Opinie o Univers Investment Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Univers Investment Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Univers Investment Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Univers Investment Sp. z o.o. w Kraków

Nich gut

Brak podwyżek. Tragicznie błędne decyzje finansowe za które odpowiedzialność spada na pracowników zamiast zarządzających - podoba wam się?

Innowatorka

Witajcie! Pracuje osobiscie w UI i jestem zadowolona. W moim zespole atmosfera jest super. Stosunki z niemieckimi partnerami byly poczatkowo mocno napiete, ale wraz z wykazaniem polskiej fachowosci i innowacyjnosci zbudowalismy sobie u nich autorytet. Obecnie tworzymy zgrany zespol. Firma mocno sie rozwija, wiele procesow jest jeszcze nieukształtowana, dlatego jest tu mega pole do inicjowania zmian. Wystarczy miec dobre pomysly, chec wdrozenia i cierpliwosc. Tu trzeba byc naprawde aktywnym i miec pomysl na siebie. Mysle, ze praca w UI nie jest monotonna, nie dla osob ktore oczekuja konkretnych procedur i powtarzalnej pracy. U mnie w zespole najpierw przejelismy podstawowa wiedze funduszowa, a teraz idziemy dalej w specjalizacje. Pracownicy z Frankfurtu/LUXa sa skarbnica wiedzy w tym obszarze, na Polskim rynku takich ze swieca raczej szukac. W firmie mocno ruszyly programy 'internal move', co oceniam na plus, bo mozna przejsc przez rozne dzialy, wzbogacic wiedze i poznac firme. Place, bonusy, roczne, socjal - jak nizej - na bardzo fajnym poziomie. To co jeszcze oceniam na plus to zespoly wdrazajace LEAN w organizacji/Robotics/Business Architects - pomagaja usystematyzowac wiedze, wprowadzic odpowiednie narzedzia pracy i pomaga Ci wdrozyc pomysly usprawnieniowe.

Ktos
@Teresa

Z urlopem sprawa wyglada dokładnie tak samo. Ogólnie jest limit nieobecności na zespół + musi być ktos kto umie robić to co ty (czasem to jest jedna osoba z zespołu czasem dwie czy więcej, zależy od danej rzeczy i z ta osoba/osobami się zastepujecie). To zalezy gdzie się trafi.

Kugelschreiber

Ta firma przekracza granice absurdu z prędkością światła. Po zapewnieniu braku premii za rok 2023, polskim pracownikom zaoferowano 20 miejsc w wynajętej przez pracodawcę kręgielni, tylko 20, a do tego samemu trzeba opłacić sobie na miejscu napoje i przekąski. Traktowanie ludzi jak (usunięte przez administratora)i ubogi plebs, któremu można napluć w twarz a ten pomyśli że deszcz pada.

Wiesel
@Kaktus

To w jakich obszarach pracują ci szczęśliwcy którym bonus w tym roku przysługiwał?

Diana Nowy wpis

No cóż, mamy tutaj chyba gigantyczną pomyłkę. Szeroko wypowiadacie się na temat UniwersAL Investment, do której ten profil nie należy. Jest to profil Univers Investment, spółki która ma uchylony status NIP oraz nie jest zarejestrowana jako płatnik VAT. Ma inne nr KRS itp. oraz adres niż Wasz pracodawca. Już miałam pytać o pracę KYC, kiedy coś mnie tknęło XD

Kugelschreiber

Ewka
@Kugelschreiber

A czy za rok 2024 będzie premia? Czy kiedy takiej informacji należy się spodziewać? Coś powiesz więcej na temat tego traktowania? Jakiś inny przykład, może z pracy, a nie z integracji?

Kaktus
@Kugelschreiber

Hmmm akurat tutaj wydaje mi się, że środki na tego typu integracje i inne aktywności zespołowe idą z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych - więc komentarze wydaje mi się mocno wyolbrzymiony :) Co do premii to też nie do końca prawda - niektóre osoby premię otrzymały, faktycznie mniejsza niż kiedyś, ale nie jest tak, że nie było nic. Plus jednak planowane są podwyżki na ten rok.

