Opinie o Abakus Okna Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Abakus Okna Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Abakus Okna Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Materiały budowlane - produkcja tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Abakus Okna Sp. z o.o. w Warszawa

Denzel122

W końcu mogę się wypowiedzieć na temat tej firmy żebym zrobił to wcześniej gdy pracowałem tam to by mnie zwolnili a tak z czystym sumieniem mogę opisać co tam się dzieje. Jeden kierownik wyzywa pracowników i krzyczy a drugi ma swoich pupilków na których nigdy nie zwraca uwagi. Jeden brygadzista rządzi się i krzyczy na pracowników a drugi panoszy i traktuje ludzi przedmiotowo. Jeśli nie spodoba się jak do niego się odzywasz to nagada do wszystkich same kłamstwa. Traktuje firmę jak swoją własność i uważa że ma najwięcej do powiedzenia. Pracownicy najchętniej podkładali by sobie kłody. Firma podzielona jest na poszczególne grupki towarzyskie wszyscy najchętniej gadają o sobie. Większość na hali dziewczyn dba o wygląd obcisłe spodnie bluzki z dekoltem i zajmują się plotkami. Najchętniej to chodzą do kibla i siedzą po godzinie a kierownictwo przymyka na to oko. Godziny są ustalone palą elektryki. Wybrani chodzą na szlugi i robią sobie przerwy. Przesiadują na telefonach. Największym hobby w tej firmie to (usunięte przez administratora) a szczególnie na szkleniu gdy dla żony brygadzisty coś się nie spodoba. Ta z kolei uważa się za drugą kierowniczkę. BHP jest przestrzegane od widzimisie pracownika lub gdy kierownictwo sobie przypomni. Plusem tej firmy to jest umowa o pracę ale o podwyżkę ciężko. Nie organizują szkoleń ludzie pracują bez uprawnień na maszynach które tego wymagają. Jak chcesz odpocząć w tej pracy musisz pracować na kształtach. Przychodząc na magazyn dowiesz się najnowszych plotek.

@xyz

1 zł brutto? czy dobrze zrozumiałam, że to jedyna różnica pomiędzy stanowiskami? ale zakres obowiązków także się chyba zmienia? to co zostaje zredukowane a co dodane, że mimo wszystko te stanowiska są zajęte?

B

Jaka atmosfera panuje w firmie? Zatrudniają na umowę o pracę tak jak jest podane w ogłoszeniu? Stawka najniższa krajowa czy więcej (doświadczenie w pracy na produkcji posiadam)? Ogólnie jak oceniacie pracę w tej firmie?

Ciężko mi powiedzieć jak jest teraz, bo pracowałem 3 lata temu tam i zazwyczaj okres świąteczny był wolny od pracy. Jak jest teraz i jakie są stawki za godzinę pracy to ktoś z obecnych pracowników może udzieli odpowiedzi bo sam jestem ciekawy ;)

W ofercie dla kierowcy ze strony jest napisane ze występują szkolenia stanowiskowe i opcje na rozwój, w sytuacji kierowców w jakim zakresie? piszą przy tym o wynagrodzeniu dopasowanym do umiejętności i zaangażowania, stąd zainteresowanie zarobkami

Kierowca Nowy wpis

Witam. W jakich godzinach pracuja kierowcy i jakie sa trasy? Ile wcześniej jest wiadomo kiedy i gdzie jedzie?

Czy rotacja pracowników w Abakus Okna Sp. z o.o. na Pracownik Produkcji jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 28 sierpnia na Pracuj.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

Abakus Okna

Dzień dobry! Już wyjaśniamy skąd tak wiele ogłoszeń - w ubiegłym roku uruchomiliśmy nową linię produkcyjną, na której pracuje kilkadziesiąt osób. Znacząco powiększyliśmy też wielkość produkcji. Tak szeroka rekrutacja wynikała więc z powiększenia zespołu - i to na różnych szczeblach. Jeśli chodzi o rotację - jak we wszystkich zakładach produkcyjnych i u nas pewna zmienność występuje. Nie jest jednak większa niż standardowo :) Zapraszamy na rozmowę i pozdrawiamy!

@Abakus Okna

Witam, a jakie są najczęstsze przyczyny odejść? to raczej pracownicy kończą współpracę czy jednak również zdarza się to od strony pracodawcy?

