Opinie o Roger Preston Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Roger Preston Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Roger Preston Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Roger Preston Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Rada

Dobra rada - omijać szerokim łukiem

Chciałbym podpytać o zatrudnienie. Na firmowej stronie w zakładce kariera nie ma ofert ale mimo wszytko zachęcają do wysłania CV. Warto to zrobić bo widziałem też wpisy żeby omijać firmę. Coś się poprawiło jeśli chodzi o warunki głównie zarobki?

Rada Nowy wpis

Dobra rada - omijać szerokim łukiem

Renia Nowy wpis

Pisaliście kiedyś, że takie fatalne zarobki i atmosfera. No a ja rozglądam się za pracą i nawet nie widzę żadnych wolnych wakatów, naprawdę by było tak źle? Najlepiej to sama bym się przekonała. Jak nie ma pracy to może jakieś staże?

Znawca

W ogłoszeniu jako benefity: "-Brak dress code'u, -Kawa/herbata, -Spotkania integracyjne" To trzeba być nieźle zdesperowanym i w sposób wypaczony postrzegać rzeczywistość, aby w taki sposób zachęcać ludzi do pracy. W firmie w której mało kto chce pracować.

Zuzanna
@Znawca

Czemu mało kto chce tu pracować? A co do tych benefitów, pozostawiając kwestie czy sa one dobre czy złe, to czy faktycznie są spełniane przez firme?

Znawca
@Zuzanna

Bo zarobki i atmosfera są fatalne?

pracownik Nowy wpis
@Znawca

tak

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Roger Preston Polska Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Asystent / Asystentka projektanta - instalacje sanitarne (HVAC) wydawały Ci się najkorzystniejsze?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Roger Preston Polska Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

byly pracownik

nikt w zyciu za nadgodziny nie zaplaci. odbior w czasy, kiedy jest po prostu mniej pracy ( możesz sobie na 1 godzinę wcześniej wyjść). Czy pasuje cie to, lub nie - wybieraj sam

@byly pracownik

No to tyle dobrze, że się dogada da i wybierzesz co twoje... piszesz teraz o tych okresach kiedy można wybrać. to w zasadzie w jakimś sezonie są tu luzy a w którym jest o wiele gorzej? jak to w roku wygląda jeśli o warunki pracy chodzi?

Jarosław

Negatywów jest tu sporo, a jakie są zalety pracy? No, bo jakieś być muszą, skoro firma ma pracowników?

CEO
@Jarosław

szkolenia.

T.
@Jarosław

Moim zdaniem nie ma żadnych. A to że firma ma pracowników? Każda ma...

Z tego co piszecie to dobra praca dla osób, które nie mają jeszcze co wpisać do CV. Wygórowane oczekiwania i niskie pensje w mojej opinii nie idą w parze. Skoro w większość pracowników to asystenci, czy zatrudniani są również studenci? Można dogadać się na elastyczny grafik albo pracować zdalnie?

Odpowiedź
@Anna

Oczywiście że jest bardzo elastyczny grafik - im więcej pracujesz tym lepiej... Nadgodziny charytatywnie (w końcu "trzeba coś więcej dawać od siebie").

Antoni
@Odpowiedź

A te nadgodziny to często się zdarzają?

Janusz
@Antoni

tak. bardzo często

Jak daje pozytywny komentarz to ne znaczy, że pisze go dyrektor, nie? Każdy ma prawo się tu wypowiedzieć. Aż takie oszczędności w firmie że za wszystko każą płacić? To ile jest tej wypłaty jak tak zaciskają pasa?

ceo

- dużo stresu, słaba kasa, brak benefitów. + cv , zespól

Grażyna
@ceo

Co jest najbardziej stresującego?

Jakie są mocne strony pracodawcy Roger Preston Polska Sp. z o.o.?

Mocne strony: ambitne tematy (budujące CV), możliwość wszechstronnego rozwoju zawodowego Słabe: najczęściej zbyt krótkie terminy realizacyjne. Marność w tej firmie sprawdza się słabo.

