Opinie o ICE MT POLAND Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ICE MT POLAND Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w ICE MT POLAND Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICE MT POLAND Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Immo Nowy wpis

Bardzo wporzo firma, fajni ludzie, swietna atmosfera. Zmiany sa i beda bo to juz wielka korpo, a nie startup jak na poczatku, ale dobrze sie tam pracuje.

Wiecie, czy ICE MT POLAND Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Cabanero Nowy wpis

aktualnie jest nakaz powrotu do biura. oczywiście są wyjątki: polskie prawo o pracy zdalnej, zamieszkanie poza Bielskiem, itp. Laptopa do pracy dają, telefonów nigdy nie było.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Ellie Mae Poland Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Developer Nowy wpis

Nie ma nadgodzin poza dyżurami serwisowymi, które są płatne

Marzena

I co ostatecznie z firmą się stało? pytam w nawiązaniu do tego chylenia się ku upadkowi, o którym ktoś wspominał. faktycznie trudno coś w sieci teraz znaleźć. oni jeszcze działają?

Cabanero
@Marzena

w związku z przejęciem przez ICE firma zmieniła nazwę kolejny raz - Nazwa pełna ICE MT POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - https://rejestr.io/krs/649067/ice-mt-poland Niestety firma jest już tylko cieniem tego co było wcześniej. Odeszło kilka kluczowych osób i duch pozytywnego nastawienia gdzieś uleciał.

Wanda
@Cabanero

Czemu te osoby odeszły z firmy? Wiesz może?

Cabanero
@Wanda

po przejęciu przez EM i ICE rzeczy wyglądały inaczej niż wcześniej. Część osób widziało to jako pogorszenie warunków i stwierdziło, że pora na zmianę :)

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Janek

Widziałem ich wizytówkę na BulldogJobs, strony nie widzę, ofert aktualnych tez nie. Coś wiecie więcej o tej firmie?

Janek

Dzień dobry. Jakieś dwa miesiące temu pojawiło się kilka ofert pracy u Państwa. Czy te rekrutacje się rozpoczęły? czy już się zakończyły? Zdaje sobie sprawę z obecnej sytuacji. Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam, Janek

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Oczywiście, wszystkie osoby zatrudnione w firmie otrzymują umowę o pracę od początku zatrudnienia.

Cześć wszystkim odwiedzającym profil Capsilon. Zmieniliśmy nazwę firmy na Ellie Mae Poland Sp. z o.o. w związku z dołączeniem do struktur EllieMae, Inc.

capslock

Atmosfera siada, wieloletni pracownicy odchodza, pora sie zwijac...

Pixel
@capslock

Mógłbyś rozwinąć proszę? W jakim sensie atmosfera siada? Co jest przyczyną wg Ciebie? Aplikuje właśnie i nie ukrywam że atmosfera jest dla mnie waznym elementem

@Pixel

cześć, co prawda nie jestem autorem posta, ale może uzupełnię jego wypowiedź:) rzeczywiście, ostatnio z firmą rozstało się naszych 3 dość zaawansowanych stażem pracowników, ale po prawie 5 latach mogli mieć chęć na coś zupełnie nowego - czy m.in. nie dlatego rozważamy nowe oferty? natomiast wciąż powtarzają, ze była to trudna decyzja właśnie ze względu na super ludzi i atmosferę. IMHO brak 3 osób przy 60 osobowym składzie nie wpływa na pogorszenie atmosfery. jeżeli chcesz się przekonać jak jest - przyjdź na rozmowę i się sam przekonaj! :)

@Monika

Widzę, że jesteś zorientowana w warunkach zatrudnienia w firmie. Mogłabyś dodać, czy osoby bez doświadczenia także mogą liczyć na zatrudnienie, a bardziej wykwalifikowani pracownicy pomagają wdrożyć się w obowiązki na nowym stanowisku?

Bielsko

Firma nie daje feedbacków, szkoda na nich czasu.

Arek

Moje doświadczenia z firma Capsilon są jak najbardziej pozytywne. Od samego początku rekrutacji wszystko przebiegało zgodnie że ścieżką jaka została mi nakreślona przy rozmowie telefonicznej. Osoby odpowiedzialne za rekrutację podchodzą do tematu bardzo profesjonalnie, ceniąc czas potencjalnego kandytata, a także idąc na kompromisy. W moim przypadku rozmowa techniczna odbyła się w formie wideo konferencji co było bardzo dużym plusem. Jeśli chodzi o feedback to po obu rozmowach otrzymałem informację zwrotną przed deklarowanym terminem, także również nie mam żadnych zastrzeżeń. Z mojej perspektywy Capsilon to coraz prężniej rozwijająca się firma, z ciekawymi osobami na pokładzie i bardzo dobrym produktem. Myślę, że warto tutaj poszukać miejsca dla siebie.

