Opinie o Bdz-Automation Błażej Dziąg w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Bdz-Automation Błażej Dziąg. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Bdz-Automation Błażej Dziąg o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bdz-Automation Błażej Dziąg w Gdańsk

były programista PLC

BDZ zajmuje się przede wszystkim pośrednictwem pracy, a nie technologiami. Dostarcza nie rozwiązania w dziedzinie automatyki, tylko pracowników firmom zagranicznym. Firmy te przekazują część swojej wiedzy, dzięki czemu pracownicy BDZ wykonują niektóre zadania w ramach zagranicznych projektów (nierzadko w bardzo karkołomny sposób). Nie jest to jednak praca pełna technicznych wyzwań w międzynarodowych zespołach ekspertów, którą BDZ kusi w ogłoszeniach. Nudne/kłopotliwe organizacyjnie projekty i brak możliwości rozwoju doprowadziły w ostatnim roku do kilkunastu zwolnień się pracowników, w tym takim po 3 miesiącach w firmie. Jeśli chcesz się rozwijać i zdobyć cenne umiejętności to odradzam aplikowanie, za podobne pieniądze są lepsze opcje. Jeśli priorytetem są zagraniczne diety i umowa o pracę to BDZ może być dobrym wyborem zwłaszcza dla mało ambitnych osób.

Irena
@Krzysztof

Szkoda, trochę nie opłaca się w takim razie chyba starać osobom z dłuższym stażem :/ A duże te różnice są między nowymi a doświadczonymi pracownikami? Może warto zagadać z szefem, żeby jednak bardziej docenił choćby podwyżką? :P

Alfred

Czy jest dział Administacji który pomaga pracownikom na delegacji w sposób kompetentny

@Alfonso

To firma nie powinna zając się załatwieniem zakwaterowania? Czy pracownik sama to sobie ogrania? Jest na to budżet? Diety za delegacje?

Gość Nowy wpis

Ooo. A ja właśnie przed chwilą widziałem w social mediach, że szukają elektromontera. W sumie i tak ogłoszenie od dwóch tygodni nieaktualne, więc pewnie kogoś znaleźli. Piszesz, że każdy doświadczony pracownik odchodzi - a jakie są główne powody? Mnie najbardziej zarobki interesują ( oczywiście dla elektromontera).

Nadia Nowy wpis

A na programiście w najnowszej ofercie piszą że szkolenia zewnętrzne, elastyczny grafik, spoko atmosfera.. to tak właściwie co według ciebie się nie zgadza w tej ofercie gdybyś miał porównać do realiów ?

Krzak-Automation

Jak masz pracować w rotacji na zachodzie ze zjazdem co 2-3 tygodnie to po co robić to przez pośrednika co zabierze ci cześć wypłaty za nic. Polecam bez pośrednika

Racja
@Krzak-Automation

Średnia stawka all in to 45 euro plus, czasem nawet do 70 jak znasz standard, firma ściąga z Ciebie dużo jak toczysz pojedynki z szefem o 70 zł brutto na rocznej a szefowa prawi swoje korpo gadki

Czy firma Bdz-Automation Błażej Dziąg udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Firma Bdz-Automation Błażej Dziąg w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Programista PLC. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
logo firmy Kasjer/Sprzedawca Stoisko Piekarnicze
Bielsko-Biała
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.

Porażka
@Alfred

Tak, pomagają mówiąc żebyś sobie sam ogarnął wszystko na wyjazd :) Kiedyś jak próbowali ogarniać to często kończyło się czekaniem w aucie albo przed sitem i organizowaniem papierów na szybko

Blanka
@Porażka

A często pracownicy jeżdżą na takie delegacje? Jakie stanowiska najczęściej? I na jak długo, i jak daleko się jeździ? :)

Alfonso
@Blanka

No praca delegacyjna więc wiekszość osób wyjeżdża dosć często, wiec wyglada na to z tego co piszą że dość często czekają pod fabrykami bo mieszkanie nie wynajęte

@Alfonso

były programista PLC

Aleksandra
@były programista PLC

A dają umowę na czas nieokreślony? I ile wynoszą zagraniczne diety, podasz kwoty? Możesz powiedzieć na jakich projektach pracowałeś i dlaczego były one kłopotliwe i nudne?

