Opinie o Language Solutions For Business Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Language Solutions For Business Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Language Solutions For Business Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Nauczyciele języków obcych
Nauczyciele języków obcych Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Language Solutions For Business Sp. z o.o. w Warszawa

Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Czy w Language Solutions For Business Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Never Nowy wpis

Doświadczona lektor mówi Wam tak: firma agresywnie konkuruje na cenach w przetargu. W trzecim kwartale 2022 stawka taka sama jak w pierwszym 2020 i nienegocjowalna. Ze źródła w HR Jednej Firmy wiem, że dzięki lektorom dali większy budżet w dobie inflacji. $ ostatecznie nie trafiły do lektorów. Po ujawnieniu The End. Rozdzielanie kursów według listy mailingowej bez opieki merytorycznej. W skrócie: lektorom - jeśli do przyjęcia jest stawka, spoko - o nic nie trzeba się martwić a płacą terminowo. Firmom nie polecam. Z czasem, kto wie. Ludzie mili.

zapytanie Nowy wpis
@Never

czyli jak zostalo ujawnione przez Ciebie, ze byl zwiekszony budzet dla lektorow a oni nie dostali podwyzek, zakonczyli z Toba wspolprace? dobrze rozumiem?

Okradziony

Ta firma to niestety żart. (usunięte przez administratora) Krótko mówiąc - (usunięte przez administratora) Trzymać się od nich jak najdalej, jeśli jesteś lektorem, zwłaszcza dobrym lektorem - znajdź pracę gdzie indziej, a nie w takim molochu. Nie po to wykonujesz wolny zawód, żeby użerać się z korporacją. A co do wspomnianego wynagrodzenia, to jest ono śmiesznie niskie.

@Okradziony

Powiesz coś więcej o pracy lektora w Language Solutions? Dlaczego nie polecasz? Napisz proszę więcej szczegółów. Dzięki.

@Okradziony

Firma zalega z wypłatami albo w cale nie płaci lektorom. Są mi winni jakieś 10 tys. Mają pracowników w nosie, wyłudzają pracę, pogrywają w dziecinny sposób nie przychodząc na spotkanie. (usunięte przez administratora). Idą w zaparte, że płaszcza nie ma i co im zrtobię. Z resztą pod warszawskimi numerami telefonu odzywa się jakieś biuro pro prawne a nie szkoła. Ściema? Okradanie. Aha, mój problem z nimi się zaczął się kiedy poprosiłem, żeby jeszcze raz przeliczyli stawki z trzy miesiące kursu bo się pomylili? i policzyli 90 min zamiast dwa razy sześćdziesiąt. Od Stycznia do tej pory brak odpowiedzi.. Czytałem posty inny c lektorów pozbawionych zarobku i jak się zdaje lubią urwać jakieś dziesięć tys. Zadowalają się też mniejszymi kwotami poniżej 1 tysiąca. Dziewczynie nie wypłacili 975 PLN.

@TUTU

Wiem, że minęło kilka miesięcy od Twojego wpisu, ale chciałbym się dowiedzieć jak dalej potoczyła się ta sytuacja. Pracujesz tam jeszcze? Otrzymałeś należne Ci wynagrodzenie i czy wiesz może czy ten problem dalej ma miejsce?

@Michał

Nie odzyskałem pieniędzy. Skierowałem sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy, która przeprowadziła u nich kontrolę. PIP może jednak działać skutecznie tylko w wypadku umów o pracę, a ja pracowałem na zlecenie. W końcu wypłacili mi jakieś marne grosze, bo PIP może egzekwować zaległe wypłaty do wysokości minimalnej stawki krajowej za godzinę. Sprawa jest znana w środowisku lektorskim. Firma jest winna bardzo wielu nauczycielom krocie. Zwykle dociągają zadłużenie do jakichś 10 tys. Wiedzą jak oszukiwać, i nie są to "wypadki przy pracy" tylko stały modus postępowania.

