counter
4 21 39 5 1
John

Po kilku miesiącach pracy stwierdzam ze jest ok i warto było się starać. Nie rozpisuje się bardziej bo pozytywne opinie na tym forum nie są miłe widziane :) Napisz tylko ze to Moje oczekiwania finansowe i dotyczące narzędzi zostały spełnione i firma wywiązuje się z umowy. Kasa na czas

Stokrotka
Kandydat

Mam zaproszenie na 2 etap. Pytanie do obecnych pracowników ; można liczyć na umowę o prace? Czy 3,5- 4,00 netto z premia jest realne ? Czy firma zwalniała z powodu pandemii ? Co jest na 2 etapie ? Dzięki z góry za pomoc

PF
@Stokrotka

Cześć, ja jak aplikowałem to miałem mało rzetelnych inf. Pracuje od kilku miesięcy. Poniżej zweryfikowane inf. po kilku miesiącach pracy 1. Umowa o prace na czas określony, po kilku miesiącach ( zależy od wyników) na czas nieokreślony 2. Jeśli zrobisz plan na min 80 % to zarobki o których pisałaś są rzeczywiste, powyżej 100 % powyżej 4000 netto z podstawą ( na okresie próbnym) 3. za ostatni cykl premie wzięło 9/10 Przedstawicieli 4. Nie zwalniali Mam nadzieje, że pomogłem

Pracuje Nowy wpis
@PF

Potwierdzam te informacje

Mirosław Nowy wpis
@PF

Pracujesz w dalszym ciągu w firmie Medifar? Fajnie, że wypowiedziałeś się w wątku bo Twój wpis wiele dobrego do niego właśnie wniósł. Teraz w tym właśnie momencie pozwolę sobie zapytać Cię, czy w roku 2021 w trakcie trwania pandemii warunki pracy w tym miejscu uległy zmianie. Sądzę, że będziesz najlepszą osobą do tego, aby mi pomóc.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 114 dni.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Medifar Sp. z o.o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Dziwna firma Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 152 dni.
Kandydat

Z mojej perspektywy dziwnie wyglądająca firma. Rozmowa rekrutacyjna odbywa się w budynku przystani sportów wodnych w Toruniu a siedziba znajduje się teoretycznie w Warszawie. Z przebiegu rozmowy rekrutacyjnej można wywnioskować, że firma nie ma szacunku do potencjalnych pracowników a z czego to wnioskuje? Po pierwsze rozmowa telefoniczna przeprowadzana jest w nerwowej atmosferze. Po drugie sama rozmowa rekrutacyjna uboga merytorycznie, mało konkretów ze strony firmy (nikt nie pochwali się, że Medifar to kolejna spółka założona po Medisfarm). Po trzecie moglibyście przyjechać nawet z odległych miejscowości a firma nawet nie powiadomi Was o przebiegu rekrutacyji (a po co przecież potencjalny pracownik to kolejny łoś). Po czwarte wieczna rekrutacja ogłoszenia na PH wiszą miesiącami na dany region i są ciągle odświeżane. Po piąte na region toruński zauważyłem, że ogłoszenie pojawia się z pewną cyklicznością kilkunastu miesięcy, co świadczy zapewne o dużej rotacji w tej firmie. Po szóste sam kierownik regionalny (czy Polski) jest udziałowcem tej firmy, co również jest niestandardowe. Po siódme firma proponuje umowę o pracę na okres miesiąca czy dwóch sami chyba nie wiedzą. Podsumowując z perspektywy potencjalnego pracownika strach w takiej firmie pracować.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 216 dni.

Czy pracodawca Medifar Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

John

Hehe
@John

A kto w tych czasach nie daje wypłaty na czas albo narzędzi do pracy (auto itd) ?? Zabawny wpis.

