Opinie o Sygnis S.A. w Warszawa Żwirki i Wigury 101

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Sygnis S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Sygnis S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sygnis S.A. w Warszawa Żwirki i Wigury 101

Uważajcie na prezesa

Nie róbcie żadnych interesów z Sygnisem, strach z nimi współpracować. Zmorpha już pogrzebał, pracownicy nie dostają pensji, komornik siedzi na koncie. Niedługo i Sygnis upadnie bo ten czlowiek ma wszystkich gdzieś.

uważajcie
@Uważajcie na prezesa

Cały Zarząd to brak kompetencji menagerskich, brak umiejętności zarządzania ludźmi, brak profesjonalizmu. Z takimi osobami na czele nie można oczekiwać zbyt wiele.

Sygnis

Szanowni Państwo, w imieniu Sygnis S.A. pragnę się odnieść do zamieszczonych komentarzy stawiających firmę i poszczególnych pracowników tejże w negatywnym świetle. Filozofia biznesu Sygnis S.A. opiera się na ludziach i współpracy między nimi. Od początku obdarzamy pracowników pełnym zaufaniem, ale jednocześnie wymagamy zespołowości i proaktywności. Dla części pracowników oznacza to nieprzedłużenie umowy poza okres próbny. Dla porównania, współczynnik odejść i zwolnień pracowników zatrudnionych w firmie powyżej 6msc jest poniżej 10%, co przy naszym tempie rozwoju jest bardzo dobrym wynikiem. Każdorazowo zakończenie współpracy z pracownikiem poprzedzone jest rozmową merytoryczną, argumentującą powody rozstania. Zachęcam do aplikowania do naszej firmy. Praca jest ciekawa i wymagająca. Chcemy przyciągać jak najwięcej talentów i dać im szansę na rozwinięcie skrzydeł. - Andrzej Burgs, CEO i Prezes Zarządu Sygnis SA

zainteresowany Nowy wpis

Masz na myśli zaległości wobec pracowników Zmorpha, czy też może pojawiły się jakieś nowe problemy finansowe w samym Sygnisie?

były pracownik Nowy wpis

Uwaga na firmę Sygnis i różne fuzje przejęcia. Cały zespół dobrych pracowników został wyrzucony na bruk po przejęciu firmy Zmorph. Z wypłatami zalegają. Niech jakieś media się zainteresują tą sprawą to może Prezes zdecyduje się w końcu wypłacić. W czym winni byli pracownicy?! Zapowiadało się dobrze, bo w końcu wydawałoby się przejęli firmę specjaliści, ale to było najzwyklejsze wpadnięcie z deszczu pod rynnę. WSTYD

Sygnis

Ogłoszenie na asystent prezesa do Sygnis S.A. pojawiało się w Pracuj.pl, polecacie aplikować?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Sygnis S.A.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant ds. Oprogramowania Sage DPW z j. niemieckim
Katowice
SD Worx Poland Sp. z o.o.
Uważajcie na prezesa

uważajcie
@Uważajcie na prezesa

Zainteresowana

Jest nowe ogłoszenie do działu administracyjno-personalnego. Ogłoszenia na to stanowisko pojawiają się dość regularnie. Warto aplikować czy jednak coś tak nie gra skoro tak częste rekrutacje?

Iza
@Zainteresowana

Warto. Szukamy, gdyż aktualny pracownik wyjeżdża i nie mamy na to wpływu. Tak się zdarza, nie planowaliśmy poszukiwań. Warto się zgłosić i porozmawiać, decyzja jest zawsze po stronie pracodawcy i kandydata.

Czy jest możliwość pracy w Sygnis S.A. na część etatu?