Abakus Okna Nowy wpis

Pyta Pan o bardzo indywidualną kwestię. Bywa różnie :)

Cos nie chętnie widzę wysokością stawek się dzielicie… nie chcecie robić sobie konkurencji? :D a tak całkiem poważnie sam bym chciał się dowiedzieć skoro było kiedyś tak jak wyżej, że kasa wyższa niż najniższa. Chociaż po trzech latach mogło się cos zmienić? Ogólnie to jak to właśnie jest z tymi rotacjami i ofertami u was, tak jak ktoś kiedyś już tu pisał parę miesięcy temu była oferta na takiej stronce a na stronie firmowej cały czas oferta widnieje, czy to są stałe przyjęcia? jakbym się zgłosił teraz to w styczniu już bym zaczął?

Abakus Okna

Stawki naszych pracowników zawsze są ustalane indywidualnie w zależności od stanowiska, a przede wszystkim umiejętności i doświadczenia. Zapraszamy na rozmowę! Co do rekrutacji zaś - owszem na naszej stronie widnieje wciąż ogłoszenie, bo zawsze jesteśmy otwarci na podjęcie współpracy z ciekawymi osobami. :)

Gabriela
@Abakus Okna

Ooo to super, że jesteście otwarci na nowych pracowników. A mogę wiedzieć po jakim czasie od wysłania wam aplikacji można spodziewać się odzewu? Jesteście otwarci na osoby bez doświadczenia?

@Gabriela

Staramy się odpowiadać jak najszybciej, jednak zdarza się, że osoby odpowiedzialne za rekrutację, bądź kierownicy działów są nieobecni więc kilka dni zwłoki może się zdarzyć. :) Zawsze jest też ryzyko, że aplikacja zaginie w drodze do nas w odmętach interntów, więc - jeśli nie było odzewu - warto wysłać ją jeszcze raz.

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Pracownik Produkcji w firmie Abakus Okna S.A.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
antoszka

Jeśli ktoś się zastanawia żeby się tam zatrudnić to ja wam powiem jedno - Nie warto ! W zakładzie panuje toksyczna atmosfera , kierownictwo drze się cały czas na ludzi, kilka razy widziałem jak jakaś dziewczyna na produkcji płakała.Nie wiem jakim cudem takie zachowanie przechodzi bez konsekwencji i że jeszcze nikt się za to nie wziął.Jedynym plusem jest wynagrodzenie troszeczkę wyższe niż w innych białostockich firmach produkcyjnych i to w zasadzie wszystko. Moim zdaniem szkoda nerwów na taką pracę, nie po to się chodzi do pracy żeby wysłuchiwać krzyków przez cały dzień.

@antoszka

A właśnie widziałem, że z miesiąc temu oferta z produkcji mi wygasła z takiego portalu. widzisz, piszesz ze kasa przy takich warunkach się zgadza, a co będzie z nią teraz? jeśli jest mimo wszystko wyższa a po nowym roku w teorii standard finansowy podskoczy to co wtedy? Tu tez podniosą żeby była podobna dysproporcja? Nie wiem czy się wstrzymać i poczekać

@antoszka

Bardzo nam przykro, że była Pani świadkiem takich sytuacji. Nie zgadzamy się na takie traktowanie w naszej firmie. Dlatego bardzo prosimy o bezpośredni kontakt z nami, byśmy mogli podjąć odpowiednie kroki. Czekamy na Pani maila (abakus@abakus-okna.com.pl).

Abakus Okna

Zawsze warto porozmawiać i poznać konkretne warunki :) Stawki w Abakus zawsze są ustalane indywidualnie w zależności od stanowiska, a przede wszystkim umiejętności i doświadczenia. Dlatego zapraszamy do kontaktu.

