opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

Ingka Business Service Center

Profil oficjalny - płatna współpraca

3/5

Na podstawie 146 ocen
Opinie(221)
Dodaj opinię
Aktualności(1)

Opinie(221)

Dodaj opinię
Aktualności(1)
Logo
  • Poznaj nas
  • .
  • Oferty pracy
  • .
  • Benefity
  • .
  • Częste pytania

Poznaj nas

Oferty pracy

Benefity

Częste pytania

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Katowice
  • Łódź
  • Opole
  • Gliwice
  • Częstochowa
  • Sosnowiec
  • Zabrze
  • Bytom
  • Ruda Śląska
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Janki
  • Stare Gajęcice
  • Ładzin
  • Podładzin
  • Podmurowaniec
  • Nowe Gajęcice
  • Łężce Stare
  • Makowiska
  • Patrzyków-Pasieki
  • Dworszowice Kościelne
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Janki
  4. /
  5. Opinie o Ingka Business Service Center Sp. z o.o.

Opinie

Opinie o Ingka Business Service Center Janki PLAC SZWEDZKI 3

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​
WebsiteIconIKEA Retail

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie
Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • 2
    • 3

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o Ingka Business Service Center Sp. z o.o.!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    Ona

    21.10.2022 07:52

    Pracownik

    Wszystko zależy od zespołu do jakiego trafisz. Ja akurat cenię sobie i atmosferę i same zadania są niezbyt wymagające w porównaniu z poprzednimi moimi stanowiskami. Bonusy też w porządku. Ale ta codzienna niepewność związana z transformacją, przez którą nie wiesz czy będziesz tu pracował jeszcze kilka miesięcy, rok a może 2 dobija i odbiera chęć do pracy. Po co masz się starać, uczyć nowych rzeczy, szukać rozwiązań na udoskonalenie procesu, jak za chwilę proces może być odebrany zespołowi, albo cały zespół może być zwolniony? Widać, że wszystko dąży do tego żeby cały bsc zlikwidować i przenieść do Indii więc mimo fajnej pracy nie szukałabym tam zatrudnienia.
    ReviewUserIcon
    Były pracownik

    16.11.2022 21:59

    Były pracownik

    Nie ma!
    ReviewUserIcon
    Tt

    20.12.2022 15:55

    Pracownik

    Nie ma bonus ????
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    21.11.2022 09:31

    Inne

    Czym w Ingka Business Service Center Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?
    ReviewUserIcon
    Korpo standard

    21.11.2022 14:40

    Pracownik

    Z tych, które przychodzą mi do głowy: - Opieka medyczna Medicover - MyBenefit (Multisport) - Bonus na koniec roku finansowego po osiągnięciu celu w organizacji - z tym bywa różnie - Pewnie jakieś macierzyńskie również. - Zniżka pracownicza
    ReviewUserIcon
    Marek

    08.08.2022 16:23

    Były pracownik

    Praca na akord. Źle wspominam, może kiedys napisze czemu bo to aż ręce opadają. Jeśli znacie języki to na stanowisko juniora proście o 4900 zł brutto. I tak nie polecam się w to pchać.
    ReviewUserIcon
    XYZ

    01.10.2022 16:45

    Pracownik

    Wszystko zależy od umowy, jednak ja osobiści pierwszy raz słyszę żeby BSC zatrudniony był ktoś na podstawie akordu. Dotyczy wszyscy pracownicy byli zatrudniani są na umowę o pracę (pracownicy stali) lub umowę zlecenie (stażyści/studenci). W przypadku tej drugiej umowy pracuje się zgodnie z ustaleniami jakie mamy po rozmowie z HR i przełożonymi.
    ReviewUserIcon
    No tak średnio bym powiedział

    29.08.2022 16:36

    Pracownik

    Ja nie podzielam aż tak negatywnych opinii, choć przyznam, że o ile byłam zachwycona na początku pracy, to teraz mój entuzjazm jest o wiele mniejszy. Ale tak naprawdę wszystko zależy od zespołu, do jakiego się aplikuje. Ja byłam bardzo zadowolona z pracy w moim, atmosfera była luźna i przyjazna, ale odkąd pojawiła się nowa Team Leaderka, zaczęło się (nie)słynne rozliczanie co do minuty, reprymendy za pojedyncze kilkuminutowe spóźnienia (na spotkania wewnętrzne, na które większość ludzi i tak ma wywalone, nie żadne poważne meetingi, na których się sprzedaje milionowe kontrakty), rozliczanie z każdego zadania, indagowanie, dlaczego coś nie zostało zrobione (nawet jeżeli nie wypadło z SLA, ergo nie zaniżyło statystyk ani na nic wymiernie nie wpłynęło). Tak więc jak pisałam wcześniej, wszystko zależy od ludzi, na których się trafi. Ogólna atmosfera w firmie wydaje mi się dobra; płaca nie najgorsza, nie najlepsza; bonusy w postaci karty lunchowej, kafeterii benefitów itd. ja akurat bardzo doceniam; 15 minut przerwy na obiad to faktycznie mało, przyzwoicie byłoby dać ludziom pół godziny, tak jak to bywa w nawet mniejszych firmach.
    ReviewUserIcon
    Sasza

    10.08.2022 10:07

    Inne

    Szukam bezposredniego kontaktu z działem HR
    ReviewUserIcon
    Kiedyś to były czasy......