Dostawca

Żyją od grantu do grantu, widac firma sama(usunięte przez administratora) zarabia, bo nie płaci zaległych faktur. Prezes niedostępny udaje że jest chory, zajęty i tak bez końca. Uważajcie na tą firmę!

zainteresowany
@Dostawca

Masz jakieś fakty na pokrycie tych stwierdzeń? Ja z nimi bardzo dobrze wspominam współpracę, a współpracowałem ponad 2 lata.

aaaa

Dziwnym trafem niemalże wszystkie opinie o tej firmie pisane są tym samym językiem, tym samym stylem, z taką samą manierą językową. Czyżby firma szukała jedynie kandydatów, którzy są tak szalenie do siebi podobnie? To dziwne, biorąc pod uwagę, że potem ich wszystkich zwalnia! Wszedłem tu jako akcjonariusz i mogę śmiało powiedzieć, że kandydatka, która zostawiła tutaj przynajmniej 5 wpisów (rozmawiając sama ze sobą) zachęciła mnie do zakupu większej liczby akcji! Dziękuję!

Kolejny były pracownik

Z ciekawości zajrzałam jakie opinie ma mój były pracodawca i widzę, ze wiele osób podziela moje odczucia. Jako były pracownik działu finansowego(oczywiście nie jedyny na moich oczach zwolniony) z przykrością potwierdzam poniższe co do ,,góry’’. Nie polecam pracy w dziale finansowo-kadrowym, a także projektowym. Zachowanie przełożonych na tyle nieprofesjonalne, ze uwierzcie - nie chcecie się o nim przekonać, a byłam świadkiem wielokrotnych rozmów kadry zarządczej od kuchni. Prezes otwarcie mówi na wywiadach, ze łatwa ręka zatrudnia lecz jeszcze lżejsza zwalnia, czego po przesłuchaniu niestety nie wzięłam sobie do serca, a to rzeczywiście prawda. Firma jest budowana pod kątem ludzi i nie ważne jak będziesz się starać jeżeli nie odnajdziesz ,,flow’’ z Prezesem jutro może Cię już nie być.(tak, zwolnienia są zazwyczaj z dnia na dzień, po rozmowie wychodzisz do domu). Żeby nie być jednostronną podczas mojej pracy widziałam osoby, które to flow rzeczywiście odnajdywały, choć nie było ich dużo(np. dwie Panie Dyrektor:)) Co do samej pracy - w firmie panuje haos i bałagan, którego Prezes jest zwolennkiem i próby jakichkolwiek usprawnień zdają się na nic. Jeśli jesteście osobami uporządkowanymi nie odnajdziecie się tam. Podsumowując - praca w tej firmie to była najgorzej podjęta decyzja w moim życiu i nigdy nie chciałabym cofnąć się do okresu pracy w Sygnis. Z tego miejsca chciałabym podziękować za zwolnienie mnie:), była to dla mnie wielka ulga, a stanowisko zupełnie nie dla mnie. Wiele mnie to nauczyło, a w szczególności jakich ludzi unikać. Po pół roku nowej pracy, gdzie czuje się spełniona oraz doceniona mogę wesprzeć osoby, które znalazły się bądź znajda w mojej sytuacji aby uwierzyły, ze zwolnienie przez tego pracodawcę w mojej opinii jest przysługą i nie ma czym się przejmować, ponieważ nie jesteście pierwsi ani ostatni. A warunki umowy, bez problemu znajdziecie lepsze. Rozmawiałam również z kilkoma byłymi pracownikami w podobnej sytuacji do mnie i wszyscy podzielają moja opinię - a nawet więcej… Wiec do przyszłych kandydatów: zastanówcie się dwa razy nim zaryzykujecie. Pozdrawiam :)

???
@Kolejny były pracownik

ok, ale po co pisać dwa posty o tym samym?

