Opinie o Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. w Szczecin

baner wywiady
Roman
Pracownik

Bardzo zla atmisfera. (usunięte przez administratora) i wykorzystywanie ludzi. Przelozeni z biura i głównej siedziby znęcają sie nad pracownikami. W cumie jest bardzo źle. Przełożony wymagający a sam nic nie robi i ciągle urywa się z pracy. Strach u niego cisezalatwuc bo się mści i uprawia (usunięte przez administratora) Dziwne ze taki człowiek zajmuje stanowisko dysponentai nadal tam pracuje. Ci co maja układy, robia co chca, ci normalni, często dobrzy pracownicy są szmaceni i wykorzystywani.

Darczi
Pracownik
@Gosc

Na jakie pieniążki można liczyć

Roman
Pracownik
 Pytanie

Witam. Faktycznie ta firma to (usunięte przez administratora) pani M z biura o której mowa to żenujące babsko które zasad współpracy z ludźmi nauczyła się z Stalinowskich podręczników, wydaje jej się że wszystko wie i wszystko może,jedyne co jej dobrze wychodzi to dawanie obietnic których nie dotrzymuje, zarobki są słabe marynarze mają max 4200 brutto, kpt około 2500-3000 więcej, jednostki są stare, dodatek dewizowy bardzo niski i dodatkowo podzielony na dwa typy - bliska zagranica i daleka zagranica czyli jak mechanik ma 90 euro to za bliską zagranicę ma połowę tego, a najgorsze jest to że mimo podpisanej umowy o pracę na czas pracy taki sam jak wszyscy czyli np. 164 godz w miesiącu pracuje się 360, listy godz pracy są fałszowane, ludzie są zastraszani i zmuszani do wykonania czynności nie wynikających z ich umowy o pracę, na przykład cumowanie obcych jednostek w porcie świnoujście, obsługi pontonów ale to do pierwszego wypadku czego nie życzę nikomu. Czas pracy nie jest tu określony w jakiś sztywnych ramach i nikt nie wie dokładnie i nie chce wiedzieć jak to liczyć, wszystko podlega pani m, na spotkaniach z załogą zawsze jest nie przygotowana do odpowiedzi i nie potrafi wyjaśnić dlaczego tak jest. Np. Odział w Gdyni pracuje 14dni po 12 godz a Szczecin 14 dni non stop w pracy. Dodatkowo holownik wysyłane są do pracy przy nordstream 2, mimo że większość pracowników nie ma ochoty brać udział w tym spisku. Rozliczenia od wypłaty są przetrzymywane w biurze a nie przesyłane na maila, może ktoś się nie zorientuje brak kilku nadgodzin. W firmie pracuje duża grupa podpadziochow, dzięki którym pani w biurze wie co się dzieje a dodatkowo ci pracownicy sami przekraczają czas pracy a w niektórych przypadkach zmuszają do tego innych, mimo wizyty Pana z PIP nic się nie zmieniło, czemu? Pewnie dlatego że większość tu pracujących ma już swoje lata i wiedzą że to ich ostatnia praca boją się mówic bo wiedzą że to co powiedzą szybko dotrze do biura.

1
serwal
Były pracownik
@Wiktor

dawniej to ta pani M. była ładną i sympatyczną dziewczyną , dzisiaj jest już bliżej emerytury i krótkie włosy zmieniły jej charakter a jej sympatyczność i uroda to już MIT nie LEGENDA .

Wojciech Stec
Inne

Witam Państwa serdecznie. Jestem przedstawicielem jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. Realizujemy reportaż dotyczący łamania kodeksu pracy przez pracodawców, którzy w latach wcześniejszych były polskimi spółkami a dziś są w rękach zagranicznych właścicieli. W lipcu planujemy zdjęcia w Trójmieście. Gwarantujemy anonimowość i utajnienie wizerunku. Zachęcam do kontaktu: wstec@onet.com.pl. Czytając opinie wnioskujemy, że skala problemu jest na tyle poważna, że warto ją nagłośnić m.in dla dobra Was - pracowników.

Leszek
@Hodowca Baranów

Z tymi racicami to pojechałeś :) Na razie to ja widzę same żale ale nikt nie wyjaśnił co takiego konkretnego się dzieje. Ty też tu pracujesz i wiesz o co chodzi? Ludzie się nie dogadują czy co?

