Opinie o Streamsoft Kraków Sp. z o.o. w Kraków Opolska 18

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Streamsoft Kraków Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Streamsoft Kraków Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Streamsoft Kraków Sp. z o.o. w Kraków Opolska 18

Pisaliście kiedyś, że Java dev ale junior zarabia okolice minimalnej, to do teraz aktualne? mam akurat ofertę na to stanowisko z widełkami od 5 do 12 tys, junior zaczynie od 5? A mid?

Cześć, a tutaj handlowców może jeszcze zatrudniają? kiedyś w jednym komentarzu ktoś wspomniał o tym stanowisku a teraz akurat jak są dwie oferty wystawione to dla konsultanta i programisty, to nie moja broszka ale sprzedaż idzie mi nawet dobrze. Ilu lat doświadczenia zazwyczaj wymagają od kandydata?

Anonim Nowy wpis

Chciałabym spytać czy mógłby ktoś przedstawić jak wygląda test w firmie. Przykladowe pytania podać oraz zadania praktyczne jakie trzeba napisać czy algorytmy. Chciałabym również się dowiedzieć czy warto iśc tam pracować. Co do stanowiska - Konsultant ds. wdrożeń (Systemy ERP) . Jak wyglądają zadania z Javy czy jest to teoria czy praktyka ?

Andżela Nowy wpis

Konsultant ds. wdrożeń ERP ma teraz 7-12 K brutto. Z wypowiedzi @anonim który zaczął wpis od 'dawno temu' wynikało, że wtedy więcej niż minimalna należała się na starcie komuś niemal bez doświadczenia. Tymczasem tutaj siódemka jest przygotowana dla wdrożeniowca z doświadczeniem. Czy nie jest to świetny przykład na to, że trzeba zawsze dopytywać, kiedy ktoś udzielający rad sam pracował?

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Streamsoft Kraków Sp. z o.o. na stanowisko Konsultant ds. wdrożeń (Systemy ERP)? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Ogłoszenie na Programista C do Streamsoft Kraków Sp. z o.o. pojawiało się w Pracuj.pl, polecacie aplikować?

Wydaje mi się, że tak :) ale nie wiem o co dokładnie pytasz bo to szeroki temat :) Jeśli szukasz pracy - jak najbardziej aplikuj. Jeśli szukasz dobrej atmosfery - jak najbardziej aplikuj. Z reguły firma przy zatrudnieniu daje okres próbny 3mc (prawie każda) więc jak Ci się nie spodoba współpraca zawsze można zrezygnować (lub wcześniej 2tyg wypowiedzenie).

@Anonim

Ok a jak zarobki? Bo to co piszesz to wszystko jak dla mnie na plus ale widziałem komentarze o minimalnej. Chyba w IT takich zarobków nie proponują, co? Napiszesz coś na ten temat?

Przemo

Poczytaj komenatrze tutaj i zastanów się czy warto. W Krakowie jest sporo firm, gdzie jest lepiej zacząć. Chyba, że chcesz zostać od razu seniorem to aplikuj tutaj, bo zrobią cię od razu.

@Leszek

Na rozmowie kwalifikacyjnej dostałem proste pytanie "Jakie są Twoje oczekiwania finansowe?". Nie wiem jak u innych ale szczerze wątpię żeby to była minimalna. Przychodząc świeżo po "niczym" (kurs udemy, jakiś bootcamp) można sobie wyobrazić pracę za minimalną - jak się tak dogadasz.

@Anonim

Czyli minimalna dla takich bez doświadczenia a już z kwalifikacjami można dostać więcej. A jakie były twoje oczekiwania finansowe? Zaakceptowali je bez mrugnięcia okiem czy były jakieś negocjacje?