    20.01.2022 12:11

    Były pracownik

    CHAOS to słowo, które ciśnie się na usta obserwując z boku na to, co się dzieje w strukturach tej firmy. Nie pracuję tam już od jakiegoś czasu, jednak na samo wspomnienie mam ciarki. I jak widać nie tylko ja, bo wielka rekrutacja na pracuj.pl mówi sama za siebie. Doświadczone osoby uciekają gdzie (usunięte przez administratora) rośnie, żeby tylko uciec od "grupy trzymającej władzę" czyli ekipy panć + pana szefa, którzy potrafią jedynie słodzić sobie na spotkaniach i opisywać jacy to są wdzięczni, że mogą ze sobą pracować. Klepanie się po plecach idzie im świetnie. A dla pracowników mają tylko coachingowe hasła i okrągłe odpowiedzi. Pracownik zamiast ludzkich godzin pracy, jasno wytyczonych obowiązków i godziwej zapłaty może liczyć jedynie na podziękowania wypisane w prezentacji lub dodatkowe punkty w kafeterii. Przez zamieszanie z tą tajemniczą transformacją są ludzie, którzy pracują w dwóch miejscach jednocześnie, bo nie ma kto robić. Osobom, które coś już umieją dowala się więcej, więcej, więcej, bez większego wytłumaczenia po co i na co, i to nawet gdy nie mają odpowiednich kompetencji by te zadania wykonywać. Siedzisz i klepiesz, a do tej twojej bezmyślnej pracy przypisuje się jakieś ambitne hasła. Na porządku dziennym są dni kiedy siedzi się do 22:00, albo kiedy nie masz nawet jak iść do łazienki. Śmiech na sali.. aha! no i moja ulubiona przerwa na obiad, 15 min..... może zdążysz sobie podgrzać zupę i zjeść kilka łyżek. Jakiekolwiek próby rozmów z TL kończą się kołczowym tekstem typu "jesteśmy w tym razem", a moim osobistym hitem jest "nie wchodź na teams jeśli nie chcesz, żeby Ci przeszkadzali" :D i kit, radź se człowieku :D W niektórych zespołach jest w ogóle jakaś atmosfera prześladowania, jak się coś nie udaje to góra zaraz szuka kozła ofiarnego, widać, że lubi się zwalać winę na jedną osobę i potem dobijać ją już po całości. Warto wspomnieć też o wszechobecnej inwigilacji: jest parę programów, które pracownik musi wypełniać dokładnie CODZIENNIE, co, kiedy i ile zrobił... po to, żeby mierzyć jego wydajność. Pisać kiedy idzie na przerwę, kiedy jest, kiedy go nie ma, często trzeba zgłaszać co się teraz robi. A co najlepsze, w każdym teamie organizowane są specjalne godzinne spotkania nt. tego jak te programy wypełniać :D żebyś czasem nie zaznaczył "meeting" zamiast np. "core", cyrk! Nawet w niedzielę potrafią do ciebie zadzwonić i pytać jak coś zrobić :D co samo za siebie świadczy o poziomie wiedzy innych kolegów z teamu (sam fakt, że ktoś siedzi i klepie w niedzielę, no comment). To smutne, że po kilku latach pracy w takim chaotycznym środowisku człowiek traci pewność siebie, a momentami to chyba nawet godność. Wszyscy są kompletnie wyprani z jakichkolwiek chęci. Nowi ludzie przychodzą i po miesiącu się zwalniają, bo widzą jaki jest bałagan, a benefity w postaci punktów kafeterii lub paczki słodyczy na Wielkanoc nie załatwiają sprawy (szokujące co??). Dobijające środowisko, a jak zaczynałem pracę tam parę lat temu to cieszyłem się, że super trafiłem i mi się udało. Myślałem, że poćwiczę języki i nauczę się jak się pracuje w międzynarodowej firmie. A jak widać ta prestiżowa międzynarodowa firma potrafi jedynie traktować zwykłych ludzi jak roboty i awansować tylko swoje koleżanki, które tańczą tak jak im się zagra :(
    ReviewUserIcon
    Xyz

    07.05.2022 08:59

    Pracownik

    Ale brednie :D
    ReviewUserIcon
    Zuza

    01.07.2022 19:07

    Pracownik

    Niestety to wszystko prawda. Jestem załamana bo na własne życzenie tu przyszłam.
    ReviewUserIcon
    pytanie

    01.12.2021 12:43

    Kandydat

    czy warto tu aplikować? pojawiły się nowe interesujące oferty pracy, ale z komentarzy wynika że jakieś prcesy są przenoszone do Indii.. Jak obecnie to wygląda?
    ReviewUserIcon
    Pisz prawdę!

