Opinie o Foot Locker Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Foot Locker Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Foot Locker Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja obuwia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Foot Locker Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Hej, a był teraz ktoś na rozmowie na sprzedawcę? Piszą w ofercie, że poszukują pasjonatów sneakersów, zastanawiam się jak to sprawdzają. Możliwe, że jest jakaś scenka przeprowadzana w kontekście sprzedaży lub cokolwiek?

Piter Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

czy da sie ze strony zamowic z odbiorem w sklepie ?

Rafał

Odradzam zakupy w tym sklepie ceny obuwia są nie adekwatne do produktu nie uznają reklacji dla nich nawet nie liczy się opinia rzeczoznawcy . Rzeczoznawca sklepu twierdzi że buty były źle użytkowane i przemoczone, wynika z opinii że kupując buty w tej sieci sklepów nie chodzimy w butach tylko je nosimy w ręku

Maurycy Nowy wpis
@Rafał

Składałeś odwołanie od tej decyzji ? Mam ten sam problem ,reklamacj odrzucona buty przemoczone ......żenada

Jest może takie stanowisko ja „Rzeczoznawca Sklepu”? takie nie pokazywało mi się wcześniej a przeglądam właśnie oferty i tylko te dla sprzedawców mi się pokazały. Chyba, że to jednak takie 2w1? Nie mam doświadczenia a wiem ze szukają do sklepu, który mam w pobliżu. Jest sens w ogóle się zgłaszać?

Firma Foot Locker Poland Sp. z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko Kierownik Sklepu. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Pracownik Stoiska Mięsnego
Rzeszów
Frac Detal Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Jak dużo osób pracuje na stanowisku Sprzedawca w firmie Foot Locker Poland Sp. z o.o.?

A kiedyś interesowałam się ogłoszeniem dla sprzedawcy od nich. zastanawiam się co konkretnie wskazywane jest na umowie. w jednej wypowiedzi pojawiła się wzmianka o obowiązkach takich jak mycie luster, odkurzanie czy też zabawa w magazynie. w jaki sposób jest to omawiane na samej rozmowie?

Lucy

Jakby ktoś szukał pracy radzę omijać szerokim łukiem, miałam nieprzyjemność pracować w tym sklepie w Kielcach. Zaczynajac od mówienia studentom ze mają brutto netto przy podpisywaniu umowy potem pobieranie składek od wypłaty. (usunięte przez administratora) pracowników ze nadgodziny są płatne więcej i namawianie do ich brania po czym gdy przychodzi do wypłaty jest naliczana normalna stawka, zgrywanie głupa i tłumacząc się że jest to wyrównanie etatu, a nie nadgodziny. Kolejny absurd tego sklepiku i kierowniczki to zakaz siadania nawet jak nie ma nikogo w sklepie to każą stać przy drzwiach przez 8 godzin a jakaś próba siedzenia od razu w słuchawce słychać jazgot kierowniczki żeby iść stać bez sensu. Wielcy kierownicy tego sklepiku zawsze mieli wolne w weekend a innym pracownikom wpisywali po 12 godzin w soboty/niedziele. Zatrudniona/y jesteś jako sprzedawca ale przy okazji robisz jako sprzątaczka od mycia luster, odkurzania itd. albo czasami jako magazynier gdzie przez cały dzień siedzisz na magazynie i układasz pudła. NIE POLECAM

Majka

Akurat do tego wspomnianego sklepu w Warszawie szukają teraz sprzedawcy. Nie mam jeszcze doświadczenia wiec w razie czego wszystkich zwrotów, czy tez reklamacji na spokojnie mnie naucza, prawda? Kiedyś cos pisali, że szkolenia są na wysokim poziomie. a jak konkretnie wyglądają? Kto je prowadzi?

Słuchajcie jakie macie perspektywy na premie i ogólne wysokości wynagrodzenia na kolejny już rok? Jakoś w wakacje pisano tutaj o tym, że same premie mogły sięgać nawet do 1700 pln ale zdarzało się nagle, że spadały do 200 pln. Czy do dziś sytuacja się zmieniła? Były rotacje z tego powodu? Nie widzę aktualnych ogłoszeń, dlatego zastanawiam się nad potencjalną poprawa warunków. czy nastąpiła?

Domi

No właśnie szukają sprzedawcy w Wa-wie, ale nie wiem, który salon w której galerii, a ważna jest dla mnie dzielnica że względu na dojazd :/ @Zawiedziony, szok, a mógłbyś rozwinąć, czemu Twój zespół tak rotował? Podwładni też mieli obniżane premie?