@Leszek

Dawno dawno temu, tuż po studiach - miałem duże oczekiwania po tym jak naczytałem się artykułów o tym ile to się w branży zarabia :) Po przejściu kilkunastu rozmów kwalifikacyjnych (bez efektu bo oczekiwania z kosmosu "IT na Ciebie czeka bracie - 15k w zasięgu ręki") okazało się, że świat tak nie działa. Po samym etapie z testem widać ile osób przychodzi na wolne miejsce w firmie. W pewnym momencie nauczyłem się pokory :) Zacząłem nisko, powyżej minimalnej (bo potrzebowałem już roboty wtedy), ale w ciągu roku, jesteś w stanie zrobić x2, x3 początkowej pensji jak ogarniasz.

Honorata

Powie mi ktoś jakie sa widełki płacowe na stanowisku junior java developera? Bo widziałam taką ofertę na stronie firmy. I czy jest możliwośc pracy zdalnej u was?

Chonorata
@Honorata

Mniej niż minimalna to maks.

Chonorata X
@Chonorata

W sensie ile? Jak mogą Ci dać mniej niż minimalną? Na jakich umowach ludzie są zatrudniani?

Chonorata
@Chonorata X

Tutaj nikt nie zwrócił uwagi na wzrost minimalnej i inflacje, potem wszyscy beda zaskoczeni ze jest rotacja ????

Chonorata Y
@Chonorata

Czy zarabiasz poniżej minimalnej? ;O to do PIPu się kwalifikuje i chyba więcej nie ma co tu gadać. A swoją drogą, to osobiście nie wyobrażam sobie podwyżek w całej firmie co pół roku. Nie zmienia faktu, że chętnie bym przyjęła. Rząd PISowski pieniędzy dodrukuje i ma w (usunięte przez administratora) narod. Przedsiębiorca nie koniecznie. Podwyżki klientom, klienci swoim klientom i tak się nakręca inflacja przez rząd. A na samym końcu takie szaraczki jak my. Podwyżka w całej firmie kiedyś już była z tytułu inflacji, więc zmieniać pracę, o którą też ciężko, albo czekać aż się coś zmieni.

Norbert

Cykl życia streamsoft Fala zwolnień - rekrutacja - fala zwolnień - rekrutacja Słaba płaca, brak homeoffice za niedługo jedna firma weźmie wał polowe pracowników, powodzenia. Teraz handlowiec, jutro wdrozeniowiec

Natalia
@Norbert

A z jakiego powodu jeszcze się zwalniają prócz tej płacy?

coś tam kiedyś tam
@Norbert

Wdrożeniowców już przecież zabrali :)

Natalia
@Norbert

No i piszesz że słabo płacą to ile konkretnie? Najniższa czy jednak są wyższe te stawki?

Robert
@Natalia

Z roku na rok coraz gorzej…. Inflacja 20% a podwyżek brak Będą za to nowe biura na które wszyscy się zrzucą

xD
@Robert

A byłeś może u przełożonego po podwyżkę czy czekasz aż ktoś podejdzie na ulicy z walizką pieniędzy i Ci ją wręczy? xD

