nie zobowiązuje, możesz powiedzieć, że chcesz się tylko zorientować. A może akurat Tobie się spodoba...

SS

Jeden Wielki Syf!! Omijać szerokim łukiem

użytkownik zarejestrowany

@MN dlaczego nie polecasz pracy w firmie? Chętnie dowiemy się więcej na temat Twoich doświadczeń z firmą. Tym bardziej, że niektóre rzeczy, które Tobie nie odpowiadają mogą nie przeszkadzać innym pracownikom.

MN

Ja również nie polecam

Anonim

A co możecie powiedzieć o fabryce narzędzi Poręba? Jakie warunki pracy? Jakie wynagrodzenie?

Fred
@Anonim 21.02.2017, 10:40

Nie polecam - hałas, zapylenie, zimno, słabe zarobki, ogólnie - bieda z nędzą.

Anonim
@Fred 26.03.2017, 23:10
Nie polecam - hałas, zapylenie, zimno, słabe zarobki, ogólnie - bieda z nędzą.

Serio jest aż tak źle? A to tam nie ma ogrzewania?? A na jakim dziale pracujesz i ile zarabiasz??

gn
użytkownik zarejestrowany

hej ! słuchajcie czy może firma FUM Poręba poszukuje rąk do pracy? szukam juz tyle czasu że moge robic wszystko

uświadomiony

Zajrzyj na ul. Żelazną 15A w Katowicach to się dowiesz, a i znajome twarze ujrzysz...

były pracownik

Witam, Czy ktoś coś wie na temat wypłat zaległości przez syndyka?

ktos

Witam czy ktoś wie co to za nowy twór porebamt ??

wierzyciel

Stara śpiewka pońskiego, że niedobre związki sabotują firmę... Bo to pewnie związki wycofywały się z kontraktów, doprowadzały do opóźnień w realizacji, kar umownych i zrażały do siebie każdego, kto chciał w FUMie zostawić pieniądze? Czy związki otaczały się bandą p [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] typu Mąka, DT lub kierownik logistyki? Tak a propos - cała trójca spełnia się zawodowo w PMT? Jeśli tak, to nie wróżę powodzenia Bywajcie, obrońcy pońskiego! A może wybrańcy ;)

były

Panie i Panowie jest szansa dla Fumu, powrót Mirosławy J..czyk. A tak wogóle co u niej? poza tym, że do Biedronki wstępu nie ma i córusią mieszkanka pokupowała :)

wierzyciel

Żal mi was Panowie i Panie, żałośni byli pracownicy, którzy pomagaliście związkowcom sabotować działalność zakładu. Jesteście jak pasożyty, które wypija całą krew z nosiciela a potem umierają z głodu. Hańba!

wierzyciel

Żal mi was Panowie i Panie, którzy pomagacie pońskiemu prowadzić kolejną złodziejską działalność. Jesteście jak ćmy lecące do ognia. Hańba!

gosc

Nowa stronka firmy tez juz prawie działa : http://porebamt.com/

były

Złodziejski zarząd RE-AKTYWACJA, CZEMU NIKT NIE WSADZI TYCH BANDZIORÓW. Link do nowej fabryki http://porebamt.com/ http://www.krs-online.com.pl/poreba-machine-tool-sp-z-o-o-krs-349783.html . Dzięki Ci kochana Polsko za takie 25 wolności

gosc

Kontynuujac wątek : 1)morena-remonty maszyn 2)Impexmetal S.C J.Kubicz, A.Parla 3)Top Poreba 4)PorebaNorthAmerica.com

gosc

Mowisz - masz: ( usunięte przez administratora ) Najlepiej byłoby wysłać maszynę do tych ostatnich. Zajmują się remontami i Produkcją maszyn Poręba. Sądząc po asortymencie, PoNski i spolka opędzlowali im prawa do produkcji maszyn FUMU (TCG i TRP ).

klient

Witam. Mam pytanie do byłych pracowników FUM Poręba, czy zna ktoś firmy lub osoby zajmujące się obecnie serwisem tokarek Poręby. Może jakaś firma powstała na gruzach FUM? Może byli pracownicy działają na własną rękę?

gościu

dzięki za linka . cholernie smutne! Szkoda mi zwłaszcza Porębian. Z drugiej jednak strony ci związkowcy , którzy przyczynili się wcześniej w dużym stopniu do upadku firmy teraz zarabiali 50K w ciągu pół roku .... - nieźle ! tak wynika z tego artykułu.

gościu

Czy ktoś wie o losach FUM'u ? Strona www nie działa ! Czy to już koniec ???

gość

Osobiście uważam, że do upadłości znaku "Poręba" nie dojdzie. Wywożone maszyny zmienią właściciela i zakład, podobnie było z Ursusem. Fabryki nie ma a ciągniki robią nadal -tylko nie w Ursusie. Z Porębą może być tak samo. To jest marka na której można zarobić, w Zakładzie bez związków Zawodowych.