SERWAL
Były pracownik
 Pytanie

jestem byłym pracownikiem , pracowalem kilka lat , NIGDY nie byłem nawet jednego dnia na jakim kolwiek zwolnieniu , nie podpadlem za nic , nie odmówiłem pracy nawet wtedy kiedy byłem na wolnym [ praca w nadgodzinach] nie udeżyłem jednostką w nic co zostawiło by jakikolwiek ślad , miałem obiecaną podwyżkę i co ? ano to że kiedy przyszedłem w umówionym dniu to okazało się że jestem zwolniony , tak zadecydowała pani M. Przykre ale prawdziwe.

Kamila
@SERWAL

Na jakim stanowisku pracowałeś? Jaka miałeś umowę, że tak po prostu cię zwolnili? Często tutaj są zwolnienia czy raczej jesteś odosobnionym przypadkiem?

serwal
Były pracownik
 Pytanie
@Kamila

Kamilo , dlaczego akurat Ty zainteresowałaś się tym wpisem ?

don Wasyl
Pracownik
@SERWAL

Nie szukaj przyczyny zwolnienia w swojej pracy, (usunięte przez administratora)ze Szczecina robi tak specjalnie, między innymi po to żeby reszta się zastanawiała dlaczego z nim umowy nie przedłużyli, a poza tym ona dostaje kasę za zrekrutowanie pracowników z wysokimi papierami tj. kapitanów żeglugi wielkiej i takich chętnie zatrudnia, nie przeszkadza, że nic taki nie potrafi i pewnie się już nie nauczy. Złóż papiery do Gdańska.

Artur
@don Wasyl

Czyli Twoim zdaniem przełożeni tej osoby, która zwolniła kolegę, co się wcześniej uskarżał, płacą tej osobie nie za dbanie o jakość wykonywanej przez podwładnych pracy, a za przyjmowanie nowych osób, choćby nie dawały gwarancji, że zrobią należycie, to co jest tu do zrobienia? Jaka zatem jest tu stabilność i pewność zatrudnienia?

SERWAL Nowy wpis
Były pracownik
@don Wasyl

Ja już nie szukam pracy , jestem na emeryturze ale wyrywkowo oglądam wiadomości z portu Szczecin i wiem że jest ich bardzo mało , lubię też podglądać i wczytywać się w bieżące problemy ludzi którzy naprawdę chcą i starają się ale pewnych przeszkód nie pokonają a one są domeną pewnych osób.

SERWAL Nowy wpis
Były pracownik
 Pytanie
@don Wasyl

Czy kapitan żeglugi wielkiej potrafi manewrować holownikiem podczas odbierania holu od statku z dziobu czy rufy z marszu , nawet na akwenie osłoniętym albo na redzie przy wietrze i fali [ wiatr i fala ] w normie przepiśów ? NIE !!!!!!!!!!!!! bo tej roboty trzeba nauczyć się od SZYPRA który nabywa tą umiejętność przez dłuższy okres .

1
Honorata Nowy wpis
@serwal

Ludzie się interesują pracą, ja też. Dlaczego nie odpowiesz? Chciałabym uniknąć niespodzianek w pracy. Czy warunki na jakich zatrudniają i na jakich mogą zwolnić człowieka są jasno przedstawione od początku?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Gość

Pracownik

07.04.2023 02:04

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Gość ikona wywiad

Obecnie jestem zatrudniony jako kapitan holownika.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Gość ikona wywiad

Regulamin wynagradzania i tabele płac nie są znane pracownikom firmy. Jest to kwestia bardzo indywidualna.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Gość ikona wywiad

Tak. Nawet jeden z moich kolegów skorzystał już z tej rady i pracuje w firmie. Moje polecenie bazowało na moim rozległym życiowym i zawodowym doświadczeniu, według którego moja obecna praca wypada zdecydowanie dobrze w porównaniu z innymi firmami, które znam.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Gość ikona wywiad

Podoba mi się system pracy - 15/15 dni - pozwalający mi na regularny i częsty pobyt w domu. Pozytywny jest też stosunek bezpośrednich przełożonych (inspektorów technicznych, operacyjnych i dyspozytorów) do załóg pływających. Nie podoba mi się brak systemu szkolenia nowych pracowników i rotacja załóg na jednostkach oraz podejście do tematu prowiantu, gdzie stawka żywieniowa jest dla statku, a nie dla konkretnego pracownika, a dostawcy oferują ceny wyższe niż w popularnych dyskontach.

