TECHMATIK S.A.

Opinie o TECHMATIK S.A.

Stefan

Czas wrocic do starych metod, taczki I za brame z dziadem I tak kazdego kto bedzie ingerowal w zarobki pracownikow

ciekawy
@Stefan

a co, boisz się że do żadnej innej pracy się nie nadajesz i będziesz bronił swojej frajerskiej posady w tej firmie aż do samego końca swojego lub jej?

ciekawy

i rozumiem że do tej pory na zasiłku siedzisz i stąd ta frustracja? No ale to trzeba mieć pretensje do siebie a nie do zarządu

Stefan
@ciekawy

No I patrz zdziwisz sie bo jest duzo lepiej I ciagle zastanawiam sie dlaczego tak wielu pracownikow jeszcze tam pracuje.

stary wyjadacz
@Stefan

A po co odchodzić? Kasa jest (nieważne skąd) a roboty nie ma. Starej wiary nikt nie zwalnia a robi tylko nowoprzyjęta frajernia, której nawciskano kitów o świetlanej przyszłości. To co, mam się zwolnić i iść gdzieś zasuwać za te same pieniądze? Jeśli się robiło za Kupidury to trzeba się tylko nauczyć puszczać mimo uszu teksty korpojełopów i można tu spokojnie robić dotąd aż to wszystko pi....dolnie

Zgliszcza
@stary wyjadacz

No właśnie szkoda, że firma chyli się ku upadkowi, bo potencjał jest niesamowity. Głupie zarządzanie, ot co. Ciągniemy na oparach, ciekawe tylko jak długo. Tylu wartościowych pracowników odeszło i odchodzi, a prezes jak sobie nic z tego nie robił tak dalej nie robi. Ciekawe czy jest to element strategii, czy zwyczajna głupota. Jeśli głupota to na najwyższym szczeblu. Jeśli strategia to chylę czoła, że taką potęgę doprowadzono do ruiny zamydliwszy wszystkim oczy. Wiedzcie jedno, wszelkie działania to są pomysły prezesa wcielane w życie za pomocą dyrektorów. Zatrudnił ich z zewnątrz by mieć pionków do swej gry, oni tez mało mają do powiedzenia, wykonują polecenia i już. Sami działają jak dzieci we mgle (bo mają doświadczenie spoza branży, zatem wiedzą nie grzeszą), tęskniącym wzrokiem szukając doradców-popleczników ze starej kadry, na których wiedzy mogą się wesprzeć. Przykre. Pozdrawiam byłych pracowników, wiem, że dobrze Wam się wiedzie, cieszę się z Waszych sukcesów.

byli pracownicy
@Zgliszcza

Dziękujemy ;) Nie siedź bezczynnie w (usunięte przez administratora) tylko zadzwoń a nasze sukcesy staną się Twoimi sukcesami

cześć bohaterom

Wy tu o pierdołach a odchodzi człowiek, który się laptopom nie kłaniał a wszystkie ciosy bohatersko przyjmował na klatę. Mam nadzieję, że weźmie godziwą odprawę za swe poświęcenie dla sprawy

Zmienić nieudolny zarząd firmy

@pracownik

Dlaczego nieudolny? Przecież perfekcyjnie realizuje to o co naprawdę chodzi hamerykanom

Lucis Ferre

W moim wpisie poruszę m.in. sprawy dotyczące kierowaniem ludzi oraz ich zarządzaniem. Jak już się domyślacie chodzi między innymi o dział HR. Na początek krótkie wyjaśnienie czym jest HR i jedna bardzo konkretna – być może dla nas bardzo znacząca – informacja czym znajduje się ten dział. HR jest skrótem od słów HUMAN RESOURCES co po ludzku oznacza ZASOBY LUDZKIE. Jeżeli poczytamy o tym czym zajmuje się ten dział znajdziemy takie określenie jak POLITYKA PERSONALNA. Wszystko brzmi bardzo ładnie ale co się pod tym wszystkim kryje. Polityka personalna zajmuje się rekrutacją, szkoleniem, motywowaniem oraz ZWALNIANIEM PRACOWNIKÓW. Osobiście odnoszę wrażenie, że głównym celem tego działu będzie właśnie zwalnianie pracowników bo jakoś nie zauważyłem żadnych kroków w kierunku motywowania ludzi. Kiedyś od tego był SMUTNY dzisiaj jest HR. Wracając do braku motywowania pracowników to ktoś z samej góry mógłby zapytać: „Zaraz a co powiesz o 10% premii i 168zł za niechorowanie i nie branie urlopu na żądanie?”. Już spieszę z odpowiedzią która jest włącznie moim przemyśleniem. Wspomniana premia którą dostajemy jest niczym innym jak regulowaniem naszych wynagrodzeń. Równie dobrze moglibyśmy dostawać podstawowe wynagrodzenie powiększone o premię plus jakiś dodatek motywacyjny ale wtedy zakład musiałby nam miesiąc w miesiąc taką kwotę wypłacać. W obecnej sytuacji jest tak, że jak firma potrzebuje pieniędzy – np. na integracyjny wyjazd golfowy – to ucina nam premię i dobrze się bawi. Aż chce się w tym miejscu zacytować naszego wieszcza A. Mickiewicza: „Jedzą, piją, lulki palą…”. Szkoda tylko, że to wszystko za nasze pieniądze. Jeżeli chodzi o te 168zł to jakaś kpina! Pracownik dostanie te 168zł pod warunkiem, że nie pójdzie na zwolnienie lekarskie, że nie weźmie urlopu na żądanie. Nie byłoby w tym draństwa gdyby nie to, że zimą na hali bywają takie dni, że guano w tyłku zamarza przez co nietrudno jest o przeziębienie i można pożegnać się z tymi 168zł. Jeżeli chodzi o urlop na żądanie to jest to sprawa dotycząca sytuacji nagłych, niezależnych od pracownika i jakakolwiek forma karania go za korzystanie z takiego urlopu jest nieludzka. Co do motywowania pracowników z dłuższym stażem to na pewno nie jest to dawanie nowozatrudnionym pracownikom wyższych wynagrodzeń niż ma wykwalifikowana kadra. Moim zdaniem należałoby przywrócić fundusz socjalny, wczasy pod gruszą i wydaje mi się, że jest to zadanie dla pani z HR. Wiele osób pracujących w naszej firmie zasługuje na większe wynagrodzenie niż został im przyznane. Tutaj pozwolę sobie przytoczyć słowa, jakie powiedział Ludvig von Mises: „Pracownik nie jest winien swemu pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jest mu jedynie winien usługę, za którą otrzymuje zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem”. Fakt jest taki, że zapłata jest, ale wynagradzanie pracowników niestety trąca „Folwarkiem Zwierzęcym” Georga Orwell’a i tutaj pozwolę sobie na małą parafrazę: „Wszyscy pracownicy są sobie równi, ale niektórzy są równiejsi od innych”. Kolejną sprawą którą chcę poruszyć to typowe dla korporacji podejście do pracownika gdzie przestaje on być podmiotem a zaczyna być przedmiotem który należy wymienić. Nie raz i nie dwa mieliśmy wątpliwą przyjemność usłyszeć od mądrych głów, że nikt nikogo tutaj na siłę nie trzyma i jak komuś coś nie pasuje to może się zwolnić a na jego miejsce znajdzie się ktoś inny. Nie wiem jak wy ale ja nie widzę tłumów specjalistów którzy waliliby do nas drzwiami i oknami za wyjątkiem nowych specjalistów którzy uczą się u nas zawodu i dla których zostały stworzone stanowiska. Do obecnych można zaliczyć panią z HR która nieodróżniania spawacza od lakiernika oraz ten co na tle innych pracowników wyróżnia się pantoflami. Dzięki takiemu podejściu niedługo nasza firma będzie liderem w produkcji słupów. Doszło do tego, że odchodzą fachowcy z wiedza i doświadczeniem robiąc miejsce dla w/w. Na koniec tego wpisu chcę poruszyć temat który może w małej części zobrazuje to w jakim kierunku podążamy. Jakiś czas temu jeden z dyrektorów stwierdził, że część jego pracowników nie pasuje do wizerunku firmy a podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydat na pracownika został przez HR odrzucony bo wg jej opinii nie nadawał się do korporacji. Tutaj nasuwa się pytanie: „Jak taki ktoś wygląda?” Szukając odpowiedzi na to pytanie, znalazłem taką: „Możesz być częścią naszej drużyny pod warunkiem, że będziesz myślał tak jak Ci każemy”. Jak tak dalej pójdzie to w tej firmie będą pracować tylko Ci których da się pociągać za sznurki ale i te sznurki mogą się kiedyś zerwać. PS: W całości popieram Zziajanego (usunięte przez administratora) a szczególniew sprawie związków.

