Opinie o Franc-Textil w Żarów

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Franc-Textil. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Franc-Textil o rekrutacji.

Branże: Produkcja wyrobów tekstylnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Franc-Textil w Żarów

Bambi

Firma tragedia!!!!! Zwalniaj ludzi bezwzględnie. Nigdy tam nie będziesz mieć stabilizacji. Nie liczy się ile latam tam pracujesz i tak cię zwolnią!!! Bezwzględny ,zimny ,wyrachowany pracodawca. Więcej tam dyrektorów, kierowników, którzy są jak lizusy!!!!

A mnie to bardziej zainteresowało to, że nie mieli kompetencji a pracowali latami. To nie udało się przez te lata kompetencji zdobyć? Żadnych szkoleń czy kursów pracownicy nie mają? Znajomości znajomościami ale pewne umiejętności trzeba mieć, żeby pracować, więc jak firma pomaga je zdobyć?

Xd

Może ktoś coś więcej napisac dlaczego kolezaneczki, ta stara klika została zwolniona? I aż tyle ich poleciało?

obeznany

to nie rozżalenie,czasami trzeba popatrzec z innej strony wtedy wszystko lepiej widać,niestety Ty tego dzisiaj nie widzisz ,dalej nie wiesz ze gdyby nie Ci ludzie o których tak lekceważąco sie wyrażasz nie było by Cię tam gdzie jestes.Czyżby sumienie się odezwało?

Cenie sobie pracę w dobrej atmosferze a w ofercie dla Doradcy klienta w showroomie było napisane, że trzeba posiadać umiejętność pracy w zespole. Czy jest on w jakimś większym stopniu zintegrowany? Nie widzę wzmianki o integracjach w opisie

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były pracownik

14.03.2024 01:03

Były pracownikikona wywiad

Chciałabym podzielić się swoją historią zwolnienia przed osiągnięciem wieku przedemerytalnego tzw. ochronki.

Były pracownikikona wywiad

Pracowałam jako krojczy/operator maszyn.

Były pracownikikona wywiad

Zostałam zwolniona dwa dni po skończeniu 55. roku życia. Pracowałam 21 lat, bez żadnych upomnień, nagan i podobnych rzeczy.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

3000-3500 złotych.

obeznany

to są zarobki z 2022r.bez nadgodzin,premia 30% była uznaniowa,3000 bez 3500-3700 z premia

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

21 lat.

Były pracownikikona wywiad

Przede wszystkim złe traktowanie pracowników, nie można było stanąć obok innej osoby, bo zaraz przybiegała brygadzistka i czepiała się o wszystko. Od razu pytała: co tu robię, dlaczego nie stoję przy maszynie, ile czasu spędzam w toalecie. Mówiła wtedy, że zaraz pójdzie do szefa i "wyląduję na dywaniku". Rywalizacja o względy szefostwa między brygadzistkami odbijała się na stosunkach międzyludzkich. Badania lekarskie musieliśmy robić po godzinach pracy. Ze względu na oszczędności, nie działały nawiewy, na hali często panowała temperatura ponad 30 stopni.

Były pracownikikona wywiad

Nigdy nie uczestniczyłam w żadnym szkoleniu. Nawet szkolenia BHP polegały tylko na podpisywaniu dokumentów bez analizy.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Były pracownikikona wywiad

Na moim dziale atmosfera była w porządku. Między działami panowała duża rywalizacja.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Były pracownikikona wywiad

Atmosfera była zła. Przykładowo była taka sytuacja, że szef na spotkaniu z pracownikami zwyzywał wszystkich od złodziei, bo zginęło pluszowe serduszko z magazynu. Po pewnym czasie okazało się, że to kierownik źle policzył. Niestety przeprosin nie było.

Były pracownikikona wywiad

Tempo i rywalizacja pracy. Szczucie ludzi przeciwko sobie, zawyżanie norm, zrzucanie winy na innych byle tylko szef nie powiedział, że na tym czy tamtym dziale coś się stało. Była tabelka popełnianych błędów i zabieranie premii za na przykład za złe przeszycie. Oczywiście można to było naprawić, ale punkty raz przyznane nie znikały. Strach o zabranie premii (30%) był naprawdę duży, bo byle błahostka była powodem jej odebrania. W czasie Covid19 na dwa dni przed końcem miesiąca musiałam iść na kwarantanne i mimo że miałam sporo nadgodzin, zabrano mi całą premię. Takich przypadków było wiele.

Były pracownikikona wywiad

Teoretycznie tak, ale często było się zmuszanym do brania urlopu, ponieważ nie było pracy.

