Opinie o Dobrynajem Inwestycje Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Dobrynajem Inwestycje Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Dobrynajem Inwestycje Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dobrynajem Inwestycje Sp. z o.o. w Kraków

Gownonajem

Nie wynajmujcie mieszkań od tej firmy bo to jest totalna żenada a nie firma. Mieszkałam w 2 mieszkaniach w tej samej kamienicy, skuszona lokalizacją. Pierwsze mieszkanie w stanie nie najgorszym, gorsi okazali się lokatorzy którzy nie utrzymywali porządku, pół roku nie można się było doprosić o grafik sprzątania, pod koniec najmu były wielkie opady, na suficie powstał wielki zaciek dochodzący do lampy, zero reakcji ze strony opiekuna mieszkania który swoją droga był w nim może dwa razy bo bardziej niż praca zajmował się urlopami. Drugie mieszkanie w którym psuło się wszystko dosłownie, niedomykające drzwi prysznica, przeciekający kran i prysznic, zacinająca się pralka, zepsuty odkurzacz i można by wymieniać w nieskończoność. Doszło do zwarcia w instalacji i w moim pokoju nie było prądu przez miesiąc!!! Łaskawie po 2 tygodniach podpięli przedłużacze z kuchni Mieszkanie posiadało 3 opiekunów, co jeden to gorszy, o nic się nie można było doprosić, brak odpowiedzi na maile, na telefony. Podczas wyprowadzki z kaucji odliczono mi jakieś żałosne pieniądze za podobno zgubiony garnek i brak czystości w częściach wspólnych - nie wiem na jakiej postawie ponieważ po mojej wyprowadzce nie wezwano serwisu sprzątającego. Lepiej się zastanówcie zanim wynajmiecie od nich jakikolwiek pokój ulepiony z (usunięte przez administratora) i kartonu.

Maja

Któryś z opiekunów klienta mógłby coś niecoś napisać o tej pracy. Ile mieszkań przypada na jednego z Was? Da się wyrobić w czasie?

Niezadowolona

Niestety ale nie mogę polecić tych naciągaczy i odradzam każdemu. Rzeczywiście to co napisano to prawda. Z panią umawiałam się na termin wynajmu i gdy przyszło do przygotowania umowy i podpisywania to pani dała mi umowę z inną datą. Na szczęscie nie podpisałam. Nie polecam, są to biedni ludzie, którzy chętnie wykorzystają uczciwych wynajmujących.

Damian

Mieszkałem w pokoju blisko teatru bagatela około 2 miesiące i moim zdaniem usługa ze strony firmy, szczególnie Pana Doriana była super, bardzo uprzejmy i można było się super dogadać w każdej sprawie.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Dobrynajem Inwestycje Sp. z o.o.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Agent nieruchomości
logo firmy Portier - Dozorca
Bełchatów
PPHU Batis Sp. z o.o.
Gosia

Wynajmowałam pokoje lub mieszkanie kilkukrotnie przy okazji wizyt w Krakowie. Obsługa bardzo profesjonalna i pomocna, kontakt bardzo sprawny. Ceny, w mojej opinii, absolutnie adekwatne do jakości. Ostatnim razem dostałam przepiękne mieszkanie w starej kamienicy ulokowane 10 minut od rynku. Pobyt wspominam cudownie i na pewno w tej firmie będę rezerwować nocleg przy okazji każdej następnej wizyty :)

Lokator

Fatalna, nieprofesjonalna firma, która próbuje wyciągać pieniądze na czym się da. Nie polecam.

paweł

Zawsze pokoje mieli dość drogie ale płaciło się za profesjonalną i pomocną obsługę, zgłaszałem usterkę i zapominałem o sprawie. Mieszkanie też zawsze było zadbane i odświeżane w razie potrzeby. Teraz jest chaos, buta ze strony pracowników, oszukiwanie, że niby nagle nasze wiadomości nie dochodzą, popsute wyposażenie w kuchni od ponad pół roku, a teraz uwaga! nie ma nawet ogrzewania. Za ponad 1000zł miesięcznie. NIE POLECAM!

Uważajcie na tych wyłudzaczy!

