DROMA

Opinie o DROMA

Czy DROMA zatrudnia studentów?

nick

Z tego co wiem to tak

Oko prezesa

Witam, chcialbym opisać co moje oczy widzą, więc widzę jak ludzie pracowici szanujacy innych, nie podpisują dalszych umów z firmą Droma ponieważ obiecano im podwyżki a firma sie teraz wypięła na nich. Wolą zostawiac osoby które udają, ze pracuja. Zwalniaja ludzi pracowitych i odpowiedzialnych, patrzę na to zniedowierzaniem co sie dzieje. Zamiast pozbywać sie ludzi którzy tak jak np. Nie dawno złapany pan z belek za alkohol podejrzany także o narkotykizostal ale juz chłopak z piły wylecial bo źle rurę wyciął aż śmieszne ale prawdziwe, wiecznie tylko zbrojenie i składacze lecą a poszycia wiecznie omijane może tam trzeba rotacje zrobić bo co niektóre, panie tez juz powinny zakończyć tam swoja edukacje kapowanie innych im dobrze wychodzi. To wniosek taki, że trzeba zacząć byc komfidentem, żeby tam byc szanowanym a liderzy i liderki sie cieszą, bo mają strzelajacych z ucha. A z 7 pań strzelajacych z ucha sie znajdzie, żeby tylko mieć chody. I zastanawiam sie czy ja też umowę podpiszę myślę, ze trzeba szukać czegoś innego. Bo kiedy jestem chętny by sie podzielić zleceniem a słyszę nie wole po grać na tel,to mi sie odechciewa i ktoś taki ma stawkę tą samą co ja, i tacy ludzie tu zostają .