Były pracownikikona wywiad

Przede wszystkim zmienić personel zarządzający ludźmi na produkcji. Uważam, że podejście do pracowników było tam bardzo złe. W pracy nie liczyły się umiejętności, a to, kto ma z kim jakie relacje. Radziłabym mieć więcej empatii do osób, które zostawiły swoje zdrowie i młode lata dla firmy, która przy pierwszej lepszej okazji pozbyła się starszych pracowników.

Cześć, zastanawiam się czy doradca klienta w showroomie ma może prócz podstawy jakieś prowizje? Jak była wystawiana wcześniej oferta to pisali o widełkach do 6 000 zł, nie wiem z czego konkretnie takie wynikały. Do dziś w zasadzie tak samo jest?

Xd

Ona

Dramat? Hmm? To same są sobie winne że tak się poświęcały i całą młodość straciły w tej firmie, może pewność że tak już zostanie je zgubiła

@Ona

jak mozna byc tak nieczułym?same sobie winne?to winą jest poświęcenie dla firmy?pewnosc ze tak juz zostanie?Kobieto dziewczyny (usunięte przez administratora)w soboty, codziennie po 9 godz bo tak potrzeba ,bo jestescie jedna rodziną a pózniej co ?przestały być rodziną dostały jakiejs zaraznej choroby (50+)to cała ich wina!Jak znam zycie lada moment tez dojdziesz do tego wieku i daj Boże żeby Ciebie tak samo potraktowali a oderwac tylek od Twojego stołka bedzie duzo ciezej!

obeznany Nowy wpis

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Franc-Textil. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Monter?

Witam serdecznie, zastanawiam się czy aby na pewno te nabory dla specjalisty ds. księgowości nie maja niczego wspólnego z tym zwolnieniem o którym zaczęto tu pisać 20stego lutego (oferta jest z 23ego). Planuje aplikować ale liczę przy tym na dobra atmosferę, na dziale jaka teraz występuje?

A ile osób docelowo się zatrudniało? Ktoś spytał teraz o to czemu aż tyle ich odeszło, nie mam pojęcia jeszcze nawet o jaka liczbę chodzi? ktoś coś wie? kiedyś interesowałam się oferta dla specjalisty ds. marketingu, oferowali wtedy zarobki do 6 300 zł, ciekawe czy teraz będzie więcej? i czy to chodzi właśnie o ten dział?

Franc-Textil szukała niedawno pracowników w mieście Warszawa. Kto podzieli się opinią na temat pracy w tej firmie?

JFT
@Bambi

Pracowałeś że wiesz? To jest bdb firma, najlepsza na strefie.

Oto
@JFT

Chyba nie wiesz co piszesz ????????hit roku najlepsza firma na strefie tkwij dalej w tej świadomości powodzenia ????????????????

Rafał
@Oto

Czyli nie zgadzasz się? To powiedz co ci nie pasuje? Ktoś wspomniał o zwolnieniach. Naprawdę taka rotacja bo chciałbym się przyjąć ale nie po to żeby mnie zaraz zwolnili.

@Rafał

nie zwolnią wystarczy ze będziesz dobrze pracował.

Łucja
@pracownik

To zwalniają tylko tych, którzy się nie nadają? Bo wcześniejsza opinia o zwolnieniach nie brzmi za dobrze tak szczerze

@Bambi

Tu się zgodzę. Pieć lat tam pracowałem. Niby doceniany byłem. Starałem się. A i tak zawarzyła o moich losach opinia LIZUSÓW którzy trzymają sztame. Nie miałem żadnych szans na obronę. A doświadczenie moje pięcioletnie nic nie znaczyło dla Prezesostwa????. A wydawało by się że pracownika z doświadczeniem warto posłuchać i zatrzymać. Nikt nie chciał słuchać. Nie wiem kto tam komu LODY robi. Ale to nie jest prawda tak jak na rozmowie kwalifikacyjnej mówi Wice prezes Tomasz, że tu ma być miła rodzinna atmosfera. Bo tam jest zakłamana atmosfera stworzona przez dwulicowych ludzi, dla których człowiek jest nikim i niczym bo liczy się tylko kasa. Przykre to ☹️.. Moim zdaniem jeśli ktoś lubi włazić w (usunięte przez administratora) innym, (usunięte przez administratora) kolegów i koleżanki do swoich przełożonych, to śmiało może tam składać papiery????. Powodzenia. TOMEK H.

@Łucja

Tak.20 lat ludzie pracują na okresie próbnym. Potem zwalniają????????????

Onona

Dobrze że kierownik marketingu się zmienił, wyjdzie to firmie na dobre.