Jakie są możliwości rozwoju na aktualnym stanowisku / w Twoim dziale? Z czego to wynika?

Gość ikona wywiad

Pracuję na najwyższym, osiągalnym dla siebie, stanowisku w firmie. Jedyne możliwości rozwoju zawodowego to nauka różnych typów holowników, ale to jest rozwój równoległy.

Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?

Gość ikona wywiad

Szkolenia w firmie obejmują obowiązkową tematykę związaną z BHP, w zależności od stanowiska. Mogę powiedzieć, że te, w których uczestniczyłem, były ciekawe i warte uczestnictwa. Niestety, brak jest systemowego szkolenia nowych pracowników (kapitanów i mechaników), według mnie niezbędnego ze względu na specyfikę pracy na holownikach. Polega się na niesformalizowanym mentoringu i na własnej inicjatywie szkolonych pracowników.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Gość ikona wywiad

Generalnie atmosfera jest dobra. Istotny jest dobór załóg, które muszą ze sobą współpracować i koegzystować w ograniczonej powierzchni jednostki. Oczywiście nie brakuje malkontentów, głównie wśród długoletnich pracowników i tych, którzy wcześniej nie pracowali w innych warunkach.

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzega warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodzi i co nie jest przestrzegane.

Gość ikona wywiad

Generalnie wszystko się zgadza.

Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?

Gość ikona wywiad

Istnieje w przedsiębiorstwie procedura regularnej oceny systemu. Jest ona sformalizowana i każdy - za pośrednictwem kapitana, który jest odpowiedzialny za to zadanie - może zgłosić swoje propozycje. Wszystko, co chciałbym, mogę przekazać osobiście.Don Wasyl
Pracownik

Powiało optymizmem i to nie tylko z powodu wiosny. Otóż Port Gdański buduje nowe holowniki i rekrutuje załogi (nie po linii rodzinnej jak to do tej pory, ale z zewnątrz). Biorą wszystkich jak leci, a zwłaszcza kapitanów i mechaników, ale i starsi marynarze mają szansę, ważne żeby byli w sile wieku tj. ok 40 - 50 lat. Jakie tam są pensje to wszyscy wiedzą, ale przypomnę - płacą tak jak w Fairplayu tylko x 2. Jakby tego było mało to intensywne rekrutacje robi również PRCiP oni również rekrutują całe załogi tj, kapitanów, mechaników i starszych marynarzy, płacą na zasadniczej więcej niż w Fairplayu i nie (usunięte przez administratora) na nadgodzinach tylko wypłacają pełne setki, nie kantują na strawnym. W obu tych Gdańskich firmach ludzi traktują uczciwie bo "Godzien jest robotnik swojej zapłaty". Nie kombinują jak (usunięte przez administratora) choć na złotówkę tylko uczciwie wypłacają. A w Ferplayu, cóż kapitanowie nie zarabiają nawet średniej krajowej, która obecnie wynosi ok. 7300 zł brutto, niewielu kapitanów i mechaników tyle dostaje, ale za to mają zszarpane nerwy tak ich firma upokarza i poniża na każdym kroku. Więc Bracia Matrosi, nie czekajcie na gruszki na wierzbie, które Wam od lat obiecuje ta zwiędła ruta ze Szczecina, tylko bierzcie sprawy w swoje ręce, a właściwie CV i składajcie bo jest koniunktura. Idźcie tam gdzie godnie płacą, i traktują uczciwie pracowników, którzy przecież swoją ciężką pracą przyczyniają się do wzrostu firmy, tam gdzie są związki zawodowe, tam gdzie jest przyszłość.

