Opinie o Technika Chłodzenia Sp. z o.o. w Zabrze

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Technika Chłodzenia Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Technika Chłodzenia Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Technika Chłodzenia Sp. z o.o. w Zabrze

monte cHRiSto

Ale Panowie, o co Wam chodzi ? Przecież Juri napisał samą prawdę, oprócz tego, że w szatni jest już ciepła woda, a pracodawca po interwencji Państwowej Inspekcji Pracy, zobowiązany został do utrzymywania na magazynie temperatury min. 14c (: Czy praca ok? Jak kto woli, klimatyzatory, pompy ciepła czy komponenty do chłodnictwa ważą od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów. Trzeba się nadźwigać - może to ktoś lubi, wyjdzie w przyszłości. Płaca zawsze na czas, wypłacane nadgodziny, składki legitnie odprowadzane - do tego nie można się przyczepić. Natomiast polecić ZDECYDOWANIE NIE MOGĘ, ze względu na sposób w jaki zostałem potraktowany przez byłego pracodawcę. Na podstawie pomówienia kierownika magazynu zostałem dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Nie miałem możliwości obrony, z dnia na dzień zostałem wyrzucony z pracy, pomimo umowy na czas nieokreślony (w firmie pracowałem ponad 3 lata). Świadectwo pracy z ''dyscyplinarką'', do tego w okresie przedświątecznym, zimowym, z rodziną ''na głowie'' - ogólnie mówiąc lipa. Oczywiście odwołałem się do odpowiedniej instancji (Sąd) czego efektem było zawarcie zadowalającego moją osobę porozumienia i uznania ''dyscyplinarki'' za nieważną. Niestety, albo i stety, cała sprawa (wymiany pism procesowych z adwokatem pracodawcy,itp.) trwała kilka miesięcy, w tym czasie życie zawodowe jakoś sobie ogarnąłem, ale z tą firmą nie chcę mieć nic wspólnego i tak jak na wstępie polecić nie mogę.

@Adka

Witaj Adko. Jakie są moje rady? W sumie jedna - niech zastanowi się, czy warto CV składać :D Nie jestem jedynym przypadkiem, z zasłyszanych informacji wiem, że kolejny pracownik z długoletnim stażem został w niedawnym czasie potraktowany w niezbyt elegancki sposób - mówiąc delikatnie. Chłopaczyna miał ponad 5 letni staż i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że był dobrym i wydajnym pracownikiem, chodził na nadgodziny itd. Z tego co mi wiadomo, wypowiedzenie motywowane było m.in udaniem się na L4 oraz rzekomym spadkiem sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego. Nie odkryję jednak Ameryki gdy napiszę, że magazynierzy nie są odpowiedzialni za dział sprzedaży, a z tego co wiem, inne osoby, z innych działów, nie dostały wypowiedzeń w związku z rzekomym pogorszeniem sytuacji ekonomicznej firmy. Czemu do zwolnienia został wytypowany pracownik z umową na czas nieokreślony, gdy zatrudnieni są inni magazynierzy, z krótszym stażem i umowami czasowymi? Za trzytygodniowe chorobowe w sytuacji, gdy niektórzy magazynierzy potrafią co roku przez 2-3 miesiące ''siedzieć'' na L4? Nie wiem, nie pytaj, może nie spoufalał się z tymi co trzeba... Pytałaś o kasę - na start nie wiem ile obecnie dają, tak jak wspominałem w poprzedniej wypowiedzi, płaca była zawsze na czas, natomiast jak również zauważył kolega Juri, przychodząc do pracy musisz się zrzec prawa do tworzenia związków zawodowych - nie możesz liczyć na jakieś dodatkowe benefity, wczasy pod gruszą itp - niby duża firma, ale funkcjonowanie jak u prywaciarza. Trzeba również podpisać papierek o poufności dotyczącej wynagrodzenia więc nie wiesz kto ile zarabia i jakie podwyżki dostaje za tą samą pracę, nie mogę więc udzielić miarodajnej odpowiedzi na pytanie jak płaca. Na pewno dużo zależy od tego czy ktoś zostanie ''polubiony'' przez kierownika (: Odnośnie papierów - tak, papiery są już uporządkowane. Dzięki mojej interwencji w Sądzie, tryb zwolnienia zmienił się z ''dyscyplinarnego'' na ''za porozumieniem stron'' - podczas rozmów o pracę już nie mam pytań, dlaczego dostałem dyscyplinarkę :DDD I jeszcze pozostając w temacie papierów, postanowień itd. to chciałbym zauważyć, iż mimo, że mamy piękny, słoneczny wrzesień, to nieuchronnie zbliża się zima, w związku z czym mam nadzieję, że ZGODNIE Z POSTANOWIENIEM PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY, PRACODAWCA RÓWNIEŻ TEJ ZIMY, JAK I KAŻDEJ KOLEJNEJ ZAPEWNI PRACOWNIKOM TEMPERATURĘ W WYSOKOŚCI MIN. 14 C NA HALI MAGAZYNOWEJ I MAGAZYNIERZY NIE BĘDĄ JUŻ NIGDY W TEJ FIRMIE MARZNĄĆ. poZDRawiam