    28.01.2022 13:45

    Były pracownik

    I pewnie dlatego przeniesiono część AP do Indii? Bo nie ma w planach przenosin?
    ReviewUserIcon
    do Witolda

    16.02.2022 11:20

    Były pracownik

    a czemu niby niepewne? pracownicy z działu finansów dostawali z wyprzedzeniem informację o tym, że ich stanowisko zostaje przeniesione do Indii i proponowana jest odprawa lub też ewentualnie przenosi się do innego działu/
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    01.11.2021 09:18

    Inne

    Czy pracodawca Ingka Business Service Center Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?
    ReviewUserIcon
    Sceptyk

    06.11.2021 20:55

    Były pracownik

    Niestety nie bardzo - pamiętam dość kiepskie morale wynikające z braku bonusa oraz przenosin do Indii wielu procesów. Trudno znaleźć wtedy w sobie motywację. Większość moich znajomych już opuściła BSC.
    ReviewUserIcon
    Ingwar

    01.10.2021 12:28

    Były pracownik

    Hahaha, z taką pompą otwierali nowy budynek a teraz okazuje się, że masa rzeczy idzie do Indii xD Czy ktoś tam myśli w tej firmie? Nie polecam!
    ReviewUserIcon
    Bezsensson

    25.10.2021 20:28

    Były pracownik

    To szalenie przykre bo człowiek tak się starał, dawał z siebie wszystko a potem okazuje się, że stanowisko jest przenoszone lub likwidowane.
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    28.06.2021 11:41

    Inne

    Wiecie, czy Ingka Business Service Center Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?
    ReviewUserIcon
    ziomek

    21.07.2021 21:23

    Pracownik

    Laptop tak, telefonów brak.
    ReviewUserIcon
    Pikaczu

    12.09.2021 00:37

    Pracownik

    Pracy typowo zdalnej lada moment nie bedzie wcale, ewentualnie hybryda. A jak Indie wejda na wszystkie dzialy, a nie jak do tej pory tylko na wybrane, to lapka tez nie bedzie. Dla nikogo w PL.
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    19.03.2021 12:19

    Inne

    Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Ingka Business Service Center Sp. z o.o.?
    ReviewUserIcon
    Adrianoo

    12.09.2021 00:30

    Pracownik

    Wyjazdy? Tak, dla menadzerow, liderow projektow itp. sie zawsze znajda. Imprezy? Tak, kick-off doroczny, pochwalny na czesc matki korporacji, choc teraz pandemia to nie ma szans. Spotkania integracyjne? Tak, ajk najbardziej. Jakies ciekawe miejsca, np piwko nad Warta posrod gimbazy lub ekskluzywne baraboo i przeplacona pizza po sztuce na glowe, jak sie uda. Za drugie piwo placisz sam, ale wazne, ze mozna po pracy z ludzmi z pracy porozmawiac o pracy. Zaiste bezcenne doswiadczenia.
    ReviewUserIcon
    Brak słów

    09.05.2021 11:42

    Kandydat

    Bardzo śmieszna rekrutacja, po kilku rozmowach dostałam maila z informacją, że szukają kandydatów z "innym zestawem cech i doświadczeń ". Każdy czytający ze zrozumieniem (nie koniecznie będący rekruterem) jest w stanie wyczytać z cv kandydata "zestaw doświadczeń" i dopasować je do wymagań na dane stanowisko. Wytrawny rekruter jest też wstanie wyczytać "zestaw cech", które idą za wskazanym w cv doświadczeniem i nie marnuje swojego czasu na rozmowy z kandydatem, który się na dane stanowisko nie nadaje. No, chyba że musi wykazać że coś robi, jakoś pracuje, a tak na prawdę marnuje swój czas w sposób super nieproduktywny, albo jest po prostu nieprofesjonalny. W ogóle, ilość tych pseudo rekruterów w większości ssc jest przerażająco zbędna.
    ReviewUserIcon
    Paweł z Łazarza

    21.02.2021 16:05

    Były pracownik

    Nie wiem skad tyle negatywów. Praca w korpo/shared service to najlepsze co może Ci się zdażyć. Oczywiście trzeba umiec w korpo. Jak to sie mowi - pracuj mądrze a nie ciężko. Zaczynamy dzień od kawusi, później papierosek i dopiero odpalasz kompa i zabierasz się za jakiegos czasochlonnego case'a. Po jakimś czasie go oddajesz kolegą seniora bo to w końcu oni sa seniorami. Czyli grasz, żeby nie wygrać. Kraj się skarży - oo ja takie trudne przypadki miałem, dużo czasu zeszło itd. Dzień mija a ja swoje oddelegowalem. Oczywiscie nie caly czas, trzeba się wykazać czasami żeby podwyżka wpadła. Co Wy nie wiecie jak to sie robi po polsku... Kombinuj! Odszedłem dalej za $$$
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    08.12.2020 09:49

    Inne

    Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Ingka Business Service Center Sp. z o.o.?
    ReviewUserIcon
    Beton

    08.12.2020 11:23

    Pracownik

    To raczej mało prawdopodobne, gdyż wszyscy są rodziną, a rodziny się przecież nie zwalnia, nawet gdy zawali po całości lub gdy nie nadaje się na dane stanowisko. Pozostaje liczyć na czyjś dłuższy urlop. A nawet wtedy nie ma pewności, o ile nie zadajesz się z konkretnymi osobami. Struktura jak w budżetówce ;).
    ReviewUserIcon
    Awans i szkolenia.