Zawiedziony
@Domi

Rotacja była na poziomie 95%. W moim sklepie ok 50%. Zazwyczaj szukają do wszystkich punktów. Cv przekazywane jest od sklepu do sklepu, jeśli w danym miejscu są wakaty. Jak firma jest w potrzebie, organizowana jest rekrutacja grupowa w siedzibie. W Arkadii i Złotych Tarasach nudy nie ma, w Mokotowie troszeczkę luźniej. W moim sklepie głównym powodem był brak zleceń, wiec osoby szły do konkurencji by zarabiać więcej, a potem przyczyną była zmiana premii i sprzedawcy co osiągali premię nawet 1700, nagle dostawali 200. Niestety moj zespol już tam nie pracuje.

Kamil

Durne ograniczenia dla pracowników, zarząd mimo rosnącej inflacji ucina całkowicie premie doprowadzając pracowników do życia od 10 do 10 za (usunięte przez administratora)

Zawiedzony

jako były  już pracownik przedstawię moją merytoryczną ocenę z punktu widzenia kierownika (subiektywna za okres ost .6 m-cy): PLUSY 1) Duża swoboda i samodzielność w działaniu na poziomie sklepu. jeśli masz trochę doświadczenia, wiesz jak prowadzić sklep i budować zespół, docenisz ten aspekt. Sam ustalasz wiele zasad i procedur. Samemu tworzy się swoje środowisko pracy, zarządza towarem, tworzy zadania i nikt się nie wtrąca.  2) Zniżka pracownicza 30%, niestety opodatkowana przy wynagrodzeniu, ale naliczana jest także od rzeczy przecenionych, a przeceny bywają powyżej 50%. Okazjonalnie są tez dni gdzie podnoszą zniżkę z 30% na 50%. 3) Ludzie: przede wszystkim wielkim plusem był mój zespół sprzedawców, którzy wprowadzali dużo zabawy i uśmiechu w każdy  ciężki dzień zapieprzu. Codziennie chciało się wstać i iść do pracy. Także kierownicy innych sklepów to mega wartościowi ludzie i jest z nimi dobry kontakt (pracodawco doceń to!) MINUSY 1) Oszukiwanie na warunkach płacy (choć legalne, moralnie nie jest to zachowanie fair play, bo umawiasz się na określoną stawkę, a potem okazuje się, ze będziesz zarabiać mniej). Po kilku miesiącach od podpisania umowy jednostronnie zmieniono atrakcyjne stałe prowizje od sprzedaży, na dużo niższe premie z niejasnymi zasadami, poprzez porozumienie/wypowiedzenie zmieniające. Sama podstawa jest grubo poniżej rynkowej i tylko z prowizją wynagrodzenie miało sens. Niestety taka zmiana jest dla mnie nieakceptowalna i był to główny powód mojego odejścia z tej firmy.  2) Brak elastyczności w zatrudnianiu pracowników -  rotacja jest ogromna i naprawdę długo buduje się zespół, który nabierze doświadczenia i będzie w pełni samodzielny. zatrudnienie jest tylko na umowę o prace, co dla młodych studentów jest nieatrakcyjne finansowo (na zleceniu brutto = netto). Na nowego pracownika czeka się 1-3 tygodnie zanim się wszystko przygotuje, umówi medycynę pracy, co w żaden sposób nie pomaga w zarządzaniu sklepem, gdy chcesz mieć pracownika