G

Również nie mogę polecić, pracodawca aby być zwolnionym ze świadczeń pracowniczych i socjalu, tak dysponuje kadrą pracowniczą aby w firmie TCHW Technika Chłodzenia nie było więcej zatrudnianych niż 50 osób, nadwyżka jest zatrudniana w firmie ojca - PW Technika Chłodzenia. Poczytajcie sobie. Przy liczbie powyzej 50 zatrudnionych pracowników, pracodawca musi utworzyć fundusz świadczeń socjalnych, regulamin pracy, wynagradzania itd. Są to benefity dla pracownika takie jak np wczasy pod gruszą. Niestety w tchw żadne dodatki nie przysługują.

dzień dobry, na ile praca jako specjalista ds. e-commerce byłaby jeszcze aktualna? Na głównej stronie widnieje oferta ale ma przy sobie rok 2022, więc po pierwsze to zastanawiam się czy przez ten okres czasu warunki pracy jakoś szczególnie się zmieniły? nie ukrywam, że informacje o zarobkach to dość dla mnie istotna sprawa

G Nowy wpis

Pojawiły się tu kiedyś jakieś wzmianki o sądzie o dyscyplinarkach. Wiecie może czy po tej sytuacji, którą opisał na swoim przykładzie jeden Pan dochodziło jeszcze do podobnych? Wcześniej przed przeczytaniem tej opinii miałam orientować się w sprawie pracy przy obsłudze klienta, bo oferta dla młodszego specjalisty mi się pokazała. Czy opisze ktoś aktualne zarobki? Czemu obecnie nie można pracować chociażby hybrydowo?

Adka
@monte cHRiSto

W ogóle się nie dziwie, że nie polecasz w takim razie. Straszne, jeszcze po trzech latach. Za co ta dyscyplinarka byłą niby? Dużo jest takich przypadków traktowania pracowników? Czy byłeś wyjątkiem? Koniec końców bardzo dobrze, że zgłosiłeś to gdzieś i zrobili porządek w papierach. Mimo wszystko pracować gdzieś trzeba, chłopak chyba będzie tu składał cv, zobaczymy co z tego wyjdzie. Masz jakieś rady? Jak w ogóle płaca?

monte cHRiSto Nowy wpis
@Adka

Firma Technika Chłodzenia Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Specjalista E-commerce (IdoSell). Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.
logo firmy Controlling Specialist
Wysoka
Trans.eu Group S.A,

Poszukuję pracy w Warszawa na stanowisku Kierowca. Czy możecie polecić mi coś ciekawego?

Urszula

Na stanowisko Magazyniera-Kierowcy piszą, że mile widziane uprawnienia UDT. Jeśli ich nie mam to sfinansowaliby te szkolenia? Albo chociaż do nich dołożyli? :) Tak szczerze to firma na dłużej czy raczej na przeczekanie? Kasa z tego co widzę niezła, 5300 brutto

Paulina

Ciekawa jestem ile osób aktualnie jest tutaj zatrudnionych na magazynie. Od czerwca widzę, że ktoś czeka na odp odnośnie warunków pracy u nich. Jest tak mało osób lub wszyscy tacy zapracowani, że nie ma kto odpowiedzieć?