Była pracownica

Tak jak większość przedmówców chciałabym zalecić ostrożność u przyszłych, hipotetycznych pracowników firmy Sygnis, a tym bardziej w momencie kiedy to otwarto rekrutację na asystentkę Prezesa. A szczególnie jeżeli jest się osobą o jakimkolwiek poczuciu wrażliwości - i nie chodzi tu o braku dystansu. Wielokrotnie byłam świadkiem psychicznego nękania pracowników, nawet w obszarze open space'a, wśród ponad 20 innych osób. (usunięte przez administratora) nie oszczędza z pokazywaniem swojej wielkości również wobec (usunięte przez administratora), którego to znowu posądzałabym o kluczowy wkład do panującej tam negatywnej atmosfery. Pan Wice w doskonały sposób opanował poniżanie pracowników i wzbudzanie w nich niskiego poczucia własnej wartości - (usunięte przez administratora) Prezes uznaje zasadę "szybko albo wcale", co potęguje ogólny chaos w firmie, a popełnienie błędu u osoby, która nie podpasowała w pewne gusta wcale nie daje pola do wytłumaczenia się, po prostu do widzenia. Wypowiedzenia wręczane są w ostatnich minutach pracy, ostatniego dnia miesiąca, a czasem nawet przekazywane między siedzibami, bez oficjalnej rozmowy, co jest dla mnie poniżej wszystkiego i okazaniem zerowego szacunku w kierunku pracownika. To co dzieje się w sferze social mediów tworzy piękną, tęczową otoczkę "jednej, wielkiej rodziny" - (usunięte przez administratora) Oczywiście jest i druga strona, jeżeli jesteś osobą, która nie ma potrzeby wyrażania swojego zdania oraz bycia cicho przy panach (usunięte przez administratora)a otwarta krytyka Cię nie obchodzi - odnajdziesz się. Jednak wciąż musisz być wazeliną dla Pań z działu projektowego oraz finansowego, ponieważ mają wolną rękę co do doboru pracowników. Zapomniałabym - jeżeli pracujesz na Grzybowskiej to nie idź na lunch po godzinie 14, bo prawdopodobnie spotkasz się w kuchni z obgadującymi wszystkich (usunięte przez administratora). Współczuję budowy własnego ego na takich fundamentach. Co do warunków płacy to w praktyce było i pewnie będzie, zatrudnianie studentów lub osób przed 26 r.ż. z NAKAZEM zapisania się do szkoły typu Cosinus, aby mogli ponieść mniejsze koszty zatrudnienia (dostajesz brutto na rękę, oni nie płacą podatków). Oczywiście najlepiej na umowę zlecenie, przecież tak prościej zwolnić. Firma w oficjalnych raportach okresowych bryluje jako prosperująca i co najważniejsze - zarabiająca firma. Prawda jest taka, że firma posiada zadłużenia, aczkolwiek nie chcę rozprawiać się nad jego powodami. Jednym z nich na pewno jest duża rozrzutność Pana (usunięte przez administratora) w kwestii zamawiania sprzętów i demówek. Reasumując - bycie zwolnionym z firmy Sygnis to przywilej, a odrzucenie w procesie rekrutacji to oszczędność na terapii.

aaaaa
@Była pracownica

nie rozumiem tego fragmentu o zadłużeniach. raport zawiera również informację o zadłużeniach firmy, więc sugerujesz, że firma posiada zadłużenia, które nie są uwzględnione w raporcie? w takim wypadku, jako że jest to spółka giełdowa, powinnaś zgłosić to do KNF-u.

DM

Miło wspominam pracę w Sygnis, ciekawe projekty i możliwość rozwoju (Targi, szkolenia, styczność z najnowszymi rozwiązaniami technologii przyrostowych). Zostałem szybko wdrożony w stanowisko pracy i wszystkie potrzebne mi narzędzia. Są elastyczni co do wymiaru czasu pracy, więc była to dla mnie fajna opcja ze względu na studia. Jeśli chodzi o dział handlowy w którym pracowałem – Kierowniczka dba o sukces, relacje i zawsze pomaga gdy pojawi się problem, ogólnie super atmosfera w zespole!