ILI
@TUTU

Szanowny Panie, pracuję w ILI od 2016 roku i jestem jedną z głównych osób odpowiedzialnych za rozliczanie lektorów i niestety bardzo personalnie odbieram Pana słowa szkalujące naszą firmę. Doskonale pamiętam Pana sytuację - nie musi się Pan podpisywać swoim nazwiskiem, ponieważ jakiekolwiek większe problemy z rozliczeniem lektorów, jakie wystąpiły w ciągu tych 5 lat mogłabym wyliczyć na palcach jednej ręki. Co miesiąc rozliczamy około 350 lektorów. Gdyby sytuacja wyglądała tak, jak Pan opisuje, a firma ILI nie płaciłaby za zajęcia, niepochlebnych opinii w Internecie byłoby o wiele więcej. Wydaje mi się, że firma współpracująca z tyloma osobami nie mogłaby sobie pozwolić na niepłacenie lektorom, bo bez nich ta działalność w ogóle by się nie kręciła. Coroczne audyty również nie wykazują takich nieprawidłowości. Sytuacje, w których dochodzi do opóźnień w zapłatach, mogą być spowodowane dwoma czynnikami: 1) niewywiązaniem się lektora na czas ze swoich obowiązków, 2) błędem ludzkim po stronie ILI, który jak najszybciej staramy się naprawić. Natomiast jedyne sytuacją, w której moglibyśmy nie zapłacić lektorowi za przeprowadzone zajęcia to niedostarczenie przez lektora potwierdzenia odbytych zajęć przez okres dłuższy niż 3 miesiące (przez co i my nie moglibyśmy rozliczyć naszych klientów) lub oszustwo, którego by się dopuścił.

TUTU Nowy wpis
@ILI

Z zadowoleniem przyjmuję wiadomość,że wziął pan moją wypowiedź osobiście. Jeżeli jest panu głupio tym lepiej. Dziwi mnie niepomiernie kłamstwo, że jest pan tą samą osobą, która rozlicza lektorów od 2016 roku. W ciągu mojej tam pracy osoby rozliczające lektorów zmieniały się mniej więcej co miesiąc. Argument, że gdyby było tak źle, to negatywnych opinii byłoby więcej w internecie to dziecinada, i, niestety, manipulacja. Pewnie, że nie muszę się podpisywać bo jesteśmy szkolnymi kolegami, tym bardziej zaskakujące, że nagle przeszliśmy na "pan". Łączę wyrazy zażenowania.

Miki

Witam, proszę o opinie na temat pracy jako lektor w tej firmie . Czy są problemy z wypłacaniem należności? P

Alicja
@Miki

firma jest zamknieta na stale - przeciez jest napisane ponizej wiec nie ma mowy o zatrudnieniu w niej juz ...

Firma Language Solutions For Business Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
Alicja

Language Solutions For Business Sp. z o.o.. – to miejsce jest zamknięte na stałe.

Masz jakieś doświadczenia zawodowe związane z przedsiębiorstwem Language Solutions For Business Sp. z o.o. w miejscowości Warszawa? Dodaj więc komentarz o tej firmie. Pomóż innym internautom podjąć zawodową decyzję.

TUTU

Doświadczenia mam spore, najzupełniej osobiste, i nie pozostawiające żadnych wątpliwości. International Language Solutions For whatsoever etc. to spółki ciotki pączkujące z tego samego bytu. Nie jest to żadna szkoła tylko agencja pracy dla nauczycieli. Najpoważniejszy zarzut, potwierdzony opinią Państwowej Inspekcji Pracy, to, że nie płacą za pracę. Innymi słowy wyłudzają pracę od lektorów. Są winni ogromne sumy, cała rzecz znana jest w środowisku i, co ciekawe, jakoś nie ponoszą odpowiedzialności. Nic mi nie wiadomo o np. pozwach zbiorowych. Całkiem dobrze udaje im się manipulowanie pozorami i wizerunkiem, co stanowi przecież elementarny warsztat oszusta.

TUTU

Mam doświadczenia, osobiste i nie pozostawiające żadnych wątpliwości. Potwierdza je również opinia Państwowej Inspekcji Pracy, która przeprowadziła tam kontrolę. Firma wyłudza pracę od lektorów. Nie płaci zaległych wypłat. Manipuluje swoim wizerunkiem i udaje wiarygodnego partnera i pracodawcę. Wśród klientów jakoś im to uchodzi płazem, ponieważ zatrudnieni nauczyciele to, jak się wydaje, dobrzy profesjonaliści. Wprawdzie skandaliczne postępowanie wobec pracowników jest od lat dobrze znane w środowisku lektorów, firma nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoje praktyki. Na przykład w postaci pozwów zbiorowych.