Koko

Czytając komentarze odnoszę wrażenie, że przemawia przez nie frustracja (zespół przykrych emocji związanych z niemożliwością realizacji potrzeby lub osiągnięcia określonego celu), wynikająca nie z braku feedbacku lecz z braku otrzymania oferty pracy. Umówmy się, że o feedback zawsze można dopytać. Podczas procesu też nie otrzymałem feedbacku w czasie, w którym oczekiwałem, ale wystarczyło napisać krótkiego maila i odpowiedź otrzymywałem. Nie zachowujmy się jak obrażone dzieci.

Franciszek
@Koko

Większość firm odzywa się tylko do tych kandydatów, którzy przeszli weryfikację pozytywnie. Dobrze, że udało Ci się uzyskać odpowiedź. Możesz napisać jak przebiegała Twoja rozmowa kwalifikacyjna i czy była kilkuetapowa?

spoko
@Franciszek

Capsilon nie odzywa się do tych których zapraszał na spotkanie w biurze a którzy przeszli wstępną selekcję ...

Halina
@spoko

Rozumiem, że brak odpowiedzi po spotkaniu rekrutacyjnym może być frustrujący. Czy możesz przedstawić przebieg tej rozmowy? Czy podczas rozmowy trzeba było rozwiązywać też jakieś zadania/testy?

Simon

W firmie pracuje się naprawdę dobrze. Proces rekrutacyjny może dla niektórych faktycznie wydawać się długi, ale warto!

zawiedziony

Smutne to wszystko, na poczatku, przy spotkaniu F2F wydawalo sie, ze Capsilon, to nie korporacja, tylko dzialajaca szybko i sprawnie firma (ktora nomen omen wciaz tytuluje sie start-upem). Po rozmowach w biurze w BB, wydawalo sie, ze bedzie dobrze, pozniej rozmowa przez video z US, pozniej kolejna, a pozniej kolejna. Po czym spotkanie F2F w biurrze, po czym kolejne video z US. Miedzy rozmowami sporo oczekiwania, wiecej niz 2 tygodnie miedzy kazdym spotkaniem. Po jakims czasie nastepuje brak informacji zwrotnej, pomimo wczesniejszego potwierdzenia, ze pozostala tylko wkestia formalnosci HRowych aby zakonczyc proces rekrutacyjny. Po wlasnej interwencji feedback jaki dotarl: niestety nastapila zmiana strategii, zmiana struktur wynikajace ze wzmozonego rozwoju.... Proces trwajacy od maja do pazdziernika, ktory wydawal sie byc pozytywnie zakonczony, legl w gruzach.... Niewazne czy nastepuje zmiana strategii, organizacji itd, tego typu dzialania i zachowania powoduja, ze reputacja zostaje nadszargnieta.... Szkoda

zadowolony pracownik Capsilon

Firma outsource'uje rekrutację toteż za brak feedback'u nie można bezpośrednio winić Capsilon tylko firmę headhunterską dla Capsilon pracującą. Nie mniej jednak feedback dla Capsilon jest cenny co zapewne zostanie przekazane firmie zewnętrznej celem usprawnienia komunikacji z potencjalnymi kandydatami. Co do samej Firmy: Jest stabilna, oferuje duże możliwości rozwoju, adekwatne wynagrodzenie do posiadanych umiejętności + pakiet medyczny i "rekreacyjny". Niewiele jest firm IT w Bielsku na tak wysokim poziomie także drodzy malkontenci: zapraszam do poprawienia swoich umiejętności językowo-technicznych, a następnie do aplikacji. Dla utalentowanych i ogarniętych "informatyków" drzwi do Capsilon są otwarte. Serdecznie pozdrawiam

ho
@zadowolony pracownik Capsilon

Capsilon sam sobie decyduje z jakimi firmami współpracuje, wiec można ich winić za to, że nie potrafią na swoim partnerze biznesowym wymóc odpowiednich standardów lub go po prostu zmienić na takiego, co je spełnia. To jest ich wina, bo mogli upewnić się że kandydaci są traktowani profesjonalnie. Firm IT w Bielsku jest coraz więcej, w moim odczucie Capsilon nie wprowadził tu nic innowacyjnego, co najwyżej pozytywnie wpłynął na zarobki w innych firmach, oferując lepsze wynagrodzenie (ale tak robi każda firma która musi zatrudnić szybko sporo osób na małym rynku, gdzie popyt na kandydatów przewyższa podaż). Pakiet medyczny oferuje praktycznie każda większa firma, nawet te automotive .... O pakiecie rekreacyjnym chętnie dowiem się więcej, mógłbyś się podzielić?

