Opinie o Pak Pawlak Krzysztof w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Pak Pawlak Krzysztof. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pak Pawlak Krzysztof o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja biżuterii i zegarków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pak Pawlak Krzysztof w Katowice

Fiola Nowy wpis

Nie polecam kupować nic na tym stoisku A tym bardziej wyrobów że zlota (usunięte przez administratora) jakich mało po trzech dniach bransoletka zlota wygiela się jak papier, oczywiście Pan nie uznał reklamacji stwierdzając że gwarancja nie obejmuje haha najlepsze że był bestrzelny i nie miał żadnych argumentów dlaczego nie obejmuje jeśli jest więcej osób z takim problemem proszę o kontakt zrobimy zbiorowy pozew czasem waryo

Nikola Nowy wpis

Nie polecam tego pana mąż zakupił u niego naszyjnik i brazoletke następnego dnia łańcuszek wyszedł z oczka gdy poszliśmy aby zrobić reklamacje i zwrot to szef był bardzo nie miły i odpryskliwy nigdy się nie spotkałam z tak nie miłą osobą oczywiście zwrotu i reklamacji nie przyjął bo twierdził ze łańcuszek jest zerwany zwroty są uznawane do 3 dni u tego pana nie wogole nie można sie dogadać oczywiście nie zostawię tak tej sprawy kontaktuję się z rzecznikiem praw konsumenta więc napewno się jeszcze spotkamy z tym Panem.

Doris

Zarobki lepsze niż na innych wyspach. Dla mnie najważniejsze jest to, że mogę się dogadać ze zmienniczką odnośnie grafika to duży plus. Szkoda tylko, że klienci nie zawsze są zdecydowani :)

@Doris

Ja pracowałam też jakiś czas u p. Pawlaka, gdy studiowałam, ale nie mogę o tej pracy powiedzieć nic złego. Była to moja pierwsza praca, pracowałam co drugi dzień i to mi odpowiadało na ten czas. Bo teraz jestem już po studiach i mam super pracę.

Kamil Nowy wpis
@Doris

Jak wygląda kwestia umowy w tej firmie? Osoby na forum wspominają, że nie pracowały na cały etat. Czy jest to więc normalna umowa na poł etatu czy umowa zlecenie? Kwestie grafikowe są istotne dla pracowników, a jak wygląda wynagrodzenie w tej firmie? Jesteś zadowolona?

X pracowbuk Nowy wpis
@Kamil

Jest to lewa umowa, masz wpisane o zlecenie niby umowę. Siedzisz 100 ileś h a na umowie jest 80h czy ,40 :)

