Opinie o Nexa Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Nexa Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Nexa Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nexa Sp. z o.o. w Katowice

RP

Spędziłem w firmie ponad 2 i pół roku. Nie powiem złego słowa o szefostwie. Wszystko jasne i klarowne, wszelakie ustalenia dotrzymywane. Brak korpo atmosfery, nie czułem się jak trybik. Nadgodziny wypłacane co miesiąc, nie żadne sumowanie, ujmowanie za wolne w kolejnych miesiącach. Sprzęt i flota na wysokim poziomie.

Obserwator
@RP

Na pewno nie pomyliło się z inną firmą?

PB Nowy wpis
@RP

Robert, a o czym powiesz złe słowo?

DB Nowy wpis
@PB

Nadgodziny były minimalizowane poprzez odpowiednie planowanie poprzedniego miesiąca.... Co prawda plan powinien być zrobiony na początku miesiąca, ale wtedy by nie mogli tak ciąć wypłaty. O godzinach 150% czy 200% to można zapomnieć.... Także nie wiem jakim cudem ktoś tam nie narzekał na rozliczenie nadgodzin....

Iza Nowy wpis

Czy trwa rekrutacja na przedstawiciel na województwo lubelskie??

Hmmn

Jaka stawkę proponują na start? Mam 2 letnie doświadczenie w podobnej branży i jestem ciekaw jak to się przedstawia i na jakie zarobki można liczyć. Pozdrawiam ????

Małgorzata
@Hmmn

Cześć, podepnę się pod Twój post. Także jestem ciekawa na jakie zarobki można liczyć w Nexa i czy doświadczenie ma jakieś znaczenie w kwestii warunków zatrudnienia. Ktoś się wypowie na ten temat?

Pewnie

16 brutto na godzine a reszta w kieszeni prezesika

Stawka Nowy wpis

Można liczyć na 3150 zł i to netto

Jak to

Co tam nowego w Nexa słychać? Czy raczej po staremu?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Nexa Sp. z o.o., to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Karol

@kisiel pan a zdradzisz jakie są te zarobki? Ile mniej więcej ? Czy warto ?

Student

Czy można liczyć na zatrudnienie mimo braku doświadczenia?

Kisiel Pan

Wymagają i doceniają. Mała firma, miła atmosfera. Warunki finansowe są klarowne, nigdy nie ma problemów z wypłatą w terminie. Ekipa bardzo zgrana, jest kilku ludzi którzy świetnie ogarniaja i zazwyczaj dzielą się wiedzą. Polecam.

Małgorzata
@Kisiel Pan

Właśnie dużo dobrego słyszałam na temat firmy Nexa - Twoja opinia jest tylko tego potwierdzeniem. Napomknąłeś, że fakt, wymagają tam sporo od pracowników, ale i ich doceniają. Powiedz mi wobec tego, czy Ci najbardziej zaangażowani pracownicy mogą liczyć na jakieś dodatkowe gratyfikacje?

Robotyk
@Kisiel Pan

Była premia za ocenę?! ????????

mechanik

Widzę że szukają mechanika. Może ktoś napisać jakie mniej więcej mają tam widełki płacowe ?

Jeremi

Byłem na rozmowie i warunki które proponowali są całkiem niezłe - zarówno stawka podstawowa jak i kwestie delegacji, szczególnie że inne firmy często kombinują w tym zakresie. Miałem rozmowę z jednym z szefów i robi dobre wrażenie, ale jak jest faktycznie, trudno powiedzieć.

Robotyk
@Jeremi

Wątpię, aby się coś zmieniło w tej materii ale w Nexa harmonogramy pracy dla pracowników były przez lata tworzone na koniec miesiąca a nie na początku. Powodowało to odpowiednie rozlokowanie nadgodzin i ich obliczania - chyba nie muszę pisać komu na rękę :) Przy tej samej stawce i liczbie nadgodzin (duża ilość) różnica między Firmą, która rozlicza normalnie a Nexowym czarowaniem sięgała tysięcy zł. Co do wrażenia wywartego przez szefostwo to chętnie poznałbym Twoje zdanie za parę lat jak dotrzymasz, bo ja np. tak niesłownych i fałszywych ludzi chyba nie spotkałem w tej branży.

Tajemniczy robotyk
@Jeremi

Niestety wypada się podpisać pod powyższym. Jedynie sprecyzowałbym stwierdzenie "kilka lat" do maksymalnie dwóch ;)

Damian

@jeremi i jak? Podjąłeś prace w firmie ? Jeśli tak to daj znać jak się pracuje!