    25.01.2021 15:19

    Pracownik

    Zależy co rozumiesz pod pojęciem wyższego stanowiska. W ramach zespołu jest to możliwe - z Juniora możesz stać się Specjalistą, dalej Starszym Specjalistą, a na końcu Ekspertem. Na papierze nie wygląda to źle i przejście z najniższego szczebla do wyższego następuje zazwyczaj po roku z automatu. Kolejne awanse mają już charakter uznaniowy i często są ograniczone budżetem. Stąd też sporą rotacja po spedzeniu 2-3 lat w firmie. Choć zdarzało się, że po ogłoszeniu chęci zmiany pracodawcy, udawało się wynegocjować awans. Co do szkoleń, to na pewno był budżet na dofinansowanie tych językowych, a w ramach zespołów funkcjonowały kompetencyjne, ale w przypadku tych drugich nie znam zasad.
    ReviewUserIcon
    Marek

    05.11.2020 09:06

    Kandydat

    Czy jest jakiś numer lub email żeby skontaktować się bezpośrednio z ich oddziałem w Poznaniu.
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    29.08.2020 10:11

    Inne

    Wiecie może czy w Ingka Business Service Center Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?
    ReviewUserIcon
    Peter

    01.09.2020 23:44

    Pracownik

    Pewnie nie bo sporo stanowisk pewnie będzie likwidowanych - tak słyszałem.
    ReviewUserIcon
    Hans

    01.11.2020 13:52

    Pracownik

    A jednak, nadal szukają i przyjmują stażystów.
    ReviewUserIcon
    Ciekawski

    17.09.2020 18:56

    Kandydat

    Co tam słychać w Business Service Center? Poziom wynagrodzenia znam ale dorobię sobię benefitami albo bonusem rocznym? Warto się do Was przenieść?
    ReviewUserIcon
    Ciekawy

    07.10.2020 19:05

    Kandydat

    Hej dajcie znać co z tymi benefitami o bonusami - jest szansa dołożyć sobie do pensji?
    ReviewUserIcon
    Ghvv

    21.10.2020 09:07

    Pracownik

    Nic sobie nie dorobisz bo bonusa nie ma, a premii kwartalnych itp nigdy nie było. Plus po co chcesz się przenosić do miejsca które i tak zamykają?
    ReviewUserIcon
    Pracowity

    21.07.2020 19:26

    Pracownik

    Hm, jak tam nastroje? Słychać sprzeczne komunikaty - jakie plany w BSC w Poznaniu? Widziałem oferty z włoskim, więc chyba nie jest tak najgorzej? Dostanę tam 4000 na rękę?
    ReviewUserIcon
    Zdolny

    29.07.2020 13:01

    Kandydat

    To ile tam się zarabia? Ktoś coś doradzi? Wiadomo, że pieniądze to jeden z glownych czynników.
    ReviewUserIcon
    Lil

    30.07.2020 15:15

    Były pracownik

    Niżej Barbar pisze o zarobkach, mniej więcej tego można się spodziewać.
    ReviewUserIcon
    Smutny

    09.07.2020 12:08

    Inne

    To prawda z tymi Indiami? IKEA zostaje czy nie? Bo nie wiem czy startować. Proszę o opinie!
    ReviewUserIcon
    Smutny

    14.07.2020 00:16

    Inne

    Ale o czym zostanę poinformowany? Że firma się zwija? Halo! Proszę o szczere info, szukam pracy!
    ReviewUserIcon
    Xxxxx

    17.07.2020 10:57

    Pracownik

    Tak firma się zawija i o tym usłyszysz podczas rozmowy
    ReviewUserIcon
    Barbar

    16.05.2020 17:58

    Inne

    Plusy: atomosera w teamie, bonus (jeśli zostaną zrealizowane cele w danym roku), inne dodatki:multisport, karta prapaid na posiłki, opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, pakiet emerytalny Minusy:monotonia zadań, wynagrodzenie oscylujące w granicach 3000 + roczne podwyżki w zależności od budżetu i opinii Tl na temat twojej pracy, brak możliwości awansu
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w Ingka Business Service Center?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - Ingka Business Service Center Sp. z o.o.

    PLAC SZWEDZKI 3 05-090 Janki

    NIP:5272625857

    REGON:142358869

    KRS:0000354605

    IKEA Retail
    Branże: Obsługa i wyposażenie biura
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    26.04.2020 14:48

    Inne

    Czy Ingka Business Service Center Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?
    ReviewUserIcon
    Tak i nie.