Czesiek
@Paulina

10-12 magazynierów.

Paulina
@Czesiek

Super dzięki, ta liczba stale się utrzymuje do teraz? ciekawa byłabym zarobków, zwłaszcza po podwyżkach styczniowych... w dawniejszym ogłoszeniu oferowali 4,5 tys brutto. Dalej tak jest czy podskoczyło? i zastanawiam się także czy wpływ na stawkę mogą mieć jakieś dodatkowe umiejętności lub uprawnienia, chociażby na wózek?

Czesiek
@Paulina

Paulinko, to nie praca dla Ciebie, klimatyzatory mają kilkadziesiąt kg, szkoda zdrowia :)

Sytuację*

Cześć wszystkim, Któryś z Panów opiszę pracę i sytuacjena magazynie?

Black Panter

Witam Panowie i Panie jeśli takowe są. Tak czytam wasze posty i widzę same negatywne wrażenia bo podejrzewam, że pozytywne są pracowników... Ale się nie dziwię. Panowie każdy dobrze wie, że najlepiej jest tam gdzie nas nie ma. W każdej pracy trzeba robić. Jeszcze takiej nie ma gdzie dostaniesz 5tyś. na przykład za leżenie brzuchem do góry. Jeśli nie pasuje to każdy wie gdzie są drzwi. Bez sensu jest oczernianie i pisanie bzdur. Jury A może byś się zastanowił czy nie po Twojej stronie była wina?? Nie bronię tutaj pracodawcy Ale pomyślcie... wymagacie gruszek na wierzbie, że coś tam że coś tam... A właśnie może najpierw siebie zmienić A później zostaniecie docenieni?? Jojo nie pytaj się o jakieś pierdoły tylko przyjdź i pracuj. Jasne jest to, że jak ktoś nagminnie będzie na L4 to go wydupcą. Także Twoje pytanie jest mniej więcej jak zapytanie jakiego koloru jest czerwony maluch. Chłopaku trzeba pracować aby żyć i mieć na te cholerne życie jakiś grosz. To jest moje zdanie. Nie znam całej sytuacji w tej firmie. Ale w każdej jest lepiej raz gorzej takie jest życie, taki jest świat. Chcesz kokosy zarabiać załóż własny biznes i tylko. Prawda, ze proste?? Pozdrawiam.

Zbigniew
@Black Panter

Masz rację, każda praca wymaga zaangażowania, żeby do czegoś dojść. Czy według Ciebie zmotywowani pracownicy, którzy osiągają dobre wyniki są nagradzani dodatkowymi benefitami lub premiami? Piszesz, że znasz dokładnej sytuacji w firmie i ciekawi mnie, czy możesz wypowiedziec się tylko za swój dział, czy po prostu nie jesteś pracownikiem. Mógłby odpowiedzieć?

Black Panter
@Zbigniew

Panie Zbigniewie. Oczywiście, że nie znam sytuacji firmy. Bo nie jestem pracownikiem. Wypowiadam się z tego co tutaj wyczytałem. Ja myślę, że jeśli pracownik wykazuje zaangażowanie, jest dyspozycyjny i jednak chce. To myślę, że można to nagrodzić. Tak zawsze jest możliwość , że z tego przysłowiowo (usunięte przez administratora) mu urośnie. Ale zawsze można to zabrać i uzasadnić. Lecz myślę, że jednak pozytywnie i zadowolony pracownik to dobry pracownik. Oczywiście nie da się dogodzić każdemu. Zawsze będzie ale... myślę jednak, że jeśli będzie się rozmawiało mówiło się szczerze i otwarcie to będzie dobrze. Nie wiem nie znam się aż tak. Ja tak myślę. Nie można zagłaskać pracownika bo robić przestanie Ale jakis system motywacyjny myślę, że jest dobry. Rozumiem teraz świat się tak nakręcił i zwariował, że szok wszystko idzie do góry, podwyżki, podwyżki. Lecz jeśli ma się dobra i pracowita załogę i zaufanych ludzi to można stworzyć dobra, silna firmę, której będzie każdy zazdrościł.