na już. W grudniu gdzie chora była połowa zespołu, musiałem się wykłócać z działem hr, by łaskawie przygotował umowy dla nowych pracowników (gotowych do pracy, po badaniach). Problemem dla nich było, że w środę nie przyjmują zgłoszeń tylko do poniedziałku (niepisane zasady)  i jak nie zgłosiłem w pn to mam czekać  do kolejnego pn za tydzień na zgłoszenie i 2 tydzień na zatrudnienie (i pracownik też). Na stanowisko asystenta nie ma ogłoszeń - podsyłają ci "gorszy sort" aplikacji od ludzi co wysłali cv na kierownika. Tak od 4 miesięcy w moim sklepie nie było asystenta. 3) Operacyjność - od strony back office jest jeden wielki chaos - nikt nic nie wie, działania wprowadzane są na ostatnia chwile. O przecenach, które są permanentne i zmieniają się z dnia na dzień, dowiadujesz się w zasadzie rano, Często masz cały sklep do przemetkowana i przestawienia. Cotygodniowe telekonferencje nie są regularne, a potrafią być wrzucone na 30 min przed meetingiem, kiedy np nie możesz, bo masz dzień wolny, lub musisz być na sali sprzedaży.  Kampanie Vm nie współgrają z towarem, który masz w sklepie. Pod koniec marca dostaliśmy materiały POS na dzień kobiet...albo materiały na promocje t-shirtów i bluz, których żaden sklep nie miał. Do tej pory (koniec kwietnia) na ekranach led w sklepie wyświetlana jest bożonarodzeniowe video - bo nikt nie potrafi tego ogarnąć. Każdemu sklepowi ucięto etaty, co przy dużych sklepach jest problematyczne, bo nie masz coveru na wszystkie strefy, a co mowa jeszcze o działaniach operacyjnych (dostawy, zmiany vm itp). Jedno L4 czy UZ pracownika i jest duży problem. Często sklepy borykają się z tym, że zostaje 1-2 osoba na zmianę, a klientów są setki. Dostawy - nie są jakoś logicznie zaplanowane. To co przyjedzie to niespodzianka , musisz wszystko oklipsowac, ometkować x2 i co najgorsze i bezsensowne, sprawdzić każdy produkt z papierowa listą, bo jest masa pomyłek, metki drukują się do innych artykułów, albo w innej ilości i trzeba tego pilnować -  każda różnica miesza Ci w stockach produktów. Ilości i dobór towaru nie są dopasowane do sklepów. Wprowadzono rfid które zamiast ułatwić pracę, jeszcze bardziej ją skomplikowało, przez liczne błędy w bazach danych. Magazyn jest ułożony nielogicznie i jak gdyby od tyłu (nie od lewej do prawej, góra dół, tylko od prawej do lewej, od dołu do góry wg nr  sku, ale nie całego tylko z środkowych liczb całego kodu - ktoś miał fantazje). Ułożenie kodami sku sprawia, że jak przyjedzie Ci 1 nowy model buta, czasami trzeba przesunąć całe regały towaru, by go włożyć w odpowiednim miejscu, co jest czasochłonne.  Inwentaryzacje/audyt - nie robi tego nikt z zewnątrz, tylko Ty i twój zespół liczy wszystko ręcznie, co zabiera Ci godziny z puli godzin. ciąg dalszy niżej.....

