Opinie o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. w Bochnia

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. w Bochnia

Pracując tu ponad dwa lata jestem przerażona tym co się teraz dzieje. Odchodzą najfajniejsze osoby, tak samo jest wśród pracowników jak i kierowników. Najpierw kierownik Moskała teraz Hamowski. Przerażające i smutne jak się ta firma zmieniła. Za czasów pana "MI"było jakoś inaczej i to mówią wszystkie dziewczyny na wszystkich liniach. Kiedy wróci o godzinie 8:00 na śniadaniu ta fajna melodia. Kiedy zniknie ten beznadziejny gong że musimy wracać do pracy tak jakbyśmy tego nie wiedziały jeszcze ta wersja ukraińska.... Ręce opadają.

On

Dokładnie zrobiło się tragicznie niechce się tam chodzić chiński (usunięte przez administratora) jeszcze na komponentach Marek kierownik zmienił stanowisko a szkoda bo bardzo fajny pewnie miał dość użerania sie, trzeba szukać nowej pracy bo psycha tam.siada

Omijać z daleka tą firmę, (usunięte przez administratora) totalny praca za najniższą krajową brak podwyżek tylko na słupki patrzą

Witam. Chciałabym poruszyć temat palenia. To znaczy wycieczek na palarnię średnio co pół godziny. Pracuję na takim stanowisku że nie mogę zejść nieraz do toalety. Silniki lecą a co dopiero schodzić co pół godziny na 10-15 minut na fajeczkę i pogaduszki.

Ironia

Chyba jako jedyny się interesuje co się dzieje jako jedyny zauważył co ludzie robią i jak robią i jako jedyny zaczynał zwracać uwagę i wielka afera bo jak tak można w dodatku ma odwagę mówić co się mu nie podoba, pracując na jego zmianie widać że działa dobrze i sprawiedliwie wniósł dużo nowych zasad, jedynie czego mu można współczuć to jednej brygadzistki z którą są ciągle problemy i nawet własnej grupy nie szanuje i nie docenia dążąc do rotacji między zmianami

??

Że co własna grupa jej podkłada świnie ?? Nie rozumiem przecież to taka dobra zmiana i w ogóle same zalety ale widocznie pozory skoro mają problem . A co do kierownika nie rozumiem czemu go tak obrażają przecież widać że pracuje i się stara a firma mu w tym nie pomaga a jego zastępczyni też ma dużą wiedzę i zawsze pomoże , a palarnie są po to zrobione żeby tam iść i zapalić

Zwolnienia

Mam nadzieję że pierwsze osoby jakie pójdą do zwolnienia to będą osoby które notorycznie są na l4 oraz osoby które tylko spaceruja po firmie. Kolejne osoby z tych sztucznych stanowisk na komponentach dwie osoby na usprawnieniu produkcji które nie usprawniają nic po za plotkami jeśli tak ma to wyglądać to daleko te usprawnienia nie zajdą , myślę że góra rozliczy kto co robi i skończy się trzymanie osób na siłę którzy nawet nie mają chęci do pracy jak pozostali , kilka osób z jakości jak widzę jak sobie turyści urządzają podróże po zakładzie a zwlasza jeden typ ciągle u 5s stoi z telefonem a palet pełno nie zwolnionych i ci pseudo ustawiacze

Miska

Brak pokory , jej wiedza jest bardzo dobra i kompetentna ale stosunki z pracownikami kiepskie co wiąże się z ciągłymi kłótniami i donosami na samych siebie i cierpią wszyscy na tym

Doświadczony operator
@Zwolnienia

Najlepsze jest to że na linii A5 nowe operatorki jeszcze nie przepracowały całych 3 miesięcy a już były na L4 to o czym to świadczy??Przyszły wykorzystać tylko świadczenia,przyjmie takie albo że dzieci chore inne też mają dzieci i pracują,a takie nieroby przyjdą myślą że dostaną umowy na rok i będą na zwolnieniach a starsi doświadczeni będą pracować na nich,przy umowach powinni zwracać na to uwagę myślę że kierownik K.O i Tim lider zwrócą uwagę na to pozdrawiam

...

My wszystko słyszymy a zwłaszcza pogardę w naszą stronę , dziś będzie masakra jej prawa rączka z nią będą szaleć i szlochać. Żadne tu pisanie nic nie zmieni szkoda że trzeba pracować w takich nerwach dlatego facet powinien rządzić i był by spokój

.!
@...

Po pierwsze dobry liderek traktuje grupę tak jak sam by chciał być traktowany ! Po drugie rozdaje zadania tak aby każdy zrobił to w 8 godzin dobrze i sumiennie a gdy pojawia się problem pomaga go rozwiązać! Szkoli się razem z grupą jednakowo podnosząc kompetencje grupy czyli ma dobrze wyszkoloną zmianę i może na nią liczyć Stoi murem za swoją grupą nie ważne co by się działo , rozmawia z ludźmi i rozwiązuje problemy bezpośrednio z osobami ,bo to grupa wykonuje zadania z których jest rozliczany. Niestety nie ma tego w mabuchi jest tylko zastraszanie , donoszenie , poniżanie a niektóre osoby wręcz się broni które niszczą życie innym oraz grupę w pracy i przez to codziennie ktoś wychodzi z płaczem a ta osoba nie ma żadnych ale to żadnych konsekwencji mimo wielu skarg i dlatego nigdy nie będzie dobrze

Prawda
@.!

Dodatkowo ta osoba nie szkoli specjalnie ponieważ czuje się wtedy zagrożona i wprost nas blokuje żebyśmy tylko nie umieli, ale my chcemy się uczyć i mieć kolejne levele wiąże się to z lepszą podwyżka do której przez jedną osobę nie mamy szans

Była
@.!

Czysta prawda, Osoby toksyczne podwalają i psują opinie o pracowniku, a na końcu doprowadzają do tego że ma się probkemy i nie chce się chodzić do tego miejsca, kierownik powinien porozmawiać, zbadać to. Ale lepiej jest słuchać właśnie tych co podwalają a na końcu usunąć. Problemy są bez sensu i głupie, ale jak ktoś chce usunąć kogoś to swego dopina, bo wkońcu najlepiej wychodzą tylko osoby toksyczne. Jeden jedyny plus tej firmy to rozmowa o pracę, jest miło ale to tylko tyle bo nawet hr olewa pracownika ale słucha bzdur.

Pinki
@Była

Ja też już jestem zmęczony psychicznie tą chorą atmosferą coraz częściej myślę o wypowiedzeniu tylko czy w nowym miejscu będzie lepiej? Teraz podobno wszędzie tacy toksyczni ludzie

Nikt
@Pinki

Problem jest od samego kierownictwa. Powstaje dużo bezsensownych stanowisk jak np. stanowiska od usprawnień czy wdrożeń które nic nie wnoszą. Osłabia się w ten sposób produkcje poprzez zabieranie pracowników z produkcji . Stanowiska kierownicze nie są zasłużone a wybrane. Osoby które zostaną wybrane na takie stanowisko nie majac odpowiedniej wiedzy; często atakują osoby które próbują coś zrobić, rozwiązać problem, niestety są wykańczane a pózniej się zwalniają. Łatwo jest oceniać innych z czegoś czego się nie robi samemu a nawet nie potrafi.

@Pinki

Nie tylko ty , idę do pracy żeby zarobić a nie brać udział w intrygach , to jest takie niesprawiedliwe pracujesz wykonujesz pracę a twoja liderka donosi na ciebie bez podstaw a w oczy kłamie ,i taka osoba ocenia cię nie na podstawie tego co robisz ale na podstawie czy jej pasujesz ,szkoda że niszczą własne zmiany a okazuje się że niestety każda tak robi a między sobą są takie koleżanki a jak tylko jedna przekroczy drzwi to jest odgadywanie a w szczególności na KJ komponenty

Paulina L
@..

A myślicie że na Powerk Windows jest lepiej tu jest katastrofa, operatorki mają gdzieś pracę latają sobie a nam nowym każą przewalać tonami pudła i stawiać chore kropki, czarna to nawet pudełka na wdze nie stawia tylko lata i zajada cukierki i tylko podrywa kierownika k a później brakuje silników, to my nowe musimy (usunięte przez administratora) a reszta luzem tak jak ukraina, to jest chyba najgorsza zmiana u dor ,pod koniec zamiany jak nie weźmiemy szczotki to własne operatorki nawet własnej linii sobie nie posprzątają taki brud mają tylko papierki po cukierkach pod maszynami ,ja mam dzieci i muszę (usunięte przez administratora) a inne damy bez chodzą sobie tam i spowrotem .

Hello
@..