@Lucis Ferre

OT I CAŁA PRAWDA...

@Lucis Ferre

Frajerskie myślenie. Chodzi o to że odprawy kosztują więc tańszym rozwiązaniem jest naszczuć ludzi na siebie by pozwalniali się sami. Nie zauważyłeś, że od kiedy firmę kupili hamerykanie nie zwolniono nikogo kto robił za Kupidury?

Dyrektor Kreatywny

bardzo miła atmosfera, najbardziej liczą się zapał i dobre chęci kandydata

1. czy potrafisz odróżnić stal od aluminium? 2. czy wiesz czym się różni HRC od herca? 3. czy wiesz czym się różni forma od śmietany? 4. czy potrafisz odróżnić laptop od kija bejzbolowego? 5. czy ładnie ci w okularach? 6. czy lubisz porządki? 7. na jaki kolor pomalowałbyś szafki na spawalni?

Zziajany Jarząbek

Wszyscy czytający to forum chcą rzetelnych informacji na temat pracy w Techmatiku. Mając kontakt z Techmatikiem postanowiłem włożyć kij w mrowisko, dorzucić kilka uwag do obecnej sytuacji – może nie całkiem obiektywnych ale tak właśnie widzi obecny stan wiele osób. Na pewno wielkim plusem jest wynagrodzenie – ale nie jego wysokość tylko to, że wszystko jest na legalu - nie ma kombinowania z kopertami. Z drugiej strony co w tym nadzwyczajnego tak powinno być , to chyba jest norma zgodna z prawom naszego kraju (może jednak płacenie podczas podróży w delegację za czas podróży tyko kierującemu –mocno poniżej standardu jak się samemu leje paliwo „no limit” i ma inne profity). Niestety dla zwykłego pracownika to jedyny plus bo kasa taka ze co drugi gdzies dorabia. Dalej mamy schody które najtrafniej przedstawił Basz Ito, a ja dorzucę tylko kilka uwag. Na obecną chwilę zwalnia się dużo ludzi z dużym doświadczeniem, pewnie z różnych powodów. Dwa główne to: szykany „grupy trzymającej władzę” oraz prowadzona polityka wynagrodzeń która jest kompletnie odjechania od rzeczywistości. Nowo przyjmowani pracownicy niezaleznie od kompetencji otrzymują dużo więcej niż pracownicy z długi stażem - szczególnie dotyczy to pracujących dłużej niż obecny nie rząd. Jest to źródłem wielkich frustracji. i niezadowolenia. Z tego powodu zatrudniany pracownik nie ma co liczyć na przychylne przyjęcie w grupie. Dochodziło wręcz do sytuacji że taki pracownik jest izolowany, nie ma co liczyć na wsparcie i pomoc kolegów więc odchodzi z powodu fatalnej sytuacji w dziale (trudno się uśmiechać i uczyć kogoś kto na starcie niewiele potrafi a zarobi więcej). No chyba, że zatrudnionym zostaje sie do kasty zarządzających „ Januszy Byznesu” , którzy dbają tylko o swoją kieszeń – a dla pracowników wymyślają programy w stylu jak by tu coś obiecać, ale tak żeby za wiele lub nic nie dać. Tutaj hulaj dusza piekła i limitów nie ma. Zauważyłem też pewnie jak większość, nieudolne próby poprawienia na tym forum opinii o Techmatiku przez te osoby – żenada, oraz próby poprawy morale przez szkolenia typu ”(usunięte przez administratora)wódka się skończyła”, a może tylko liczenie że ktoś coś wychlapie(poza gorzałą oczywiście). Jedynym rozwiązaniem aby ludzie tu pracujący mieli coś do powiedzenia wydaje mi się założenie związków zawodowych które będą stanowiły przeciwwagę dla „Ziemi Obiecanej” Techmatika. Jeśli są zainteresowani proszę o potraktowanie opinii jako pomocnej. Na koniec zaczerpnięta opinia z quick-mix: znawca tematu 05.02.2014 12:56 firmą zarządzają zawodnicy z zachodniopomorskiego, a ludzie z tamtego terenu mają specyficzne podejście do biznesu i zarządzania, lepiej rozmontować wszystko, ale dłużej utrzymać się przy władzy niż rozwijać firmę i tworzyć możliwości rozwoju, ot takie typowe ukraińskie myślenie, sam nie zje i komuś nie da hehe, takie podcinanie gałęzi na której samemu się siedzi, pomysł dobry na krótką metę, bo po kilku latach skończy się tak jak zawsze haha. Coś wam to przypomina ??????