Zawiedziony
@Zawiedzony

MINUSY c.d. 4) Brak socjalu - pracownicy nie dostają nawet wody do picia (!), już nie mówię o kawie, herbacie, cukrze. Brak kart multisport (obiecywane wielokrotnie), brak jakichkolwiek dopłat do wakacji, czy systemu kafeterii. Jedynie możesz wykupić prywatna opiekę enel-med, która opiera się na bardzo podstawowym pakiecie. Na święta dostaliśmy 1 paczkę słodyczy do podziału na cały zespół. 5) Brak sprzątaczki - niestety sklep trzeba sprzątać codziennie samemu, co zabiera Ci kolejne godziny z grafiku, które można by wykorzystywać bardziej produktywnie np na dostawę. I tak dochodzi Ci nauczanie ludzi jak działa odkurzacz, albo który płyn jest do wc a który do szyb. 6) Łamanie kodeksu pracy (w moim przypadku np. doba pracownicza przy inwentaryzacji. (praca 10-1 i potem na 8 w drugi dzień na ciąg dalszy inwentaryzacji, niewypłacenie ekwiwalentu za pranie itd.) 7) Łamanie ochrony danych osobowych rodo i brak zabezpieczeń danych wrażliwych. Jako kierownik robisz też za kadrową, Zbierasz dokumenty, wypełniasz zgłoszenia do zus, pity itd. wysyłasz wszystkie dokumenty ze swojego prywatnego maila (i skany) lub niezabezpieczonego konta gmail, bo twója sklepowa skrzynka jest zablokowana do wysyłania i odbierania wiad. z zewnątrz. Na mail sklepowy logujesz się loginem i hasłem, ale już z pozycji kasy każdy pracownik wejdzie na skrzynkę bez logowania. 5) Dyskryminacja płacowa - niestety występują różnice płacowe asystentów i kierowników sklepów za te same obowiązki i pracę. Było tak, że nowa osoba dostawała na dzień dobry dużo lepszą stawkę i niż osoby ze stażem, którzy świetnie pracowały na swoim stanowisku. Różnice są też między miastami. 6) Nie masz narzędzi do pracy, nie masz nawet excela by ułożyć grafik czy przeedytować pliki które dostajesz. Telefon służbowy to motorola, którą prędzej chcesz rzucić o podłogę niż na tym pracować (jedyne jego sensowne zastosowanie to pisanie sms-ów do klientów  o rozpatrzonej reklamacji), komputer sklepowy ma zablokowane wszystkie funkcje, ze np. cv nie zapiszesz i musisz kombinować jak je wydrukować. Nawet 1 folderu z dokumentami nie możesz zapisać, by mieć pod ręką te, które trzeba częściej drukować.  7) Firma w pl zarządzana jest  w sumie jednoosobowo przez panią z hr, która na początku wydawała się być super babka, lecz za maską kryje się niestety dwulicowa i niekompetentna (w mej ocenie) osoba, która nawet potrafi kłamać w oczy - dlatego ma ksywkę Morawiecka - od kręcenia faktami i wmawianiu, że wszystko jest super i cudownie. 8) Bezpośrednia przełożona jest specyficzna. Sprawia wrażenie wrednej i nieprzyjemnej, ale po dłuższym poznaniu daje się ją lubić i zejść na bardzo luźne relacje. Niestety ma negatywne nastawienie do wszystkiego, co definiuje jej sposób bycia i miny jak już nie powiem jaki kot. Stara więcej luzu i uśmiechu, a dobra energia do Ciebie wróci :) 9) Szukamy pasjonatów sneakersów, ale uważaj, jeśli jesteś ekspertem w temacie, udzielasz się na grupach tematycznych, jarasz się premierami butów - masz już łatkę resellera, a takich się tu zwalnia. Nie raz usłyszałem - to reseller, zwolnij go. Regionalna sama się przyznała do umawiania z hurtownikami na deale w poprzedniej pracy, wiec trochę tu hipokryzji....a może brak wiary w ludzi. Nie każdy jest kombinatorem. 10) Puszczono notatkę prasowa ze 400 sklepów FootLocker sie zamyka (przedrukowane na wszystkie duże portale informacyjne) - codziennie musisz tłumaczyć klientom, że nie zamykamy się (jeszcze) 11) Uniform w paski, który nie dość, że wygląda jak więzienna szata, to jeszcze jest w 100% poliesterowy - szybko  się przepaca i trzeba często prać. Czasami nawet klienci zwracają uwagę że np. "kolege czuc" - nie oszukujmy się praca na sklepie to głównie praca fizyczna, a nie masz możliwości wzięcia prysznica.  Podsumowując, praca w FL było to ciekawe doświadczenie. Liczę na to, że kiedyś ta firma się ogarnie, wytknięte błędy będą motywacją, niedociągnięcia zostaną usunięte i kiedyś ktoś powie, że tam jest super...... jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie odpowiem w miarę możliwości.

Arsiq

Firma o której hmm…można by się rozpisywać w superlatywach. Czemu? Poszanowanie pracownika jest na wysokim poziomie, ciągłe szkolenia i realna szansa awansu. Miałeś/aś słabszy wynik? Bez stresowo można było uargumentować z czego to wynika. Wiadomym jest że punkt punktowi nie równy jednak, myślę że byciem transparentnym jeśli nawet pojawiło się "ale" bardzo dużo dawało. Dla osób nie tylko początkujących, ale i z większym stażem polecam tę firmę i samej firmie życzę z całego serca coraz większych sukcesów

Teresa
@Arsiq

No to dość kontrastowa opinia do pozostałych ;p Mimo wszystko te słabsze wyniki pewnie wiązały się z zabraniem premii? Mówisz, że jest szansa awansu... Czyli kierownikiem można zostać jak się ma ambicje? Wiadomo o ile wzrasta pensja w takim przypadku, warto brać na barki dodatkową odpowiedzialność?

abecadło
@Teresa

premia od sprzedaży jest stała na najniższym stanowisku. nie ważne ile sprzedasz, masz od tego prowizję. kierownikiem raczej nie można zostać, od tego są osobne rekrutacje.

Magdalena
@Arsiq

A po jakim czasie można awansować na wyższe stanowisko? Może nie na kierownicze, ale skoro są prowadzone rekrutacje wewnętrzne bo piszesz o tym? Jakieś jasne wymogi są w tym zakresie?

