Opinie o Geofizyka Toruń Sp zoo w Toruń

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Geofizyka Toruń Sp zoo. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Geofizyka Toruń Sp zoo na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Geofizyka Toruń Sp zoo w Toruń

Papa

Chyba twój upadek pajacu. To możemy już swietować bo sie nie podniesiesz.

bolek
@Papa

Dobre

kiedy ogłoszą upadek, to tak z ciekawości bo imprezę trza zrobić

wyrocznia

można było przewidzieć że to kiedyś szlag trafi, są inne firmy jest inne życie, nie tylko geofizyka. Powodzenia w szukaniu nowej pracy.

szkoda gadać

Kraków pada, jeden wielki strach, Toruń do sprzedania. Tak to było zarządzane od lat,że ktoś powinien się przyjrzeć tym przekrętom.

Hmmmmmmm

Panie Zenuś kto panu powiedział że my tylko czekamy aż do nas zadzwonią co my dzieci jesteśmy GT tylko daje pracę myślisz ze jak nie rozkładamy kabli w jakimś zadupiu bez dojazdu do profilu to stoimy pod sklepem.Pewnie i są tacy różni w GT pracują ja osobiście troszkę pracuje w GT więc mogę coś na ten temat napisać wielu ludzi znalazło inną pracę wielu wyjechało za granicę zarabiać pieniądze a nie ochłapy resztki rzucane z pańskiego stołu skoro możemy pracować w deszczu mrozie nosić na plecach po 5 kabli bo niema dojazdu albo zakaz to i za granicą damy i dajemy RADĘ i to za normalne pieniądze, zostawiając rodzinę wstyd ale to Polak Polakowi robi.

bolek
@Hmmmmmmm

Wzruszające naprawdę.

Hmmmmmmm

PRACA na grupach w Chorwacji Słowacji Czechach oj Zenuś ty chyba za biurkiem pracujesz porozmawiaj z ludzmi jak im się tam pracowało ilu się zwolniło i przestań wychwalać tak GT bo my miesiąc nie pracujemy i wiemy jaka ta firma jest hasło Gdzie kończy się sens i logika zaczyna się Geofizyka pasuje jak ulał.

Zenuś
@Hmmmmmmm

Oczywiscie ze pracy jest mniej i niestety niektórzy muszą być na wolnym, ale czy nie widzicie ze jest zastoj na rynku ???? W porownaniu z innymi firmami i tak mamy najwiecej pracy. Każda firma ma swoje wady i zalety. Pytanie tylko jezeli jest tak fatalnie to czemu nie pojdziecie do innej firmy? W UOSie i Novaseis stoją już od roku z krótkim epizodem na śmieszny jeden projekt 2D. Dla ciekawskich: nie jestem biurvą a polowym takze jedziemy na tym samym wózku.

GK

zatkało w morde jeża

Zenek

W UOSie pracuje mniej w biurze bo nie mają projektów pacanie!!!

dupajase
@Zenek

a GT to ma za to projektów na pęczki pacanie.. Normalnie Sieradz, jakie (usunięte przez administratora) w Unisławiu, mały projekt w Chorwacji.. a w biurze od groma darmozjadów jakby tematów było conajmniej 100

Zenuś
@dupajase

Widac jakie masz pojecie o rzeczywistosci. Jezeli Chorwacja jest mała (praca od stycznia do maja) to znaczy ze nie korzystasz z mózgu. Na większe projekty przeprowadź się do Libii, Algerii, Egiptu lub Arabii Saudyjskiej. Ale kto cie przyjmie. Oceń GT po całym roku a nie po pierwszym kwartale gdzie pracowały cztery grupy. Prosze wskaż jaka firma sejsmiczna w Europie miała więcej pracy. I co, zatkało kakao !!!

Hmmmmmmmmmmm

Ilu z tych 600 pseudopracowników jest tak naprawdę potrzebnych ktoś może pracował w Uos to niech napisze ilu tam ludzi pracuje w biurze.

pks

tydzień temu przeprowadzono test pracowników.to znaczy że kończy się grupa (firma).firma liczy 1300 pracowników na dzień 1.03.2015r.z tego 600 pracownikow na stałe z tego 85% w toruniu

Iks

A Barbórka będzie? Jakie grupy jeszcze pracują?

wyrocznia
@Iks

będzie,,, w grudniu!