Jeśli podpisałeś już umowę z tą firmą, to zgłaszaj sprawę do UOKiK, bo ktoś musi z tymi gogusiami w końcu zrobić porządek. W ich umowie można znaleźć mnóstwo zakazanych i niekorzystnych dla konsumenta klauzul, które powinny być wzięte pod lupę przez rzecznika praw konsumenta. UOKiK może nałożyć karę w wysokości 10% obrotu osiągniętego w roku obrotowym poprzedzającym rok wydania decyzji stwierdzającej stosowanie zakazanych praktyk. Może uda się zaorać tę firmę w ten sposób. Dużo osób podpisuje z nimi umowy, bo potrzebuje w miarę szybko znaleźć pokój/mieszkanie i nawet nie zdaje sobie sprawy, z jakimi nieuczciwymi ludźmi ma do czynienia. Niejaka (usunięte przez administratora) obiecuje, że w przypadku wyprowadzki pomagają w szukaniu nowego lokatora. Gdy zgłosisz się z tym do nich, zgodnie z ich obietnicą, to umywają raczki. Zwykli (usunięte przez administratora)i wredni naciągacze, którzy żerują na innych! Nagłaśniajcie to wszędzie, pozywajcie do sądu, dodawajcie posty/wątki na różnych portalach, żeby przestrzec innych! Wymyślili sobie interesik, którego głównym założeniem jest to, żeby: 1. Podnająć mieszkanie od właściciela. Przerobić je tak, żeby upchać tam jak najwięcej pokoi. Przez co mieszkanie przestaje być komfortowe dla lokatorów. Liczy się zysk i to, ile można wycisnąć z metra kwadratowego. 2. Znaleźć nieświadomych/naiwnych ludzi, którzy, często w pospiechu, podpiszą niekorzystna dla siebie umowę, której nie mogą rozwiązać przed jej wygaśnięciem i będą płacili za mieszkanie przez rok. Pamiętajcie, że głównym celem tej firmy jest tylko zysk, nie interesuje ich komfort lokatorów, czy warunki w jakich bedą mieszkać. Cwaniaczki żerujące na ludziach!

Ala m

ŻENADANajem Straszna firma nie polecam. Najlepiej od niej uciekać. Chore warunki umowy, NAWET JAK NIE MIESZKASZ TO MUSISZ PŁACIĆ. Zerwanie umowy z winy najemcy? Dodatkowe koszty przez co za pokój ZA KTÓRY PŁACIŁAM 650 ZŁ ZAPŁACIŁA W CIĄGU MIESIĄCA 1388 zł!!!(usunięte przez administratora)

Krzysztof
@Ala m

Dzień dobry Firma Dobrynajem bardzo rzadko jest zmuszona do rozwiązywania umowy bez wypowiedzenia z winy najemcy. Z reguły staramy się załatwiać sprawy polubownie. W roku 2021 tylko raz doszło do rozwiązania umowy bez wypowiedzenia po tym, jak lokatorka zaatakowała nożem drugiego lokatora. W tej sytuacji nie mieliśmy wyboru i musieliśmy rozwiązać umowę z lokatorką. Odnośnie rozliczeń za pokój (o których Pani pisała), rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, dlatego w umowie najmu, podpisanej przez lokatora, jest zapis o karach umownych. Kary umowne (w odróżnieniu od czynszu najmu) są dodatkowo opodatkowane podatkiem VAT 23%, dlatego z kwoty 650 zł robi się 738 ale na to nasza firma nie ma wpływu. Żałuję, że współpraca z Naszą firmą zakończyła się tak niefortunnie. Chętnie zaproponowałbym miejsce w innym mieszkaniu zarządzanym przez Naszą firmę, ale (według mojej wiedzy) w chwili obecnej prawie wszystkie pokoje są zajęte. Jeśli jednak lokatorka była by zainteresowana takim rozwiązaniem, proszę o kontakt z opiekunem mieszkania. Pozdrawiam

Ann
@Krzysztof

(usunięte przez administratora) obskurne są te mieszkania, a na zdjęciach wyglądają tak pięknie. Szkoda, ze przez Was straciłam cały dzień i 60 zł na dojazd do Krakowa i oglądanie tych melin, które na wyfotoszopowanych zdjęciach wyglądały na standard premium.

M

Z dala od nich

MWK

Czy ma ktoś opinie dotyczące oferowanego przez nich mieszkania na Joselewicza 2/8?

Najemca

Jeśli ktokolwiek tu wchodzi z myślą o wynajmie to od razu mówię żeby uciekać. Głównie mam na myśli studentów czy młodych którzy planują znaleźć sobie kwadrat. Pomijam podstawowe kwestie że to nie opłacalne bo tu każdy może swoję zdanie mieć ale to co się odwala w tej firmie to istny żart. Spotkałem się na oglądanie mieszkania z jedną baba (swoją drogą widać już po twarzy widać że parszywe i niezbyt inteligentne babsko) Joanna Ś. która sama zadzwoniła mimo że wcześniej się z inną umawiałem, pewnie chciała przytulić premie no ale stwierdziłem że to nie moja sprawą. Prezentacja mieszkania to było istne kłamstwo byleby tylko wyłudzić zaliczkę która jak stwierdziła nie obejmuje możliwości zwrotu po zmianie decyzji co jest kłamstwem. Na umowie wyszło na jaw sporo innych kłamstw i ogólnie żałosnych kruczków jak m.in podniesienie czynszu w przypadku utraty pracy albo zarobków mniejszych niż 2x czynszu. Jakiś pseudo regulamin gdzie pierdnąć nie mozna bo nalicza kary. Ogólnie masakra. Uważajcie lepiej i nie podpisujcie umowy. Na pocieszenie tym co się wpieprzyli w te umowy podpowiem że możecie się na nich wysrqc i wcale nie musicie sobie opłacać mieszkania, sami za was to zrobią bo tak działa prawo :)

