Opinie o Mainfreight Poland Sp. z o.o. w Pruszków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Mainfreight Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mainfreight Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mainfreight Poland Sp. z o.o. w Pruszków

kaye

Jeszcze dziala ta firma w ogole?

Agata

A możesz to trochę rozwinąć? Sporo tu takich lakonicznych komentarzy w podobnym stylu, jakby to wszystko pisała jedna osoba. Nie wiadomo, o co chodzi. Byłabym wdzięczna za dokładny opis sytuacji. Jeden z pracowników mówił tu o negatywnych doświadczeniach z mentorami, też coś takiego Cię spotkało?

Czarodziejka
@Agata

Lepiej chyba gdzie indziej szukać mentora. Ta firma z gatunku tych podejrzanych...

Markus
@Agata

jak nie masz doświadczenia to pewnie coś się można nauczyć. Fajerwerków bym się nie spodziewal. Firma slaba, mało profesjonalna...

@Agata

Na podstawie moich doświadczeń ciężko określić tą firmę inaczej niż mianem (usunięte przez administratora) Modus operandi wygląda następująco: zatrudniają pracowników - kolejni pracownicy uciekają - zwalniają pracowników bez podstaw żeby czasem nie uciekli i nie postawili w złym świetle managera/firmy. Oczywiście przedtem ma miejsce (usunięte przez administratora), podkopywanie pracownika etc. W takich metodach celuje np. (usunięte przez administratora) Generalnie in retrospect firma komiczna i można opowiadać zabawne historie z perspektywy czasu. Przykre jednak, że bądź co bądź w kraju w środku Europy wciąż są firmy zarządzane w ten sposób...

@Agata

Nie szkoda czasu? Dlugo mozna by pisac co jest nie tak. Firma totalnie nie profesjonalna, januszex. Dziwni ludzie sie przewijaja i zarzadzaja towarzystwem.

Max

Za moich czasow wszyscy sie zawineli stamtad. Toksyczna miejscowka...

czarodziejka

januszex pelna geba, brak organizacji, ziomeczki przyspawani do stołków, trochę szokujące ze firma może byc tak nieprofesjonalna

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Mainfreight Poland Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Kierowca międzynarodowy C+E. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
Markus

Komiczna firma. Totalny chaos. Na własną odpowiedzialność....

Mad

To nie jest firma - po prostu (usunięte przez administratora)

@Mad

Czemu tak uważasz? Masz jakieś nieprzyjemne doświadczenia z nimi związane? Możesz je opisać?

Mad
@Ewa

No całkiem sporo: totalny chaos, niezbyt kooperatywni współpracownicy, brak merytokracji. Malo kto dłużej wytrzymuje tbh

@Ewa

Przecież ta firma jest kompletnie dysfunkcjonalna. Są tu moje wypowiedzi w innych wątkach. Zresztą polecam się zapoznać z opiniami innych ludzi....

Ada

Nie polecam pracy w zadnym z warszawskich oddziow. Nieprzyjemna atmosfera, mobbing sa na porzadku dziennym.

Justyna
@Ada

Co z tą atmosferą nie tak? Co dokładnie się złego dzieje?

@Justyna

Co do (usunięte przez administratora)to mogę potwierdzić. Praktyki stosowane przez Agnieszkę R. - podkopywanie własnych pracowników, izolowanie od reszty zespołu. Klasyczny (usunięte przez administratora)... Jak ktoś tu zauważył ta firma opiera się na managerach którzy zasiedzieli się w tej firmie wiele lat, za wiele nie potrafią, wiec sa zdesperowani żeby bronić swojej pozycji. Dodać do tego kompleksy i wychodzi iście toksyczna mieszanka. Nigdy nie widziałem bardziej dysfunkcjonalnego zarządzania niż w tej firmie.

moyo

Slabizna. Ludzie zarządzający ta firma nie powinni nawet zarządzać polem namiotowym.

oav
@moyo

Masz całkowicie rację. Ludzie którzy kierują ta firma nie mają zielonego pojęcia o transporcie

@moyo

Dlaczego tak uważasz, że nie powinni zarządzać? Jak coś się wydarzyło, to daj znać i napisz wprost.

Kyrg
@Ewelina

@Ewelina Nie wiem co osoby wyżej miały na myśli, ale przecież ta firma to zwykli (usunięte przez administratora) Ludzie masowo uciekają. Bede mial troche czasu to opisze więcej. Pozdro

@Kyrg

To chyba czasu jak widać nie miałeś, albo chęci? A wiadomo co obecnie się tu dzieje skoro takie opinie lecą?