@Zziajany Jarząbek

- o właśnie, związki w takim zakładzie powinny być...

Łubu dubu
@Zziajany Jarząbek

W tym samym źródle można przeczytać, że pewien ktoś został odwołany przez zarząd z pełnionej przez siebie funkcji. Ciekawe jak będzie tym razem?

????
@Zziajany Jarząbek

Co z tymi związkami jakieś rozwiazanie masz ?? Z tego co mi wiadomo najlepiej podłączyć się pod jakiś już istniejący. Jest grupa pracowników którzy byli by zainteresowani.

@????

Teraz?! Związki to trzeba było zakładać jeszcze za Kupidury. Teraz założenie związków to byłaby woda na ich młyn - mieliby na kogo zwalić winę. Nie było związków - Techmatik kwitł, powstały związki - firmę szlag trafił

Dalko

Kandydowałem na stanowisko Specjalisty ds. Serwisu i firma pozostawiła po sobie niemile wrazenie, rozmowa przebiegła w przyjemny sposób i na początku wszystko wyglądało obiecująco, jednak po ustaleniu szczegółów, do podpisania została mi ukazana zupełnie inna oferta.Różnica polegała na wynagrodzeniu netto, które mi zaproponowano a na umówię widniało jako brutto, dodatkowo nie dostałem dokumentu z zakresem obowiązków. Po zwróceniu uwagi na scicislosci, rekrutujący, usprawiedliwiał się niedomówieniem, następnie podniósł pensje ile jak to powiedział mógł, jednak jako iż nie było to satysfakcjonujące powiedział ze porozmawia z działem finansów i odezwie się kolejnego dnia z wynikiem, po czym więcej się nie odezwał. Podsumowując rekruter jest w moich oczach osoba niesłowną i nieuczciwa, a jako iż jest on wizytówka firmy to taka również jest moja opinia o tym przedsiembiorstwie.

Wader
@Dalko

Mysle ze nie masz czego zalowac, Oni wszystko pieknie mowia I obiecuja a po pewnym czasie uswiadomilbys sobie w jakie (usunięte przez administratora) wdepnales. Na serwisie najwieksze lody sa krecone

Witek
@Dalko

Może kup słownik ortograficzny , poczytaj i może później zgłoś swoją kandydaturę? Właśnie tacy jak Ty przychodzą do Techmatika.Tumany.

@Witek

- znalazł się uczony w piśmie pajac i błyszczy... - oprócz ortografii to Ty k..rwa głąbie nic więcej nie potrafisz!!! - a skąd wiesz, może ma więcej oleju w głowie jak Ty !!! - a co do naboru, to na górę trafiają sami swoi... - oprócz kozłów ofiarnych, to nikogo z poza nie dopuszczą... TYLE!!!

@Dalko

Serwis w firmie odszedł wraz z trzema muszkieterami. I tyle w tym temacie. Szkoda tylko że firma tego nie wie.

Mario
@%

Swieta prawda hehe

@%

Firma to doskonale wie bo taki był właśnie plan (usunięte przez administratora)

Lukas

Witam Jak jest z pracą na laboratorium? Ile osób tam pracuje?

@Lukas

Tu już k...a nikt nikt nie pracuje

@pracownik

A czemu nikt nie pracuje?

@Lukas

- BO NIEMA ROBOTY!!! - proste???

@???

Ogłoszenie ciągle jest że szukają to jak niema roboty, widać też jesteś obeznany.

@Lukas

- a na jaki dział pretendujesz ?

Na laboranta.

Rudy
@Lukas

Na Zziajanego kolaboranta chyba...

Mig-Mag
@Lukas

Pomyliłeś firmy. Pytaj w firmie Jadar. Tutaj możesz ewentualnie aplikować na stanowisko technolog , optymalizacja produkcji,. Biorą jak leci. Powodzenia.

@Mig-Mag

Dziękuję za odpowiedź. To nie jest jedna firma jadaru z techmatik?

X
@Mig-Mag

Biorą jak leci ale tylko korpo-odpady, pracowników z mózgiem nie potrzebują, bo jeszcze by coś zwęszyli i by się wydało...

@Lukas

trzeba rozpieprzyć kasę z kredytów to szukają frajerów

Zenek

Ciekawe ile jeszcze pociagnie ten wielki Techmatik???? - czlonek zarzadu wielki leb wspolpracuje z bratem prowadzacym konkurencyjna firme i prawdopodobnie przekierowuje do niego czesc zlecen. - dyrektor zakladu zadumany w sobie deb.... z glupimi pomyslami - kierownik spawalni z kolega Pierdem prowadza prywatny serwis maszyn i form niejednokrotnie korzystajac po cichu z parku maszynowego Techmatika (ciekawe gdzie zniknely wyciagi z robotow? Hmm? Makowska?) - Kupidura zacznie produkowac formy niedlugo i ten caly techmatik padnie na ryj za kilka lat, - kto sie oblowi to sie oblowi do tago czasu

;)
@Zenek

nie ważne ile, ważne komu...