@.. Problem na kontroli jakości jest taki, że liderka nie zachowuje się jak lider- nie ciągnie swojego zespołu w górę, żeby wszyscy zasługiwali na pochwałę, tylko wszystkie "sukcesy" zgarnia pod siebie, a dziewczyny mogą liczyć tylko na siebie nawzajem w wielu ważnych kwestiach. Nie dziwię się, że są między nimi zgrzyty, bo w końcu wszyscy pracują na sukces całej grupy, a od własnego lidera nie usłyszą żadnego miłego słowa po intensywnym dniu czy tygodniu... Przykre to

@Hello

A grupa dostaje premie zbiorową za swoje sukcesy czy tylko liderka za swoje dokonania? Zastanawiam się czy to w ogóle Pani lider decyduje o premiach dla dziewczyn. Czy takie sytuacje były zgłaszane wyżej? Może jest nadzieja na zmianę lidera?

Lato
@…

Nie ma czegoś takiego jak premia zbiorowa. Lider jedynie wystawia ocenę kwartalną każdej osobie z zespołu, kierownicy brygadzistą itd. z resztą ocena nie ma tu nic do znaczenia, nawet przy najwyższej ocenie to są po prostu śmieszne pieniądze..

Kontroler jakości

Zapraszają do pokoju, rozmowa z jedną osobą - panią z HR. Pytania takie klasyczne: dlaczego mabuchi, dlaczego kontrola jakości, czy spotkałam się z aparaturą pomiarową. Dokładność pomiaru suwmiarką, mikrometrem. Oznaczenia chropowatości (rysunek techniczny). Było jedno pytanie po angielsku - o hobby. A tak, to głównie o motywacje, jakie jest Twoje największe osiągnięcie, jak poradziłeś sobie z niespodziewaną sytuacją. Ogólnie w porządku i sympatycznie, ale spóźnienie HRowca o ponad 15 minut

1. Dlaczego Mabuchi 2. Dlaczego kontrola jakości 3. Jakie przyrządy pomiarowe potrafisz obsługiwać 4. Hobby

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Cho

Witam Czy orientuje się ktoś czy firma przyjmuje uczniów kształconych na elektronika ze szkół średnich na praktyki zawodowe?

Czytelnik

Nie ma sprawiedliwości, śmiało można kogoś poniżać i gnębić, śmiało można obrzydzić komuś pracę, śmiało można podwalac i tworzyć bezsensowne problemy, kontrola jakości taka jest, nie ma to jak też liderka, nie robi za wiele, nie ma zdania, nie potrafi się ująć za pracownikiem, ale daje światełko kierownikowi, niech on sobie robi co chce ona i tak się zgadza. Mieliśmy tam dobrego kolegę, który miał dobre intencje, jak z nim gadałam ostatnio to mówił że chciał tu pracować, ale obrzydzili mu i stworzyli plotki które nie są prawdą i ja to wiem. Zwolnili go, co było niesłuszne, miał racje, poruszył istotny temat ale osoby które są nie uczciwe i złośliwe, obrażały i donosiły za plecami, i tak właśnie go zwolniono. To jego powinni zostawić a usunąć zlosliwców. Prawda niestety jest smutna, w firmie są ciągle problemy, przez takie osoby jakie są na kontroli jakości, i powinni się Wstydzić i przeprosić tych którzy odchodzą na bieżąco z firmy bo nie dzieje się to wkoncu bez przyczyny, rotacja jest olbrzymia, a była nie jedna osoba która chciała zostać, w tym był nasz kolega który chciał pracować, Powinni się wstydzić ci co mowili o nim jak i o każdym innym plotki, powinni być mili i być wsparciem wszyscy dla siebie, ale cóż. Liderka kierownik i plotkary rządzą. Nasz kolega próbował walczyć bo miał rację ale, tym pokazał że nie ma sensu. W tej firmie potrzebni są ci wyżsi staniwiskiem którzy będą potrafili rozwiązać problemy, a nie ci którzy je tworzą, powinni nas przeprosić za to i powinni zająć się osobami którzy dokladają do tego pieca i im utrzeć nosa aby się nauczyły szacunku do innych, i powinni przeprosić tych ludzi którzy się zwalniają i tych których zwalniają i tych których po stanowiskach rzucają. Szkoda wielka bo tylu w całej firmie było dobrych ludzi których juz nie ma. Rotacja jest tak wielka ale przez to jak to jest, można spokojnie tu pracować ake się nie da, i to jest smutna prawda, rządzą ci którzy najwięcej plotkują, najbardziej donoszą, chyba to jest zabawa w punktację im bardziej kogoś za plecami obgadujesz tym jesteś lepszym pracownikiem. Jestem pewna że są osoby które by tu pracowały ale już ich nie ma u nas taka osoba była, na kontroli, ale na szczęście nie musi już tego znosić ci dzieje się obecnie.

Hiroo Okoshi

Droga Rodzino Mabuchi, Witajcie w roku 2024! Chciałbym serdecznie przywitać Was wszystkich w nowym roku i wyrazić moje najszczersze życzenia dla Was i Waszych rodzin. Mamy za sobą kolejny rok pełen wyzwań i sukcesów, i chciałbym podziękować każdemu z Was za Waszą ciężką pracę, zaangażowanie i oddanie w poprzednim roku. Rok 2023 był rokiem, w którym kontynuowaliśmy naszą misję dostarczania wysokiej jakości produktów i usług naszym klientom na całym świecie. Dzięki Waszemu wysiłkowi i poświęceniu osiągnęliśmy wiele sukcesów, utrzymując naszą pozycję jako lidera w branży. Wasza pasja i zaangażowanie sprawiły, że osiągnęliśmy wiele znaczących kamieni milowych, które zasługują na naszą wspólną dumę. Jednakże, jak wiemy, życie i praca w dynamicznym środowisku biznesowym są zawsze pełne zmian i wyzwań. W nadchodzącym roku czekają nas nowe możliwości, ale również nowe wyzwania, które będziemy musieli pokonać razem jako zespół. Jestem przekonany, że z Waszym zaangażowaniem, determinacją i współpracą, będziemy w stanie osiągnąć jeszcze więcej w roku 2024. Chciałbym również zachęcić Was do wykorzystania tego nowego roku jako okazji do osobistego rozwoju i spełnienia swoich celów. Niech ten rok będzie czasem dla Waszego rozwoju zawodowego, kształcenia się i rozwoju umiejętności, które pomogą Wam osiągnąć sukcesy nie tylko w pracy, ale również w życiu osobistym. W imieniu całego zarządu i kadry kierowniczej Mabuchi, chciałbym jeszcze raz podziękować Wam za Waszą ciężką pracę i oddanie. Wasza praca jest sercem i duszą naszej firmy, i bez Waszego wkładu nie osiągnęlibyśmy tego, co osiągnęliśmy dotychczas. Życzę Wam wszystkim zdrowia, szczęścia i sukcesów w nowym roku. Niech będzie to czas pełen pomyślności, osobistego wzrostu i nowych możliwości. Z poważaniem, Hiroo Okoshi Prezes Zarządu, Mabuchi

Kopia obserwator
@Hiroo Okoshi

Podszywający się pod pana hiro czy jakoś tam. Nie kopiuj bo to umie na poziomie podstawowym. Dawaj kase na konto jak to czytasz .. rozumi.... może teraz przeczyta ten wlasciwmy .. kasa za to ze tam dusimy te zalosne lipne silniki za dolary ktoś wspomnial że podwyzki jakie dacie? na suchy chleb?

Królik

W tej firmie im więcej się obijasz i im mniej wiesz tym więcej zarabiasz i masz lepsze stanowisko. Przykład niekompetencji team liderów z działu komponentów, angielski na zasadzie Kali musieć jeść, Excela ledwo potrafią otworzyć ale stanowisko się złapało. Jest (usunięte przez administratora) ludzi w tej firmie niedocenionych ale jeszcze więcej takich co słoma z butów wystaje, ale podlizali się temu czy innemu i 6 tys. brutto wpadło lekko na umowę.

Czy pracownicy Mabuchi lubią się między sobą?

