Opinie o Brand New Galaxy Sp. z o.o. w Marki

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Brand New Galaxy Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Brand New Galaxy Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Brand New Galaxy Sp. z o.o. w Marki

nick

Na pewno nie jest to firma, która skupia się na rozwoju ludzi w organizacji. Zainteresowanie dobrem pracownika jest bardzo pozorne. Na rozmowie rekrutacyjnej mówi się o szansach rozwoju, warsztatach, awansach za dobry performance itd. Rozwój indywidualny tak (np. w kontekście pracy z wymagającymi klientami, zbieranie doświadczenia managerskiego) - ale dużym kosztem zdrowia psychicznego i fizycznego. Warsztaty owszem, ale pracy jest tyle że jedną noga jesteś na dwudniowym szkoleniu, druga odpisujesz na maile więc efektywność obydwu jest niska. Awansuje się raczej osoby, które się nie buntują, grzecznie wykonują swoje zadania i nie do końca interesują się, jak od kuchni działa ten biznes. Wszystko doprawione jest bagatelizowaniem opinii pracowników, ogólnie panującym chaosem spowodowanym nieudolnością podejmowania decyzji lub presja, którą się wywiera na managerach, przepalaniem budżetów pracowników na potrzeby osób na wysokich stanowiskach i "niewinnymi" seksistowskimi tekstami. Podsumowując, firma funkcjonuje w duchu "nazywajmy brzydkie rzeczy, w ładny sposób".

szkolenia
@Monika

Oczywiście, że dni spędzone na szkoleniach są normalnie płatne :) dla chcących się rozwijać są opłacane przez Pracodawcę, a jeśli ktoś nie ma ochoty, to w nich nie uczestniczy, nic na siłę. Ale możliwości są i mi się wydaje, że to jest bardzo pozytywne.

Ktos

Łamanie praw pracownika i zwolnienia bez pokrycia szkoda czasu i zdrowia na takie miejsce pracy

W ofercie dla Młodszego Specjalisty ds. Kadr i Płac jest napisane, że w zasadzie przy trzecim etapie dochodzi do rozmowy, która ma na celu sprawdzenie poziomu wiedzy branżowej. Jakich mniej więcej pytań można się spodziewać i ile ona zazwyczaj trwa?

Elka Nowy wpis

Hej, czytam sobie teraz ofertę dla junior account executive i jest w nią wpisana ta fraza dotycząca 90 dni w roku na Workation z UE. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Opiszecie jak to teraz jest organizowane?

Yz Nowy wpis
@Elka

No dokładnie tak, jak piszesz. Zgłaszasz do przełożonego, że chcesz pracować zza granicy i na terenie UE możesz taka prace świadczyć przez 90 dni.