Roman
Pracownik
 Pytanie

Witam. Faktycznie ta firma to (usunięte przez administratora) pani M z biura o której mowa to żenujące babsko które zasad współpracy z ludźmi nauczyła się z Stalinowskich podręczników, wydaje jej się że wszystko wie i wszystko może,jedyne co jej dobrze wychodzi to dawanie obietnic których nie dotrzymuje, zarobki są słabe marynarze mają max 4200 brutto, kpt około 2500-3000 więcej, jednostki są stare, dodatek dewizowy bardzo niski i dodatkowo podzielony na dwa typy - bliska zagranica i daleka zagranica czyli jak mechanik ma 90 euro to za bliską zagranicę ma połowę tego, a najgorsze jest to że mimo podpisanej umowy o pracę na czas pracy taki sam jak wszyscy czyli np. 164 godz w miesiącu pracuje się 360, listy godz pracy są fałszowane, ludzie są zastraszani i zmuszani do wykonania czynności nie wynikających z ich umowy o pracę, na przykład cumowanie obcych jednostek w porcie świnoujście, obsługi pontonów ale to do pierwszego wypadku czego nie życzę nikomu. Czas pracy nie jest tu określony w jakiś sztywnych ramach i nikt nie wie dokładnie i nie chce wiedzieć jak to liczyć, wszystko podlega pani m, na spotkaniach z załogą zawsze jest nie przygotowana do odpowiedzi i nie potrafi wyjaśnić dlaczego tak jest. Np. Odział w Gdyni pracuje 14dni po 12 godz a Szczecin 14 dni non stop w pracy. Dodatkowo holownik wysyłane są do pracy przy nordstream 2, mimo że większość pracowników nie ma ochoty brać udział w tym spisku. Rozliczenia od wypłaty są przetrzymywane w biurze a nie przesyłane na maila, może ktoś się nie zorientuje brak kilku nadgodzin. W firmie pracuje duża grupa podpadziochow, dzięki którym pani w biurze wie co się dzieje a dodatkowo ci pracownicy sami przekraczają czas pracy a w niektórych przypadkach zmuszają do tego innych, mimo wizyty Pana z PIP nic się nie zmieniło, czemu? Pewnie dlatego że większość tu pracujących ma już swoje lata i wiedzą że to ich ostatnia praca boją się mówic bo wiedzą że to co powiedzą szybko dotrze do biura.

1
Wiktor
Kandydat
 Pytanie
@Roman

Czy wymieniona przez Ciebie "Pani M" to ta Pani, która siedzi w biurze od razu po lewej stronie od wejścia? Byłem tam niedawno w związku z tym, że szukam pracy. Tak niepoważnej kobiety dawno w swoim życiu nie spotkałem. Zasugerowała, że jeśli chce zostać pracownikiem to mam być gotowy na telefon i z dnia na dzień przyjść podpisać umowę, ale nie wie czy to może być za miesiąc czy za pół roku. Po prostu mam być gotowy, i nie podejmować nigdzie pracy tylko czekać aż jaśnie państwo zrobi mi łaskę i mnie przyjmie. Nie dość, że Pani bardzo niesympatyczna to wyczułem od niej bardzo nieszczere, fałszywe intencje. Podziękowałem i moja noga już w tej firmie nie stanie. Porażka jakaś.

Tadeusz
Kandydat
@Roman

Dziwne to co piszesz bo w polskim kodeksie pracy wyraźnie jest napisane kto może pracować non stop a raczej nie pełnicie służby więc coś tu nie gra. Ja wiem jedno jeżeli ktoś Cię oszuka raz to on jest oszustem. Jeżeli ktoś oszuka Ciebie dwa razy to ty jesteś dureń.

serwal
Były pracownik
@Wiktor

dawniej to ta pani M. była ładną i sympatyczną dziewczyną , dzisiaj jest już bliżej emerytury i krótkie włosy zmieniły jej charakter a jej sympatyczność i uroda to już MIT nie LEGENDA .

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Projektant CAD
Szczecin
Lars Laj Polska
(160 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Sprzątanie
Szczecin
Polita Sp. z o.o.
(130 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Doradca Klienta
Szczecin
Change of Scandinavia Poland Sp. zo.o.
(307 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Global IT Director (Supply Chain)
Szczecin
Demant Business Services Poland Sp. z o.o.
(146 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Tomuś J
Były pracownik

Office Paliwo kradną w Świnoujściu a firma zadowolona dramat walki w biały dzień

Nietoperz
Pracownik
@Tomuś J

Kategorycznie słowo kradzież tu nie pasuje... Porostu załoga wypłaca sobie zasłużoną nagrodę za sumienną i ciężką pracę. Więc Tomuś chyba leser z Ciebie skoro zostałeś ominięty.