Krzysztof
@były programista PLC

Kiedyś to inaczej wyglądało, ostatnio w dużej mierze to pośrednictwo pracy inżynierów

Aleksandra
@Krzysztof

A czy przez to coś się zmieniło na niekorzyść dla inżynierów? Gorsze stawki lub warunki pracy, czy może mniej pracy?

Krzysztof
@Aleksandra

lepszy hajs dostają nowe osoby niż te które już tam pracują

Automat
@Krzysztof

Tego nie wiem, ale ogólnie nie płacą źle i 100% uop bez kombinacji, jak to bywa w branży.

Irena

Krystyna

Jeżeli automatycy i robotycy odchodzą z kwitkiem, gdy idą po podwyżkę, to ile w tej firmie zarabia elektrotechnik? Aż strach zapytać, no ale mąż chce wiedzieć, bo musi zmienić pracę chce czy nie...

Grażyna
@Krystyna

Zarobki są sprawą indywidualną.

Marzena
@Grażyna

To spoko :) A jest szansa na negocjowanie stawki np. za staż pracy? Albo czy firma zwiększa wynagrodzenia, ze względu na inflacje? Ogólnie chodzi mi o to, czy idą na rękę pracownikowi, i dbają o niego pod względem finansowym. Jak tam Ci się pracuje tam ogólnie? Polecasz aplikowanie w to miejsce?

Grażyna
@Marzena

Jak najbardziej jest możliwe negocjowanie stawki. Pracodawca dba o pracownika i jest wyrozumiały na zaistniałe okoliczności. Liczy się z pracownikiem i często ustalana jest strategia na podstawie dialogu.

Agent_007

Był ktoś poprosić o podwyżkę inflacyjna? Jest w ogóle sens czy zacząć szukać innej roboty?

Maćko Pierwszy
@Agent_007

Rozmowy okresowe (m.in. o podwyżkę) w tej firmie to totalna parodia. Kiedyś szefu jak usłyszał, że chcę podwyżkę to powiedział, że muszę popracować nad prezencją u klienta. Sam siedząc na tej rozmowie w białym dresie i plamą po pizzy na bluzie. Serio ???? Dla robotyków i automatyków są zdecydowanie lepsze firmy w Polsce. Dla osób z jakimkolwiek doświadczeniem stanowczo odradzam!

@Maćko Pierwszy

Kiedy miałeś rozmowę okresową? Jak to wygląda?

Mały
@Maćko Pierwszy

Odpowiedź sobie na pytanie kto w tym duecie nosi spodnie? Oni pracownikowi by wręcz nieba przychylili ale nie mogą bo to pieniądze spółki są, a oni w zarządzie mają ręce związane. Sam rozumiesz, jak by to od nich zależało to od zaraz by płace podnieśli ale jak nie mogą to nie mogą, po co drążyć temat.

Taka firma

Firma powoli zawija się z Gdanska do Zielonej Góry bo na lokalnym rynku jest za bardzo "znana". Ostatnio miała dużą falę samozwolnień doświadczonych pracowników.

W firmie Bdz-Automation Błażej Dziąg poszukiwani byli pracownicy na stanowisko Projektant Budowlany. Czy ktoś brał udział w procesie rekrutacyjnym? Jakie warunki zaproponowano?

Brak możliwości awansu powoduje ze pracownicy nie zostają na długo

Czy Bdz-Automation Błażej Dziąg zapewnia kartę multisportu?

Odpowiedź

Zapewnia, ale sam musisz sobie ją opłacić (bez względu na wybrany pakiet)

Rodzinna atmosfera - te słowa głownie opisują tą firmę. Ludzkie podejście, dobre nastawienie. Polecam!

Alfred

Nie polecam. Koncerny w Polsce, Niemczech, Brytanii, Szwecji, Rumonii poganiają ich precz bo partaczą robotę. Trzymać się z daleka

Jak się pracuje z ludźmi z Bdz-Automation Błażej Dziąg?

