Opinie o BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA w Łódź

Szaź

Duża rotacja jest na detalu, proponuję żeby ktoś (może Pelion) spojrzał na ankiety które Pracownicy wypełniają jak odchodzą. Polecam.

Abc
@Szaź

Ankiety są tylko dla pozoru. Co roku to samo. Każdy pracownik (w tym dział HR) wie jak jest ale nikt z tym nic nie robi i nie zrobi.

@Szaź

Ankiety? one chyba idą od razu do niszczarki

Lili
@Anna

Bo ktoś jeszcze wierzy w te historie, że w BSS ktoś dba o pracownika. Mamy być tania siła roboczą i brać na siebie ile wlezie. Nie polecam ten firmy, kto przychodzi tak samo szybko odchodzi.

Loko
@Szaź

Detal jest już na wykończeniu, dzięki takiemu zarządzaniu...

Gbp
@Loko

Bardzo dobrze, niedługo zostaną sami z tym bałaganem.

Art

I to co jest brutto to powinno być netto, żeby było adekwatne do stanowisk pracy. Inne firmy płacą dużo lepiej, czyli tak jak być powinno.

BSS

Pyta, więc odpowiadam.I tak dowie się jak przyjdzie na rozmowę!

PKO

Tym bardziej śmiesznie wyglądają zarobki jakie oferuje firma.

StopWyzyskowi
@PKO

ostatnio przedłużaliśmy umowę o pracę z księgową po okresie próbnym, wykazała się wiedzą, chęcią do pracy. Dostała umowę na (usunięte przez administratora)zł brutto. Biuro rachunkowe, wszystko oficjalnie, praca 8h, pakiet medyczny, ubezpieczenie na życie, w razie potrzeby możliwość pracy zdalnej.

PKO
@StopWyzyskowi

I tak powinno być. Takiego pracodawcę szanują pracownicy i pracownik docenia pracodawcę tym bardziej za adekwatne wynagrodzenie na odpowiedzialnym stanowisku. Tak właśnie powinno być! A za (usunięte przez administratora)z jakimś ochłapem pracują kasjerzy, którzy mają znacznie mniej wymagająca pracę. Przedstawicieli BSS zachęcam do zajrzenia do porównywarki wynagrodzeń..

Laki
@StopWyzyskowi

W bss (usunięte przez administratora)brutto to chyba dla jakiejs niewielkiej grupy ludzi.

dolary

co najmniej śmieszne

Omg

Sprawiedliwości brak
@StopWyzyskowi

Jako samodzielna ksiegowa w sp zew czyli stanowisko wyzej niz ksiegowa mialam ponad tysiac złotych mniej brutto.

@Sprawiedliwości brak

To jest skandal ze strony Bss. Wiem jakie praktyki uskuteczniają i jak wykorzystują personel. (usunięte przez administratora)

BSS

Drogi Użytkowniku Serwisu, nie wiemy, czy jesteś/byłeś naszym pracownikiem. Na pewno wolelibyśmy, by przedstawione opinie, uwagi czy zarzuty poparte były solidnymi i rzetelnymi argumentami. Zapraszam wówczas do rozmowy. Anna Stępkowska (HR Manager w BSS)

Bożena

Mi zaoferowali 3500 brutto, a doświadczenie mam kilkuletnie wiec o czym my tu rozmawiamy. Żart a nie pracodawca. W kilku innych firmach wynagrodzenie księgowej zaczyna się od 5000 brutto. Dobrze ze się nie zdecydowałam

Nara
@Bożena

Prawda, strata czasu i energii... lepiej iść gdzie indziej. A rozmowa rekrutacyjna to poniżej krytyki, bardzo słabo

Melania
@Nara

czekam z niecierpliwością na zmiany, gdy podawanie widełek wynagrodzeń w ofertach pracy będzie obowiązkowe. Coraz więcej firm decyduje się na to, by zaoszczędzić czasu sobie i osobom, które szukają pracy. W BSS to nie przejdzie, bo widełki płacowe byłyby takie, że aż wstyd

@BSS

Wszelkie rozmowy osobiste czy zgłaszane uwagi poprzez komunikatory służące do tych celów niczego nie zmieniły także te "bajki" proszę sobie wsadzić...

@Bożena

Zobaczyłabyś jak by się "ładnie" odwdzięczyli i Ciebie "docenili"

@Melania

Jeszcze dodam, że zaoszczędziłaś sobie dużo nerwów i niepotrzebnego stresu. Dobry wybór.

@Nara

BSS tylko czeka na naiwniaków i desperatów, którzy nie mając innego wyjścia muszą przyjąć tą śmieszną propozycję pracy (to i tak tylko przejściowe miejsce pracy do przeczekania)

Zorientowana
@StopWyzyskowi

przeprowadzam rekrutacje do działów księgowych w Łodzi. Szanująca się księgowa, która ma już kilka lat doświadczenia obecnie nie schodzi poniżej kwoty 5000 zł brutto. W biurach rachunkowych księgowe, które sporządzają sprawozdania finansowe zarabiają w zależności od doświadczenia 5200-7500 zł brutto plus premia bilansowa czyli de facto trzynastka.

Lili
@Zorientowana

Stawki w bss są żałośnie niskie. Lepiej zarabiają nowe osoby, które wgl zgodzą się przyjść do pracy. Także polecam się zwolnić i wrócić z większymi pieniędzmi, jeśli wgl chcecie tu siedzieć...

rondo

Jeśli w firmie jest dobrze a pracodawca dba o pracowników to i pracownicy nie odchodzą a na pewno nie w takich ilościach jak z BSS. Więcej odchodzi niż przychodzi.