@Najemca

Zgadzam się bo nie tak dawno właśnie byłem na rozmowie o mieszkanie, ta sama baba i ta sama szopka ale ja na szczęście kasę z zaliczki z powrotem dostałem, jednak wcześniej musiałem ich postraszyć sądem.

@Najemca

Hm, ja też u tej dziewczyny ostatnio podpisywałem taką rezerwację i w tym samym czasie kazała mi przeczytać tą umowę żebym wzsytko wiedział przed wpłatą. Mógłbym nawet powiedzieć , że nalegała . To dziwne , nie dostałeś umowy do przeczytania? Mieszkam tydzień więc wiele nie powiem ale to pierwsze spotkanie zrobiło na mnie profesjonalne wrażenie.

@Paweł

No ja dostałem do przeczytania dopiero po wpłacie jak bym zrezygnowal wtedy z umowy to kaucja by przepadła. Jakoś nie wierzę żeby ktoś wcześniej sobie to czytał. Baba ciągle straszy że ma miliony chętnych i trzeba szybko wpłacać kaucję.

Patrycja
@Damian

Trochę dziwi mnie ta opinia. Mieszkam już drugi rok i bardzo sobie chwalę. Umowę dostałam do przeczytania już na spotkaniu, a wszystkie wątpliwości zostały rzeczowo wyjaśnione. Bardzo mi się podoba współpraca i przedłużyłam umowę na kolejny rok, bo w przeciwieństwie do innych wynajmujących tutaj wszystkie usterki są rozwiązywane szybko, a kontakt z opiekunem mieszkania jest bardzo sprawny. Może to kwestia pracownika? Z tego co wiem, Joanna już od jakiegoś czasu nie pracuje w tej firmie.

@Damian

No nie wiem, nie będę się kłócić . U mnie to wyglądało inaczej no i teraz jak mieszkam też wszystko jest klarowne . Może miała gorszy dzień czy jakoś się nie dogadaliscie , ciężko wyczuć :p

Anonimowy student
@Paweł

Hej, rozumiem że wynajmujesz od firmy dobrynajem na rusznikarskiej? Jeśli tak chętnie podzielę się z Tobą konwersacjami, zdjęciami--aby ostrzec Ciebie przed tą firmą.

MWK
@Anonimowy student

Podzieliłbyś się nimi ze mną? Wpłaciłam już 100zł w celu rezerwacji i chcę wiedzieć czy uciekać

Magda

Ostatnio były jakieś zmiany " u góry " i niestety jest kompletny chaos . Usterki czekają u nas w mieszkaniu już ponad 2 tygodnie , telefon nie odpowiada , majl też pomimo że wcześniej zawsze odpowiadali raz dwa. Ludzie z obsługi przerzucają się obowiązkami jeden do drugiego i ani nic się nie dowiesz , ani nie naprawia a na prezentacje przychodzą . Pomimo długiego mieszkania już uciekam ;/

Daria

Nowy opiekun mieszkania jest kompletnie niekompetentny !!!!!!!!! Bardzo długie czekanie na maile żeby łaskawie ktoś odpisał !!!!

