Opinie o Geis Parcel PL Sp. z o.o. w Pieńki Henrykowskie

Geis Parcel PL Sp. z o.o.
counter
3 4 37 5 1
www Nowy wpis
Pracownik

Witam, drogi panie dyrektorze oddziału Tychy ,jeśli w najbliższym czasie osoby prowadzące zmiany i rzekomo ich pomocnicy tzw.''prawe i lewe ręce'' nie zmienią podejścia na właściwe do reszty pracowników ,jeśli dalej pracownicy hali będą wyśmiewani ,traktowani po łebkach ,bez szacunku to przekona się pan że nigdy,ale to nigdy nie będzie na hali pełnej kadry i ludzie będą masowo się zwalniać.Nikt nie będzie dawał się traktować przedmiotowo i jak jakiś ''podczłowiek'' ,zastanówcie się czy chcecie mieć pełną i zgraną kadrę ,czy co chwila nowe twarze,które muszą oczywiście zawitać na zakładzie,musicie je przeszkolić,wysłać na badania,umowa ,ubranie robocze itp,itd. i po chwili pracy człowiek widzi jak jest traktowany i z miejsca rezygnuje ,nikt nie będzie się poniżał i pójdzie do innego pracodawcy ,gdzie będą go traktować z szacunkiem i właściwym podejściem,proszę to przemyśleć i jak najszybciej podjąć działania,które poprawią w/w problemy i całą nie miła atmosferę jaka tam panuje.( Proszę dać odpowedz w komentarzu ,tylko szczerą ) Pozdrawiamy.

Honorata Nowy wpis
@www

Mam nadzieję, że dostaniesz odpowiedź, mimo, że minęło już trochę czasu od Twojego zapytania. Tak się składa, że ja też mam pytanie - do Ciebie. Wcześniej było tu zamieszanie i chciałabym wiedzieć, czy oddział Geis w Sosnowcu-Pieńkach wciąż istnieje? Były komentarze, jakoby spółka nie istniała.

Pytanie
 Pytanie

Jakie wartości są cenione w Geis Parcel PL Sp. z o.o.?

pajac
@Pytanie

juz nie ma tej społki, pytnie bezsensu

Paweł Nowy wpis
@pajac

Jak to nie ma. Na stronie firmy nie ma o tym żadnych informacji, a pracownicy nadal wypowiadają się na forum o zatrudnieniu. Możesz to wyjaśnić?

Słowian Nowy wpis
@Paweł

Na jakiej stronie firmy Geis Parcel nie ma informacji? Na geisparcel.pl ? Jest taka strona? Gdybym prowadził portal, albo dla niego pracował, który chwali się ostatnio wielką liczbą odwiedzin i komentarzy, to sprawdzałbym lepiej i dokładniej to, co i na temat jakiej firmy za chwilę napiszę, albo jakie pytanie zadam. Warto by się najpierw zorientować na tym co się dzieje na rynku w danej branży, zanim zada się standardowe pytanie, bo można wyjść na "nieogara" ;-)

Pytanie
 Pytanie

Jak długo trwa proces awansu w Geis Parcel PL Sp. z o.o.?

Odpowiedz
@Pytanie

Tak samo długo jak w każdej innej firmie, adekwatnie do tego jak długo jesteś w stanie wchodzić komuś w d.. . i nadawać na innych pracowników. W tej firmie twoje kompetencje nigdy nie miały znaczenia.

pracuj.pl

Czy ktoś z obecnych pracowników, byłych, może podać powód zrezygnowania firmy Geis że świadczenia usług kurierskich? Konkretny powód a nie jakieś dyrdymały.

signor jan
@pracuj.pl

Nierentowny produkt, cały czas na minusie, właściciele cały czas dokładali. Ile można?