Martyna

Zespół Bdz-Automation ogólnie jako firma jest bardzo zgrany, jeśli chodziłoby o poszczególne działy musiałyby się wypowiedzieć osoby z nimi związane. Atmosfera jest zawsze życzliwa i luźna. Bez niepotrzebnych napięć czy skomplikowanych struktur. Zespół jest zbudowany z młodych ludzi więc osoba na początku swojej kariery również się w nim dobrze odnajdzie.

@Martyna

Brzmi przyjaźnie i spokojnie. ;) A w zespole która płeć znacznie przeważa?

Martyna
@Monika

Zdecydowaną większość stanowią mężczyźni nie jest to jednak żadnym minusem :)

@Martyna

Nie no, oczywiście, że nie. ;) Ale co właściwie jest tego powodem? Wśród puli kandydatów też są takie dysproporcje czy raczej 50/50?

Zastanawiałem się nad przejściem do tej formy. Znajomy tam pracuje i mówił, że gdyby nie obecna sytuacja to by chętnie zmienił pracę. Mega duży bałagan w planowaniu i jak klienci sobie życzą tak cię pracodawca wysyła po fabrykach. Śmierdzi to typowym biurem pośrednictwa pracy za granicę. Firma mało rozwojowa, dla młodzików może ok ale jak chcesz się czegoś konkretnego nauczyć to nie tu. Siedzisz na fabryce w Niemczech i robisz prezentacje w Power Point albo inne rzeczy na poziomie gimnazjum. Na wypłacenie delegacji czeka się bardzo długo bo zazwyczaj jest to powyżej 2 miesięcy od momentu powrotu i rozliczenia, więc de facto 3 miesiące. W większości projektów praca tylko w delegacji a po powrocie odbiór nadgodzin w wolnym albo urlop przez 1-2 tygodnie do czasu kolejnego wyjazdu więc o płatnych nadgodzinach zapomnij. Właściciele zatrudniają na stanowisku "junior" za wynagrodzenie jak dla juniora rzecz jasna, a następnie wydają polecenie aby nie używać stanowiska "junior" podpisując się w mailach, szczególnie w korespondencji z klientem. To mnie chyba najbardziej rozbawiło :D

@Marek

Potwierdzam. Rozliczanie delegacji to dramat. Warto jeszcze wspomnieć o lojalkach dla pracowników za szkolenia których wymagają klienci firmy.

Karol
@Marek

Nieprawda! pieniądze na delegację (czyli dietę) dostaje się przed wyjazdem. Jeśli ktoś nie umie wypełnić odpowiednich (prostych) formularzy to faktycznie może szybko nie otrzymać pieniędzy.

Karol
@Marek

co do zadań i wyjazdów to nie zawsze trafiają się zadania, które robi się z pełnym entuzjazmem ale taka jest specyfika każdej pracy.

Traveler
@Marek

Na minus wyjazdy zagraniczne w środku pandemii. Niemcy, GB, Włochy. Same przyjemne kierunki

Spinacz
@Marek

Gościu co ty się spinasz. Typowa firma outsourcingowa. Jest na to rynek. Polaczki zrobią robotę za ułamek tego co bierze niemiec. Czego się spodziewasz po ludziach którzy poszli z Sii na swoje?

Krzysiek
@Marek

Dorzucam coś od siebie: 1. Rozliczanie delegacji - może być dramatem w przypadku osób nie sprawdzających mejli od księgowości i nie składających elektronicznego wniosku o zaliczkę (100% planowanych wydatków). Jednak nawet w takich przypadkach telefon/wiadomość do naszej księgowej załatwi problem, o ile zainteresowany się do niej w ogóle odezwie. 2. Nadgodziny i praca w biurze - w każdym ogłoszeniu BDZ jest mowa o 60% czasu spędzonego i tak wygląda ta praca. Czas na poświęcany na zadania wykonywane z biura/domu jest krótszy. Ciekawe jest również krytykowanie firmy za organizację wyjazdów 16.09.2020 czyli po kilku miesiącach życia podczas pandemii. Niestety nie każda firma z branży przeżyła ten okres. 3. Stopka w mejlu, a stanowisko w umowie - no cóż, skoro @Marek to kandydat na początkującego inżyniera to nie dziwię się, że go to zaskoczyło/rozbawiło. Wraz z nabyciem stażu pracy Marek pewnie zauważy, że bywają różnice między rolą w projekcie (stopka), a stanowiskiem wpisanym na umowie.

