Opinie o GMV Innovating Solutions Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy GMV Innovating Solutions Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie GMV Innovating Solutions Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GMV Innovating Solutions Sp. z o.o. w Warszawa

Czy GMV Innovating Solutions Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Administrator Nowy wpis

Czy zarobki oferowane przez GMV Innovating Solutions Sp. z o.o. są adekwatne do zakresu obowiązków?

pylek Nowy wpis

Tak. Na wczesnych etapach kariery można liczyć na 2-3x średniej krajowej. W tym roku z powodu inflacji dostaliśmy podwyżki 15-25%. Podwyżka co roku zależy od jakości twojej pracy.

Krzysztof

Nadal rozmowa o pracę taka szczegółowa i oparta tylko na CV czy zmieniło się i będę mógł luźno porozmawiać z rekruterką? Ktoś był ostatnio i może podzielić się doświadczeniami? Wszystkie etapy można przejść online czy jednak spotkanie stacjonarne jest obowiązkowe?

emkas Nowy wpis
@Krzysztof

Teraz już raczej stacjonarnie.

Jak często w GMV Innovating Solutions Sp. z o.o. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 12 lipca na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Klłooooo

Jeśli trafisz pod skrzydła Tej Pani (polecam komentarz To nie ja z bodajże 12.07), to nie licz na żadne merytoryczne i czeste.

Izabela
@Klłooooo

Czemu? Nie obchodzą jej zbytnio pracownicy którymi ma koordynować? A reszta jest ok? :)

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Inżynier/ka ds. przetwarzania sygnałów w firmie GMV Innovating Solutions Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Nie ja