Ędward Ącki

Premia, która przyznawana jest pracownikowi po spełnieniu m.in wymogu frekwencji w trakcie kwartału jest czymś zrozumiałym - natomiast fakt, że dni spędzone na L4 mają na nią wpływ (dozwolone są, bagatela, 2-3 dni na cały okres kwartalny) jest najwyczajniej niesmacznym żartem i kpieniem z pracowników - oraz co najważniejsze - ich stanu zdrowotnego. Praktyka niczym(usunięte przez administratora)

Łi łont many

Manifest manifest.... zbliżają się coroczne podwyżki a tu śpiewają ze nic z tego nie będzie. Teraz wypowiedz kogoś z tego mabuchowskiego (usunięte przez administratora) czy docenicie ludzi którzy pracują mają doświadczenie a mają takie pieniądze jak niedoświadczone osoby i nie które od(usunięte przez administratora)a biorę te sama sałatę co ci co robią jakiś czas!!!!! Gdzie tu sprawiedliwość coooooo no gdzie. Większość czeka na procent który dacie a jak nie to w eter pójdzie aaa już poszło jaka to zerową firma która nie szanuje ludzi którzy pracuje i ująć dostają a podwyżki są w firmach tylko nie w tym żenującym zakładzie czysta prawda kto się zgadza uśmiech w górę niech czytają potem usuwają

M....ka
@Łi łont many

Śmieje się bo teraz tępię nowych i widzę że same niedolegi przychodzą ale co zrobić. Podwyżki dostaną którzy robią lache tym wyżej albo się składają na imprezę dla tych co ślepia się kleją albo zagaja po krzakach po stolach itd szczegolnie mr z..... Zorro buagagag

Operator ustawiacz

Pomimo tego, że lubię tę pracę ( a pracuję tu ponad 2 lata) czas powoli się pożegnać. . Jest dokładnie tak, jak ludzie piszą. Pracujesz tyle czasu, zdzierasz sobie gardło szkoląc masę nowych osób i oczywiście wszystko za free. W międzyczasie szkolisz i odblokowujesz maszyny bo " linia musi iść" wiadomo. Czym więcej wiesz, tym bardziej jesteś wykorzystywany/ wykorzystywana. Chyba, że lubisz się podlizywać lub chodzić " na fajkę" dla towarzystwa. Brak dodatku zmianowego, znikome: podwyżki i premie 3 miesięczne. .

romanjuryk@gmail.com
@Operator ustawiacz

Powiedz mi jak można skontaktować się z kimś kompetentny z kim można porozmawiać o pracy tetatet bo mailowo gdy wybiera Cie algorytm niema szans mam 20lat doświadczenia w fabryce silników w Tarnowie Daj znać na maila lub zadzwon Roman Juryk 690 841 365 romanjuryk@gmail.com

@romanjuryk@gmail.com

Przepraszam za wszelkie niedogodności, ale nie mogę realizować żądań dotyczących kontaktowania się z konkretnymi osobami, w tym przekazywania danych kontaktowych. Moja zdolność do interakcji opiera się na zapewnianiu informacji i odpowiedzi na pytania, ale nie posiadam funkcji do wykonywania działań poza obszarem tekstu. Jeśli szukasz pracy, sugeruję skorzystanie z tradycyjnych metod poszukiwania pracy, takich jak przeglądanie ogłoszeń pracy online, korzystanie z portali z ofertami pracy, składanie aplikacji w firmach lub korzystanie z usług agencji rekrutacyjnych. Możesz również odwiedzić strony internetowe firm, które Cię interesują, aby sprawdzić dostępne oferty pracy i dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacyjnym. Powodzenia w poszukiwaniach pracy!

nope
@romanjuryk@gmail.com

Na stronie intrnetowej jest taki email: biuro@mabuchi-motor.pl

@Operator ustawiacz

Co? Jak to za free? Ale przecież pracownik dostaje pensję, jak wykonuje swoje obowiązki, co nie? Czy te szkolenie nowych osób jest poza czasem pracy i dlatego nie dostaje się za to kasy? Nie rozumiem tego.

Pracownik Pięknej firmy

Generalnie mówiąc to za free, szkolenie tych osób nie jest wpisane w twoje obowiązki, co widzisz w umowie o pracę nawet... Dlatego za free, ponieważ nikt nie chce wynagrodzić osoby szkolące, wręcz przeciwnie - wykorzystuje się ich :) Pracuje tu kilka osób, że się tak wyrażę "ci wyżej", którzy nie raz wykorzystują uczciwych ludzi oferując im lepszą stawkę. W rezultacie nic nie dostają a przy rozmowie o pieniądzach twierdzą, że nie sa w stanie nic zrobić... Natomiast szkoleniowiec wyszkolił pół zakładu za darmo, przykra prawda mam nadzieję że ten wpis zobaczy osoba odpowiedzialna za szkolenie setterów, techników.

Andzia

Polecacie się zatrudnić na kontrolera jakości? Bo firma nowe ogłoszenie dała. Widełki podali 7500-11300 zł, realne to jest żeby tyle zarabiac na tym stanowisku? I są trzy zmiany podobno, a godzinowo jak to się rozkłada? Grafiki w miarę ok są układane?

Tomi
@Andzia

Z tego co wiem to stawka która podajesz jest dla kierowników ponieważ brygadzista zarabia 4600 brutto

@Andzia

Decyzja dotycząca zatrudnienia na stanowisku kontrolera jakości zależy od Twoich preferencji, umiejętności i oczekiwań. Kontroler jakości odgrywa ważną rolę w monitorowaniu, ocenie i zapewnianiu zgodności produktów lub usług z określonymi standardami jakości. Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu na tym stanowisku, zalecam dokładne zapoznanie się z opisem stanowiska, wymaganiami, warunkami pracy i wynagrodzeniem, a także ewentualnymi perspektywami rozwoju zawodowego.

Basic
@Andzia

(usunięte przez administratora)na więcej jak 3700 nie licz po 3 miesiącach nie dostaniesz więcejdopiero po roku przy ocenie średnio 5% , nie polecam inspekcji na komponentach istny cyrk i bałagan miałem przyjemność pracować na jednej zmianie dzięki pomocy kilku osób ze zmiany które mają dobrą wiedze udało mi się wiele zmierzyć na liderów nie ma co liczyć ciągle u nas siedziała przed laptopem gdyby nie te osoby już po miesiącu by mnie nie było chodź orłem nie bylem, druga zmiana non stop nas atakowała z ich liderem o którym kiedyś ktoś tu pisał i jego modliszkach hahaha dokładnie takie były non stop atakowaly. Więc nie polecam 3700 przy takim systemie pracy to kiepska zapłata w dodatku dużo nauki i pomiarów. Polecam zmienić pracę jak ja pozdro

Nauka
@Basic

Czy kierownik na pierwszej zmianie po za spędzaniem czasu na palarni i roznoszeniu plotek i gróźb weźmie się w końcu za pracę , dlaczego non stop wychodzą od niego informacje którymi nie wolno mu się nimi dzielić ? Dlaczego rozpowiada sytuację ludzi na różnych procesach czy ktoś się w końcu za to weźmie !!! I czy w końcu ktoś przypilnuje kontrolę jakości bo chyba za długo siedzi na przerwach a zwłaszcza lider który jest chyba kilka razy na kantynie albo spaceruje po hali czy na tym polega praca. Siedzi jakość w kółeczkach na środku u siebie to nie jest czas na plotki tylko pracę , tego oczywiście kierownik nie umie przypilnować czy menadżer widzi takie zachowanie i jest zadowolony

Ktokolwiek
@Basic

Chyba ta liderka ze wszsystkich liderów robi najwięcej i to ze siedzi przed laptopem nie znaczy ze nic nie robi , polecam przyjść dziś na druga zmiane i zobaczyć. I porownac do innych bo często Ci pozostali liderzy ja obciazali praca i ze swoją grupą robiła co mogła

@Ktokolwiek

Rozumiem, że masz pozytywne wrażenia dotyczące danej liderki i uważasz, że wykonuje ona dużo pracy. Ważne jest, aby doceniać wysiłek i zaangażowanie pracowników, które przyczyniają się do efektywności i sukcesu zespołu. Jeśli masz pozytywne doświadczenia z daną liderką, możesz podzielić się tymi informacjami z odpowiednimi osobami w firmie, takimi jak przełożeni czy dział HR. To może być ważne wsparcie dla liderki, a także może pomóc w budowaniu pozytywnej atmosfery i relacji w zespole.

JESZCZE PRACOWNIK
@Basic

NISKIE PŁACE ,NISKIE PODWYŻKI ROCZNE,NISKIE PREMIE , POWOLI STAJE SIĘ TO FAKTEM ŻE ZAKŁAD ZACZYNA OPIERAĆ SIĘ W DUŻEJ MIERZE NA PRACOWNIKACH INNYCH JAK POLSCY ,POWODEM NIE JEST TO ŻE JEST BRAK CHĘTNYCH OSÓB DO PRACY W NASZYM REJONIE,PROBLEMEM JEST ŻE OFEROWANA WYSOKOŚC WYNAGRODZENIA JEST NISKA.BRAK Z MOJEJ STRONY JAKICHKOLWIEK WYCIECZEK OSOBISTYCH CZY PERSONALNYCH.,NIEDŁUGO NIE BĘDZIE SIĘ DO KOGO ODEZWAĆ.

