Opinie o Matter Electro Sp. z o.o. w Sopot

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Matter Electro Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Matter Electro Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Matter Electro Sp. z o.o. w Sopot

Patrzę, że szukają teraz elektromonterów, ale tak: do Finlandii trzeba mieć doświadczenie w ichniej elektrowni atomowej, za to kasa konkretna. Do Niemiec nie trzeba mieć takiego doświadczenia, ale za to nie podali, jaka kasa. Kto wie, ile za montaż tras kablowych płacą w DE? Moze ktoś tam teraz siedzi i na bieżąco poda, jak jest ogólnie

Dario Nowy wpis

Czy sa przyjecia na stanowisko brygadzista-elektromonter w Finlandii? Jestem na miejscu i szukam pracy. CW dosle na dniach. Uprawnienia SEP E i D (nieaktualne). Byly pracownik EG. Dariusz N.

smutny1976 Nowy wpis
@Dario

Witam ktoś podszywa się pod moje imie i wstawia literę z nazwiska .Zaznaczam iż jestem osobą neutralną i nie wystawiam opinni na temat tej firmy .sprawę zgłoszę w wolnej chwili do administratra

Nie Polecam tej firmy nawet najgorszemu wrogowi.... bedac ich pracownikiem na umowie o prace oddelegowanym we finlandii firma nie odprowadzała zadnych składek zus ani podatku do skarbówki... po rozliczeniu sie u ksiegowej z pitu musze zapłacic skarbówce prawie 4 tys zł .... Mało tego żeby było fajnie musze rozliczyc sie z finladzkimi podatkami na kwote 1600 EURO !!! .ostrzegam przed tą spółką nawet moich wrogów ... omijajcie te firme krętym łukiem bo zamiast zarobic za granicą bedziecie jeszcze musieli PŁACIĆ

Halina

Ale gdzieś w umowie deklarowali może, że będą odprowadzać te składki czy nie były rozmowy na ten temat podejmowane?

Były Pracownik

Pracowałem z tą firmą na 3 kontraktach, dwa razy w Finlandii i jeden krótki w Niemczech, wypłata zawsze na czas i zgodnie z ustaleniami, do każdej wypłaty kwitek i na nim wszystkie dodatki, składki, podatki.

Krystyna
@Były Pracownik

Czyli co innego było deklarowane w dokumentach, a co innego wyszło w praktyce? I jak Ci to wyjaśnili?

PJG

Zgadzam się z Tobą ja też mam z tą podła agencja pracy przeboje więc polecam zgłaszanie ich wszędzie gdzie tylko się da bo to jest banda oszustów

Renata Nowy wpis
@PJG

a jakie ty masz problemy z tą agencją?

realista

Jako były pracownik wiem, że przez firmę (jak i inne firmy tego typu) przewija się sporo osób, a co za tym idzie - zawsze znajdzie się kilka skrajnie niezadowolonych, co widać poniżej. Nie oceniam, każda sytuacja jest inna. Niestety 1 niezadowolony pracownik powie o tym 10 osobom, natomiast 10 zadowolonych powie jednej osobie, przez co możemy otrzymać zakrzywiony obraz sytuacji. Pozwolę sobie przedstawić, jak przebiegała moja współpraca z firmą na przestrzeni łącznie 2 lat zatrudnienia (Finlandia/Niemcy). Wypłaty - zgodne z umową, na czas, wszystkie informacje na payslipach, żadnych problemów. Co do odprowadzania składek. Wydaje mi się totalną bzdurą, aby firma ich nie odprowadzała, bo zwyczajnie nie wierzę, że to by przechodziło przez tyle lat i na skale tylu pracowników. Ciuchy robocze i podstawowe narzędzia dostałem. Jakość średnia. Elektronarzędzia na budowie, mogłoby być więcej. Kwatery - jasne, fajnie byłoby mieć zawsze swój pokój ;) Standard zawsze dobry, wszystko działało, potrzebne sprzęty na miejscu, czysto i schludnie. Dojazdy z kwater do pracy samochodami służbowymi (najczęściej busy). Kwatery w zależności od budowy bliżej lub dalej od miasta/miejsca pracy, przez co trochę z dnia ucieka na dojazdy, ale w Polsce też trzeba dojechać. Sklepy przy powrocie z pracy co 1-2 dni. Sama robota - zależy, co się trafiło. Czasem lał się pot, czasem trzeba było poszanować robotę, żeby za szybko nie skończyć. Prowadzący. Nigdy nie miałem z żadnym problemów. On prowadzi, ja robię. Mam uwagi/sugestie - dzielę się nimi. On decyduje i bierze odpowiedzialność. Dlatego jest prowadzącym, a ja monterem ;) Moje ogólne odczucia są pozytywne. Wiem, na co się pisałem, nikt mnie nie (usunięte przez administratora) nie było żadnego zaskoczenia (ani pozytywnego, ani negatywnego). Ot, praca jak praca.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Matter Electro Sp. z o.o. na stanowisko Elektromonter? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
PJG