Kyrg
@Ewelina

Ta firma to januszex. Nie wiem co się teraz dzieje, ale myślę że się niewiele zmieniło od czasu kiedy tam pracowałem. Trafiają się tam może sensowne jednostki ( szybko uciekają ale to inna historia). Generalnie jest grupka ludzi ktora okopala się na swoich stanowiskach, ktora wie ze nie maja szans na rynku pracy poza ta firma. Tkwią wiec na swoich ciepłych posadkach uniemożliwiając jakies pozytywne zmiany. Myślę że z tego bierze się dużo problemów tej firmy. Dodaj do tego kompleksy tych osób i napawanie się władza i masz mega toksyczne środowisko... Tyle...

Mainfreight Poland Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko Spedytor. Braliście udział w procesie rekrutacji i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

Ewelina

A co to znaczy? Jeśli coś tam nie działa, to może napisz wprost, w czym problem, wtedy wszystko będzie jasne. Bo twój wpis niewiele mówi.

@Ewelina

@Ewelina nie wiem o co chodzi przedmówcy ale chyba coś nie działa skoro wciąż rekrutują na te same stanowiska. Wszyscy się szybko zmywają - cale działy uciekały w przeszłości. Pozdr

Em

(usunięte przez administratora), wzajemne podkopywanie, managerowie przyspawani do stołków. Witamy w mainfreight !

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do Mainfreight Poland Sp. z o.o.. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na Pracuj.pl, ostatnie dodali 17 sierpnia.

Aaa

zdecydowanie nie warto

@Aaa

No negatywy odnośnie atmosfery już widziałam, bo ktoś pisał. A Ty z perspektywy którego stanowiska odradzasz, masz długi staż za sobą?

@Ewelina

@Ewelina hej sorry Ewelina ale ta firma to ściema. Gdzies juz wpisywałem się na tym forum czy jakimś podobnym żeby ostrzec ludzi. Generalnie to co doświadczyłem to sabotaż i dziwne gierki ze strony managera. Pozdro dla Agnieszki R. Generalnie wszyscy uciekali z teamu wiec zostałem zwolnionony bez podania przyczyny 2 tyg po otrzymaniu kontraktu żebym przypadkiem nie zdążył odejść i manager zle nie wyglądał. :) Przede mną laska wytrzymała 5 miesięcy w tym teamie a ziomek kilka dni. Generalnie (usunięte przez administratora) panszczyzniany, brak profesjonalizmu, układy itd. Grupka ludzi okopała się na stanowiskach - siedzi tam od lat i organizuje firmę pod siebie a tak to ogromna rotacja wśród pracowników. Nie wiem co poszczegolni ludzie maja na myśli ale jak widzisz nawet tutaj nie ma w zasadzie żadnych pozytywnych opinii czy to wśród kierowców czy ludzi pracujących w biurze. Ja tez mógłbym się jeszcze rozpisać o tym co tam zobaczyłem... pozdr

@aaa

ok nie załapałam przyczyny zwolnienia, tzn i tak sam miałeś zamiar się zwolnić czy byś czekał aż skompletują nowy zespół po prostu? Zastanawia mnie też ten argument, że żeby źle nie wypaść, co za różnica jedna osoba w tę a druga w drugą, skoro już tamci odeszli? a ten kolega co parę dni był to co musiało się wtedy dziać, że serio tylko kilka wytrzymał?

@Ewelina

@Ewelina Na pewno katalizatorem mojego odejscia byloby to ze bylem sabotowany przez swojego managera. A z tym co piszesz co to za roznica ze jedna osoba wiecej odejdzie to trafiasz w punkt. W normalnej firmie nikt by sie specjalnie nie przejal. W mainfreight managerowie tak jak wspomniana Agnieszka sa tak nie pewni siebie ze dla nich punktem honoru jest zwolnic taka osobe bo jakby z tydzien pozniej odeszla sama to by zle wygladali. Stad sabotaz i zachowania nie fair wobec pracownikow. Na tym polega problem z ta firma. Generalnie dominuje tam mocno prl-owski mental. A czemu ludzie odchodza - zobacz masz tu same negatywy. Firma nieprofesjonalna, dziwny mental etc. etc. Pozdr

nick

Nie polecam. Nieciekawa firma

@nick

No cóż, nie każdemu można przypaść do gustu. :( A co tu takiego nieciekawego tak w sumie?

nick
@Ewelina

długo by wymieniać :/ kiepska atmosfera, dziwne uklady, (usunięte przez administratora) No nie polecam generalnie. Są tu jakieś pozytywne opinie o tej firmie? Serio pytam...

