KOKSZTYS Kancelaria Prawa Gospodarczego Spółka komandytowa

3.8 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o KOKSZTYS Kancelaria Prawa Gospodarczego Spółka komandytowa

@Pytanie

Dziękujemy za to pytanie oraz zainteresowanie przebiegiem i formą procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez Koksztys Kancelarię. Odpowiadając na nie informujemy, że procesy rekrutacyjne uzależnione są od specyfiki poszczególnych stanowisk. Nie mniej zazwyczaj są one 2 etapowe. Pierwszy etap (wstępny) najczęściej odbywa się zdalnie w formie tele lub wideokonferencji. Natomiast kolejny etap jest już przeprowadzany co do zasady w miejscu pracy i z udziałem potencjalnego przełożonego. Podczas tego etapu m.in. doprecyzowywany jest bardziej szczegółowo zakres obowiązków na oferowanym stanowisku, a także omawiane są warunki potencjalnej współpracy. Ponadto na tym etapie w przypadku wybranych ofert pracy mogą być również weryfikowane specjalistyczne kwalifikacje kandydata na aplikowane stanowisko.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w KOKSZTYS Kancelaria Prawa Gospodarczego Spółka komandytowa?

@Pytanie

Dla pracowników wyróżniających się najczęściej umowa na czas nieokreślony jest oferowana po okresie pierwszej umowy na czas próbny (3 miesiące) oraz drugiej na czas określony (podpisywanej najczęściej na 12 miesięcy, sporadycznie na 24 miesiące, gdy komuś na takim okresie zależało).

Dobrze_tam_gdzie_nas_nie_ma

Moja przygoda w Koko trwała dobrych kilka lat i śmiało mogę powiedzieć, że dała mi niezłą lekcję życia. Pracy było sporo (jak wszędzie), ale zdobyte tam doświadczenie warte było włożonego wysiłku. Oczywiście zdarzali się lepsi jak i gorsi współpracownicy, co jest chyba normą, bo co człowiek to inny obyczaj oraz sposób traktowania drugiego. Najważniejsze jednak, że były wśród pracowników dobre wzorce, które potrafiły „zarażać” pozytywami. Nie bez powodu zeszło mi tam tak długo, ale jak człowiek zadowolony to i do zmian szybko nie ciągnie :)

Cock-sztys

Jakie wynagrodzenie proponują radcą prawnym? Ktoś wie? Forma współpracy to b2b, czy jakieś inne też?

kandydat

tylko b2b, dają 4,5k netto

Ania
@Cock-sztys

Około 5000 na początek. Jak masz doświadczenie w obsłudze prawnej klientów to więcej.

mecenassi
@Cock-sztys

Średnio między 5 -11 tyś. Umowa B2B Radcy i adwokaci zarabiają najwiecej. W końcu kancelariaa

buhahaha
@mecenassi

jakby tyle zarabiali to nie byloby takiej rotacji, takie stawki to w ogolnopolskich sieciowkach we wro ciezko osiagnac

@buhahaha

Potwierdzamy, że nasza Kancelaria daje możliwość zarobków na przedstawionym poziomie dla wskazanych rodzajów stanowisk. Zapraszamy do wzięcia udziału w prowadzonych procesach rekrutacyjnych w trakcie których będziecie Państwo mieli okazję zapoznać się ze szczegółami sposobu wynagradzania u nas, a także proponowanych stawek.

Radca Nowy wpis
@Cock-sztys

Jak ktoś pisze radcĄ zamiast radcOM, to i minimalna krajowa jest szaleństwem.

kakaka Nowy wpis
@Cock-sztys

Mądralo, naucz się pisać! Poprawnie "radcom (komu - celownik) prawnym":( mam nadzieję, że nie jesteś tym radcą (kim - narzędnik)?

Pytanie Nowy wpis

Nowy wpis

A

Traktowanie pracowników i poziom kultury zerowy. Kierownik CC nie znający słowa dzień dobry, dziękuje, mija Cię na korytarzu i udaje że nie widzi, brak informacji o wysokości prowizji,- pasek z wypłaty nigdy do mnie nie dotarł, trenerka, która poza czytaniem prezentacji pracownikom nie ma pojęcia o niczym, SV zastraszeni przez kierownika CC, ludzie, którzy kablują na siebie nawzajem. Wstyd wpisać ich do CV.