Zapytanie
@John

Premie też są na czas? :)

Anna
@Hehe

ja pracowałam w takiej firmie gdzie wypłaty opóźniały się nawet po 10 dni. bo bank coś znowu zawalił i trzeba było osobiście iść załatwić. ale gdy zbliżał się 10, nigdy nas nie informował szef o ew. opóźnieniach. zawsze cisza :) a potem wyczekiwanie czy pieniądze bedą czy nie. sprzęt też nie mieliśmy za dobrego - na laptopach gdzie IT wpychało co popadnie (ramy, dyski) a projektowanie graficzne było niemożlowe

Użytkownicy czekają na odpowiedź 317 dni.

Czy w Medifar Sp. z o.o. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Torreto

Byłam ostatnio na spotkaniu rekrutacyjnym na stanowisko PH w tej firmie. Jak dla mnie kompletny brak klasy i szacunku do drugiego człowieka, zmiana godziny spotkania na 2h przed umówioną godziną i nierespektowanie żadnych planów kandydata, masz być i już. Pytania schematyczne, widać, że osoba rekrutująca zadaje je każdemu w identycznej kolejności nie mając pojęcia po co to robi a gdzieś ktoś inny decyduje. A co najważniejsze firma ma 1-2% udziału w rynku więc sprzedać coś byłoby strasznie trudno tym bardziej, że brak marketingu a jedyny kanał dystrybucji to apteki. Na rynku jest 20-30 bardziej znanych odpowiedników wszystkich preparatów tej firmy. Ja po 20 min rozmowy wiedziałam już z kim mam przyjemność a wynagrodzenie rzędu 2500 zł to jakiś żart!

Tomi
Użytkownicy czekają na odpowiedź 347 dni.

Witam na jaką podstawę można liczyć w firmie?? Czy 3500 jest realne?? Czego można się spodziewać podczas rozmowy??

Ftf

Byłam na rozmowie, później zaproszono mnie na drugi etap. Jak dla mnie brak klasy, rozmowa na niskim poziomie. Nie polecam

Monika
@Ftf

Witaj. Jakie pytania na pierwszej i drugiej rozmowie ?

Pracowałam/me w tej firmie jakiś kawałek swojego życia. Mogę o tym czasie powiedzieć, że czegoś się nauczyłam/em. Po pierwsze.. żeby uważać na fałszywych ludzi, i nie mowa tu o przedstawicielach bo to w większości na prawdę byli świetni ludzie, wszyscy byliśmy w tym samym (usunięte przez administratora) Na początku jesteś przyjacielem, jak ci idzie to super, jak masz gorszy czas to jesteś mieszany/a z błotem. Po drugie.. Już wiem, że nie warto pracować na taki ,,ZARZĄD”, plus kierownik który za bardzo czuje władze i wylewa swoje frustracje na pracowników. Totalny brak szacunku do przedstawicieli, ciagle maile z krytyką, nawet taką personalną.. Przyznam jedynie, że wiedzę ma dużą na temat handlu jak i manipulacji człowiekiem ale jednak gorzej z przekazywaniem tego. Tak jak ktoś napisał wcześniej, uczy tylko na początku potem już samo wytykanie błędów. Polecam jeśli ktoś nie chce mieć życia poza pracą. I po przeliczeniu sobie godziny bycia poza domem vs pensja. To lepiej iść na pierwszy lepszy magazyn pracować albo gdziekolwiek :) Obecnie pracuje w innej firmie i wiem, że można pracować w dobrej firmie która szanuje pracowników. Także forumowicze, szukajcie a znajdziecie.