Maniek

Pracowałem w tym miejscu krótki czas i dla przestrogi dzielę się swoimi obserwacjami. Rozmowa kwalifikacyjna w całości na miejscu w biurze, tak jak ktoś wcześniej pisał: I etap: na kartce: teoria + implementacja algorytmów, II etap: rozmowa - w moim przypadku implementacja algorytmu + zadanie z SQL + pytania HRowe. Rozmowę prowadziło dwóch panów: Przemysław- którego ego wychodziło poza ramy pomieszczenia oraz Dawid, który starał się stworzyć dobrą atmosferę rozmowy. Wspominam o tym fakcie, bo był pierwszą lampką ostrzegawczą, którą niestety zlekceważyłem. Wdrożenie pracownika: nieaktualizowana i nieszczegółowa dokumentacja, więc ciężko samemu pokszkolić się z teorii dot. systemu (powiedzmy, że to byłoby do przeżycia, bo wiele firm ma ten sam problem). Na samym początku można liczyć na wsparcie "buddiego" przy implementacji zadań, ale po ok. 2 tygodniach pracy w firmie standardem są teksty przełożonego w stylu: "Czemu tak długo? Takie zadanie to na max 4 godziny" - dla zobrazowania chodziło o złożone zadania wymagające znajomości zakamarków systemu. Dla poprawy nastroju dodam, że koledzy z doświadczeniem dłuższym o kilka miesięcy nie potrafili pomóc w zadaniu. Podsumowując: Rozmowa kwalifikacyjna dotyczyła stanowiska Junior Java Developer i na takie też zostałem zatrudniony. Na wstępie była informacja, że mogę kodować w Javie, ale i tak większość koduje w Groovym. W praktyce okazało się, że nie ma kodowania w Javie, a przy próbach wprowadzenia bardziej zaawansowanego kodu (tzn. bardziej "nowoczesnego" niż podstawowe ify) otrzymałem odpowiedź, żeby nie pisać tak trudno, bo inni developerzy mogą nie zrozumieć.... Jakość polsko-angielskiego kodu bez komentarza- dla juniorów chcących się rozwijać- antywzorzec. Atmosfera toksyczna: w powietrzu czuć napięcie, manager chce wszystko na już- nadgodziny i praca w weekendy są standardem. Każdy dzień w tmy miejscu był stresujący. Co do pracy zdalnej: brak zaufania do pracowników tłumaczony koniecznością bieżącej wymiany informacji na miejscu. Bardziej niedorzecznego argumentu nie słyszałem - spora większość firm developuje zdalnie, niezależnie od branży. Zdanie, które widziałem we wcześniejszym komentarzu dot. możliwości ustalenia z przełożonym pracy zdalnej dotyczy sytuacji wyjątkowych, w pojedyncze dni. Oczywiście po warunkiem, że masz dobry argument. Dodatkowo: osoba na okresie próbnym nie ma zapewnionej opieki medycznej ani pakietu Multisport. Szkoda życia na pracę w tym miejscu- pamiętajcie, że życie jest jedno. Zwolniłem się stamtąd najszybciej jak się dało. Teraz pracuję w firmie, która szanuje pracownika, pracuję zdalnie i mam zespół, który mnie wspiera. I co najważniejsze- rozwijam się każdego dnia.

@Maniek

Za nadgodziny chociaż dodatkowo płacili? Nie wspomniałeś nic o zarobkach. Prócz tych wszystkich niedogodności wypłata była ok? Powiesz ile proponują na tym stanowisku?

Jaka jest stawka początkowa w Streamsoft Kraków Sp. z o.o.? 20 sierpnia na Pracuj.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Developer.

Jak to w IT. Kandydat mówi swoją stawkę i jeśli obie strony się zgadzają - podpisywana jest umowa.

Grażyna
@Anonim

Ogólnie to ludzie pracują tutaj na jakiś przeciętnych czy ponad rynkowych? Jak z reguły wołają, chyba że nikt się nie chwali?

@Grażyna

Nie wiem z jakich raportów korzystasz, ale z tego co się orientuję to stawki są rynkowe. Raczej nikt się nie chwali jak nie zapytasz wprost. Po przejściu początkowego szoku - poziom junior / mid jest wystarczający. Ogólnie na rozmowie jako tako omawiany jest zakres prac. Można powiedzieć, że próg wejścia jest wysoki (trzeba poznać zakres tego co robią ERP'y), ale pomału się tego uczysz "w trakcie". Jeśli chodzi o same umiejętności techniczne to raczej nic co by Cię zabiło na miejscu (o ile programowałaś coś więcej i masz odpowiednie podejście do rozwiązywania problemów). Ludzie wydają się pomocni, przynajmniej jeśli chodzi o mnei.

Firma byłaby całkiem ok gdyby tylko dawali możliwość pracy zdalnej. Nie chodzi mi nawet o prace w 100% z domu, myśle ze pracownikom wystarczyłby 1-2dni.

Nie wiem jak w innych działach, ale wydaje się to być tylko kwestią pogadania z przełożonym "jeśli jest taka potrzeba" więc nie ma się co bać tylko pytać. Obieg informacji jest tak duży, że ciężko sobie wyobrazić stałe dni zdalne.