Dariusz Maciński
@Krzysiek

Czytam i nie wierzę co czytam. Rola w projekcie to jedno a okłamywanie swojego kontrahenta w sprawie stanowiska, a pośrednio kompetencji i kwalifikacji swoich pracowników to drugie. Jeśli źle wygląda, że twój pracownik podpisuje się w stopce jako młodszy inżynier to albo go awansuj jeśli ma wiedzę i doświadczenie albo zatrudniaj doświadczonych inżynierów zamiast zakazywać używania pracownikowi nazwy stanowiska na którym został zatrudniony. Nie jest to uczciwa ani w stosunku do pracownika, ani do firmy z którą prowadzi się współpracę!

Krzysiek
@Dariusz Maciński

@Dariusz Maciński Kontrahenci pytają o konkretne doświadczenie osób, z którymi zamierzają współpracować, a nie o stopki w mejlu lub stanowisko na umowie. Między innymi dlatego, że różne organizacje różnie podchodzą do nazewnictwa i poziomowania stanowisk. Stopka w tym przypadku ma ułatwiać komunikację i organizację, a nie marketing.

Święty
@Krzysiek

No chyba wszyscy w firmie łącznie ze mną słyszeli jak namawiałeś chłopaków z zespołu żeby kłamali klientowi na temat doświadczenia swojego nowego kolegi, więc nie bądź taki święty i weź się do roboty zamiast smarować swoje mądrości w internecie

@Święty

No marketing marketingiem ale takie oszustwa to serio przegięcie. Ile razy się zdarzyło już, że klient się skumał co i jak? Czy na razie jakoś sprawnie to takie ukrywanie idzie?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Bdz-Automation Błażej Dziąg? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Taka firma

Ciągle niespełnione obietnice zwiększenia ilości ofline, bonusów za otwarcie nowych klientów. W praktyce zmieniające się terminy, przedłużające się wyjazdy albo nawet święta spędzone na site bo klient dla firmy najważniejszy. Nadgodziny z site najczęściej do odbioru w wolnym bo pracy w biurze brak. W dużych firmach z konkurencji zarobki są lepsze, grafiki pracy pewniejszy a struktury lepiej zorganizowane.

Oskar
@Taka firma

Hm, przy tak nie dużej strukturze raczej obiłoby mi się o uszy, że ktoś spędza święta na site. Bajka powinna mieć morał kolego ;)

Kamil B.
@Oskar

Morał jest taki: ktorko pracujesz i błędnie zakładasz że jeśli o czymś nie słyszałeś to napewno nie miało miejsca. Zapytaj koleżanki (usunięte przez administratora)jak święta na wyjeździe spędzała bo klient miał takie życzenie

Dlaczego BDZ zatrudnia wciąż nowe osoby mimo że nie może zapewnić dostatecznej liczby godzin obecnym pracownikom?

To już problem pracownika. Samej pomocy publicznej na covid firma dostała prawie 100 tys to może i na tworzenie nowych miejsc pracy coś wyrwali

Krótkowzroczność
@Paweł

Tyle to tylko na spółkę zoo. Na działalność jeszcze dolicz. Rośniemy, rośniemy, a jak się rynek pogorszy to wtedy będziemy się martwić. jakoś to zawsze będzie

Hanka

@Nick czemu dramat z rozliczeniami delegacji ?

Patryk

Zatrudniają młode osoby?

Błażej.
@Patryk

Dzień dobry. Jak najbardziej. Zatrudniamy zarówno osoby z dużym doświadczeniem jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją karierę zawodową. Pozdrawiam.

Czy ktoś, najlepiej z pracowników, mógłby się do tego odnieść? Czy zeczywiscie tak wygląda praca w tej firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o Bdz-Automation Błażej Dziąg - Gdańsk

• Jak się pracuje w Bdz-Automation Błażej Dziąg?

Zobacz opinie na temat firmy Bdz-Automation Błażej Dziąg tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bdz-Automation Błażej Dziąg?

Bdz-Automation Błażej Dziąg
  • Al. Grunwaldzka 411