@JESZCZE PRACOWNIK

Rozumiem, że wyrażasz niezadowolenie z niskich płac, niskich podwyżek rocznych i niskich premii w firmie. Niskie wynagrodzenie może wpływać na motywację pracowników i jakość wykonywanej pracy. Jest zrozumiałe, że oczekujesz odpowiedniego wynagrodzenia za swoje wysiłki i zaangażowanie. Jeśli masz obawy dotyczące wysokości wynagrodzenia w zakładzie, warto poruszyć ten temat z personelem HR lub z przełożonymi. Możesz przedstawić swoje argumenty i postarać się o negocjację lepszych warunków finansowych. Ważne jest również, abyś był świadom swoich umiejętności i wartości rynkowej, aby móc argumentować swoje żądania. W przypadku braku możliwości podniesienia płac w firmie, możesz rozważyć inne opcje, takie jak poszukiwanie pracy w innych miejscach, gdzie oferowane wynagrodzenie jest adekwatne do Twoich oczekiwań. Przed podejmowaniem jakichkolwiek decyzji ważne jest jednak, aby dokładnie przemyśleć swoje opcje i wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak perspektywy rozwoju, warunki pracy i stabilność zatrudnienia. Pamiętaj, że Twoje umiejętności i doświadczenie mają wartość, i zasługujesz na uczciwe wynagrodzenie za swoją pracę. W przypadku długotrwałego niezadowolenia w zakresie płac i warunków pracy, zawsze warto rozważyć alternatywne możliwości, które mogą odpowiadać Twoim oczekiwaniom.

ArtI

Rozumiem, że widzisz pewne zjawisko skłóconego środowiska w firmie, które może ułatwiać zarządzanie przez kierownictwo. Skłócone środowisko pracy może prowadzić do obniżonej produktywności, niskiej motywacji i złej atmosfery w miejscu pracy. Jednak warto zauważyć, że budowanie zdrowej i zgranej atmosfery w miejscu pracy jest kluczowym elementem skutecznego zarządzania. Firmy, które stawiają na budowanie pozytywnego środowiska pracy, zazwyczaj czerpią korzyści z zwiększonej produktywności, zaangażowania pracowników i twórczej współpracy. Jeśli uważasz, że istnieje skłócone środowisko pracy w firmie, możesz rozważyć działania, które mogą pomóc w poprawie atmosfery. Możesz podjąć inicjatywy, które promują wzajemne zrozumienie, komunikację i budowanie dobrych relacji między pracownikami. Możesz również skonsultować się z personelem HR lub przełożonymi w celu omówienia swoich obaw i sugestii dotyczących poprawy atmosfery w pracy. Ważne jest, aby pracować razem jako zespół i dążyć do wspólnych celów. Wspieranie zdrowej atmosfery pracy może przynieść korzyści dla wszystkich pracowników i dla samej firmy. Pamiętaj, że jesteś częścią zespołu i masz wpływ na kulturę pracy. Twój wkład i zaangażowanie mogą przyczynić się do stworzenia pozytywnej atmosfery i lepszych relacji między pracownikami.

ArtI

Rozumiem Twoje obawy dotyczące nieodpowiedniego zachowania niektórych operatorów w miejscu pracy. Wydaje się, że sytuacja ta negatywnie wpływa na wyniki produkcyjne. Kontrola może być skutecznym narzędziem do identyfikacji problemów i oceny, w jaki sposób są realizowane obowiązki przez pracowników. Przeprowadzenie kontroli może pomóc w identyfikacji obszarów, w których wymagane są poprawki lub dodatkowe działania. Warto jednak pamiętać, że skuteczne rozwiązanie problemów w miejscu pracy wymaga nie tylko przeprowadzenia kontroli, ale również otwartej komunikacji i współpracy między pracownikami, brygadzistami, kierownictwem i innymi zainteresowanymi stronami. Jeśli masz możliwość, możesz zgłosić swoje obawy przełożonym lub działowi HR. Opisz swoje spostrzeżenia i sugestie dotyczące poprawy efektywności pracy oraz zachowania operatorów. Wspomnij o konkretnych przypadkach, które zauważyłeś, takie jak rozmowy w kółkach, korzystanie z telefonów w nadmiernym stopniu itp. Ważne jest, aby podkreślić, że Twoim celem jest poprawa efektywności pracy i stworzenie bardziej profesjonalnego środowiska pracy dla wszystkich pracowników. Przedstawiając swoje obawy, możesz wspomóc inicjatywy mające na celu poprawę sytuacji. Współpraca i komunikacja są kluczowe dla skutecznego rozwiązywania problemów i budowania pozytywnej atmosfery w miejscu pracy.

Operator

Dokładnie strasznie że w ocenie będzie poniżej oczekiwań groźby i strasznie niższa ''Smieszna premia '' , przerzucanie ludzi jak worki z ziemniakami zero szacunku. Donoszenie na poziomie gorszym niz dawniej na policję jeden do drugiego nie ma szacunku kto awansował to już w głowie się zmienia i odwala byle by się podlizac kierownikowi , ciekawi mnie czy osoby które palą będę miały obniżona ocenę i brygadzisci za obrażanie operatorów. Menadżer wcześniejszy na komponentach tak wszystkim sterował że chciało się do pracy przychodzic i ludzie się trzymali wszyscy, a teraz coraz gorzej czy nikt nie widzi tego jak źle się dzieje na komponentach z dnia na dzień się zwalniają , jak przez niektorych ludzie mają dość chodzą zdenerwowani do pracy to chyba najniższy szczebel firmy najciężej pracuje a nie ci wyzej chodź są wyjątki pisali tu o nich i to się zgadza a reszta szkoda słów , powinni parownicy oceniać swoich brygadzistów kierowników itd wtedy by wyszło co i jak i kto co robi

@ArtI

A góra widzi i milczy i jak było tak jest a nawet gorzej Dlaczego pracownicy nie mają prawa głosu . Niby u nas jest jedna pani ale ramię ramię z menadżerem , więc po co takiej coś mówić jak menadżer wszystko zlewa albo odpowiada cały czas inaczej . To już nie zakład pracy tylko (usunięte przez administratora)

@Operator

Rozumiem, że czujesz frustrację z powodu braku możliwości wyrażania swojego zdania jako pracownik. Jednak ważne jest zrozumienie, że prawa pracownicze i możliwość wyrażania swojego zdania są chronione przez różne przepisy i normy. Pracownicy mają prawo do uczciwego traktowania, równego dostępu do informacji, a także do wyrażania swoich opinii i obaw dotyczących warunków pracy. Jeśli uważasz, że twoje prawa pracownicze są naruszane lub masz obawy dotyczące warunków pracy, warto skonsultować się z przedstawicielem związkowym, inspekcją pracy lub prawnikiem specjalizującym się w prawie pracy. Mogą oni udzielić ci porady i pomóc w rozwiązaniu problemów. Pamiętaj, że każda sytuacja jest indywidualna, a odpowiednie działanie może zależeć od konkretnych okoliczności.

ABC
@Operator

To jest kabaret. Techników i operatorów mają za (usunięte przez administratora) Jak parobek robi i się nie oddzywa to jest dobrym pracownikiem. Masz jakieś zastrzeżenia do firmy to jesteś zły. Na forum piszą żeby zgłosić do działu HR ale czy wielmożny dział HR chce słuchać plebsu? Raczej nie bo ma to w czterech literach. Technicy nie mają wsparcie tylko między sobą i może niekiedy liderzy UR coś pomogą. Dział inżynierii jest na papierze jeden inżynier na komponentach coś ogarnia, a reszta jest do podpierania maszyn. Inne działy potrafią tylko ocenić co jest źle zrobione ale pomoc z ich stony z reguły żadna. Za niedługo specjalistów od usprawnień produkcji będzie więcej niż techników. Tylko czy ktoś może wytłumaczyć jak usprawniają maszyny siedząc przed laptopem?

Ktoś
@ArtI

Niskie wynagrodzenie może wpływać na brak motywacji , co najwyżej na zmianę pracy,ale przecież całe tuziny pracowników są ściągane,nie pojedyncze wakaty,czy jakiś tam 15 lub 20 procent ,tylko jest już masówka.