takich wybralismy

Uprawnienia rad pracowników Rady pracowników są powoływane na mocy ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 r.(zwanej dalej Ustawą) o informowaniu pracowników i przeprowadzeniu z nimi konsultacji (ze zmianami z dnia 22 maja 2009 r.). Rady pracowników mają pewne kompetencje w zakresie informowania pracowników i przeprowadzania z nimi konsultacji, nie mają natomiast żadnych uprawnień w zakresie obrony praw pracowników, które to zadania spełniają związki zawodowe. Zgodnie z art. 13 ust. 1 Ustawy pracodawca przekazuje radzie pracowników informacje dotyczące: działalności i sytuacji ekonomicznej pracodawcy oraz przewidywanych w tym zakresie zmian; stanu, struktury i przewidywanych zmian zatrudnienia oraz działań mających na celu utrzymanie poziomu zatrudnienia; działań, które mogą powodować istotne zmiany w organizacji pracy lub podstawach zatrudnienia. Informacje wymienione w pkt. 1-3 pracodawca przekazuje w razie przewidywanych zmian lub zamierzonych działań oraz na pisemny wniosek rady pracowników. Art. 14 Ustawy określa, że w sprawach o których mowa w pkt. 2 i 3, pracodawca prowadzi z radą pracowników konsultacje. Szczegóły można znaleźć w Ustawie lub prezentowanych artykułach.

Polek

No i co tam jakie wieści ze świata sejsmiki polowej?

??

Towar w biedrze ?? chyba byscie chcieli ;] wiecej zarabia ten co wyklada towar w biedornie niz ten co biega z kolkami i kablami 1000km od domu i spi w koszarach z prysznicami ktore trzeba kombinerkami odkrecac :) takze chyba troszke slabe porownanie z ta biedroneczka :)

Gutek

Jednakże sytuacja ekonomiczno-finansowa tej spółki jest zdecydowanie gorsza od bliźniaczej spółki z Torunia. Geofizyka Kraków SA ponosi straty na prowadzonej działalności (prognoza za 2014 r. wskazuje na ujemny wynik w wysokości 13,3 mln zł) i realizuje przychody ze sprzedaży na zdecydowanie niższym poziomie. Ponadto boryka się z wysokim zadłużeniem, kosztami jego obsługi. Dużym ciężarem dla spółki są koszty stałe z powodu nieprzeprowadzenia w poprzednich latach restrukturyzacji zatrudnienia w odpowiedniej skali. Aktualna sytuacja na światowym rynku poszukiwań wykazuje brak perspektyw wzrostu zapotrzebowania na usługi geofizyczne, a wręcz jego spadek, co wpływa m.in. na zwiększenie konkurencji w tej branży. Mając powyższe na uwadze, tj. otoczenie rynkowe, sposób funkcjonowania sektora geofizycznego, celem utrzymania jego efektywności prowadzone są stosowne prace analityczne w zakresie modelu funkcjonowania tego sektora GK PGNiG. W przesłanej korespondencji Zarząd PGNiG SA podkreśla, że dotychczas nie zostały podjęte żadne formalne decyzje dotyczące zmiany modelu funkcjonowania sektora geofizycznego w GK PGNiG w zakresie konsolidacji bądź sprzedaży podmiotów tego sektora. Zarząd zapewnia, iż każda decyzja podejmowana przez kierownictwo PGNiG SA poprzedzona jest głębokimi analizami biznesowymi w zakresie ekonomicznofinansowym, prawnym, społecznym, a w szczególności w obszarze jej wpływu na bezpieczeństwo energetyczne kraju. Zarząd PGNiG SA jest zainteresowany nie tylko stabilnością, ale i rozwojem sektora naftowo-gazowego w Polsce, jak również podnoszeniem efektywności i zyskowności jego funkcjonowania. Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia będą satysfakcjonujące dla pana posła. Z poważaniem Jednakże sytuacja ekonomiczno-finansowa tej spółki jest zdecydowanie gorsza od bliźniaczej spółki z Torunia. Geofizyka Kraków SA ponosi straty na prowadzonej działalności (prognoza za 2014 r. wskazuje na ujemny wynik w wysokości 13,3 mln zł) i realizuje przychody ze sprzedaży na zdecydowanie niższym poziomie. Ponadto boryka się z wysokim zadłużeniem, kosztami jego obsługi. Dużym ciężarem dla spółki są koszty stałe z powodu nieprzeprowadzenia w poprzednich latach restrukturyzacji zatrudnienia w odpowiedniej skali. Aktualna sytuacja na światowym rynku poszukiwań wykazuje brak perspektyw wzrostu zapotrzebowania na usługi geofizyczne, a wręcz jego spadek, co wpływa m.in. na zwiększenie konkurencji w tej branży. Mając powyższe na uwadze, tj. otoczenie rynkowe, sposób funkcjonowania sektora geofizycznego, celem utrzymania jego efektywności prowadzone są stosowne prace analityczne w zakresie modelu funkcjonowania tego sektora GK PGNiG. W przesłanej korespondencji Zarząd PGNiG SA podkreśla, że dotychczas nie zostały podjęte żadne formalne decyzje dotyczące zmiany modelu funkcjonowania sektora geofizycznego w GK PGNiG w zakresie konsolidacji bądź sprzedaży podmiotów tego sektora. Zarząd zapewnia, iż każda decyzja podejmowana przez kierownictwo PGNiG SA poprzedzona jest głębokimi analizami biznesowymi w zakresie ekonomicznofinansowym, prawnym, społecznym, a w szczególności w obszarze jej wpływu na bezpieczeństwo energetyczne kraju. Zarząd PGNiG SA jest zainteresowany nie tylko stabilnością, ale i rozwojem sektora naftowo-gazowego w Polsce, jak również podnoszeniem efektywności i zyskowności jego funkcjonowania. Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia będą satysfakcjonujące dla pana posła. Z poważaniem