Kalkulator
@pracuj.pl

Kasa! Policz sobie 50 tysięcy paczek dziennie razy może 12 złotych razy dni w miesiącu i zobacz czy wyżywisz z tego firmę z trzydziestoma oddziałami pewnie tysiącem kurierów i coś koło 300 pracowników. Jak to możliwe że tylko 50 tysięcy paczek? To jest pytanie uwaga nie do handlu tyko do pracowników operacji. Acha, nie odpowiedzą bo już ich nie ma. Jeden został jak ktoś wcześniej napisał. Albo to jest za karę albo przygotowują się do rozwalenia drugiej paletowej firmy.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 987 144
  2. olx.pl 3 551 040
  3. pracuj.pl 3 393 576
  4. jooble.org 3 374 784
Michał

I to by było na tyle tej firemki! Słusznie to twór o którym trzeba szybko zapomnieć. Kiedy Parcel zniknie stąd? Tak samo szybko jak zniknął ze strony Geisa. Karma wraca frajerzy!!

Zdziwienie
@Michał

Geis Parcel zwolnił wszystkich czyli ponad trzysta osób. A (usunięte przez administratora) paraduje sobie po korytarzach wyluzowany i zadowolony. Jego nie zwolnili. Typ nie ma honoru. Ciekawe co ma jeszcze do roboty i ile ta robota jeszcze kosztuje. Pewnie przejdzie do palet ale w paletach przecież nikt z nim nie chce pracować. Zarząd jest ślepy??

Michał
@Zdziwienie

nie wiem o czym mówisz, czy tam o kim w sumie nie moja sprawa, ważne że firma nie będzie świadczyła już usług kurierskich, bo każdym razem zamawiając coś w internetach, miałem tylko nadzieje że geis mi jej nie doręczy, bo zawsze był problem. Takich ludzi zatrudniali i karma do nich wróciła

Zdziwienie
@Michał

Karma? Większość ma już pewnie nową pracę w konkurencji a na odchodne z tego co słychać niezłą kasę dostali . Teraz ci sami ludzie będą cię obsługiwać w innych firmach gdzie będziesz zamawiać paczki. Jeżeli będzie źle to będziesz wiedzieć dlaczego, jeżeli dobrze to znaczy że mogą działać normalnie a jeżeli tal to dla czego nie robili normalnie w Geis a to może znaczyć że Pan Dyrektor o którym mowa wyżej nie potrafił tymi ludźmi zarządzać a jednak został. I o to mi i chyba nie tylko mi chodzi.

Maria
@Michał

Na stronie internetowej firmy Geis Parcel PL Sp. z o.o. nadal można znaleźć aktualne oferty pracy: http://praca.geis.pl/oferty-pracy/ Rozumiem, że firma rezygnuje jedynie ze świadczenia usług kurierskich, jednak nadal będzie funkcjonować? Polecacie pracę w tej firmie?

Michał
@Maria

Maria, dużo się słyszy o ewentualnym "sprzedaniu" palet, więc jeśli miałbym komuś polecić pracę, to napewno nie w Geis.

Nocny Motyl
@Michał

Od kogo się słyszy? Kierowcy, przewoźnicy, byli pracownicy paczki? :-) :-) Jakieś bardziej wiarygodne źródło tej "sensacji"? ;-) I pytanie podstawowe kto chciałby kupić i po co?

kurier upsa

Parcel przegrał "grę o paczkę" na Polskim rynku, czas zwijać manatki i ostatni gasi światło. Nigdy nie miałem dobrego zdania na temat firmy w której pracowałem jako kurier, traktowani jak bydło, zero szacunku dla nas i dla naszej pracy. Na magazynach i w biurach towarzystwo wzajemnej adoracji. https://logistyka.rp.pl/logistyka-kontraktowa/3458-gra-w-paczki-coraz-trudniejsza-konkurencja-jest-mordercza?utm_source=rp&utm_medium=teaser_redirect

Maria
@kurier upsa

Rozumiem, że w pracy mają miejsce różne sytuacje, czy wyjaśnisz mi dlaczego mając złe zdanie na temat pracodawcy, zdecydowałeś się na zatrudnienie? Może jednak widziałeś też jakieś pozytywy? Firma nadal będzie działać na rynku, jednak bez usług kurierskich. Twój komentarz może być przydatny dla innych.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Janusz
@Maria

O czym ty mówisz, parcel się zawija a to była (jeszcze jest) osobna firma zbudowana na podwalinach kexa, z tymi samymi pracownikami, zarządem itd.. A to że razem pracowali w biurach, magazynach o niczym nie świadczy. Żegnaj Parcel i krzyżyk na drogę.