Twoja byla

Niestety praca zdalna, a przynajmniej hybrydowa w tym momencie jest standardem dlatego ludzie nawet ci z wieloletnim doświadczeniem odchodzą. A nowi nie przychodzą. Szkoda ze taki detal jest taka wielka przeszkoda dla zarządu.

Jolanta
@Twoja byla

a powiedz mi, tlumacza to jakos czemu sie nie da chocby pracy hybrydowej zorganizowac tym ktorzy moga tak pracowac? jakie sa argumenty na nie?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Streamsoft Kraków Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

Cześć, zarówno pierwszy etap jak i drugi odbywa się w siedzibie firmy.

Teresa
@Anonim

I jak wyglądają te dwa poszczególne etapy? :-)

Przestrzegam wszystkich przed tą psudo-firmą. Prezesi myślą tylko o tym, jak 'wydoić' pracownika i klienta. Nie dotrzymują umów. Handlowcy otrzymują na starcie (w zależności jak wynegocjują) około 0,5-1% wartości całego kontraktu, plus podstawę (normalnie na takim stanowisku prowizje mogą sięgać 10% wartości licencji i 5% wartości wdrożenia - zapomnijcie jednak o tym). Jeżeli się wykażesz i wynegocjujesz więcej, bądź pewien, że jak podpiszesz większy kontrakt, to nie będziesz miał zapłacone. Przed rozliczeniem wyższych prowizji, zmieniają warunki - zmieniają targety w taki sposób, że jak zrobisz jeden, a drugiego nie - zostanie Ci zabrane z pierwszego. Premia, prawie nigdy nie została zapłacona w całości, tylko zawsze w częściach. Wymigują się też dziwnymi tłumaczeniami od płacenia - wdrożenie zagrożone, w przyszłym miesiącu...itd. Wszystkie ustalenia dotyczące rozliczenia, robione są sprytnie na kartce, pisane długopisem, tak żeby nie został żaden ślad w umowie, ani w mailu. Na zwrócenie uwagi, że tak się umawialiśmy, dostajesz informację - pokaż mi to na piśmie. Nie jestem pierwszy, który odszedł w kontekście nie rozliczenia się z pieniędzy. Dodam tylko, że w powietrzu unosi się aromat tanich skandali - w tym także damsko-męskich. Wszyscy wiedzą, ale trzeba udawać, że się nie wie. Szczerze nie polecam.

Fifarafa

Bo to prawda.

Ofaniel

W moim odczuciu firma zatrzymała się w czasach (usunięte przez administratora) lub na początku na 90tych. Elastyczne godziny pracy to +/- 30 min od wyznaczonej, brak pracy zdalnej. Pierwszy etap rekrutacji to testy na kartce papieru pisane w biurze - jeżeli ktoś jest z Krakowa to w porządku – natomiast dlaczego nie można tego zrobić online...? Drugi etap to rozmowa z aroganckim człowiekiem, który myśli że pozjadał wszystkie rozumy. Sporo pytań albo bardzo tendencyjnych z przed 10 lat, albo nie związanych z tematem. Przez pryzmat tego Pana i całej tej otoczki, w życiu bym się nie zdecydował na prace w firmie Streamsoft.

Micho
@Ofaniel

O kim mowa? Kojarzysz imie?

Oslo, czy możesz dodać coś więcej? Ciężko dyskutować z ogólnymi opiniami.

Teresa
@Ofaniel

co tam na tych testach jest takiego ? O co pytają ?

@Teresa

To zależy do jakiego działu i jakie stanowisko Cię interesuje :-)

@Micho

@Micho niejaki P.M.

@Teresa

Standardowe rzeczy: ogolna wiedza o IT, teoria z danego jezyka programowania, pytania zamkniete, otwarte, definicje, plus algorytmy do rozpisania - tyle ze na papierze.

Grażyna
@Ofaniel

Zaciekawiła mnie ta teoria, o co konkretnie pytają odnośnie różnych języków? Bo jakby nie patrzeć funkcje podobnie działają chyba, że tu chodzi o podpisywanie zmiennych i funkcji po prostu?