m&m's z działu handlowego

Jako od niedawna były pracownik Sygnis, trochę się z tymi negatywnymi opiniami nie zgodzę. Pracowałem w dziale handlowym ponad rok i o nim mogę się wypowiedzieć. Zespół składa się z młodych, mega sympatycznych, ambitnych, pomocnych ludzi, a ogólna atmosfera jest bardzo dobra i gdybym nie planował rozwijać się w innej branży z chęcią zostałbym w tej firmie na dłużej. Firma jest bardzo rozwojowa, a świadczy o tym chociażby liczba pracowników która przez rok znacząco się zwiększyła. O żadnych masowych zwolnieniach nie słyszałem, a pojedyncze zwolnienia nie powinny nikogo dziwić. Wydaje mi się, że to norma każdej rozwojowej firmy, a nie sądzę, że były to zwolnienia bo ktoś się na kogoś krzywo popatrzył. :) PS. Co do ludzi piszących o mobbingu czy braku szacunku myślę, że trochę zjadł was brak dystansu. Serduszka dla działu handlowego i nie tylko! :) 37.

@m&m's z działu handlowego

No to brzmi zdecydowanie lepiej. Czyli odnosząc się do tego całego PS uważasz, że każą z tych osób można śmiało o pomówienie oskarżyć?

@Edyta

Jakie pomówiania? Działanie serwisu GoWork polega na przedstawieniu indywidualnych, subiektywnych opinii odnośnie pracodawcy. W firmie źle się dzieje, to fakt, wydaje mi się, że ostatnie opinie i tak delikatnie przedstawiają problemy. To dobrze, że sam Prezes zainteresował się tematem i odniósł się do komentarzy, pamiętajmy jednak, że ryba psuje się od głowy. Proponuję Pezesowi analizę działań i zachowań kadry menadżerskiej, być może zatrzyma to toczenie się firmy po równi pochyłej. Firma miała potencjał i być może wróci na właściwą ścieżkę. Faktycznie Sygnis w ostatnim czasie rozrósł się i być może to przerasta kadrę kierowniczą? Pracownicy są zgranym zespołem, ale większość szuka innej pracy i to tylko kwestia czasu gdy zostaną tylko ci, którzy są całkowicie pasywni i traktują pracę jako zło konieczne. Nie ma zaangażowania i chęci rozwoju, kończą studia i odchodzą. Dla mnie to była strata czasu bo nic ta praca nie wniosła a zarobił bym więcej podając kawę.

Marzena

"Firma miała potencjał i być może wróci na właściwą ścieżkę" czyli mają przestać być Spółką Akcyjną i dynamicznie się rozwijać? Może niech zaczną lepić to wszystko z modeliny i wstawiać do piekarnika na 15 minut, szybciej pójdzie. Poza tym może firma się rozwija i to przerasta personel, który spodziewał się ciepłej posadki w fajnej nowoczesnej firmie..a o tu co się dzieje? Ktoś ma wymagania? śmie się z czymś nie zgodzić i powiedzieć, że coś zostało źle zrobione?! A na koniec mnie zwolnić. Bezczelni. Idę na gowork zamieścić swoją subiektywną opinię to trochę mi ulży. Jak to mówią młodzi teraz "beka z was".

@Marzena

Dziwne że wypowiada się osoba, która nigdy nie pracowała w tej firmie. „Marzena” skoro chcesz być wiarygodna to chociaż imię podaj prawdziwe, bo żadna Marzena nie pracowała i nie pracuje w Sygnis:)

m&msik
@Edyta

@Edyta Nie znam powodu odejść, zwolnień oraz sytuacji w firmie wszystkich pracowników. Przedstawiam jedynie swoje domniemania, ponieważ ja takich rzeczy nie doświadczyłem :). 37.

Edyta

Ciekawe w sumie. A nie szło zauważyć, że komuś serio praca tutaj nie odpowiadała? Bo też jakby nie patrzeć opinia z powietrza raczej się nie bierze i to jest zastanawiające

Klik

Nie polecam tego miejsca do pracy....

Urszula

Jaki jest powód dla którego tak mówisz?