Byłem u nich na rozmowie o pracę. Mieszkanie w bloku na pradze. Nie oferują żadnych dodatków. Powiedzieli natomiast że u nich nie ma co liczyć na wysokie wynagrodzenie jak to jest w większych firmach. W trakcie rozmowy spytali trzy czy cztery razy o moją dyspozycyjność i elastyczność czasową. To HALO?! Jak oni chcą przyciągnąć pracowników do pracy? Słabą kasą i siedzeniem po godzinach? Strata czasu

AP

Pracuję w tej firmie od pewnego czasu, na szczęście mam nadzieję, że już niedługo. Jedyną zasadą obowiązującą w tej firmie jest brak zasad. Dyrekcja łże w żywe oczy, obiecują jedno a w praktyce jest odwrotnie o 180 stopni. (usunięte przez administratora) Brak jakichkolwiek benefitów, wynagrodzenie przeciętne. Oczywiście liczne nadgodziny, których pracownicy nie mogą odebrać. Bałagan na projektach. Firma składa się z dyrekcji (dyrektor i pani prezes), dwóch projektantów-koordynatorów. Reszta pracowników to asystenci. Jeden z koordynatorów jest bardzo w porządku bierze czynny udział przy projektowaniu, drugiemu natomiast to chyba (usunięte przez administratora)Nie wie co się dzieje na projektach, nie przekazuje ustaleń, zapomina o umówionych spotkaniach albo się na nie spóźnia. Ktoś kto nie umie zarządzać samym sobą, próbuje zarządzać zespołem. Dramat. W czerwcu, pod pretekstem kryzysu związanego z epidemią obniżyli wszystkim pensje o 20% mimo, że ilości pracy wcale nie ubyło, nawet wręcz przeciwnie. Ostatnio zwolniły się cztery osoby. Jeśli zatem komuś odpowiada tylko to, że pensja wpływa na czas i jest zadowolony że łaskawie może wziąć urlop to praca dla niego w sam raz.

Czy w Roger Preston Polska Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Odpowiedź

Pracowałam przez 2 lata w RPP, zaczynałam jako studentka całkowicie 'zielona w temacie' a pomimo to, nigdy nie odczułam, że jestem gorsza od innych. O wszystko mogłam zapytać, zarówno głównych projektantów jak i pozostałych pracowników. Jeżeli chodzi o podejście szefostwa, o każdym problemie mogłam swobodnie z nimi porozmawiać i co najważniejsze - wspólnie uzgadnialiśmy najlepsze dla wszystkich rozwiązanie.

Leszek

@Anonim A jaki jest powód, ze nie ma takich rekrutacji?

@Leszek

Powód jest taki że nie ma takiej potrzeby w firmie.

Vick
@Leszek

W firmie są ludzie którzy zaczynali jako studenci, lub tuż po studiach dziś dobiegają czterdziestki. Jedni są szefami grup projektowych inni nie mają takich potrzeb ponieważ realizują się w projektowaniu i nie dążą do "szefowania" innym. Chcesz zarządzać projektem, jesteś ambitny, dyspozycyjny i chętny do rozwoju to się rozwiniesz - właściwe miejsce.

Maja
@Vick

Czy w związku z tym ,że rekrutacji jest tak mało to mam pytanie ,jak firma dba o rozwój pracownika? Czy organizowane są wewnątrz firmy warsztaty lub szkolenia pozwalające na rozwój indywidualny pracowników?

Korposzczur
@Maja

Czasem pracownik sam zapisuje się na szkolenia zewnętrzne. Czasem firma organizuje w ramach godzin pracy lub wysyła na szkolenia bądź warsztaty.

Czy często w firmie Roger Preston Polska Sp. z o.o. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Nie zdarza się.

Jakub

Pracowałem w RPP blisko 5 lat. Początki niełatwe, ale doświadczenie wszechstronne a więc bezcenne. Jestem obecnie w biurze powszechnie uznawanym za duże i nieco rozczarowany pracą nieco jak "przy taśmie". Mój rozwój ostro wyhamował. Początkowe wynagrodzenie w RPP nie powalało, ale z czasem wraz ze wzrostem odpowiedzialności było już lepiej. Nadgodziny jak wszędzie, czasami zbyt dużo, ale odbierałem w luźniejszym terminie i nie odnotowałem problemów. Obiektywnie muszę stwierdzić, ze praca w RPP choć nie od początku (bo tu stresu nie brakowało) była bardzo cennym doświadczeniem i pozwoliła na szybki rozwój w odpowiednio krótszym czasie. Biuro, które nie zatrudnia masowo „maszyn” do pracy a daje możliwości rozwoju początkującym projektantom jest obecnie na wagę złota. Nie zderzyłem się również z przedmiotowym traktowaniem, a to że projekt miał wyjść na terminowo - to chyba jasne dla ludzi odpowiedzialnych i nie ma nad czym rozpaczać, tu gdzie pracuję obecnie nie jest inaczej. Co do wynagrodzenia w moim odczuciu było adekwatne do zajmowanego stanowiska, ale oczywistym jest że, większą ilością przychodu bym nie pogardził. Historii ze zwolnieniami z tytułu odmowy pracy w nadgodzinach za moich czasów nie było, wiec mogę tylko podejrzewać, że sytuacja przerysowana, wszak wchodzi to w paragrafy związane z Prawem Pracy i tylko samobójca porwałby się na taki ruch. Ogólnie pracę w RPP wspominam pozytywnie, poza zdobytymi doświadczeniem i umiejętnościami ceniłem pozytywną atmosferę i kontaktowość zarządzających. Pozdrawiam.

EX-RPP

Biuro projektowe instalacji sanitarnych (wentylacja, grzanie-chłód, wodkan, ppoż), zajmujące się głównie budynkami biurowymi. Liczy około 15 pracowników w tym 2 projektantów którzy koordynują całą pracę, reszta osób to asystenci. Pracy niestety jest zbyt dużo, co wiąże się z koniecznością wyrabiania nadgodzin, które nie są płatne dla osób będących na B2B czy UOP, studenci pracują na umowę o dzieło i są rozliczani godzinowo. Nadgodziny można odebrać sobie w wolnym - teoretycznie, praktycznie jest z tym problem. Koordynatorzy projektów to osoby o wielkim zasobie wiedzy i bardzo dużo można się od nich nauczyć. Jeden z nich bierze czynny udział w projektowaniu, dzięki czemu jest na bieżąco z projektem i wychwytuje błędy asystentów, pomaga im rysować oraz realnie ocenia potrzebny czas i określa deadline'y, drugi z kolei ogląda rysunki i zgłasza swoje ewentualne uwagi do poprawy, ale ich nie nanosi - nawet w sytuacji kumulacji pracy, przygotowywaniem rysunku zajmują się asystenci, wiąże się to wyrabianiem nadgodzin i dodatkowym stresem, ponieważ czas potrzebny na wywiązanie się z zobowiązań jest zbyt krótki... zdarzały się sytuacje w których pracownicy spędzali w pracy nawet 24 godziny. Szefostwo niby tego nie popiera, ale nic z tym nie robi, a z drugiej strony wymaga wyrabiania nadgodzin... Osobie która na UOP na okres próbny nie zgodziła się na nadgodziny, rozwiązano umowę... Szefostwo prowadzi swojego EXCELA w którym albo się coś kalkuluje, albo nie - i mówi o tym jasno. Jeżeli jesteś osobą bez doświadczenia na pewno nauczysz się w tym miejscu bardzo dużo, ponieważ firma stawia na samodzielność pracowników - już po bardzo krótkim czasie będziesz musiał rozmawiać z architektami, doradcami technicznymi, wykonawcami robót - nawet jeżeli się na tym jeszcze dobrze nie znasz. Nie licz jednak na godziwą zapłatę - osoba z 2 letnim doświadczeniem może zarobić 3tys, nie więcej, są to zbyt małe pieniądze uwzględniając stres pod jakim się działa i ilość nadgodzin.

Gość 123
@EX-RPP

Bardzo konkretna opinia, oby więcej takich !!! Też pracuje w biurze projektowym, zarobki są niewiele wyzsze, aktualny rekord pracy ciągiem w naszym biurze to 36h :( Teraz wraz z wymianą kadry na młodsze pokolenie nadgodzin już nie robimy bo i tak nikt za to nie płaci, projekty wychodza w terminie ale w dużo gorszym standardzie bez zestawień schematów itp

Zostaw merytoryczną opinię o Roger Preston Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Roger Preston Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Roger Preston Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Roger Preston Polska Sp. z o.o.?

Roger Preston Polska Sp. z o.o.
  • Stanisława Augusta 73
    03-846 Warszawa
  • NIP: 5270207386 REGON: 10255270 KRS: 0000110739

Roger Preston Polska Sp. z o.o.