A to ciekawe z tymi nadgodzinami .Odbiera się tylko napisz kiedy .Odbierane są jak ludzie się już zwalniają , bo nie ma wyjścia .Przecież nikt nie zapłaci za nadgodziny .Napiszcie lepiej w jakiej ilości są odbierane te nadgodziny jak ludzie się zwalniają , to jest po prostu przerażające ?( chyba do odbioru po 40 , 50 ,60 czy 80 h nie jest standardem w żadnej innej pracy ) Pozdrawiam wszystkich chcących ocieplić wizerunek tej firmy .Wszystko i tak na marne. Prawda jest zupełnie inna

@rondo

@rondo Zawsze przykro nam, gdy czytamy niepochlebne opinie na temat pracy w naszej firmie - szczególnie jeśli pochodzą one od pracowników. Twój komentarz jest zbyt ogólny by się do niego odnieść, jeśli będziesz chciał o tym porozmawiać, zarówno ja, jak i twój przełożony chętnie wysłuchają twoich opinii. Pozdrawiam Ania Stępkowska (HR Mananger w BSS)

BSS

Sytuacje na które się powołujesz nie są nam znane. Stanowią natomiast poważne oskarżenie, którego nie mamy możliwości zweryfikować przez brak szczegółów. Raz jeszcze zachęcamy do przesłania informacji na maila hr@bssce.com, byśmy mogli przyjrzeć się tej sprawie. Jeśli zaś chodzi o ocieplanie wizerunku, to nieustannie podejmujemy wiele aktywności, mających docenić zaangażowanie pracowników, ale też ogólnie zadbać o lepszą atmosferę w firmie. Jeśli oceniasz to jako ocieplanie wizerunku - masz do tego prawo. Pozdrawiam Ania Stępkowska (HR Manager w BSS)

Kadrowa

Nie wiem jakiej firmy dotyczy ta opinia bo na pewno nie BSS. Płaca jest poniżej wszelkiej krytyki, warunki strasznie słabe. Premia? W większości firm jest to 2-3 krotność wynagrodzenia plus dodatki na święta po kilkaset złoty a nie pare złoty na karcie. Benefity którymi się chwalicie to już norma w większych firmach. Przestańcie udawać ze wszystko jest okey, ta firma jeszcze nie upadła dzięki cierpliwości pracowników. Niedługo zostanie dział HR i zespół zarządzający do całej pracy. Mam nadzieje ze dacie sobie rade!

Popo

Pensja nie jest rynkowa, chyba ze na ty ku afrykańskim. Ledwo idzie za to wyżyć, opłacić rachunki albo kupić prezent dzieciom. Gdzie tutaj mowa o jakimś rozwoju, żeby moc awansować. Wyzysk człowieka przez „człowieka” bo czasami aż trudno takich nazwać ludzmi

Marzena
@Popo

Nadgodziny są nie do odebrania bo większości się nie ewidencjonuje bo nie wolno. Przełożony decyduje ile możesz wpisać... odebrać tez nie sposób, zapłacić tez nie zapłacą. Dawno ktoś powinien zrobić z tym porządek i zgłosić bss do inspekcji pracy!

Melania
@BSS

wielki HR Manager a pisze w stosunku do innych osób z wyższością. Nie nabyć tak elementarnej wiedzy i pisać ty. twój z małej litery? To pokazuje właściwie, że z pracownikami nie liczycie się, oni mają tylko robić

piece of heart
@BSS

ale jak traktujecie pracowników jak śmieci to już wam nie jest przykro?

Szczęśliwa

niedługo będą podwyżki w BSS, jeszcze pół roku trzeba wytrzymać i będzie 500 zł podwyżki. Szkoda, że nie z inicjatywy Zarządu BSS a dzięki rządowi RP, który podniesie minimalną do poziomu 3300 zł brutto. Związki zawodowe chcą podwyżki minimalnej o 500 zł netto, ale na to nie ma szans. To chyba już z 25% pracowników będzie na minimalnej pensji?

Roarrrr

Nigdy nie spotkałam się z negatywnymi zachowaniami jakie można tu przeczytać. Pracodawca widzi efekty pracy, interesuje sie pracownikiem. W poprzedniej pracy tak nie mialam. Każdorazowo zwraca sie do mnie z szacunkiem i kulturą.

@Roarrrr

Zgadzam się z ta opinią, moja ocena jest podobna. Tu pracują normalni ludzi na każdym poziomie organizacji, wspierający się i szanujący.

@Greek

też się zgadzam, pracuje się dobrze, a ludzie są w porządku

Kala

Zgadzam się

@Roarrrr

Cóż za obrońca firmy.. brawo!! Ile dorzucili Ci do tej śmiesznej pensji za ten wpis?

Lilka
@zmiana na gorsze

Przyjmij, że są osoby którym się dobrze pracuje, jak w każdej firmie. Są zadowoleni i narzekający. Może warto zobaczyć coś dobrego i uśmiechnąć się do innych, a życie staje się lepsze.

@Lilka

A to co to? Już nie można własnego zdania tutaj napisać bo jest negatywne ale zgodne z prawdą? Nie podoba się to nie czytaj

@zmiana na gorsze

Żałosne te wpisy ... życzę Ci abyś odnalazł siebie, szczęście ... jak najdalej od tej firmy bo takich marud nie trzeba w BSS ...

@Greek

Kontaktu z takimi przekupionymi przez szefostwo osobami nie potrzebuję, Żałosny i zakłamany jesteś Ty a wpisy są zgodne z prawdą. Gdyby tak nie było nie rzucałbyś się na goworku.. Lepiej pokaż mi raport z rotacji za ubiegły rok i lata wcześniejsze.

@zmiana na gorsze

Rotacja jest wszędzie - takie czasy i pełno ofert. Nikt Cię siła nie trzyma, bye bye ...

ooooo
@Greek

kolejny rok lecze depresje po pracu w tej "firmie"...faktycznie jezt cudownie

@Greek

Jakbyś wiedział, nie wszędzie jest TAK OGROMNA ROTACJA jak w BSS i jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem na szczęście udało mi się uwolnić od tej zagłady. Jestem szczęśliwym człowiekiem, który pracuje w normalnym miejscy pracy z daleka od BSS!!

