Opinie o Venska Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Venska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Venska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż drewna, materiałów budowlanych i sanitarnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Venska Sp. z o.o. w Gdańsk

Venska Sp. z o.o. wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Pracuj.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Serwisant.

Czy w Venska Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Anna Nowy wpis

Najczęściej oferujemy trzymiesięczną umowę na okres próbny, a po tym okresie, jeśli pracownik wykazuje zaangażowanie, wspiera zespół, jest aktywny i skuteczny w wykonywaniu swoich obowiązków, proponujemy umowę o pracę na czas określony. Warto zaznaczyć że, warunki zatrudnienia ustalamy z każdym indywidualnie i powyższa zasada nie musi być regułą.

Jaka jest stawka początkowa w Venska Sp. z o.o.? 24 lutego na Pracuj.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Serwisant.

Marta Nowy wpis

Stawka początkowa zawsze zależy od doświadczenia, umiejętności oraz stanowiska. Zarobki w naszej firmie są na dobrym poziomie. Pracownicy mogą także liczyć na premie uznaniowe.

Czy firma Venska Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Oczywiście! Jako firma ze skandynawskim podejściem stawiamy na równość - wszyscy są równie ważni a zdanie każdego pracownika jest brane pod uwagę. Wszyscy mówimy sobie po imieniu i nie ma dystansu pomiędzy kadrą kierowniczą a pracownikami na innych stanowiskach. Ma to odzwierciedlenie również w wynagrodzeniach, ponieważ u nas wszyscy zarabiają godnie i są zatrudnieni na UOP. Wynagrodzenie zależy od wykonywanej pracy, a przede wszystkim od doświadczenia i umiejętności - płeć nie ma tutaj żadnego znaczenia!

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Venska Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Młodszy specjalista / Młodsza specjalistka ds. administracyjno - operacyjnych?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Basia

Na jakie zarobki można liczyć w dziale administracyjno-księgowym?

Peter
@Basia

Wszystko zależy od doświadczenia i umiejętności, ale widełki to 3-5 tys. na rękę.

Pracujesz w firmie Venska Sp. z o.o. na B2B? Czy Twoim zdaniem to się opłaca?

Zdecydowana większość osób pracuje u nas na UOP, ale jeśli ktoś chce B2B to firma daje taką możliwość. Ja chciałem, bo akurat dla mnie jest to opłacalne, ale to jest kwestia indywidualna.

Na jakie wsparcie w Venska Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

AM

Kobiety w ciąży mogą liczyć na pełne wsparcie zarówno pracodawcy jak i współpracowników. Osobiście pracowałam do siódmego miesiąca ciąży bo bardzo dobrze się czułam i zależało mi na wprowadzeniu osoby, która miała przejąć moje obowiązki na czas nieobecności. W tym czasie wszystkie moje sugestie czy potrzeby były spełniane. Co ważniejsze, dostałam również pełne wsparcie po powrocie do pracy, co się bardzo rzadko zdarza. Venska to wyjątkowa firma, która dba o swoich pracowników, a to w obecnych, korporacyjnych, czasach rzecz dość niespotykana.

Dominika
@AM

No to mega jak jest pełne wsparcie dla kobiet w ciąży. A jakie konkretnie wsparcie otrzymałaś po powrocie? Rozwiniesz?

@Dominika

Mam tu na myśli mój spokój, że miejsce pracy na mnie czeka, poza tym kontakt z przełożonymi, kadrami, ustalenie nowych warunków pracy. Wszystko razem.

Dominika
@AM

Spokój jest bardzo ważny. A jakie były nowe warunki współpracy? Otrzymałaś wyższą pensję?

@Dominika

Teraz, na moją prośbę, jestem zatrudniona na pół etatu i mam trochę inny zakres obowiązków więc ciężko jest to porównywać. Mogę jednak potwierdzić, że jestem bardzo zadowolona i nie znam innego takiego pracodawcy, który dba o pracowników jak jest u nas.

Gabriela
@AM

I poważnie nie było żadnego problemu z takimi zmianami? Musieli kogoś nowego wziąć?

@Gabriela

Poważnie nie było :) Najważniejsza jest szczerość, zawsze starałam się bardzo skrupulatnie wykonywać moje zadania i pracodawca to docenił. Dlatego, zanim zaczęłam planować ciążę, poinformowałam o moich zamiarach, znalazłam dziewczynę na moje miejsce, wyszkoliłam ją i wtedy sama czułam się spokojna, że moi klienci będą zaopiekowani jak będę na zwolnieniu.

Weronika
@AM

A moge jeszcze zapytać, ile pracowałaś w firmie przed ciążą? :)

@Weronika

Zanim zaszłam w ciążę pracowałam w firmie trzy lata.

Jak wyglądał proces rekrutacyjny w firmie Venska Sp. z o.o. na stanowisko Specjalista ds. Eksportu? Podziel się swoją opinią.