III

Kto pracuje tam to wie

@III

A może uzasadnisz dla samych kandydatów? Bo dostałam info, że praktyki tutaj normalnie płatne ogarniają to chyba nie może być tak źle tutaj?

lll
@Edyta

Duża rotacja pracowników o czymś świadczy. Zapewne zaraz pojawi się odpowiedź, że firma się rozrasta i stąd nowe zatrudnienia, jednak nie jest to prawdą.

@lll

No i taka odpowiedź się nie pojawiła.xd Piszesz, że duża to w ujęciu % ile to mniej więcej wychodzi? Cały czas znajduje się ktoś chętny?

lll
@Edyta

Nazwiska też mam Ci dokładnie podać kto odszedł w jakim okresie z podziałem na miesiące z wyszczególnieniem dni? Bez przesady.... Zatrudnij się to zobaczysz. Powodzenia

@lll

Ale do czego mi nazwiska tych osób? Po prostu jestem ciekawa co dla Ciebie oznacza duża, bo to jednak pojęcie względne. Dla niektórych duża to 30% dla innych 60%. No chyba, że jednak nie orientujesz się w tym tak dobrze?

@Edyta

Jest duża i już! Czego tu nie rozumiesz? :) To jest bełkot pokroju TVP, bo ktoś został potraktowane sprzecznie z własną nieomylną samooceną. To jest swoją drogą szalenie ciekawe, że te wszystkie osoby potrafią wytykać tylko błędy kadry zarządzającej patrząc tylko na swój czubek nosa, a o sobie ani słowa. Takie utyskiwania w Internecie były zawsze domeną ludzi słabych, jeśli nie żałosnych. Anonimowość to ich jedyna tarcza, niestety dość dobra.

@Marzena

A Ty nie jesteś anonimowa? Podpisz się imieniem i nazwiskiem skoro masz tak dużo do powiedzenia. Żadna Marzena nie pracuje i nie pracowała, taki styl wypowiedzi jest bardzo żałosny i później 0

On

Miałem zamiar złożyć aplikację na stanowisko Magazyniera,ale poczytałem opinie,i mocno się zastanawiam.Może ktoś ma jakieś sugestie?A może ktoś wie ile proponują na tym stanowisku?

Obecny pracownik

W żadnej firmie dotychczas nie miałam takich możliwości rozwoju jak w Sygnis. Duża samodzielność, wsparcie innych pracowników. Moim zdaniem atmosfera w pracy jest bardzo dobra. Tempo pracy jest szybkie, szybka jest tez perspektywa rozwoju zawodowego. Ja jestem zadowolona, każdy kto chce się rozwijać i uczyć tez będzie.

Były pracownik 3

Widzę ze lawina ruszyła wiec i ja dopisze swoją opinie. Dwie Panie ,,Dyrektor’’, dno dna. Ciagle szepty i obgadywanie pracowników na ich oczach. Prezes nie lepszy, zero poziomu w kadrze zarządzającej. Pracownicy zwalniani bez powodu masowo, odchodzą sami również i nie dziwne. Jeśli chcesz być zdrowy psychicznie - nie polecam bo jest toksycznie.

Urszula
@Były pracownik 3

Czemu zwalniają ludzi bez powodu? Chyba jeśli się kogoś zwalnia to nie bez przyczyny?

@Urszula

Bo wystarczy że jednego pracownika polubią inni pracownicy, a według szefostwa jak ktoś jest nad kimś to nie istnieje coś takiego jak empatia czy koleżeństwo. Jesteś „wyżej” i masz dobry kontakt z ludźmi to Cię zwalniają. Zastanawia mnie tylko kiedy ktoś się weźmie za CFO? Ile jeszcze ludzi zwolni zanim „góra” zobaczy że coś z nią nie tak. Oprócz wyższego stanowiska przydałby się tej Pani wyższa empatia i kultura osobista. Radzę nie zatrudniać się na dziale finansowo-kadrowym i projektowym bo ewidentnie coś tam jest nie tak, No chyba że w Końcu AB przejrzy na oczy i weźmie się za dwie Panie Dyrektor

Edyta

W sumie to zauważyłam, że negatywnie tu od miesięcy się pisze i po tej sugestii z Twojej opinii się zastanawiam, dlaczego czekacie aż góra to zobaczy, zamiast samemu kulturalnie donieść?