Grażyna
@Nietoperz

czekajcie. czyli według Ciebie biorą paliwo bez pytania, bo uważasz, że im ono przysługuje? I firma z tym problemu nie ma? nikt tego nie zauważył jeszcze?

Nietoperz
Pracownik
@Grażyna

Oj Grażyna Grażyna oszukujecie na nadgodzinach harmonogramy pracy robione pod koniec zmiany by dopasować je do kodeksu pracy karty pracy też fałszowane a ty się dziwisz. W przyrodzie jest harmonia nic nie ginie ty myślisz że rolujesz złogi a one znajdują inne rozwiązania. Nie pozdrawiam Ciebie.

Grażyna
@Nietoperz

tylko, że ja o coś innego Cię zapytałam. to ludzie nie podnoszą za to konsekwencji? taka symbioza? są tu jeszcze jakieś nietypowe przyzwyczajenia? wolę wiedzieć zanim męża puszczę... co z tymi nadgodzinami tak konkretnie się dzieje?

Nietoperz
Pracownik
@Grażyna

Droga Grażynko czy tam Małgosiu trochę z opóźnieniem ale odpowiadam nieważne w co wierzysz w magię liczb Buddę kosmitów czy w twoim wypadku może i pieniądz. I tak skręcisz kostkę podczas tańca zachorujesz na grypę a może i się rozwiedziesz. Każdy liczy że dostanie to na co zasługuje że istnieję sprawiedliwości i ona faktycznie istnieje tylko załogi muszą się obudzić i poczuć że to właśnie one ja tu i teraz tworzą a wtedy ta symbiozą może otworzy ci oczęta że to ty żyjesz z naszej pracy. Korzystając z okazji jak większość komentarzy odradzam karierę jaką kolwiek u tego pracodawcy.

Radosław
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry, czytam bardzo negatywne opinie o pracodawcy. Nie ukrywam, że otrzymałem propozycję od kolegi, który może mi pomóc w zdobyciu tej pracy. Niestety opinie pokrywają się z tymi, które krążą po całym porcie a nawet mieście. Pani kadrowa i kierownik cumowników to chyba najsłynniejsze osoby w gdyńskim porcie. Jeszcze nigdy tyle złych rzeczy nie słyszałem na temat przełożonych w jakiejkolwiek firmie. Przed ostateczną decyzją chciałbym usłyszeć jasną odpowiedź na pytanie: czy warto tam pracować?

jaga
Kandydat
@Radosław

wlasnue też miałem możliwośc roboty, ale zrezygnowalem bo skyszalrn zle opinie o nich. jedyny atut ze płacą na czas, ale atmosfera ponoć szalona.

Czarnogłów
Były pracownik
@Radosław

Dzień dobry, kazda opinia jest opinia subiektywną i ciężko sie nią sugerować choć w kazdej jest "żiarno prawdy". Z mojego doswiadczenia w kazdej pracy w "ojczyznie" wystepuje podobny schemat. Im uczciwiej i wydajniej pracujesz tym barziej bedziesz wykorzystywany. Najlepiej wychodzą (usunięte przez administratora) którzy robia 30% roboty którą pownni wykonywać a dostaja 200% monety... a u tego pracodawcy jest to standart który toleruje i uwiebia jednna i jedynna w swoim rodzaju jej "wielmożzna" dama ze Szczecina. Rynek się budzi jeżeli jesteś młody to daj sobie siana bo ani nie zarobisz anie nie odpoczniesz... myślę że jak ruszą projekty to cięzko bedą mieli ze znalezieniem ludzi czas pokaze pozrawiam.

Marzena
@Czarnogłów

A moze będzie inaczej? Może jak będzie im ciężko znaleźć ludzi to zaczną doceniać dobrych pracowników?