gosć

To juz jest koniec Fumu, prezes robi sobie jaja, zadnych konkretow ludziom nie mowi tylko mydli oczy, maszyny pozabierane, stanowiska pracy przestaja istniec a zaleglych wyplat jak nie bylo tak nie ma i Ci co juz nie sa potrzebni dostana wypowiedzenia i swoich pieniedzy nie zobacza, reszta moze jakies ochlapy dostanie pod warunkiem ze bedzie chciala z prezesem wspolpracowac :-/ zenada i jedna wielka farsa! Upadlosc fumu to kwestia dni, moze tygodni... nie ma juz zadnych szans na jakikolwiek ratunek dla tego zakladu a swiatelko w tunelu o ktorym poński mowil jeszcze nie tak dawno to swiatelko lokomotywy ktora wlasnie rozjezdza zaklad!!!

byly pracownik

czy ktoś z byłych pracowników dostał może lis od komornika czy FUM o składkach, które musi SAM wpłacić na konto NFZ?? w związku z wyegzekwowanymi przez komornika kasą?? odpiszcie bo nie wiem co z tym zrobic

@byly pracownik 19.01.2015, 19:20

Ja dostałem. Póki co czekam na rozwój sytuacji. List dostałem z kadr , bez potwierdzenia odbioru, bez terminu zapłaty.Dziwiłem się, że taki list nie przyszedł z ich kancelarii. W skrócie to jest paranoja bo mając wykaz składek z ZUSu wiem że składek FUM mi nie płacił a teraz szanowny FUM chcę ode mnie pieniądze na składki, które i tak nie zapłaci... W razie kontynuacji sprawy zamierzam skonsultować się prawnie w tej sprawie, póki co nie zawracam sobie tym głowy.

@byly pracownik 19.01.2015, 19:20

Przetarg zostal wstrzymany ale tylko do 15 stycznia a po tym terminie i tak sie odbyl wiec nie wiem jaki byl sens jego wstrzymywania, to zwykla gra na czas ktora i tak juz niczego nie uratuje bo maszyny zostaly wyprzedane i przez to czesc stanowisk pracy przestala istniec i nie wiadomo co dalej bo prezes nic nie mowi, zadnych konkretow upadlosc to tylko kwestia czasu, dziwi mnie ze prezes jeszcze nie zlozyl wniosku do sadu o upadlosc bo, ludzie przychodza do pracy sobie posiedziec bo do roboty nie ma juz nic :-/ zal tych ludzi, ktorzy od poczatku sa zwiazani z fumem, wspolczuje

nonono

Na początku grudnia odbył się przetarg maszyn i urządzeń zajętych tytułem egzekutywy komorniczej. W internecie dostępny był dokument jakie maszyny miały zostać poddane licytacji, poszczególne środki jakie wchodziły w skład licytacji oraz ich wartość.To że większość maszyn poszła "pod młotek" jest faktem, ale ponoć przetarg został unieważniony (???) Czy ktoś może przybliżyć co naprawdę się dzieje, bez wylewania brudów na prezesa, zarząd, związki tudzież p. Mirę J i innych podobnych zażaleń?

pracuś

To już koniec z Fum-em! Teraz okazało się na dzień 5.01.2015 że pan prezes Poński oraz tatuś nie przekazują pieniędzy pracowników na PZU oraz ZUS!Wszystko stracone! Przepadło! Tylko ludzi szkoda że panu Pońskiemu zaufali! A on im szykuje hiespodzianke!

LoLo

Witam! Czy to prawda że FUM ogłosił upadłość? Ponoć komornik wyprzedaje maszyny. Ciekawi mnie czy budynki, hale tez już komornika są. Może się ktos wypowiedziec będący w temacie?

gość

Prawde mówią..

zuza

Pracowałam w PORĘBIE nie chce mi się o nich pisać takie to DNO Rozmowa z prezesem to samo DNO.Poński to nawet nie wie czym się zajmują jego kierownicy a co dopiero dyrektorzy.Szukają frajerów na Kierownika Magazynu,to dopiero BAGNO Prezes zarządza PORĘBOM jak Firmą MIFAMA.Wysprzedać co się da apotem się ulotnić.A odpowiedzialność spada na szarych pracowników, bo to oni są wszystkiemu winni.Pieniądze za prace można odbierać tylko przez KOMORNIKA SĄDOWEGO

pracuś ,pracus

witam to radzę szukac w innych firmach bo w fumie raczej nie zarobisz ... a jak nawet zarobisz te 1300 -1500 zł to ich nie dostaniesz ,co do atmosfery w firmie to jest nieciekawa ludzie już są zmeczeni czekaniem ciagle na kasę .jeśli chodzi ci o samych pracowników to ludzie w porządku ,bardzo pracowici,przyjacielscy ,jak trzeba to pomoga ,można na nich liczyć ale druga strona medalu jest "chora" to znaczy góra ,nie chce mi się o nich pisać.sam sie domyśl.

były_pracownik

DJ Bobo
@były_pracownik 24.07.2014, 10:38
@odloty Nie zawracaj sobie głowy fumem. Niestety brak regularnej wypłaty i machlojki to już normalność w fumie....