Stacho
@Zenek

Co Ty Zenek taki zakompleksiony niespełnione ambicje czy co? Napisz lepiej czym człowiek zainteresowany jakie warunki pracy i czy mozna zarobić Co mnie obchodzą układy widzialęs firme bez Twoje rozżalenie sięga zenitu pora zmienić pracę I jeszcze pytanie obrazacie sie w tej firmie na maksa !!!!! Po chuuuuu.......?

Rusek
@Zenek

Proponuję zamianę Jutro składasz wypowiedzenie Zenuś a ja się z Tobą zamieniam;))) Po co ty się tak marnujesz człowieku tyle lat w tej firmie,;) Daj innym spróbować jak tam zle jest:) Mam nadzieje że moja najniższa krajowa typowa dla firm w tym miescie nie przeszkodzi ci się wykazać i rozwijać w innej firmie A nie pajacujesz Pozdro

prawnik
@Zenek

Takie rzeczy to się zgłasza do prokuratury a nie pisze o nich na forum. Posiadanie takiej wiedzy i nie złożenie zawiadomienia jest karalne

Dudi
@prawnik

Zabraklo by miejc na Koziej Gorze jak by chciec zamknac wszystkich co wydymali Techmatik

Zenek

Z tego co wiem firma ciagnie kredyty bo nie jest w stanie wypracowac zysku potrzebnego na utrzymanie sie. To ze pieniadze sa jeszcze na czas nic nie oznacza po prostu chodzi o to zeby ludzie mysleli ze wszystko jest ok. Do czasu

myślałem o pracy w techmaticu

To prawda co mówią na mieście, że Techmatic kupiła za jego własne pieniądze spółka-krzak zarejestrowana na skrytkę pocztową we wrocławskim supermarkecie?

ludzie cuda w tej budzie
@myślałem o pracy w techmaticu

tę spółkę pod koniec zeszłego roku kupił ze wszystkimi długami Techmatik i w efekcie Columbia jest właścicielem Techmatika a zapłaci za tę transakcję sam Techmatik

Czy ktoś z Was może konkretnie napisać jaka występuje w tym momencie sytuacja w TECHMATIK S.A.? Na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć osoby, które zastanawiają się nad rozpoczęciem współpracy z firma? Jaka atmosfera towarzyszy podczas wykonywania codziennych obowiązków w TECHMATIK S.A.?

@Karolina

Witaj. Nie wiem o jakim stanowisku myślisz. Ogólnie w Techmatik jest ok. Co prawda w zeszłym roku kilka osób odeszło - ich sprawa.Obecnie z tego co mi wiadomo wszystko jest na dobrej drodze,nikt nie narzeka,nikt się nie zwalnia-wrecz przeciwnie - dużo ludzi przyszło a i starzy pracownicy są zadowoleni.

Mietek
@Karolina

Pan Wolak chyba pracuje w innej firmie bo sytuacja wyglada zupelnie odwrotnie. Rozmawiam w nowymi pracownikami a jak sami mowia dlugo tu nienie popracuja, a w ostatnich tygodniach odeszlo okolo 10 osob. Sytuacja rzeczywiscie wyglada coraz lepiej

Wojtas
@Wolak

Wolak, Karolina - czy to nie jest czasem ta sama osoba? Ktoś z zarządu kto chce odczarować rzeczywistość? Same kłamstwa w pości Wolaka: 1. "nikt nie narzeka" - brednie, wszyscy myślą tylko o niskich zarobkach, braku nadgodzin 2. "nikt się nie zwalnia" - a 8 czy 9 osób w ciągu ostatniego tygodnia to nikt??? Dla ciebie (usunięte przez administratora) to nikt, bo ty masz ludzi za nic! 2 frezerów (jedni z najlepszych), 2 z KJ, 2 z hartowni i kilku z innych działów. 3. "dużo ludzi przyszło" - rzeczywiście to prawda ale samo sedno tkwi w słowie" ludzi", bo fachowcami nie można ich nazwać. Jacyś praktykanci, amatorzy (cukiernicy, murarze) ludzie którzy nawet suwmiarki nie mieli w rękach. Dla firmy to żaden pożytek, tylko szkody robią. A przepraszam są "fachowcy" np nowy dyrektor produkcji, totalny idiota, który ma za nic pracowników, jedynie na czym się zna to porządki i malowanie linii. Taki to zadowolony pewnie jest, kasę ma na pewno niezłą. Poza tym nie zna się na robocie, nie ma pojęcia o obróbce, poziomem zbliżony do tych praktykantów. 4."starzy pracownicy są zadowoleni" - jasne i dlatego się zwalniają ;) pracownicy nie mają żadnej motywacji do pracy, mała kasa, brak możliwości dorobienia nadgodzinami i ten nowy dyrektor to się składa na całość "zadowolenia" Reasumując: sytuacja jest kiepska, atmosfera do (usunięte przez administratora) ludzie się zwalniają i nawet nikt nie próbuje nic zrobić aby ich zatrzymać. Jak tak dalej pójdzie to kierownictwo samo będzie sobie pracować na maszynach!!!

Lelek
@Wojtas

Lepiej sie tego ujac nie dalo

Lelek
@Wojtas

I trzeba przyznac ze poprzedni jak I obecny dyrektor produkcji do porazka totalna. Ale sadze ze to celowe ruchy zarzadu zeby takich ludzi brac. Po co potrzebny ktos kto moglby sie okazac bystrzejszy I za bardzo wnikac w krecenie lodow

@Wojtas

Kolego przede wszystkim dla Ciebie Pan Wolak. Są ludzie którzy narzekali i będą narzekac- taka ich natura. Małe sprostowanie- zwalnia się paru obiboków - fakt bez ujmy dla firmy. Źle Ci- droga wolna. Dyrektor Produkcji idiota powiadasz? Poczekaj, zobacz,ocen- a jak nie to ,sp...dziadu '

Bobi
@Wolak

Dobry wieczór Panie Dyrektorze...to mówiłem ja...Jarząbek.Czlowieku co ty pijesz?