Xsas

Jak wygląda ścieżka rozwoju w firmie? Czy istnieje możliwość, aby wdrożeniowiec systemu ERP mógł przejść do działu programistów?

@Xsas

Zobacz wpis NIck'a (poniżej)

Sylwia
@KTO

Wpis Nicka jest sprzed prawie 4 lat. Nic się w firmie nie zmieniło? Wspominacie, że firma jest jak z lat 90. Przecież od tamtego czasu świat poszedł na przód a szczególnie technologia. Czy to było bardziej nawiązanie do mentalności kadry zarządzającej?

KTO

Z przyjemnością wspominam pracę w tej firmie. Atmosfera jest przyjazna. Jeśli coś potrzebujesz - mów, osoby odpowiedzialne będą starały się Ci pomóc.

Tom
@KTO

hahaha. Wszystkie komenatrze mówią jedno i nagle wpis ewidentnie od działu marketingu. Kiepsko to wygląda.

Renata

Dzień dobry, przejrzałam stronę firmy i niestety nie znalazłam zakładki kariera, więc może tu uzyskam informacje czy firma jest otwarta na nowych pracowników? Macie takie informacje?

worker
@Renata

https://www.streamsoft.pl/kariera/ CV przesyłane poza procesami rekrutacyjnymi również są rozpatrywane.

Bronisław
@worker

Mam pytanie. Czy osoby nie mające żadnego doświadczenia zawodowego mogą z powodzeniem aplikować, czy raczej trzeba mieć doświadczenie, aby móc w ogóle startować w rekrutacji?

@Bronisław

Możesz aplikować bez doświadczenia, patrzą raczej na poziom Twoich umiejętności

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Streamsoft Kraków Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Domi

Cześć, dostajesz tyle ile jesteś wart. Wszystko uczciwe

KTO

Normalnie nie ma nadgodzin. Ale jeśli z jakichś przyczyn pracowałeś dłużej, to będziesz mógł je później odebrać (np. w ciągu miesiąca).

Ile jest zmian w Streamsoft Kraków Sp. z o.o.?

JPM

Raczej na minus. Sporo zleceń połapali, ciężko się połapać już kazdemu, cały czas oburzenie i cisnienie od klientów.

Hello o
@JPM

Nie wiem czy odpowiedź przedmówcy jest w temacie.. Rotacja pracowników raczej jak w każdej innej firmie.

Gandalf
@JPM

To skostniała firma. Wyniszczające środowisko i kolesiostwo... Klienci marudzą i ludzie nie wytrzymują i uciekają.

@Gandalf

"Klienci marudzą" - to nie dotyczy opinii o pracodawcy. Tak, praca czasem wymaga kontaktu z klientem, ale to też zależy od stanowiska. Jeśli dobrze wykonujesz swoją robotę - nie masz o co się martwić.

Jan

Niepoważna firma. Dzwonili dzisiaj nie mogłem odebrać ale chciałem oddzwonić dosłownie 5 minut później. Patrzę jeszcze na email bo telefon piknął i z portalu o pracę przyszła wiadomość, że CV odrzucone dosłownie minutę po nie odebraniu przeze mnie. Śmiechu warte.

Aleksander
@Jan

Skoro tak traktują kandydatów, to chyba nie ma czego żałować? ;) Na jakie stanowisko aplikowałeś?

Bożena

Czy można starać się o przyjęcie do krakowskiego Streamsoft jako student lub absolwent szkoły średniej, na przykład na jakieś praktyki albo staż? Pytam, bo to obowiązkowe przy pewnych kierunkach, a może i później jest jakaś szansa na zatrudnienie na stałe w firmie.

Jonny
@Bożena

Można się starać, wysłać CV. Kwestia stażu i pracy jest otwarta.

Zostaw merytoryczną opinię o Streamsoft Kraków Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Streamsoft Kraków Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Streamsoft Kraków Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Streamsoft Kraków Sp. z o.o.?

Streamsoft Kraków Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 9 ocen.

Streamsoft Kraków Sp. z o.o.