Opinie o whitepress.pl - WhitePress sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Whitepress Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Whitepress Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Marketing, reklama i PR - działalności agencji reklamowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Whitepress Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Jerzy Maczynski

Szkoda czasu... próbowałem zarejestrować się jako freelancer, ale Whitepress domaga się informacji, których nie można zapisać w profilu (zakładka Wykształcenie - dane są obowiązkowe, ale w przypadku studiów za granicą, system zawiesza się i nie pozwala przejść dalej).

tre_lo
@Jerzy Maczynski

Próbowałeś się skontaktować z kimś z WP, żeby wytłumaczyć i pomóc się zarejestrować? Obsługa klienta w WhitePress jest jedną z wysoko ocenianych wśród klientów.

Whitepress Sp. z o.o. ma teraz aktualne oferty pracy w Bielsko-Biała. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków pracy?

Zosia

Wszystko zależy na jakie stanowisko chcesz ubiegać. Patrząc na to jak firma się rozwija, rotacja jest mała, a zespoły się powiększają, to raczej warto się zainteresować. Firma raczej ma dużo do zaoferowania, zależy co Ty możesz zaoferować firmie? Z jakimi kompetencjami i doświadczeniem przyjdziesz. Wyślij CV i się przekonaj.

Lilka

Pracuję w Whitepress na stanowisku copywritera/dziennikarza wewnętrznie dla firmy (a nie przez platformę) na umowę o dzieło. Wszystko było super - stawki, praca zdalna, dużo zleceń, dobry kontakt z liderami. Niestety od kilku miesięcy zleceń jest tak niewiele, że ciężko mi zarobić 1000 złotych brutto miesięcznie. Stawki od 2018 roku nie poszły w górę, a inflacja niestety mocno zjada pieniądze. Szkoda, że tak to się toczy.

@Lilka

Masakra ale chyba dobre i to? Można wiedzieć gdzie można znaleźć te ogłoszenia i jakiego doświadczenia wymagają? Dziena

BK
@Lilka

Wszyscy tutaj mylą dwa pojęcia: pracownicy - zatrudnieni w biurze- obejmujący różne stanowiska, oraz copywriterzy, którzy na ten moment mogą się samodzielnie dodać do platformy, którą prowadzi WhitePress i realizować zlecenia w ramach modułu Content Premium. Te drugie nie wymagają przychodzenia na rozmowę i zatrudnienia - rejestrujesz się , dodajesz profil i zarabiasz.To zupełnie inny rodzaj współpracy i generalnie gowork jest raczej do oceny współpracy w ramach pierwszej współpracy, która jest godna polecenia. Drugi - to tak jak mieć pretensje do każdego miejsca w Internecie, który pozwala copy na zarobek, że nie ma zleceń.

Lilka
@BK

Nie do końca. Są trzy rodzaje współpracy: - praca stacjonarna na umowę o prace - praca zdalna na umowę o dzieło ale jako wewnętrzny copywriter - praca dorywcza zdalna, na platformie, z której pobiera się zlecenia. Osoby z 2 grupy mogą zgłaszać sie po zlecenia dla osób z 3 grupy. Natomiast z tego co wiem, to nie działa to w druga stronę :) a ja znajduje się w grupie drugiej z opisywanych.

@Lilka

Która grupa aktualnie jest najliczniejsza?

Pracownik na etacie
@Lilka

Praca zdalna na umowę o dzieło jako wewnętrzny copywriter to wciąż praca na umowie o dzieło (dorywcza), więc te dwie ostatnie pozycje oznaczają z punktu widzenia copywritera to samo - że nie ma zagwarantowanych zleceń, ani zarobków w określonych widełkach, a jedynie ma możliwość ich zdobycia. W tym przypadku nie mówimy więc o stosunku pracy z WhitePress® jako takim - pracodawca nie powinien być więc oceniany pod kątem tego, ile np. odpadło zleceń, ponieważ jest tu tylko pośrednikiem i nie jest to zależne od niego. Jedyny pewny i stały zarobek dają umowy oparte na stosunku pracy lub B2B.

Lilianna

Zlecenia dostają tylko niektórzy copywriterzy zewnętrzni. Można napisać 1000 tekstów idealnie, a w jednym zrobić błąd i za to już ci nie przydzielą zleceń. Zarobki spadają z 4 tysięcy miesięcznie na 400 złotych. Sytuacja wspaniała, idealna w czasach inflacji...

Pracownik na etacie
@Lilianna

Warto chyba zaznaczyć, że Pani wypowiada się nie tyle na temat pracy w WhitePress®, ile na temat współpracy freelancerskiej poprzez platformę copywriterską należącą do firmy, na której można pozyskiwać zlecenia. To trochę co innego, bo w tym przypadku WhitePress® jest pośrednikiem, nie daje gwarancji zarobków, ani nie nawiązuje stosunku pracy. Jest to bardziej informacja dla copywriterów chcących również zarejestrować się w tej bazie.