@nick

"Dziwne układy"? W sensie? Napisz więcej bo brzmi to podejrzanie

@Ewelina

Raczej kompetencje nie decydują o karierze w tej firmie tylko wzgledy pozamerytoryczne - chyba o to chodzi przedmówcy:) Generalnie z firmy jest dobra beka. Chyba to jest na plus - można będzie anegdoty opowiadać jak to wszystko funkcjonuje ;)

@aj

Aha na dobrze, rozumiem. ;) No ale jakby nie patrzeć tak jak piszesz może anegdoty to i będą, bo normalnie im się tu wszystko kręci, tak?

E

Radzę się dwa razy zastanowić zanim dołączysz do tej firmy. Branża niezbyt rozwojowa, raczej niski poziom zarządzania. Atmosfera taka sobie. Hajs tez nic specjalnego. Pewnie sa gorsze miejsca ale mf nie oferuje za dużo

M

taki raczej dosyć mocny januszex.

anns

Nigdy nie widziałam czegoś podobnego. Po prostu smieszna firma.

@anns

A co, masz jeszcze jakieś inne swoje doniesienia niż te, które już tu opisali?

Ewelina

No ten mental słabo brzmi. A jaką ściemę konkretnie masz na myśli? O co z tym chodzi?

aa

Zazwyczaj nie dodaję opinii w takich miejscach ale musze przestrzec przed firmą. Firma zarządzana przez (usunięte przez administratora) Tak jak ktoś pisał poniżej oferowany pracownikom jest roczny kontrakt żeby zwalniać ich bez podania przyczyny. Realnym powodem zwolnienia jest na przykłąd, jeśli zbyt dużo ludzi odchodzi z zespołu danego managera w krótkim czasie i dany manager będzie antycypował odejście danego pracownika, wtedy dany pracownik zostanie prewencyjnie zwolniony. Chodzi o o to, żeby za wszelką cenę ubiec taki ruch ze strony pracownika aby nie wyglądało, że wszyscy uciekają z danego zespołu i z firmy. W zasadzie i tak mało kto zostaje tu na dłużej bo firma za wiele nie oferuje oprócz różnych toksycznych sytuacji. (usunięte przez administratora) Absolutnie odradzam dołączanie do Mainfreight. Szkoda czasu i nerwów. (usunięte przez administratora) Za mojego krótkiego pobytu w (usunięte przez administratora)dopatrzyłem się jeszcze innych red flags (może kiedyś opiszę), ale wystarczy spojrzeć na opinię tutaj żeby zobaczyć z czym mamy do czynienia...

jkk

Omijać szerokim łukiem. Totalny brak profesjonalizmu. Wszyscy uciekają z organizacji.

@jkk

100 % racji. Jesli nie przymierasz glodem to nie warto tam isc. Toksyczna atmosfera i standardy prawdizwych januszy biznesu. Szkoda zycia.

@aj

No z tym głodem to polecieliście. A tak w ogóle myślicie, że takie pisanie coś da? W sensie, że kandydaci faktycznie wezmą sobie te opinie do serduszka?

@Ewelina

Trzeba ostrzegać przed januszami. Ja popełniłem ten błąd ze nie czytałem opinii. Jak się chociaż kogoś odwiedzie od tej firmy to sukces. Szkoda żeby ludzie czas i nerwy tracili przez nieuczciwych pracodawców.

Bogus
@jkk

Tak, zgadzam sie z opinia musialem sprawdzic osobiscie i ucieklem po pierwszym kółku. Twoarzystwo wzajemnej adoracji, brak profesjonalizmu, brak inteligencji, wprowadzanie do pracy odbywa sie chaotycznie, brak rozsadnego myslenia. Omijac firme szerokim lukiem. Nie polecam firmy.

@aj

A tak właściwie to wiesz może ile osób skutecznie takim działaniem udało Ci się od tego odwieźć? Bo widzę, że faktycznie kolejni byli pracownicy się zgłaszają

Max

NIE POLECAM. Totalna porażka. Mocno podejrzana firma.

Katarzyna

Szkoda, że nie podajesz konkretów. Co masz na myśli, dlaczego żenada? Co takiego wpłynęło na twoją decyzję, że nie polecasz? Ciężko znaleźć jakieś info tu na forum, oprócz tego, że ludzie nie polecają tego miejsca.

@Katarzyna

Nieciekawa atmosfera. Zarzadzanie poprzez manipulowanie pracownikami. Niekompetentni menadzerowie promujacy miernoty w obawie przed kompetentnymi pracownikami. Groteskowe rozwiazania IT. Brak wsparcia dla pracownikow - za to menadzerowie uwielbiaja zwalac wine na podwladnych za swoja niekompetencje. Nie konkurencyjne wynagrodzenia. Krotkoterminowe (roczne) kontrakty pozwalajace kierownictwo zwalniac pracownikow bez podania przyczyny. Generalnie naprawde nie warto.