Riki
@Wolak

Ty deb..... skonczony! Obibokow? Ciekawe ktory to cwok z biura pisze. Ta firma zyskuje taka renome w okolicy ze niedlugo sami bedziecie robic na produkcji. Koryto do dojenia kiedys sie skonczy

Wojtas
@Wolak

Wolak po takich panach jak ty to mój dziadek na konia wsiadał!!! Nic nie rozumiesz tłuku, odchodzą gachowcy a na ich miejsce statyści, moze za rok będą z nich fachowcy. I nie obrażaj ich mówiąc że to obiboki. Zejdź na ziemię a jak koniecznie chcesz znaleźć obiboka to szukaj wśrod swoich. Najwiekszym jest chyba kierownik konstruktorów, kolejny idiota który nawet karmnika dla ptaków nie umiałby skonstruować. P.s. panie dyrektorze nie spinaj się tak

Pracownik zadowolony
@Wolak

Dyrektor produkcji ktory zaczyna od mycia scian,lub stawiania tablic i rysowania na nich konturów narzędzi(Smietanka) nie jest orłem,tak samo jak i dyrektor od rysowania lini ! a zwalniają się fachowcy a nie obiboki i jesli twierdzisz inaczej to powiedz im to w oczy są jeszcze na wypowiedzeniu.

@Wolak

o których tych starych pracownikach mówisz? o tych co na palcach można policzyć... bo tylu już zostało!!! gdzie reszta tych pracowników starych co byli- byli dobrymi fachowcami... TAK- przyjęto na ich miejsca nowych, którzy co... potrafią spier...lić prawie każdą robotę, i nikt ich nie nadzoruje jak wykonują operację.... ale co tam!!! SPAWALNIA WSZYSTKO NAPRAWI!!! - dadzą radę- nic się nie stało!!! .... więc powiedz mi - co jest na tej dobrej drodze? bo ja na prawdę nie wiem i nie widzę by co kolwiek było na dobrej drodze. - ... nikt nie narzeka, nikt się nie zwalnia- wszyscy są zadowoleni....-dobre sobie!!! - gdyby tak było, czytał byś wszystkie komentarze w samych superlatywach- a tak nie jest! --ps. oszukiwać to możesz siebie,że jest bajka- ale nie nas i innych gnomie jeden!!! nikt tu co dłużej pracuje nie jest głupi i wie jakie tu wałki się kręci i co jest grane. ,,,I tak na przyszłość, dam ci małą radę....- jak cię czółko za swędzi do pisania kłamstwa- to weź duży rozbieg i pier...nij baranka o ścianę- może w tedy ci się polepszy i przejrzysz na oczy może w końcu- innego lekarstwa i ratunku dla ciebie niema!!! - no chyba, że ci płacą za pisanie tych kłamstw i bredni...

@anonymous

Nikt mi za nic nie płaci. Starzy pracownicy? To znaczy którzy? Ci co pracują u nas max.3 lata ?Tak. Właśnie tacy się zwalniają. Myślą że już są wybitnymi fachowcami. Pracownicy z wyższym stażem pracy mają wynagrodzenie dużo wyższe i z tego co mi wiadomo żaden z nich nie narzeka. Piszcie ludzie prawdę!

Anon
@Wolak

Witam dyrektorze. Takich bzdur normalny czlowiek po prosty nie wymysli (nawet z pomoca calej rodziny). Ludzie systemaycznie uciekaja, bo doskonale wiedza jakie nastaly realia. Dobrze jest tylko w biurze (i to tez nie u kazdego). Jako dyrektor masz ktory jak twierdzi (zaczynal jako opetator maszyn) masz (usunięte przez administratora) zamiast pojecia i mozgu. Nie potrafisz odroznic tokarki od frezarki i takie cos jak Ty, ms zarzadzac produkcja? Naucz sie baranie, ze jestes wylacznie pionkiem i pozorantem, ktory przyjmie na klate wszystkie porazki - zupelnie jak smietanka.

@Wolak

-mocniej się rozpędź, bo chyba nie zadziałało lekarstwo!!! - którzy? nie ci co 3 , ale 6-8 lat pracowali- i tacy się zwalniali! - o tych to nie pomyślałeś! widzisz tych 3 letnich!... - co do starych pracowników- tak -mają dużo wyższe wynagrodzenie niż młodsi stażem - choć co niektórym się ono nie należy za to ściemnianie i partactwo!.. niektórzy młodsi są lepsi od nich, i się ich nie docenia!!! - i tego też nie widzisz! a czemu? -siedzisz w (usunięte przez administratora) koncie gdzie nic nie widać i coś tam słychać, jak doleci!!! -z tego ci wiadomo że ludzie z wyższym stażem są zadowoleni? - tu to tylko pociotki i lizi-dupy są zadowoleni z wynagrodzenia i nie narzekają!.. -ja za to w porównaniu do ciebie, pracuje na produkcji już parę ładnych lat, znam ludzi pracujących dłużej ode mnie i wiem, że z tego wszystkiego co się tu dzieje i z wynagrodzeń nie są zadowoleni!!! -a są dobrymi fachowcami!!! - ot i cała prawda!!!!!!!! - więc nie pisz już co ci wiadomo, bo (usunięte przez administratora) ci wiadomo!!!!! - wyjdź z tej nory, przejdź się po całym zakładzie i zapytaj wszystkich ludzi jakie mają zdanie- będziesz miał dane 100/% - ale pierw pamiętaj o baranku!!!

Hartford
@Wolak

Wolak spojrz rzeczywistości w oczy. Piszesz bzdury . Na jednym z Hartfordow zwalnia sie 2 gosci. Nomen omen z wieloletnim doswiadczeniem /chyba 8-10 lat w Techmatiku/. Wg Ciebie sa zadowoleni rozumiem? Obiboki? Raczej nie. Idz ich zapytaj o co im chodzi- tylko uwazaj zebys tam w pysk nie dostal.