Pracuję w tej firmie od początku 2021 roku i przeraża mnie liczba rotacji pracowników jaka się tu odbywa, dlatego chciałbym coś napisać dla potencjalnych pracowników by mieli pewien wgląd na to jak wygląda tu praca oraz czego mogą oczekiwać.. oczywiście przy maksymalnie merytorycznej opinii ;) Ze względu na to że pracowałem przed tą pracą w 8 różnych zakładach produkcyjnych, to postaram się ująć opinię w formie porównawczej, bo to, akurat tej firmie wychodzi na duży plus. Ale od początku: Wady tej firmy - Sezonowa forma pracy. Droma deklaruje w reklamach, że są firmą gwarantującą stabilne zatrudnienie, co jest kompletną bzdurą, ponieważ firma ta ma ogromny skok zamówień w letnim czasie, co naturalnie wymusza na niej większą potrzebę pracowników. Po listopadzie niestety następuje co roczna fala zwolnień, co potwierdza każdy z długo stażowych pracowników. Polityka firmy póki co nastawiała się na Ukraińców, którzy są zatrudniani w wiekszości na sezon trwający od wiosny do końca jesieni, tak więc połowa aktualnych pracowników na większości działów składa się Ukraińców (nie gryzą), którzy pożegnają się z nami już za kilka miesięcy od czasu pisania tej recenzji. - Chaos i dezorientacja: to już bardzo charakterystyczny element tej firmy znany każdemu kto pracuje tu dłużej niż miesiąc. Jak żyje, tak nie widziałem większej dezorganizacji niż tej, która tu funkcjonuje. Wszyscy pracownicy (łącznie z biurami) nie boi się tego nazywać po imieniu, czyli "chaos i jeden wielki rozp****ol*. Wynika to z bardzo niekompetentnego zarządu, który ciągle miga się od wszelkiej odpowiedzialności i oddelegowuje wszystko co może do innych, którzy dalej robią to samo... i mamy efekt. Z tego też powodu zarząd, czyli liderzy i kierownicy są non stop rotowani. Ponoć twa to tak od 2 lat i na razie nie widać żadnych efektów, choc rotację są elementem stałym, aż wręcz, tutaj, normalnym. Osobiście głęboko odradzam pracę na paradoksalnie najlepszym dziale markiz z najgorszym kierownikiem, panem Ireneuszem, który jest symbolem i kwintesencją najgorszego zarządzania jakiego w osobie można dostrzec. - Zarobki. Osobiście w żadnej firmie produkcyjnej jako robotnik nie zarabiałem tak mało jak tutaj. Na to co finansowo każdy może oczekiwać w pełnym etacie bez nadgodzin to kwota na rękę 2600 - 2900, a w to już są wliczone premie. Jeśli chcesz więcej to wal nadgodziny. Na szczęście nadgodziny sa płacone 50% więcej w godzinach dniowych i 100% w godzinach po 22:00, ale to nie zmienia faktu, że zarobki na zdrowy tryb pracy sa po prostu bardzo niskie. Praca w weekendy - Zapytania o pracę w weekendy są non stop. Dla chcącego to nic złego. Firma wypłaca dwukrotność stawki godzinowej za pracę w sobotę czy niedzielę, dlatego da się łatwo dorobić tą niską wypłatę. Jeśli natomiast nie chcemy, to nie będziemy za to nękani. ----Zalety: Charakter pracy - To moim zdaniem największy plus tej firmy. Jak na firmę strikte produkcyjną, to praca tutaj ma wymiar skierowany na samoorganizacje. Oznacza to, że twoim obowiązkiem i odpowiedzialnością jest tak sobie zorganizować pracę, by stworzyć, zmontować lub przygotować produkt w ten sposób, by zaspokajał on ilość wymaganą przez zarząd oraz by spełniał wymaganą jakość, lub też po prostu by był złożony, bez większych oczekiwań. Oznacza to, że jeżeli masz dosyć taśmowo przekładnia wyrobów od maszyny do maszyny, lub ustawiania ich z palety na paletę, to tutaj znajdziesz właśnie coś ciekawszego i zdecydowanie ambitniejszego. Praca na działach montażowych nie jest wycieńczająca, a nawet potrafi przynieść satysfakcje, co moim osobistym zadaniem jest bardzo ważne. Po prostu przy tym człowiek potrafi się mniej lub bardziej spełnić. Zwłaszcza porównując tą pracę do monotonnych parków maszyn, które możemy zawsze spotkac np w branży automotive. Taki rodzaj pracy również nie jest tak męczący, dlatego większość pracowników chętnie uczęszcza na pracę w weekendy. Mowa tu o działach montażowych i uzbrajającyh. Pod aspektem wykonywanej pracy zakład broni się najbardziej ;) Pracownicy (Ludzie) - Oczywiście zależnie od działu spotkamy zupełnie innych ludzi. Na dziale pakowania czy montażu spotkamy np w większości młodych preznych mężczyzn opowiadających nam tysiące żartów na godzinę, a na działach związanych z poszyciami spotkamy głównie kobiety, przed którymi żaden sekret nie zostanie zachowany. Generalnie ludzie są tutaj są bardzo pomocni i bardzo chętnie udzielą nam szkolenia. Praca na działach montażowych (z których w większości składa się firma) wymaga sporo przeszkolenia, dlatego też ludzie, którzy tam pracują doskonale to rozumieja i służą pomocą. Dodam też, że dzięki charakterowi pracy firma nie składa się w większości z kadry alkoholików. Po prostu w większości pracują tu normalni ludzie ;) Dwie zmiany - Dwie zmiany!!! To raczej rzadkość w sukcesywnych firmach produkcyjnych, więc uważam iż warto to docenić. Nocki sa, ale tylko ochoczo i to w wyjątkowych miesiącach ;) Mam nadzieję że pomogłem.

Smile

Dobre :)

Czekaj, czekaj. To jest opinia o zakładzie w Zabrzu? No nie sądzę. Przecież w Zabrzu ledwo co oddano do użytku nową halę. Swoją drogą ciekawe czy będą w Zabrzu kontynuowane praktyki z Gliwic tzn. zwolnienia na okres jesienno zimowy.

mateusz

podobno jest nowy dyr produkcji i nowy kierownik. czy jest lepszy niż ten poprzedni?

mega
@Tomek

Zwalniani są ci którzy popełniają notorycznie błędy, którzy są często nieobecni w pracy , i tzw lebry. Tak się robi w każdej firmie.

Renata
@mega

No to jest przecież zrozumiałe że zwalnia się osoby często nieobecne w pracy no i tych po których wyniki wskazują że się nie angażują . Tak trzeba robić

Pracownik1112
@mega

Kierownik zmiany jest kozacki! Wyrozumiały , zawsze jak masz problem możesz się do niego zwrócić zdecydownie lepszy , niż ten młody co był wcześniej !

pracuś
@mateusz

na już, to jest, będzie sezon to się obada.

nocnik

jest takie powiedzenie, wszędzie dobrez gdzie nas nie ma....

młody

Dobrze że już cie nie ma. ja se chwalę, jest coraz lepiej, jest nowy dyr produkcji i widać pozytywne zmiany

Pracoholik
@młody

Nie wiem co wciągasz, ale masz nieźle zryty beret. Kolega wyżej napisał prawdę, sam tam pracowałem i miałem okazję poznać tego pseudo dyrektora produkcji. (usunięte przez administratora) jakich mało (podobnie jak ty) który gardzi ludźmi i za nic ma ich wkład i trud włożony w pozytywnie wykonaną pracę.

poinformowany
@Pracoholik

poprzedniego dyrektora wywalili ci co sie przykladaja do roboty mogą niexle zarobić , jak ktoś sie obija to na kase bedzie narzekal.