AA

Same zle opinie, a jo mam bardzo dobre zdanie na temat firmy. Przełożony pozwalał na dużo, sporo sfobody w pracy, właściwie nic się nie działo. I napić się można było w pracy, spóźnianie na porządku dziennym, konczyles szles do domu. Wypłata na czas to najważniejsze. Pozdro magazyn. AA dla kumatych

kondor
@AA

wykazałeś się "sporą inteligencją" swoim wpisem. Wiesz czym grozi jak Cię złapią pijanego w pracy, mówiąc formalnie: pod wpływem alkoholu? Dziecko zmądrzej.

Święty Anioł

jak to mówią konkurencja nie śpi! za samo siedzenie, palenie papierosków, picie kawki i grzanie (usunięte przez administratora) nie płacą! Przyszedł czas rozliczenia drogie dzieci! Brawo dla zarządu spółki, firma nierentowna, ze sporym długiem kapitału, nie da się odbudować czegoś co już dawno powinno zostać zakopane!

Wojciech
@Święty Anioł

Faktycznie, w internecie możemy znaleźć informacje, że firma Geis Parcel PL Sp. z o.o. od 31 sierpnia 2019 nie będzie już świadczyła usług kurierskich, jeden z artykułów na ten temat dostępny jest tutaj: http://www.logistyczny.com/aktualnosci/glos-z-rynku/item/4704-nie-bedzie-kurierow-firmy-geis. Nie jest jednak prawdą to, co sugerujesz w swoim wpisie, firma ta nadal będzie świadczyła usługi takie jak transport drogowy, morski oraz lotniczy, z tą różnicą, że już bez usług paczkowych/kurierskich. Określenia, których użyłeś wobec tej firmy są naprawdę nie w porządku, chciałbym Ci przypomnieć, że jest to forum publiczne, a więc dostępne dla każdego, nikt nie ma prawa nikogo obrażać. Pamiętaj, że serwis może usuwać takie wpisy, jako że są niezgodne z regulaminem. Chciałbym Cię zapytać czy masz jakieś doświadczenie związane z tą firmą, z którego wynika taka, a nie inna ocena?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
majki
@Wojciech

Swięty Anioł dobrze prawi. Parcel to osobny NIP był więc nic złego nie mówi. Jak słyszę, że oni mają w ofercie morski i lotniczy to mi się sama buzia uśmiecha z politowania. Oni mysleli ze zrobią furorę w Polsce na podstawie tego, że dosyć dobrze weszli do Czech i na Słowację. Tylko porównajcie proszę te kraje geograficznie. Polska jednak trochę większa więc logistyka to większe wyzwanie. Generalnie palety też zostaną shandlowane bo jakby to zamknęli to pełna amatorka, tyle kasy umoczone.

Święty Anioł
@Wojciech

Ja zawszę głoszę prawdę! Temat dotyczy Geis Parcel PL Sp. z o.o. firmy spółki Geis PL Sp. z o.o, to w dalszym ciągu dwie oddzielne firmy! czyli masz rację, firma Geis PL Sp. z o.o. dalej będzie świadczyła usługi takie jak transport drogowy, morski oraz lotniczy Czy ktoś to neguje i podważa!? ba, czy ja kogoś obraziłem! Głoszę prawdę Wojciechu! Czy prawda boli!? Nie musisz się z nią godzić, ale zaakceptować! To moja opinia "jeszcze" pracownika Geis Parcel PL Sp. z o.o który podobnie jak Ty Wojciechu dostał wypowiedzenie!