Lima
@A

O czyli nic się nie zmieniło na windykacji. Kierownik CC w dalszym ciągu tam pracuje i stresuje ludzi, popilkow wyróżnia. Pracowałam tam 4 lata a z tym Panem CC co ma ludzi za nic, stresuje mailami pracowałam 2 lata. Ludzie szanujcie swoje zdrowie psychiczne i uciekajcie z tej windykacji. Ten człowiek nikogo nie szanuje.

@Lima

Dziękujemy za Pani subiektywną opinię. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i merytoryczny dialog. Prosimy jednak, by pamiętać o tym, że każda wolność ma swoje granice. Swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do konfabulacji, obrażania innych, czy naruszania czyjejś godności. Godność osoby ludzkiej, jej dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawa. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pracownik czuł się u nas dobrze oraz miał możliwie najlepsze warunki pracy, adekwatne do swoich umiejętności. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie każdy może być w pełni usatysfakcjonowany, powyższą opinię potraktujemy jako aspekt rozwojowy dla nas jako firmy.

Zmarnowane 2 lata na CC dyrektor który ma swoich ulubieńców i w zasadzie tylko oni mają szansę na premie bo dzwonią najlepsze sprawy reszta jak próbuję pokazać że jednak coś potrafi to ma zabierane sprawy fajnych klientów i zostaje na leasingu i funduszach z których nie ma kasy spróbuj za długo pisać notatkę miłościwie panujący wyśle Ci zaraz email z zapytaniem co robisz albo podłączy się pod Twój komputer i sam sprawdzi jest za dużo osób na przerwie a wyjdziesz jako kolejna bo musisz do WC zaraz masz email za nim zaczniesz się tam pracę zastanów się nad swoim zdrowiem psychicznym mimo że pracuje prawie rok gdzie indziej i dopiero teraz zaczynam wierzyć że można trafić jeszcze na dobrego pracodawcę a mam ogromne doświadczenie w branży i koksztys nie był moim pierwszym pracodawca

@Były pracownik

Przykro nam czytać Pana/Pani opinię, nie mniej szanujemy ją i dziękujemy za poświęcenie czasu na jej napisanie. Odnosząc się do jej treści wyjaśniamy, że zasady pracy w naszym Call Center nie odbiegają od standardów pracy jakie obowiązują w innych firmach/innych Call Center (zarówno z uwagi na korzystanie z przerw oraz elementów wpływających na efektywność każdego z pracowników.) O przypisaniu do poszczególnych kontraktów decydują kwalifikacje, doświadczenie, wysoka jakość rozmów oraz brak reklamacji, tak więc wspomniane przypisanie Pana/Pani do danych kontraktów wynikało pewnie z ww. elementów. Ponadto efektywność poszczególnych pracowników jest badana co miesiąc i poprzez swoje wyniki to pracownicy decydują do jakich kontraktów są przypisywani. Na chwilę obecną Kancelaria obsługuję tak dużą ilość spraw, że pracownicy z bardzo dużym doświadczeniem i z wysoką jakością dyscypliny pracy mają bardzo szeroki wachlarz wyboru spraw na których mogą pracować.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Radca Prawny/ Adwokat w firmie KOKSZTYS Kancelaria Prawa Gospodarczego Spółka komandytowa? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Koksztys Kancelaria Prawa Gospodarczego Sp.K.?

Adrian33
@Pytanie

Jest to uzależnione od departamentu w jakim pracujesz. W przypadku działu zajmującego się obsługa prawną taką umowę dostajesz od ręki. W pozostałych działach to nie wiem

pracow
@Adrian33

Jest to nieprawda.

@pracow

prawda
Kandydat

uczestniczyłem w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko radcy -adwokata, pomimo mojej wiedzy i kwalifikacji, standardowo że będą w kontakcie, po czym nie jesteś o niczym informowany. Szukają ludzi o najwyższych kwalifikacjach ale na tyle (usunięte przez administratora) idiotów którzy za grosze będą ciężko pracować obsługując 50-60 spółek, podmiotów, w otwartym pomieszczeniu z innymi którzy rozmawiają, słuchają radia etc. a ty masz się skupić na trudnych rzeczach prawnych, opiniach, skomplikowanych stanach faktycznych, pismach procesowych. Oczywiście najlepiej jakbyś wykonywał pracę tak aby wszystkie spółki, podmioty obsłużyć czyli około 16 godzin dziennie, bo tyle wg mnie trzeba na rzetelne,m uczciwą obsługę 50-60 spółek, i jeszcze żebyś to robił za grosze. Każdy mądry założy własną kancelarię i lepiej wyjdzie 100 razy. Ta kancelaria szuka kandydatów co kilka miesięcy, samo za siebie to mówi.