Dromat

firma dramat, niska płaca, niekompetenta kadra, nr jeden wyzyskiwacz ludzi na rynku w gliwicach oraz na slasku, praca tymczasowa uwazac na jesien masowe zwolnienia

NICK

potwierdzam

Ok

Ok

Jeszcze Dromowiec

Słyszeliście o najnowszym rozporządzeniu "miłościwie nam panującego" (usunięte przez administratora).?? Za złapanie kogoś na papierosie poza przerwą śniadaniową nagana i pozbawienie premii?... Kolejny motywator za pozostaniem tutaj...

Drama

Praca na przezimowanie, marne zarobki

Ra

Witam Firma Droma to firma produkującą rolety, markizy itp. Kiedyś klepane w garażu, gdzie właściciel kiedyś jeździł po domach i sprzedawał ten towar. Dzisiaj firma rozrasta się lecz stare przyzwyczajenia tzw Dromowe pozostały i w zakładzie jest dezorganizacja pełno osób tzw. Chodziarzy, którzy tylko chodzą nic nie robiąc. Stary towar leży wszędzie i niszczeje zamiast albo go zużyć albo zutylizować. Pracownicy nie są za nic odpowiedzialni. Płaca zależnie od działu i stanowiska. Praca w sezonie istny armagedon a po za sezonem nuda, wymyślanie (usunięte przez administratora) robót. Za mało sprzętu i miejsca. Pracownicy bardzo toporni na wiedzę i zmiany zaczynając od kierowników. Praca tylko na sezon lub żeby przezimować.

Helper

Moja opinia na temat pracy w tym zakładzie jest pozytywna jeżeli chodzi o samą pracę, ludzi z którymi pracowałem jak również pozytywnie oceniam lidera oraz koordynatora produkcji. Ludzie ci byli bardzo życzliwi i bardzo dobrze się z nimi pracowało. Natomiast kierownik Ireneusz Ł.to już inna bajka. Przez pół roku z racji tego że byłem ,,helperem,, otrzymywałem co miesiąc jakąś tam ,,śmieszną premię,,. Nagle za miesiąc Sierpień nie otrzymałem premii ponieważ jak stwierdził kierownik Ireneusz Ł. moja praca nie kwalifikuje się do premii. W związku z tym stwierdziłem, że nie nie będę pracował za samą ,,podstawę,, 2200netto i złożyłem wypowiedzenie za porozumieniem stron ponieważ nie widzę sensu pracować na miesięcznym wypowiedzeniu za takie pieniądze. Wszystko by było ok. ale duma pana Ireneusza Ł z bycia kierownikiem i czysta złośliwość nie pozwoliła mu podpisać wypowiedzenia za porozumieniem stron chociaż wielu pracowników dostaje tam wypowiedzenia z dnia na dzień ale nie, ja mam dać wypowiedzenie miesięczne. Tak się stało, że w tej firmie są jeszcze inni ludzie na stanowiskach i nie widzieli problemu aby przyjąć moje wypowiedzenie. Chwała im za to, że są poprostu ludzccy i mogłem odejść jak najszybciej. Pozdrawiam ich serdecznie a Panu kierownikowi Ireneuszowi Ł. życzę aby miał.kiedyś w życiu też taki problem. Zresztą co to kierownik, który raz lub dwa razy w miesiącu jest na hali i nawet nie wie jak kto pracuje. Będąc w sierpniu na urlopie jak wróciłam do pracy to wszyscy czekali kiedy wrócę bo nagle podczas mojej nieobecności trzeba było robić coś dodatkowo i ,,wykon,, się zmniejszył. Żenada panie kierowniku, żenada. Nie polecam pracy na dziale ,,markizy,, tylko z powodu ww kierownika. Jeżeli go tam nie będzie to jak najbardziej polecam.