Fakty

Kształcić się a nie osiadać na laurach i uciekać za granicę od tego złodziejskiego systemu.

kle

Warszawa, 16.12.2014 r. Pan (usunięte przez administratora) Wicepremier Minister Gospodarki INTERPELACJA w sprawie osłabienia sektora naftowo-gazowego w Polsce, szczególnie w obszarze poszukiwań złóż gazów łupkowych, przez planowaną sprzedaż spółki Geofizyka Toruń S. A. Szanowny Panie Premierze! Na podstawie art. 192 Regulaminu Sejmu przedkładam Panu Premierowi interpelację poselską w sprawie osłabienia sektora naftowo-gazowego w Polsce, szczególnie w obszarze poszukiwań złóż gazów łupkowych, przez planowaną sprzedaż spółki Geofizyka Toruń S. A. Za pośrednictwem poczty elektronicznej otrzymałem list od pracowników spółki Skarbu Państwa Geofizyki Toruń S.A., którzy zwrócili się do mnie z prośbą o interwencję do Pana Premiera. Autorzy pisma są nie tylko zatroskani o swoje miejsca pracy, a zatem o swoją przyszłość, ale też o losy Polski. Należy w tym miejscu przypomnieć, że Geofizyka Toruń, założona w 1966 roku, będąca częścią Grupy Kapitałowej PGNiG, świadczy szeroki zakres zintegrowanych usług geofizycznych na potrzeby poszukiwań konwencjonalnych i niekonwencjonalnych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, wód geotermalnych, a także lokalizacji i monitoringu podziemnych zbiorników. Jest szczególnie potrzebna Polsce w perspektywie rozwoju gospodarczego naszego kraju. GT to doświadczona firma, która jest międzynarodowym kontraktorem geofizycznym świadczącym usługi w Europie (m.in. jest obecna na Węgrzech, w Czechach i Chorwacji, a od 2001 r. firma wykonuje w Niemczech badania obejmujące poszukiwanie węglowodorów, złóż geotermalnych oraz podziemnych zbiorników.), Azji (od wielu lat realizuje duże projekty w Indiach, gdzie m.in. przyczyniła się do odkrycia największego lądowego złoża ropy naftowej w stanie Radżastan), Afryce, Ameryce Środkowej i Południowej oraz na Bliskim Wschodzie. Firma realizuje też projekty sejsmicznie. Jest szczególnie potrzebna Polsce, która zabiega o względną niezależność i pełne bezpieczeństwo energetyczne, w tym paliwowe. Autorzy listu przywołują "niepokojące pogłoski o planowanej prywatyzacji Geofizyki Toruń S. A." Piszą: "W niedawnym okresie kilkukrotnie zmieniały się plany w stosunku do naszej firmy. Niedawno istniał pomysł konsolidacji sektora poszukiwawczego, wszystko wskazuje jednak na to, że zakończyło się to niepowodzeniem." I dalej: "Kieruje nami nie tylko troska o miejsca pracy. W naszej opinii pozbywanie się przez podmiot Skarbu Państwa, jakim jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prężnie działającej firmy poszukiwawczej jest strategicznym błędem, który odbije się na przyszłości sektora naftowo-gazowego w Polsce. Ponadto, nasza firma jest jednym z głównych pracodawców w Toruniu i jej ewentualne ograniczenie zatrudnienia będzie miało katastrofalne skutki dla Miasta i Regionu." I podsumowują: "Sektor naftowo-gazowy ma w skali Polski wymiar strategiczny. Jak widać, właściciel, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo i siły polityczne, które za nim obecnie stoją, nie kierują się interesem narodowym, tylko innymi racjami. Jakimi?" - pytają. W opiniach o firmie pojawia się wiele głosów krytycznych i pełnych niepokoju. Szczególnie bulwersuje polityka kadrowa w firmie, zwalniania młodych, przyszłościowych pracowników, a utrzymywanie na siłę "starych wyjadaczy". Oto jedna z charakterystycznych opinii: "Można być ochlejem, ale wystarczy być kolegą tego czy tamtego i pracujesz dalej. Ludzie, którzy się starają mają dziwnym trafem słabe noty (...) Potem myk i Cię nie ma. Tu nie wyślemy, tam przesuniemy, ojca, syna, zięcia wciśniemy, a ty na zieloną trawkę...". W związku z powyższym mam następujące pytania do Pana Premiera: - Jak wysokie premie od zysku Zarząd firmy wypłacił swoim członkom w tym roku? - Ilu pracowników zwolniono z firmy tylko w tym roku pod pretekstem braku pracy? - Czy prawdą jest, że: "w pierwszej kolejności zwolniono osoby spoza układu i bez znajomości" (z opinii o firmie)? - Dlaczego Grupa Kapitałowa PGNiG nie zdecydowała się na konsolidację sektora poszukiwawczego, w tym Geofizyki Toruń S. A., tylko planuje jej sprzedaż? - Czy sprzedaż tak ważnej firmy, a zatem rezygnacja PGNiG z kontroli nad nią, nie osłabi sektora naftowo-gazowego w Polsce, szczególnie w obszarze poszukiwań złóż gazów łupkowych? - Czy prawdą jest, że ostatnio została przeprowadzona przez firmę zewnętrzną wycena Geofizyki Toruń S. A. pod kątem jej sprzedaży zagranicznemu (niemieckiemu czy rosyjskiemu?) kontrahentowi? - Czy nie obawia się Pan Premier, że nowy właściciel, nie związany z Toruniem, zwolni kolejnych pracowników Geofizyki Toruń S. A., która jest jednym z głównych pracodawców w mieście, co spowoduje zwiększenie bezrobocia na tym lokalnym, wąskim rynku pracy? Będę wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania. Pozostaję w szac