@Karolina

Panowie spokojnie. Najwięcej do powiedzenia na tym forum ma wydział WOS. Aczkolwiek nie zgadzam się się z tą opinią. Mamy inne działy.Spawalnia, montaż,dział konstrukcyjny,magazyn i wiele innych...Nie można polegać na opinii kilku osób których ich widzi mi się przerasta ich własne ego. Operatorzy w ich mniemani są filarem tej firmy? Oj chyba nie. Po to mamy programistow.,konstruktorów aby jeden z drugim wcisnął zielony przycisk.Przemyslcie to. Na warunki radomskie Techmatik to wiodąca firma.

Zły
@Wolak

Tak jestesmy największa lodziarnia w Radomiu. Krecimy włoskie i gałkowe.

@Wolak

A co uważasz że spawalnia jest zadowolona!? Przyjdź i porozmawiaj z ludźmi to się dowiesz czy są!!! To na pewno zarobisz z automatu!!! Zęby ci zrobimy z końcówek prądowych!!! Najlepiej mówić że nikt nie narzeka i jest pięknie i wspaniale!!! - Chciało by się tak powiedzieć, ale tym bogolom z ogromnymi premiami to jeszcze daleko-daleko by co kolwiek zrobić w tym kierunku. Co do filara firmy wszyscy jesteśmy nim! I o wszystkich powinno się dbać jednakowo!!! A nie o wybrańców tylko!!! Bo co?- nam się nie należy?! Przede wszystkim żeby nie pracownicy fizyczni( na których kładą lach...ę), to jedno wielkie (usunięte przez administratora) by tu mieli!!! - a dużo już nie brakuje by tak się stało- i to będzie czerwony a nie zielony przycisk... Co do spokoju - to nie podnoś ludziom ciśnienia!!!...

@XXX

Jak byś się uczył też byś dostał.

@Wolak

A to ty kto? Docent inżynier!? Doktor habilitowany!?... To że jesteś rzekomo wyuczony, to nie znaczy że masz więcej umiejętności i oleju w głowie niż ja !!! woź się na tym stołku puki możesz, i głupiego cymbała rób z siebie- docencie!!! Ja jestem technikiem i jakoś mi to w niczym nie pomogło bym lepiej zarabiał...

@Wolak

A śmiem twierdzić, że jesteś ciemny jak tabaka od większości pracowników fizycznych w tej firmie... Miałeś po prostu plecy i temu jesteś wyżej od innych... bo na pewno nie od szkoły...

Marianek
@Karolina

Odnosnie zatrudnienia i sytuacji - kazdy uczciwie pracujacy widzi jakie sa realia i kto ma dobrze, a kto nie. Prosty przyklad; aby dostac kilka % procent premii wiecej, niektore jednostki robia za lachociaga i podnozka brygadzisty, a dodatkowo podpierdzielaja innych samemu bedac swieta krowa. Nastaly takie czasy, ze premiuje sie margines pracowniczy i zarazem mentalny. A podobno na spawialni same sztywne chlopaki. Czyzby rosl nam kolejny misiewicz vel siusiak techmatika?

@Marianek

....coś w tym racji jest , nawet sporo.... .... może nasz uczony docent WOLAK wypowiedział by się na ten temat!!! Chętnie zasięgniemy wybitnej porady uczonego, jak dostać premię wyższą lub podwyżkę...

@Marianek

...on na pewno coś wie na ten temat...

MINIO
@Marianek

A no jest taki jeden delikwent kudłaty, co wcale się nie kryje z tym i mało tego jest zadowolony z tego powodu. Dobra psina musi pana mieć, bo kto za smycz założy?

@XXX

Inteligentny człowiek nie sra w swoje gdiazdo. To po pierwsze. Po drugie- inteligentnych ludzi w tej firmie szanują. Nikt inteligentny się nie zwalnia skoro ma dobrze.Wiec skoro Ci źle jesteś polmozgiem.Proste?

@Wolak

No wreszcie! I tu się z tobą zgodzę - inteligentni nie srają w swoje gniazdo... A cała góra łącznie z tobą to robi!!! i tego to już się nie widzi, bo wy to nie tykalni co!? Wam nic nie można wytknąć, bo wy elita piep... ona jesteście!!! Sra...cie pod siebie już tak długo, że aż po pachy jesteście w nim uwaleni!!! -dobrze wam z tym!? No ba!- inaczej byście tak nie robili... A wy już sami nie wiecie, kiedy pod siebie robicie- bo cały czas robicie!!! A jeszcze trochę to uszami wam wykipi... To po primo. Po drugie- no jak taki inteligent jak ty rzekomo, ma się zwolnić z takiej pracy... gdzie znajdzie lepszą jak ta, w której za udawanie że się pracuje płacą... -to proste że nigdzie! Tu musisz robić pod siebie razem z górą, bo inaczej by cię już dawno wyautowali.... Po trzecie- szanują?... Chyba ci to łajno prysło w oczy inteligencie i źle widzisz!... Niech więcej ci go wpadnie, to cię będą uwielbiać( albo tak ci się będzie wydawać...) I co do pół-mózga - to chyba twój tata nim był, jak spłodził takiego bezmózga jednego... Proste?

Gal Anonim
@Wolak

Inteligentni ludzie za niskie stawki nie pracują bo znają własna wartość. A tym co jest dobrze to zostaną to chyba jest PROSTE ??

@Gal Anonim

Proste. Widzę że ktoś się ze mną zgadza.Tylko nie do końca..inteligenci którzy się zwolnili już teraz pewnie żałują i kombinują jak wrócić..NIE MA LUDZI NIEZASTOPIONYCH!

@Wolak

Tylko tym co jest dobrze, to nie wszyscy są inteligentami. Są bo są i za damski wuj kasę biorą!!! Zbędna materia... A dobrego fachowca pierwszym lepszym nie zastąpisz....

@???

- dokładnie. A jak na razie to coraz więcej głąbów i nierobów w tum zakładzie zaczyna pracować! -Nikt nie sprawdza ich umiejętności, tylko z automatu przyjmują, bo ma rzekome predyspozycje i papierki, które o kant ch-ja są warte!!!, jak nie zna rysunku dobrze i nie ma umiejętności...