Laura

Wczoraj właśnie zostałam zwolniona po 4,5 msc pracy w tej "firmie". Wszystkie opinie znajdujące się tutaj na temat tego zleceniodawcy są jak najbardziej prawdziwe i dalej aktualne. Przychodząc do pracy dowiedziałam się o inwentaryzacji, gdzie przyszła już nowa dziewczyna, a ja niczego nieświadoma brałam w tym udział (myślałam, że dziewczyna ma szkolenie bo będzie pracować na innym punkcie). Jednak nie, okazało się, że zajmie moje miejsce a ja... wylatuje :) Dlaczego? Nie zarabiam na swoją wypłatę robiąc małe utargi :) Praca ta nie była taka zła, ponieważ naprawdę lajtowa i z chęcią do niej chodziłam. Czar pryskał tylko przy wizycie szefa, który okropnie demotywował swoimi gadkami na temat małych utargów i zasad sprzedaży, które po części się przydawały ale co z tego skoro nie było na kim ich praktykować, bo ludzie albo szukali czegoś konkretnego, albo cena była za wysoka lub po prostu oglądali. Czasami bez rabatu nic by się nie sprzedało... Nie będę drążyć nawet tematu nabijania na kasę tylko przy płatności kartą, złego stanu biżuterii (klienci czasem sami zauważali defekt), wiecznych reklamacji, gdzie czasami klienci musieli płacić za naprawę lub byli osądzani o celowe zniszczenie biżuterii co jest szczytem chamstwa. Przy jednej wizycie Pan Krzysztof zapytał mnie kiedy się poprawię, odpowiadając mu po raz setny, że nie ma ludzi i że co ja mam zrobić wystąpiło pytanie "a pensję chcesz?". Moja odpowiedź była jasna "mam płacone od sprzedaży czy od godziny?". Nastała cisza :) Czasami zdarzył się duży utarg, z którego ja sama się cieszyłam i ani razu nic nie usłyszałam na ten temat tylko wieczne niezadowolenie i chęć 1000zł utargu dziennie. Wieczne gadki na temat tego, że mamy mówić klientom jak biżuteria ta jest porządna i piękna... przykro mi, nie mam w zwyczaju kłamać :) I nie mam w zwyczaju być nachalnym sprzedawcą wciskającym ludziom byle (usunięte przez administratora) za ogromne pieniądze. Nie będę ukrywać się pod zmyślonym nickiem, bo nie mam nic do ukrycia, a opinia ta siedziała w mojej głowie gdy odchodziłam od punktu z łzami w oczach i żałuję, że nie byłam na tyle odważna, żeby odwrócić się na pięcie i powiedzieć to wszystko co myślę w oczy temu człowiekowi, który nie ma za grosz szacunku dla swoich pracownic. Poczułam się jak jakiś pasożyt, który siedział tam bo nic innego w życiu nie ma do roboty. Siedzisz 11 godzin na punkcie wśród hałasu, świateł, klimatyzacji i na koniec i tak słyszysz, że jesteś złym pracownikiem bo robisz małe utargi... Karma wraca i czasami lubi być naprawdę zła :)

Sprzedawca

Rozmowa przebiegła szybko. Szef usmiechniety , 'na luzie' - wiec automatycznie mniej stresu ogarnia osobe starajaca sie o prace, ale mało pytań związanych z pracą na tym stanowisku..

- pytania o wczesniejsze doswiadczenia z praca - szczegolowe pytania o poprzednia prace (co sprzedawalam, jak sprzedawalam , jaki produkt polecilabym jemu, 'opowiedz o produktach') - BARDZO szczegolowe pytania o nauke (dlaczego zaocznie, co spowodowalo taka sytuacje, czy dobrze się uczyłam)

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Była pracownica xxx

Też się wypowiem, ponieważ miałam nieprzyjemność pracownia u tego pana. Pisze pana z małej ponieważ na szacunek trzeba sobie zasłużyć jak mawiał nie szanowny szef. Ciągle się czepiał o utargi, no niby norma, ale zakładanie celów sprzedażowych dziennych kosmicznych jak i miesięcznych to już przesada, na punkt gdzie dziennie było 5 klientów, którzy coś kupili życzył sobie utargu ponad 800zl, co było nie możliwe do zrealizowania , to chyba wynika z tego, że chciał sie wymigac od tego, żeby nikt tej premi nie dostał, na umowie ilość godzin to 30 -40 bo punkt jest czynny przez 2h co jakoś czas a jakby sie ktoś pytal to wyjątkowo dzisiaj otwarte do tak późna, bo jest przecież duzo kklientów :) bizuteria jakościowo słaba, wieczne reklamacje. Kolczyki z kamieniami niby naprawione zostaly klejone kropleka i mów tu klientowi, że to jego wina, bo szefus nie ma zamiaru wiecej z wami rozmawiać, wiecznie telefony i naloty szefa, nawet w dzień wolny, ciągła zmiana pracowników, pracowałam tam może 4-6miesięcy i wspominam ten okres bardzo źle, zmienniczka bardzo fajna ale szef masakra, przyjeżdżał i przez 5h prawil kazania jaki to on madry nie jewt i gdzie jeździ po tą swoja biżuterię albo jak mamy sie obchodzic z klientami, sam jak kiedyś został na jeden dzień na zastępstwo za mnie jego utarg wynosił 50zl a zakładal dziennie takie sumy, dodatkowo jak ktos płacił gotówką na kase sie tego nie wbijalo, dopiero jak byl jakiś podejrzany klient, jak za dużo się wbilo na kasę płatności gotówką to oczywiście telefon za pare dni , ze mamy tego nie robić, zmuszał nas do tego. Dopiero jak byla płatność kartą to można było wbić to na kase, zostałam zwolniona przez telefon z dnia na dzień i od razu stal juz ktoś nowy, oczywiście przyczyną zwolniona było to, ze jestem pasozytem bo tak usłyszałam od Pana Krzysztofa, wymagam wypłaty a nie pracuje na nia, bo on musi do tego dokładać, nawet w grudniu pomimo tego, że plan miesięczny byl wysoki i go zrobiliśmy nawet ponad założona kwotę, wypłatę do reki dostalam tylko za godziny, bo przez poprzednie miesiące plan nie byl zdobiony, od momenu mmojego zwolnienia przewinelo sie juz parę osób i do tej pory sie przewija, teraz tez sprzedaje biżuterię, do wszystkiego daje certyfikaty, biżuteria mi sie w rękach nie rozwala i nie muszę czyścić tego syfu, bo jest lepszej jakości niż u Pawlaka, dzień się nie czyscilo a już cale czarne.

