Opinie o Omida Sea And Air Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Omida Sea And Air Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Omida Sea And Air Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Transport i spedycja drogowa - międzynarodowe firmy transportowe całopojazdowe i drobnicowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Omida Sea And Air Sp. z o.o. w Gdynia

Jak długo zajmuje wdrożenie nowego KAM-a, zważywszy, że firma chwali się swoim onboardingiem? Lekcje angielskiego to jakaś fajna niewielka grupka z nativem, czy dostęp online do materiałów (preferowałabym pierwszą z form, to jasne)?

Iza Nowy wpis

Oj no to zbiłeś mnie z tropu troszkę, bo zastanawiałam się czy nie aplikować do nich :/ A powiesz coś więcej, te osoby to kierownicy działu czy co? Co takiego tam się dzieje, że aż ludzie się zwalniają?

Były pracownik Nowy wpis
@Iza

Iza, są to osoby kierownicze. Brakuje szacunku do innych osób, do spedytorów, do asystentów spedytorów. Atmosfera jest toksyczna stąd też pewnie duża rotacja w firmie. Wolę uprzedzić.

Jestem bardzo ciekawa, kto kryje się pod nickiem CiociaKlocia. Mam nawet swoje typy. Niestety ale z niczym się nie zgadzam, problemy nie są rozwiązywane mimo że je zgłaszasz. Robiłam to niejednokrotnie. Nie było to moje pierwsze miejsce pracy i właśnie dlatego, że miałam porównanie musiałam jak najszybciej stąd odejść. Pomijając ogromne problemy z jakością serwisu w danych działach i tak najgorsza była atmosfera. Nie ma co się dziwić, że niektórzy sami odchodzili po okresie próbnym.

Przemysław

Czemu atmosfera była tak zła że aż musiałaś odejść? Ciężko było się dogadać z innymi pracownikami czy chodziło o konflikty z przełożonym? Przydałoby się żebyś napisała coś więcej.

@Przemysław

Atmosfera była taka ze względu na bardzo trudny kontakt z moim przełożonym. Niestety nie dotyczyło to tylko mojej osoby i nie było to podobno niczym nowym w Omidzie. Bardzo źle to wspominam, dużo niepotrzebnych nerwów ale na szczęście jest to już za mną.

Przemysław

Czyli nie tylko ty miałaś problemy żeby się dogadać. Pisałaś o okresie próbnym. Już po trzech miesiącach ludzie byli zniechęceni do pracy? W ogóle na jakich umowach później zatrudniali? Na czas określony?

Spedytor

Cóż, czytając poniższe opinie nie sposób nie zgodzić się z niektórymi tezami. Na pewno jest to miejsce gdzie można porządnie nauczyć się fachu. Z drugiej strony firma od dłuższego czasu ma poważne problemy wewnętrzne z atmosferą pracy oraz moim zdaniem podejściem do pracownika. Decyzję są często spóźnione i już dawno nieadekwatne do danej sytuacji. Od pewnego czasu, regularnie z firmy odchodzą najbardziej doświadczone osoby (część nie odejdzie zapewne nigdy). W konsekwencji firma jest zmuszona do "ściągana" na gwałt spedytorów morskich z rynku (wysokim kosztem), aby tylko zapełnić luki. Prawda jest, że firma idzie lub poszła już w stronę korpo, niestety zachowując większość najgorszych cech takiej formy działalności. Zamiast wydawać znaczne środki na szeroko zakrojony PR ( niedługo otwierając lodówkę znajdziecie Omide), lepiej byłoby przyjrzeć się na serio temu, co jest pod nosem. Ewidentnie coś jest nie tak i każdy z trochę większym doświadczeń zorientuje się w tym po kilku miesiącach. Bez głębokich, zapewne trudnych zmian (w mojej ocenie firma nie jest na to gotowa) będzie to miejsce atrakcyjne wyłącznie dla studentów i desperatów patrzących wyłącznie poprzez pryzmat finansowy.

Zuzanna
@Spedytor

Czyli ogólnie firma daje mozliwość zarobić pracownikom? Co do tych problemów wewnętrznych to masz rację, to chyba podstawa, żeby firma dzialała dobrze.. warunki finansowe i sama możliwosc rozwoju nie wystarczą

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Omida Sea And Air Sp. z o.o. na stanowisko Key Account Manager - branża TSL? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
Ciocia Klocia

Bardzo ciekawe opinie.Osoby?osoba? je piszące muszą być mocno sfrustrowane i w żadnej innej firmie nie będzie im lepiej.W każdej organizacji zatrudniającej więcej niż dwie osoby może dochodzić do różnych,w tym stresujących sytuacji i tak się zdarza w Omidzie Sea and Air.Nie jest to firma ani gorsza ani lepsza od innych o czym niejednokrotnie byli pracownicy się dość szybko przekonują.Każdy problem należy rozwiązać poprzez rozmowę z wyższym przełożonym,a jak mi wiadomo drzwi Zarządu są otwarte.Negatywnie oceniający firmę nie wiedzą?/ zapomnieli?,że "klika z SDB" w dość krótkim okresie czasu zbudowała sprawnie działającą spółkę zatrudniającą "parę" ,a nie kilka osób.Do AC ze strony służb nigdy nie było zastrzeżeń,a to chyba najważniejsze. Na koniec: zastanawiające jest,że żadna z osób odchodzących nie miała odwagi? swoich opinii przekazać Zarządowi,tylko wyraża je anonimowo w necie.Większość z nas wiele się nauczyła w tej firmie i zdobytą wiedzą zaskakuje nowych pracodawców i kolegów.Jak będziecie pracować w firmie idealnej,dajcie znać też tam pójdę

Aneta
@Ciocia Klocia

Dobrze tak merytoryczną opinię przeczytać. Piszesz, że w tej firmie sporo się nauczyłaś. Czego konkretnie? No i jak to u Ciebie przełożyło się na zarobki? Miałaś awans?

CiociaKlocia
@Aneta

Aneto,Jak byłaś/jesteś spedytorem to nie muszę Tobie tłumaczyć różnicy między małym,a dużym (z szacunkiem dla małych),Ilość zaskakujących sytuacji w ciągu dnia,tygodnia,miesiąca,etc., (mając "za plecami" osoby grające do tej samej bramki) daje szansę poradzić sobie teraz i w przyszłości na tym trudnym rynku.Awans? w jakim sensie? zmiany pieczątki czy stopki w mailu? tak to ważne,ale ilu może być dyrektorów? Firma (z tego co mówią "na mieście") niestety zmierza w stronę korpo,ale być może w tę stronę świat TSL zmierza. Zarobki.To jest najciekawsze.Jak każdy młody człowiek oczekiwania moje były ...,ale dość szybko (mimo ukończonych studiów kierunkowych) okazało się,że karierę trzeba zacząć od czynności podstawowych i wraz z upływem czasu obowiązków (i benefitów) przybywało. Firma jest "kuźnią" kadr dla innych firm w branży co chyba też jest pozytywne.Nie ma mnie wśród tej ferajny jak i wielu innych osób,budujących jej markę oraz portfolio.Wybraliśmy swoje inne drogi zawodowe,nowe wyzwania.Pamiętaj! Firma idealna nie istnieje!

Joanna
@Ciocia Klocia

Dobra, drzwi zarządu otwarte, a potem z tymi uwagami z rozmowy zarząd robi coś konkretnego?

Spedytor

Zgadzam się z przedmówcą w 100%. Fatalna atmosfera pracy, brak kultury, (usunięte przez administratora) osoby które zostały wymienione już dawno powinny pożegnać się z firmą. Dopóki Ci ludzie będą tam pracować to reszta będzie odchodzić. Nikomu nie polecam. Wszędzie będzie lepiej.

Firma zarządza klika z SDB. W biurze w Gdyni, w dziale morskim (usunięte przez administratora) jest na porządku dziennym. Nieradzący sobie z własnymi emocjami ludzie mają zarządzać innymi? Pan P.S, Pan D.W, Pani A.M oraz Pan P.M to nowotwór firmy. Ludzie nie chcą pracować, odchodzą po okresie próbnym, firma nie ma systemu, beznadziejna agencja celna... Omijajcie te firmę szerokim łukiem.

Zostaw merytoryczną opinię o Omida Sea And Air Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Omida Sea And Air Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Omida Sea And Air Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Omida Sea And Air Sp. z o.o.?

Omida Sea And Air Sp. z o.o.
  • Plac Kaszubski 8
    81-350 Gdynia
  • NIP: 5862288993 REGON: 222021349 KRS: 0000494524

Omida Sea And Air Sp. z o.o.