Dino
@zmiana na gorsze

To po co się tu wyzywasz? Jakiś duży problem masz - może się nie sprawdziłeś i w ten sposób odreagowujesz? Ja lubię swoją prace w tej firmie :)

@Dino

Pudło! Niestety muszę ciebie rozczarować... Sam odszedłem jak zobaczyłem co wyprawia się w tej firmie. I nie muszę się na nikim wyżywać. Mam prawo do dodania własnej opinii na temat tego rozgardiaszu. Poczytaj wszystkie opinie innych sprzed roku, kilku miesięcy, kilku lat... Ja nie skorzystałem z rad ale innym mogę zaoszczędzić zmarnowanych nerwów i czasu, którego nikt mi nie zwróci.

@zmiana na gorsze

Szczęścia i powodzenia gdziekolwiek byś nie był. Nie zgadzam się na generalizowanie - może przydarzyło Ci się coś negatywnego ale po pierwsze nie dajesz konkretów, po drugie w tej firmie jest mnóstwo mądrych i ogarniętych ludzi na wszystkich poziomach zatrudnienia ... patrzmy obiektywnie. A poza tym zawsze można zmienić prace jeśli obecna nie spełnia oczekiwań. Moja obecna praca i miejsce nadal spełnia moje oczekiwanie co nie oznacza ze wszystko jest idealnie. Ale jest wystarczająco dobrze aby przychodzić tu codziennie i robić swoją robotę jak najlepiej.

ciekawa

A ja mam pytanie - dlaczego tak często zmieniają się liderzy w detalu?

żenada
@ciekawa

Przytoczę tylko komentarz Managerki HR-ki.. z dnia 8.02.2021 godz. 15:04 "Atmosfera pracy i relacje, zarówno w zespole (pomiędzy współpracownikami)a w szczególności na linii Przełożony - Pracownik, zostały ocenione najwyżej ze wszystkich badanych aspektów w prowadzonym corocznie w BSS Badaniu satysfakcji i zaangażowania. Poziom zadowolenia wynosi ponad 80% w skali firmy, co nas niezmiernie cieszy i za co naszym Pracownikom dziękujemy." Ciekawe jak do tego odniesie się dział HR a my wszyscy znamy odpowiedź... jest taki bajzel i firma schodzi na psy, że nawet leaderzy już wymiękają... Brawo!! Jednak nie jest tak kolorowo ... Drogi dziale HR.

@ciekawa

A po co maja siedzieć w bss? Liderki zarabiają tyle co specjalista w innych podobnych firmach do BSS. Duża odpowiedzialność, ogrom pracy a kasa beznadzieja. Jeszcze ciagle problemy z brakiem rąk do pracy, bo nikomu normalnie nie chcą zapłacić...

@żenada

Dobrze byłoby aby HR się bardziej przyjrzał co jest problemem. Bo jest nie ciekawie.

Ma kota
@Ala

HR doskonale wie co jest problemem ale po co go rozwiązać jak można udawać, że wszystko jest w porządku?

@Ma kota

Czyli HR wie dlaczego liderzy w detalu się w ostatnim czasie tak szybko zmieniają i nic z tym nie robią????

@Ala

Sami świetni doradcy na tym go worku - ciekawe czemu nie prowadzą własnych firm? Pewnie dlatego, ze nie mieliby wyników bo zamiast pracować siedzieliby ma goworku ;)

@Fenomen

Gdyby wszyscy prowadzili własne firmy to bss tez by nie miał kogo zatrudniać ;) ludzie po prostu maja dosyć i zgłaszają problemy ale to nie pomaga. A inni którzy tu pracowali chcą zaoszczędzić tej przyjemności innym.

@Haha

Dokładnie. Ale widać HR dalej ciśnie pozytywne opinie próbując nieudolnie poprawić wizerunek firmy. I tak tego już nie odbudujecie.

@Fenomen

A skąd wiesz, że część byłych pracowników nie prowadzi własnych firm? Ekspert znalazł się..

@SCM

Dział HR podpisuje się pod komentarzami, które pisze - zapraszam do uważnej lektury serwisu i zapoznaniu się z jego zasadami. Na wizerunek BSS pracujemy od lat, a jego ocenę pozostawiamy tym, którzy czują taką potrzebę. Niezmiernie się cieszymy, że zarówno wśród Pracowników jak i Zespołu Managerskiego, są osoby które działają na rzecz stworzenia prawdziwego wizerunku firmy i doceniają miejsce, w którym pracują. Pozostałym osobom pozostawiamy prawo do własnej oceny i życzymy miłego dnia. Ania Stępkowska (HR Manager w BSS)

Nikita
@BSS

".(...)Zespołu Managerskiego, są osoby które działają na rzecz stworzenia prawdziwego wizerunku firmy i doceniają miejsce, w którym pracują. Szkoda, ze w DETALU tak nie jest :(

@BSS

Szkoda, ze dział HR zapomniał dodać, że pisze/zleca pozytywne opinie aby podbudować wizerunek, który i tak jest już stracony. Jeśli myślicie, że ktoś jest głupi i nie zauważy, że niektóre komentarze są "sztuczne" to wyprowadzam was z błędu.Tak, na wizerunek pracujecie od lat i właśnie widać z jakim efektem...Prawdziwy wizerunek jest przedstawiony we WSZYSTKICH NEGATYWNYCH ale PRAWDZIWYCH zgodnych z rzeczywistością opiniach znajdujących się na tej stronie. Widać też jak jest w firmie po wiecznie odświeżanych ofertach pracy. Co chwilę te same, znikną na jakiś czas i znowu wysyp. Czym to niby jest spowodowane? Tak, tym, że pracownicy nagminnie odchodzą z BSS.Dlaczego? Jest tak źle!