Pani kapitan
Kandydat
 Pytanie
@Czarnogłów

A kto jest tą damą „wielmożną”;)? Jak ja kobieta i ona dama, może być zgrzyt;)

Don Wasyl
Pracownik
@Radosław

Nie, chyba, że nie masz innego wyjścia. Praca tam to czas zmarnowany

Patar
Kandydat
 Pytanie

Ile zarabiaja biurowi?

don Wasyl
Pracownik

wszystkie powyższe negatywne opinie to prawda, pracować tam to koszmar, rządzi nie wiadomo kto, a najczęściej ta "czarna" ze Szczecina, która oszukuje ludzi na nadgodzinach, podwyżkach, stawkach, na wszystkim. wybór jest taki: albo pracujesz albo się zwalniasz. Oszczędzają na wszystkim, a najczęściej na bezpieczeństwie stąd wypadków tam dużo (o niektórych piszą w gazetach), ale wszystko zamiatane pod dywan. Pieniądze z funduszu socjalnego wypłacają na koniec roku i piszą, że to premia. Normalnie koń by się uśmiał. Część ludzi jest trochę niemądra i daje sobą pomiatać i manipulować, dotyczy to zwłaszcza mieszkańców kaszubskich wsi, donoszą oni jeden na drugiego, ale choćby na własną matkę donieśli to i tak ich los w taj firmie się nie polepszy. W porcie Gdynia ruch statków jest duży, firma zarabia krocie ale podwyżki są tylko dla zarządu i znajomych królika, na porównywalnych stanowiskach w porcie Gdańsk marynarze, mechanicy i kapitanowie zarabiają 2 x tyle dlatego kto tylko może to czmycha z tego bagna. Tu do pracy przychodzi najczęściej marynarska brać, która musi sobie dopracować do emerytury albo nie mogą się już patrzeć na otwarte morze. Z całego serca nie polecam, a jak już się zdecydujesz to uważaj na czarną, mirosławów, zmianowych i inną swołocz.

Pytanie
 Pytanie

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.?

Nietoperz
Pracownik
@Pytanie

Co to jest i ile wynosi pierwsza prędkość kosmiczna, to ulubione pytanie Pani. Musisz się z tym zapoznać bo jak będziesz chodził po podwyżkę to ta wiedza będzie Ci potrzebna by się odnaleźć.

Roman
Pracownik

Bardzo zla atmisfera. (usunięte przez administratora) i wykorzystywanie ludzi. Przelozeni z biura i głównej siedziby znęcają sie nad pracownikami. W cumie jest bardzo źle. Przełożony wymagający a sam nic nie robi i ciągle urywa się z pracy. Strach u niego cisezalatwuc bo się mści i uprawia (usunięte przez administratora) Dziwne ze taki człowiek zajmuje stanowisko dysponentai nadal tam pracuje. Ci co maja układy, robia co chca, ci normalni, często dobrzy pracownicy są szmaceni i wykorzystywani.

Tomasz
@Roman

Na czym to znęcanie polega, opiszesz co tam się dzieje? I jeśli masz jakieś dowody, to może warto zgłosić to gdzieś?

jaga
Inne
@Tomasz

No mam nagrane jak jeździsz do mamy na Działki Leśne w godzinach pracy. Raz udało mi się nagrać jak się szwedales w okolicach PCK na Witominie

Gosc
Inne
@Roman

Dzien dobry, poszukuje kapitanow na holowniki i pchacze typu Nosorozec

Transdaro1@op.pl wt⅖
Pracownik
 Pytanie
@Gosc

Jaka pensja

WYSPIARZ
Pracownik
@Roman

A jak paliwo znika w Swinoujsciu I firma widać zadowolona z takich office.. (usunięte przez administratora)

Darczi
Pracownik
@Gosc

Na jakie pieniążki można liczyć

Wojciech Stec
Inne

Witam Państwa serdecznie. Jestem przedstawicielem jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. Realizujemy reportaż dotyczący łamania kodeksu pracy przez pracodawców, którzy w latach wcześniejszych były polskimi spółkami a dziś są w rękach zagranicznych właścicieli. W lipcu planujemy zdjęcia w Trójmieście. Gwarantujemy anonimowość i utajnienie wizerunku. Zachęcam do kontaktu: wstec@onet.com.pl. Czytając opinie wnioskujemy, że skala problemu jest na tyle poważna, że warto ją nagłośnić m.in dla dobra Was - pracowników.

Teraz podziękujemy Pani E.
Były pracownik
@Wojciech Stec

Witam, proszę o odpowiedź. Wysłałem zgłoszenie wraz z 4 kolegami. Dwóch to byli pracownicy, a dwóch to obecni. Jesteśmy pracownikami z Gdyni. Chętnie zrezygnujemy z utajniania wizerunków. Chcemy podziękować Pani E i Panu I.