Siemanko, Szukam aktualnych albo byłych pracowników których można zapytać pod kątem szczegółów pracy w firmie Foot Locker Poland Sp. z o.o.. Czy firma daje bony na święta? Bardzo dziękuje za podpowiedź.

Firma nie daje bonów na święta. Żadnych bonus oraz kuponów. W zasadzie nic nie daje.

@Anonim

A wypłaty i urlopy daje czy faktycznie nic tak jak piszesz? ;)

anonim2
@Maja

W związku ze sposobem zatrudnienia w tej firmie jest to ich obowiązek, także bezsensowne pytanie ;)

Sylwia
@anonim2

Zdziwiłbyś się, są firmy w których i o to ciężko :D Rozumiem że u was bezproblemowo wszystko i legalnie?

@anonim2

Tu się zgodzę z koleżanką, różnie bywa. :( A w takim razie strefa socjalna jak tu się prezentuje?

Hahaha bony na święta dobre sobie (paczka cukierków ) do podziału na cały zespół takie oto bony daje firma…

@Anonim

Jak nic nie daje... Na święta daje możliwość siedzenia na magazynie by zrobić wyprzedaż gdzie listy z cenami podaje jakieś 2 dni przed rozpoczęciem. (nie jest 5 rzeczy tylko kilkaset do przecenowania). Jest (było) fajnie :)

lola
@Dinozaur

Rozumiem twój sarkazm, ale normalnym rytmem działania sklepu są przeceny sezonowe (świąteczna) i oklejanie rzeczy dzień przed lub nawet w 1 dniu wyprzedaży przed otwarciem. Zatem to nie jest żadna kara, a normalna praca sprzedawców w takim okresie....

@lola

No niby tak ale każdy ma prawo czuć co do tego pewien niesmak. :/ Mimo wszystko oni jasno mówią o tym na rozmowie? Jest opis jak praca będzie wyglądać w różnych okresach? Bo to poniekąd by się przydało

@lola

To nie jest sarkazm to są fakty. Kiedyś listy i wyprzedaży zaczynało się 2 tygodnie wczensiej i można było normalnie wszystko zrobić nie zaburzając rytmy normalnej pracy, nie siedząc po nocach na dzień przed.

Karol
@Dinozaur

Kiedyś to znaczy kiedy? Ostatnio się pogorszyło i wszystko trzeba robić na ostatnią chwilę? Takie polecenia idą z góry?

Pasiak

Bardzo nieprofesjonalna firma, oj przepraszam - profesjonalna w wyzyskiwaniu człowieka. Zatrudniłem się do pracy na kierownicze stanowisko w sklepie, który miał się dopiero otworzyć. Zaproszono mnie na otwarcie drugiego, żebym się czegoś nauczył. Skończyło się tym, że przez tydzień po 13-14h dziennie przerzucałem i otwierałem kartony a „zarząd” z Izraela chodził sobie pić kawkę, albo otworzył jeden karton i mówił do mnie: dokończ po czym sami szli na video calle. Pracowałem w wielu firmach i myśle, że czas najwyższy uświadomić Pani Izraelce, że to jest Europa a nie Izrael i tutaj panują inne standardy pracy. Przydałaby się tam kontrola - w szczególności przestrzegania czasu pracy.

@Pasiak

Ponieważ odkąd połowę udziałów wykupił zarząd z Izraela to już nie jest Foot Locker ani firma która spełnia wymogi polskiego prawa pracy…

Dinozaur

49% :) ale im by nawet wystarczył 1% by rozwalić dobrze prosperującą firmę.

Przygoda
@Pasiak

Zgadzam się w 100% z poprzednimi komentarzami. Kilka miesięcy wystarczyło, by zrujnować firmę, stosunek do pracowników i miłą, ale profesjonalną atmosferę. Odkąd 49% akcji przejął Fox rozpoczęło się pasmo porażek. Ciągła kontrola, brak komunikacji, nierówność płacowa, szukanie problemów w innych, a nie przyjrzenie się samemu sobie. Obecna kierownik regionalna nigdy nie powinna pełnić takiej funkcji w tej firmie i raczej w żadnej innej. Upokarzanie, wymyślanie kolejnych tabelek, nierówne traktowanie pracowników było na porządku dziennym. Nie polecam i nie pozdrawiam.

