Opinie o Talixo Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Talixo Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Talixo Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Talixo Poland Sp. z o.o. w Kraków

Jeszcze pracownik Talixo

Po zwolnieniach atmosfera strasznie się popsuła, lepiej się tu nie rekrutujcie.

Zaczęły się drastyczne zwolnienia w Talixo, zarówno w biurze w Krakowie i Berlinie. Szefostwo zwalnia nie tylko pracowników z call center ale także programistów. Na pierwszy ogień poszły osoby najbardziej doświadczone. Zostali sami midzi, juniorzy i stażyści. Omijać szerokim łukiem.

Honorata

Czemu ludzie są zwalniani z Talixo? Tak nagle? Ma to jakiś związek z epidemią? Czy co?

@Honorata

Między innymi dlatego. Firma nie była nigdy jakoś bardzo na plusie, a raczej na granicy rentowności. Nie miała zapasów gotówki w banku więc nie ma co się dziwić, że jak cała branża travel obrywa to i oberwało Talixo. Nie wiadomo czy za 2 - 3 miesiące forma będzie jeszcze istnieć.

Pracownik Talixo

Cześć! Dziękujemy za Twój komentarz! Bardzo nam przykro, że w związku z pandemią, decyzje firmy dotknęły Cię w tak negatywny sposób. Oczywiście, kroki podejmowane w organizacji takiej jak Talixo - która dopiero wkracza i dąży do etapu post startupowej dojrzałości - to wypadkowa wielu czynników. Bez wątpienia tym decydującym okazała się epidemia COVID-19. Odpowiadając na głosy klientów korzystających z usług Talixo, czas definiowania oferowanych produktów od strony technicznej, nieplanowanie zbiegł się w czasie z trudnymi wydarzeniami w wymiarze ogólnoświatowym. Zarówno obecni, jak byli pracownicy są dla nas bardzo ważni. Zależy nam na transparentności - również powodów redukcji zatrudnienia, które miało miejsce w ostatnim czasie. Dlatego mamy nadzieję, że pomimo rozstania, które podyktowane było zewnętrznymi czynnikami, będziesz mile wspominał/a czas spędzony w zespole Talixo. Jesteśmy przekonani, że decyzje przez nas podjęte - trudne, jednak konieczne - pozwolą Tobie i innym na korzystanie z naszych usług po tym trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii. Pozdrawiamy!

Nie polecam. Chciałem się zrekrutować do jako React Developer, ale ta firma to porażka. NIe ma w niej w ogóle osób z doświadczeniem :(. Lepiej się dwa razy zastanowić niż marnować tutaj czas.

Honorata
@Andrzej

A dowiedziałeś się chociaż, jakie oferują warunki zatrudnienia w Talixo? Wynagrodzenie jest w porządku, czy też lipa? I jaką zaproponowali Ci formę współpracy?

Józek

Dobry pracodawca więc nie ma powodu do narzekania. Polecam pracę!

Firma Talixo Poland Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Product Owner. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Greg

Nie polecam. Proces rekrutacyjny na stanowiska BE to jakaś pomyłka. Osoby techniczne, które rekrutują nie mają pojęcia o programowaniu.

Fajne biuro w centrum - największa zaleta w porównaniu z poprzednimi firmami gdzie pracowałem ???????? Ciekawa branża (100 krajów, wyzwania na przykład związane z globalnymi płatnościami czy wejściem do Chin.

Henry LV

Fajna ekipa - bardzo różnorodni ludzie, z którymi da się pogadać i w pracy i poza pracą. Jest sporo wyzwań związanych z tym, jak firma rośnie (co kilka miesięcy ilość zamówień się podwaja i jak w każdej firmie ze wzrostami wiecznie brakuje rąk do ustawienia niektórych procesów) ale taki urok startupu. W ostatnie dwa lata Talixo bardzo się sprofesjonalizowało. Zespół mobilny jest na bardzo wysokim poziomie, zarówno Radek jak i Krzysztof którzy ten zespół prowadzili bardzo wspierali zespół i zachęcali do rozwoju. Kris, CTO, mega ogarnięty gość - szkoda że tak dużo procesów jest na nim bo mógłby do firmy wnieść jeszcze więcej. Jak na firmę tego rozmiaru, bardzo profesjonalny zespół HR który dba o pracowników w Krakowie. Jest do kogo zgłosić problem jeśli trzeba a biuro jest utrzymywane w wysokim standarcie. Pensje bardzo kompetytywne, ciężko narzekać - praca też stabilna, jeden z większych startupów w Krakowie (Talixo zatrudnia w sumie ponad 100 osób w Krakowie i Berlinie). Minusy? Biznes w Berlinie, a technologia w Krakowie i niestety komunikacja z niektórymi stakeholderami jeszcze cały czas jest do dopracowania. Niektóre wewnętrzne projekty wykonywane są "ad hoc" ze względu na to że duży klient czegoś potrzebuje a nie na strategiczną potrzebę. Ogólnie bardzo polecam, ale firma ma jeszcze duży potencjał do rozwoju - produkt i jego koncept biznesowy jest faktycznie bardzo mocny - może być polski startup-gigant, ale póki co jest startup z ambicjami.

Nie polecam. W tej firmie pracują praktycznie sami studenci albo juniorzy, nie ma od kogo się uczyć. Proces rekrutacyjny to porażka, w Krakowie jest dużo lepszych firm.

xyz

Niestety ale firma niekompetentna. Prośba o rozwiązanie zadań w procesie rekrutacyjnym (stara kilku godzin) i żadnej informacji zwrotnej pomimo obietnic. Stara czasu. Nie polecam!

Zostaw merytoryczną opinię o Talixo Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Talixo Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Talixo Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Talixo Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 6 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Talixo Poland Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 7 ocen.

Talixo Poland Sp. z o.o.