Opinie o Gdańskie Autobusy I Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Gdańskie Autobusy I Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Gdańskie Autobusy I Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gdańskie Autobusy I Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. w Gdańsk

Byłem kandydatem. Otrzymałem telefon z informacją, że przystają na moje warunki. Wysłanie do med pracy i milion papierów do wypelnienia po czym otrzymuje umowę na której kwota nawet nie zbliża się do umówionej. Zostałem zapewniony, że wyrównają to premiami. Drodzy pracodawcy. Premia jak sama nazwa wskazuje jest nagrodą dla pracownika za dobre wyniki. Nie służy do wyrównywania zaniżonej pensji. Zero profesjonalizmu, D (usunięte przez administratora) komunikacyjne ;) lecę bo spóźnię się na samolot. Lecę tam gdzie szanują pracownika.

Hans Kloss
@Kandydat

Miałem dokładnie tak samo w firmie Pekabex na Kokoszkach, zaniżyli wynagrodzenie na umowie o pracę i sami dodali premię uznaniową ( umowa na 3 mięs.). Czyli po 3 miesiącach byłem do tyłu 4000 zł. I oczywiście nie byłem zainteresowany pracą dalej.Umowa wygasła i spakowałem się.

Wesoły Pączek

Słuchajcie, już za chwilę dołączę do waszej elity tramwajowej więc jak z tego wynika Jestem totalnym świeżakiem więc mam pytanko do was doświadczonych: zdradźcie mi tą tajemnicę i powiedzcie mi jak mogę się dostawać do zajezdni tramwajowej n.p. Nowy Port żeby rozpocząć pracę na przykład od godziny 4:00? Nie mam samochodu chwilowo a mieszkam na Chełmie. Czy w Polsce firma organizuje transport pracowników do miejsca pracy? Czy to jest takie na ramię broń... rosja w stylu "sam sobie radź" ? Pytam bo całkiem niedawno wróciłem do kraju na stałe a wiem że każda firma taki transport posiada więc pytam jak to jest u nas? No bo niby jak mam się dostać jeżeli to my zaczynamy pierwszy kurs transportu prawda? Proszę o logiczne i rzeczowe odpowiedzi a nie złośliwe bo te w niczym nie pomogą. Pozdro.????????????

@Borsuk

7 min ledwo starczy zeby pobrac dokukenty i dojsc do pojazdu to rano wieczorem jest 15 min ale to tez krotko bo to czas na tankowanie przejazd przez myjnie i kanal roboczy i odstawienie wozu

Damiano

Dobry wieczór! Jak oceniacie kurs na motorniczego, ciężko się dostać? Jak wygląda taka praca motorniczego w tej firmie, naprawdę tak ciężko, że musisz się wyrabiać w rozkładzie, karą za byle cos i jak wygląda rozkład dnia (typu że planista wysyła ci grafik od której do której, jaka linia (jedna linia cały dzień czy dyspozytor mówi przez radio np. ze potem jakaś tam linia?)

on

w skrócie to jesteś tylko numerem (usunięte przez administratora)i generalnie tylko (usunięte przez administratora) którzy ma jeździć i dać się zajeżdzić. nie odzywać się nie wymądrzać bo takich nie lubią... taka to firma gait.i zawsze będą chcieli winę zepchnąć na pracownika i mało kiedy stają po stronie pracownika

Frania Nowy wpis

Witam, jest taka oferta w sieci dla specjalisty ds. inwestycji i remontów. Minimum roczne doświadczenie na podobnym stanowisku przekraczam, więc ciekawi mnie w jakiej formie przeprowadzana jest rozmowa jak może wyglądać późniejsze wdrożenie. Czy opowiecie o nich?

@Kandydat

Dzieki za ten wpis - tez chyba na saomolot pojde, bo to co tu sie odwala to szok.

@Adam

Typowa miejska spolka Nie nabije ci do kieszeni Co najwyzej wycisna cie jak cytryne.. A jesli uda ci sie zarobic to niestety nie w nimine godz tylko z nadgodzinami

On

No najpierw sa badania potem podpisanie umowy Defakto mozna zroboc sobie badania medycyny za darmo

@On

Prosta pytania, Zrobiłem badanie ale umowa nie podpisałem muszę zapłacić ?

Hans Kloss Nowy wpis

Tomi

Cześć! Od 01.01.2024 stawka godz. dla kierowcy w GAiT wynosi 28,3zł/h brutto. Jakie dochodza do tego premie/dodatki i w jakiej wysokości. Ile realnie można zarobić za 168h?

On Nowy wpis
@Tomi

Jesy premia uznaniowa co miesiąc. Ciezko wyliczyć za 168h bo w grafiku jest wiecej godzin.

Widzę, że elektromechanik nie musi mieć dużo doświadczenia, by się dostać, w ofercie piszą po prostu ze rok to minimum. Jak przy tym jest się rozliczanym z samej pracy? są premie wynikowe czy jednak tylko sama podstawa jest?

Czy rekrutacja na stanowisko konserwator obiektu, magazynier narzędziowy w firmie Gdańskie Autobusy I Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
Kamil
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

Ktoś wie ile zarabia mechanik autobusu???

micky

Give mi de answer: jakie zarobki?

Jadźka
@micky

A o jakie stanowisko pytasz? W ofertach które są powystawiane tutaj w zakładce poniżej piątki nie schodzą chyba z tego co widzę. Ale ciekawe jak z biurem? Tu nie ma referenta ale na innym portalu wystawione zostało ogłoszenie. Myślicie, że w tym przypadku tak samo zasada, że poniżej piątki się nie schodzi tez obowiązuje?

@Jadźka

5 kola za nominal ok i prace w biurze 5 kola jako kierowca czy motorniczy za prace rownowazna od pon do nd po 200h to malo

Frugo
@on

Dziwna odpowiedz, 200h to nie etat. Podbijam pytanie, ile zarabia netto motorniczy na ETACIE?

To jaki jest układ pracy w tygodniu, że 50 godzin w nim stwierdzasz? Soboty robisz czy po prostu dyszka w tygodniu? Na umowie jest ósemka?

on

pisalem kilkakrotnie. jest system równoważny w tej pracy. zmiany nie trwaja po 8h tylko rownie, po 8,9,10,5h nawet w grafiku jaki dostajesz masz napisane ze nominal to np 168h ale jest adnotacja ze grafik moze ulec zmianie czyli np moze zmienic sie rozklad jazdy i np dostaniesz kolko wiecej i czas pracy sie wydluza w grafiku masz juz dodatne ''ukryte'' nadgodziny i masz podane ze dzis pracujesz 4h a w pracy sie okazuje ze pracujesz dodatkowe 6 czyli czas pracy to 10h i (bo ktos zachorowal albo wziol L4) tym sposobem z nominalu robi sie 200h (to tak przykladowo) jaka ósemka chlopie. nie wiem jak teraz ale jak ja pracowalem to musialem sie narobic zeby miec 5 z przodu. o 8k nie ma mowy. jeszcze wydzwianiaja potrafią to robic zebys przyszedl z wolnego jak masz wolne. oczywiscie za to jest premia ale ogolnie za te pieniadze to gra nie warta swieczki jeszcze dla mlodego ktory nie ma wyslugi ani innych przywilejow praca na 2:40 w nocy albo konczysz o 1 w nocy w swieta i sylwestra deszcz i mroz i majowke

kierowca
@on

Bzdury totalne. Pod koniec miesiąca dostaje się grafik na następny, większość dni jest sztywno ustalona i tyle pracujesz (od ok. 5 do 10,5 godziny) nie ma jakichś "dodatkowych kółek" bo ktoś zachorował; robisz swoje zadanie z grafiku i do domu. Nie ustalone dni w grafiku ustalane są przez planowanie kilka dni przed i możesz sobie sprawdzić co będziesz tego dnia robił. Bardzo rzadko zdarza się, że planowana jest praca z dnia na dzień, ja miałem może takie 3 dni w ciągu roku, ale wtedy jesteś informowany telefonicznie, że jutro będziesz jeździł na danej linii/brygadzie. Z wolnego możesz przyjść lub nie, twój wolny wybór, nikt nikogo nie zmusza. Jak zgłosisz się tylko na dodatki, to pracujesz pn-pt i święta wolne. Brygady jeżdżą codziennie, no ale sorry, ktoś tych ludzi w niedzielę musi wozić, to chyba normalne. To nie jest praca dla każdego i nie wylewaj swoich żali, że się nie nadajesz. A jak się chce pracować, to piątka z przodu to minimum, za lenistwo nikt nie płaci.

Elektromonter sieci trakcyjnej ma w ogóle szansę na umowę na czas nieokreślony? Bo w tej ofercie co patrzę to tak niejasno dosyć, że "do ustalenia" praktycznie. A mi zależy na stałej pracy, mam rodzinę i sami rozumiecie. Jak to tam działa?

on

gait na zlecenie nie zatrudnia

@on

Jest to może jakoś wyjaśniane czemu na zlecenie nie biorą? mnie to akurat UoP zadowoli ale faktycznie są tacy co by zlecenie woleli, ciekawe jak to wyjaśniają. Planuje iść na spawacza, są jeszcze jakieś inne przeciwskazania?

Cześć ja w sprawie ogłoszenia Kierowca autobusu miejskiego (kat. D), podają że istnieje możliwość pracy na część etatu, jak to tutaj wygląda dokładnie? Dajcie znać czy istnieje jakieś minimum godzin do wyrobienia wtedy. Może ktoś tak pracuje tutaj akurat

on

na swojej stronie jest napisane ze pelen etat ale na innej ze tez czest etatu. no wyglada to tak ze jesli pracujesz na pol etatu to masz do wyrobienia powiedzmy swoje godziny. nie wiem jak teraz ale jakis czas temu kierowca dostawal grafik pusty i wpisywal swoja dyspozycyjnosc i pod te dni byl ustawiany grafik dla takiego pracownika.

Mario00

Witam.Ja nie polecam tej spółki Gait ,ponieważ ,jest tam rotacja za duża oraz zarobki wcale nie są tam "kokosowe",pracuje tam obecnie mój kolega ,i mi mowi..cyrografy się podpisuje za kursy....Ale decyzją należy już do was. Pozdrawiam

Cześć, tez mam pytanie o zarobki na rękę ale dla ślusarza taboru. Będzie to raczej równa kwota dla każdego czy jednak po czasie dorobie się więcej? same warunki pracy jak oceniacie? sprzęt i tym podobne? robota adekwatna?

Furry

Witam, jakie zarobki motorniczego netto?

Wiecie, czy Gdańskie Autobusy I Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Witam a jak atmosfera praca przy utrzymaniu taboru ślusarz spawacz mechanicy jakie stawki da się zrobić 4500 netoo

@Zainteresowany

Atmosfera spoko, ale też w dużej mierze zależy od Twojego podejścia i oczekiwań. Jak wszędzie. Myśle że zarobisz na spokojnie. Warto spróbować, sam zobaczysz czy to dla Ciebie. Ale firma Państwowa, więc wypłata na czas, uczciwe rozliczenie, socjal... itp Idź na rekrutacje dowiesz sie szczegolow

Poważnie jest tak jak ktoś napisał, że ZZ są dla firmy a nie pracownika tutaj? Temat kasy się nawinął w poprzednim wątku i tego, że robota ludzi w pewien sposób wyniszcza. Wiecie czy będą jeszcze cos w tym kierunku robić? Albo łagodzić skutki albo może jednak lepiej wynagradzać? Jest jeszcze jakiś plan?

on

Oczywiście jest kilka związkow (4) i trzy z znich robia to co chce pracodawca a jeden jest prowadzony przez pracownikow i nie maja sily przebicia poniwaz sa na normalny etacie. podwyzki podpisane takie jak chcialy 3 ZZ czyli 29zl brutto plus dodatki tak praca wyniszcza bo wstajesz albo wczesnie do pracy albo konczy pozno w nocy. prac po 9-10h generalnie ejst malo czasu dla siebie a jak masz rodzine to juz wgl dramat. nie masz nic do powiedzenia jesli chodzi o swoja osobe w firmie. jestes traktowany jak numerek 4cyfrowy.wszystko jest podporzadkowane pod pasazera..jeszcze by duzo pisac niestety to taki styl zycia ze jest praca w pt swiatek i niedziele. albo sie dostosujesz i to zaakcpetujesz albo sie zwolnisz.

Ja to dla odmiany to bym sobie obiekt pokonserwował. Przyznam, że z przypadku wpadłem na taką ofertę tutaj, myślałem, że raczej same za kółko będą. Po komentarzach nie widzę odniesienia do tego stanowiska, nie za dużo osób siedzi w tym obszarze? Chodzi mi o magazyniera narzędziowego. Po opisie widzę, że wezmą mnie najpierw na 6 miesięcy i jak się spodobam to zostanę na dłużej. Zgadza się? i czy wtedy warunki jakoś się zmieniają? Dojda jakieś inne benefity lub stawka się zwiększy?

on

co do kasy to ciezko powiedziec. ale trzeba sie nagimnastykowac zeby cos ugrac dla siebie. kierowcy i motorniczowie podwyzki (smieszne 30gr) dostaja po negocjacjach zwiazkow zawodowych z zarzadem zaplecze techniczne tez cos dostaje ale nie sa to kokosy szczerze mowiac. co do benefitow to nie dostaniesz nic innego niz te ktore sa wymienione w tym i innych ogloszeniach.

@on

A może coś po nowym roku podwyższą dodatkowo? Nie słychać nic o tym, żeby były jakies podwyżki? W ogóle to tylko grupowe podwyżki sa u was czy indywidualnie też coś można dostać?

On

Maja byc. W jakiej kwocie nikt nie wie. Patrząc poprzednie lata to chyba nie beda nie wiqdomo jakie kwoty Podwyzki sa grupowe ustalane ze zwiazkami Wiec wbrew pozorom czy masz.duzy staz czy maly stawka godzinowa ta sama... Ja sie zwolnilem i nie zaluje. Stracilem tylko czas i checi do zycia przy tej pracy. Teraz dopiero odzyskuje radosc zycia

@On

Aż tak morale komuś mogą spaść podczas roboty tutaj? Co na to wpłynęło tak w ogóle? to po dłuższym stażu tak? generalnie skoro już tak piszesz to te związki tylko podczas tych podwyżek tak działają czy cos jeszcze udaje się im ustalić? Kiedy ludzie dostana informację o tym?

On

Ogolnie to zwiazki zawodowe sa dla pracodawcy a nie pracownika. Kwota brutto za godz to bedzie 29zl Smiechu warte. Robota bardzo wyniszcza organizm wbrew pozorom. Ktos kto nie zna tematu nie zrozumie

Ewka
@Wesoły Pączek

A to ciekawe pytanie z tym transportem. Ale ja mam inne pytanie, ile czasu trwała ta rekrutacja tutaj dla osoby do prowadzenia pojazdów? Chodzi od telefonu od rekrutera do podpisania umowy. Ile tygodni?

@Ewka

Idąc moim przykładem cała ta procedura przyjmowania kursów egzaminów oczekiwania papierologii i tak dalej trwa już dobre 3 miesiące. No niestety, dla mnie to też nowość bo nigdy nigdzie na świecie z czymś takim wcześniej się nie spotkałem. Chciałem się szybko zatrudnić a tu taki klops nawet nie mogłem zrezygnować w trakcie bo tutaj obowiązuje tak zwana "lojalka" na dwa lata i jeżeli zrezygnuję to musiałbym oddać wszystkie pieniądze za kurs motorniczego około 6000 zł. Trochę to słabe ale tak właśnie jest.

@Wesoły Pączek

Hej. Zasadniczo nikogo nie interesuje to ze nie masz auta i nie masz jak dojechac. To twoj problem. Mozesz taxi Mozesz autobusem nocnym Mozesz autobusem sluzbowym jesli pasuje Rowerem, hulajnogą Masz byc na 4:00 to masz być. Jak się spóźnisz to możesz zaliczyć kwita co skutkuje zmniejszeniem premii

@Wesoły Pączek

I napisz mi z ciekawowci jaka to kazda posiada dowoz pracowników do pracy? Az jestem ciekaw

@Wesoły Pączek

@Wesoły Pączek - mam parę pytań i mam nadzieje że odpowiesz, z góry dziękuje :) Ile czekałeś na telefon od rekrutera od momentu wysłania cv? Sam wybierałeś zajezdnie czy to zależy głównie od braków kadrowych czy trochę tu, trochę tam - zalezy jaka linia, pojazd? Faktycznie długoo byłeś na badaniach w przychodni oraz czy trudno zdobyć pozytywny wynik i co tam robili mniej więcej. Oczywiście życzę ci powodzenia bo praca w GAiT niestety do miłych nie należy :)

@On

Dużo by tu pisać a i tak ci to nic nie da. Teraz na przykład mieszkam na Chełmie i widzę co rano podjeżdża bus i zbiera pracowników z całego osiedla można znak zapytania można kropka I o takie coś tylko mi chodziło koniec tematu. Czego tu nie rozumiesz?

@Polutsak

Wiesz co? Po wysłaniu swojego CV czekałem w sumie niedługo gdzieś około tygodnia czy jakoś tak. Telefonicznie umawiali się z kandydatami na to spotkanie czyli tak zwaną rozmowę kwalifikacyjną. Oczywiście nie była to rozmowa kwalifikacyjna w cztery oczy tylko siedzieliśmy całą grupą bo zebrali całą naszą grupę i razem weszliśmy do sali i to nie była profesjonalna rozmowa kwalifikacyjna tak jak powinna być przeprowadzona Tylko zwykła taka pogaducha w grupie. Pytali dlaczego wybrałeś ten zawód dlaczego się tym interesujesz tego typu bla bla bla bla. Potem od razu z bomby dostaliśmy jakieś testy do wypełnienia trochę było ze skrzyżowań z tramwajami trochę było z wiedzy o tramwajach gdzie ja na przykład nie miałem dziś kompletnie zielonego pojęcia co napisać No bo nikt mnie nigdy nie uczył o tym i później zbierali te testy i oceniali lol. Może chcieli się zorientować Kto jest wśród nas koneserem tramwajów he he. Później kazali wszystkim wyjść oprócz jednego człowieka którego wytypowali i z grupy i zadawali już w cztery oczy bardziej osobiste pytania Po czym uznawali czy satysfakcjonuje ich twoja odpowiedź i całokształt czy też nie. I tu właściwie na tym bym zakończył z tego tematu Bo jeśli przeszedłeś pozytywnie u nich No to wiadomo że zakwalifikujesz się na kurs po przejściu najpierw badań medycznych na które oni też cię skierują i zawiadomią telefonicznie Kiedy co masz zrobić i Jakie papiery u nich odebrać jakie wypełnić i gdzie zanieść wszystko ci powiedzą więc tutaj nie mogę się przyczepić do niczego. Trochę tej papierologii jest jak to u nas ale ogólnie luzik dasz radę. Odpowiadając na Twoje drugie pytanie: Powiem tak... jeszcze jestem zbyt świeży żeby wymądrzać się tutaj na bardziej wnikliwe tematy a propos przydziału do zajezdni ale z tego co słyszałem Gdzieś tam jest jakaś możliwość żeby dogadać się z kierownictwem względem rejonu twojego zamieszkania żeby cię przydzielali bardziej do zajezdni bliższej tobie że tak się wyrażę ale ile w tym jest prawdy nie wiem bo jeszcze nie zacząłem pracy dopiero zacznę na dniach Dlatego nie chcę tu się wymądrzać Ale wiem też że jeżeli będą potrzebowali mnie na drugim końcu Gdańska W moim przypadku czyli na przykład w Nowym Porcie gdzie ja mieszkam kompletnie w przeciwnym kierunku Gdańska to będę musiał tam zasuwać czy chce czy nie chce. Stąd było też moje pytanie o transport pracowniczy jak na pewno czytałeś powyżej. Teraz trzecie pytanie: Same te wyniki cała ta karta Obiegowa itd w przeciągu niespełna dnia pracy lekarzy a przynajmniej ja tak miałem z moją grupą nawet kończyłem niektóre badania następnego dnia bo nie zdążyłem zrobić już pierwszego dnia bo po prostu było więcej ludzi w poczekalni. Między innymi będą cię brali do psychologa psychiatry Czyli będziesz robił te psychotesty różniste itd oprócz Innych badań jak na przykład okulista i te wszystkie podstawowe ale wszystko będziesz wiedział co gdzie jak masz zrobić także tu się nie martw. Potem będziesz miał wyznaczony termin z biura zajezdni Wrzeszcz na kiedy zanieść im te wszystkie wyniki zresztą już przed będziesz tam wzywany na 200%, więc wskazówki będziesz miał podane od A do Z co zrobić gdzie pójść kiedy przynieść skompletowane. Potem wyznaczą wam początek kursu w pierwszy dzień to będzie taki zapoznawczo-spokaniowy organizacyjny plus drobne sprawy przypominające kategorię B sprawa jazdy itp Na tym pierwszym spotkaniu będziecie mieli podane wszystkie kolejne dni na którą godzinę przychodzicie na wykłady. Także pierwszy tydzień to są wykłady teoretyczne. Pod koniec teoretycznych dostaniecie grafik z przydzielonymi instruktorami i numerami kontaktowymi telefonów do nich W razie pytań Czy problemów i według tych godzin grafikowych po prostu będziecie się spotykać na jazdach. Pierwszy dzień takiej jazdy to będzie wasza cała grupa to będzie też zapoznawcze z tramwajem żebyście zobaczyli na żywo jak to wygląda wszystko i pierwsze próby prawdopodobnie będziecie mieli na nieczynnej pętli w Brzeźnie przy ul Hallera. Tam będziecie mieli pierwsze zapoznanie jak się rusza tramwajem Jak się hamuje dojazd do słupków wszystkie takie elementy podstawowe które mogą być na egzaminie i które mieliście wcześniej w teorii. Prawdopodobnie będziecie mieli trzech instruktorów tak jak my będzie Mariusz i dwóch Tomków. Super Ludzie i bardzo doświadczeni nie tylko jako motorniczowie w tej branży. I chodź zawsze się śmialiśmy jak im mówiłem że każdy z nich preferuje odmienną szkołę jazdy i inny temperament ale każdy z nich na 200% nauczy cię bardzo dobrze prowadzić tramwaj z zachowaniem bezpieczeństwa A ty po prostu te trzy różne szkoły jazdy zbierzesz do kupy i sobie wypośrodkujesz...super sprawa. Ja bardzo miło i dobrze wspominam naszą współpracę podczas nauki jazdy z nimi. C.D.N...

@Polutsak

C.D. z poprzedniej mojej odpowiedzi... No i potem masz te egzaminy wewnętrzne to żeby cię nie skłamać jeśli dobrze pamiętam to chyba 3 egzaminy wewnętrzne są i jak jest zdasz to potem są jeszcze dwa państwowe które będziesz robił w WORD czyli w tym samym ośrodku w którym szkoli się wszystkich kierowców na wszystkie kategorie w Gdańsku. Jeśli to wszystko już będziesz miał czy raczej będziecie mieli pozdawane i po zaliczane to czekasz na info z biura na kiedy masz przyjść wypełnić ostatnie formalności wszystko też wam powiedzą to tak jak ja teraz ja jestem właśnie na tym etapie. Część z mojej grupy już dzisiaj miała pierwszą jazdę w pracy a ja dopiero zacznę z drugą częścią mojej grupy na dniach Bo jutro idę dopiero podpisać umowę i to jest koniec formalności następne będę się spotykał na jakimś jeszcze kursie na którym powiedzą nam Jak się wypełnia różne formy papierów grafików jak to czytać i wypełniać reszty ci nie powiem bo jeszcze tam nie byłem więc nie jestem aż taki mądry. No i przydzielą ci numer służbowy i to w sumie koniec tej drogi zatrudniania reszta to już praca . Przez kolejne 100 godzin twojej pracy będziecie jeździć z tak zwanymi patronami oni takich nazywają patron to jest bardzo doświadczony motorniczy instruktor który będzie jeszcze miał pieczę nad tobą żeby ci utrwalić tą wiedzę żebyś pewnie czuł się podczas jazdy i jeżeli będzie trzeba to jakieś mądre uwagi będzie dodawał więc oni są naszymi aniołami stróżami A my musimy ich słuchać co nam podpowiadają bo ich uwagi z praktyką związane nie znajdziesz w żadnej książce he he. No a potem już tylko zostaję pot, krew i błaganie o podwyżkę ha ha ha.Tyle co wiem to ci napisałem. Mam nadzieję że ci to w czymś pomoże tak na pierwszą rzut beretem bo tak wygląda w skrócie proces przyjęcia do pracy w GAiT. Ja na przykład uwielbiam takie klimaty więc dlatego wybrałem ten zawód a wręcz się tym jaram lol. Niektórzy mówią do pierwszego wypadku... ale tu nie o to chodzi. Byłem już operatorem większych urządzeń mniejszych i największych na świecie przez większość swojego życia więc jazda tramwajem to czysta przyjemność a wypadek może mieć Każdy doświadczony i niedoświadczony Ludzie na ulicy nie wiedzą Kto jedzie tramwajem czy jedzie doświadczony czy niedoświadczony przecież. Ja się śmieję że my świeżaki powinniśmy mieć na tramwajach jeszcze takie zielone naklejki koniczyny żeby było widać z daleka że świeżak ha ha ha Tak więc powodzenia głowa do góry i Full A haed !!!

On

Bo yak jest w gaicie niestety Jak w Korei polnocnej Ciasno z zewnątrz dobre a w srodku plesn. Pracuje w tym przybytku juz 5 rok i wiem cos na ten temat. Jeszcze nie rozpoczoles roboty a wszystko chcesz wiedziec nie majac dostepu do rozkladow autobusow na pracowniczych. Z tego co wiem kedyny sluzbowy jedzie z dworca do nowowego portu czyli dojazd ujowy. Reszta jak napisalem. Nikogo nie interesuje co i jak. Masz byc. Takie sa fakty

@Wesoły Pączek

Bardzo fajnie. Wupadek czy kolizje mozesz miec zawsze Ale szkoda miec potrąconą 3x srednia pensje za kolizje co ? O tym nie mowili?

Wesoły Pączek

No, i teraz mi zaimponowałeś. Trzeba było tak od razu krótko rzeczowo i na temat. A tak teraz już całkiem bez żadnych złośliwości podtekstów to Zastanawiam się czy nie lepiej by było jakbym wieczorem podjechał na zajezdnię tam się przespał na fotelu i jestem gotowy na rano ha ha ha No bo jak inaczej? Póki nie będę miał samochodu swojego to raczej kicha. Od razu mogę iść do biura położyć im na stół do 6000 za kurs i czapeczka. Przecież nikt poważny nie będzie z siebie pajaca robił i wykonywał jakieś dzikie ruchy w nocy po mieście lol. A tak przy okazji ile zawsze ty potrzebujesz czasu na przykład na przygotowanie wozu z zajezdni? Pytam z czystej ciekawości świeżaka.

@Wesoły Pączek

Akurat to niemozliwe bo nie ma warunków to raz dwa fajnie byloby cos zjescn i sie ogolnie ogarnac. Trzy normalnym jest ze korzysta sie z autobusow nocnych bo trzeba dojechac. Niestety czasem wstajesz o 2:20 w nocy bo masz na 3;50 rozpoczecie i innego polaczenia nie ma Po czwarte to jest kijowa robota bo to nie sa normalne godz pracy i moze byc tak ze np zoladek bedzie ci odmawial posluszenstwa i niestety przed robota bedziesz ganial do wc itp itd. a jeszcze pobranie dokumentow dmuchanie w alkomat dojscie do pojazdu Ja jestem z hallera i mam swoj autobus przypisany i nim jezdze. Znam go i niewiele czasu mi potrzeba na przygotowanie. Abtez mam 7 min. Ale na spr tramwaju dwukierunkowego 7 min to malo. Obie kabiny itp

@On

No tak, to ty masz luzik bo mieszkasz w rejonach pomiędzy zajezdnia Wrzeszcz a Zajezdnia Nowy Port i jeszcze masz połączenie. Super. To jak ty potrzebujesz 7 minut na przygotowanie wozu to ja jako świeżynka będę się motał dwa albo cztery razy dłużej niż ty zanim sobie wyrobię nawyki i wytrenuje inne ruchy lol. Spróbuję ogarnąć temat nocnych autobusów tutaj z Chełmu ale to pewnie będą przysiadki jakieś bo nie sądzę żeby coś w hełmu w nocy jechało ekstra na nowy port specjalnie dla mnie. W nocy gówniane rozwiązanie jest w Gdańsku z połączeniami w takie zakamarki miasta.

@Wesoły Pączek

masz min 7 min na obsługę codzienną przed wyjazdem. czyli jeśli masz rozpoczęcie o 4:00 to 4:07 masz planowany wyjazd z zajezdni tak mówiąc łopatologicznie. jeśli będziesz na zajezdni o 3:30 to pracujesz za dziękuje nikt za to nie płaci dopiero płaca jest od 4:00 na początku jest trudno bo jest dużo rzeczy do ogarnięcia. jeszcze dmuchanie w alkomat papierologia itp...

@On

"Ale szkoda miec potrąconą 3x srednia pensje za kolizje co ? O tym nie mowili?" Normalne że nie będą naprawiać za swój kosz jak coś uszkodzisz z własnej winy, wiadomo że pracując tam (tak samo na produkcji) zgadasz się że będziesz pracować bezpiecznie i zgodnie z zasadami (autobusem trochę utrudnione) i za wpadkę, pośpiech będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Polutsak

Wyluzuj, zawsze na początku jest ciężko, ale szybko pewnie ogarniesz i nim się obejrzysz, a nawet nie będziesz wiedział że chwila moment i wszystko sprawdzone. Co do dojazdu - przyzwyczaisz się, fakt może będziesz wcześniej w pracy, ale zobacz że będziesz miał czas np. By wcześniej odebrać dokumenty i sprawdzić pojazd, brak pośpiechu i wyjechać np. Gdy się nagrzało (podczas zimy) lub klima zacznie działać (podczas lata)

@Polutsak

Nie gadaj glupot jesli nie masz pojecia o tym zawodzie. Sa ubezpieczenia z ktorych firma.nie korzysta... Naprawiaja pojazdy sami a tobie daja faktury na.25tys brutto do zaplaty

on

3:11 to troche na wyrost... z szanca do zajezdni jest 3 min na piechote...

Borsuk

Strasznie krótki macie czas na oc, w Szczecinie to 15 minut

@Borsuk

Pasażer

W dniu 03 listopada 2023 r. ulewny deszcz i zawierucha mnóstwo pasażerów czeka na przystanku na autobus po pracy i ze szkoły. Autobus linii 157 relacji Gdańsk Wrzeszcz powinien przyjechać o godz. 14.55 i w ogóle nie przejeżdża, przyjeżdża dopiero następny kurs o godz. 15.17. Dlaczego? Na ulicach korków brak, co jeszcze bardziej niepokoi. Kto zadecydował o wycofaniu tego kursu z rozkładu jazdy tego dnia? Czy może jest przyzwolenie w ZTM Gdańsk na lekceważenie pasażerów Kokoszek!? Szanowne władze miasta i dyrekcja ZTM w Gdańsku wstyd mi za Was. System transportu miejskiego w Gdańsku nie istnieje i co niepokoi brak właściwego nadzoru nad nim. Nagminne jest, że autobusy na tej linii są przeładowane, opóźnione lub w ogóle nie przyjeżdżają. Adekwatną opinię do stanu rzeczy wyrażę w zbliżających się wyborach samorządowych.

Piko

Koleżanki i Koledzy, a jako motorniczy za nominał ile dostanę mniej więcej na ręke? Może ktoś w miare sensownie nakreślić temat?

@Piko

za nominal to ciezko powiedziec bo niby nominal jest np 168h a pracujesz i tak 200h bo masz narzucone nadgodziny ale policz sobie 168h*24,24zl brutto plus premia np 800zl brutto nd 100% i godz nocne 20% dodatku plus stazowe jesli masz to wszystko oczywiscie jesli nie jestes na l4

Freddy
@on

To ja zapytam inaczej, ile przeciętnie bierzecie na rękę, oczywiście pytanie do motorniczych - tak uśredniając?

@Freddy

Mysle ze.do 5tys.na reke Ale nie pisz mi ze to calkiem dobra kwota bo taka nie jest...

Stavanger
@on

z tymi nadgodzinami to chyba tak nie do końca... pracodawca nie może Ci narzucić grafiku z już wpisanymi nadgodzinami. Na grafiku masz mieć zawsze nominał i jedynie może zaproponować przyjście dodatkowo na które albo się zgodzisz albo odmówisz

@Stavanger

chyba pracowałem w gaicie to wiem jak wygladał gafik i były już ukryte nadgodzine i bardzo cie prosze nie rob ze mnie durnia bo wiem jak to wygladało mialem pracować 7:30h na papierze a realnie wyszlo np 9:30 i nikogo to nie interesowalo

Lojbg
@on

Mogłeś robić tyle ile miałeś na papierze ;) co do nadgodzin to muszą tak manewrować byś miał 9 czy 11h odpoczynku i przepracował ileś godzin w tygodniu

@Lojbg

Guzik prawda. Odpoczynki sie zgadzały. Czas pracy jest równoważny. I godz w grafiku się zgadzaly a realnie bylo ich sporo woecej. Popracuj zobaczysz...

Kierowca
@on

Zgodnie z kodeksem pracy pracodawca nie może zabierać premi bo jesteś na l4. Premia w Gait jest normalnie wypłacana.

@Kierowca

Przestan opowiadać bzdury Za l4 obcinali Za covid obcinali Za skargi obcinaja Za uszkodzenia pojazdów obcinają

hfrey
@On

Sądząc po niektórych Pana wypowiedziach można odczuć złość, niezadowolenie z pracy w stronę firmy, można podejrzewać jakoby Pan był lub nie był (nie aktualnie) pracownikiem i teraz próbuje każdego zniechęcić, lub też by mało osób przychodziło by podnieśli $$ dla obecnych by zatrzymać.

@hfrey

Bo to kedna z gorszych firm miejskich w gdansku Gdzie czlowiek nie jest czlowiekiem tylko numerem i nie ma prawa głosu Gdzie jest dymany z kazdej strony Wybacz ze bede zachwalal taka firme. I bede zniechęcał bo ta firma.nie jest dobra

Wilus
@On

Ja pracowałem jako dyspozytor w firmie obsługującej komunikację miejska w jednym z wiekszych miast w kraju i bzdury opowiadasz o tych nadgodzinach bo jest tak jak Ci już tutaj koledzy napisali... P.S. oczywiscie moze byc sytuacja ze dyspozytornia miala cisnienie na wykonanie kursow i pewne rzeczy naginali zeby plan wykonac ale wtedy kwestia jest taka ze Ty sobie na to pozwoliles bo sie nie znales na przepisach i dales sobie wmowic co chcieli albo bales sie odezwac. wiec to wykorzystali i w sumie Ciebie tez. Ale to nie znaczy ze inni beda miec tak samo ;)

Panowie, ktoś tam rozmawiał w sprawie tego ogłoszenia na elektromontera sieci trakcyjnej, co wstawili do Internetu? Ja bym chciał wiedzieć, jak to czasowo wygląda. Jakie godziny, dni pracy. Jeśli ktoś się dowiedział i może przekazać, to proszę o komentarz.

on

wydaje mi sie ze oni pracuja po 12h w rownowaznym systemie pracy. wlaczajac nd i swieta.

@on

Jak jest w końcu z tymi nadgodzinami? Mam się ich nie spodziewać? Rożnie pisali w innych wątkach. Mnie chodzi o pracę jako przetokowy. W ofercie pisali ze to godziny od 6 do 14 on pon do pt. ile wiec się zarabia? I co z tymi uprawnieniami na wózki, które się w mile widzianych? Wpłynie to na zarobki?

on

nigdy nie wierz co jest napisane w ogloszeniu. bo jak im zbraknie ludzi to cie oddeleguja do prowadzenia tramwaju. (musisz miec papiery) zresztą dalbym sobie spokoj z pracą w gaicie. nie jest to rarytas(usunięte przez administratora). nie zarobisz kokosów.

Witam dzień dobry wszystkim Chciałbym zapytać jak wygląda praca jeżeli chodzi o spawaczy mechaników ślusarzy o tych wszystkich ludzi którzy pracują przy utrzymaniu taboru czy szczerze opisać jak to wygląda atmosfera pieniądze i tak dalej

@Kandydat

jakie pieniadze to nie powiem ale zmiany sa rozne światek piatek i nd i chodzi sie na rozne godziny.. ale ludzi malo hale niedoinwestowane,sprzetu nie ma tyle ile potrzeba w hali ustroj komunistyczny tez panuje. nie pozwolą ci zrobić wiecej i lepiej niz potrzeba.. generalnie jesli masz doswiadczenie to nie rozwiniesz swoich umiejetnosci.

Zostaw merytoryczną opinię o Gdańskie Autobusy I Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Gdańskie Autobusy I Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gdańskie Autobusy I Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gdańskie Autobusy I Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jaśkowa Dolina 2
    80-252 Gdańsk