Luzak
@Były pracownik

Weź już nie płacz. Na magazynie tez się czegoś nauczysz np. ortografii. A poza tym jak Ci było źle to trzeba było zrezygnować po 1 miesiącu... W zespole wiemy kto to pisze ( widać po dacie od kiedy). Wiemy jak „pracowaliście” i mamy bekę z Was. Ja się dziwiłem właścicielom ze szybciej Was nie zwolnili bo z tymi wynikami to na paliwo nie zarabialiście. W tych wpisach widać złość i gorycz bo się nie udało. Kozakiem to trzeba być w aptece a nie anonimowo plując i płacząc:) Jestem niezadowolony z pracy to zmieniam - proste. Życzę powodzenia koledzy i Waszym pracodawcom tez :) Ja akuratnie jestem zadowolony z pracy tutaj

Omijać pseudo firme szerokim
@Luzak

Chłopcze, jesteś śmieszny. Przepracowałem w tej firmie jakiś czas, produkt beznadziejny, wieczne błaganie aptekarzy o jakąkolwiek sprzedaż.. Kwestią czasu jest upadłość tej firmy, tak jak to stało się z medisfarm. Najniższe zarobki na rynku, ciągła kontrola ze strony pracodawcy. 0 życia prywatnego, ciągła praca. Skończ człowieku prawić takie (usunięte przez administratora) i daj ludziom dowiedzieć się prawdy o tej śmiesznej pseudofirmie. Kierownik sprzedaży, to nadęty bufon opowiadający ciągle o swych podbojach a prawda jest taka że to zwykły gbur ( sam zresztą zmęczony słabymi wynikami firmy).

anka
@Omijać pseudo firme szerokim

Dobrze że istnieją takie fora poczytałam i nie będę składać aplikacji :-). Szkoda że jak wielu firmach nikt nie wyciąga wniosków.

Smieszne

Byłem na rekrutacji ostatnio na pH, po 2 zdaniach wiedziałem z kim mam doczynienia. Gbur mógłby chociaż lepiej się przygotować do rekrutowania ludzi bo myślę że na kierowcę w pizzerii rozmowa jest na wyższym poziomie. Pytania rzędu "w jakich godzinach chce pan pracować" - mówię swoje zdanie po czym jestem wyśmiewany że w takich godzinach chce pracować. Rozmowa według wcześniej napisanego klucza musisz odpowiedzieć tak jak chca usłyszeć inaczej masz minusa. Odradzam

pytam
@Smieszne

gdzie byłeś rekrutowany? na jakie województwo?

Odpowiadam
@pytam

Rekrutacja identyczna na całą Polskę.

Czapla

W wielkim skrócie: 1. Wynagrodzenie - na start dostaniesz tyle ile sobie wynegocjujesz (najniższa o której słyszałem to 2700 na rękę). Jak ktos zna specyfikę pracy to wie, że inne firmy dają więcej. 2. Ciągłe kontrole ze strony kierownika. Przykład: jesteś w aptece 30 minut - telefon od kiera z pytaniem co robisz, bo widzi na GPSie, ze stoisz w miejscu. 3. Wizyty podwójne, na których uczysz się dużo ale tylko za pierwszym razem. Kolejne wizyty to tylko pokazywanie przez kiera jaki jesteś "mały" i psucie relacji z klientem. 4. Codzienne maile, w których jesteś chwalony albo gnębiony - w zależności od wyniku. 5. "Szkolenia" na których nie dowiesz sie niczego, oprócz tego, że masz gorsze wyniki, niż zakłada szefostwo. 6. Flota : nowa Skoda Rapid, silnik 1.0 ben. Starsi przedstawiciele jeżdżą Octaviami. 500 km prywatnych, które są ucinane jak nie zrobisz planu... 7. Wypłacanie wyrobionej premii/bonusu po kilku miesiacach albo wcale. 8. Przyjmują osoby bez doświadczenia -- tu jest plus :) Ogólnie polecam osobom o mocnych nerwach i bez życia prywatnego :)

Były PH

Jestem byłym Ph w Medifar I chce się podzielić opinia na temat tej firmy. Przed wysłaniem CV radzę się poważnie zastanowić. Nie jest to firma godna polecenia. Praca od rana do wieczora. Na terenie pracownik musi być od 8:30 do 16:00. Dziennie robi się po 300km. Raportowanie SMS do szefa pod pierwszą I ostatnia apteka. Oczywiście wszystko musi się zgadzać z GPS. Pracownik na każdym kroku jest sprawdzany. Nawet w dni wolne. Kierownik ma pojęcie o sprzedaży, można się czegoś nauczyć, ale tylko przez chwilę. Później są codzienne maile z wynikami I dość bardzo nieprzyjemnymi komentarzami. Przy skladaniu wypowiedzenia byl problem zeby odejsc na normalnych warunkach. Ma sie odejsc natychmiast. Serdecznie odradzam pracy w tej firmie.