    27.04.2020 12:46

    Inne

    Teoretycznie pracownik może się stawić pomiędzy 7-10. W praktyce jednak wiele zależy od zespołu, do którego się należy. Niektórzy przełożeni wymagają wcześniejszego przyjścia, zaś w innych jednostkach charakter pracy wymusza zjawienie się w górnym limicie godzinowym.

    Ingka Business Service Center Sp. z o.o.

    23.04.2020 13:49

    Pracodawca

    Aktualność
    Hej!

    W IKEA cenimy otwartą komunikację. Na bieżąco czytamy wszystkie komentarze – konstruktywne informacje zwrotne stanowią dla nas punkt wyjścia do wprowadzania zmian i tworzenia miejsca, w którym każdy z nas dobrze się czuje.

    Zależy nam jednak na tym, abyśmy wspólnie dbali o kulturę wypowiedzi. Merytoryczne komentarze pomagają nam w pełni przeanalizować sytuację, udzielić odpowiedzi lub podjąć stosowne działanie.


    Pamiętaj również, że będąc pracownikiem IKEA, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami bezpośrednio w lokalnym dziale People & Culture. To najlepszy sposób na to, aby porozmawiać o wszelkich wątpliwościach, zadać pytania, które Cię nurtują i rozwiązać wiele kwestii. Wierzymy, że otwarta i szczera rozmowa jest podstawą dobrej współpracy.


    Jeśli jednak wolisz porozmawiać z nami anonimowo, masz też możliwość skorzystania z Telefonu Zaufania w IKEA. Wybierz tę opcję, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

    News image
    ReviewUserIcon
    anonim

    11.04.2020 08:56

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Co się dzieje?!

    13.04.2020 01:33

    Inne

    To prawda czy plotki? Dobrowolne odejście czy zwolnienie? O Boże, co się dzieje?
    ReviewUserIcon
    Ciekawy

    30.01.2020 19:59

    Inne

    Czy to prawda, że otwierają centrum w Indiach i przenoszą tam jakieś procesy? Ktoś potwierdzi głosy o sprzedaży budynku? Czy to ewakuacja z Poznania?
    ReviewUserIcon
    Albert

    08.02.2020 20:09

    Inne

    Czyli wracają tam skąd przyszły? To chyba fatalny sygnał dla poznańskiego centrum?
    ReviewUserIcon
    papa1

    13.02.2020 18:52

    Inne

    całe szczeście udało mi si stamtad w odpowiednim momencie uciec. domyśl się dlaczego usuneli te opinie o indiach. pewnie ze przenoszą tylko z czasem
    ReviewUserIcon
    PORAŻKA

    12.02.2020 17:31

    Inne

    Najgorsza firma w jakiejkolwiek pracowałem !!!! Myśle ze zbieranie truskawek byłaby bardziej odpowiednia dla ludzi niż praca w IKEA ! Jak można tak traktować ludzi ?? Jak można kazać im tak harować za takie marne pieniędze ???? HR z językiem HOLENDERSKIM za 3,8 brutto ??? Hahaha Za takie pieniądze to już praktycznie nikt nie chce robić ???? a szczególnie z językami !! TL w ikea to parodia innych TL z innych firm ZERO KOMPETENCJI ! Zero WIEDZY ! Im więcej sie podlizujesz tym więcej zyskujesz ale ile można . Managerowie ??? Serrio ?? Ich tak nie można nazywać ! Żal mi ludzi którzy jeszcze tam pracują i dają sie tak traktować . A te wszystkie opinie o tej firmę to CZYSTA PRAWDA . CI CO CHCĄ ZACZAC PRACE W IKEA PROSZĘ O PRZECZYTANIE WSZYSTKICH OPONII BO TO NIE KŁAMSTWA ! i ostanie co chciałem dodać to uwaga : N I E P O L E C A M !
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    16.01.2020 14:33

    Inne

    Ciężko jest w systemie 12/12 w Ingka Business Service Center Sp. z o.o.? Ktoś coś?
    ReviewUserIcon
    Odp

    16.01.2020 20:39

    Inne

    Nie pracuje się 12/12.
    ReviewUserIcon
    Były pracownik

    17.12.2019 01:24

    Inne

    Naprawdę kasujecie nieprzychylne opinie? Wstyd, może czas na refleksję dlaczego tyle osób ma tak złą opinię na temat Ikea bsc? Powtórzę moją opinię - niskie pensje, pogarszająca się atmosfera, beznadziejna lokalizacja, zamieszanie z transformacją, nudne i schrmatyczne zadania.
    ReviewUserIcon
    Kiedyś było fajnie...