potwierdzam
@prawda

nie wiem jak to się jeszcze trzyma, rotacja jest ogromna zwłaszcza na niższym szczeblu. Ale nie ma co się dziwić, przy takich zarobkach. Poza tym zarządzanie firmą przez kierownictwo i dyrektorów woła o pomstę do nieba. Pracuję to chwilę, ale pora się zwijać :(

olas
@prawda

to prawda, szkoda czasu jezdzic tam na obozowa na te rozmowy, nic to nie wnosi i duza rotacja, o czym swiadcza cyklicznie pojawiajace sie ogloszenia

@olas

Przykro nam czytać Pana/Pani opinię, nie mniej szanujemy ją i dziękujemy za poświęcenie czasu na jej napisanie. Nasza Kancelaria (mieszcząca się przy ul. Objazdowej nie Obozowej – pojawia się tu wątpliwość czy ten komentarz odnosi się do właściwego wątku) powoli zbliża się do swojego 30-lecia działalności i jesteśmy przekonani, że ten staż na bardzo konkurencyjnym rynku kancelarii prawnych mówi sam za siebie i świadczy o stabilnej pozycji Kancelarii jako pracodawcy. Nie jest tajemnicą, że przez ten czas w naszych szeregach gościły rzesze prawników, którzy rozpoczynali u nas swoją karierę zawodową, by później po latach rozwijać ją w innych miejscach czy też swoich własnych kancelariach. To prawda, że jak każdy podmiot gospodarczy cyklicznie poszukujemy nowych kandydatów do pracy, ale jest w głównej mierze podyktowane faktem skutecznego pozyskiwania nowych kontraktów z klientami Koksztys Kancelarii, co powoduje konieczność cyklicznego rozbudowania kadry obsługującej klientów.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie KOKSZTYS Kancelaria Prawa Gospodarczego Spółka komandytowa? 19 maja na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Kadrowa. Ktoś z Was aplikował?

Dobrze_tam_gdzie_nas_nie_ma

Klient

Po jakim czasie Specjalista ds Windykacji z kilkuletnim doświadczeniem w innej firmie może otrzymać umowę na czas nieokreślony?

Aktualność
Wspieramy rodziców z naszej załogi w okresie zamkniętych żłobków i przedszkoli

Przygotowaliśmy wyprawkę dydaktyczno-plastyczną, by wspomóc dzielnych rodziców wśród naszych pracowników, którzy kolejny już raz w zastępstwie żłobków i przedszkoli stanęli przed wyzwaniem codziennego organizowania zajmujących i twórczych zabaw swoim najmłodszym, najbardziej wymagającym uwagi pociechom :)
xyzzzzz
Kandydat

na rozmowie rekrutacyjnej pytają o stan cywilny, miejsce zamieszkania oraz byłego zamieszkania, posiadanie partnera i stosunek do pracy przy kłótniach małżeńskich. brakowało pytania o chęć posiadania dzieci

@xyzzzzz

Szanowna Pani, dziękujemy za Pani szczerą opinię na temat naszej firmy. Przedstawiony sposób zachowania nie mieści się w przyjętych przez nas standardach działania. Dzięki sygnałom takim, jak ten jesteśmy w stanie szybko i bieżąco reagować na sytuacje, które nie powinny mieć miejsca. Pozdrawiamy

Kpina
Kandydat

Rozmowa kwalifikacyjna na żenującym poziomie. Po podaniu oczekiwanej stawki usłyszeć, że się wysoko człowiek ceni jest kpiną. Zwrotnej odpowiedzi odnośnie stawki jaką by się zarabiało brak. Telefon od jednej osoby gdzie padły słowa, że chcą podjąć współpracę, potem telefon od drugiej, że proszę czekać na odpowiedz odnośnie pracy od tej pierwszej... od początku grudnia do dziś zero informacji i kontaktu! Totalny brak profesjonalizmu.

Riko
@Kpina

Na jakie stanowisko ?

Agnieszka
@Kpina

Czy mógłbyś napisać coś więcej na temat rozmowy rekrutacyjnej w firmie Koksztys Kancelaria Prawa Gospodarczego? Jaką stawkę zaproponowałeś? Jakie mieli oczekiwania wobec nowego przyszłego pracownika? Może stawka rosła wraz ze stażem pracy i z początku miałeś po prostu zbyt wygórowane wymagania? Czy uzyskałeś już jakieś dodatkowe informacje odnośnie zatrudnienia? Pozdrawiam

Była
 Problem

Fatalny onboarding, zero zainteresowania ze strony "managerki", zero zarządzania, oczekiwania wobec pracownika ogromne - a oferowane warunki śmieszne. Liczyłam na zdobycie doświadczenia i zawodowy rozwój w jednej z największych kancelarii we Wrocławiu. Spotkał mnie wielki zawód. Nie polecam.