Była zleceniobiorczyni.

Opinia miała się nie znaleźć na tej stronie, ale możliwe, że otworzy oczy przyszłym zleceniobiorcom w tej firmie zanim przekonają się na własnej skórze o poważnych wadach związanych z PAK. Zaczynając od początku, bo byłam w tej firmie na zleceniu przez ponad pół roku. Jeżeli trafi się na zmienniczkę, która będzie problematyczna to zdecydowanie nie jest to miejsce dla studenta ani nikogo kto ma jakiekolwiek obowiązki. Zleceniodawcy nie interesowały problemy i je ignorował przez parę miesięcy. Ciągłe telefony, smsy o 4 nad ranem w wolne dni, szantaże i awantury gdy nie było możliwości lub chęci zamienić się zmianami. Później rozpoczęło się robienie na złość z grafikiem co doprowadziło do zmniejszonej ilości godzin zlecenia w miesiącu z +-160h było to 120h, dopiero wtedy łaskawie nastąpiła interwencja szefostwa. Kolejnym problemem było polecenie niewydawania paragonów fiskalnych klientom, którzy płacili gotówką, bo paragony dostawać mieli tylko klienci dokonujący płatności kartą. Produkty ze stali szlachetnej sprowadzane za pomocą pośrednika z Chin z popularnej strony Aliexpress, produkty te również będące podróbkami znanej w świecie jubilerstwa marki TOUS. Biżuteria z „kryształkami Swarovskiego” bo niestety żadnych certyfikatów świadczących o oryginalności produktów tych nie widziałam, klienci również. Biorąc pod uwagę jakość i wykonanie to fakt, że jest to Swarovski jest wątpliwy. Produkty te, z drobniejszymi kamieniami, które notorycznie wypadały, gdy były oddawane na reklamację to wracały do klienta posklejane na znany klej kropelkę. Klient to widział, zleceniobiorca to widział, każdy był niestety świadom tego wykonania i nikt nie mógł nic z tym fantem zrobić, ale słowo się roznosi wśród klienteli. I tu też dochodzi kolejny problem, utargi. Ciągle wałkowany temat, wieczne niezadowolenie ze strony szefostwa. Wyznaczone cele miesięcznych utargów które nie dość, że są cechą charakterystyczną dla umowy o pracę były również bardzo wygórowane, wręcz niemożliwe do wykonania głównie ze względu przez jakość biżuterii i 300% marżę, większość świadomych klientów wolała iść do prawdziwego jubilera żeby kupić porządniejszy towar w podobnej cenie lub towar podobnej jakości w cenie dużo niższej. Idąc dalej i głębiej w problemy związane z tym zleceniem. Pan Krzysztof kompletnie nie zna się na prawach i obowiązkach zleceniobiorcy, myląc pojęcia z kodeksu cywilnego z kodeksem pracy oraz traktując swoich zleceniobiorców jak pracowników, mimo że ci są wyraźnie objęci umową zleceniem. Znikoma znajomość podstawowych pojęć, które jako przedsiębiorca powinien mieć w małym palcu, szczególnie z takim „doświadczeniem”. Traktowanie zleceniobiorców jak pracowników z odbieraniem im praw, które powinny się im należeć według kodeksu pracy typu urlop wypoczynkowy, zwolnienie lekarskie, ubezpieczenie. Osobiście odradzam przyjmowania zlecenia w tej firmie. Premia owszem nie jest mitem, jednak na niektórych stoiskach występuje tylko w gorącym okresie prezentowym, czyli w grudniu. Zarobki to najniższa krajowa, jednak oczywiście co miesiąc dostając listę obecności był tam wypisany ułamek godzin z +-160h przepracowanych, było około 40-60h. Kolejne oszustwo. Jeżeli ktoś chce się godzić na postępowanie w każdy sposób niezgodne z prawem to prawdopodobnie ta opinia nie będzie pomocna, a jeżeli jednak komuś to przeszkadza i jest, był lub będzie na zleceniu w tej firmie to walczcie o swoje, bo tak naprawdę nic nas nie zatrzymuje przed zgłoszeniem wszystkich nieprawidłowości, które są również udokumentowane do Państwowej Inspekcji Pracy. Pozdrawiam, szczęśliwa była zleceniobiorczyni.