    22.11.2019 00:19

    Inne

    (usunięte przez administratora) Niestety moje obserwacje potwierdzały wiele zarzutów - dość niskie pensje, zła atmosfera w wielu zespołach, bałagan i niepewność związana z transformacją a teraz doszły informacje o otwarciu centrum w Indiach. Przeprowadzka na Franowo to był beznadziejny pomysł. Nie polecam już już niestety.
    ReviewUserIcon
    Posnanska pyrka

    08.07.2019 20:40

    Inne

    Zacznę od zarobków bo to każdego interesuje najbardziej chociaż może dla managerów z ikea wydaje się to conajmniej szokujące - są przeciętne. Dostaniecie minimum 3 na rękę ale potem już jest zastój. Możecie się starać, być ambitni ale jak to mawiał stonoga ‚nie warto bylo’. Ikea nie przewiduje premi, dodatków lub jakichkolwiek podwyżek w środku roku. Jedynie we wrześniu są to podwyżki inflacyjne rzędu 5%. Rozmowa z TLami o podwyżce to jak próba zrozumienia przez nich pisma runicznego. Nic nie dociera. W kwesti rozwoju? XDDDDD z młodszego klepacza możesz awansować na klepacza a potem na strasznego klepacza a potem pewnie jeszcze klepacza nad klepaczami. Przygotujcie się na monotonnie. Codziennie to samo. Praca dla emerytów. Brak projektów. Brak możliwości zaangażowania się w cokolwiek innego z racji na ograniczona liczbę ludzi w zespołach. Ludzie odchodzą? Nie otwieramy nowego wakatu niestety nie mamy budżetu xddddd szkoda ze pracy nie ubywa w adekwatnym tempie. Zarządzanie zespołem prawie nie istnieje. TL wymigują się od wszystkiego zrzucając swoje obowiązki niżej. Ciagle maja jakieś spotkania. Zero pomocy z ich strony. A niby ‚lead by example’ to jedna z wartości. Nie tutaj. Wszystko stoi na głowie. Jeśli macie wybór to juz lepiej być bezrobotnym niż pracować w tym cyrku. Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Gzik

    03.08.2019 15:07

    Inne

    Może lepiej niech potencjalni kandydaci odpuszcza sobie te firmę chyba ze interesuja ich zarobki pokroju 3k jak się uda i klepanie w kolko tego samego, a do tego przełożeni który maja zerowa kompetencje czy tez wiedzę. Żeby cokolwiek ugrać w tej firmie trzeba tak głęboko wchodzić w tyłek TL ze można przeprowadzić kolonoskopię. Jeśli nie masz swojego zdania i jesteś nijaki odnajdziesz się z pewnością.
    ReviewUserIcon
    zulema

    10.11.2019 00:21

    Inne

    Szczera odpowiedź jest cenna, ale jeśli zostawi się pozytywną to wszyscy sfrustrowani zwyzywają cię od kłamców... Jeśli ktoś szuka wiarygodnych opinii, niech popyta po znajomych i nie sugeruje się tylko tym bagnem, bo tutaj zadowoleni się praktycznie nie zapuszczają. ja trafiłam przez przypadek szukając tel. na recepcję po pracy i do teraz żałuję.
    ReviewUserIcon
    Torcik Daim

    09.10.2019 16:24

    Inne

    Hej, moi Drodzy. Osobiście nie rozumiem opinii, w których głównym słowem-kluczem są stwierdzenia typu : ”Indie”, „uciekajcie”, ":-(", itp... Jeżeli miejsce pracy kojarzy się komuś tylko i wyłącznie z tego typu synonimami, dlaczego nie pójdzie w pierwszej kolejności do swojego przełożonego, managera? Nie potraficie rozmawiać? Boicie się? A może po prostu nie potraficie wziąć spraw w swoje ręce i ponosić konsekwencji swoich działań w tzw. „realu”. Nie jestem managerem, ani team leaderem, ani „lizakiem”, bądź innym wirtualnym "wynalazkiem"… Jestem po prostu sobą i czuję się „na miejscu”, tam, gdzie jestem… Na co dzień zderzam się w pracy z sytuacjami zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi… Nigdzie nie jest idealnie, kiedy każdy z nas wnosi trochę coś innego do danego zespołu; inną osobowość, kompetencje, motywację lub jej brak, itp… Od nas też koleżanki i koledzy czasem odchodzą; szukać nowych szans rozwoju w, lub poza organizacją, nowego otoczenia… Ale w teamie, do którego należę, panuje atmosfera sprzyjająca wyjaśnianiu nieporozumień, atmosfera dialogu… Na rozmowach rocznych / półrocznych zawsze jest okazja, aby poruszyć wszelkie tematy… Powiedzcie zatem choćby wtedy swojemu przełożonemu, a nie tylko kolegom na papierosie, czy w wirtualnym świecie, że macie „Indie”, że jest wam źle, że czujecie, że się nie rozwijacie, że ktoś was lekceważy… Dajcie coś od siebie… Gdyż.. Milczenie nie zawsze jest złotem…
    ReviewUserIcon
    Rybka

    17.10.2019 20:42

    Inne

    Może usuwają bo ludzie piszą jakieś wyssane z palca bzdury. Innych negatywów nie usuwają, wiec jeśli już coś tak, to znaczy, ze to niezgodne z prawda - moja opinia.
    ReviewUserIcon
    Anabel

    10.11.2019 00:06

    Inne

    Wszystko zależy od zespołu na jakiś trafisz. w niektórych rozgrywa się odwieczny dramat,co widać nawet na tym forum, a w innych jest super atmosfera i dobry leader. Firma jest duża i różnie może być.
    ReviewUserIcon
    Uk team

    07.11.2019 10:27

    Inne

    Witam, Czy nadal (usunięte przez administratora)wszystkich kasuje? PS wczorajszy tawn hall dno dna , a osobom z hr sugeruje zeby zaprzestaly pisania tutaj chwalebnych opinii o tej firmie bo i tak wszyscy wiedza ze to wy...
    ReviewUserIcon
    Velvet

    06.11.2019 23:21

    Inne

    W toaletach brakuje papieru, gaśnie światło i kapie na głowę, bardzo stresujące warunki. Nie polecam.
    ReviewUserIcon
    Kartki

    04.09.2019 16:23

    Inne

    Firma, która niegdyś była dobrym wyborem dla pracowników zaczynających w korpo od pewnego czasu stacza się w dół, co potwierdzają coraz gorsze wyniki ankiet pracowników, ale które nie zmieniają nic. Menagerowie sami przyznają, że w kwestii zarobków nie mają zamiaru być w najwyższej stawce, ale średniej więc oscylują one na stanowiskach admin/specjalista 3k na rękę. Na wyższe stanowisko ciężko się dostać, szczególnie w bardziej licznych zespołach. Rozwój osobisty - średni, tzw. treningi to podstawy podstaw, które nie dają faktycznych umiejętności na przyszłość. Można zapomnieć o tak ogłaszanych elastycznych godzinach pracy, bo i tak trzeba zostawać żeby odbierać telefony z kraju no i serwis jest dawany do godziny 17.00 (HR) więc i tak do tych godzin trzeba zostawać. TL nie wiedzą co robią, całe dnie spędzają na spotkaniach, umiejętności ludzkie są na kiepskim poziomie - nie potrafią rozmawiać ze swoimi podwładnymi ani przekazywać im feedbacku. Podwyżki są raz do roku, we wrześniu, ale na poziomie 400-500zł brutto, o podwyżce w ciągu roku czy premii za dobrą pracę nie ma mowy. Firma w trakcie tak zwanej transformacji, o której "nikt nic nie wie", od roku nie mówi się pracownikom jakie konkretne zmiany będą przeprowadzone ale patrząc na sklepy IKEA i ilość zwolnionych tam pracowników, nie przyniesie nic dobrego do BSC. Jest to praca, w której odechciewa się pracować wydatniej i lepiej, bo i tak nie zostanie się za to nagrodzonym, a wręcz przeciwnie, pracy przybywa, a benefity są zmniejszane. Dodatkowo biuro, które miało być nowoczesne ma ciągłe problemy z cieknącym sufitem, klimatyzacją która w jednych miejscach zbyt chłodzi, a w innych zbyt grzeje, z oknami których nie da się otworzyć . Przerwa na obiad to aż ustawowe 15minut, jeśli chce się zjeść w spokoju to trzeba zostać dłużej w pracy. Nadgodziny są wypłacane niechętnie, istnieje nacisk żeby te godziny "wybierać", trzeba tu wspomnieć o niektórych zespołach, gdzie ludzie na początku miesiąca potrafią mieć już kilka godzin nadgodzin. Duża rotacja, która jednak nie dziwi TL i managerów, więc nic tym faktem nie robią i zamiast próbować utrzymać ludzi w pracy po prostu szukają kolejnych nieświadomych. Dawniej byłabym w stanie polecić prace w tej firmie, w tym momencie - jak najbardziej nie.
    ReviewUserIcon
    M

    14.10.2019 21:25

    Inne

    Równać się powinno w górę, a nie w dół. W ten sposób nigdy nic się nie zmieni, bo "gdzie indziej jest jeszcze gorzej". Gdzie indziej może być też lepiej. Czy to nie do tego lepiej powinno się dążyć?
    ReviewUserIcon
    Ziom

    20.10.2019 04:32

    Inne

    Podwyżki po 500 zł ? Chyba po 50 do 150 ,w procentach to ok 3% albo trochę mniej albo trochę więcej , często inflacja jest większa , jeżeli chodzi o podwyżki to nigdy nie pracowałem w gorszej firmie a mam już spore doświadczenie i nie ma się co dziwić że ludziom się odechciewa robić wyniki biznesowe takie zajebiste a podwyżki to jałmużna
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    07.10.2019 10:27

    Inne

    Czy Ikea Business Service Center Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?
    ReviewUserIcon
    Odpowiedź

    12.10.2019 13:50

    Inne

    Umowę o pracę :)
    ReviewUserIcon
    Rybka

    17.10.2019 20:40

    Inne

    Umowę o prace, zlecenie tylko jeśli ktoś studiuje i wyrazi taka chęć :)
    ReviewUserIcon
    Mobbing

    17.08.2019 02:47

    Inne

    Attention! Attention! Mobbing. Uciekajcie!
    ReviewUserIcon
    Mobbing2

    18.08.2019 10:14

    Inne

    Uciekajcie zanim stracicie czas i pieniądze na kozetce u psychiatry, a te marne pieniądze nic Wam nie wynagrodzą. Żałuje ze nie nikt mnie kiedyś nie ostrzegł...
    ReviewUserIcon
    Mobbing2

    26.08.2019 13:43

    Inne

    Troszkę brzmisz jak dział HR tudzież ktoś ze „wspaniałych” managerów :) myśle ze ludzie coś z tym zrobią w końcu a nowi nie będą przychodzić bo nikt nie ma ochoty na pomiatanie
    ReviewUserIcon
    Klepacz

    14.08.2019 15:25

    Inne

    Jeszcze klepiecie w ikea czy już połowa na pysk poleciała? Śmiesznie ze zawsze podkreślają ze jesteś w ikea dla wartości i ze to rodzinna firma -.- straszne kolesiostwo i strata czasu no chyba ze lubicie być pomiatani za 3k to spoko xdddd
    ReviewUserIcon
    Klepacz

    15.08.2019 14:59

    Inne

    Ponad dwa lata wiec raczej wiem co mówię :)
    ReviewUserIcon
    .......

    23.08.2019 08:20

    Były pracownik

    Brzmi to jak odpowiedz kogoś z działu hr, a nie przeciętnego pracownika który odczuwa powodu do frustracji tak idealnie do kawki jak sobie stadkiem chodzicie :)
    ReviewUserIcon
    anonim

    18.07.2019 14:17

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    czlowiekzblizna

    24.07.2019 21:40

    Inne

    a co sie dzieje? :)
    ReviewUserIcon
    U

    25.07.2019 14:27

    Inne

    Czyżby już ikea usuwała opinie i zapłaciła na gowork? A co do tej osobniczki to myśli ze jest przełożona wszystkich, a do tego wstrętnym lizusem i kablem.
    ReviewUserIcon
    Nieeee

    09.07.2019 22:27

    Inne

    Lepiej zatrudnijcie się w kamieniołomach bo tam chociaż może usprawnicie proces łupania kamieni. Śmieszna firma z pseudo ładnym biurem. TL maja spotkania za spotkaniem albo rezerwują salki żeby przeglądać internet. Management śmie mówić ze maja taki a nie inny budżet i możesz zapomnieć o podwyżce czy dodatkowych osobach do zespołu. Najlepiej proponuje żeby w zespole w każdej grupie było po jednej osobie i doróbcie jakieś pomieszczenia mieszkalnej żeby nie wychodzic z pracy bo po co. Śmiesznie tez się bawi zespół spod znaku królewskiej rodziny, trochę to wyglada jak sezon gry o tron. Czekam na krwawe wesele xdddd
    ReviewUserIcon
    Uciekinier

    13.07.2019 18:03

    Inne

    Popieram przedmówce w firmie można się nabawić nerwicy i depresji a nie rozwoju. Podwyżki to jest jest dopiero urban legend. Transformacja to tez jakaś kpina, ale spoko poczekajcie do kwietnia jak połowa poleci na pysk wraz z ostatnim etapie transformacji. Uciekajcie zanim dostaniecie bilet w jedna stronę i żarty się skończą. Możecie zawsze jest team leaderzy przeglądać internet albo sadzić coachingowe gatki mając swoją bieliznę na wierzchu. Fajna sprawa
    ReviewUserIcon
    czlowiekzblizna

    22.07.2019 12:16

    Inne

    Smieszne jest tez to, ze jak pracowalem w BSC to uslyszalem ze powinno sie tu byc dla wartosci! :D
    ReviewUserIcon
    Rozczarowanie

    26.06.2019 17:56

    Inne

    Raczej nie polecam. Monotonna praca, niskie pensje, czesto niekompetentni przełożeni (podkreślam to) Wszechobecna transformacja o której nic nie wiadomo. Biuro jest na totalnym odludziu. Rotacja jest duża, mało kto chce tu zostać
    ReviewUserIcon
    Rozczarowanie

    21.07.2019 22:25

    Inne

    Lepiej żeby nikt się nie interesował praca w ikea jeśli ma mozg
    ReviewUserIcon
    But

    21.07.2019 22:22

    Inne

    Ikea jest trochę jak gra w Monopoly. Liczysz, ze staniesz na Alejach Ujazdowskich, a niestety ladujesz na ulicy Stalowej. Rozdawanie podwyżek we wrześniu trochę wyglada jak gra ze znajomymi- bankier podaje pod stołem 500stki znajomym i wszyscy pala głupa ze przecież tyle mieli. Dobrze, ze jeszcze nie dają karty idź prosto do więzienia, nie przechodź przez start, nie pobieraj wypłaty- tylko ze tutaj nikt ze znajomych cię nie wykupi jak wylecisz z pracy.

    Zostaw merytoryczną opinię o Ingka Business Service Center Sp. z o.o.

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.