Zibii
@Były PH

A moge wiedzieć w jakim regionie pracowałeś?

Były ph
@Zibii

Nie ma znaczenia jaki rejon. Kierownik sprzedaży jest jeden na całą Polskę. Dodatkowo każdy ph ma 1,5 województwa.

Prawdziwie

SAMOCHÓD: Skoda Rapid 1.0 2019, limit kilometrów prywatnych - 500, GPS - bardzo skrupulatnie sprawdzane gdzie jesteś, śledzą pracownika nawet na dniach wolnych WARUNKI: Zatrudniają tylko osoby bez doświadczenia. Pieniądze na start jedne z niższych w branży. Cykl premiowy 2-msc, premie bierze średnio 2 z 13 przedstawicieli. Jedyny benefit to multisport. Brak opieki medycznej, brak ubezpieczenia grupowego. 12 wizyt. Tereny to zazwyczaj 1 lub 1,5 województwa. O 8.30 masz być pod pierwszą apteką o 16.00 możesz wyjechać spod ostatniej, praca od rana do wieczora. Na rozliczenia wydatków czeka się czasem po 2 msc i dłużej. KIERO: ma dużą wiedzę, osoba bez doświadczenia może się czegoś nauczyć. Wizyty 'zza krzaka' to codzienność, codzienne maile z wynikami, komentarze, które nie zachęcają do dalszej pracy... zarzucanie, że przedstawiciele plotkują przez telefon zamiast pracować, statystyki z bilingów ;) (usunięte przez administratora) PRODUKTY: Suplementy diety, każdy z nich ma po 20 odpowiedników w każdej aptece, nowym innowacyjnym produktem w tym sezonie okazała się być witamina C :) ... pastylki na gardło produkowane w fabryce cukierków. Częste wady jakościowe produktów, za które świecisz później oczami. 0 reklamy, 0 marketingu, nie dostaniesz nawet ulotki, plakatu czy głupiego długopisu. Ceny średnie, błaganie farmaceutów o jakiekolwiek zamówienie. Firma wycofała się z neuci. (usunięte przez administratora) Liczba przedstawicieli ze stażem dłuzszym niż rok wynosi około 5, mówi to samo za siebie ;)

Mimi
 Rekomendacja

Wtóruje?

Radek

A ja bym zadała pytanie czy na pewno każdy ma szansę na pracę w firmie? Są dobrzy więc wymagający!

Jakub
@Radek

Czy wraz z większymi wymaganiami firmy ,są przewidziane premie do wynagrodzenia? dzięki za odp.

Marie

Hej, jakiej klasy samochody posiada firma medifar dla przedstawicieli?

As
@Marie

Dołączam się do pytania

Mm
@Marie

Skoda rapid sedan 2019

Zainteresowany

Witam, Ile wynosi podstawa na stanowisku PF? Jakie premie? Jakiej klasy auto? Komu podlega pf?

Gustaw

Dobry pracownik zawsze będzie zadowolony a firmy a jak ktoś nie ma chęci do pracy to wiecznie narzeka!!

Adam

Pracowałem jako przedstawiciel w Medifar (wcześniej Medisfarm) przez rok i nie mogę powiedzieć złego słowa o firmie. Dzięki temu, że szef sprzedaży jest bardzo wymagający, ja sam bardzo dużo się nauczyłem (była to moja pierwsza poważna praca). Nie ma co narzekać - trzeba zap***dalać. :) Polecam całym serduchem.

Zostaw merytoryczną opinię o Medifar Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Medifar Sp. z o.o.
4/5 Na podstawie 21 ocen.