Firma Whitepress Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko New Business Specialist with German. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Jolanta

Widzę wiele lipcowych ofert pracy w Whitepress, szukają Sales&Marketing Specialists na rynki niemiecki, grecki, włoski, niderlandzki. Zarobki są podane w granicach od 4,2 do 5 tys. a górna granica ponad 8 tys. brutto - mam wrażenie, że w zależności od rzadkości danego języka obcego. A przy ofercie "zwykłego" specjalisty ds. sprzedaży z angielskim widełek brak! Pomóżcie, podpowiedzcie mi.

tak se
@Jolanta

3000 podstawa

Lidia
@tak se

A jakieś premie dają? Jeśli tak, to ile?

Klaudia

Bardzo bym chciała pracować w WhitePress

Renata
@Klaudia

A na jakim stanowisku? Może mają teraz jakieś fajne oferty, wiesz moze?

Jak wygląda ścieżka kariery w Whitepress Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Zosia

Struktura firmy nie jest bardzo rozbudowana, to nie jest korporacja z wieloma szczeblami managerskimi. Jednak każdy pracownik jest doceniany i indywidualnie oceniany. Zależy też o który dział pytasz.

@Zosia

To ile osób jest tutaj tak właściwie zatrudnionych?

@Honorata

W biurze w Bielsku-Białej jest ok. 90 osób + ok. 30 pracowników z różnych stron świata :). Jeżeli jesteś zainteresowana pracą u nas i Twoje kompetencje pasują do tego co szukamy, to serdecznie zapraszamy. Obecnie mamy kilkanaście otwartych rekrutacji do różnych działów. Sprawdź na https://www.whitepress.pl/kariera.

@Honorata

Na chwile obecna firma liczy ponad 120 osób, licząc z zatrudnieniami za granica: Rumunia, Turcja, Brazylia itp. W samym Bielsku-Białej w biurze jest ok. 90 osób.

Like

W jakich godzinach jest praca stacjonarna? Czy można trochę bardziej elastycznie pracować 8h aby po prostu zlecenie było wykonane?

@Like

Standardowo 8-16. Ale jak chcesz przyjść na 7 czy na 9, to tez nie problem. Jak chcesz wyjść w ciągu dnia, żeby coś załatwić, to również nie problem. Można to potem albo odrobić albo wziąć urlop na godziny ☺️.

Ciekawa

Czy są coroczne podwyżki, czy trzeba się prosić? Zdaza się tak, że zwalniają po okresie próbnym czy każdy ma szansę? Ludzie często tam rotują?

Bartosz
@Ciekawa

Pytasz bo chcesz przyjść tu do pracy? Też o tym myślę tylko boję się tej rotacji. Ciekawe czy można się tu zaczepić na dłużej bo szukam bardziej stabilizacji i lepszej umowy. Daj znać jak się czegoś dowiesz ;)

@Ciekawa

Podwyżki dostają osoby, które wykazują się swoim doświadczeniem, i zdarzają się one w WhitePress. Każdy pracownik jest jest docieniony za swój wkład w pracę czy to podwyżką, czy też premią. Są tu jasne zasady. A co do rotacji, to jest ona znikoma. Firma się rozrasta, więc zatrudniane są nowe osoby cały czas. Rekrutacje są tak prowadzone, żeby wybrac odpowiedniego kandydata na stanowisko, aby był dopasowany do firmy. Nie są zatrudniane przypadkowe osoby, żeby się okazać że po okresie proóbnym trzeba na to miejsce kogoś nowego szukać.

@Kasia

Skoro firma się rozrasta, to też pojawiają się nowe, wyższe stanowiska, które trzeba obsadzić? Czy wtedy są awanse wewnętrzne, czy firma woli zatrudnić kogoś z zewnątrz?

@Anna

Jeżeli jest otwarta rekrutacja na dane stanowisko, to pracownicy również mogą aplikować. Było już kilka przypadków zmiany działów, ze względu na bardzej dopasowane kompetencje.

Czy urlop w Whitepress Sp. z o.o. jest płatny 100%?

Jak w każdej umowie o pracę tak :)

Grzegorz
@Kasia

Tylko że ta umowa o pracę dotyczy chyba tylko niektórych stanowisk :p. Przeczytałem że copywriterzy pracują na podstawie umowy o przeniesienie praw autorskich, domyślam się że mowa tutaj o umowie o dzieło. Jakie w takim razie stanowiska mają umowę o pracę? Posiadam doświadczenie w marketingu, tworzeniu stron internetowych i pod tym względem jestem dość elastyczny, jeśli chodzi o pracę :D.