B

@B

Jako były pracownik firmy Abakus Okna, mimo nieprzedłużenia mi umowy za to, że byłem na L4, to jeżeli mam być obiektywny to praca w tej firmie nie jest taka zła jak ją opisują. Atmosfera z mojego punktu widzenia była dobra, komunikacja z kierownikami również. Bywały dni lepsze i gorsze ale tak zapewne jest wszędzie. Umowa o pracę po 1 miesięcznej umowie-zleceniu, zarobki powyżej najniższej krajowej. Doświadczenie nie jest potrzebne- wszystkiego nauczą, pokażą, wytłumaczą - wystarczą tylko dobre chęci i zapał do pracy, jak również umiejętność pracy w zespole. Takie jest moje zdanie. Jeśli miałbym się do czegoś "przyczepić" to tylko stawki za godzinę pracy dla osób z doświadczeniem, wieloletnim stażem pracy powinny się różnić od stawek dla osób nowych/ bez doświadczenia jakiegokolwiek. No i tyle ;) Pozdrawiam i mooooże kiedyś do zobaczenia ???????? ????

Izka

Czekaj, z tym l4 to Twój domysł tylko, że to powód nieprzedłużenia czy faktycznie tak po prostu Ci powiedziano? Z ciekawości było to wykorzystane zaraz przed tym wygaśnięciem? Czyli do wcześniejszej pracy nie było zastrzeżeń? Są teraz jakieś normy?

@Izka

Umowa wygasła w czasie L4 i nie została przedłużona. Do mojej pracy zastrzeżeń nie było. Może akurat trafiłem na " zły" sezon.

Sugestia odnośnie sezonowości? Jaka wiec w praktyce występuje? Czy ktoś to przetestował przed dany rok i dalby znać? zastanawiam się w których miesiącach warto starać się o prace, zwłaszcza ze chyba od stycznia będą podwyżki, tak? wiadomo jakie finanse się szykują?

Po Wielu Negatywnych opiniach naprawdę zastanawiam sie czy Sens jest mi aplikować do tej Firmy. Jesli ma być (usunięte przez administratora)i Darcie Ryja Przez kierownika to straszna lipa. Nie świadczy to dobrze o pracodawcy. Już wielu znajomych opowiadało mi co się tam wyprawia.Jestem ciekaw waszych opinii pozdrawiam serdecznie

Czy zarobki oferowane przez Abakus Okna S.A. są adekwatne do zakresu obowiązków?

@Denzel122

W sumie opinia jest anonimowa, więc czemu sądzisz, że akurat to Tobie by podziękowali za współpracę? To ile tych wszystkich osób tam jest, które teraz opisujesz? Jeśli o brygadzistów chodzi to na to stanowisko się tu awansuje? Jest na to szansa?

Ktosik
@Olga

Przyjdź osobiście z CV i zatrudnia Cię praktycznie od reki. Awansu nie dostaniesz, ci ludzie od lat mają te stanowiska i w tej materii nic się nie zmieni.

@Ktosik

No dobra. O jakie warunki muszę spełnić, żeby mnie przyjęli? Jest tu spora konkurencja, jeśli o kandydatów chodzi? Ile osób średnio składa papiery na jedno stanowisko?

Denzel122

Ojej, nietrafione. Przykro mi pomyliłeś mnie z kimś innym ale to właśnie pokazuje inteligencję osób tam pracujących. Nie napisałem nigdzie gdzie robiłem ani kiedy a tym bardziej kiedy się zwolniłem. Odszedłem sam. Tak sam. Ale wy macie swoje historie. Dobrze ci tam to gratuluję. Ps. Podwyżki są co roku ustawowe więc dają ci to co ci się należy ale skoro cieszy się 1 zł brutto więcej to brawo.

pf
@Denzel122

To ty jesteś ten co puknął sobie w czoło jak listwę zabijał xD. Po pierwsze jak coś miałeś do tych ludzi to trzeba było im to powiedzieć jak tam pracowałeś a nie teraz jak cię zwolnili. Akurat w twoim przypadku kierownictwo wykazało się szczególną wyrozumiałością kiedy po raz któryś błagałeś żeby cię nie zwalniać. Temat podwyżek też niezła bzdura bo nie licząc ostatniego roku to regularnie dwa razy do roku była podwyżka mniejsza czy większa ale była. Odpoczynek na kształtach ? Trzeba najpierw coś umieć żeby tam pracować ale jak ktoś nie potrafi poprawnie złożyć zdania to o czym tu mowa. Ustawowe podwyżki są ale dla tych którym nie należy się więcej. Osoby które dobrze wykonywały swoją prace dostawały po 2-3 zł/h więcej, ale skoro ty o tym nie wiesz to chyba wszystko jasne. Dziwne że siedziałeś tam aż 8 lat a teraz takie żale. siłą nie trzymali.

xyz
@Olga

Pani Olgo, prawie każdy dział w tej firmie ma swoich przodowników pracy, więc nie trzeba być brygadzistą. Medalów za to nie rozdają ale 1zł brutto więcej od innych jest w zasięgu ręki.