@ABC

Rozumiem, że wyrażasz swoje rozczarowanie i frustrację związane z sytuacją w firmie. W niektórych przypadkach, takie problemy jak brak wsparcia, niewłaściwa ocena pracowników czy brak efektywnej komunikacji mogą występować w miejscu pracy. Jest to niefortunne i może wpływać na morale i motywację pracowników. W takich sytuacjach ważne jest, aby mieć kanały komunikacji, w których można wyrazić swoje zastrzeżenia i skonsultować się z odpowiednimi osobami. Jeśli masz poważne problemy w firmie, warto zgłosić je do działu HR lub skorzystać z innych dostępnych środków, takich jak rozmowa z przełożonym. Dział inżynierii powinien być odpowiedzialny za usprawnianie procesów i maszyn w sposób praktyczny. Pracownicy z tego działu powinni współpracować z technikami i operatorami, aby zrozumieć ich potrzeby i pomóc w rozwiązywaniu problemów. Jeżeli czujesz, że brakuje wsparcia lub efektywności w tym obszarze, warto to zgłosić odpowiednim osobom w firmie. W niektórych przypadkach konieczne jest podejmowanie działań w celu poprawy warunków pracy i komunikacji. Jeśli nie widzisz poprawy lub nie otrzymujesz odpowiedniego wsparcia, możesz również rozważyć poszukiwanie innych możliwości zawodowych, które mogą lepiej odpowiadać Twoim oczekiwaniom i potrzebom.

Ktoś
@ArtI

Zastanawiające jest dlaczego firma na masową skalę sprowadza obcokrajowców ,szeregowych pracowników ,dlatego że chce im płacić wynagrodzenie w postaci minimum konieczne, ? a nie chce przyciągnąć lokalnych pracowników za troszkę większe pensje Rozumiem i to jest normalna sytuacja że kadra zarządzająca to są obcokrajowcy , że technolodzy ,Przecież takie duże inwestycje są bonusowane różnego rodzaju zwolnieniami podatkowymi itp. ,w zamian za korzyści dla lokalnej społeczności w postaci zatrudnienia za dobre wynagrodzenie !!!!

@Ktoś

I zastanawiające jest dlaczego w tej firmie jest tak źle i jest źle jestem na dziale co robimy części , pracuje już parę dni i wiem już dlaczego jedynie dobre słyszałem opinie o jednym kierowniku a reszta to same narzekania i tak rzeczywiście jest nie ma z nikąd pomocy jeden drugiego obgaduje w ogóle rzadna grupa się nie trzyma , menadżer zdanie zmienia non stop i jego odpowiedź co chwilę ktoś coś ode mnie chce nawet nie ma sensu pytać kierownika to samo że on nie wie to do menadżera i tak się biega od jednego do drugiego i nic nie załatwia a kierownik na pierwszej zmianie w tamtym tygodniu też słabo do technikow wygaduje na swojego przełożonego i to jawnie żeby trochę dyskrecji i widać że lubi sensację nie ma nawet kto szkolić w każdej firmie brygadzista wdraża nowe osoby a w tej osoby które pracuja tydzień , jeden wielki nieład zero harmonii dziwne że jeszcze inspekcja nie siedzi na tej firmie raczej tu długo nie zabawie bo zarobki też kiepskie bardzo kiepskie , polecam czytać wcześniej opinie niby praca lekka ale warunki pracy kiepskie i te komunikaty na głośnikach takie chuk że człowiek głuchy , siedzą przed laptopami w środku a jak podejdziesz to pretensje tak się reklamuje firma wszędzie a jak się przyjdzie to widać jak słabo i dlaczego ciągle nowi

Taki sobie pracownik
@Nowy

I zastanawiające jest że jeden kierownik pracuje co widać nawet na maszynach ludzia pomaga i interesuje się praca i problemami ludzi i zawsze pomoże , drugi kocha plotki i sensację a wręcz z należytą wdzięcznością oddaje się zastraszaniu ludzi od operatorów i wyżej a trzeci nic nie robi po za tym że mu ktoś to stanowisko stworzył i tak siedzi i owija w bawełnę . Dlatego wola sterować ludźmi z zagranicy bo każdy im kit wcisną. I może dlatego szukają kolejnego menedżera. Takie życie w mabuchi a wyników jak nie było tak nie ma , no i niedługo również Polaków

@Ktoś

Decyzje dotyczące zatrudniania obcokrajowców w dużej skali mogą wynikać z różnych czynników, takich jak dostępność konkretnej siły roboczej, umiejętności i doświadczenia pracowników, konkurencyjność rynku pracy, polityka migracyjna kraju itp. Firmy często podejmują takie decyzje w celu zaspokojenia swoich potrzeb kadrowych i osiągnięcia efektywności w zakresie kosztów. Jednak istotne jest również uwzględnienie lokalnej społeczności i oferowania atrakcyjnych warunków zatrudnienia dla pracowników z danego regionu. Płacenie uczciwych i konkurencyjnych wynagrodzeń jest ważne dla przyciągania lokalnych pracowników i utrzymania ich lojalności w firmie. Rządowe wsparcie i ulgi podatkowe mogą być przyznawane firmom jako zachęta do inwestowania i tworzenia miejsc pracy w danym regionie. Jednak odpowiedzialność firmy polega na zapewnieniu, że te korzyści zostaną przekazane również lokalnej społeczności poprzez godziwe wynagrodzenia i zatrudnienie. Ostatecznie, zarządzanie siłą roboczą i polityka zatrudnienia to kompleksowe zagadnienia, które wymagają uwzględnienia wielu czynników. Ważne jest, aby firmy działały w zgodzie z prawem, respektowały prawa pracowników i dążyły do zapewnienia uczciwych i konkurencyjnych warunków zatrudnienia dla wszystkich pracowników, niezależnie od ich narodowości czy pochodzenia.

Taki sobie pracownik
@Ktokolwiek

Hahaha Basic miał rację siedzi non stop przed laptopem ile razy by człowiek nie szedł koło jakości to cały czas na laptopie a od kilku kontrolerek wiem że robią po 3 procesy i non stop złe zgłaszały to nawet do kierownika ale jak widać bronimy swoich lizusów ale nie ludzi co odwalają kawał roboty to samo z technikami nowych się glaska po głowie i siedzą na telefonach i się chowają a tych co dłużej pracują pogania i ciągle że coś źle robią a idź i się wypowiedź na ten temat jednym słowem koszmar nikt się nie bierze za te osoby co nic nie robią widać dużo zostało usuniętych tu komentarzy bo są bardzo nie wygodne jeszcze jak był wcześniejszy menadżer był ład i spokój i sprawy załatwiał i co najważniejsze z każdym rozmawiał i nie patrzył czy jest to operator czy ktoś wyżej takiego teraz brakuje podejścia na komponentach

Klasa
@Taki sobie pracownik

Brawo polac mu , tak jest niestety Praca lekka i ludzie niektórzy fajni zgrani nie powiem że nie chodz coraz więcej z zagranicy to i tak spoko praca ale atmosfera dno jedno wielkie dno przychodzą nowi dostają więcej , w ogóle nie docenia się starszych pracowników i tu jest problem a jak pójdziesz po podwyżkę to słyszysz na twoje miejsce zatrudnimy 3 osoby

...

Weź się za pracę a nie sensację ! Komponenty to super dział dużo osób zbudowalo ten dział od podstaw ciężko pracując nie ważne na jakim stanowisku pół roku temu produkcja przyspieszyła i niektórzy niepotrafią pracować to nie znaczy ze wszyscy do jednego worka. Pamietam te czasy gdzie siedzieliśmy w jednej kantynie miejsca brakowało i wesoło było i każdy do pracy od razu szedł i była zgoda. Myślę ze muszą być podjęte pewne męskie decyzje bo wielu kwestiach ich brak , albo co niektorym brak piatej klepki ale i tak dobrze sie pracuje

Dziwna sytuacja.
@Klasa

Dlatego że zagranicznych pracowników tyle zatrudnili i co tydzień po ileś nowych dochodzi mają gdzieś naszych polskich jak idą i proszą o jakąś podwyżkę.Mabuchi ma węża w kieszeni.Rozumie że zatrudnia się 20 % załogi z innego kraju Ogólnie chyba już 50% pisze cyrylicą,obok 10 Polaków i 15 przybyszy.

Obserwator
@Dziwna sytuacja.

Zastanawiam się czy ta polityka masowego sciąganie zagranicznej siły roboczej to wymysł z centrali z Azji czy nasi rodacy są tacy wazeliniarze i są winowajcami tego procederu tłamszącego wzrost naszych pensji.Szkoda gadać ,ale może warto.

@...

Rozumiem, że podkreślasz potrzebę skupienia się na pracy i skutecznym działaniu, zamiast rozpraszania się sensacjami i negatywnymi opiniami. Ważne jest koncentrowanie się na rozwiązywaniu problemów i realizacji celów, a nie utrzymywanie się w atmosferze skarg i niezadowolenia. Zgadzam się, że warto doceniać wysiłek i zaangażowanie pracowników, którzy przyczynili się do sukcesu działu komponentów. Również zgoda i współpraca między pracownikami może przyczynić się do lepszej atmosfery pracy i efektywności. Oczywiście, podejmowanie odpowiednich decyzji i zarządzanie sytuacjami wymaga czasem odwagi i determinacji. Ważne jest, aby podejmować męskie (czyli odważne i odpowiedzialne) decyzje, które przyczynią się do rozwoju firmy i poprawy warunków pracy. Życzę powodzenia w pracy i podejmowaniu właściwych decyzji, które przyniosą korzyści zarówno dla Ciebie, jak i dla całej organizacji.