napisz coś więcej o "machlojkach", o co tak naprawdę chodzi?

nijak

ja pracowałem jako umysłowy na kasę czekam do dziś :(

odloty

W sobotę 19-07 na portalu pracuj.pl FUM zamieścił ofertę pracy: "Specjalista ds. Sprzedaży w Biurze Sprzedaży Zagranicznej". Czy ktos moze sie wypowiedzieć jak traktowani są tzw. "umyslowi" w Porębie. Czy inzynierowie i specjalisci z wyzszym wyksztalceniem mogą liczyc na regularną wypłatę i brak machlojek ze strony pracodawcy? Prosilbym o wypowiedz. Aplikowałbym ale po tym co przeczytalem na forum mam watpliwosci czy warto sobie zawracac glowę firmą FUM.

nijak

co słychać w firmie ?

ktos

jak masz wyrok sodu to komornik Ciebie nic nie kosztje, nic nie pobiera, mnie sciagnal ponad 10 tys z fumu ani grosza mnie to nie kosztowalo a nawet na tym zarobiłem jakies 2 tys :D

Wuj-Alf

Ciekawi mnie Ile osób jeszcze pracuje w Fumie? Sa jakies zamówienia na maszyny , czy FUM wogole jeszcze produkuje? skad biora odlewy skoro odlewnia zrownana z Ziemia , gdzie obecnie wykonuje się kola zębate. Widzialem niedawno ze hala obrobki kol zębatych to wlasnosc prywatna - tzw. FABRYKA NARZEDZI POREBA, z obrobka kol nie mająca już nic wspólnego. NIECH SIE KTOS WyPOWIE W TEMACIE.

pracuś
@Wuj-Alf 27.02.2014, 23:06

Nie wiem czy jeszcze produkcja trwa, sam odbieram w ratach moje wynagrodzenie za 2012 (oczywiście przez komornika). Natomiast co do pytania, że skoro nie ma odlewni to skąd biorą odlewy - odpowiedź nasuwa się sama. Są przecież odlewnie zewnętrzne, to samo dotyczy produkcji kół zębatych. Tak jest od 2011 roku, więc Wuj Alf bardzo nie w temacie...

@pracuś 05.03.2014, 07:19

@pracuś Proszę , powiedz mi ile kosztował cie komornik. Rozumiem że on pobiera na wstępie jakąś kwotę.

kdjkhg

To był tzw sarkazm...

Gaga

A jakiej szansy doszukiwać się w tym powrocie ? O co chodzi ?

krkrkr

Jest szansa - powrót Miry :)

Gaga

Jaka jest obecnie sytuacja zakładu ? czy jest szansa na poprawę ?

były pracownik

Spółka działa? Będzie upadłość?

kropek

jak sytuacja ?

coś tam

coraz mniej ludzi... to chyba koniec

ktos

dostają po kolei wszyscy co sa u komornik w Zawierciu czeslawy ... nazwiska nie będę podawal, zorientowani w temacie będą wiedzieć.... wystarczy się zapytać paru osob co zwolnily się w ciągu ostatniego roku z hali.... a niech mi ktoś powie jak wygląda teraz sytuacja w Fumie ? robi się tam cos, czy tylko posiedzieć się chodzi ?

Nijak

Ja NIE mam jeszcze zaległego wynagrodzenia na kącie....Plotki ?

ktos

pieniądze od komornika dostają wszyscy za koleja teraz.... sam w polowie września dostałem zalegle 12tys..... i wiem o co najmniej 6 osobach co już dostali tez, a reszta w niedługim czasie..... a jak to jest z oklejeniem maszyn ? bo dochodzą mnie sluchy ze zakald niedługo do zamkniecia....

niegdyś

Nikt nie dostaje pieniędzy pomimo ugody sądowej. Wynagrodzenie nie jest wypłacane od blisko 5 miesięcy. Brak środków na utrzymanie zakładu. Szefowstwo... mówi że wszystko gra :) Zakładu nie zamykają, prokuratura ani żaden organ się nie czepia, wszystko jest w porządku. Typowa polska "normalność", Bareja miałby niezły motyw na film :) :P

ktos

dostal ktoś kase od komornika ? jak trzeba się rozliczyć z zusem ? bo qcze nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić....

Technolog

Pozdro od technologa...ale mlody prawde pisze....

ktos

w zusie mozna sprawdzic bez problemu, pozatym po wplywach na OFE widac, jak ja np w tym miesiacu dostalem 80 zl skladki za kwiecien 2011 r. i na moje 2 lata pracy w Fumie skladek odprowadzili na jakies 350-400zl, a z obecnej pracy skladki jakims cudem wplywaja za lipiec na koniec sierpnia (miesieczne opoznienie w przekazywaniu skladek do ofe jest) a nie 2 letnie .... . kolejna rzecz z pism od komornika wynika ze fum zalega zusowi jakies 9 mln zlotych

Zostaw opinię o FUM Poręba - Poręba

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FUM Poręba