Schneider :)

Jestem już na szczęście byłą pracownicą z niemal dziesięcioletnim stażem. Z wielką przyjemnością mogłabym opisać, jak we Franc Textilu było kiedyś: ambitnie, rozwojowo, miło. Z lekką niechęcią mogłabym także zobrazować, jak jest teraz. Ale to wiedzą wszyscy. Wciąż są tam osoby, które zaprzedałyby duszę samemu diabłu, gdyby ten oczywiście istniał, aby osiągnąć swoje cele. Czy te urażone osoby odpowiedzą na moją opinię? Bardzo możliwe, lecz ja tu już zaglądać nie będę :) Tych, którym tam teraz ciężko, zapewniam: odwagi, SĄ LEPSZE MIEJSCA! I zapamiętajmy jedno: ryba, moi drodzy, psuje się od głowy.

@Schneider :)

Tak czytam te ostatnie komentarze i zastanawiam się jaka jest dalsza wizja na firmę? Żadne działanie raczej nie jest podejmowane bez przyczyny, lecz pracownikom nie zostało to jeszcze przedstawione wprost? U Ciebie to była Twoja własna decyzja? I co po takim stażu tu w firmie wychodzi na CV? Jakie są dalsze perspektywy?

Czy faktycznie miały miejsce jakieś większe redukcje? Taka sugestia padła z miesiąc temu i ciekawi mnie aktualny układ pracy wobec tego. O ile mniej osób pracuje? i czy dzięki temu zaszły jeszcze jakieś inne zmiany? Dla przykładu finansowe?

Jak często w Franc-Textil odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 16 czerwca na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Coca Cola

Ponoć firma najlepsze czasy ma już za sobą. Jakiś czas temu przekazana w ręce zięcia, idzie na dno. Zwolnienia są co miesiąc od długiego czasu. Pozbyto się pracowników, którzy latami budowali markę. Roboty jest mało. Dział obsługi klienta zagranicznego - jawne i bezwstydne podlizywanie się szefostwu, a w zamian tego brak kompetencji językowych. Atmosfera w dziale marketingu- dramat. Malowanie trawy na zielono na produkcji. Nie polecam…

Magda

Ta firma to porażka. Zwalniają po 30 latach pracy, po trupach. Nic i nic się nie liczy. Atmosfera taka,że oczy mało sobie nie wydrapią. (usunięte przez administratora) i lizujstwo. Są tu najlepisi w tych tematach! Jeszcze takie lizujstwa nigdy nie widziałam!

Irena

Zastanawiam się co mogło się przez tych 6 miesięcy dziać, że nikt niczego nie pisał. Ktoś pisał o tym, że firma może już nigdy nie mieć tak oddanych pracowników. Były jakieś odejścia w ostatnim czasie? Kadra się wymieniła? Czy od strony organizacyjnej cokolwiek uległo zmianie?

Obserwator

Praca w firmie ogólnie sprawia przyjemność Szef firmy bardzo dobry człowiek natomiast podejście osob na stanowiskach kierowniczych pozostawia wiele do życzenia.... Romanse i idące za nimi awanse dzieci naprawdę żenujące wszyscy wiedzą widzą tylko Pani I. G myśli że nikt nic nie wie...pozostawia niesmak całej sytuacji. No cóż takimi drogami w dzisiejszych czasach osiąga się zamierzone cele. Pozdrawiam tych co myślą że udało im się wszystko zachować w tajemnicy.

Mala24
@Obserwator

Ty się lepiej zajmij swoim życiem a do czyjegoś (usunięte przez administratora)pchasz ......

Jarosław
@Obserwator

A ile można zarobić w Franc-Textil? Czy są tu jakieś premie i dodatki? No i po jakim czasie można się ubiegać o podwyżkę? Opisałeś już atmosferę w pracy, więc liczę że poruszysz też temat zarobków. :)

Zarobiony
@Obserwator

Z tego co wiem Pani Iwona już ponad rok nie pracuje i to była najlepsza decyzja żeby odejść.zajmijcie się tym co teraz tam się dzieje!!! Co robi Pani Ania , Sylwia,Marzena itd.Jaki prezes taka firma.!

Kolo
@Zarobiony

Firma niestety upada,szkoda ,zwolnienia 50+ wnoszą powiew" leniwej"świeżości daje max 1 rok i bay bay bez żalu!!

Byla
@Kolo

Wstyd, oj Szefie wstyd!! wiesz co robisz?czy sluchasz tylko jednej strony?pesel ma znaczenie?bardzo szybko przekonasz sie co zrobiles!my juz nie wrocimy a Ty juz nigdy nie bedziesz mial tak dobrych i oddanych pracownikow !pamietaj kazdy ma swoja dume!

Masti

Firma porażka!!! Tylko cięcie etatów, redukcja, brak rozwoju. Pieniądzy nie ma na nic. Wegetacja i lizujstwo. Okropne miejsce!!!