Magda
@Grzegorz

Cześć Grzesiu :) Współpraca z copywriterami na zasadzie umowy o dzieło/umowy B2B jest inna niż pracowanie dla nas na etacie w biurze w Bielsku-Białej. Copywriter może z nami współpracować z dowolnego miejsca na świecie, nie ma stałej liczby zleceń w każdym miesiącu. Jest podobnie jak w każdej innej umowie o dzieło - rozliczamy się za liczbę artykułów wg określonych stawek. Natomiast jeżeli zależy Tobie na stałej współpracy oraz umowie o pracę, to zapraszamy do rekrutacji na jedno z naszych stanowisk w stacjonarnym biurze w Bielsku-Białej :) Aktualne oferty możesz zobaczyć na stronie: https://www.whitepress.pl/kariera

@Magda

Dzień dobry, a na dzień dzisiejszy szukacie może copywritera? Jestem osobą bez doświadczenia, ale uważam, że posiadam predyspozycje do tego. Pewnie trzeba będzie mnie jakoś wstępnie przeszkolić, ale bardzo by mi zależało na tym, żeby się sprawdzić. Niestety chyba przez brak stażu inne firmy nie są zainteresowane moim cv. Mam doświadczenie w pianiu tekstów naukowych oraz za sobą dwie dość treściwe prace dyplomowe. ;) Osobiście interesuje mnie dość elastyczna współpraca. Gdyby Państwo byli zainteresowani proszę o podanie jakiegoś kontaktu, bo na stronie waszej widzę tylko oferty do biura, mnie interesuje współpraca 100% zdalna

Magda
@Honorata

Cześć Honorato, jak już zostało wspomniane w innych komentarzach, do panelu WhitePress nie przyjmujemy osób bez doświadczenia copywriterskiego, jednak mamy także inną platformę: GoodContent.pl, na której takie doświadczenie możesz zdobyć. Polecam skontaktować się z naszym managerem odpowiedzialnym za tę platformę - Renata odpowie na Twoje wszystkie pytania i pokieruje Cię dalej :) renata.kasperek@whitepress.pl

Agnieszka
@Magda

a czy osoby które są zatrudnione w ten sposób obejmują też jakieś benefity czy są one przewidziane tylko dla pracowników pracujących stacjonarnie?

BK
@Grzegorz

Wiecie może, czy w Whitepress Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

To zależy od rekrutacji. Są takie, które dopuszczają osoby niedoświadczone i wtedy forma stażu jest oczywiście dopuszczalna. Tak czy inaczej warto wysłać CV.

Maciek

@Ania a firma zapewnia jakieś benefity ?

@Maciek

Tak, masz kartę na siłownię. Codziennie masz gwarantowane śniadanie, pyszną kawę możesz sobie zrobić w 1 z 2 ekspresów. Kosz sezonowych owoców, jest wyciskarka - robimy soki;) Co ciekawe co godzinę masz obowiązkowo 5 min przerwy od komputera. Obowiązkowo. Przyjemna atmosfera w biurze, szef wiadomo to szef, ale jest serio w porządku - ogólnie dobrze się tu człowiek czuje.

pab7
@Maciek

Niedawno doszedł też pakiet opieki medycznej po okresie próbnym :)

Aleksandra

Hej, w jednym z wcześniejszych komentarzy wyczytałam, że w Whitepressie można liczyć na kartę sportową :) Chciałabym podpytać.. Czy można taką kartę uzyskać również dla np. partnera/partnerki? :D Czy są one przeznaczone jedynie dla pracowników firmy? I czy się coś dopłaca do niej?

pab7
@Aleksandra

Ten program nie jest w pełni finansowany, do karty się dopłaca i chyba nie ma możliwości brania kart na członków rodziny.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Whitepress Sp. z o.o.?

Pan Kierownik

W zasadzie na wszystkie, które pozwolą mu łatwiej / efektywniej pracować na danym stanowisku. :)

Michi

Do tej pory opinie o WhiePress bardzo pozytywne. A jak kwestia faktycznych zarobków? W jakich widełkach się one kształtują?

Grzegorz
@Michi

Też mnie to ciekawi, mam nadzieję że niedługo ktoś z pracowników wypowie się na temat wysokości wynagrodzenia w Whitepress. Każdy szczery wpis jest ważny dla potencjalnych kandydatów, warto dzielić się swoimi przemyśleniami.

Pan Kierownik
@Grzegorz

Zarobki zależą od działu i stanowiska, na które aplikujesz i mają charakter ponad rynkowy. Firma jest na etapie szybkiego rozwoju więc możesz zakładać, że z czasem i nabraniem umiejętności Twoje wynagrodzenie będzie rosło.

Can

Recruiting process is smooth and easy. WhitePress employees are understanding and very helpful. I applied for an internship position and got accepted. Looking forward to work in WhitePress on a full-time basis. Polecam!!

Czy rozmowa rekrutacyjna w Whitepress Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Wszystko zależy na jakie stanowisko rekrutujesz, jeżeli ekspansja zagraniczna, to raczej tak.

Ubezpieczenie, dodatek do benefit, owoce, kanapki, super kawa. Praca w przyjemnych klimatyzowanych pomieszczeniach.

Super firma, dobry klimat, rozwój, szacunek dla pracowników.

Filip

Czy dlatego, że firma młoda to nie znacie tego forum, może ktoś to przeczyta i podzieli się informacjami?

Zostaw merytoryczną opinię o Whitepress Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Whitepress Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Whitepress Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Whitepress Sp. z o.o.?

Whitepress Sp. z o.o.
  • Legionów 26 lok. 28