Ja gut
@Kaktus

Poważnie? Nie znam nikogo ze swojego szerokiego otoczenia z różnorakich zespołów, a przeważnie są to ludzie dający z siebie max, kto dostałby w tym roku premię. Tym gorzej, jeśli ktokolwiek ją dostał, bo mówione było że nie dostanie nikt. Podwyżki zapowiedziane na rok 2024 to kpina, więc przestań łykać wszystko jak pelikan, bo albo jesteś z HR lub managementu, albo dopiero rozpoczynasz pracę i nie ogarniasz tematu. Ile to było? 3% od połowy roku (!!!) i następnie 2% od późniejszego okresu. Kpina i plucie w twarz. A co do flejworu tych kręgli, to gratuluję. Jak plują ci w twarz to mówisz, że deszcz pada? W obliczu tego szajsu finansowego, za który przypomnę ODPOWIADAJĄ ludzie mianujący się tuzami finansjery, ludzie którzy za kilka pensji kupują mieszkanie, ludzie którzy (część z nich) przestali tu już pracować a odchodząc zgarnęli sute odprawy za swoje debilne decyzje za które odpowiadają pracownicy - rzucają ci kręgle na których musisz sobie samemu zapłacić za "ekstrasy" - i ty mówisz że jest elegancko? Wstawaj, (usunięte przez administratora)

Ja gut
@Ewka

Tego dowiemy się w 2025 czy premie za 2024 będą... Ogólnie nie szanuje się tu pracowników, Chociaż formalnie mówi się co innego.

Karolka Nowy wpis
@Ja gut

A za co w ogóle dostaje się premię w tym miejscu? Skoro nie znasz nikogo kto dostałby ją w tym roku, znaczy że jest ciężko. Bardzo mnie to ciekawi jak to wygląda w szczególności na stanowisku pomocnika montera sieci wodno-kanalizacyjnych, bo właśnie znalazłam tę ofertę i mój mąż jest nią zainteresowany. W ogłoszeniu nie wspomniano nic na ten temat...

sehr gut Nowy wpis
@Ja gut

Zgadza się wszystko, niestety. Tutaj liczy się firma i JEJ cele & klienci firmy, gdzie czerwony dywan się rozkłada, a pracownik dający max z siebie, ma jeszcze podkręcaną śrubkę. Miła atmosfera, a nawet przyjacielska już tylko kurz po sobie zostawiła. Pytanie,w jakim kierunku idzie firma?

Wiesel Nowy wpis
@Kaktus

Gadał ktoś z nimi o tej pracy jako monter instalacji, ile Wam powiedzieli? Czytałem ogłoszenie, ale o stawkach nie napisali nic tak naprawdę, także mam nadzieję, że tu ktoś pomoże chociaż, bo tak w ciemno to nie lubie chodzić nigdzie...

Czy kwota 4300 PLN wzrasta po roku pracy na stanowisku Kierownik Budowy w firmie Univers Investment Sp. z o.o.?

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Univers Investment Sp. z o.o.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Praca Łódź.!!!! Wod.-Kan.
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.
logo firmy Controlling Specialist
Wysoka
Trans.eu Group S.A,
logo firmy Consumer Services Representative (Dutch & English)
Poznań
Newell Poland Services Sp. z o.o.

Czy można liczyć w Univers Investment Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

IT UI

Tak jest abonament w Lux Med.

Ewelina
@IT UI

I firma to w całości finansuje?

Biborek
@IT UI

a jest tez Luxmed dla partnera:)?ktos sie orientuje

@Biborek

Tak. Pakiet dla ciebie opłaca pracodawca (ty oczywiście podatki) a dla partnera/rodaziny i kogoś tam jeszcze możesz dokupic pakiety, pokrywając już samodzielnie cały ich koszt

O, myślałem że za rodzinę płaci się z dodatkową zniżką. Teraz na świętą coś dali z benefitów? Premie na konto albo bony dla pracowników? Jak tak to w jakiej wysokości.

UI

brak premii i podwżek, z powodu błędów zarządczych managementu (board)

New

Podwyżek brak. Bonusy (o ile są) bardzo niskie. Praca nieadekwatna do otrzymanej oferty. Brak określonej ścieżki kariery. Z plusów HO, ładne biuro w centrum Krakowa. Atmosfera w polskim oddziale przyjemna.

Łucja
@New

Z samej atmosfery zupy nie ugotuję. :( chociaż w niektórych ofertach widziałam kawe i herbate w biurze, a przekąski tez się znajdą? I czy rozwiniesz te bonusy jeszcze? Lubię mieć jasność i ciekawa jestem za co i ile może się komuś do kieszeni nazbierać

Nich gut

Wojtek

Pojawiły się dwie nowe oferty Private assets accountant I Senior private assets accountant. Ktoś może powiedzieć na jakie zarobki można liczyć na tych stanowiskach. Na stanowisko seniorskie wymagają doświadczenia w private assets accountingu czy jest to warunek konieczny. Czy jeśli ktoś ma doświadczenie jako hedge fund accountant to wystarczy?

@Wojtek

Ty na które stanowisko chcesz aplikować? Pewnie do każdego kandydata podchodzą indywidualnie więc i doświadczenie może być różnie oceniane. W ogłoszeniu była mowa o stawce.? Jak tak to duża była różnica między seniorem a private assets accountant?