@Ala

HR wie wie dlaczego ucieka leader jeden za drugim :) lada dzień będą wciskać jakieś (usunięte przez administratora)i śmieszne wytłumaczenie

Ktoś
@Nikita

Oooo! Naprawdę? Ciekawe kto to?

Lena
@Ktoś

Oczywiście że HR wie dlaczego liderzy uciekają, każda z odchodzących osób ma rozmowę z HR i w ankiecie podany jest powód odejścia. Dobrze by było gdyby Zarząd się pochylił nad tymi powodami, bo póki co nic nie zostało z tym zrobione.

Lena
@Lena

Chodzi o Detal

@ciekawa

No i nadal nie ma jasnej odpowiedzi dlaczego tak często zmieniają się liderzy w DETALU. ciekawe czy ktoś się temu przyjrzał? Oby szybko to zrobił.

nikiel

Takiej odpowiedzi nie doczekasz się bo zespół osób, którym wydaje się, że umiejętnie zarządzają firmą uważają, że BSS jest najlepszym pracodawcą, dbającym o swoich pracowników, zapewniającym należyte wynagrodzenie, bez nadgodzin, z przełożonymi szanującymi swoich podwładnych. Miejsce pracy marzenie!

Nicknick
@nikiel

Nikt już nie wierzy w te bajki. Zespół spoko ale połowa szuka po cichu pracy w innych miejscach. Nie polecam

@Haha

Otóż to! Mi cieżko było uwierzyć we wszystkie negatywne opinie o BSS i szybko na własnej skórze odczułem.

Przeglądam stronę internetową Business Support Solution i widzę dużo aktualnych ofert pracy: https://www.bssce.com/kariera/oferty-pracy, wrzucę link gdyby ktoś też poszukiwał jak ja. Mam pytanie odnośnie stanowiska Asystenta w dziale Rachunkowości: jaki zakres obowiązków spoczywa na pracowniku na tej pozycji w BSS?

@Ewa

Pani Ewo, jeśli chciałaby Pani dowiedzieć się więcej o tym stanowisku, zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 785 800 896. Pozdrawiam Anna Stępkowska, HR Manager w BSS

@BSS

Poważne braki kadrowe jak juz na gowork jest numer udostępniany. No no. Cóż za usilna chec przyciągnięcia kogokolwiek byle by był.

Kotek
@Tabaluga

Nie podoba się to nie dzwon

@Ewa

Żałosna reklama. Od kiedy kandydat wrzuca link do oferty bo nagle tak troszczy się o innych? BSS nie przestajecie zaskakiwać swoimi smiesznymi pomysłami...hahah

@Kotek

Uuuu ale pocisk! Nawet nie mam zamiaru marnować swojego czasu ale innym mogę go zaoszczędzić.

Miły

290 ):

@Kotek

Tobie nie podoba się to nie czytaj!

Nick2
@Tabaluga

Nie obrażaj ludzi pisząc "kogokolwiek byle by był"

@Ewa

Odradzam, co chwilę wrzucają nowe ogłoszenia bo są takie braki kadrowe. Nikt nie chce już tam pracować (chyba, że kogoś sytuacja życiowa zmusiła)

Poszukuję pracy w kadrach

KADRY I PŁACE Obecnie pracuje w firmie w księgowości, w której potencjalnie mam szanse na rozwój, jednak praca zdalna mnie totalnie dołuje, a biuro rachunkowe nie jest dla mnie. Rozważam złożenie CV do kadr w BSS. Czy moge liczyć na jakieś opinię? Na linkedln widzę, że jest wielu pracowników którzy tam pracują już jakiś dłuzszy czas, a tu takie negatywne opinie. Jaka atmosfera panuje w tym dziale? Jak z przełożonymi? Czy jest szansa, że dużo nauczę się w tej firmie? Czy praca jest stacjonarna/zdalna/hybrydowa? Będę wdzięczna za aktualne odczucia co do tego działu :)

1910
@Poszukuję pracy w kadrach

Trzymać się jak najdalej od tej firmy. Permanentne nadgodziny. Na oczy ledwo widzisz ale jeszcze cisną. Urwanie głowy, że nie wiesz w co ręce włożyć. Rotacja spora. Nie każdy daje radę pracować w takich warunkach. Na 90% będziesz żałować zmiany ale jak chcesz to możesz spróbować.

@Poszukuję pracy w kadrach

Brak szansy na rozwój,chyba że jesteś pupilkiem,jak nie to nie ma mowy na zadania żeby się wykazać.Minimalne podwyżki albo wcale.

Jazz

Gwarantowane "podwyżki" to ilości pracy. Spróbuj zwrócić uwagę lub odmówić

@1910

Hej, piszesz o częstych nadgodzinach- myślę, że ta kwestia nie dla każdego jest problematyczna, istotne jest natomiast to, czy te nadgodziny są sprawiedliwie rozliczane? Proszę napisz też, jeżeli możesz, jaka atmosfera panuje w zespole BSS?

@Ewa

Ewa - pracowałam rok temu w kadrach, Nie było możliwości odbioru nadgodzin, bo za dużo pracy, a nie wypłacali, tylko przechodziły (niezgodnie z prawem) z miesiąca na miesiąc. Nadgodziny zostały mi wypłacone dopiero jak rozwiązałam umowę o pracę a i tak 1 tydzień zamiast zwolnienia lekarskiego odbierałam godziny. To było rok temu, nie wiem jak jest teraz.

@Monika

BSS praktykuje krętactwo na każdym kroku. Nic nie zmieniło się. Dalej (usunięte przez administratora) pracowników.

Lucyna
@Monika

Wcale nie jest źle, nadgodziny są rozliczane i odbierane. Atmosfera jest dobra, a ludzie bardzo w porządku.

Klaudia
@Lucyna

Nadgodziny nie sa rozliczane. Odbierać nie ma kiedy. Nie jest to tylko moje zdanie ale też i innych.

Kamil
@Ewa

niestety nadgodziny są problematyczne, bo są osoby, które mają wyczerpane limity roczne nadgodzin po kilku miesiącach, a Zarząd nic z tym nie robił, odmówić pracy w godzinach nadliczbowych nie można, gdyż to skutkuje nawet dyscyplinarnym zwolnieniem.

wisienka na torcie

Po co te kłamstwa?

@wisienka na torcie

To, że są osoby, którym się nie podoba, nie oznacza, że nie ma takich którym się podoba. I nie obrażaj mnie, bo mam swoją opinię i mogą ją wyrażać.A w BSS jest ok.

@Lucyna

Nie jest źle.. tylko tragicznie

karolina

nie mam ywag

Leader nad leaderami
@karolina

To super

Wiem, mam opinie od wielu osób. Mam nadzieję że Zarząd się pozna na pani dyrektor z Detalu.

Kk

Poziom tych wpisów świadczy o Was samych. Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem żeby nazywać tak kogoś publicznie, oczerniając i nie podpisujac się imieniem i nazwiskiem.

@Kk

A ty się podpisałaś imieniem i nazwiskiem???

BSS

Drogi Autorze Komentarza, w BSS kierujemy się wartościami, mamy również listę zachowań niepożądanych, które należy zgłaszać. Twój wpis jest obraźliwy i narusza dobra osobiste. Szanuję Twoje prawo do własnych poglądów i wyrażania opinii, jednak nie zgadzam się na obrażanie innych osób, dlatego twój wpis zgłaszam do administratora serwisu. Anna Stępkowska, HR Manager w BSS

Greek

To już jest hejt i obrażanie a nie opinia - słabe to

@BSS

Przecież napisała prawdę. Boicie się, że prawda wyszła na jaw? Usuniecie opinie i co? Myślicie, że zataicie co wyprawia się w firmie? To jest jakis skandal!

@BSS

Akurat coś wiem na ten temat jak kierujące się "wartościami". Proponuje, żebyście nie ośmieszali się jeszcze bardziej.

@Kk

Jak sama innych obraża to tak ma być? I koniec bez dyskusji? Gnębić, upodlić? Chodzący ideał. Przykład idzie z góry!!

@BSS

(usunięte przez administratora)Szkoda ze nie nie można prawdziwie porozmawiać z przełożonymi w BSS.

Kawka21
@Anna

Czyli lepiej odpuścić sobie bss?

@Kawka21

Jak chcesz to spróbuj ale szybko pożałujesz. Wiem z autopsji.

@Anna

To jest standardowe podejście HR w BSS. Zatuszować, zamieść pod dywan mając nadzieję, że nie wyjdzie na jaw co wyprawia się w tej firmie. Każdy kto przyjdzie pracować do BSS szybko przekona się co tam się dzieje.. i jeszcze szybciej ucieknie!! Do BSS ja usuniecie mój komentarz dodam jeszcze raz.. nie ma za co :)

@BSS

Wy w ogóle wiecie co to są wartości? Nie raz pokazaliście, że nie macie o tym pojęcia!

Zainteresowana

Dzień Dobry, jak wygląda praca w strukturach marketingu bss? Mam doświadczenie i zastanawiam się czy nie aplikować, aczkolwiek po komentarzach nabieram wątpliwości. Jak z pracą w zarządzających strukturach bss? Jak z zarobkami?

@Zainteresowana

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu na adres hr@bssce.com lub bezpośrednio z naszą rekruterką - Agnieszką pod nr tel. 785 800 896. Pozdrawiam Ania Stępkowska

@Zainteresowana

Zarobki marne jak na takie stanowiska, atmosfera jeszcze gorsza. Jednym słowem (usunięte przez administratora)

Kawka21

Czy często odbywa się rekrutacja na wyższych stanowiskach ? Np zarząd? Jak wygląda praca przy obsłudze klienta? Jak z zarobkami?

@Kawka21

Wyzysk

Tragedia tyle w skrócie mogę ocenić Bss. Zero szacunku dla prac jaka poświęcają pracownicy. Ja rozumiem ze wszędzie jest dużo pracy i terminy bo taka jest księgowość. Jednak szacunek do wykonywania przez kogoś pracy jest obligatoryjnym natomiast w Bss go nie ma. Nowym pracownikom odradzam szkoda waszego czasu poświęcenia czy nawet chęci.

@Wyzysk

Dokładnie , nikt w to nie uwierzy jaki jest tutaj wyzysk dopóki nie przekona się na własnej skórze. Bo to jak traktuje się tutaj pracownika to nikomu nawet by do głowy nie przyszło jak można być wyzyskiwanym.

Kev

Potwierdzam. Też przed wysłaniem CV czytałam bardzo negatywne opinie, w które wierzyć mi się nie chciało ale to wszystko jest prawda. Dopóki człowiek sam nie przekona się to nie uwierzy. Mnie na Szczęście już nie ma w tym bałaganie i jestem szczęśliwa. Nawet największymi wrogowi nie życzę pracy w BSS!! Będę odradzac każdemu tego piekła przez które ja przeszłam w BSS.

Henia
@Kev

Pracować wam się nie chce i stad te opinie. W innych firmach wcale nie jest lepiej

@Henia

Mam porównanie. Na szczęście są jeszcze firmy, które godnie traktują pracowników A nie to co tam u Was się dzieje w tym kołchozie.. jesli uwazasz, że osoby, które w BSS pracują po kilkanaście godzin są osobami, którym nie chce się pracować to według Ciebie powinno pracować się całą dobę? Zastanow się zanim cos napiszesz.

str
@Henia

Ta teraz "popisała" się. Zabawna jest Twoja wypowiedź.

@Wyzysk

Cześć, a możesz wytłumaczyć, czym objawia się ten brak szacunku? Czy kierownictwo BSS odnosi się w nieodpowiedni sposób do pracowników, czy chodzi Ci może o brak premii? Będę wdzięczna za doprecyzowanie.

Widzę sporo negatywnych opinii, zastanawiam się jednak czy nie znalazłbyś żadnych plusów pracy w BSS? W jakim dziale jesteś zatrudniony? Jestem naprawdę ciekawa, ponieważ sama właśnie zainteresowałam się pracą tutaj i liczę na szczerą odpowiedź:)

Kk
@Ewa

Tak jak większość opinii tutaj jest nieprawdziwych bądź przerysowanych. Pracuje tutaj kilka lat i nigdy nie zdarzyło się żeby ktoś z kierownictwa albo liderek zwrócił się w nieodpowiedni sposób do pracownika. Akurat na ludzi w bss nie można narzekać, zarówno na zespół jak i kierownictwo.

@Ewa

Już Tobie współczuję jeśli dostaniesz tam pracę a jest naprawdę duża szansa bo wiecznie są braki kadrowe (z BSS ucieka jeden za drugim, zwalniają też jeśli nie pozwolisz sobie padać na twarz na wiecznych darmowych nadgodzinach) na własnym przykładzie.. zastanów się dwa A nawet TRZY razu zanim podejmiesz tam pracę..

Co brałaś?

@Kk

Za to koleżance tak dali popalić, że uciekła z płaczem.

@Head

A Ty jeszcze w tej pracy? Nie uciekłaś/eś z płaczem? zniechęcasz do pracy innych a sama/sam pracujesz

@Katarzyna

Nikogo nie zniechęcam. Pisze jak jest w realu. Skąd wiesz czy jeszcze jestem w tym (usunięte przez administratora) Taka mądra jesteś? Jak tak Ci dobrze to daj się dalej wykorzystywać.

@Katarzyna

Ale nie martw się. Będzie więcej pracy dla Ciebie po mnie. Co to dla Ciebie pracować za trzech...

@Katarzyna

Z płaczem na pewno nie. Nie pozwolę z siebie robić robota.

@Head

Oznaczasz się jako pracownik, więc przyjmuję, że nie kłamiesz.

@Head

Pracuję normalnie, a ciebie jest mi żal, bo masz tyle złości w sobie.

@Katarzyna

Oznaczenie było zaznaczone pierwsze lepsze.. także to nie jest podstawa do tego, ze kłamię..Nie oceniaj jeśli nie wiesz.

@Katarzyna

Jeśli pracodawca traktowałby mnie normalnie a nie każdego jak idiotę to trudno mieć szacunek do takiego "pasożyta" żerującego na ludziach.Nie jestem pojedynczym przypadkiem.

@Head

Proponuję czytać ze zrozumieniem, a jak nie jesteś pracownikiem to się za niego nie podawaj.

@Head

Jeśli nie jesteś pracownikiem to zacznij pisać opinię o obecnej firmie, a nam daj spokój i pozwól pracować

Gosia
@Kk

to jeśli pracujesz w Detalu, to chyba głucha jesteś, bo jedną liderkę często słychać jak się drze na pracowników

Me
@Gosia

Ojej, a kto tak się drze na pracowników?

@Me

Ty już dobrze wiesz kto..

Derion

Na kiedy jest planowana waloryzacja pensji w związku z podniesieniem płacy minimalnej?

Nitka
@Derion

Ci co mieli minimalna to nadal pewnie maja minimalna ale podniesiona, a ci co maja trochę powyżej minimalnej nie dostanie nic... tak żeby było sprawiedliwe i niedługo wszyscy będą tyrać za minimalna

Lenka
@Nitka

Potwierdzam,od dwóch lat żadnej podwyżki,zaraz minimalna mnie dogoni,ta sama stawka od dwóch lat a pracy coraz więcej....

Derion
@Lenka

W takim razie to niepoważna firma. Wyrobić staż i uciekać gdzie pieprz rośnie.

@Derion

Waloryzacja? Podwyżki? Dobre sobie haha jak coś podniosą to chyba tylko iść godzin do przepracowania.

Inka
@Lenka

Dokładnie, w bss żadnej podwyżki się nie dostanie. A maksymalnie to 200 zł BRUTTO jak już stoją pod sciana

@Inka

To tylko do czasu. Znajdą nowego to wypad z firmy bo raczyłaś zapytać o podwyżkę.

Pozdro
@Inka

Jeśli wywiązujesz się ze swojej pracy i to podwyżki są (i nie jest to 200zl). Jeśli jedziesz po najniższej linii oporu, liczysz tylko na to, że firma ma obowiazek dać Ci kase bez żadnej zmiany, żadnego zaangażowania i słyszy, że jedynie oczekujesz bo waloryzacja - to idz do innej firmy. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Pozdro! @BSS trzymam kciuki, bo idziecie teraz w dobrym kierunku.

@Derion

Jest co roku - w pierwszym kwartale chyba już od trzech lat, regularnie.

Maciej

Kilka słów o zajechanym do granic możliwości Detalu. Rok 2009/2010 - koordynatorzy (specjaliści) mają pod opieką 3-4 spółki. Rok 2020/2021 - koordynatorzy (specjaliści) mają pod opieką 8-9 spółek i osoby nowozatrudnione na głowie do przyuczenia. W ciągu dekady nastąpiła automatyzacja procesów księgowych, ale też zwiększyły się obowiązki sprawozdawcze, jak również dużo częściej zmieniają się przepisy podatkowe. Optymalna liczba podmiotów, które specjalista jest w stanie należycie prowadzić to max 6-7. BSS poszedł niestety na ilość a nie jakość świadczonych usług, Z każdym rokiem jakość świadczonych usług księgowych jest coraz niższa i wszyscy o tym doskonale wiedzą, bo nie da się wszystkiego zrobić przy tak ograniczonych możliwościach kadrowych i czasowych. Zatrudnianie kolejnych osób nie rozwiązuje problemów, gdyż wynagrodzenia nie powalają i wiele osób ucieka gdzie pieprz rośnie. A przyuczenie nowej osoby to też jest koszt dla pracodawcy, zamiast te pieniądze przeznaczyć na podwyżki wynagrodzeń to BSS uciekło w błędne koło, które do niczego nie prowadzi, a osoby związane z firmą od wielu lat są coraz bardziej sfrustrowane sytuacją w dziale. Zostają bardziej z przymusu aniżeli z wyboru, m.in. kredyty, trudności na rynku pracy osób +50, które zostają byle dociągnąć do emerytury.

Junama
@Maciej

Takie właśnie są realia pracy w BSS. Niedowiarków zapraszam, żeby przekonali się :)

@@@@

Jestem zadowolony. Polecam

Polla

Jestem wieloletnim pracownikiem i polecam prace w Bss. Nie szukam po kryjomu pracy w innych firmach. Można się wiele nauczyć, przejść przez wszystkie działki księgowości. Fakt, pracy jest dużo, ale patrzmy w dwie strony... akcje, które zostały wprowadzone w ostatnich latach to duzy plus nie tylko dla wizerunku, ale również dla pracownika. Nie musze chodzić na zewnetrzne szkolenia.. mamy możliwość skorzystania w pracy. Praca zdalna, w biurze, hybrydowa. Mozna sie dogadać z liderka i pracuje sie jak chce. To moja oponia.

Czy w dziale KiP coś się zmieniło?

Ewkamarchewka

Nie. Jest jak było

Hihi

Zmiany są ale czy na lepsze to ciężko stwierdzić... dla szeregowego pracownika raczej nic się nie zmieniło

Asystent

Czytam te komentarze i nasuwa mi się pytanie a temat który nikt tu nie was wspomniał.Przyjmują do pracy kogoś kto pracował w naszej firmie,5-10 lat temu. Od razu dostaje stanowisko księgowa,pensja w wysokości takiej jak Ci co pracuje długo i uczy go osoba na stanowisku niższym asystent do spraw księgowości ,to paranoja.Zachwianie prawidłowej hierarchii.

kotlet
@Asystent

Przyjmują byłych pracowników - desperatów. Nikt inny nie chce przyjść do tego miejsca pracy a już na pewno nikt z większą wiedzą i doświadczeniem, gdzie w innej firmie dostanie 2 x większe wynagrodzenie, czyli adekwatne do danego stanowiska a nie pensję głodową, którą oferuje BSS

kotlet
@Asystent

BSS jest pełen paranoi - jeszcze tego nie wiesz?

Osoby, które pracują w BSS wiedzą najlepiej jak źle jest. Dział HR wykonuje swoją pracę, działa w kierunku poprawy wizerunku. Za to im płacą. Działanie jest, skutek będzie marny. Rotacja jest ogromna, poraz kolejny brakuje wielu pracowników, odchodzą tu ludzie z różnych stanowisk, a będzie tylko gorzej. Nowi pracownicy również nie zagrzewają tu miejsca, odchodzą po kilku miesiącach. Zakres obowiązków stałe się powiększa, przemęczenie, brak satysfakcji i wieczne niezadowolenie to najczęstsze uczucia towarzyszące pracownikom tej firmy. Z firmy odeszłam jakiś czas temu, nie było dnia aby żałowała decyzji. Życzę każdemu zadbania o siebie i swoje zdrowie, a przyszłym kandydatom odradzam aplikowanie tutaj.

@były pracownik

Niestety rzeczywistość w bss-e jest taka, że pracownicy mają coraz więcej pracy bez wsparcia z góry. Odejście pracowników z działu powoduje zastępstwa nad zastępstwami. Co niestety prowadzi do zmniejszenia naszej efektywności oraz jakości. Jako pracownicy jesteśmy bardzo przemęczeni jednak tego nikt nie widzi i udaje, że jest dobrze. Często pracownicy którzy nie mogą sobie pozwolić na zmianę pracy patrzą na odchodzących i mówią, "że im zazdroszczą odejścia z tego miejsca".

Movano
@pracownik

Nikt tego nie rozumiał, nie rozumie i nie zrozumie a przynajmniej nie spróbuje. Dział HR robi idiotów z innych ludzi (w tym pracowników) ciekawe jak tak dalej maja zamierzać robić przedstawienie) - to jest co najmniej żałosne i śmieszne co robicie! - tak to do DZIAŁU HR!!!

@Movano

Zadaniem Hr jest kreowanie przyjaznego i pozytywnego miejsca pracy. Oni nie pracują w takich godzinach nadliczbowych i takiej presji. Mają inny zakres prac. Przez co tez nie rozumieją naszych zastrzeżeń. W większości działów ludzie są przemęczeni nie mają już żadnych ambicji w tej pracy. Wykonują swoją pracę mechanicznie więc nie można sie dziwić, że jest tyle niedociągnięć.

@Movano

Znów bełkot i żaden konkret, czytaliście definicje HEJTU? Zachowujecie się jak obrażone dzieci.

@Movano

Idiotę to robi z siebie ten co wpisuje bełkot bez konkretów i bije pianę z trudno pojętej potrzeby.

Kadrowa9393
@pracownik

oczywiście ze tak jest, hr nie rozumieja jak to jest pracować po 12h dziennie bez płatnych nadgodzin jakby hr wiedział to sam by tu wypisywał jak jest złe. Nie przychodzicie to tej firmy, my tez już uciekamy

@Kadrowa9393

Pozdrawiam wszystkich hejterów i obrażonych „pracowników” na tym portalu bo wam te pozdrowienia są bardzo potrzebne :) Nikt nikogo w robocie siłą nie trzyma - chce ktoś zmienić prace? To w jego rękach to jest. Wszędzie trawa jest bardziej zielona niż tam gdzie się aktualnie jest. I jeszcze taki cytat klasyka:” Głupi skrytykują mądrzejszych, choć powinni się od nich uczyć. Przeciętni zechcą ściągnąć z piedestału wyjątkowych, choć powinni dążyć do tego, by stanąć obok nich. Zawistni oplują reputację lidera, choć powinni za nim podążać, a potem stać się lepsi. Chamscy podetną skrzydła życzliwemu, choć powinni go wspierać.”

@Fenomen

Każde wyrażenie opinii ta temat firmy, która jest niezbyt przychylna to od razu hejt. Chyba ktoś nie zna znaczenia tego słowa. Uważasz ze warunki pracy są super - ok twoja sprawa. Możesz pisać takie opinie. A ten cytat pięknie obrazuje jak bss postrzega pracowników. Mądrzy są tylko ci na gorze, a szary pracownik to (usunięte przez administratora) bo wyraża krytykę i powinien się cieszyć ze może się uczyć od takich super mądrych ludzi.

@Fenomen

"Zawistni oplują reputację lidera, choć powinni za nim podążać, a potem stać się lepsi" nawiązując do tego cytatu.. Po pierwsze zmień dealera bo takich bredni dawno nikt nie napisał. Nikt nie jest zawistny bo niby z jakiego powodu?? Z BSS taki lider jak z ... 4 liter trąba! Ci, którzy podążali za pseudo liderem czyli BSS wykończyli się nerwowo i psychicznie. I puenta mojej wypowiedzi. Jak z Was taki lider to proszę tutaj napisać ile osób od Was odeszło w ubiegłym roku i już w bieżącym?! Mimo pandemii ludzie (usunięte przez administratora) od Was aż się kurzy!!

Iiilii
@Fenomen

Pracownicy nie są obrazeni A wykorzystani do cna

Lenka
@Kadrowa9393

Na jakim dziale nie płacone są nadgodziny i nie odbierane?

W każdym

@liilii

Dzień dobry, Informacja o niewypłacaniu nadgodzin w BSS jest niezgodna z prawdą. W związku z powyższym, stosowane żądanie w tej sprawie zostało przekazane do administratora portalu, który podejmie kroki zgodne z regulaminem. Pozdrawiam Anna Stępkowska (HR Manager w BSS)

@BSS

Nigdy do tej pory nie wypłaciliście mi ani jednej nadgodziny tak więc są stosowne!

@BSS

Dodam jeszcze, że jesteście bezczelni do granic możliwości kłamiąc mi tu o wypłacaniu nadgodzin

Leader nad leaderami
@BSS

Co miesiąc analizuje nadgodziny jako Leader i ustalam czy są do odbioru czy wypłaty. W moim dziale rachunkowości co miesiąc wypłacane są konkretne kwoty wynikające ze zleconych wcześniej nadgodzin.

@SCM

Nawet nie umiesz znaleźć w necie autora tego klasyka :):);)

@Haha

A każda dobra opinia jest działaniem HR - prawda? No właśnie ... stańcie przed lustrem i spójrzcie sobie w twarz ludzie jeśli jesteście w stanie po pisaniu samych ogólnych nie konkretnych i w dużej części kłamliwych. opiniach.

Feno
@liilii

Informacja - w każdym dziale jest niezgodna z prawda. Może ty nie dostałeś ale nie znaczy ze nikt. Czytaj ze zrozumieniem człowieku.

Szok
@liilii

Widać podstawowe braki czytania ze zrozumieniem ... No w tym miejscu to i ja myśle sobie gdzie HR był jak cię zatrudniał ...

@Feno

Nie tylko mi nie wypłacili.. innym osobom też. I to pokaźnej grupie osób. Ogarnij się człowieku. Nie wiesz to nie zabieraj głosu!

@Szok

Człowieku umiesz logicznie myśleć i czytać? Napisała, że informacja o niewypłacaniu nadgodzin w BSS jest niezgodna z prawdą.. Jak może być zgodna jak złamanego grosza mi nie dali za nadgodziny?! Głupi/a jesteś czy tylko udajesz?! Rozumiesz co piszę?! Kłamią bezczelnie A Ty mi jeszcze raczysz zarzucać, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem.. no Hit. Proponuje, żebyś cofnął/cofnęła się do szkoły podstawowej gdzie uczą czytać.. za to wiedzieli kogo zatrudnić (ciebie), żeby odwracał kota ogonem i tutaj przedstawiał fałszywy wizerunek zaklamanego pracodawcy! Brawo!

@Fenomen

I tu się mylisz śmieszny człowieku - nie muszę szukać, jestem z nim całkiem na bieżąco

@liilii

Ty wiesz najlepiej, już nikt nie może mieć dobrego zdania o firmie? jest nas dużo i pozwól każdemu się wypowiedzieć

@liilii

Ty wiesz swoje, a ktoś inny swoje. Każdy ma prawo pisać.Jak ci tak źle to co tu jeszcze robisz

@Niki

a skąd wiesz jak długo mam zamiar jeszcze być w tym (usunięte przez administratora)

@Niki

Każdy ma swoje zdanie, skoro pisze swoje zdanie to jakim prawem ktoś próbuje mi wmówić, że jest inaczej i zarzucić m, że kłamię. Wszystcy dobrze wiemy jak źle pracuje się w BSS i jak traktują pracowników. Jak tanią siłę roboczą!

lider
@Leader nad leaderami

a jak wyliczasz nadgodziny? 1:00 czy 1:50?

happy end

Odświeżanie ogłoszeń pełną parą.. zainteresowanie widać jest "ogromne"

happy end
@happy end

czemu mnie to nie dziwi..

Zostaw merytoryczną opinię o BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA - Łódź

• Jak się pracuje w BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA?

Zobacz opinie na temat firmy BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 24 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA?

Kandydaci do pracy w BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA
2.3/5 Na podstawie 720 ocen.

BUSINESS SUPPORT SOLUTION SA