Elżbieta

@Roksana, dziękuję za Twoje wyczerpujące wypowiedzi na forum. Zachęcam również innych pracowników Pak Pawlak Krzysztof do dzielenia się swoim doświadczeniem związanym z pracą w firmie. Jak oceniacie tego pracodawcę i warunki zatrudnienia? Jaka atmosfera panuje między pracownikami?

Elżbieta

@Roksana, a czy oprócz stałego wynagrodzenia można liczyć na otrzymanie premii?A może firma Pak Pawlak Krzysztof idzie z duchem czasów i oferuje swoim pracownikom dodatkowe profity? Mogą być one w postaci pakietu socjalnego lub na przykład dofinansowania do karty sportowej. Udzielone odpowiedzi na te pytania będą pomocne dla osób zastanawiających się nad złożeniem swojego CV w firmie.

Roksana
@Elżbieta

Poza stałym wynagrodzeniem można liczyć na premię. Jest ona przyznawana przede wszystkim za osiągnięcie celów sprzedażowych, ale również za zaangażowanie w pracę itd. O dodatkowych profitach takich jak karta sportowa czy pakiet socjalny nic mi nie wiadomo. Natomiast częste w firmie PAK są konkursy, w których można wygrać różne nagrody, zazwyczaj pieniężne.

Roksana

W firmie pracowałam rok i poznałam ją zarówno od strony pracy na punkcie, jak i w biurze. To, w jaki sposób Pan Pawlak prowadził swoją firmę (drukowanie paragonów, rodzaj umów itd. ) w żaden sposób nie wpływało na moją pracę, czy moje samopoczucie w niej. Pierwszego dnia zostały mi przedstawione warunki, na które się zgodziłam i tak samo było to robione w przypadku wszystkich pracowników. Jeśli chodzi o samą pracę to wspominam ją bardzo pozytywnie. Praca lekka, przyjemna i czysta. Szef bardzo ugodowy, miły i sprawiedliwy. Nigdy nie miałam problemu z dogadaniem się w sprawie dni wolnych. Ceny biżuterii na punkcie adekwatne do cen hurtowych. Wykonanie i jakoś biżuterii adekwatna do ceny hurtowej. Zdarzały się przypadki, że coś "odpadało" ale było to spowodowane złym czyszczeniem i niezbyt delikatnym obchodzeniem się z tak delikatnymi przedmiotami, bądź po prostu wadami fabrycznymi, które zdarzają się wszędzie. Jeśli chodzi o utargi, to szef zwracał na to uwagę, ale w sposób nieodbiegający od normy. PAK to firma zajmująca się HANDLEM i z tego żyjąca, nic więc dziwnego, że właściciel wytyczał pracownikom cele sprzedażowe. Tak robi się w każdej firmie zajmującej się sprzedażą. Wady: 1. Brak możliwości rozwoju. 2. Właściciel nie zawsze słuchał rad sprzedawców, które w wielu przypadkach były trafne.