Dział designu

W dwóch słowach: nie warto. Na początku wszystko jest piękne, obietnice, ścieżki rozwoju, najwyższej jakości sprzęt do pracy, perspektywy szkoleń, możliwości awansu, praca dla globalnych marek, a potem po szybkim wdrożeniu zaczyna się praca i czar pryska. Pośpiech, bałagan, wdrożenie jest niewystarczające, więc nie do końca wiesz, co i jak, ale robisz, bo nie ma czasu na zastanawianie się. Jedne niedoróbki powodują kolejne niedoróbki i po pewnym czasie zauważasz, że nikt nad tym nie panuje. Awans? Zapomnij. „Później, nie teraz, poczekajmy na nowy kwartał, zobaczymy później”. Podwyżki? To samo. Pracujesz rok czasu i nadal jesteś juniorem? Nic nie szkodzi, inni pracują dwa lata i też nadal są juniorami. Nie przejmuj się. Dział HR jest chyba tylko po to, by ładnie się uśmiechać na calach. Chaos widoczny jest również w briefach, bo są niedopracowane i pełne błędów, przez co czas przeznaczony na ich realizację często okazuje się za krótki. Account managerowie się nie przejmują, bo ogólnie nie do końca wiedzą, co się dzieje, cały czas twierdzą, że oni nie mają na to czasu, że to jest wina klienta, zawsze jakaś wymówka. Ale na niekończące się calle, z których nic nie wynika czas jest zawsze. Nie chcę oczywiście przesadzać, więc sprawiedliwie powiem, że jest kilku accountów, którzy naprawdę się starają i dbają o przebieg projektów. Ale są w mniejszości. Więc siedzisz i robisz brief za briefem, nie próbując się nawet specjalnie zastanawiać nad tym, co robisz. Sam czas pracy musi być cały czas precyzyjnie rozplanowany, co do kwadransa. Bo tabelki w arkuszu muszą się zgadzać. Tak, jesteś tylko komórką w Excelu. Na szkolenia nie ma czasu, na poprawianie procesów nie ma czasu, jest za czas na bzdurne spotkania online, w których uczestniczy cała firma, a które w praktyce są kółkami wzajemnej adoracji managementu. I tu, muszę pochwalić, dziewczyny z trafficu robią, co mogą, by rozporządzać briefami, ale są przeładowane zadaniami, a accounci nie ułatwiają. Koło się zamyka. Od czasu do czas twój przełożony zapyta cię, co twoim zdaniem można poprawić, ale nie łudź się, że twoje sugestie zostaną wysłuchane. Gdy pytają cię, jak twoim zdaniem można poprawić wydajność (to jest nadrzędny cel! Niekończąca się poprawa wydajności) i powiesz, że problem jest z briefami oraz z zarządzaniem projektami to usłyszysz, że nie, problem jest z tobą i twoimi kolegami, twój dział pracuje za mało wydajnie. Co zabawne, bo pracuję tu już dłuższy czas, ten problem nasilił się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Dlatego bardzo mnie ciekawi, jak to będzie wyglądało dalej. Zadania są nudne i powtarzalne, nie ma tu mowy o rozwoju. Ale ten marazm i zastój to tylko kropla. Biurokracja i masa formalności dopełniają obrazu beznadziei. No ale to korpo, bez odpowiedniego dokumentu nie możesz nawet głośniej westchnąć. Plusy? Oczywiście są. Wypłaty na czas i 100% praca zdalna. No i ludzie są w porządku, tylko nikt nie chce się wychylać. Siedzimy, robimy swoje, cisza, spokój. I przeokrutna nuda.

Dział designu Nowy wpis

Nie, chodziło mi o spotkania w godzinach pracy. Poza pracą zdarzają się różne firmowe imprezy, by się spotkać i poznać w realu.

Wojciech

Pracodawca nie wyplaca swoim pracownikom wynagrodzenia. Nie ma z nim kontatku oraz blokuje ludzi na mediach spokecznosciowych. Omijac szerokim lukiem

@Wojciech

Nieudolne trollowanie, totalna bzdura, nic takiego nie ma miejsca, wynagrodzenia wpływają na czas.

Podkreślenie tych mediów społecznościowych zaciekawiło, w jakim celu miałoby się to dziać? czy pracownicy za ich pośrednictwem kontaktują się z pracodawcą?

Firma Brand New Galaxy Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Graphic Designer (Digital & E-commerce). Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
Rozczarowana

Dostałam propozycję pracy w tej firmie. Skutecznie odbyłam 3 rozmowy rekrutacyjne: 1 z HR i 2 z potencjalnym przełożonym. Rozmowy z przełożonym były naprawdę bardzo angażujące intelektualnie, nie oceniam tego negatywnie, ale było dosyć sporo podchwytliwego „challengowania” i nawet jedno zadanie testowe, które musiałam przed potencjalnym przełożonym zaprezentować. Zaznaczę, że nie była to jakaś seniorska/menadżerska rola, szukałam pracy jako zwykły specjalista średniego poziomu. Po kilku dniach dostałam zaproszenie do pracy i od razu zaakceptowałam, ponieważ ogólne wrażenia od procesu rekrutacji dotychczas miałam pozytywne. Osoba z HR, która się ze mną kontaktowała, była przemiła i pomocna, a potencjalny zespół wydawał się również kompetentny i z potencjałem rozwojowym dla mnie. Jednak pracy w BNG nigdy nie zaczęłam, ponieważ, jak sucho odpowiedziała mi inna osoba z HR po przesłaniu dokumentów, „nie przeszłam weryfikacji”. Straszliwie mnie to zdziwiło, więc od razu zaczęłam dzwonić i przekierowano mnie do osoby z mentadżmentu. Ta w dosyć niemiłym tonie powiedziała mi, że zatrudnianie mnie, będącą obcokrajowcem, to ryzyko dla ich biznesu i mogę nie dostać przedłużenia zezwolenia na pobyt… Uwzględnię, że na moment tej rozmowy Polska pozwalała na pobyt i pracę obcokrajowców bez żadnych dodatkowych dokumentów przez kolejny rok i w tej chwili cały czas przedłuża zezwolenie tego typu. Żaden z moich argumentów bądź linków do dzienników ustaw do tej osoby nie trafiał, powtarzała jedno: „W urzędach są kolejki, więc nawet po roku, jej zdaniem, nie dostanę zezwolenia na pobyt. Wzięcie mnie do pracy to ryzyko, ponieważ mogą wdrożyć mnie do procesów biznesowych, a ja zniknę”. Nawet to, że jestem w Polsce już piąty rok i sprawy urzędowe nie są mi obce Panią nie przekonywało. Nic, tylko się śmiać z bezradności i ignorancji. Zainwestowałam mnóstwo sił i czasu po to, by na końcu spotkać się z takim traktowaniem. Mimo całkiem sympatycznych osób, które poznałam w takcie rekrutacji, odradzam BNG jako miejsce do złożenie swojego CV i pracy, gdyż rażący brak szacunku do pracowników, wychodzący z wyższych szczebli firmy, widać z daleka. Czułam się fatalnie z cała tą sytuacją, proponowałam rozwiązania, by zabezpieczyć pracodawcę w tym bardzo nieprawdopodobnym ryzyku. Na końcu, po prostu zmarnowali mój czas i zasoby. Ale cieszę się, że otworzyło mi to drogę do innych pracodawców. Dziś pracuję dla o wiele większego, międzynarodowego gracza na rynku, w którym czuję się szanowana. I tak, mój obecny pracodawca nie dyskryminuje mnie z powodu bycia obcokrajowcem i nawet wspiera temat moich zezwoleń na pobyt jak prawnie, tak i finansowo ❤️

Blue

Moja przygoda była dosyć krótka acz intensywna. Podczas okresu próbnego nie zostałem w żaden sposób przeszkolony i przygotowany do powierzonej mi roli. Oczekiwano ode mnie brania nadgodzin kiedy chciałem poświęcić czas na naukę. Atmosfera bardzo napięta i nieprzyjemna. Każdy pod presją zarządu, masakra. Nie polecam bo można się nabawić tylko stresu.

@Blue

Cześć, a zdradzisz przy tym o jakie stanowisko chodzi? teraz jak widzę oferty to są same dla seniorów oraz midów, wiec raczej doświadczenie jest wymagane. czy w Twoim przypadku była to oferta dla osób bez niego? Ciekawi mnie o jakie chodzi, bo chyba juniorskie przegapiłem

Może staż to nie ale w firmie sporo osób stawia jednak w pewnym sensie na rozwój. tutaj tak nie jest przypadkiem? O jakim szkoleniu jest mowa? jaki zakres masz na myśli?

A były teraz jakieś redukcje? ktoś chyba sugerował tutaj jakieś niedawno ale nie wiem o jakie stanowiska chodzi? w zasadzie wczoraj dodano ofertę dla specjalisty ds. operacji finansowych. o to stanowisko mogło chodzić czy tutaj akurat rozwój następuje? Chyba nie napisano o tym wprost w treści?

Ktos

Ex

Niestety, firma rekrutuje co rusz nowych pracowników na 3 miesiące, po czym ich zwalnia - bo ponoć "za dużo osób, za mało pracy, są cięcia kosztów" i inne tego typu bajki. Po czym za chwile pojawiają się kolejne oferty na takie samo stanowisko... (usunięte przez administratora), że przedłużą umowę, a na końcu z dnia na dzień rozwiązują umowę (usunięte przez administratora). Totalny bezsens, zmarnowałem tylko czas.

@Ex

To dziwne, a skąd takie praktyki? Wydaje się bez sensu zwalniać przeszkoloną już osobę, aby przyjąć nową na jej miejsce. A tak z ciekawości, czy po tych 3 miesiącach miała być już umowa o pracę i jakaś podwyżka wg ustaleń? Bo widziałam tu komenatrze o najniższej stawce, ile w tym prawdy? Da się coś wiecej ugrać?

Pokazuje mi, że prawie 20 dni temu była oferta na młodszego księgowego, ale wygasło. Czy ktoś wie i potrafi mi wyjaśnić, czy to znaczy, że na pewno już jest zajęte stanowisko? Są może jeszcze jakieś rekrutacje? Jeśli tak, to ciekawe czy odpowiadają każdemu i czy nadal ten angielski taki ważny. Sprawdzają jakoś teraz znajomość, jakieś testy robią?

Były Pracownik

To firma rekrtuacyjna która rekrutuje do spacecamp i pathfinder21, nie polecam obu agencji bo mydlą oczy przedłużaniem umów, cudami itp. a ty pracując po godzinach dostaniesz wypowiedzenie bo trzeba ciąć koszty mimo wcześniejszych zapewnień że zostaniesz i nawet będziesz miał wyższą pensje. Podsumowując nie polecam bo (usunięte przez administratora)i obiecują góry a w rzeczywistosci pracujesz za najniższą na większosci stanowiska aby zobaczyc czy sie nadajesz, co ich nawet nie obchodzi bo i tak nie przedłużają umów, (usunięte przez administratora)i tyle.

Kubi

W maju ktoś szerzej tu opisał swoje doświadczenie bycia pracownikiem firmy. A Tobie co w niej nie odpowiadało, co było powodem zmiany zatrudnienia? Bo po nicku ex, wnioskują, że mam do czynienia z byłym już pracownikiem.

nick

@nick

Dwudniowe szkolenia, to one są płatne jak normalna praca, czy nie ma za te dni kasy? I czy generalnie te wszelkie warsztaty i kursy są obowiązkowe czy dla tych, co chcą się rozwijać?

szkolenia
@Monika

Przekot

Ktos kto pisze im oferty powinien chyba pomyslec, czy jego/jej target group to przedszkolak lub podstawowka, bo jesli wsrod 'co oferujemy' pisza, ze "u Nas jest wesolo", to powaznie o firmie nie swiadczy. Takie oferty omijam szerokim lukiem

@Przekot

Ten fragment odrzucił Cię na tyle, że nie aplikowałeś wcale?

Ważniak
@Adam

Nie widzę w tym nic złego, może wyjmij kija z (usunięte przez administratora)

@Przekot

Jest na tyle wesoło, że szereg pracowników dostał wypowiedzenia z dnia na dzień :D

Weronika

w sensie, że jakoś teraz niedawno czy o co chodzi? i z jakiego powodu tak właściwie mieliby to zrobić?

@Weronika

Niedawno. Z racji zmian strukturalnych, cięcia kosztów i przejęcia grupy kapitałowej przez nowy podmiot. Wiele stanowisk niemal z dnia na dzień zredukowano.

Weronika

Aha. :( a można się dowiedzieć mniej więcej ile i co to za stanowiska tak konkretniej?

Bylypracownik
@Weronika

Od najnizszych po szefów spółek. Zwolnienia z dnia na dzień.

Bylypracownik
@Weronika

Pięknie i z klasą wręczono wypowiedzenia ponad 40 osobom przed samymi Świetami Bożego Narodzenia. Niektórym tylko mailowo, po latach pracy, bez podziękowania i pożegnania.

@Bylypracownik

Jak bez pożegnania i podziękowania? A bez okresu wypowiedzenia? Był taki okres w tych umowach, czy nie? Jak ten problem rozwiązano? Dziwnie to brzmi wszystko.

Know how ;)

Ta firma od początku jest firmą krzak z bogatym inwestorem i nastawieniem na szybkie zarobienie hajsu "no mater the costs" więc opinie o grupie jak i o spółkach córkach nie dziwią wcale :)

Krystyna
@Know how ;)

Dlaczego tak sądzisz? Nawet nie napisałeś, czy masz z nią jakieś doświadczenia. I jakie, jeśli tak. Co do hajsu, to pracownicy nie mogą tam zarobić?

Teresa

Na jakie wynagrodzenie można liczyć pracując w Brand New Galaxy? Zależy mi na aktualnych informacjach więc może ktoś z obecnych pracowników się na ten temat wypowie? :) Jaka stawka obowiązuje?

ukulele
@Teresa

Wszystko zależy od stanowiska

Jacek
@ukulele

To zrozumiałe, że na każdym stanowisku zarabia się inaczej. Ale, czy pensje odbiegają od najniższej krajowej? Ich średni poziom jest wyższy?

ukuele
@Jacek

Tak odbiegają od średniej krajowej i są wyższe. Przynajmniej w tym obszarze w, którym się orientuje. Ale wszystko zależy od stanowiska na, które aplikujesz i doświadczenia.

Bożena
@ukuele

To w jakim obszarze Ty się orientujesz, że można tyle zarobić ???

gość

zero feedbacku po rozmowie rekrutacyjnej, pomimo zapewnień rekrutacji że dadzą odpowiedź w ciągu tygodnia nawet jeśli będzie negatywna.

Zostaw merytoryczną opinię o Brand New Galaxy Sp. z o.o. - Marki

• Jak się pracuje w Brand New Galaxy Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Brand New Galaxy Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Brand New Galaxy Sp. z o.o.?

Brand New Galaxy Sp. z o.o.