były pracownik Geis

Pracowałem w Firmie Geis od początku jej obecnosci na rynku polskim. Sposób zarządzania oraz podejście do pracowników to jedna wielka porażka. Nikomu nie polecam tego pracodawcy. Zarządzanie ocierające się o mobing. Menadżerowie pożal się boże. Brak jasnych celów , brak zwrotnych opinii dotyczących wykonywanej pracy. Bardzo duża rotacja. Zapraszają ludzi, żeby rozmawiać o podwyżkach a na spotkaniu wręczają wypowiedzenia. Dział HR to nieporozumienie, zamiast reprezentować interesy pracowników jego część flirtuje z kadrą zarządzającą, donosząc na skargi pracowników. Odradzam szczerze podjęcie pracy w w/w Firmie.

Cały czas praconik Geis
@były pracownik Geis

Kolego Szanowny, Mieszać i knuć to trzeba "umić" :-) 1. "Zarządzanie ocierające się o mobing" (Mobbing? W Geis? Pracowałeś tam w ogóle? ;-) 2. "Zapraszają ludzi, żeby rozmawiać o podwyżkach a na spotkaniu wręczają wypowiedzenia" - rozumiem, że zażądałeś podwyżki a Geis nie zgodził się na pewną kwotę - więc sam odszedłeś? Ta firma ma to do siebie, że jak idziesz po podwyżkę, to zawsze coś dostaniesz. Uwierz mi - też pracuję od początku. Chyba, że jesteś totalnym słabiakiem a podwyżkę chcesz tylko dlatego, że "istniejesz" ;-) 3. HR nie reprezentuje interesów pracowników?? - Ty naprawdę pracowałeś w tej firmie? Porównaj sobie - skoro pracowałeś "od początku jej obecności na rynku polskim" (naprawdę? od 2013?) to sobie porównaj "wtedy" i "dzisiaj" 4. Rotacja? Też niezłe! :-) Daj spokój :-) :-)

Były pracownik....
@Cały czas praconik Geis

Mam nadzieję że szanowny Kolega w dalszym ciągu zakochany jest fwirmie Geis. W dalszym ciągu uważasz , że HR walczy o interesy pracowników :) Jak można było coś takiego popsuć. Kadra zarządzająca to jedna wielka porażka. Szkoda tylko ludzi.......

Marek
@Były pracownik....

a Kolega "Były pracownik" jakie miasto reprezentowałeś że dochodziło tam "niby" do takich skandali, chętnie też dowiem się jaki dział, napewno Handlowy ? pozdrawiam Marek były Handlowiec