Jacek
@Wolak

Ale niektórych trudno zastąpić.

@Karolina

Jak Techmatik przejęła Columbia to firma stanęła nad przepaścią ale ostatnio zrobiła ogromny krok naprzód

Kierownik magazynu wolna oferta jeszcze? Jak płacą?

@Marek

Za chwile wszystkie będą wolne jak wejdzie syndyk

Stary konstruktor

Jak wygląda praca Konstruktora? Używa sie w pracy ang.? Jak atmosfera, kontakt z przełożonymi? Są jakieś wyjazdy? Jak wygląda rekrutacja na to stanowisko czy jest test i o co pytają? Czy jest jakiś program rozwojowy? Dajcie jakieś opinie?!

@Stary konstruktor

Atmosfera, to zależy na jakim dziale., bo są dwa - formy i maszyny. To samo dotyczy wyjazdów. Ogólnie nie jest źle. Rekrutacja teraz nie wiem, bo jest Pani od HR i z nią prowadzisz rozmowę. Krótko, to musisz do korpo pasować. Programy rozwojowe raczej tylko na papierze. Życzę powodzenia.

Młody
@Stary

A to stanowisko Inżynier R&D to jest nowe stanowisko? Czy ktoś został z niego zwolniony bądź sam odszedł? Możecie coś powiedzieć na ten temat?

@Młody

R&D w Techmatiku to nowy dział. Jeszcze go nie ma, ale od 2 lat się o nim mówi. Jest nowy dyrektor to może i nowy dział powstanie.

@Stary

W Techmatiku od 2 lat idkąd Kupidura sprzedał firmę i zawinęli się konstruktorzy i handlowcy nic się nie robi tylko mówi

Pracownik bardzo zadowolony

Firma póki co zajebista,polecam!

Zbychu
@Pracownik bardzo zadowolony

Hahaha nie dam rady tego skomentowac bo padam ze smiechu????

@Pracownik bardzo zadowolony

Dobrze powiedziane - „póki co”. Pytanie tylko ile jeszcze to „póki co” potrwa zanim się kasa z kredytu ING skończy... pół roku?

Łukasz

https://www.pracuj.pl/praca/radom;wp?pn=2 PLANISTA PRODUKCJI prośba o informacje stawki, zakres obowiązków

Dudi
@Łukasz

Dobrze sie zastanow, dyrektor produkcji bar..an jakich malo nieogarnia tematu, efektow jego pracy nie ma zadnych to dla ratowania du..py szuka przydupasa na ktorego bedzie wszystko zganial. Ta firma stala sie korporacja gdzie licza sie tylko slupki i wykresy. Taki chlopiec do bicia jest potrzebny. Kariery Ci nie wroze

Wydaje mi się że obecny zarząd ma za zadanie doprowadzić firmę do likwidacji .

Madox

Masz rację. Wydaje ci się.

@Madox

A podaj prosze jeden przykład ze tak nie jest?no chyba ze zatrudnienie szefa produkcji ktory nie rozroznia stali od aluminium,zajmuje sie sprzątaniem i układaniem kluczy w szafkach i innymi bzdurami zamiast produkcją w dodatku sądzi ze operatorow znajdzie w agencji i bedą walić drzwiami i oknami,czy tez zatrudnienie głównego mechanika ktory pyta się pracownika czy maszyna moze pracowac bez oleju?w koncu zwalnianiem się ludzi?

Madox
@pracownik

To jest dyrektor produkcji, który niekoniecznie musi się akurat na materiałach znać. Ma zarządzać efektywnością produkcji. Od znania się na metalach masz konstruktorów, technologów, czy resztę tych w kamizelkach. Te porządki to 5S. Nie wiesz co to, to poczytaj. Co do zwalniania się ludzi - ok, jak nie będzie kasy to nie będzie dobrych pracowników. Który to jest ten główny mechanik? Bo jakoś nie zauważyłem. Jeśli chodzi o Siusiaka to jakbyś nie wiedział już nie pracuje.

@Madox

Pamiętasz Kucyka?....Porównaj Kefira z Kucykiem i przestań się wymadrzac. Czy ludzie w kamizelkach się na tym znają? Niekoniecznie.Do wymiany kefir i 75% kamizelek. Wiem czym jest 5s ale wiem też że aby go wprowadzać trzeba mieć bardzo dobre rozeznanie w branży i profilu produkcji.Powiem inaczej...czy Ty będąc np.spawaczem pójdziesz do mleczarni i będziesz mówił ludziom jak mają robić ser? Będziesz im mówił jakich użyć narzędzi i gdzie one mają być? Ogarnij się chłopie .

@Wik

5S to skrót od "Spowoduj Syf - Spawacze Sami Spie...olą". W ten sposób jak przyjdzie co do czego to firma na odprawach zaoszczędzi

Wik

Cóż. Brak mi słów by opisać Twoja głupotę. Czy Ty czytasz to co sam piszesz?

Wik

Madox. Po 1. Kucyk- był jak to napisałeś ch... ale dla ludzi którzy nie mieli pojęcia do tego co robili- czyli sąsiadów,znajomych ,znajomych znajomych-czyli całej kliki z otoczenia Pana K. z Od. . Po 2. Kiedy ja miałem PRZYJEMNOSC pracować w systemie 5S to Ty raczej w nosie dlubales i czekales kiedy Ci glut na palcu wyschnie . 3. Z Twoich wpisów wynika że jesteś z ekipy Odechowskich.Po 4. Innym doradzasz zmianę pracy... A Ty? Raczej jej teraz nie zmienisz bo widzisz że pomimo zmiany właściciela możesz bezkarnie rżnąć głupa nie mając większej wiedzy i brać za to kasę.Po 5. Na 100% w innej firmie na adekwatnym stanowisku nie będziesz taki mądry- wręcz odwrotnie.