@Przygoda

I to co opisujesz to do teraz konkretnie trwa? bo jeśli tak to o tę nierówność płacową na chwilę obecną chciałabym dopytać. jak to się teraz rozkłada na różnych stanowiskach między ludźmi i jak reagują? po takim czasie się przyzwyczaili czy co obecnie w firmie się dzieje?

SaJu

Ogólnie to byłam zaproszona na rozmowę, okazało się że na spotkaniu było poza mną 15 osób, grupa wzajemnej adoracji trwała ponad dwie godziny, o czym nikt mnie wcześniej nie poinformował, miała to być rozmowa rekrutacyjna. Chociaż znalazłam inną pracę, to z odpowiedzią czekali na ostatni moment, żeby poinformować mnie że wybrali innych kandydatów, dużo sobie mogę zarzucić, ale wśród osób z tej rekrutacji jedyna miałam większe doświadczenie, jak na mój wiek to całkiem spore, w tym jako sprzedawca w sklepie, gdyby nie to że i tak mam inną pracę to byłabym bardzo wkurzona, marnują ponad trzy godziny nie informując że będzie na tym spotkaniu więcej osób, że zajmie to tyle czasu, na odpowiedź trzeba było czekać ponad tydzień, w dodatku na tej rozmowie nie padła nawet kwota wynagrodzenia, a to całkiem istotne biorąc pod uwagę że praca to nie wolontariat po coś się tam idzie. Trochę z ich strony niepoważne zachowanie, z pewnością w przyszłości nie wezmę pod uwagę pracy w tym miejscu, bo to tylko strata czasu.

@SaJu

To oni w ogłoszeniach nie piszą stawek? No cóż widocznie jednak ktoś inny ich czymś urzekł no ale z tym feedbackiem... :/ Generalnie to myślisz, że każda rozmowa tak tu jest zorganizowana czy jakoś dziwnie natrafiłaś po prostu?

Piotrek

Ta firma to DRAMAT, w żadnym wypadku nie ma sensu zaczynać z nimi współpracy. Jako pracownik będziesz regularnie równany do poziomu podłogi a szanse na rozwój dostaniesz tylko wtedy kiedy innych będziesz traktować bez szacunku. Niedługo w tych sklepach kiedy pracownik będzie chodził do toalety kierownik będzie stał ze stoperem i sprawdzał czy „pasiak” aby napewno nie jest tam o 2 minuty za długo.

@Piotrek

Nie jest to w sumie nieco skrajne? Raczej miałby lepsze rzeczy do roboty. Jakie kierownik ma tu obowiązki tak właściwie?

Lepiej nie mówić.

Jeśli szukasz pracy w której każdy dzień będzie rozpoczynał się od "motywującego" (usunięte przez administratora)to jest to miejsce dla Ciebie. W sklepach panuje nie przyjazna atmosfera wyzysku co sprzyja dużej rotacji personelu. Każdy sprzedawca oceniany jest kilkoma innymi wskaźnikami (warto zaznaczyć że podstawa sprzedawcy to najniższa krajowa). Podczas wizytacji kierownictwa wyższego szczebla brak uśmiechu na twarzy może skutkować "rozmową motywacyjną". Warto dodać że obecnie Foot locker Poland to franczyza a połowa udziałów w firmie należy do spółki z Izraela skutkuje to niestety wprowadzeniem nowych "standardów" podejścia do pracowników. Ogólnie moje odczucia są bardzo negatywne i nie polecam tego miejsca do pracy ale żeby nie było że praca tam to same minusy do zalet można zaliczyć wypłaty na czas(+-2 dni), prywatną opiekę medyczną oraz formę zatrudnienia w oparciu o UoP.

@Lepiej nie mówić.

O czyli benefit jakiś jest a że wypłata na czas to się ceni. A te nowe, wprowadzone standardy podejścia do ludzi to jakie są, że tak wadzą?

@Maja

Generalnie są takie że przestajesz być człowiekiem a jesteś cyferką w zestawieniu, jak nie Ty to będzie inna i jest im to obojętne.

@Dinozaur

Aha. :( Czyli atmosfery i wyczucia w sumie brak ale płacą? Czyli aktualnie zatrudnionym w sumie tego typu warunki to odpowiadają?