GEJS

Informacja Prasowa Geis kończy działalność kurierską w Polsce Spedycja i transport drogowy, oraz morski i lotniczy, jak również logistyka kontraktowa kontynuują rozwój i działalność na polskim rynku. Bad Neustadt / Stryków, 25 lipca 2019r Z dniem 31 sierpnia 2019r. jedna ze spółek Grupy Geis - Geis Parcel PL Sp. z.o.o., aktywna w Polsce na rynku usług paczkowych i kurierskich, zakończy swoją działalność operacyjną. Podczas gdy pozostałe usługi logistyczne świadczone przez Grupę Geis w Polsce: transport drogowy, lotniczy i morski oraz logistyka kontraktowa, odnotowują silny wzrost, usługi kurierskie nie osiągnęły, mimo intensywnych starań, oczekiwanych pozytywnych rezultatów. Zasoby i środki, jakie byłyby potrzebne do uzdrowienia produktu paczkowego, będą użyte i zainwestowane w dalszy rozwój i umocnienie pozostałych usług logistycznych oferowanych w Polsce przez Grupę Geis. Struktura i zasoby obecne w Geis Parcel PL zostaną – w miarę możliwości i potrzeb – zintegrowane w ramach pozostałych spółek Grupy Geis w Polsce Spedycja i Transport Drogowy: Wzrost w Polsce o ponad 30% Grupa Geis jest aktywna w Polsce od 2006 roku. Poprzez liczne przejęcia firma zbudowała efektywną sieć logistyczną umożliwiającą oferowanie szerokiej palety usług logistycznych i kompleksową obsługę Klientów. „Świadczone przez nas usługi spedycji krajowej i międzynarodowej charakteryzowały się w ostatnich latach wzrostem na poziomie 30% rok do roku. W tym obszarze naszej działalności odnotowujemy bardzo pozytywny rozwój” podkreślają Hans-Georg Geis i Wolfgang Geis, właściciele zarządzający Grupy Geis. „Również w zakresie logistyki kontraktowej i spedycji lotniczo-morskiej rozwój jest zadowalający” – dodają. W przyszłości pozostałe spółki Grupy Geis: Geis PL sp. z o.o oraz Geis Cargo International sp. z o.o. będą nadal - w oparciu o własną zintegrowaną krajową i międzynarodową sieć logistyczną, - świadczyć i rozwijać już dziś oferowane przez siebie kompleksowe usługi logistyczne: drobnicowy i cało-pojazdowy transport drogowy, logistykę kontraktową oraz spedycję lotniczą i morską. O Grupie Geis Grupa Geis z siedzibą we frankońskim Bad Neustadt, od czasu swojego powstania w 1948 roku, rozwinęła się w globalnego dostawcę kompleksowych usług logistycznych, zatrudniającego w Europie ponad 6800 pracowników. Posiadająca na ternie Europy 136 oddziałów, zarządzana przez właścicieli Grupa Geis, oferuje sowim Klientom kompletną paletę zintegrowanych usług logistycznych. Do głównych obszarów działalności Grupy Geis należą: transport drogowy (dystrybucja paczek i palet, przewozy cało-pojazdowe i częściowe), logistyka (logistyka magazynowania i produkcja opakowań) oraz usługi transportu morskiego i lotniczego (Air & Sea) a także specjalne projekty logistyczne.

Beata

W dniu 23.07.2019 cały dział sprzedaży w Geis Parcel dostał wypowiedzenia. Potwierdzona informacja. Reszta pracowników z Parcel - czeka ich podobny los. Dział paczek zwija się z rynku polskiego - z końcem sierpnia podobno klienci już nie będą mogli nadawać paczek. Dział cargo (palet) podobno zostaje, ale są pogłoski i plotki, które mówią, że zostaną sprzedani. Plotki i pogłoski z rynku, od klientów i wewnątrz firmy z końca roku 2018 się zaczynają powoli potwierdzać. Spotkał ich los TBA i Siódemki. Dział paczek tak naprawdę przez te klika lat się nie rozwijał, stali w miejscu więc teoretycznie decyzja słuszna. Dział cargo (palet) rozwija się z roku na rok, ale co ich czeka? zobaczymy

Beata
@Beata

Aktualizacja: klienci otrzymują już meile z tą informacją !!!

Porządek i Szczerość

Brawo dla Administratora Portalu za szybką reakcję i założenie właściwej firmy pod właściwym adresem. Właśnie tutaj można się "wyzwierzać" na usługi kurierskie firmy Geis Parcel PL chociaż nie temu ten portal służy, ale UŻYTKOWNICY wiedzą lepiej ;-)

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Jurgen

Szkoda, że nikt nie znajdzie chwili żeby napisać coś o pracy. ludzie szukają opinii pracowników!

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Administrator

Czekamy cały czas na nowe wieści od Was! Każda wypowiedź się liczy! Co wiecie o pracy w firmie Geis Parcel PL Sp. z o.o. w miejscowości Pieńki Henrykowskie?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna

Zostaw merytoryczną opinię o Geis Parcel PL Sp. z o.o. - Pieńki Henrykowskie

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 987 144
  2. olx.pl 3 551 040
  3. pracuj.pl 3 393 576
  4. jooble.org 3 374 784
Geis Parcel PL Sp. z o.o.
3/5 Na podstawie 4 ocen.
Geis Parcel PL Sp. z o.o.