Czy Univers Investment Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Maria

Niby elastyczne można zaczynać od 7..

@Maria

Jak od siódmej to można wyjść o piętnastej? Czy pracuje się dłużej niż 8 godzin?

Samanta

Cześć :) Czy zarobki montera instalacji wodnych różnią się bardzo od jego pomocnika? Chłopak niby ma doświadczenie, ale nie za duże. Obawia się, że firma po sprawdzeniu jego umiejętności rzuci go jedynie na pomocnika. Jak to wygląda? Jeśli nawet tak będzie, to są perspektywy na samodzielne stanowisko po ilu?

doing job outside job description, no development opportunities, hr not helpful at all, managers are not suppotive

Basia

Senior Fund Acc realne 12000 brutto? O co pytają na rozmowie z managerem?

Innowatorka

Warum
@Innowatorka

To pisal ktoś z zatrudnionych po znajomości z poprzednich firm krakowskiego managementu? #wazelina

Uni-wersalka
@Innowatorka

Malo wiraygodna ta opinia.. wyglada, jakby ktos z managementu to pisal…

@Warum

A skąd od razu taka krytyka? To tak samo jakby każdy negatywny komentarz był przypisywany sfrustrowanemu byłemu pracownikowi. ;) A chyba tak nie jest?

Lala
@Innowatorka

Podejrzewam ze jestes z ktorego lean zespolow anetki z ubs..

Były
@Innowatorka

A możesz napisać, o jakim konkretnie zespole i firmie piszesz?, bo to bardzo ciekawe

karo
@Helena

no właśnie, jak ktoś chce powiedzieć cos pozytywnego na tym portalu, to już wygląda podejrzanie :D ja pracuję w firmie od ponad roku i też jestem zadowolona, w porównaniu do poprzednich miejsc pracy jest duża elastyczność, ludzie też bardzo fajni.

Ewelina
@karo

Elastyczność pod jakim względem? Godzin? A jeśli musiałabym w trakcie pracy wyjść na dwie godziny na przykład do lekarza, to robią problemy przełożeni, czy raczej jest na luzie? Jak w ogóle wyglądają stosunki na poziomie pracownik - przełożony?

ktos
@Ewelina

Jezeli poinformujesz odpowiednio wczesniej i bedzie ktos, kto na ten czas cie zastapi (ktos kto umie robic to co ty musi byc w pracy), zgodzi sie przelozony Niemiec, wystawisz wniosek o wyjscie lub odbior nadgodzin, ten wniosek zostanie zaakceptowny, to tak wtedy mozesz wyjsc (usunięte przez administratora) Na "gebe" i tak po prostu nie ma takich rzeczy. "Ordnung" muss sein. Chyba, ze to kwestia zespolu.

Teresa
@ktos

O jeju, troche duzo zachodu chyba z tym, nie? Pod każdym względem w firmie jest tyle papierologii? Jak z urlopem, łatwo go dostać, czy tez trzeba się namęczyć? Kusi mnie praca tutaj mimo wszystko, dasz znac jak ogólnie ci się pracuje? Firma dba o pracownika np. ze względu na inflacje? (chodzi mi o jakies podwyzki, dodatki)

Ktos
@Teresa

Grażynka

Jaki jest dress code w UI?

pracownik_it
@Grażynka

Formalnie nie sprawdzałem ale na oko casual. Ponadto jest możliwa 100% praca z domu więc strój wtedy dowolny.

Beata
@pracownik_it

Ale można mieć jakoś daleko od firmy? Nawet na drugim końcu Polski mieszkać? Bo są takie firmy, które spotykają się na przykład raz w tygodniu, miesiącu... Czy tutaj też tak jest? Czy nie trzeba się tym przejmować i można pracować na dalszą odległość, i załatwiać wszystko online bądź pocztą?

ala123
@Beata

To zależy od zespołu i stanowiska, z reguły trzeba przyjechać kiedy są jakieś zespołowe szkolenia, przylatują managerowie z innych oddziałów itp. Może być kilka dni w kwartale, a może nie być w ogóle. Są osoby, które pracją np. z Gdańska. Póki co jest mocno elastycznie w temacie pracy zdalnej.

Wojtek

Na jakie zarobki można liczyć w dziale corporate actions. 3 lata doświadczenia w innych korpo gdzie też min zajmowałem się procesowaniem corporate actions

Magdalena
@Wojtek

Chcesz aplikować na jakieś konkretne ogłoszenie, czy po prostu próbujesz się rozeznać? Myślę, że często stawki są ustalane indywidualnie, w zależności od doświadczenia właśnie. Jeśli będziesz brał udział w rozmowie, daj znać, jak przebiegała i co zaproponowała Ci firma.