@aj

Wszystko brzmi źle, ale zainteresowały mnie te groteskowe rozwiązania IT. Możesz podać szczegóły, bo zabrzmiało ciekawie.xd

@Ewelina

Pracownicy nie dostają laptopów. W biurze nie ma pc-tów. Pracuje się na takich dyskach podłączonych do zewnętrznego serwera. System często się wiesza. Generalnie wszystko mocno przestarzale. Biorąc pod uwagę że po leasingowe laptopy to koszt kilkuset złotych za sztukę to dość ciekawe rozwiązanie.

@aj

A ile sztuk musieliby potencjalnie zakupić dla wszystkich?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Mainfreight Poland Sp. z o.o.?

on

Nie jestem członkiem, przez krótki czas byłem. W skrócie Ci opisze... Należy aplikować na ogłoszenie o pracę. Po krótkiej rozmowie telefonicznej zostaniesz zaproszony przez miłą Panią na rozmowę do Pruszkowa. Porozmawiasz , dostaniesz skierowanie na badania, zrobisz ADR i ruszasz. Miałem nic nie pisać ale..... Joker trochę opisał tutaj i na e transport firmę, trochę prawdy w tym jest. Byłem bez doświadczenia, dali mi szanse. Odpadłem po 2.5 tygodnia. Zapłacili mi za to szkolenie, wszystko niby ok. Po czasie stwierdzam, że chyba brak snu, nie regularny sen (na bazie wyspać się nie da) i "mądrak" -główny mentor załatwiły sprawę. Mają mentorów. Dostałem pierwszego, tydzień pojeździłem, pierwszy kurs na Paryż. Dostałem pozytywną opinię. Dostałem drugiego, głównego mentora w firmie. Robisz kółko po Holandii, na koniec słyszysz "dasz sobie rade". Przychodzi sobota, jedziesz z Romeczkiem na ANS trenować cofanie pod rampę. Chłopina stoi dwie godziny w deszczu i uczy cię cofania. Tandemem trochę łatwiej, (na placu w szkole i na egzaminie). Sobota wieczór, balety na bazie. Mentor Cie woła na jednego, odmawiasz, i słyszysz " co z mentorem się nie napijesz, brak zaangażowania, kończymy szkolenie..." W sumie to od początku załoga woła o wkupne, jakieś żale że nie pijesz. Zamotasz się pod rampą, mentor zadowolony, podjedziesz za raz usłyszysz "udało Ci się". W rajce trochę krzywo staniesz, też źle. Ogrzewanie podkręcisz źle. Rosołu niedzielnego odmówisz też źle. Ogólnie wszystko źle. Będzie Ci zadawał dużo pytań np. Ile w Niemczech jest dopuszczalna prędkość na autostradzie, (odpowiedziałem że ile fabryka da jak zakazu nie ma haha). Na pytanie dlaczego odpadam - usłyszałem że nie chcę się uczyć, że jestem tu za karę, że minę zrobiłem. Normalnie kierowca, mentor i psycholog w jednym. Będzie Cię uczył eco-driving, chociaż jemu by się przydało takie szkolenie, nauczy Cię "wyścigu słoni". Będzie się popisywał jak on trasę zna, zaraz taki parking będzie, zaraz zakaz wyprzedzania będzie, fakt kilkanaście lat trasą latać przynajmniej raz w miesiącu to można się nauczyć. To tak w skrócie, może jakaś odpowiedź będzie to jeszcze coś napiszę. 2.5 tygodnia mi wystarczyło aby stwierdzić że lepiej za te 3500 na rękę pracować 8 godzin dziennie, spać w swoim domu, łóżku, załatwiać się w swojej toalecie, niż być kierowcą międzynarodowym... za te 7-8 tyś. Trochę czytałem, kiedyś był Pan kierowca - teraz............... Sami kierowcy sobie opinię wyrobili.

on
@on

Kurde 13 buziek uśmiechniętych pod wpisem, wniosek z tego że nie tylko w złej firmie swoje pierwsze kroki stawiałem. I zraziłem się na starcie. Może trzeba jeszcze raz spróbować. Tylko teraz wojna, nie pewny ten transport.

Krzysiek L.
@on

Tak jest w podwójnej na początku a życie weekendy chyba w każdym molochu tak niestety wyglądają, nie zrażaj się ja takie same odczucia miałemw mojej pierwszej firmie później się już tylko śmiałem z tego wierz mi. Tak czy siak twoja opinia nie wiele mi mówi o pracy w tej firmie. Czy mógłbyś napisać o kierunkach systemach i zarobkach?

Zostaw merytoryczną opinię o Mainfreight Poland Sp. z o.o. - Pruszków

• Jak się pracuje w Mainfreight Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mainfreight Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mainfreight Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 1 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mainfreight Poland Sp. z o.o.