Marzena
@Teraz podziękujemy Pani E.

A nie wydawało wam się podejrzane to, że stacja telewizyjna podała maila zrobionego na onecie? To mógł być każdy, a wy maila wysłaliście? :D

byli
Były pracownik
@Marzena

Zdjęcia już są umówione, jest lekkie przesunięcie bo wyszła jakaś afera z Nord Stream 2, którą chce poruszyć TVP. Dotyczy budowy Nord Stream 2, przy której angażowano polskich pracowników firmy Fairplay. Mail jest służbowy bo Pan Wojciech jest pracownikiem m.in Onetu.

Sylwia
@byli

Dasz znać, kiedy będzie do obejrzenia? Jednego nie zrozumiałam, skoro to Onet chce robić o Was reportaż, to co do tego ma TVP? Chyba nie ten adres :))

Kaszub
Były pracownik
@Wojciech Stec

Nigdy nie było problemu z tą firmą. Ludzie którzy tu wypisują swoje wypociny są albo na tyle złośliwi albo mściwi ze nie została z nimi przedłużona umowa.

Czesław
Pracownik
@Kaszub

Proszę nie kłamać i wracać do pracy. Grafik na sierpień sam się nie zrobi. Krótką ma Pani pamięć. O wszystkim opowiemy w reportażu, mało tego są nagrania, filmy i zdjęcia.

Grażyna
@Czesław

I legalnie można je sobie upubliczniać?

Kaszub
Były pracownik
@Czesław

@Czesław Ciekawe który z pracowników jest taki kozak w internecie hmm... Przyjedzie co do czego to w pracy ze skulonym ogonem chodzą hyhyhy i w (usunięte przez administratora)bez wazeliny wchodzą kierownikowi

Grażyna
@Kaszub

No ale to chyba nie dosłownie każdy i też nie opisujesz tego nieco zbyt skrajnie?

Hodowca Baranów
Pracownik
@Czesław

Aż racice bolą jak się czyta te wszystkie negatywne komentarze :(

Leszek
@Hodowca Baranów

Z tymi racicami to pojechałeś :) Na razie to ja widzę same żale ale nikt nie wyjaśnił co takiego konkretnego się dzieje. Ty też tu pracujesz i wiesz o co chodzi? Ludzie się nie dogadują czy co?

Pytanie
 Pytanie

Jak długo trwa proces awansu w Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.?

Pytanie
 Pytanie

Czy Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Foka
Były pracownik
@Pytanie

Odpowiadając na pytanie nie organizuje... Jak Ci się uda podnieść kwalifikacje to masz szansę że jaśnie panującą Pani zwróci ci jakiś tam koszt ... Mewy piszczały że wybrańcom się udało.

Leszek
@Foka

Czyli samemu trzeba sobie załatwiać szkolenie. Ale wcześniej lepiej się porozumieć z szefostwem i dostać akceptacje ze zwrócą kasę? Oddają cały koszt kursu czy tylko jakiś procent? Jak to wygląda z twojego doświadczenia?

1
Mechanik
Kandydat
 Pytanie

Witam,czy ktos orientuje sie,jak wygladaja pensje mechanikow?Pracuje ,jako 2mech z dyplomem C/E bez ograniczen.Zgory dziekuje za pomocna odpowiedz.

Okoń
Były pracownik
@Mechanik

Kolego nie będę się rozpisywał jak masz trochę szacunku do swojej osoby to daj sobie spokój. Ta firma nie jest dobra ani na początek ani na koniec morskiej kariery, nawet starym matrosom muszle opadły.

Mechanik
Kandydat
@Okoń

Domy pobudowane,dzieci prawie dorosle i juz nie ma potrzeby bujania sie gdzies tam daleko,dlatego rozgladam sie za czyms blisko domu,w moim przypadku Szczecin,gdzie niekoniecznie kasa jest najwazniejsza,a zeby czesciej zonke po tylku moc klepac;).Odnosnie szacunku do siebie,to podobno zadna praca nie hanbi,ale dzieki za odpowiedz,mimo ze nie do konca dotyczyla mojego pytania i dalej ie wiem,ile mechanicy tam zarabiaja.Tak ,czy inaczej ciagle sie rozgladam

Okoń
Były pracownik
@Mechanik

Żadna praca nie hańbi to prawda ale zapłata za nią już tak. Niby pieniądze nie są dla Ciebie ważne a jednak pytasz... dziwne jest tylko że Pani M zwalnia ludzi a nie sprzedaje na targowisku...