Firma zatrudniająca głównie młodych, skowidianizowanych lewaków (niestety ci nieliczni starsi, też nie używali za bardzo rozumu w tym zakresie). Jak się nie wpiszesz w ten sam rytm wyznawanych "wartości" i ośmielisz się, nawet w kulturalny i rzeczowy sposób ujawnić odmienność w myśleniu, współpracownicy "zjedzą" cię żywcem. To tylko wierzchołek góry lodowej z pracy w okresie minionej pseudo-pandemii (start pracy i przebieg w okresie ściśle plandemicznym). To tytułem wstępu. Moje osobiste spostrzeżenia, będą dotyczyć zakresu pracy w 95% zdalnej, ściśle z obszaru ogólno-adminitracyjnego i współpracy z JEDNĄ osobą, jedyną, delegującą zadania w trakcie trwania zatrudnienia i wdrażającą do pracy. I choć podczas rozm.rekrt. miałaobyc to stanowisko wsparcia zespołu (ogólnie obiecywała gruszki na wierzbie) - tak nie było. Pani (żaden PM, tylko szeregowy pracownik), po kilku miesiącach pracy, okazała się być osobą wysoce niekomunikatywną (przez 8h pracy w biurze w jednym pokoju, potrafiła cały czas milczec, przy czym z innymi rozmawiała normalnie i życzliwie), traktowała mnie, jak powietrze, zlecała prace najniższych lotów (wsz. jednak chętnie wykonywałam),poziom wiedzy managerskiej, szczególnie w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim na słabiuteńkim, marnym poziomie....Z tego, co wywnioskowałam, byłam jej królikiem dośw. Pani, jak post factum zrozumiałam, celowo nie wdrażała mnie we wszystkie aspekty pracy (spotkania online z klientem i PM'ami "wspieranego działu, pomijanie w meilach, a także większości spraw dot. obsługiwanych przeze mnie konsultantów, uniemożliwianie codziennego używania jęz. ang. - jestem filologiem ang., mówię biegle w tym jez. więcej dowiedziałam się o sprawach pracowych, podczas jej urlopu aniżeli "normalnie"), wydawanie poprzez komunikator pracowy(platforma Teams) niezrozumiałych poleceń, ciągłe wytykanie błędów (w jej głowie urojonych)i czepianie się mojej pracy, postawa: domyśl się, o co mi teraz chodzi, a nawet, jak się domyślałam i wykonywałam jej polecenia, tak, czy siak ciągle było to niewystarczająco dobre. miała szczęście, ze byłam cierpliwa i już na początku nie zgłosiłam tego Jej przełożonemu.(który nie będąc w Wawie na codzień z niczego nie zdaje sobie sprawy, ceniąc oczywiście jej profesjonalizm.....:( ).. Dalej: wszechobecne kolesiostwo w biurze, a szczególnie zażyłe stosunki z HRówką (nomen omen osobą BARDZO nieprzyjazną, złośliwą, kompletnie nie nadającą się na stanowisko HRowe, piastowane w tej firmie, o zgrozo, mającą codzienny kontakt z pracownikami,).....z góry przekreślające obiektywność w kontaktach służbowych. Kiedy, jakieś 1,5mies. przed wygaśnięciem umowy zapytałam o kolejne jej przedłużenie stwierdziła, ze jeszcze jest na to czas czas, a, jak się potem okazało już kilka tyg. wcześniej na pewnym pracowym portalu internetowym wisiała oferta pracy na łudząco podobne stanowisko do mojego...czyli doskonale wiedziała, ze nie będą jej przedłużać (i tak szukałabym innej pracy, bo nie możliwym by było wrócić na pełny etat do biura i z kimś takim przebywać 8h dziennie/codziennie). Jej stanowisko jest jak przysłowiowe "życie w Madrycie", bycie "jak pączek w maśle" - szef siedzi w Hiszpanii, nikt Jej nie pilnuje, HR jest jej best friend, prace zaczyna od ok 10, wychodzi na ile chce, nikomu nie musi się tłumaczyć z tego, co robi.. Zdarzały się sytuacje, ze nie informowała mnie o dniu wolnym i tylko z Jej statusu na Teams ogarniałam, ze akurat tego dnia nie pracuje. Nie miałam prawa głosu, bo, podczas rozmów rocznych (przy ostatniej była jej psia HRówka - super "obiektywnie" było) i tak wszystkie moje komentarze, prośby o zmiany tego, czy tamtego, spełzały na niczym, bo dla niej byłam tylko pionkiem, a nie pełnowartościowym pracownikiem... Ogólnie, można było nabawić się depresji, cieszę się, że to już jest za mną. Wisienka na torcie, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, miała miejsce ostat. dnia pracy, kiedy miałam zdać sprzęt firmowy w biurze (o której, wiedziała doskonale, bo była w cc korespondencji). Przybyłam na umówioną godzinę, zostawiłam komputer i poszłam po swoich kilka drobiazgów do "naszego" pokoju, patrzę; a jej biurko puste, zwiała do którejś salki konferencyjnej, aby tam się skryć (niejednokrotnie tak robiła w biurze, żebym nie słyszała, z kim ma spotkanie online)...jakąś godzinę później, myśląc, ze już pojechałam wyszła przed budynek i paliła, a tu surpise, właśnie ja podeszłam do zaparkowanego auta, a ona schowała się tak, żeby jej nie było widać. Noż ,klasa sama w sobie :) HRówka, psiapsiułka, też tego dnia wyparowała :) Wiele jeszcze innych "ciekawych" historii można by przytoczyć, ale po co, mam nadzieje, ze ktoś, kto aplikuje do współpracy z nią , przeczyta to i 2x się zastanowi, czy warto być czyimś (usunięte przez administratora) i nie ważne, na jakim etapie dośw. zawodowego jest się akurat na etapie rekrutacji do wsparcia administracji.