Ja pracowałem w Finlandii (usunięte przez administratora) bo inaczej ich nie nazwę fałszowali testy covid żeby tylko nie wyszło że ktoś może być chory. Sytuacja miała miejsce na projekcie basf batery

Halina
@PJG

Serio? I jakie były tego konsekwencje?

Pracowałem z tą Firmą i czas który tam przepracowałem uważam za dobry czas . Wypłata na czas , kwatera bardzo dobra , dojazdy do pracy służbowymi samochodami . Kontakt z Firmą podczas pobytu za granicą bezproblemowy i wszelkie potrzebne sprawy załatwiane na bieżąco . Polecam .

Anonim finlandia i niemcy

Pracowałem w Matter dwa razy, w sumie prawie 2 lata. Wyplaty na czas, zgodnie z ustaleniami. Skladki i podatki odprowadzone w kraju gdzie sie pracuje (normalna umowa). Szkoda, że kontrakty w finlandii nie sa bez przerwy, to wiadomo. Rzeczy robocze kazdy dostaje. Mozna tez kupic samemu na fakture (zwrot dostalem). Narzedzia osobiste podstawowe, reszte daje prowadzacy. Zawsze moze byc wiecej, ale nie "wyrywalismy" sobie. Na kwatery nie narzekam (w porownaniu do innych firm). Pokoje 2 osobowe. Ogolnie ok.

Nazwa bez znaczenia

W dobie "dziwnych czasów" w jakich żyjemy, ludzie coraz częściej wchodzą w rolę tzw " hejterów'' i dają wykaz anonimowej emocji w sieci :) Dlatego też korzystając z pełnej anonimowości oraz posiadając pewne doświadczenie z wyżej wymienioną firmą, postaram się w miarę obiektywnie dokonać analizy , już wcześniej dodanych z jednej strony pozytywnych komentarzy, a także tych troszkę bardziej bolesnych. Opinie, które ocenie poprę swoją wiedzą, którą nabyłem przez ten okres współpracy z firmą Imię: nie ma żadnego tutaj znaczenia ;) i tak tutaj nikt nie podaje prawdziwego wiek: blisko pół wiecza ;) okres przepracowany: ponad 1 rok Dodam, że posiadam ponad 20 letnie doświadczenie w branży i "przerobiłem" w swoim życiu sporo firm ;) Na początku pracy otrzymałem ubranie robocze oraz skrzynkę z podstawowymi narzędziami do pracy, buty sam sobie kupiłem, dostałem zwrot za faturę. Kontakt z pracodawcą uważam za odpowiedni i konkretny. Nie będę się rozpisywał. Sama praca w Niemczech bez większych rewelacji, ale narzekać nie ma w sumie na co. Praca na stacji elektroenergetycznej. Montaż tras,rurek, układanie kabli, podłączanie rozdzielni, manometrów, przekładników itp. Praca po 10 h od pn do pt. Bywało, że i w soboty się pracowało , ale do 12:00. Zakwaterowanie dom jednorodzinny (dobrze wyposażony, w miarę dobry internet - czasem przycinało, ale w Niemczech to odwieczny problem. W Polsce dużo lepszy internet), ok 20 min do pracy, do sklepów jezdziło się po pracy. Sporo opinii, że kiepskie zakwaterowanie mają pracownicy, Ja osobiście w Niemczech czy to w Finlandii tego nie doświadczyłem. W Finlandii osobiście mi się bardziej podobało, niestety, projekt był dość krótki, a szkoda. Zjazdy 6/2 ,ale można się dogadać w razie W. Podróże samochodami służbowymi w większej grupie, jak podroż pojedynczo to Flixbus bądź Sindbad. W Finlandii - samolot (WIzz Air) Jeśli chodzi o samych "towarzyszy" pracy, to wszędzie jest tak samo. Są osoby, które już od wielu lat pracują w danej firmie, są tacy co pracują krótko, i zmieniają pracę jak rękawiczki, i są tacy co w ogóle nie przyjeżdzają mimo podpisanej już umowy. Płaca: Stawka wydaje mi się standardowa (aczkolwiek miałem i w swojej karierze niższe ) jeśli chodzi o Niemcy W Finlandii wiadomo jest wyższa, ale chyba każdy o tym wie. Wypłata: Tutaj duży plus dla firmy, 10 każdego miesiąca pieniadzę na koncie, kwota taka jak się należy. Niestety póki co nasze drogi musiały się rozejść w różne strony po zakończeniu projektu w Finlandii ,ale drzwi nie zamykam i być może w przyszłości ponownie zwiąże się z tą firmą. Ocena ogólna 4/5