Tomasz
@Okoń

To tak źle tu jest jeśli chodzi o kasę? Konkurencja płaci lepiej?

Holo
Kandydat
@Okoń

Fatalna atmosfera.

Jeko
Pracownik

bardzo zla atomswera. Nie polecam pracy w ten firmie. Ciagle jakues problemy i pretensje z biura

Ex pracownik
Były pracownik

Niestety muszę potwierdzic negatywne opinie. Sam pracowałem w tej firmie i w Szczecinie i w Gdyni oraz Świnoujściu. Co do ludzi to zależy na kogo trafisz, ja miałem akurat szczęście i wiekszość osób była raczej pomocna.

Pytanie
 Pytanie

Czy istnieje możliwość rozwoju w Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.?

Muchomor
Były pracownik
@Pytanie

Tak masz wielką szansę rozwoju choroby psychicznej, wrzodów, nerwic, i innych skrzywień.

Łebno
Pracownik

Witam, jestem hackerem z Łebna. Namierzyłem Wasze adresy IP. Mam Wasze wszystkie dane. Jutro znajdą się na biurku Pani kadrowej. Pozdrawiam.

Albatros
Pracownik
@Łebno

W Polsce realne uprawnienia do zidentyfikowania dowolnego użytkownika sieci w oparciu o adres IP mają tylko służby państwowe takie jak np. policja czy prokuratura,(usunięte przez administratora)

Pytanie
 Pytanie

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.?

Smerf
Pracownik
@Pytanie

Odpowiadając na pytanie... To zależy jak będziesz współpracował, im więcej donosów tym węszy dodatek.

Janek
Inne
@Smerf

To zależy od Twoich kolegów ze zmiany i Ciebie. Jeśli będziesz szybszy i doniesiesz załogowemu z cumy lub kadrowej, szybciej niż oni na Ciebie to możesz się spodziewać podwyżek raz na pół roku. Jeśli nie będziesz donosił to będą donosić na Ciebie i stracisz tą pracę. Grunt to współpraca z tymi dwiema osobami. Ale to musi być owocna współpraca, nie jakieś bzdury. Musisz donieść każdy szczegół z życia prywatnego, ono jest najważniejsze dla przełożonych.

Jans
Były pracownik
@Pytanie

beznadziejnie, marynarze dostają grosze może do 3 tysi, kapitan na dużym holowniku 4 tys, a czasem 5 tys (jak się zasłuży), chyba najlepiej mają mechanicy 4-4,5 tys.,

Jan
Były pracownik

30 lat w tej firmie. 20 za WUŻ i 10 po bandyckiej prywatyzacji. Te 10 to życiowy koszmar. To co zagraniczny inwestor zrobił z ludźmi, których ceniłem i lubiłem to dramat. Od biura po szeregowych pracowników. Piękna polska firma z tradycjami stała się centrum mobbingu i patologii. Jest to straszne. Odpoczywam teraz na zasłużonej emeryturze, ale przestrzegam WSZYSTKICH! Omijajcie tą firmę wielkim łukiem!

Honorata
@Jan

Piszesz między innymi o tym, że pracujesz w firmie od 30 lat i od 10 nie dzieje się tam zbyt dobrze, ostrzegasz między innymi przed mobbingiem, który według Ciebie ma miejsce w firmie. Możesz wyjaśnić, na czym on polega? Co takiego się dzieje?

Benny
Pracownik
@Honorata

Honorata czyli Małgorzata daj spokój...

2
Irek
@Honorata

Ewa, mówiłem , że będzie afera. Już po nas.

jans
Były pracownik
@Honorata

sama dobrze wiesz co się dzieje jak cię swędzi między nogami

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. - Szczecin

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.?

  Zobacz opinie na temat firmy Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 0 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.
1/5 Na podstawie 5 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Plac Rodła 9
  70-419 Szczecin
 • NIP: 8513136335 REGON: 320932606 KRS: 0000371850
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w marcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. pracuj.pl 4 476 708
 2. GoWork.pl 3 989 574
 3. linkedin.com 3 495 960
 4. olx.pl - praca 3 386 448
Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii