Opinie o Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Fairplay Towage Polska Sp. z o.o., jak również Klientów firmy. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. w Szczecin

Jan

30 lat w tej firmie. 20 za WUŻ i 10 po bandyckiej prywatyzacji. Te 10 to życiowy koszmar. To co zagraniczny inwestor zrobił z ludźmi, których ceniłem i lubiłem to dramat. Od biura po szeregowych pracowników. Piękna polska firma z tradycjami stała się centrum mobbingu i patologii. Jest to straszne. Odpoczywam teraz na zasłużonej emeryturze, ale przestrzegam WSZYSTKICH! Omijajcie tą firmę wielkim łukiem!

Roman

Witam. Faktycznie ta firma to (usunięte przez administratora) pani M z biura o której mowa to żenujące babsko które zasad współpracy z ludźmi nauczyła się z Stalinowskich podręczników, wydaje jej się że wszystko wie i wszystko może,jedyne co jej dobrze wychodzi to dawanie obietnic których nie dotrzymuje, zarobki są słabe marynarze mają max 4200 brutto, kpt około 2500-3000 więcej, jednostki są stare, dodatek dewizowy bardzo niski i dodatkowo podzielony na dwa typy - bliska zagranica i daleka zagranica czyli jak mechanik ma 90 euro to za bliską zagranicę ma połowę tego, a najgorsze jest to że mimo podpisanej umowy o pracę na czas pracy taki sam jak wszyscy czyli np. 164 godz w miesiącu pracuje się 360, listy godz pracy są fałszowane, ludzie są zastraszani i zmuszani do wykonania czynności nie wynikających z ich umowy o pracę, na przykład cumowanie obcych jednostek w porcie świnoujście, obsługi pontonów ale to do pierwszego wypadku czego nie życzę nikomu. Czas pracy nie jest tu określony w jakiś sztywnych ramach i nikt nie wie dokładnie i nie chce wiedzieć jak to liczyć, wszystko podlega pani m, na spotkaniach z załogą zawsze jest nie przygotowana do odpowiedzi i nie potrafi wyjaśnić dlaczego tak jest. Np. Odział w Gdyni pracuje 14dni po 12 godz a Szczecin 14 dni non stop w pracy. Dodatkowo holownik wysyłane są do pracy przy nordstream 2, mimo że większość pracowników nie ma ochoty brać udział w tym spisku. Rozliczenia od wypłaty są przetrzymywane w biurze a nie przesyłane na maila, może ktoś się nie zorientuje brak kilku nadgodzin. W firmie pracuje duża grupa podpadziochow, dzięki którym pani w biurze wie co się dzieje a dodatkowo ci pracownicy sami przekraczają czas pracy a w niektórych przypadkach zmuszają do tego innych, mimo wizyty Pana z PIP nic się nie zmieniło, czemu? Pewnie dlatego że większość tu pracujących ma już swoje lata i wiedzą że to ich ostatnia praca boją się mówic bo wiedzą że to co powiedzą szybko dotrze do biura.

Może znajdzie się osoba aktualnie zatrudniona, która będzie chciała powiedzieć nam coś o pracy u nich? Czekamy na nowe informacje odnośnie ofert pracy oraz atmosfery! Jak wygląda teraz praca w firmie Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. w mieście Szczecin?

Ex pracownik Nowy wpis

Niestety muszę potwierdzic negatywne opinie. Sam pracowałem w tej firmie i w Szczecinie i w Gdyni oraz Świnoujściu. Co do ludzi to zależy na kogo trafisz, ja miałem akurat szczęście i wiekszość osób była raczej pomocna.

Pytanie Nowy wpis

Czy istnieje możliwość rozwoju w Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.?

Muchomor Nowy wpis
@Pytanie

Tak masz wielką szansę rozwoju choroby psychicznej, wrzodów, nerwic, i innych skrzywień.

Radosław
Kandydat

Dzień dobry, czytam bardzo negatywne opinie o pracodawcy. Nie ukrywam, że otrzymałem propozycję od kolegi, który może mi pomóc w zdobyciu tej pracy. Niestety opinie pokrywają się z tymi, które krążą po całym porcie a nawet mieście. Pani kadrowa i kierownik cumowników to chyba najsłynniejsze osoby w gdyńskim porcie. Jeszcze nigdy tyle złych rzeczy nie słyszałem na temat przełożonych w jakiejkolwiek firmie. Przed ostateczną decyzją chciałbym usłyszeć jasną odpowiedź na pytanie: czy warto tam pracować?

jaga Nowy wpis
@Radosław

wlasnue też miałem możliwośc roboty, ale zrezygnowalem bo skyszalrn zle opinie o nich. jedyny atut ze płacą na czas, ale atmosfera ponoć szalona.

Roman

Wiktor
@Roman

Czy wymieniona przez Ciebie "Pani M" to ta Pani, która siedzi w biurze od razu po lewej stronie od wejścia? Byłem tam niedawno w związku z tym, że szukam pracy. Tak niepoważnej kobiety dawno w swoim życiu nie spotkałem. Zasugerowała, że jeśli chce zostać pracownikiem to mam być gotowy na telefon i z dnia na dzień przyjść podpisać umowę, ale nie wie czy to może być za miesiąc czy za pół roku. Po prostu mam być gotowy, i nie podejmować nigdzie pracy tylko czekać aż jaśnie państwo zrobi mi łaskę i mnie przyjmie. Nie dość, że Pani bardzo niesympatyczna to wyczułem od niej bardzo nieszczere, fałszywe intencje. Podziękowałem i moja noga już w tej firmie nie stanie. Porażka jakaś.

Tadeusz
@Roman

Dziwne to co piszesz bo w polskim kodeksie pracy wyraźnie jest napisane kto może pracować non stop a raczej nie pełnicie służby więc coś tu nie gra. Ja wiem jedno jeżeli ktoś Cię oszuka raz to on jest oszustem. Jeżeli ktoś oszuka Ciebie dwa razy to ty jesteś dureń.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Łebno

Witam, jestem hackerem z Łebna. Namierzyłem Wasze adresy IP. Mam Wasze wszystkie dane. Jutro znajdą się na biurku Pani kadrowej. Pozdrawiam.

Albatros
@Łebno

W Polsce realne uprawnienia do zidentyfikowania dowolnego użytkownika sieci w oparciu o adres IP mają tylko służby państwowe takie jak np. policja czy prokuratura,(usunięte przez administratora)

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.?

Smerf
@Pytanie

Odpowiadając na pytanie... To zależy jak będziesz współpracował, im więcej donosów tym węszy dodatek.

Janek
@Smerf

To zależy od Twoich kolegów ze zmiany i Ciebie. Jeśli będziesz szybszy i doniesiesz załogowemu z cumy lub kadrowej, szybciej niż oni na Ciebie to możesz się spodziewać podwyżek raz na pół roku. Jeśli nie będziesz donosił to będą donosić na Ciebie i stracisz tą pracę. Grunt to współpraca z tymi dwiema osobami. Ale to musi być owocna współpraca, nie jakieś bzdury. Musisz donieść każdy szczegół z życia prywatnego, ono jest najważniejsze dla przełożonych.

Jans
@Pytanie

beznadziejnie, marynarze dostają grosze może do 3 tysi, kapitan na dużym holowniku 4 tys, a czasem 5 tys (jak się zasłuży), chyba najlepiej mają mechanicy 4-4,5 tys.,

Jan

Honorata
@Jan

Piszesz między innymi o tym, że pracujesz w firmie od 30 lat i od 10 nie dzieje się tam zbyt dobrze, ostrzegasz między innymi przed mobbingiem, który według Ciebie ma miejsce w firmie. Możesz wyjaśnić, na czym on polega? Co takiego się dzieje?

Benny
@Honorata

Honorata czyli Małgorzata daj spokój...

Irek
@Honorata

Ewa, mówiłem , że będzie afera. Już po nas.

jans
@Honorata

sama dobrze wiesz co się dzieje jak cię swędzi między nogami

Stary Matros

Pisać, że jest to firma antyludzka, to nie napisać nic. Od czasu przejęcia przez Fair Play dawnego WUŻ w Gdyni dzieje się tam bardzo źle. Nowy właściciel pierwsze co zrobił to zlikwidował związki zawodowe. Potem było już coraz gorzej. Obecnie Systematycznie oszukują pracowników na kwotach wypłacanych za nadgodziny naliczając zaniżoną stawkę. Z funduszu socjalnego wypłacają raz w roku pieniądze i mówią, że jest to roczna premia dla pracowników. O roboczych ubraniach można pomarzyć. Podwyżek pensji nie ma żadnych. Kadrowa ze Szczecina (kobieta, której delikatnie mówiąc emocje z pracą się mylą) decyduje o tym komu da ewentualną podwyżkę, jak się jej ktoś podoba to może dostanie 300 zł. A jak pracownik jej się nie podoba to obieca mu podwyżkę, ale jej nie przyznaje, tak potraktowany nieszczęśnik dopytuje się potem o swoje pieniądze i ona potrafi wówczas w żywe oczy kłamać, że nie było takiej rozmowy i nic mu nie obiecała, po prostu kłamie. Armator wywiera nacisk na kapitanów żeby wychodzili z portu nawet wtedy gdy warunki na to nie pozwalają, a potem gdy zdarzy się wypadek zwalniają winowajcę bo to przecież jego wina. Załogę podzielili i skłócili, część ludzi skundliła się ze szczętem i donosi na kolegów. żeby było śmieszniej ci co donoszą też nie dostają podwyżek, chyba, że bardzo się zasłużą. Nie polecam tej firmy nikomu, chyba, że ostatnim desperatom, którzy muszą sobie dopływać do emerytury.

moby dick

Do Pana marynarz: pozwole sobie na małą anegdotke polityczną: socializm jest wtedy gdy ktos kto nie umię wbić gwozdzia, może zająć miejsce kogoś kto potrafi budować "statki kosmiczne" w rezultacie w takiej firmie (państwie), ludzie którzy potrafią budować owe statki kosmiczne...wbijają gwozdzie... i mamy tu obraz Pana Piotra Napoleona zmianowego... droga Pani "M" nie idzmy tą droga ..

Marynarz
Klient

Czytam te opinię i nie wierzę. Sami robicie sobie kuku jak całe marynarstwo stało by za sobą byłoby ok Ale jak jeden donosi na drugiego to dramat Przykra sprawa

Pani ulubieniec

Jak tam Pani "E" ? Zdrówko psychiczne dopisuje czy nadal na lekach? :-)

Pani ulubieniec 2 a może i 3
@Pani ulubieniec

W tej firmie bez leków nie da rady...pozdr dla czytających...

Miet

Mili państwo którzy czytają negatywne opinie ...są one zbyt pobłażliwe. Generalnie posłużę się cytatem z filmu nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów które mogły by dostatecznie obelżywie określić postępowanie małgorzaty U. I reszty bandy dumnie zwanej zarządem ... Trzymam kciuki żeby w końcu dopadi was za te łapówki i przekręty ...milo będzie patrzeć .

Nie polecam

bardzo zła atmosfera kthta twirzy załogowy z cumy ale tez kadrowa. kłamią, manipulują, zastraszają. Zwolnił em się przez ta chora admosfere.

Obecny pracownik

Najgorsza firma w jakiej miałem okazję pracować. Intrygi, kłamstwa, wchodzenie z butami w życie prywatne. Wieczny problem z urlopami, ciągle plotki i brak szacunku do ludzi. Odradzam wszystkim. Sama rekrutacja to jakaś kpina. Szukam czegoś nowego.

@holownik
Kandydat

Niestety, w stwierdzeniu z poprzedniej opinii "o wspaniałej Pani kadrowej i reszcie zarządzających" jest sporo prawdy. Budowanie relacji i zarządzanie ludźmi poprzez intrygi i atmosferę niepewności i braku zaufania. Temu powiem to, tamtemu tamto i w sumie nikt nie wie o co chodzi. Od przełożonych brak wsparcia i pomocy, np. jadąc z biurowca nie przywiozą załodze kwitków płacowych. Niby błahostka, ale daje obraz podejścia do pracownika. A... i lepiej o nic nie pytać, pani kadrowa zmiażdży stwierdzeniem, że przecież tak wspaniale tu płacą. Owszem, niektórym :) Poza tym w stosunku do rynku już nie tak atrakcyjnie. Tym bardziej, że w zasadzie oprócz premii pod koniec roku nie żadnych innych bonusów, premii, gruszek, nagród z zysku, dopłat do kolonii, itp. Podobno, ludzie w biurowce zastraszeni, nawet zbyt rozmawiać nie chcą. Niestety, atmosferą mobbingu psychicznego pachnie na kilometr...

Marian
Klient

Odradzam, oj odradzam pracę w tej firmie. Pracuje tam wiele osób z kaszubskich wsi. To ludzie pazerni i zawzięci i w większości bardzo ograniczeni intelektualnie. Ich ułomność jest sprawnie wykorzystywana przez przełożonych z biura dzięki czemu są manipulowani i oszukiwani do tego stopnia, że donoszą jeden na drugiego. Istna patologia. Ludzie z miasta, którzy mają ambicje i intelekt nie potrafią się odnaleźć w tym klimacie, a ci którym się to udało, stają się tacy jak większość. Powtarzam, że nie wszyscy tacy są, ale większość. Przed prywatyzacją było inaczej i dużo lepiej. Zaznaczam, że nie jestem pracownikiem a współpracuję z tą firmą.

Dawid

Jak aktualnie wyglada sytuacja w firmie? Dzieje się coś ?

MR
@Administrator

Mijanie się z prawdą w tej firmie jest na porządku dziennym - uzgadniasz coś i się nie doczekasz..... Jest problem nawet z rzeczami roboczymi, które Ci się należą - najlepiej, żebyś sobie sam kupił!

Gyto
@MR

Z jakimi dzialami wspolpracuje sie dobrze a z jakimi gorzej? Jaka atmosfera na burcie?

Indyk
@Administrator

Omijajcie tą firmę z daleka. Pani kadrowa i reszta wspaniałej kadry kierowniczej wykończy Was psychicznie, wyssie resztki godności a na koniec zwolni. Istna patologia za miskę ryżu.

g
@Indyk

oczywiście mowa o Gdyni.

lolek

Słyszał ktoś czy firma potrzebuje obecnie nowych pracowników?

holownik

Dzięki. Też spotkałem się z kilkoma negatywnymi opiniami. W bardzo brzydki sposób zakończyli współpracę z jednym ze znajomych. Ogólnie ze słyszenia - zarządzanie poprzez strach i intrygi, duża niepewność, brak stabilności. Nie ma jasnych instrukcji, wytycznych, kontakt z przełożonymi fatalny. To się powtarzało w opiniach. Także nie ma co zawracać sobie głowy, trzeba iść dalej, jak jest taka możliwość. Pzdr

Zostaw merytoryczną opinię o Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. - Szczecin

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.
1/5 Na podstawie 4 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Plac Rodła 9
    70-419 Szczecin
  • NIP: 8513136335 REGON: 320932606 KRS: 0000371850
Fairplay Towage Polska Sp. z o.o.