Opinie o Sweco Engineering Sp. z o.o. w Kraków Wielicka 30

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Sweco Engineering Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Sweco Engineering Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sweco Engineering Sp. z o.o. w Kraków Wielicka 30

Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Czy w Sweco Engineering Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Jak długo trwa proces awansu w Sweco Engineering Sp. z o.o.?

OkoPrezesa Nowy wpis

Oj dłuuuuugo. Ale wystarczy powiedzieć, że rezygnujesz z pracy i idziesz z wypowiedzeniem najlepiej do zarządu. Usłyszysz że jesteś bezcenny oraz niezastąpiony - awans i podwyżka na 100%. Tak to działa. To samo z podwyżką, ten kto przyjdzie - dostanie a ten kto się boi to (usunięte przez administratora) poprostu i tyle. ????

Czy jest ktoś w stanie przedstawić mniej więcej zarobki w Sweco na dzień dzisiejszy czyli 2023 rok? Stanowiska głównie asystenci projektanta lub projektanci. Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz i jeżeli ktoś by chciał coś wiecej opowiedziec to byloby super :)

Niedoszły pracownik
@Kandydat

Jakiś czas temu zaproponowano mi pensję na poziomie poniżej 4000 brutto jako asystentowi, bez możliwości podwyżki przez pierwsze 15 miesięcy. Raczej są lepsze firmy dla inżynierów, polecam jedynie studentom na pierwszą pracę

zdziwiony Nowy wpis
@Niedoszły pracownik

praca za niecale 3tys na reke w 2023 roku po nielatwych studiach to kpina. omijac z daleka ta firemke.

Ktoś

Zarobki w sweco są śmieszne, widocznie polski inżynier musi utrzymać swoich zachodnich kolegów ze Szwecji, zarabia się tyle miesięcznie, że ludzie bez wykształcenia potrafią więcej zarobić, a że oczywiście jest tajemnica to nikt nie może zweryfikowć siatki płac. Nie polecam , strata czasu ,ani rozwoju ani atmosfery ani pieniędzy.

Paulina
@Ktoś

Ale chyba każdy zna swoje płace, bo je dostaje na konto... Co rozumiesz przez "śmieszne"?

@Paulina

@Paulina, podejrzewam że @Ktoś miał na myśli zarobki w Sweco w odniesieniu do realiów rynku i tego co oferuje konkurencja. Sweco nie jest w tej kwestii liderem, ani nawet nie jest blisko podium. Może się wydawać, że czasy, kiedy zarobki tutaj były konkurencyjne i faktycznie mogły przyciągnąć i zatrzymać pracownika, bezpowrotnie minęły wraz połączeniem spółek i przekazaniem władzy do Poznania. Potwierdza to exodus pracowników do innych krakowskich firm działających w branży, który miał miejsce na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

@świadomy

A gdzieś w jakimś zbiorczym miejscu są może uporządkowane tego typu dane jeśli chodzi o średnie wynagrodzenia w firmach? Tak żeby dla porównania móc sobie zerknąć czy raczej samemu trzeba się dokopywać do tych informacji?

@Maria

Niestety w naszym kochanym kraju dane o zarobkach nie sa upubliczniane. I to ile kto zarabia jest wielką tajemnicą. Z kolei dane podawane na stronach są zwykle zaniżone, zeby pracodawca miał podkładke, że przecież oferta wpisuje się w realia rynkowe. Najlepszym źródłem jest własne doświadczenie i informacje od innych pracowników. Jeśli chodzi o zarobki w branży projektowej dzisiaj to minimum 5tys na rękę dla asystenta i jakos tysiąc więcej dla projektanta z uprawnieniami. Każda kwota poniżej tej sumy to niestety mało.

@świadomy

Dziwne, że nie są. To prawnie nie jest regulowane tylko kultura Polaków do tego doprowadziła? Szkoda, bo przez to na własną rękę trzeba wszystkiego szukać i analizować co i jak. Myślisz, że gdyby kandydaci mieli do tego lepszy wgląd to raz wybieraliby całkowicie inaczej niż dotychczas jeśli chodzi o firmy a dwa całkowicie polityka stawkowa zmieniłaby się w firmach na korzystniejszą dla pracownika?

@Maria

Jestem o tym w 100% przekonany.

Halina
@świadomy

W takim razie czy pracownicy u was narzekają na to czy to tylko takie gdybanie?

@Halina

a co tu gdybać? kto bardziej rozsądny szuka gdzie indziej i po prostu przy nadarzającej się okazji odchodzi. na szczęście żadna firma nie ma monopolu na swoje usługi a rynek inżynierów jest tak wydrenowany, że dla fachowca w swojej dziedzinie znalezienie pracy w branży nie powinno stanowić żadnego problemu zwłaszcza w dobie pracy zdalnej gdzie nie trzeba szukać tylko na własnym podwórku

Kamila
@świadomy

A to o jakich stanowiskach dokładnie mowa że zdalnie też można?

@Kamila

jeśli twoja praca polega na projektowaniu i używasz do tego wyłącznie komputera i monitora, to na logikę, tą samą pracę możesz wykonać z każdego miejsca na ziemii i biuro ci do tego nie potrzebne. zwłaszcza jeśli wspolpracujesz z ludzmi ktorzy są za granicą, bo dla nich to nie ma rożnicy. kwestia porozumienia się z pracodawcą. mamy 21 wiek i internet. biura powoli odchodzą do lamusa. ale pracodawcy mają ogromny opór zeby to zrozumiec i sie z tym pogodzic. w biurze tez mozna się obijać. etyka pracy zalezy od pracownika. w sweco są osoby ktore calkiem niezle radza sobie w nic nierobieniu mimo ze caly dzien siedza w biurze. niektorzy nawet nie wiedza jaki maja zakres obowiazkow i jak widac wszystkim jest to na reke.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Sweco Engineering Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
ocews

Niestety na pewnym etapie mojej kariery przyszło mi pracować w krakowskim oddziale Sweco. Okresu tego nie wspominam zbyt dobrze. W skrócie - (usunięte przez administratora) w ładnym nowoczesnym opakowaniu. Kadra starych projektantów, którym wydaje się, że nic nie muszą już robić bo mają od tego ludzi, a jak im coś nie pasuje to grożą, że idą do domu i więcej nie wrócą (dziecinada). Oczywiście zero szkolenia, wskazówek, treningów, a wymagania co do pracy jakby to asystent był osobą prowadzącą projekt. Do tego osoby bez żadnego doświadczenia i umiejętności ulokowane na stanowiskach kierowniczych tylko dlatego, że już chwilę tam siedzą. Ponadto podejście męskiej części kadry do kobiet to materiał na film. Ciągłe żarciki o podtekście seksualnym i niewybredne komentarze na pewno nie stanowią przyjaznego środowiska do pracy. Co do samej pracy to pomimo zagranicznej marki to w środku polskie piekiełko. Zarobki słabe, problemy z umową na czas nieokreślony, używany sprzęt który już powoli przestaje wyrabiać w pogoni za najnowszymi technologiami, wszystko robione jak najniższym kosztem bo firma skupia się głównie na polskich projektach, stąd też stawki nie są konkurencyjne. A jako, że polskie projekty to i terminy wiecznie na wczoraj i nadgodziny, za które nie zapłacą, a odebrać też nie ma kiedy. Ponadto problemy z dostaniem urlopu, nawet krótkiego, a jeśli już jakimś cudem się uda to telefony od przełożonego na prywatny numer i pytania odnośnie projektu na porządku dziennym. NIE POLECAM.

@ocews

Pracuje w Sweco juz jakis czas i kompletnie nie moge sie zgodzić z tym co pisze „ocews”. Moze pracuje w innym dziale wiec cieżko jest mi wypowiadać sie za cały oddział, ale od znajomych z innych departamentow rownież nie słyszałem podobnych opinii ;) - kadra starych projektantów - nie miałem nigdy problemów z uzyskaniem od nich pomocy itp (tacy starzy tez nie są ;)) - szkolenia? No ja miałem gdy potrzebowałem - żarciki z podtekstem seksualnym? Jestem facetem wiec nie doświadczyłem. Ale jeśli ty tak to takie sprawy zgłasza sie od razu, a nie po odejściu. - umowę na czas nie określony dostałem po roku. Czy to późno? - sprzet? Wszystko działa. Gdy potrzebowałem szybszego laptopa to go dostałem. Wiec tez nie rozumiem. - firma skupia sie na polskich projektach - No raczej skupia sie na zagranicznych wiec z tym podpunktem tez sie nie zgadzam… moze z drogówki jestes/bylas bo tam chyba dość duzo polskich projektów? - nigdy nie miałem problemu z urlopem gdy go potrzebowałem i nigdy nikt do mnie nie dzwonił w dniu wolnym (chyba ze umówić sie na piwo na wieczór ;)) - zarobki sa takie jakie każdy sobie wynegocjował i z tego co sie orientuje to raczej lepsze niz w porównywalnych firmach tego typu w krk. Na pewno pracowałaś w Sweco?

ocews

nie chce wracać do sprawy bo na szczęście mam to już za sobą, ale krótko odniosę się do twoich wypowiedzi: - tak, starzy projektanci zachowywali się jakby robili łaskę, że cokolwiek robią, gdzie w praktyce niewiele robili, tylko zrzucali większość pracy na asystentów. niestety w Polsce nadal panuje przekonanie, że asystent ma prowadzić projekt, a projektant jest od wydawania poleceń bo już w życiu sie orobił i w każdej chwili może rzucić wszystko i wyjść. - szkolenia, masz na mysli BHP?? - żarty o podtekscie seksualnym wypadałoby zostawić bez komentarza bo takie zachowania w ogóle nie powinny mieć miejsca, ale jeśli uważasz, że to normalne zachowanie, które wystarczy zgłosić to gratuluje rozumu. poza tym, skąd masz pewność, że nie były zgłaszane, może były, tylko nikt się tym zbytnio nie przejął? albo po prostu komuś było wstyd? to nie takie proste facecie - umowa na czas określony tylko potwierdza niestabilność firmy. nieważne czy po roku czy po dwóch dostaniesz nową na czas nieokreślony. ważne, że w momencie zatrudnienia nie wiesz czy firma traktuje cie poważnie bo nie wie co będzie dalej. - uff najważniejsze że działał sprzęt, bo w innym razie nie wiem? hmmm, nie mógłbyś pracować? - no widzisz, a do mnie dzwonili. i to nie na piwo tylko w sprawie pracy. - co do zarobków to orientujesz się źle. podsumowując, to że Ty czegoś nie widziałeś lub w Twoim przypadku było inaczej to nie znaczy, że to nie istnieje lub nie jest prawdą. powodzenia w życiu!

@ocews

To i ja znow odniose sie krotko do twojej odpowiedzi: ad 1 - ja ze "starymi" projektantami nie mialem nigdy problemow. Ale moze dobrze trafilem, albo ty trafilas zle. ad 2 - nie, nie mam na mysli szkolenia BHP. Mam na mysli inne szkolenia czy to z oblugi jakiegos oprogramowania, czy cos innego. Mialem i nigdy nie bylo problemu ze zorganiozwaniem czegos gdy potrzebowalem. ad 3 - tutaj nikt poza tobą tego problemu nie zalatwi. Jesli sprawa jest zamiatana pod dywan to uderzasz do wyzszej instancji, nawet do Poznania. ad 4 - tego nie rozumiem. Oczekujesz umowy na czas nieokreslony od pierwszego dnia pracy? Nikt tak w Polsce nie robi. Umowa na rok, a pozniej na czas nieokreslony to standard w tym kraju i nie widze w tym nic zlego. Sweco nie odstaje tu od reszty w zadnym stopniu. ad 5 - tego punktu tez nie rozumiem. Sprzet dziala jak nalezy, jak nie dziala jest wymieniany. W czym problem? ad 6 - co do zarobkow to wydaje mi sie jednak ze orientuje sie bardzo dobrze ;) Moja stawka jest ok. Nie bronie tej firmy w 100% bo kazdy pracodawca ma swoje plusy i minusy. Ale pracowałem juz w wielu miejscach i wg mnie w Sweco Krk jest naprawde ok.