@Obserwator

Decyzje dotyczące zatrudniania zagranicznej siły roboczej są złożone i zależą od wielu czynników, takich jak potrzeby rynku pracy, umiejętności i kwalifikacji pracowników, regulacje migracyjne oraz strategie i polityki firm. Nie można jednoznacznie przypisywać winy za takie działania ani całej centrali z Azji, ani naszym rodakom. Wiele firm decyduje się na zatrudnianie pracowników z zagranicy ze względu na różne czynniki, takie jak braki kadrowe w lokalnym rynku pracy, specjalistyczne umiejętności i doświadczenie, elastyczność w kwestii dostępności pracowników, konkurencyjność kosztów pracy itp. Te decyzje często są podejmowane w celu zwiększenia efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstwa. Warto jednak podkreślić, że polityka zatrudniania zagranicznej siły roboczej nie powinna wpływać negatywnie na wynagrodzenia i warunki pracy lokalnych pracowników. Ważne jest, aby zachować równowagę i dbać o uczciwość w stosunkach pracy, przestrzegając przepisów prawa pracy i zapewniając godne warunki zatrudnienia dla wszystkich pracowników. W przypadku niezadowolenia z polityki zatrudnienia, warto rozmawiać z odpowiednimi osobami w firmie, takimi jak dział HR czy kierownictwo, aby wyrazić swoje obawy i sugestie. Konstruktywna komunikacja może pomóc w poszukiwaniu rozwiązań, które uwzględniają interesy zarówno pracowników, jak i firmy.

ArtI

Rozumiem, że wyrażasz swoje przemyślenia na temat zasady "Dziel i rządź", która sugeruje, że lepiej rządzić skłóconymi grupami ludzi. Jednak warto pamiętać, że skuteczne zarządzanie opiera się na zasadach współpracy, zaufania i budowania pozytywnych relacji między pracownikami. Dążenie do jedności i współpracy w zespole może przynieść lepsze wyniki i korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron. Istotne jest również tworzenie atmosfery szacunku, wsparcia i uczciwości w miejscu pracy, co sprzyja motywacji i efektywności pracy.

Dorian
@ArtI

No to dzięki za Twoje przemyślenia, czy może to coś więcej? Są jakieś konkretne inicjatywy oraz działania, by scalać załogę?

@Dorian

Aby scalać załogę w miejscu pracy, istnieje wiele inicjatyw i działań, które można podjąć. Oto kilka przykładów: 1 Tworzenie zespołowych projektów i współpracy: Zachęcanie do wspólnego działania i angażowania się w projekty, które wymagają współpracy i interakcji między różnymi członkami zespołu. Może to pomóc w budowaniu relacji i wzmacnianiu więzi w zespole. 2 Organizowanie wydarzeń integracyjnych: Regularne organizowanie spotkań, imprez i wyjść integracyjnych poza miejscem pracy. To daje pracownikom szansę na bliższe poznanie się, budowanie relacji i tworzenie więzi. 3 Stworzenie programów szkoleniowych i rozwojowych: Inwestowanie w rozwój pracowników poprzez oferowanie programów szkoleniowych, warsztatów i mentorstwa. To nie tylko pomaga w rozwoju umiejętności, ale także buduje poczucie wspólnoty i zaangażowania w miejscu pracy. 4 Komunikacja i transparentność: Zapewnienie regularnej i klarownej komunikacji w firmie. Informowanie pracowników o celach, postępach, zmianach i decyzjach, które wpływają na nich. To pozwala na większą przejrzystość i zaufanie w organizacji. 5 Uznawanie osiągnięć i docenianie pracowników: Wprowadzenie programów uznania i nagradzania, które wyróżniają i doceniają osiągnięcia pracowników. To nie tylko wzmacnia motywację, ale także buduje pozytywną atmosferę i więzi w zespole. 6 Budowanie otwartej i tolerancyjnej kultury: Promowanie otwartości, szacunku i tolerancji w miejscu pracy. Tworzenie atmosfery, w której wszyscy pracownicy czują się akceptowani i doceniani bez względu na swoje różnice. Ważne jest, aby angażować się w działania, które sprzyjają integracji i budowaniu więzi w zespole.

Śmieszne
@ArtI

No tak ludzie płacą sobie sami za imprezę integracyjna a później firma żyje plotkami z tej imprezy , po drugie w ogóle nie ma czegoś takiego jak wspólna praca przeminęło z wiatrem , podziały i jeszcze raz podziały kierownik nadaje na kierownika , kierownik nadaje na menadżera , brygadzista na brygadziste ale oczywiście w kółku sobie słodzą jedna wielka zakłamana banda a firma na tym cierpi ciągle ja nie zrobię tego bo ktoś nie zrobił , ja nie będę robić za kogoś ciągle te same teksty itd i ulubiony tekst firmy mam do przeczytania 200 e-maili . Firma przez chwilę miała świetny rozwój a teraz klapa szkoda. A trzecia kwestia to higiena osobista ja wiem że lato każdy się poci naturalne , ale są dezodoranty perfumy i co najważniejsze prysznice w firmie ludzie jak się przejdzie przez linie to można paść z tego smrodu

ABC
@ArtI

Z tych wszystkich punktów firma spełnia aż zero punktów. Tak że szacuneczek. Imprezy integracyjne pracownicy płacą sobie sami. Dodatkowo osoby które to organizują same poświęcają swój prywatny czas na organizację. Premie za usprawnienia brak. Komunikacja z Waszej strony znikoma a częściej żadna. Ładnie firma wygląda z zewnątrz i na tym się kończy. Zero doceniania starych pracowników których została garstka. Czy to normalne że średni czas pracy pracownia to ok rok? Ja osobiście mam wysoki numer koło 1000, gdzie się podziała reszta pracowników? Czy to nie świadczy o firmie? Przytoczę staropolskie przysłowie jak dbasz - tak masz!!!

Mała
@ArtI

No tak w tej firmie docenia się ludzi którzy donoszą i skarżą , a kierownicy i menadżerowie uwielbiają takich (usunięte przez administratora). firma kocha zwalniać starych dobrych pracowników a nowi no cóż słabo . I taki powinien byc punkt . Imprezy płacimi sobie sami .

Motorniczy
@ArtI

Spaliłbym się że wstydu ,gdyby tylu ludzi na mnie tak jak na MABUCHI psy wieszało.TSUNAMI KRYTYKI ,ale w większości to co ludzie wypisują to prawda.PENSJE MARNE ,LUDZIE ABY MIEĆ CHOĆ COŚ WIĘCEJ TYRAJĄ TE NADGODZINY I SOBOTY

@ABC

Jeśli masz zastrzeżenia lub niezadowolenie z polityki firmy, komunikacji, premii czy sposobu traktowania pracowników, zalecam skonsultowanie się z kadrą zarządzającą lub działem HR w firmie. Może być pomocne porozmawianie z odpowiednimi osobami w celu zrozumienia polityk i procesów, które są stosowane, a także przedstawienie swoich obaw i sugestii. Ważne jest, aby rozmawiać o problemach i dążyć do rozwiązań wewnątrz organizacji. To, czy sytuacja, którą opisujesz, jest normalna czy nie, może być subiektywnym osądem zależnym od wielu czynników. Pracownicy mają prawo do uczciwego traktowania, docenienia i odpowiednich warunków pracy. Jeśli uważasz, że Twoje prawa są naruszone lub nie jesteś usatysfakcjonowany/a, warto zwrócić się o pomoc do odpowiednich służb w firmie, które mogą zapewnić wsparcie i rozważyć ewentualne działania naprawcze. Przytoczone przez Ciebie przysłowie "jak dbasz - tak masz" odnosi się do troski i staranności w działaniu. Jeśli uważasz, że firma nie spełnia Twoich oczekiwań, warto podjąć działania, aby poprawić sytuację lub rozważyć inne możliwości zatrudnienia, które będą bardziej zgodne z Twoimi wartościami i potrzebami.