@xyz

BZW

Głównym problemem tej firmy jeśli chodzi o produkcję jest jeden z kierowników (usunięte przez administratora) w słuchawkach. Takiego (usunięte przez administratora)nigdy wcześniej nie spotkałem, ten człowiek nie potrafi z ludźmi rozmawiać tylko krzyczeć. Nazywanie kobiet głupim (usunięte przez administratora) to standard z resztą płaczące kobiety na zmianie pana (usunięte przez administratora) to codzienność. Zero szacunku do pracowników jedyną osobą której się boi jest MP przy którym stara się stwarzać pozory. Ogólnie nie ma co się dziwić że coraz mniej Polaków tam pracuje skoro pana Ed. zna cała okolica i Białystok. Z resztą już nawet przybysze ze wschodu nie chcą tam pracować, nikt sobie nie pozwoli żeby jakiś (usunięte przez administratora) na niego krzyczał.

Grzegorz

Pracuję w Abakusie od kilku lat. Uważam że warunki pracy na produkcji są niezłe. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to też nie ma co narzekać, zawsze można gorzej trafić.

@Grzegorz

A można wiedzieć ile na początek można dostać na rękę? Uprawnienia udt. Mam ale czy są potrzebne?

@Zainteresowany

Co do pytania o uprawnienia ciekawa sprawa, tu można wgl stawkę negocjować? Była w zasadzie wzmianka o wysyłaniu na kursy i szkolenia, więc certyfikat i uprawnienia się jakieś wyrobi? jakie standardowe każdy sobie tutaj ogarnia podczas zatrudnienia? wiecie?

@Olga

Dostajesz stawkę jaka oni Ci dadzą. Uprawnienia to chyba tylko na wózki. Na przyssawki to może z cztery osoby mają, a obsługuje ich o wiele więcej osób. Rzadko kiedy wysyłają na kursy. Są ludzie co pracują po paręnaście lat i nigdy nie zostali wysłani na jakiekolwiek szkolenie.

@Denzel122

15 lat i bez szkolenia? czyli według firmy po prostu dobrze sobie radzili i nie było jednak potrzeby? a na bezpośrednie zgłoszenie byłaby już adekwatna reakcja co do tego? 15 lat stażu swoją drogą zaciekawiło. jak konkretnie warunki pracy w firmie się zmieniały podczas ten okresu? były jakieś momenty kluczowe czy raczej stabilnie jest od lat?

Olga

czyli po stażu raczej zatrudniają czy nie? pytam, bo do dziś nie jestem pewna po informacji z ostatniego wątku. na stronie widziałam, że speca do obsługi klienta szukają, jeśli chodzi o praktyczne warunki zatrudnienia to czy w firmie cokolwiek się zmienia? zastanawiam się też nad dojazdem do pracy odnośnie poprzedniego wątku, nie było rozmów o tym, żeby firma zaczęła go zapewniać? chyba że już to robi?

Tom&Jerry

Pracowałem w Abakusie ponad 2 lata (w biurze). Zmieniłem pracę, bo wpadłem na pomysł żeby się przekwalifikować. Ale to był jedyny powód zmiany. Generalnie firmę wspominam dobrze. Zespół jest całkiem zgrany, choć wiadomo, że jednych lubi sie bardziej, a innych mniej. Co mi się podobało - są jasne zasady, wiesz co do ciebe należy, a co nie. Wiesz za co odpowiadasz. Chcesz się rozwijać? - możesz. Masz pomysł? - jeśli jest sensowny możesz go realizować. Szefowie nie zlewają cię, tylko dają szansę. To było fajne.

Dawid
@Tom&Jerry

Tom& Jerry - to ty? coś mi się wydaje, że pracowaliśmy razem latem. Ja co prawda byłem w abakusie tylko na stażu, ale też bardzo dobrze wspominam atmosferę i ogólnie. kto wie, może jeszcze kiedyś tam zawiatam :)

Maja
@Dawid

To po stażu nie przyjęli cię? Słabiutko, nawet po takich z urzędu musza przyjmować na trochę chociaż

Dawid
@Maja

@Maja nie wiem czy muszą czy nie muszą zatrudniać po stażu :) ja nie chciałem, bo zmieniłem miasto. Ciężko by było codziennie dojeżdżać z Łodzi do Choroszczy :):)

On

Pracowałem chwilę na dwóch stanowsikach nie polecam !! Kierownik się wydziera i ma wszystkich za (usunięte przez administratora) a najgorsza jest żona brygadzisty !! Kto jej pozwolił pracować obok męża??!! Chodzi i się rzondzi bo myśli że ja mąż wybroni !! I tylko podrywa facetów jak mezus gdzieś dalej pójdzie a wez jej podpadnie to od razu chodzi do kierownika i wymyślą ruzne historie na Twój temat i zaczynają Cie męczyć!! Byłem świadkiem jak kolesia nekali!! Masakra!!! Jedna wielka telenowela z tą laska !! P(usunięte przez administratora)

On inny
@On

W końcu ktoś to zobaczyl wielkie brawa. Niech robi sobie więcej przerw księżniczka i samozwańcza kierowniczka a nie sorry tak nazwali ja jej kochasie! Ale ja naliczyłem więcej niz trzech! Marek to się wścieknie!!

@On inny

To ile ona robi sobie tych przerw? przecież przysługuje tylko jedna, tak?

@On

Telenowela Wszyscy widza wiedzą Mąż niby widzi niby wie Przyjemnie patrzeć na to wszystko gdy wiesz jakim ona jest człowiekiem a on nie lepszy

On inny
@Anna

Nie zależnie od zmiany robi dwie dodatkowe zabiera swoje kolerzanki do klopa wszyscy o tym wiedzą zwłaszcza kierownik i mąż a potem kierownik opie wszystkie dziewczyny ( w końcu odpowiedzialność zbiorowa za zachowanie jednej ksierzniczki )

Tajemniczo
@On

Ona na prawdę z tym wielkim chłopem kręci myślałem że ludzie złośliwie muwia ale faktycznie widziałem jak szczerzy się do niego a on widać że chętny Laska bierze się za niego bo mąż maly liczy że koleś jak duży to i dużego ma ha

wiem ale nie powiem
@On

Przeginacie! Ok może ta laska nie jest idealna, ale bez przesady. Na gowork ocenia się pracodawce i warunki pracy, a nie sposób prowadzenia się jej pracowników... Nic wam do tego jak wygląda ich małżeństwo. Żeby tak szczuć na kogoś w necie. Nie macie co robić? Co do samej firmy. Praca na produkcji jak to praca na produkcji. Jest co robić, ale nie jest ciężko. Nie trzeba dźwigać, płacą na czas. Masz swoje zadania i to jasno określone i je wykonujesz. Ot filozofia. Robisz swoje i idziesz do domu.

Kinga

Jaka jest Wasza opinia na temat kadry zarządzającej tą firmą?

Dorota

Pracuję w tej firmie parę dobrych lat i jestem zadowolona. Umowa o pracę, młodzi szefowie, z którymi zawsze można się dogadać, bardzo otwarci i kulturalni, możliwości rozwoju duże (wysyłają na szkolenia/kursy). Zarobki w porządku, zależne od stanowiska. Rekrutacja fajna, profesjonalna, są pytania o potrzeby czy jak sobie wyobrażamy ścieżkę zawodową. W pracy każdy dostaje dużą swobodę działania, bezstresowe środowisko. Ze swojej strony bardzo polecam.

Natalia

@łuki a to dlaczego ?

Natalio:p
@Natalia

A co nie wiesz?

Łuki

Lepiej szukać innej pracy niż tracić czas na tą:)

Kazimierz

Abakus Okna S.A. nie udostępnia aktualnie żadnych ofert pracy, w tym na swojej stronie. Chciałem więc zapytać czy ktoś ma informacje dotyczące mającej się odbyć rekrutacji lub już może w niej uczestniczył? Jakie są warunki współpracy z tą firmą?

Zostaw merytoryczną opinię o Abakus Okna Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Abakus Okna Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Abakus Okna Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Abakus Okna Sp. z o.o.?

Abakus Okna Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Aleje Jerozolimskie 100
    00-807 Warszawa