świadomy

haha. dawno nic mnie tak nie rozbawiło. chłopie, umowa na czas nieokreślony jest standardem i zawsze była. w żadnym moim dotychczasowym miejscu pracy nigdy nie zaoferowano mi umowy na czas określony. 3-miesięczny okres probny i potem na czas nieokreślony. powodzenia w staraniu się o kredyt czy cokolwiek. nieważne czy sweco czy jakakolwiek inna firma. jeśli pracodawca nie jest w stanie zaoferować normalnej umowy od razu to znaczy że nie traktuje cie poważnie, tak jak potem w banku czy gdziekolwiek indziej nikt nie potraktuje cie poważnie. chyba że płacą tak dobrze, że mieszkanie czy samochód kupujesz za gotówke. napisz coś jeszcze, proszę, bo dobrze sie czyta te bzdury

Lidia

Widzę że macie konkretną dyskusję ale dostrzegłam tam informacje na której mi bardzo zależy - ocews pisze że na stanowiskach kierowniczych są ludzie tylko przez to że długo pracują - dla mnie super, to oznacza możliwość awansu! Po jakim czasie ci pracownicy zostawali awansowani na kierowników? pojawiają się tam faktycznie możliwości rozwoju i awansu?

@Lidia

Droga Lidio, sytuacja w której ktoś znalazł się na kierowniczym stanowisku tylko dlatego, że długo pracuje jest nieporozumieniem. Takie stanowisko i związany z tym zakres obowiązków powinno zostać powierzone osobie o odpowiednich umiejętnościach oraz kompetencjach, co nie jest równoznaczne ze stażem pracy. Często takie osoby zupełnie nie mają pojęcia o zarządzaniu kapitałem ludzkim i projektami. Niektóre osoby po prostu się do tego nie nadają, mimo, że mogły przepracować w firmie wiele lat i swoją pracę na dotychczasowym stanowisku wykonywały wzorowo. Niestety zarządzanie to zupełnie co innego i wymaga kompletnie innych umiejętności, których nawet po wielu latach pracy niekoniecznie się nabywa.

Dyskusja miała miejsce jakiś czas temu jednak chciałbym dodać coś od siebie odnośnie punktu 5 na temat sprzętu. To prawda że sprzęt jest i działa, jednak nie zgodzę się, że jak należy. Sprzęt jest stary, a jakakolwiek wymiana to tragedia. Pracuje w S od kilku miesięcy - dostałem stary, powolny, wadliwy laptop (który jak poprosiłem o wymianę to dostałem odpowiedz, że mam się cieszyć że w ogóle mam) plus dwa monitory takie nie za nowe (10 lat na bank, ale działają wiec ciesz się, wymiana nie wchodzi w grę). Pozostałe punkty pewnie kwestia działu. W moim wszystko idzie po kosztach i ciagle słyszę, ze jesteśmy nierentowni, a jednak projekty wychodzą na plus. Co do szkoleń - proponowałem odpowiedz „Nie”.

Student

Czy w SWECO można uzyskać wpis dotyczący praktyk potrzebnych do uprawnień projektowych (spec. konstrukcyjno-budowlana)?

Kamila
@Student

O kurczę nie mam pojęcia. A próbowałeś się z nimi bezpośrednio kontaktować w tej sprawie?

Pracownik Sweco
@Student

Nie ma żadnego problemu z wpisem praktyk. W firmie jest bardzo wielu projektantow z uprawnienia

@Pracownik Sweco

I trzeba się mocno postarać o taki wpis czy serdeczny uśmiech wystarczy? ;)

Pracownik Sweco
@Maria

To raczej normalne, że projektant podpisuje praktyki młodszej osobie. Naprawdę nie wymaga to żadnych specjalnych działań.

Zostaw merytoryczną opinię o Sweco Engineering Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sweco Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sweco Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sweco Engineering Sp. z o.o.?

Sweco Engineering Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 7 ocen.

Sweco Engineering Sp. z o.o.