Elżbieta

Zachęcam do wypowiedzi jak obecnie wygląda sytuacja w Pak Pawlak Krzysztof. Czy coś uległo zmianie? A może na forum jest obecny pracownik, który orientuje się czy są prowadzone jakieś rekrutacje? Jeśli tak, to proszę o podzielenie się nimi. Będzie to bardzo pomocne dla osób poszukujących pracy w Katowicach.

Była pracownica

Praca sama w sobie bardzo fajna. Ale szefostwo pozostawia wiele do życzenia, wiecznie obarcza wina pracowników o zbyt niskie utargi. A prawda jest taka że towar bardzo słaby jakościowo w dodatku cały czas ten sam, biżuteria leży tam po kilka lat i nawet nie jest przecenieniona, nie raz rozpadała się ta biżuteria w rękach podczas czyszczenia! A reklamacji było całe mnóstwo. Ceny kosmiczne, bardzo nieadekwatne do jakości wyrobów. Ponadto szef kazał nie wydawać paragonów.. Listy obecności równiez jedna wielka ściema, z etatu dawał do podpisania ok 30 godzin na miesiąc. W tej firmie oszustwo gonił oszustwo. Szef nie przyjmował żadnej krytyki, nie dał sobie nic powiedzieć bo on zawsze wiedział wszystko najlepiej.. Choroba, sytuację losowe? Można zapomnieć, nie będzie wolnego..

Bartek

Dawno nikt nie pisał, mam pytanie czy firma potrzebuje pracowników?

Beata

Zarobki jak wszędzie ale branża fajna, praca jest przyjemna jeżeli poważnie się ją traktuje. W moim przypadku każdy dzień w tej pracy mija szybko bo lubię biżuterię pomimo, że gdy się przyjmowałam nie miałam za bardzo doświadczenia. Polecam!

jobo

Praca mi się podoba, pracuję już 6 miesięcy i planuję jeszcze przepracować zimę, nie jest to praca na całe życie ale jak nakręca się sprzedaż i zarabia więcej na prowizjach to zarobek jest ok

Anka89

Ogólnie pracuję od niedawna i jak na razie jest w porządku więc zdziwiły mnie wcześniejsze wpisy.

Krzysiek

Jak jesteś pracownikiem to powiedz mi w oczy wtedy możesz coś zmienić w swoim i moim życiu , a Hejty wracają , dziwisz się dlaczego masz tak źle w życiu . Jak jesteś niespełnionym człowiekiem to życzę ci szczęścia byś nie musiał udowadniać że jesteś fajny Hejtując . Jak było by tak źle to pracownicy nie pracowali by po kolka lat a firma nie istniała by od 17 lat . Najlepiej sprawdzić na stoiskach które wykonują plany sprzedaży Tesco Tychy Gliwice, AKS Chorzów , Plejada Bytom , M 1 Bytom .

KIEDYS ZNALISMY SIE
@Krzysiek

TO PRAWDA CZŁOWIEK NIE DO ŻYCIA....MASAKRA MYŚLENIE I SŁOMA Z BUTÓW,,,,

......
@KIEDYS ZNALISMY SIE

KIEDYŚ,,,,,,, BYŁA TAM KIEROWNICZKA TO BYŁO CZYSTO NA STOISKACH OBROTY TEZ INNE I OGÓLNIE ATMOSFERA LEPSZA,,,ALE TEZ Z DNIA NA DZIEŃ PANI B....ZNIKNELŁA PEWNIE JA TEZ ZWOLNIL.

asdf

Człowieku przyjmij to do wiadomości, ze jesteś najgorszym pracodawcą jaki istnieje, a nie poniżasz się wpisując na forum swoje zdanie. Sprzedajesz szajs, nie masz szacunku do ludzi, a mniemanie masz o sobie jakbyś był "Januszem biznesu". Sam idź popracuj na swoje stoiska, a zobaczysz, że nikt nie chce kupować tak drogiego towaru, a Twoje założenia co do utargów są niemożliwe do wykonania.