Patrycja

Cały proces rekrutacji był bardzo starannie i profesjonalnie przygotowany. Wcześniej nie spodziewałam się, że rozmowa potrwa aż tyle, a spędziłam w biurze Venska aż 3 godziny. Bardzo podobało mi się, że rozmowa była w pełni skupiona na moim rozwoju kariery i wspólnych oczekiwaniach. To w późniejszym czasie zdecydowanie ułatwiło mi podjęcie decyzji. Cieszę się, że pracodawca sprawdził też moje umiejętności na każdym polu. Praktyczne ćwiczenia czy test językowy można było w spokoju wykonać w swoim własnym tempie. Podczas rozmowy poznałam też kilku współpracowników i zobaczyłam biuro. Chętnie poszłabym na tę rozmowę jeszcze raz.

Maja
@Patrycja

A możesz coś opowiedzieć na czym polegały te praktyczne ćwiczenia i co mniej więcej było na tym teście językowym? :-)

Paulina

Proces rekrutacyjny w firmie Venska oceniam bardzo pozytywnie. Zdecydowanym plusem jest możliwość poznania zespołu kierowniczego, który zarówno chętnie i wyczerpująco odpowiada na wszelkie pytania ze strony kandydata, jak i sam, poprzez rozmowę z kandydatem, od pierwszych minut stopniowo wprowadza w realia oferowanej pracy. Także zadania w ramach pracy samodzielnej dla kandydata były przemyślane, i w dużej mierze umożliwiały "wczucie się" w rolę. Jestem również pod ogromnym wrażeniem transparentności, w jakiej przebiegła cała rekrutacja.

Patrycja
@Maja

Ćwiczenia praktyczne obejmowały podstawową wiedzę na temat pakietu MS Office (głównie programu Excel), inne ćwiczenia wyłaniające sposób pracy i działania w grupie jak i rodzaj osobowości, a także test językowy podzielony na część ustną i pisemną. Ogólnie testu jak i ćwiczeń zdecydowanie nie trzeba się obawiać, gdyż po spełnieniu założeń poziomu języka wynikającego z zasad rekrutacji każdy kandydat jest w stanie wypełnić test bez najmniejszego problemu :)

Czy w Venska Sp. z o.o. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Raczej nie stosujemy takich praktyk, ale jesteśmy elastyczną firmą i wszystko jest do dogadania. Zależy nam na tym by obie strony były zadowolone.

Gabriela
@Marta

A tak właściwie to czemu nie? Czy to dla firmy jest problematyczne pod względem jakiejś płynności finansowej czy przez takie dzielenie wypłat są jakieś problemy związane z księgowością?

@Gabriela

Nie stosujemy takich praktyk, ponieważ nie zdarzyło się żeby ktoś z pracowników miał taką potrzebę. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, to na pewno to rozważymy i sprawdzimy, czy nie ma ewentualnych przeszkód administracyjnych.

Czy w firmie Venska Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Ola

Tak, w naszej firmie prowadzone są regularne szkolenia, zarówno produktowe jak i sprzedażowe. Mamy w naszym zespole kierownika ds. szkoleń. Aleksandra dba o to by każdy pracownik czuł się pewnie w swoich obowiązkach oraz zajmuje się szkoleniem nowych pracowników. Oprócz tego Aleksandra organizuje szkolenia dla pracowników z dłuższym stażem z tematów, które wymają uzupełnia lub z nowych produktów. Dodatkowo Venska oferuje szkolenia prowadzone przez firmę zewnętrzną mające na celu rozwój pracowników.

Jaki jest wkład kierownictwa Venska Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Cały zespół kierowniczy stara się by atmosfera wśród pracowników była jak najlepsza. Nasza współpraca w dużej mierze opiera się na zaufaniu i wzajemnej pomocy. Działamy razem - jak prawdziwy zespół. Nad bieżącymi sprawami, czy ewentualnymi wyzwaniami czuwa nasza team leaderka Agata, a w razie gdy sprawa wymaga bardziej kompleksowego rozwiązania, można się poradzić całego kierownictwa. U nas wszyscy są równi i pracownicy chętnie konsultują się z kolegami z wyższych stanowisk. Nawet biuro Prezesa jest zawsze otwarte :)

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Venska Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Proces rekrutacji przebiega bardzo sprawnie. Na podstawie przesłanych CV wybierani są kandydaci pasujący do stanowiska. Następnie zapraszani są na rozmowę z kierownictwem. W przypadku stanowisk, które wymagają znajomości języka obcego sprawdzane są również umiejętności językowe podczas takiej rozmowy. Następnie informujemy kandydata telefonicznie, czy pomyślnie przeszedł rekrutacje.

Na jakie benefity można liczyć w Venska Sp. z o.o.?

Asia

Każdy pracownik zatrudniony w Venska otrzymuje prywatną opiekę zdrowotną. Jest także możliwość korzystania z karty Multisport (pracodawca pokrywa połowę kosztów). Dodatkowo każdy z pracowników posiada telefon służbowy, a podczas pandemii każdy pracownik otrzymał sprzęt potrzebny do pracy zdalnej (laptopy, monitory, drukarki itd.). Venska zapewnia swoim pracownikom także nietypowe benefity jak masaże w biurze, czy możliwość wypożyczenia firmowego kampera lub łodzi. Jest też możliwość otrzymania służbowego samochodu (opcja dla pracowników z dłuższym stażem pracy).

Czy Venska Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Venska zawsze daje możliwości rozwoju, dlatego studenci są u nas mile widziani. Chętnie przyjmujemy studentów na praktyki, a jeśli praktykant się sprawdzi oferowana jest mu praca w elastycznym wymiarze godzin. Studentów zatrudniamy również do pomocy w udziale w targach międzynarodowych.

Czy Venska Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Venska oferuje elastyczne możliwości w kwestiach zatrudnienia. Dobre i długotrwałe relacji to podstawa w firmie, dlatego też większość osób jest zatrudnionych na umowę o pracę. Pracownikowi, który w trakcie okresu próbnego wykazuje zaangażowanie, wspiera zespół, jest aktywny i dobrze odnajduje się w powierzonych zadaniach, oferowana jest umowa o pracę.

Czy dyżury międzyświąteczne w Venska Sp. z o.o. obstawiają najmłodszymi stażem?

Urlop w dni międzyświąteczne zespół dogaduje wewnętrznie, tak by odpowiednia ilość osób została w biurze. Jest to sprawiedliwy podział i długość stażu nie ma tutaj znaczenia. Wedle firmowego zwyczaju Wigilia jest dniem wolnym dla wszystkich pracowników, a w tym roku dodatkowo był do wyboru jeden dzień wolny przed lub po Świętach.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Venska Sp. z o.o.?

Aleksandra Kuźniewska

Firma Venska oferuje elastyczne możliwości w kwestiach zatrudnienia. Zależy nam na dobrej, długotrwałej relacji z pracownikiem, firma charakteryzuje się małą rotacją wewnątrz zespołu. Pracownikowi, który w trakcie okresu próbnego wykazuje zaangażowanie, wspiera zespół, jest aktywny i dobrze odnajduje się w powierzonych zadaniach, oferowana jest umowa o pracę.

Iza

Na jakim poziomie trzeba mieć język szwedzki? Przeczytałam ze da się go rozwinąć czy to prawda ?

Aleksandra Kuźniewska
@Iza

Wymagany poziom języka to C1/C2 czyli pełna komunikatywność językowa w mowie i piśmie. Chodzi głównie o to by mieć ogólną płynność w posługiwaniu się językiem szwedzkim, prowadzić swobodnie rozmowę na różnorodne tematy. Jeśli chodzi o słownictwo specjalistyczne, to tutaj bez obaw. Każdy z pracowników przechodzi na początku szkolenie produktowe, zarówno w języku polskim jak i szwedzkim. Dzięki temu konkretne słówka z nomenklatury budowlanej stają się regularną bazą używaną na co dzień.

Firma Venska to bardzo dobry pracodawca. Praca w firmie pozwoliła mi na zdobycie nowych umiejętności i rozwój oraz wykorzystanie znajomości języka szwedzkiego w praktyce. Świetne szefostwo, które dba o potrzeby swoich pracowników, tworząc atmosferę zaufania i wsparcia. Nowym pracownikom zapewnia się ciekawe szkolenia ułatwiające wdrożenie się w sposób pracy firmy, a z czasem również możliwość wyjazdów na targi i delegacje. Praca w młodym, energicznym i przyjaznym zespole. Polecam!

Alina

Firma Venska to bardzo rzetelny pracodawca. Zespół tworzą ludzie z pozytywną i młodzieńczą energią, a szefostwo dobrze wie, jak traktować swoich pracowników. Podczas mojej pracy w firmie miałam okazję zobaczyć świetną współpracę oraz troskę i zaufanie, jakimi obdarza się podwładnych. Jest to przedsiębiorstwo o bardzo skandynawskim charakterze i to się czuje od samego początku. Z pewnością każdy, kto chciałby tutaj pracować, otrzyma szansę na rozwinięcie swoich umiejętności językowych, interpersonalnych oraz organizacyjnych - a to wszystko w przyjaznej atmosferze. Venska kładzie duży nacisk na indywidualne możliwości i potrzeby pracownika, dużo czasu i cierpliwości poświęca się nowicjuszom (sama nie miałam poczucia zagubienia albo zdezorientowania, od razu stałam się członkiem zespołu). Z czasem przychodzi szansa na liczne szkolenia, wyjazdy, targi i konferencje więc kwalifikacje podnosi się tutaj non stop. Sumienność, otwartość, innowacyjność to dodatkowe atuty Venska. Z czystym sumieniem polecam firmę!

Zostaw merytoryczną opinię o Venska Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Venska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Venska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Venska Sp. z o.o.
  • Al. Grunwaldzka 163