Ann

Nigdzie jeszcze nie widziałam tak obskurnych mieszkań, w dodatku niezgodnych ze zdjęciami z ogłoszenia. Przyjechałam dzisiaj specjalnie do Krakowa z 300 km dalej i cały dzień poświęciłam na oglądanie pokojów na wynajem. Byłam tak rozczarowana, ze do tej pory trudno mi uwierzyć, ze można tak oszukiwać. Jedyny plus: pracownicy terenowi są bardzo mili. Mieszkanie 1, ul. Meissnera: miało być naprzeciw Tauron Areny, było... dużo dalej. Łazienka spoko, tylko bałagan. Pokoje malutkie i dużo gorzej wyglądające niż na zdjęciu. Kuchnia... tragedia. Brak stołu i krzeseł. Brud. Smród starego oleju. Zniszczona podłoga. Przedwieczne wyposażenie. Wolałabym jeść na sedesie, niż w tak obskurnej kuchni. Pokoje zaś na zdjęciach wyglądały na „designerski minimalizm w standardzie premium”, a na miejscu okazały się tandetnie wyposażone, z mało pojemniki meblami. Plus balkon z betonu. Mieszkanie 2, os. Dywizjonu 303 było moja cała nadzieja. Na miejscu zobaczyłam znowu cos, co znacząco odbiegało od zdjęć. Brzydka, „zużyta” kuchnia. Łazienka tak paskudna, ze nawet w najgorszych akademikach takich już nie ma. Pokój: koszmar. Stare, brzydkie meble, surowy materac na łóżku, smród menela i sporo butelek po alkoholu. Ogólnie, wszędzie brud. Tuż po tej przygodzie zarezerwowałam...pokój typu studio na miasteczku studenckim AGH, w bardzo ładnym standardzie. Miła obsługa, czysto i zero stresu. Niech się Państwo opamiętają. Dobry najem? Ciekawe dla kogo dobry... chyba tylko dla czerpiących z tego zyski. 4 razy w życiu wynajmowalam pokój. 2 razy akademik. 3 razy całe mieszkanie. Zawsze w dobrym standardzie. Nigdy nie trafiłam na tak ohydne, zaniedbane mieszkania, odbiegające tak bardzo standardem od zdjęć w ogłoszeniu. Proszę nie publikować takich obrobionych zdjęć i mylących ogłoszeń. To wprowadzanie klienta w błąd. Ludzie nie będą Państwu ufać, a pokoje wynajmą tylko desperaci. Nie lepiej zarabiać na porządnych mieszkaniach, uczciwie? Straciłam cały dzień i pieniądze na dojazd. Proszę publikować zdjęcia wyłącznie przedstawiające stan rzeczywisty mieszkań.

Klaudiusz

Czy firma mimo pandemii jest wypłacalna ?

KAROL@79
@Klaudiusz

Duży kłopot już od 3 miesięcy nie placa czynszu w spółdzielni NIE POLECAM OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM

Krzysztof
@Klaudiusz

Firma znalazła nowego inwestora dzięki czemu z wypłacalnością nie powinno być problemu ;) Pozdrawiam

Grzesiek

Coraz lepszy poziom usług i co roku coś poprawiają w mieszkaniu , albo dodają . Albo dokupują mebelki. No fajnie , dobrze nam się mieszka

Agusia

Potwierdzam opinie o złodziejstwie tej firmy. Miałam z nimi sprawę w sądzie. I sąd zasądził na ich korzyść. Chory kraj, chore sądy i takie pseudofirmy jak oni i wiele innych (usunięte przez administratora) może legalnie funkcjonować i wygrywac w sądach. patologia i karton babanowy. Tak więc bedzie apelacja i opisałam ta sprawę w internecie. Dostałam odp z programu interwencja który zaintersował się tematem i poprosił o szczegółowe opisanie wszystkich okoliczności i dokumentów z sądu oraz wyroku z uzasadnieneim. Także nagłośnie to jak się da. Pomijając sad ktory rozstrzygał tą sprawę, a na który bedzie oficjalna skarga do wyższej instancji, ci ludzie po wyprowadzce i niespełnianiu warunków, dokładniej tego o wciągnięciu w ten (usunięte przez administratora) kolejnej osoby, czyli zapisu w umowie ze masz obowiązek znależć kogos na swoje miejsce nęka po wyprowadzce tytgodniami. Piszą jak nienormalni, brat wlasciciela ma firme windykacyjną, wpisują ludzi do BIGu, i kłamią w pozwach do sądu. Z daleka od tego gówna się trzymać. Ten kraj to patologia, można okradać ludzi jak oni czy jak provident i być bezkarnym. Czas zmienić obywatelstwo.

Uczciwy student

Odradzam nawet najgorszemu wrogowi. Zdzierają pieniądze na kazdym kroku bez zastanowienia. Udają miłych a są najgorszymi wynajmującymi z jakimi miałem kontakt (mieszkałem juz u 3 innych w czasie studiów). Kaucja tutaj to jest jakiś kosmos. Remontują całe mieszkania na siłę pobierając pieniądze z kaucji, np. szafka z lodówki 100 zł a tu pobierają po 200 z kaucji od kazdego i kłóć się z nimi i sądź. TOTALNIE NIE POLECAM. NAJGORSZA POD KAZDYM WZGLĘDEM.... nie pozdrawiam tych ludzi

Miłosz Kajetanowicz

Obsługa i mieszkania na wysokim poziomie, w tym roku mieliśmy całe odmalowane mieszkanie. Mieszkam drugi rok i jeśli nic się nie zmieni to zostanę.

Zostaw merytoryczną opinię o Dobrynajem Inwestycje Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Dobrynajem Inwestycje Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dobrynajem Inwestycje Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dobrynajem Inwestycje Sp. z o.o.?

Dobrynajem Inwestycje Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 29 ocen.

Dobrynajem Inwestycje Sp. z o.o.