Naszczęście była pracownica

To prawda ten PAN jest oszustem żałuję ze wcześniej nie weszłam na opinie dobrze ze urząd skarbowy do mnie nie przyszedł ale za jego przekręty jako zwykly pracownik można dostac 1000zl mandatu ponieważ jak ktos płaci gotówką to nie nabija paragonów na kase. Koleżanka dostala 400zl ale można do 1000tsk mówił urzędnik... Nie możesz miec własnego zdania a jak zachorujesz szantażuje albo praca albo koniec współpracy a jak ktos przyjdzie to i tak na jego miejsce bd szukał kogos nowego. także jak jesteś chory to albo chodz do pracy i mu nic nie mow ze nie możesz albo od razu sie zwalniaj. Nie polecam GŁÓWNIE OSOBA Z DZIECKI czy stałymi wydatkami bo zachorujesz na dwa dni gorączka grypa jelitowa jesteś zwolniona. Na rozmowie Pan K. wydal sie miłym zwykłym człowiekiem który sie jąka a to zwykły zadufany w sobie facet jego gadki nie da sie słuchać ciągle mówi ze slaby utarg to nasza wina nawet jak nikt nie interesuję sie stoiskiem i nie ma ludzi nie licząc świąt.. To zawsze jest malo ludzi .. Szef nie raz sie unosi i obraża Cie jak wyrazisz swoje zdanie. Nigdy nie poznałam takiego buca.. Ciagle są reklamację bo jego towar jest beznadziejny i sie psuję. Żałuję ze nie wpadlam na to by przeczytać opinię tylko wzięłam prace w ciemno ... Jak czyta to osoba ktora u niego pracuje to ( jak znajdziesz cos lepszego czego Wam życzę to z dnia na dzien napisz mu smsa ze rezygnujesz) tak jak on osobie z l4 szantażuje albo będziesz w pracy albo koniec współpracy ! A jak czyta to osoba ktora nie wierzy to spróbuj zatrudnij sie juz na wstepie sprawdzą sie pewne rzeczy z tymi paragonami za które możesz ty dostać mandat ze nie wydajesz paragonów bo tam są niebiesko czerwone ręczne druki jaak ktos karta płaci to ma normalny. Bo terminal to wiadomo,potem spróbuj powiedzieć szefowi ze masz inne zdanie na jakis temat zobaczysz irytację jego i oburzenie i każe ci sie zamknąć chyba ze bd milszy na poczatku na pewno łagodniejszy. Mi raz powiedział "przestan pierdzielic zamknij sie" jak wychodził powiedział ze troche go poniosło . Pisać i pisac można dużo ale nie warto dla tych mandatów które zawsze możesz dostać za jego przekręty za to ze zwolni cie jak psa na l4 za to ze jest mobbing i to prawda ze skrada sie zawsze nie raz go przyłapałam jak z zaa szyby gapił mi sie w laptopa czy tel. I ogólnie on jest panem i władca a ty masz sie słuchać . Zastrasza pracownice nie wiem jak można sie go bać ale slyszalam ze niektóre osoby sie boja bo maja nóż na gardle dzieci opłaty wiec nawet chore ida do pracy. Siedząc cicho. Zwalniajcie sie u niego z dnia na dzien tak jak on wszytskich zwalnia i to SMS!!!! Szukajcie nowej lepszej pracy

Krzysztof
@Naszczęście była pracownica

Życzę ci szczęścia , i traf na pracodawcę który będzie Ci pasował , pozdrawiam .Krzysztof Pawlak

erni

kasa podobna jak wszedzie, uwazam ze od czegos trzeba zaczac, jest to bardzo malo ale co masz zrobic? Pracowac gdzies trzeba niestety, moze pozniej cos znajdziesz?

xxx

Aśka przecież najniższa krajowa to 1750zl brutto więc raczej p.Krzysztof oszukuje naiwne osoby.

była klientka
@xxx

Do Aśka ....Salon jubilerski ???? albo stoisko w supermarkecie "TESCO" kolosalna róznica :)

Zostaw merytoryczną opinię o Pak Pawlak Krzysztof - Katowice

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pak Pawlak Krzysztof?

Kandydaci do pracy w Pak Pawlak Krzysztof napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pak Pawlak Krzysztof
1.8/5 Na podstawie 63 ocen.
  • Tadeusza Kościuszki 227
    40-600 Katowice