Paula

Szkoda, że za własne nieudolności obciążacie firmę, ja natomiast polecam!!!

@Paula

Paulo, nie wiem, co Nazywasz "nieudolnościami". Jestem nauczycielem z trzydziestoletnim doświadczeniem, sporymi osiągnięciami, dorobkiem i portfolio, na które składają się min. międzynarodowe sukcesy moich uczniów. Wielu z nich to znane osoby w świecie nauki i sztuki. Pracuję z wokalistami i aktorami. Z tą nieudolnością to chyba jednak strzał w ciemno. Wiele wskazuje na to ,że nie Wiesz o czym Mówisz.

@Paula

Z tymi nieudolnościami ot jednak strzał w ciemno. Jestem nauczycielem z trzydziestoletnim doświadczeniem, osiągnięciami i sporym portfolio. Moi uczniowie zdają z sukcesem bardzo poważne egzaminy, osiągają międzynarodowe sukcesy i są niejednokrotnie znanymi ludźmi w świecie nauki i sztuki. Pracuję min. z aktorami i wokalistami. Nazywanie mnie nieudolnym to spore nadużycie. Mój zbiór referencji mógłby zapewne stanowić obiekt zazdrości.

Anne

Firma ILI wydaje mi się, że dobrze płaci. Jestem pierwszy raz w życiu lektorką, ale dosyć aktywnie komunikujemy się, stawki wydają mi się całkiem niezłe 55-70 zł/h brutto. Więcej "na czarno" nie zarobię jako lektorka :)

@Anne

Jeszcze lepiej to ta firma nie niepłaci. Poczekaj Anne, aż Popracujesz nieco dłużej. ( Obym się mylił w Twoim wypadku). Przyzwoite stawki za godzinę stanowią przynętę. Najwyraźniej skuteczną. Sam się dałem nabrać.

JW

Z przykrością dołączam się do opinii Okradzionego. Moja sytuacja: SZEŚĆ miesięcy czekania na opłacenie faktury. Błędnie zapisane stawki w ich systemie powodują opóźnianie płatności. Następnie przejście na online z powodu wirusa - "zima zaskoczyła drogowców", platforma nie działała. Zgłosiłam błąd, napięcie rosło, aż zostałam wyrzucona z pracy. Myślałam tak: nie pracuję z back officem tylko z kursantami. Ale tak się nie dało. Na szczęście pracuję także w innych szkołach językowych. ILI / Language Solutions for Business nie polecam.

Katarzyna M

Witam, Wcześniej byłam klientka Empik school i w 2018 LSfB połączyło się z Empik school i zostałam przeniesiona jako klient. Również w 2018 roku ta szkoła wprowadziła niwa platformę i zaczęły się problemy. Od 4 miesięcy nie byłam w stanie przeprowadzić z lektorka nawet jednych zajęć które nie miałyby opóźnienia ze względów technicznych. Platforma sie zacina, sa czarne plany, Nie widac ksiazki, lektorns Nie slyszu mnie No przez cale zajecia a Jesli wlaczymu kamere to wszystkonsie zacina. Dodam ze Mam wykupiony kurs 1 do 1 Wiec jest to najdrozszy kurs jaki Mozna wykupic. Od 4 tygodni platforma w ogole nie dzialala i adne zajecia nie mogla sie odbyc. Help desk jest caly czas zajety i to Tez o Czyms swiadczy... Poprosilam o zwrot pieniedzy o reklamacje 2 tygodniu temu i zera odzewu. Bikini Nie polecam a jesli sprawa sie Nie rozwiaze to niestety PoprosZe doradce od spraw konsumenta, aby przejal sprawe.

Zostaw merytoryczną opinię o Language Solutions For Business Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Language Solutions For Business Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Language Solutions For Business Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Language Solutions For Business Sp. z o.o.
  • Aleje Jerozolimskie 123A
    02-017 Warszawa

Language Solutions For Business Sp. z o.o.