JohnWick

W moim przypadku proces miał dwa etapy - 2h w GMV, a ponieważ się spodobałem, to kolejne 1.5h u klienta. Ale uwaga, na drugi etap czekałem 2 tygodnie i to mimo, że jak usłyszałem "byli bardzo zachwyceni moją osoba". Tutaj opiszę jedynie rozmowę z GMV. Szczerze odradzam jechać na nią do siedziby (jeżeli będą tego wymagać), bo moim zdaniem można ją odbyć w zupełności zdalnie. Zresztą pani z HR będzie sama na Skype. Fakt, jest z Hiszpanii, ale na podstawie dalszego opisu zobaczycie, że rozmowa faktycznie może odbyć się zdalnie. Przejdźmy zatem do jej przebiegu. Podczas rozmowy będą obecne 2 osoby (architekt/tech lead z docelowego zespołu oraz manager z GMV) oraz jedna osoba z HR połączona za pomocą Skype. Cała rozmowa będzie tak naprawdę przebiegać w oparciu o wasze CV. I to dosłownie. Zaczniecie od wykształcenia, a później będziecie się poruszać po kolejnych projektach. W tym czasie osoby techniczne będą notować, a HR będzie wykazywał się niezwykle ciekawymi pytaniami miękkimi: - gdzie się widzisz za rok - gdzie się widzisz za 5 lat (wiem, że kuszące jest w takim momencie odpowiedzieć "na twoim miejscu tylko będę zadać lepsze pytania", ale nie róbcie tego) - z kim lubisz pracować - z kim nie lubisz pracować - przy każdej zmianie pracy oczywiście zapyta o powód - spyta o konflikty i sposób ich rozwiązywania No w skrócie brakuje jedynie pytań o to "jakim warzywem jesteś?", czy "jakie super moce chciałbyś posiadać?". Tutaj uwaga, bo pani nie mówi zbyt biegle po angielsku (już nie chodzi nawet o akcent) i nie jest to subiektywne odczucie. Rozmawiałem bez przeszkód z Brytyjczykami, Amerykanami, Węgrami, Niemcami i nie miałem takich problemów ze zrozumieniem, jak podczas tej rozmowy (złych kombinacji słów używała). Już nawet Hindusa można szybciej zrozumieć. Cóż mogę poradzić, ratujcie się dodatkowymi pytaniami i miejcie na uwadze kontekst rozmowy. Jak już ta straszna część HRowa się skończy, to pani się rozłącza i przechodzi się do konkretnej rozmowy. Szkoda, że nie wygląda ona tak od początku. To trochę tak, jakbyście musieli tam pojechać i opowiedzieć wasze CV, by panowie mogli zanotować interesujące ich szczegóły waszego doświadczenia. Mówiąc krótko, tak się nie robi, bo świadczy to o braku szacunku do drugiej strony. Niemniej, w tej części jest już dużo lepiej i trwa ona maksymalnie 45 minut. Panowie faktycznie zadają konkretne pytania, aby dowiedzieć się więcej o danym działaniu, czy technologii. Nie ma żadnych pytań technicznych, ani testu. Jest czas na pytania z waszej strony. I raczej warto go wykorzystać, bo nie raz może się okazać, że warunki pracy odbiegają od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Byłem tam kierowany przez pośrednika, który mówił mi, że oni pracują krócej niż my i zdaje się, że jest to 38h. Słyszałem też coś o obowiązkowej przerwie 30 minutowej, zatem każdego dnia musicie pracować po 8.5h. Najlepiej zaś, poprosić już na wstępie o draft ewentualnej umowy. Pomoże wam to zaoszczędzić 3.5h rozmów (plus dojazdy). Ja ogólnie nie polecam, w tym czasie można zakończyć 2 procesy w innych firmach, które stosują się do obecnych standardów na lokalnym rynku.

Edward
@JohnWick

Co ostatecznie spowodowało, że nie przyjąłeś tej pracy?

Katarakta
@JohnWick

Odnośnie czasu pracy, to większość pracuje cztery dni po 8,5h a w piątek 6h (na wzór jak pracują Hiszpanie).

Maciej
@Katarakta

Nawet nowo zatrudniony pracownik w firmie GMV Innovating Solutions otrzymuje możliwość pracy w piątek w skróconym czasie? To bardzo ciekawa opcja i szczerze mówiąc jestem zaskoczony tym, co czytam. Fajnie, jak na mój wpis po prostu odpowiesz i uda mi się to właśnie ustalić. Będzie mi miło, jak odpowiesz. Dzięki.

Katarakta
@Maciej

To się tyczy wszystkich pracowników. Nie uważam jednak tego za jakiś plus, bo pon-czw siedzisz 30 min dłużej.

@Katarakta

Nie prawda, skrócony czas pracy nie tyczy się wszystkich pracowników ;)

Daniel

@JohnWick a u tego klienta to jak to wyglądało?

Radek

A jak firma działa w sytuacji kiedy mamy dużo zachorowań? Czy wprowadzili zmiany w rekrutacji?

Zostaw merytoryczną opinię o GMV Innovating Solutions Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w GMV Innovating Solutions Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GMV Innovating Solutions Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

GMV Innovating Solutions Sp. z o.o.
  • Hrubieszowska 2
    01-209 Warszawa

GMV Innovating Solutions Sp. z o.o.