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Nexa Sp. z o.o.?

Tak, w siedzibie firmy

Niestety firma, nawet jeśli może wydawać się ciekawa i zachęcająca, okazuje się nieprofesjonalna i nieprzygotowana, przynajmniej z punktu widzenia pracownika/potencjalnego pracownika. Chaos i brak odpowiedniego przygotowania, powoduje, że nie chciałabym pracować w tym miejscu. Być może biznesowo radzą sobie dobrze, tego nie oceniam, niemniej HRowo - zupełnie nie. Proszę pamiętać, że nie istnieje już świat gdzie rządzi pracodawca, a pracownik musi całować go po stopach. Wzajemny szacunek obu stron, partnerskie podejście i profesjonalizm są kluczowe do prowadzenia dobrego biznesu, bo w końcu ten biznes stoi ludźmi, których firma zatrudnia. Szkoda, ale być może kiedyś Nexa nauczy się profesjonalizmu w swoich działaniach.

inż. Robotyki
@Marta

Jak HRowo tak i projektowo ;) Pracownik tam jest mało istotny - jeszcze nie widziałem firmy a współpracowałem z wieloma, żeby pracodawca ktoś miał takie podejście do pracowników. Tak to jest jak mała firemka myśli, że jest królem w grze a okazuje się pionkiem.

inż. Robotyki

Nexa to firma, która wróżyła, że stanie się firmą z jakością – bardzo szybko sytuacja zweryfikowała, że z jakości zostało tylko „jakoś to będzie”. Najważniejsze to dostać projekt – potem leci własnym życiem. O wsparciu „firmy” w czasie projektu zapomnij – jedynie co możesz dostać to zaparcie ;) . Ekipa na plus – choć znajdą się też osoby, które chętnie donoszą i koloryzują. To akurat jest tam mile widziane. Mottem Nexy jest „ tu nie ma kolegów, są tylko znajome twarze” – kto nie uważa szybko się o tym przekona. Własne inicjatywy się nie opłacają. Na prawdę nie warto wychodzić przed szereg i robić coś dodatkowo ani też pokazywać, że coś się da zrobić. Tam to działa na prawdę odwrotnie „miej wy...... a będzie Ci dane”. Płace na średnim poziomie (część stanowi „premia” więc uwaga!). Na 5 firm z branży jedna zaproponowała stawkę Nexy (ale jako podstawa więc i tak lepiej, niż wyimaginowane premie) a pozostałe cztery – znacznie więcej. Wypłaty pensji terminowe, rozliczenia delegacyjne szybkie i bezproblemowe. Wyposażenie służbowe na dobrym poziomie (komp., tel. Itd.) Szkolenia są rzadkością. Jak przypadnie jedno na parę lat to jest dobrze – chyba, że należy się do grupy wybrańców (tu już trzeba się wykazać ale o tym pisałem na wstępie). Błędy logistyczne i chaos w planowaniu zdarzały się coraz częściej. To akurat zdarza się pewnie wszędzie – może w mniejszej częstotliwości i „skali”. Pamiętaj kandydacie, żeby wszystkie ustalenia mieć na piśmie! Premie żyją własnym życiem i powody/warunki do niewypłacenia znajdą się zawsze. Harmonogramy pracy na koniec miesiąca – niekoniecznie mogą być na plus dla pracownika ;) „Brak zaufania do pracownika” to flagowy powód zwolnienia (albo porozumienie – tym sposobem idziesz na rękę Nexie o ile nic nie masz na sumieniu) – jeśli ktoś ma czas to polecam pierwsze rozwiązanie. Staraj się, żeby mieć również świadków lub dowody na polecenia służbowe, które się otrzymuje (jak najwięcej mailem – nie słownie) – wykonanie polecenia (niby oczywiste a jednak może okazać się podłożeniem) może być później podawane jako „argument” do zwolnienia. Dostanie informacji na piśmie pozwoli Ci tego uniknąć. Nie jest to firma, z którą warto wiązać przyszłość. Polecam dla Studentów – szybko uczy życia i pozwala zdobyć „doświadczenie”  Jeśli chcesz na prawdę się uczyć, uczęszczać w szkoleniach (certyfikowanych) i zrobić karierę w normalny sposób – idź gdzieś indziej. ;)

Stonoga

Posrednictwo pracy, placa w zlotowkach to samo biora w euro

Zostaw merytoryczną opinię o Nexa Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Nexa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Nexa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Nexa Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 17 ocen.
  • Żelazna 17D
    40-851 Katowice