Hej

Problemy rekrutacyjne mają dwa oblicza: raz — firma rekrutacyjna zatrudniona przez Capsilon prawdopodobnie nie do końca wywiązała się ze swoich obowiązków. Dwa — decyzyjność w firmie rozłożona jest pomiędzy Stanami, a Polską. Choćby różnica czasu powoduje, że czasem trzeba poczekać. Z mojego doświadczenia wynika, że totalnie warto to zrobić, a rekrutacja choć czasem długa jest świadoma i rzetelna, co czuć, bo pracuję z ludźmi, którzy lubią to co robią, są profesjonalistami i w jakiś sposób po prostu pasują do siebie tworząc teamy, które lubią swoje towarzystwo i lubią swoją pracę. Nikt nie obiecuje "gruszek na wierzbie", pakiet socjalny jest bogaty, firma stabilna. Rozumiem, że rekrutacje są ciężkie i frustrujące, tym bardziej jeśli nie kończą się sukcesem, ale ocena tutaj jest po prostu nieadekwatna.

ho
@Hej

Z całym szacunkiem się nie zgodzę. Jeśli ktoś zaprasza kandydata do siedziby firmy to należy się mu feedback. W komentarzach które widzę tutaj, ludzie się nie żalą że się nie dostali albo że rekrutacja była za trudna, tylko że zostali nieprofesjonalnie potraktowani. Sądząc po ich ilości to nie pojedyncze przypadki, a standard, który w mojej opinii obniża reputację tej firmy. Dobór partnera obsługującego rekrutację również jest niefortunny, mało tego firma chyba widzi komentarze a mimo to brnie we współpracę, na której traci wizerunkowo, ciężko takie postępowanie nazwać rozsądnym, pytanie czy takich "niefortunnych" decyzji w Capsilonie nie ma więcej ....

PanP

Kilka tygodni temu mialem przyjemnosc uczestniczyc w rozmowie rekrutacyjnej, ktora sama w sobie przebiegla w milej atmosferze. Przed sama rozmowa, headhunter byl bardzo zaangazowany. Juz po rozmowie obiecano mi informacje zwrotna w przeciagu kilku dni.... i tu niestety, podobnie do przedmowczyn i przedmowcow scenariusz sie powtarza... kontakt sie urwal, zadnej informacji po odczekaniu kilku tygodni nie otrzymalem. Rozumiem ogolna zajetosc wszystkich, natomiast wydaje mi sie ze przez szacunek do kandydatow oraz do ich czasu minimum dobrej woli sie nalezy. Wystarczylo by nawet napisac ze: a) decyzja negatywna, lub b) potrzebujemy wiecej czasu lub c) potrzebujemy dodatkowych etapow.... Czy to takie trudne?

precelek

Potwierdzam przedmówców, rekrutowałem się w zeszłym roku temu przez IT(usunięte przez administratora) i na pewnym etapie kontakt się urwał. Zero szacunku do kandydata. Nie marnujcie czasu na rozmowę o pracę u nich. Firmę poznasz po jej stosunku do swoich potencjalnych pracowników. Capsilonowi sugeruję lepszy dobór partnerów, którym powierzają rekrutację.

Global

A czy macie może jakiś kontakt do firmy - mail, nr tel? Poza FB nie mogę namierzyć żadnych danych kontaktowych.

aab4

Wooo Po opiniach tutaj widzę, że to norma, ale na pewnym etapie rekrutacji kontakt się po prostu urywa. Szkoda tracić czasu na tą firmę, skoro nawet nie potrafią wysyłać maila.

Zostaw merytoryczną opinię o ICE MT POLAND Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w ICE MT POLAND Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ICE MT POLAND Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICE MT POLAND Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ICE MT POLAND Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ICE MT POLAND Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Dworkowa 2
    43-300 Bielsko-Biała