Łucja

a możesz konkretniej, o co chodzi że ma cię gdzieś jak co do czego przychodzi? Chodzi o jakieś problemy z płatnościami czy jak to rozumieć?

mszczuj_pl

Mam zamiar zacząć współpracę z firmą Matter Electro Sp. z o.o.. Proszę o informacje na temat warunków pracy.

Ewelina

Czy Matter Electro organizuje szkolenia dla swoich pracowników? jeśli tak, na rozwój jakich umiejętności kładziony jest największy nacisk? Mam nadzieję, że ktoś z byłych, bądź obecnych pracowników będzie w stanie udzielić mi informacji na ten temat.

Komura

Najgorsza firma w jakiej w ostatnich latach pracowałem, cała w ukladach rodzinnych, gdzie rządzą i dzielą dwa szwagry, zero szacunku dla fachowego pracownika. Jak coś podpadniesz szwagrowi to ma tylko jedno zdanie : to się musimy pożegnać. Tyle w temacie tej firmy.

Alechandro

Nie polecam. Prosta Agencja pracy, brak sprzętu, brak rozwoju, brak podejścia do pracownika, kiepskie noclegi. Ruiny upadłego Elektromontażu Gdańskiego. Gdyby nie stare układy nie było by już tej firmy na rynku.

Damian

Nie polecam , duża rotacja braki w fachowcach... Brak odpowiednich sprzętu i słabe zakwaterowanie :(

Nn
@Damian

100% prawdy

Ptysio
@Damian

Za to Ty jestes fachowcem w komentarzach :)

@Ptysio

Napewno lepszym od ciebie bo przynajmniej nie bedzie próbował do wiertarki SDS wsadzić bita :-)

Wypłacają dodatkowe nagrody w Matter Electro Sp. z o.o.?

Tom

Tam jak kogoś sprzedasz ...

Tak w formie wypowiedzenia

Odradzam prace w tej firmie. To nie jest nawet firma tylko podła agencja pracy. Zero sprzętu, zero narzędzi. Jak zaczyna brakować pracy to poprostu zwalniają. Nie polecam

Czy Matter Electro Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Rafi

W zależności czego oczekujesz , chcesz umowy o pracę - jest , chcesz umowy zlecenie- też jest , i oczywiście w zależności od kontraktu

Czy Matter Electro Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Kamil

Oczywiscie ze tak, 8 godzin nieustannego treningu dziennie i tylko 20 min przerwy , mysle ze zadowoli to najbardziej wymagajacych sportowcow .

Kamila

Szkoda, że tak mało osób wypowiada się o pracy w Matter Electro. Jakie są największe plusy i minusy firmy? Będę wdzięczna za opinie, dzięki.

Aa
@Kamila

Pytaj o konkrety odpowiem :)

Pj
@Kamila

Stawka 10€ netto na godzinę prowadzący koło 12 € diety brak stawka godzinowa wychodzi po dodaniu dziennej diety:) także szał . Zakwaterowanie i dojazd do pracy za darmo dojazd z pl sindbad. Nie warto mówić ze ma się prawojazdy .

Adaśko
@Kamila

Zdecydowanie więcej minusów niż plusów. Dobrze się zastanów, są lepsze i stabilne firmy.

Przyszły pracownik
@Pj

Witam Szukają ludzi do pracy w Finlandii,coś wiesz co to a praca i na jak długo,jakie warunki socjalne? Czy w ogóle warto składać CV

Czy Matter Electro Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Dino

Powinna mieć, ale przyjeżdżają do pracy jak się wyśpią i zaczynają od kawy i gadaniny.

Adrian
@Dino

W jakich godzinach odbywa się praca w firmie Matter Electro? Czy jest to praca od godziny 8 do 16? Z góry dzięki za pomoc i odpowiedź.

Wojtek
@Adrian

W sume to od 11:00 do wieczora

Zostaw merytoryczną opinię o Matter Electro Sp. z o.o. - Sopot

• Jak się pracuje w Matter Electro Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Matter Electro Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Matter Electro Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Matter Electro Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 14 ocen.
  • Jana Kochanowskiego 22 lok. 2
    81-850 Sopot

Matter Electro Sp. z o.o.