Stracony czas

Jakiś czas temu byłem na rozmowie, żenada i kompletna strata czasu... Żadnych dodatków, benefitòw, premii...wymagania wysokie a najlepiej jakbyś przyszedł pracować za najniższą krajową. Firma robi kiepskie wrażenie, które po spotkaniu okazało się jednak zgodne z prawdą i opiniami. Nie polecam.

Zbigniew
@Stracony czas

Mam przez to rozumieć, że nowo zatrudniona osoba otrzymuje stawkę najniższą krajową? Napisałeś, że nie ma żadnych dodatków do pensji podstawowej, dlatego tym bardziej chciałbym, abyś napisał, jak wygląda poziom wynagrodzenia.

Jojo

Cześć myślę żeby do was aplikowac. Jak wygląda sytuacja z urlopami? Nie ma problemu z wybieraniem? I czy wywalaja za l4? Są jakieś bonusy do wypłaty? Pozdrawiam Jojo.

@Jojo

Zależy gdzie aplikujesz (stanowisko). Magazyn: - jeżeli jest możliwość to wybierasz urlop/nadgodziny (zależy jaki sezon i ile pracy) . - jeszcze nikogo nie zwolnili za L4. - bonusy hmm... nadgodziny płatne co kwartał i 1 lub 2 dodatki na rok zależy od pracodawcy.

Zadowolony.
@Jojo

Robota fajna i atrakcyjne zarobki polecam. A i dobra atmosfera polecam.

Też tam trochę pracowałem i potwierdzam zdanie Juri. Pozdrawiam

xyz

Nie wszystko jest prawdą.

Zawiedziony

Fikcyjne podwyżki, obiecane i niespełnione. Nowi pracownicy na start dostają więcej niż starzy, wszyscy chyba myślą w tej firmie żyje się tylko pracą

@Zawiedziony

Na magazynie? Nie dawno było ogłoszenie na początek ok 2500 na rękę. To starzy pracownicy na magazynie mają mniej? Hmmm Ktoś tu kłamie...

Gagarin
@Zawiedziony

Niestety nie mogę się zgodzić z kolegą. Każda podwyżkę obiecana przez kierownictwo otrzymałem w wyznaczonym czasie. Pracodawca nie rzuca słów na wiatr. Musi być jakiś poważny powód takiego obrotu sprawy o którym kolegą ZAWIEDZIONY nie napisał wcześniej.

Juri

Witam wszystkich szukających pracy w TCHW Zabrze. Pracowałem w tym miejscu i zdecydowanie odradzam. Przedewszystkim brak możliwości rozwoju ( żadnych szkoleń z produktów i chlodnictwa, nie ma żadnych kursów podnoszących kwalifikacje) jesteś i masz być fizolem. Na starcie przy podpisaniu umowy podpisujesz papier gdzie zrzekasz się prawa do tworzenia związków zawodowych co za tym idzie socjal nie istnieje o podwyżkę tez nie powalczysz. Z zewnątrz firma wygląda nowocześnie i profesjonalnie a jednak pracodawca nawet nie potrafi zapewnić takich podstaw jak ciepła woda w szatni. Zimą temp. na hali to około 5 stopni a najlepsze że ogrzewanie jest ale nieużywane bo to koszty. Uroki pracy u prywaciaży. Pomimo że firma od ponad dekady zatrudnia pracowników to do tej pory nie ma opracowanego systemu wynagrodzenia. Stawki są różne według widzimisie i to za tę samą pracę co wpływa na zla atmosferę między pracownikami. Osobiście radzę omijać tą firmę szerokim łukiem. Sama praca ok ale cała otoczka i właściciele zdecydowanie na minus.

Zostaw merytoryczną opinię o Technika Chłodzenia Sp. z o.o. - Zabrze

• Jak się pracuje w Technika Chłodzenia Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Technika Chłodzenia Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Technika Chłodzenia Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Pyskowicka 24
    41-807 Zabrze

Technika Chłodzenia Sp. z o.o.