Kkk

Hej, na jakie wynagrodzenie brutto można liczyć na stanowisku kyc/aml analyst? Możecie powiedzieć coś więcej o atmosferze w pracy w tym dziale, jak z awansami, praca w weekendy/polskie święta? Czy praca na aml wiąże się ze screeningiem transakcji także w niestandardowych godzinach/weekendy/święta?

Ordnung

Chciałabym powiedzieć coś pozytywnego o firmie, ale firma i włodarze UI Polska (jak to często bywa) siedli na laurach. Piękne biuro i szczytne idee nie wystarczą aby zatrzymać wykwalifikowaną kadrę i rozwijać firmę. Niestety minusów jest zdecydowanie więcej: marne podwyżki, brak balansu ról i wagi ich odpowiedzialności/decyzyjności pomiędzy Niemcami a Polską, oporne na zmiany zasoby po stronie Niemiec, ogólna atmosfera niechęci do Polaków ze strony sporej części niemieckich kolegów, trudna współpraca z pracownikami z Niemiec, częste i nieprzewidywalne zmiany na wysokich stanowiskach skutkujące ciągłą zmianą kierunku w którym płynie firma czy dane departamenty, brak wstawiennictwa polskiego szefostwa za polskimi pracownikami (podwyżki, awanse, konflikty, rozwój) - dbanie o własne stołki, brak konsultacji lub wybiórcze konsultacje (pozorne) decyzji/zmian podejmowanych globalnie z polską stroną, niemiecki mindset biznesowy sprzed dwóch dekad, trzymanie starych dziadków hamujących rozwój firmy na wysokich stanowiskach - brak możliwości wykazania się młodszym, energiczniejszym pracownikom i managerom chcącym wprowadzić ciekawe inicjatywy, polskie kadry równie cicho siedzące pod miotłą (względem niemieckich kolegów) w sprawach trudnych co polskie szefostwo, ogromne braki kadrowe po obu stronach, brak docenienia pracowników będących już w firmie od samego początku. Niektórych zaboli, ale może czas na spojrzenie prawdzie w oczy bez makijażu zamiast poklepywanie się po plecach rezultatami ankiety rocznej.

Frau Kugelschreiber
@Ordnung

Opinia oddająca w 100% to co dzieje się w tej firmie. Warte podkreślenia jest zachowanie polskiego managementu, który nie walczy o pracowników w Polsce, a gdy w grę wchodzi konflikt Polska-Niemcy, grzecznie podkula ogon i chowa głowę w piasek. Nie dzieje się dobrze!

Bonzo
@Ordnung

Slyszalem ze zarzadzjaca pracowala w ubs i tam jej tez zbyt nie lubili, taka ąę kto to ja nie jestem

Wiecie może, czy w Univers Investment Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Krk

Tak. Sprawdz na linkedin albo na stronie firmy.

Rozczarowany

Brak feedbacku po approachu na Linkedinie. Cv przesłane, obietnica kontaktu, a czas mija, już po drugim miesiącu w chwili obecnej. Brak szacunku do kandydatów, rekruterzy wyraźnie nie znają się na swoim fachu, co oczywiście przekłada się na odbiór firmy przez potencjalnych kandydatów. Nie polecam, po co tracić czas.

Bbg

Czy jest możliwość pracy zdalnej w tej firmie? Jakie są proporcje pracy z domu/ z biura?

Asdf
@Bbg

Jeden dzień w tygodniu z biura, pozostałe z domu

@Asdf

Jakiś konkretny czy można sobie wybrać?

Alek
@Bbg

Nie wiem skąd informacje ma Asdf, ale 1 dzień HO to fałsz. W rzeczywistości większość ludzi pracuje na stałe z domu. Nie ma ciśnienia na pracę z biura. W zdecydowanej większości działów jest tylko dla chętnych. Być może niektóre zespoły, które są bardziej rozbudowane w Krakowie mają 1-2 dni w tygodniu, kiedy spotykają się w biurze.

@Alek

No a on może właśnie z tego Krakowa i przez swój pryzmat napisał? A tak z ciekawości to jak zespoły na tym wychodzą? Bo kiedyś chyba nie było opcji HO?

Zostaw merytoryczną opinię o Univers Investment Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Univers Investment Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Univers Investment Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Univers Investment Sp. z o.o.?

Univers Investment Sp. z o.o.
  • Kalwaryjska 69
    30-504 Kraków
  • NIP: 6792820324 REGON: 356867200 KRS: 0000216530

Univers Investment Sp. z o.o.