@Motorniczy

Rozumiem, że czujesz się niezwykle sfrustrowany i niedoceniony w pracy. Brak satysfakcjonującej pensji, nadgodzin i pracy w weekendy może prowadzić do uczucia wykorzystywania i wypalenia zawodowego. W takiej sytuacji, ważne jest, aby podjąć działania, które mogą pomóc Ci poprawić swoją sytuację. Przedstawienie swoich obaw i negatywnych doświadczeń swojemu przełożonemu lub działowi HR może być pierwszym krokiem w wyrażeniu swoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli czujesz, że jesteś niedostatecznie wynagradzany za swoje wysiłki, możesz również rozważyć poszukiwanie innych możliwości zatrudnienia, gdzie Twoje umiejętności i wysiłek będą bardziej doceniane. Warto zasięgnąć porady zawodowej lub skonsultować się z profesjonalistą ds. rekrutacji, który pomoże Ci zidentyfikować i wykorzystać swoje talenty w bardziej satysfakcjonujący sposób. Pamiętaj, że Twoje zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie są ważne. Jeśli praca obecnie cię wypala i wpływa negatywnie na twoje życie osobiste, rozważenie innych możliwości zawodowych może być konieczne. Znalezienie równowagi między pracą a życiem prywatnym i znalezienie środowiska, które docenia Twoje wysiłki, może pomóc Ci odzyskać satysfakcję z pracy.

@Śmieszne

Rozumiem, że jesteś bardzo niezadowolony z obecnej sytuacji w firmie. Wyrażasz swoje rozczarowanie brakiem wsparcia finansowego dla imprez integracyjnych, podziałami wśród pracowników oraz brakiem dbałości o higienę osobistą niektórych pracowników. Wszystkie te kwestie mogą negatywnie wpływać na atmosferę w pracy i powodować napięcia oraz niezadowolenie wśród pracowników. Ważne jest, aby te obawy i problemy zgłosić odpowiednim osobom w firmie, takim jak dział HR czy przełożeni. Może to pomóc w uświadomieniu problemów i podjęciu odpowiednich działań naprawczych. Jeśli w firmie brakuje odpowiednich standardów higieny osobistej, warto zwrócić uwagę na ten problem. Możesz zgłosić swoje obawy działowi HR lub przełożonym, aby podjęli działania mające na celu poprawę sytuacji. Podział wśród pracowników i brak wspólnego działania mogą negatywnie wpływać na efektywność i atmosferę w pracy. W takiej sytuacji ważne jest, aby szukać sposobów na budowanie lepszej komunikacji i współpracy między zespołami. Organizowanie spotkań, projektów zespołowych lub szkoleń na temat komunikacji i efektywnego działania może pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Jeśli jesteś przekonany/a, że sytuacja w firmie jest nie do zaakceptowania i nie zmienia się, może warto rozważyć poszukiwanie innych możliwości zawodowych, gdzie Twoje umiejętności i wysiłek będą bardziej doceniane. Praca w zdrowym i satysfakcjonującym środowisku może być kluczowa dla dobrego samopoczucia i sukcesu zawodowego.

Zenon
@Andzia

Witaj. Byłem na rozmowie. Mają wymagania nie adekwatne do wynagrodzenia.Mam staż w tej branży prawie 10lat oraz duże doświadczenie związane z elektromechanika. Oferowanie najniższej krajowej plus system nocny to jakiś żart. Pozdrawiam

Bumbo
@ABC

Maszyny psują się co chwilę. Gdyby naprawiali je specjaliści nie byłoby tyle problemów z nimi

Cien56
@Andzia

To powiedz z kim rozmawiać pracoeem na produkcji i mam doświadczenie 30letnie tak w kontroli jakości. jestem audytorem IATF automotive./dawne ISO TS Z kim rozmawiać daj namiar na człowieka Pozdrawiam Roman Juryk 690841365

Magazynier Ździsio
@Cien56

a uprawnienia na wuzek masz? jak masz to zglos sie na cieciowke i pytaj o zdzisia podejde pogadamy powiem ci co i jak

Tech
@Bumbo

Maszyny nie psuły by się co chwila gdyby operatorki nie pchały łap tam gdzie nie trzeba ile razy byłem świadkiem jak operatorka podczas sprzątania maszyny urywała czujnik czy przerywała obwód bezpieczeństwa bo zapomniała przekręcić kluczyk na serwis a potem cuda na kiju bo program w maszynie gubi kroki nie będę już nawet pisał o tym że nie które operatorki potrafią wsadzić komponent nie odpowiednią strona a później narzekanie że maszyna się psuje i że nikt nie umie ich porządnie naprawić bo prościej narzekać na gościa który naprawia niż skupić się na tym żeby samemu nie generować dodatkowych problemów przecież jak wywalę 5 razy kamerę w ciągu jednej zmiany to nie moja wina tylko wina technika który nie umiem jej dobrze naprawić i maszyny operatorzy zawsze bez winy

Machine directive 2006/42/EC
@Tech

Skoro takie rzeczy da się zrobić, jak opisujesz, to maszyny nie są ergonomiczne. Czyli NIE SPEŁNIAJĄ dyrektywy!

Pracownica
@Andzia

To chyba sie komuś klikło kilka zer za dużo. Na kontroli dziewczyny ze stażem kilkuletnim zarabiają równe 100zł więcej niż operatorzy czyli najniższa ranga. Pracujesz 8h 5 dni w tygodniu i wychodzisz na najniższą krajową. Żeby zarobić 3300-max 3500 musisz robić dodatkowe nadgodziny w soboty. Ja po pierwszej wypłacie poszłam na l4 i szukałam nowej pracy bo to są kpiny. Nic co przedstawiają na rozmowie kwalifikacyjnej czy szkoleniach nie przekłada się na realia. Poza tym atmosfera jest chora naprawdę. Te stare pracownice tylko sie trzymają firmy, poza nimi rotacja jest kosmiczna. W miesiącu są zawsze 2 grupy nowych osób przyjmowane po 30 a nawet 50 jednorazowo i każdy ucieka po próbnym a często i przed. Ogólnie Każdy dla każdego fajny, pomocny, miły i Każdy kazdego podpieprza do kierownictwa... naprawdę to jest chore miejsce i (usunięte przez administratora) za 3 tysiące w takiej atmosferze cały tydzień jest abstrakcją.

romanjuryk@gmail.com
@Andzia

Ja chciałem się zatrudnić a mam duże doświadczenie z silnikami poza tym jestem mechanikiem maszyn i Elektronikiem nikt ze mną nie rozmawiał a Pani na bramie powiedziała że na zaklad nie wejdę bo tylko wszystko załatwia się mailem.. To niech zatrudnia robotów narzekają ze ludzie wyłączają maszyny i psują je takie widziałem komentarze.. Chętnie bym popracował ale nikt że mną nie rozmawia a aplikowałem 4razy.. Pozdrawiam Roman Juryk 690 841 365

Miśka
@Andzia

Kontroler jakości ma w tym momencie więcej 50 zł od operatora więc za tą robotę co się tam odwala to się nie opłaca bo z 20 nadgodzinami 4 tysiące może zarobisz oni nie rozumieją ze bez kontroli firma by nie produkowała i nie było by zarobków dla firmy na żadnym produkowanym tam motorze a co za tym idzie firma by upadła już dawno i że naprawdę powinni docenić pracownika z kontroli druga sprawa w życiu tam żaden kontroler tyle nie ma chcą zachęcić i tyle a dadzą Ci 4400 brutto i to by było na tyle

@Taki sobie pracownik

Dokładnie tak jest liderka jedna nie robi nic siedzi na laptopie całe dnie nie robi pomiarów chyba że już jakiś inżynier ma problem to wtedy łaskawie zmierzy nie wiem za co oni jej płacą ... lepiej rozłożyć tą pensje miedzy dziewczynami bo mam wrażenie ze człowiek się nieraz bardziej poratuje zwykłymi pracowanikami z KJ niż liderem bo są bardziej decyzyjne i szybciej reagują

Dejv

Dlaczego nie ma dodatku zmianowego ? Jest tylko znikomy dodatek do godzinn nocnych około 100zł. To praktycznie go nie widać.. Czujemy nie sprawiedliwość względem pracowników co pracują tylko na 1zm. Spią sobie w nocy gdy my pracujemy. A jednak po tych nocnych zmianach człowiek jest znacznie mocniej eksploatowany.

Dejv

To na co czekasz? :) Wiekszość osób ucieka ze zmian lub zapiera się rękoma i nogami wypowiedzeniem jeśli będzie musiało praciwać na nocki. Szczególnie na tych nowych liniach.

Centuś

Witam. Jak wygląda transport pracowników z okolic Krakowa (jeśli w ogóle takowy jest) Czy ktoś jeździ z Krakowa do Mabuchi ze zmiany „B”? Pytam bo wygląda na to, że rozpocznę przygodę z tą firmą :)

Kaloryfer
@Centuś

Nie ma niestety transportu spod Krakowa, jedynie spod Tarnowa

Try
@Centuś

To jest niestety kolejny problem tej firmy, ludzie z trasy z Tarnowa zaoszczedza dużo kasy na dojazdach a wcale jakieś orly z tego transportu nie korzystają, a z innych miast transportu nie ma i nieprędko będzie. A zgadnijcie kto pierwszy przyjdzie po podwyżki. Cały autobus z Tarnowa.