Alicja
@Masti

Nie ma żadnych szkoleń tu? Skoro brak rozwoju

kapitan
@Masti

Drodzy Państwa, bardzo łatwo oceniać, krytykować i narzekać. To takie polskie. Jerzy Franckiewicz trzydzieści lat poświęcił tej firmie i tylko dzięki jemu jest ona dzisiaj tam gdzie jest.. Daje pracę wielu ludziom i na prawdę godziwe zarobki, których w Świdnicy np. ze świecą szukać. Niestety J.F. przekazał stery zięciowi Tomaszowi, który niestety chodząc po produkcji z rękami w kieszeni albo nosem w telefonie, nie wzbudza respektu i szacunku jaki miał teść. Trzymam kciu i bardzo kibicuje Franc-Textil, ale szanowny Tomaszu - ludzie będą Cię szanować tylko wtedy kiedy ty tez okażesz im szeroko rozumiany "szacunek"

@Masti

Ale jak nie ma pieniędzy ? Nie płacą?

Bary
@kapitan

Jaki szacunek firma bezlitosna dla ludzi

Irena
@Bary

No tak, a rozwiniesz ten brak litości?

@Masti

Zgadzam się. Tam zatrudnia się ludzi którzy mają jakąś wiedzę i umiejętności, poto żeby to wykożystać. Nie inwestują w pracownika. Zero szkoleń i zdobywania nowych umiejętności☹️. Ale. Zarobki miałem dobre. Nawet fajną perspektywę awansu. No ale kumoterstwo lizujstwo zawiść i zazdrość zrobiły swoje????. A Prezesostwa to lubi. U Tomasza parę razy na rozmowie byłem. W sprawie podwyżki. Nie z własnej inicjatywy a zarządu. Padło zdanie od Tomasza F. Z nikim się tu nie zaprzyjaźniaj, mamy co do ciebie plany, jakbyś coś na kogoś miał, to przyjdź i mi powiedz. To był dla mnie szok. Źle zrobiłem że nikogo nie podpierdzieliłem. Za to koleżanka która udawała ze mnie lubi, ciasto mi do pracy przynosiła, na mnie donosiła????. Ale. Awansowała teraz. Brawo Aniu????.

Były
@Tomcio

Co do donoszenia na innych to zawsze tak było.Zadna nowość.Bylo tak jest i będzie.Wystarczy wspomnieć o Sylwi.Ch.zero umiejętności, wykształcenia odpowiedniego do stanowiska a jednak się trzyma przez donoszenie i lizanie t.....Ani.No cóż może kiedyś pójdą po rozum do głowy....Ale to może.....

@Masti

Bo to prawda. To Titanic.Tutaj możesz nic nieumieć i awansować bo liżesz dupę,a dobrego pracownika zwolnią. Zero poszanowania

Danuta
@Bambi

To nie ma tutaj jasno określonej ścieżki awansu? Na jakiej zasadzie się to odbywa?

@kapitan

Z tymi zarobkami to pojechałeś. Kiedyś to się zgodzę ,ale teraz jedyny atut tej firmy to jedna zmiana. Godziwe zarobki i traktowanie ludzi????Niema to jak zwolnić po 20 latach . Acha najlepiej jak zostało kilka miesięcy do okresu ochronnego.Żenada.

Julia

Jak oni niszczą życie? Bo piszecie tak, że trudno zrozumieć z takich ogólników...

@Julia

Tak ogulnie niszczą. Znaczy że jak byś w innej firmie normalnej pracę dostała, to możesz liczyć na jakieś szkolenia, rozwój ogólnie. A tu tego nie ma.Bo robisz przez jakiś czas, to co umiesz. A jak nie będziesz potrzebna to Cię (usunięte przez administratora) Zero szkoleń. Zero inwestycji w pracownika.

@Tomcio

Ktoś rozmawiał na ten temat z szefostwem by to zmienić? No bo w sumie szkolenia też wpływają na rozwój firmy. Jaka była reakcja?

anginos

Pracowałem tam chwilę i dobrze ,że nie dłużej. Słuszne stwierdzenie,że są tam układy a lizujstwo i fałsz na kilometr. Atmosfera dramat, jak na stypie. Czas liczą nawet jak idziesz do toalety.

Monesi

Firma upada, zwalnia na potęgę. Zero rozwoju, cięcia, układy. Niedługo zostanie sam Pan Dyrektor. Tragedia!

Zostaw merytoryczną opinię o Franc-Textil - Żarów

• Jak się pracuje w Franc-Textil?

Zobacz opinie na temat firmy Franc-Textil tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franc-Textil?

Franc-Textil