@Wik

dobrze mu kolego napisałeś, choć wątpię czy do Madoxa coś dotrze. Swoją wypowiedzią udowodnił że jest z góry- więc ciemna masa! Człowiek który nigdy nie ubrudził sobie rąk po łokcie, bo tak jak mówisz, zajmował się dłubaniem w nosie i czekaniem aż mu gil wyschnie! ( albo podwyżkę da )

taka prawda

BZDURA! nic ci się nie wydaje

spawacz sera
@Wik

A czemu nie? Skoro teraz mleczarze od robienia sera tłumaczą klientom jak są formy spawane, to czemu spawacz miałby się na robieniu sera nie znać? W Techmatiku już mnie nic nie zdziwi

Beny

Lizidupki i lachonki sie zaczynaja odzywac albo ta banda (usunięte przez administratora) co ktos o nich wspomnial. Ciekawe dlaczego juz nikt nie chce tam pracowac mimo tego ze pieniazki na czas itd. Firma ratuje sie studencikami i ludzmi z urzedu pracy. Dobry pracodwca przebiera w cv a nie bierze co popadnie zeby tylko ktos pracowal

Judek
@Beny

Ja się nie chce pracować to się zmienia robote!!!!!! Po co tak jęczeć? Znasz firme w Radomiu ktora nie bierze ludzi z urzędu czy studentow?? A co oni nie mogą pracować Jak masz duze kwalifikacje i tutaj ci złe to Warszawka czeka na słoiki!!! Żenada tylko narzekanie Nie pasuje to zmiencie prace Nikt nie pisze o warunkach pracy zarobkach umowach tylko wieczny ku,,,, jad!!! Już się tego nie chce czytać!

Kazio
@Beny

Człowieku zmieniasz tylko imiona Ależ masz problem sam z sobą Polecam Zenuś psychologa!!!

Rusek
@Beny

Po słownictwie stwierdzam że Benuś ktoś Cię wy......ął?;)))) Albo wykonujesz inne czynności jakże typowe dla innego zawodu Proponuje ci moją najniższą krajową a ty się zwolnij dasz mi etat czekam juz 2 lata zeby się tam dostać Nie obrazaj ludzi z urzędu bo sam mozesz byc bezrobotny dziadu ani studentów bo chybą mgr to ty z przodu nie masz;) Pozdro

Beny
@Rusek

Musisz byc wyjatkowym tuma..nem skorp od dwoch lat probujesz sie tam dostac, nawet bys sie nie przyznawal. W tej chwili kazdy w urzedzie dostaje robote od reki wiec sie juz nie osmieszaj.Druga opcja to jestes w pomaranczowej koszulce albo z biura i siejesz propagande. Na ty znam swoja wartosc ze juz dawno odszedlem i radze sobie swietnie, mgr przed nazwiskiem nie jest mi potrzebne. Pracowalem juz w zyciu z dziesiatkami mgr,inz itd. 80% z nich do niczego sie nie nadawala wiec zachowaj sobie swoje poglady dla siebie

Jarek

kilka dni temu pisałem o stanowisku kierownik magazynu czy mogę prosić o merytoryczne info, super by było bo chciałbym zawieść cv dzięki

@Jarek

Widzę, że zarząd wziął się do roboty i od dwóch dni generuje masowo wpisy sugerujące zainteresowanie pracą w Techmatiku, by ukryć prawdziwe komentarze pracowników. Niestety ludzie nie są tak ślepi i głupi jak im się wydaje. Cały Radom wie co kombinują i nikt się na takie tanie sztuczki nie nabierze

Widać, że masz na bakier z poprawną polszczyzną. Czasownik >>ZAWIEŚĆZAWIEŹĆ

Widać, że masz na bakier z poprawną polszczyzną. Czasownik >>ZAWIEŚĆZAWIEŹĆ

Czasownik >>ZAWIEŚĆZAWIEŹĆ

Dr.Jekyll
@Mr. Hyde

Nie czepiaj się . Chłopak chce na kierownika przecież.

@Jarek

To jest nowe stanowisko. Do tej pory było razem z zaopatrzeniem. Jak masz pojęcie o 5S i pracy w korpo to życzę powodzenia.

@Dr.Jekyll

Niestety ucięło mi cały wpis. Jeżeli ubiega się o stanowisko kierownicze to poziom języka jaki reprezentuje jest wystarczający ????

Nie ma tragedii Firma wypłacalna Patrze na te wpisy to powiem wam jedno Nóz w plecy to wkładają ci co tu są tacy wkurwieni Nie dostali awansu lub za słabo tyłek lizali i się nie udało!!!! Pensje dostaje na czas jest git. A tym tak wkurwio,,,,, proponuje wziąść się do roboty a nie myślenia jak tu awansowac żeby nie zapierda,,,,,!!!!!!!!!!!

Rudy
@Tomek

Nie do konca ok w firmie wszystko jest ale się zgodzę mało jest firm placących na czas i mało daje wszystko na papierze Przez 10 lat pracowalem na najnizszej krajowej polecam tutejszym jęczącym aby spróbowali moze docenią robotę Proponuje narzekającym zeby znależli inną pracę co was trzyma w tej rzekomo złej firmie! Musicie być swietnym specjalistami jęsli pracujecie w tej złej firmie i nadal sìę męczycie za karę!

myślący
@Tomek

Firma wypłacalna?! Jaja sobie robisz? Po przejęciu Columbia Machine sp. Zo.o. Techmatik musi sam spłacić Kupidurę i pożyczkę jaką Wrocław zaciągnął na jej zakup przez Amerykanów. Ta firma to żywy trup

Kaśka

mam pytanie czy łatwo dostać się do ksiegowści w firmie mam ukończone kursy, znam język angielski będę wdzięczna za podpowiedź

Maniek
@Kaśka

Nie wiem czy latwo ale w tej firmie jest najlepsza kadrowa Pani Ula z jaka kiedykolwiek wspolpracowalem, kompetentna, rzetelna, uprzejma i zawsze pomocna gdy trzeba cos zalatwic

Zostaw merytoryczną opinię o TECHMATIK S.A. - Radom

• Jak się pracuje w TECHMATIK S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy TECHMATIK S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TECHMATIK S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 4 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TECHMATIK S.A.?

Kandydaci do pracy w TECHMATIK S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TECHMATIK S.A.