Mała

Bardzo dziwna praktyka zarządzania przez szanowna panią kierownik rzekomego działu administracji. Obiecany dla Ciebie pseudo awans dostaje koleżanka z działu, która się o to nawet nie starała, rozmowa oceniająca, na której łudzisz się że choć trochę Cie pochwalą okazuje się kubłem zimnej wody na głowę i zrównanie z ziemią. Wraz z kończącą się pandemią skończy się moja "kariera" w tym miejscu. Poświęciłam tej firmie kilka lat za dużo. Nie polecam.

obiektywny
Kandydat

znowu szukają na pracuj.pl naiwnych, ludzie jadą na rozmowy, a oni nie wiadomo czego chcą i najlepiej by za darmo pracować u nich. Porażka i to totalna,

rekrutacja
@obiektywny

A możesz napisać coś więcej na jakie stanowisko aplikowałeś ?

Ryba

Banda naciągaczy

Pomo-homo-niewiadomo

Firma stworzona dla ludzi, którzy nie mają żadnych aspiracji do pracy i chodzą, żeby zarobić PLN-y a nie dla rozwoju i kariery. Praca marna i żmudna, zarobki niższe niż w Lidlu na kasie. Firma lubi metodę spychologii więc jeśli jest potrzeba dodatkowych obowiązków to chętnie je komuś dołożą, niestety nie idzie to w parze z wynagrodzeniem. Zdecydowanie nie polecam!

Ciekawa

Możesz podać widełki wynagrodzeń jakie można tam uzyskać?

Zuza

Taki spokój więc pewnie dobrze się pracuje i nie ma powodu do narzekania?

malutka
@Zuza

Firma jest od kilku miesięcy po podziale spółek, aktualnie są to 2 firmy - Koksztys Kancelaria oraz mniejsza Koksztys SA. Obu nie polecam gdyż panują tam podobne praktyki i brak szacunku do pracownika. Jak szybko zostałam zatrudniona w Koksztys Kancelarii tak szybko stamtąd uciekłam. Płaca minimalna, umowa zlecenie, problem z urlopami, ogrom pracy, oszczędności na wszystkim. Miałam nadzieję, że tak duża kancelaria to prestiż i profesjonalizm, niestety zawiodłam się, nie polecam.

Jonasz
@Zuza

Czy spokój to zależy jaką pracę wykonujesz i na ile jest ona odpowiedzialna. Są działy i projekty, które się rozwijają i tam jest szansa na lepsze zarobki i coś się nauczysz. Zależy jaką jesteś osobą i na jakie stanowisko aplikujesz. Generalnie jak robisz swoje to wszędzie jest spokój. Może z wyjątkiem biedronki i lidla

RORO
@malutka

MASZ RACJE TEZ STAMTĄD UCIEKŁEM PO ZMIANIE 4 STANOWISK ?

Mart_96

Aplikowałam na stanowisko telefoniczny doradcy klienta. Orientuje się ktoś jakie są wymagania ? Jakie trzeba posiadać doświadczanie i czy trzeba się jakoś przygotować do rozmowy ?

ida
@Mart_96

Jak potragisz rozmawiać przez telefon napewno sobie poradzisz. Praca lekka jak ktos pracował na słuchawce z klientem to dodatkowy atut. Choć nie jest to cc. Dzwonią do dużych firm.

rithi
@ida

Byłem u nich na rozmowie w czwartek. Czy wynagrodzenie, które proponują podstawa i premia jest do osiagniecia ?

ppk
@rithi

Podstawa to podstawa. Jest w umowie gwarantowana. System premiowy jest atrakcyjny i zawsze cos zarobisz. Sa osoby które dostaja premię 4 cyfrowe i sa tez takie co dostają kilka słów. Wszystko zależy od chęci i umiejętności pracy z klientem. Sam musisz ocenić czy się do tego nadajesz

RORO
@Mart_96

UMIESZ ROZMAWIAĆ I MUSISZ OPANOWAĆ KSIAZKĘ TELEFONICZNA BO TAM BĘDZIESZ GŁOWNIE DZWONIĆ -POWODZENIA

Zostaw merytoryczną opinię o KOKSZTYS Kancelaria Prawa Gospodarczego Spółka komandytowa - Wrocław

KOKSZTYS Kancelaria Prawa Gospodarczego Spółka komandytowa