pit
@kle

i co Pan Premier coś odpisał?

kle
@pit

Nie ja tylko jako osoba zatroskana firma po przeczytaniu wypowiedzi wygooglowałem z ciekawości. Szkoda firmy.....msci sie polityka trzymania niekompetentnych gwiazd, kosztem ambitnych i zdolnych ludzi cóż tutaj dodac:/

krulkorwin

Ojoj widze ze zamiast gaac o firmie to sie kompleksiki wlaczaja coniektorym nieudacznikom. Sory nikt nikomu ksiazek z pkecaka nie wyjmowal !! Sam jestem przeciwny kolsiostwu i ukladom a tez sie napatrzylem na grupach, szczegolnie polskich jak to wyglada. Ale szanujmy swoja prace. Bo wszyscy sa na grupie potrzebni. A jak myslisz ze geodeta prow. sejsmak qc szkodnicy itp. Sa niepotrzebni to znaczy ze jestes mlotkiem ktory tylko kabel umie targa (i mocny jest tylko na forum)c i nie ma zielonego ppjecia o co chodzi w tej robocie. Szanujmy siebie nawzajem a tepmy kolesiostwo i uklady a nie siebie. Ja sie uczylem wiele lat zeby pracowac tam gdzie pracuje i zarabiac ile zabaiam a pracuje w Gt ponaf 12lat bez ukladow i kolesiostwa. Mysl trolu zanim zaczniesz glupoty gaac a jak nie to towar w biedrze idz wykladac.

armando

Montenegro zgadzam sie z Tobą - zaden ze szkodnikow nie ma wyksztalcenia wyzszego. pracowalem tez w GT jako szkodnik to widzialem jak sie biedni przepracowywali np pan JJ....

montenegro

w kazdym dziale szefowie to nieudacznicy, pijacy (usunięte przez administratora) Po co siedzący na bazie geodeta czy szkodnik prowadzący. Wziąć tych nierobów też do tyczenia i powiadamiania. Dobrze ze juz nie pracuje w tej firmie. Chlejcie dalej ze swoimi kierownikami (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Geofizyka Toruń Sp zoo - Toruń

• Jak się pracuje w Geofizyka Toruń Sp zoo?

Zobacz opinie na temat firmy Geofizyka Toruń Sp zoo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Geofizyka Toruń Sp zoo?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Geofizyka Toruń Sp zoo?

Kandydaci do pracy w Geofizyka Toruń Sp zoo napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Geofizyka Toruń Sp zoo