@Urszula

Eureka! lawina hejtu płynie tu szerokim strumieniem a wylewają je osoby idealne, nieskazitelne pod względem kompetencji, wykształcone i kulturalne. A rzeczona "sama góra" to jakaś sekta ludzi niezrównoważonych i opętanych! Przecież to brzmi jak kiepski żart. Nie ciekawi Was to, że prężnie rozwijająca się firma, potrzebująca nieustanie wysoko wykwalifikowanego personelu zwalnia co jakiś czas kogoś? może te osoby, które zwyczajnie nie spełniają wymagań lub są niekompetentne? Gorąco zachęcam żeby przekonać się samemu jak tam jest i nie polegać na komentarzach tutejszych obrażonych frustratów, bo ktoś śmiał ich zwolnić z pracy. Bez powodu. Dobre.

Były pracownik 2

Zdecydowanie nie polecam miejsca pracy. Ciągły strach, niepewność (nigdy nie wiadomo, czy "górze" z dnia na dzień bez powodu nie zamarzy się kogoś bez powodu zwolnić). Bardzo duża rotacja pracowników, bardzo słaba atmosfera miejsca pracy, przełożeni obgadują za plecami innych pracowników. Jedna z osób na "wyższym" stanowisku , przy innych osobach ciągle obgaduje i kreuje zły wizerunek osób pracujących na innej lokalizacji - uważam, że to bardzo nieprofesjonalne zachowanie. Ciągłe przekleństwa i słownictwo szefostwa na poziomie 0. Czy tak powinna w dzisiejszych czasach wyglądać profesjonalna spółka, która jest notowana na giełdzie? Nie... Również mam nadziję, że inni pracownicy oraz byli pracownicy otworzą się na opinie...

Nie polecam pracy w tej firmie, duża rotacja pracowników, zachowania szefostwa na poziomie mobingu. Brak szacunku do drugiej osoby, którego oczekuje się od pracodawcy. Brak możliwości samorealizacji, wdrażania własnych pomysłów. Narzucanie sposobu pracy. Wiele osób odchodzi oraz jest zwalnianych z dnia na dzień. Brak profesjonalnych narzędzi pracy, nowoczesnych systemów. Pierwszego dnia pracy można już usłyszeć od pracowników ,,uważaj co przy kim mówisz’’, a atmosfera jest napięta. (usunięte przez administratora) w kolorowej otoczce marketingowej. Mam nadzieje, ze więcej byłych pracowników otworzy się na opinie aby przestrzec przyszłych kandydatów.

Emilia

Wydaje się, że to fajne miejsce pracy. Tak wynika z waszych wypowiedzi przynajmniej. Ktoś też wspomniał o możliwości odbycia praktyk. Nadal taka istnieje? Mieliście za nie coś płacone? Ile czasu trwały i po ile godzin?

Uuu
@Emilia

Nie

@Uuu

A to czemu praktyk już nie organizują tutaj? Za dużo innej pracy tutaj jest i nie ma czasu, żeby praktykantem się zająć?

Zorientowany
@Edyta

Praktyki są organizowane. W tym roku to blisko 20 miejsc na staże i praktyki wakacyjne. Głównie dział techniczny, czyli prototypownia i RnD.

@Zorientowany

I to wszystko normalnie płatne jest?

Doinformowany

Tak :)

Zostaw merytoryczną opinię o Sygnis S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sygnis S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Sygnis S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sygnis S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sygnis S.A.
3.2/5 Na podstawie 9 ocen.

Sygnis S.A.