Dinozaur

Dramat to jest najlepsze określenie tej firmy. Faktycznie 51% firmy jest we władaniu prawdziwej marki FL a pozostałe niestety zostało zakupione przez FOX i od tego momentu rozpoczęła się degradacja i wewnętrzne sabotowanie firmy. Wszystkie jej wartości którymi się reklamowali na rekrutacji oraz wszelkiego rodzaju szkoleniach można włożyć w ....między bajki :) Wszystko negatywne co poniżej zostało napisane przez ex pracowników jest jak najbardziej prawdą i ani trochę w tym przesady czy wyolbrzymiania. Atmosfera żadna, zarobki znikome, wymagania kosmiczne, pomoc w razie problemów - zerowa. Zamiast pracy rysowanie i wypełnianie durnych tabelek i zeszytów (kilka razy dziennie) jak podstawówce co skutecznie zabijało normalną obsługę w sklepie. Nawet jak na początek kariery zawodowej lepiej iść (.....) tu wpisz co tylko chcesz, bo jedynie czego możesz sie nauczyć to jak szybko i łatwo można zabić chęć i motywacje do pracy na prawdę fajnym ludziom. Nie ma sensu pisać przykładów którymi można podeprzeć powyższą treść bo mogłoby zabraknąć znaków do napisania opinii. Zdecydowanie NIE polecam, trzymajcie się najdalej jak tylko możecie.

Jebron Lames

Marzy ci się praca w młodym dynamicznym zespole? Jesteś zapalonym fanem obuwia i umiesz doradzić klientom? A może poszukujesz pracy, w której mógłbyś się rozwinąć i czegoś nauczyć? Omiń te firmę tak szerokim łukiem, jak tylko umiesz! Tak, nie będziesz miał żadnych wyrzutów sumienia, a więcej pieniędzy zarobisz wyprowadzając psa twojej sąsiadki :). Praca w Footlocker z początku wydawała mi się ciekawą opcją, przechodząc od innego giganta w branży uznałem, że firma bardzo znana w stanach może zaoferować komuś kto siedzi w obuwiu i streetwearze coś więcej niż najniższą krajową i opodatkowaną premię od sprzedaży. Tak na prawdę w naszym kraju „Footlocker” to tylko 51%, resztę udziałów posiada gigant z Izraela - FOX, nie wiem czy to jego zasługa, czy po prostu spółka ze stanów jest do bani, ale nigdy nie spotkałem się z takim kaszalotem. Środowisko pracy w którym przychodzi Ci pracować jest tak toksyczne, że każdy Twój bąk jest łatwo widoczny na każdej kamerze. Spróbuj pierwszego lub drugiego dnia pracy popełnić jakiś mały błąd a czeka Cię „rozmowa motywacyjna” z Twoim przełożonym, który poprowadzi z Tobą monolog i karze Ci posprzątać w zamian magazyn. Zatrudnieni oprócz ciebie będą też ludzie prosto po maturze i nawet jeżeli posiadasz doświadczenie w handlu to będziecie zarabiać tyle samo :). Nie licz na pomoc innych, ponieważ każdy gra na swoje konto, nawet liderzy zmiany. Na porządku dziennym jest to, że Twoja praca idzie na czyjeś konto. Nie ma też mowy o pracy zespołowej (jedna z wartości firmy). System informatyczny, logistyka i organizacja pracy w mojej ocenie sto lat za (usunięte przez administratora) dostawy sprawdza się na kartce papieru, stany magazynowe na oko. Częstym problemem jest, że chcąc coś sprzedać nie możesz tego zrobić bo jest to już zarezerwowane przez któregoś z pracowników. Jezeli chciałbyś wyrazić gdzieś swoje niezadowolenie, niestety nie masz tak na prawdę takiej możliwości. Spółka stosuje politykę „otwartych drzwi” ale niestety te drzwi mają zardzewiałe zamki. Jedyna opcja jest rozmowa z przełożonym na wypowiedzeniu w formie monologu. Ogólna ocena 0,5/10

Damian
@Jebron Lames

Wystawiłeś ocenę 0,5, czyli jednak jakiś plus pracy w tym miejscu jest :D. Napiszesz, chociaż jedna rzecz jaka ci się tam podoba ? Bo jestem ciekawy twojej oceny

Zostaw merytoryczną opinię o Foot Locker Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Foot Locker Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Foot Locker Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Foot Locker Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Foot Locker Poland Sp. z o.o.
1.3/5 Na podstawie 4 ocen.
  • Złota 59
    00-120 Warszawa

Foot Locker Poland Sp. z o.o.