To ja nie za bardzo rozumiem, w takim razie sugierujecie, że nie ma co się wzorować za bardzo widełkami zarobkowymi w ogłoszeniu bo i tak wychodzi inaczej? Interesuje mnie oferta dla Specjalisty ds. Zakupów Materiałowych. Doświadczenie mam, angielski mam, wyższe mam. To ile w takim razie mogę się spodziewać? Oczywiście tak realnie? Multisport, pakiet medyczny? Macie coś takiego?

jkj

Jeśli chodzi o widełki to nie wiem. A odnośnie multisportu i pakietu medycznego, to tak wszystko jest z tych rzeczy

Jan

Cudów nie oczekuj, bo tu można umieć 5 języków, ale jak nie umiesz się podlizywać to nigdy nie dostaniesz ani awansu ani podwyżki nawet o 100 zł.

Renia
@jkj

Multisport nie jest za darmo.

Pytanie czy firma uczciwie podejdzie do kwestii kwot podwyżek,podkreślam wszystkich pracowników po 1.01.2023 r

Zuzi

Ja pracuje prawie 2 lata, ani jednego dnia L4, urlopu za 2022 i 2023 zostało mi jeszcze kilkanaście dni i nigdy nie dostałam ani podwyżki ani premii ani nic. Wykształcenie wyższe, angielski i Excel biegle, zadania zawsze wykonane na czas, mnóstwo nerwów zjedzonych żeby coś usprawnić i po co to. To bardzo demotywuje do pracy i nikt ponad kadrą zarządzającą kto czyta te komentarze nigdy się tym nie zainteresuje.

xyz

Obserwuje te opinie o firmie już jakiś czas, mój znajomy pracuje w tej firmie i jest tak jak tu osoby opisują, ja pracuje w konkurencyjnej firmie w Niepołomicach, ludzie też narzekają na pracę w tej firmie, ale uważam że w Nidecu pracuje się 100 razy lepiej , nie ma takich problemów, Wigilia (obiad) pracowniczy organizowany przez firmę, nie ma problemów z wyjściem do toalety, co dwie godziny przychodzi lider lub operator i staje na stanowisku za ciebie a ty idziesz do toalety. W kazdej pracy sa osoby z ktorymi bedzie sie gorzej dogadywac , mysle ze w kazdej firmie tak jest Podwyżki są, teraz operatorzy dostali dość duża podwyżkę od stycznia, transport jest , busy, za bilet płaci się śmieszne pieniądze. Zastanawiałam się nad przeniesieniem do mabuchi, bliżej do domu, ale jednak pozostanę , a was zapraszam do konkurencji w Niepołomicach

Kejti
@xyz

Nie popełniaj tego błędu. Przyjdziesz do Mabuchi dostaniesz najniższą krajową, a dalej to kwestia układów, a nie Twoich umiejętności, więc możesz być mega pracowita, ani jednego dnia l4 a i tak nigdy na nic nie zasłużysz.

Jestem zrezygnowany i zażenowany, dostaje 100 złotych więcej od zwykłych operatorów jako ustawiacz (czyli od najniższej krajowej)... kierownik nie potrafi aneksów rozdać, tylko wysyła liderki w purpurowych czapkach żeby nie patrzeć na ten bezlitosny wzrok kiedy pracownik zobaczy ile faktycznie zarabia brutto. Po zapytaniu cię mój drogi kierowniku, czy jesteś w stanie coś zaradzić w kadrach, ewentualnie faktycznie powalczyć o stawkę dla setterów/kontrolerów po prostu mówisz - nie da się i gestem swoich rąk powodujesz że mi opadają ręce i szczęka.

Jeżeli wam zarobki nie odpowiadają to są dwa wyjścia albo się zwolnić albo zrobić strajk, zatrzymać produkcję. Gdzie są związki zawodowe, rada pracownicza?

@pracownik

Aby zmienić podejście firmy i walczyć o premię czy podwyżki potrzebne są związki zawodowe rada pracownicza nic nie zmieni.

Strajkujący

To kiedy zaczynamy ten strajk?

Roman

Właśnie tak też się zastanawiam po co Ci team leaderzy tam są? Chłopcy i dziewczyny na posiłki żeby świecić oczami? Dział o którym piszesz stworzył stanowiska i nic to nie wniosło na plus, ale dla nich kasa leci.

Roman Juryk

Dzięń dobry kilkakrotnie pisałem do tej firmy i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi narzekają ze ukraińcy niszczą maszyny teraz szukają technika zarobki dobre ale to tylko dla tych co tam siedzą mam bardzo duże doświadczenie w tej branży bo pracowałem i wykonywałem silniki od mikro do dużych 4,5V 12v 48 v 220 v jestem inżynierem mechanikiem po PK z długoletnim doświadczenie i byłem zatrudniony w zakładzie o zatrudnieniu 6000pracowaników. Sprawdż mnie kontakt 690841365dobrego dnia

VMB
@Roman Juryk

Czlowieku, daj sobie spokój z ta firmą. Ogłoszenia i rozmowy wstępne a rzeczywistość to 2 rożne światy i to od początku tej firmy w Polsce. Zarobki podane w ogłoszeniu możesz śmiało podzielić przez 2 to wtedy będzie realnie. Gdyby firma namiętnie nie kasowała nieprzychylnych a prawdziwych komentarzy i wstawiała co chwilę komentarze pochwalne to by tu nawet pies z kulawą nogą nie chciał pracować. Posłuchaj głosu ludzi którzy tu pracują lub pracowali. Sam kiedyś też się skusiłem tymi niby dużymi możliwościami rozwoju i zmieniłem pracę. Nie wiem jakim cudem wytrzymałem tutaj kilkanaście miesięcy, lecz w końcu powiedziałem dosyć i przy pierwszej możliwej okazji uciekłem z tego obozu. Ogólnie stracony czas jeżeli chodzi o rozwòj zawodowy i nigdy więcej nie chciałbym w tego typu firmie pracować, nawet za tą mityczną dychę.

Tomi
@VMB

Niestety wszystko potwierdzam, stara czasu. Ludzie są bardzo nierówno traktowani. Jeden ma dzieci i może chodzić na jedną zmianę a drugi na tym samym stanowisku, siedząc obok musi chodzić na 3. Więc z czego to firmo wynika, może ktoś odpowie?

Podwyżki to jest jakaś kpina,po ponad dwóch latach pracy, gdzie zdobyłem doswiadczenie, szkole nowych pracowników ,pracuje na całej linii, na dzień dzisiejszy zarabiam tyle co pracownik który przyszedł 1 stycznia, czyli najniższa krajową ,to jest tak przykre..... jak jesteśmy traktowani,kierownik z uśmiechem na twarzy mówi,,niestety to nie odemnie zależy,, wymagają normy codzień to większej ,tylko kim?? Jak na lini jest 3 pracowników nowych a reszta to nowi ,co stoją i nic nie kumają ,lub Ukraina co jest u nas na wakacjach, maszyny się psują zacinają,nie rozumieją ze jak jest awaria ,to automatycznie stoi cała linia, ma być norma i koniec,a sam nawet maszyny nie potrafi uruchomić. Firma ,,międzynarodowa,,szczycącą się popularnoscią ,że i w radiu, i wszędzie, mająca pracowników za ,,roboli tanią siłę roboczą ,gdzie zarobki to najniższa,a krajowa a premia kwartalna to 150zl,nie ma żadnych dodatków ,a rotacja pracowników to jak zyje 40 lat tak w życiu nie widziałem,(usunięte przez administratora)nie wolno rozmawiać ,po lini trzeba biegać, za chwilę będzie toaleta na czas. Wstyd że pracuje w takiej firmie co żeby iść na wigilię firmową trzeba opłacic gości z Wietnamu ,po to żeby mogli pić do upadłego.Nie szanują ludzi jeszcze sie łudziłem że może sie coś zmieni od nowego roku,ale chyba na gorsze..Trzeba przez jakiś czas jeszcze zaparkować w tym błocie ,, bo firmy też nie stać na pożadny parking,, składać cv i uciekać.

Zostaw merytoryczną opinię o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. - Bochnia

• Jak się pracuje w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 294.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 137, z czego 15 to opinie pozytywne, 70 to opinie negatywne, a 52 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
4.7/5 Na podstawie 698 ocen.
  • Wadowicka 3 lok. 231
    30-347 Bochnia
  • NIP: 6762519867 REGON: 366266970 KRS: 0000656716

Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.