@Helper

Smutne, że taka fajna praca na dziale markiz, która przynosi satysfakcję, z fajnymi ludzmi i fajnym liderem musi być tak spartaczona jednym żałosnym człowiekiem jak (usunięte przez administratora). Miał wiele prób do refleksji w ciągu tego roku, a nic to nie zmieniło, dalej traktuje ludzi (usunięte przez administratora)i utrudnia każdą pracę czy sprawę jaką można mieć. Niech zarząd dalej się zastanawia skąd na tym dziale tyle problemów...

Dromowiec

Zgodzę się z przedmówcami - nie ma Irka i praca jakoś przyjemniej oraz sprawniej idzie.

JA

Teraz mogę powiedzieć że dużo ludzi miało rację mówiąc że firma (usunięte przez administratora)ludzi .

Hej. Jak wygląda praca kierowcy w tej firmie?

Magazyn

No i w końcu! Adam tak kopałeś dołki pod Ania, że się teraz sam doigrales, wpadłeś jak śliwka w kompot. No i bardzo dobrze szkoda, ze nie mam jej numeru bo bym do niej zadzwonil, chodź mysle, że malo by ją to interesowalo już teraz. Tylko szkoda, że przez taką osobę jak ty odeszła z pracy.

@Magazyn

Za małą karę dostal, pół roku bez premi, co niektórzy zostali wyrzuceni za to z pracy, no ale jak się jest kapownikiem to delikatnie traktuja widac. Dziwny facet gada do siebie, zachowanie ma bardzo dziwne. Wcale sie nie dziwię, że wzieli go pod lupę.

Juras

Piękne przelane texty osoby która trafiła na dobrą funkcę nie kontrolowaną przez jakikolwiek nadzór. Praca jak praca trzeba ją wykonać a tam gdzie jest ok trzeba robić zamieszanie by tak nie było, dlaczego bo jest tylko źle rozporządzana i chodzi mi o czas tzw. przestoju moim skromnym zdaniem spowodowanym wlasnie wielkim o co chodzi ? Ale wracajac do tematu praca idzie ale dopiero wtedy gdy już się przelewa aż kipi wtedy nie ma wyjscia musi iść. 300 kierowników jeden warzniejszy od drugiego masakra . Pieniądze wszedzie podobne a odpowiedzialność heh odpowiedzialność no tak jeden ma mieć oczy za siebie i za innych (a kara reklamacyjna nie jest podzielona według piramidy odpowiedzialności ) o nie za dużo roboty ! lepiej uciąć temu co zasówa bo jest z czego a najlepiej dołożyć temu co nie robi bo inny nie wykonał pracy ba mało tego jak robi dużo i dobrze to trzeba mu dołożyć by sie wypalił albo pozwalniać tych co już posiadają wiedze i Jakość wykonanego produktu bo jeszcze będą oczekiwać godnej rekopensaty w umowie ) e e e lepiej przyjąć nowych lub zastąpić " swoimi " i zaczynamy bajke od nowa swoją drogą dbacie o siebie no tak rozumię wy też macie rodziny wydatki itp. !@$#!? Rada Nie staraj sie , nawal duzo sztuk nadgodzin i szukaj pracy w między czasie powodzenia Panowie i Panie.

Pipi

Firma, porażka praca sezonowa. Kierownicy z przypadku.

Rozmowa rekrutacyjna w tej firmie to jakaś kpina. Dział HR ona i on. Mężczyzna ubrany w luźny dres, kobieta w krótkich spodenkach, zastanawiałam się tylko czy dobrze trafiłam. Pytania standardowe, dlaczego chce pani u nas pracować, jaką ocenę miała pani z matematyki w szkole, czy potrafi pani liczyć. O zarobkach nie dowiedziałam się nic, ale mówić swoją kwotę dział HR zrobił duże oczy. Praca z dużą ilością nadgodzin w sezonie "roletowym" oraz praca według kalendarza chyba angielskiego jak dobrze pamiętam. Czyli brak naszych świat, majówkę pracujesz, 15.08 pracujesz, 6.01 pracujesz, 11.11 pracujesz. Chyba duże ciśnienie na to mają, skoro na rozmowie już wszystkie święta na jednym wdechu zostały wymienione. Aha i co najważniejsze polecam przejrzeć egzaminy gimnazjalne z matematyki, bo to też Wasz czeka na rozmowie.

Drama

Bardzo niskie zarobki, po ofercie złożonej myślałem że chodzi o kwotę netto a nie brutto , nie znajdziecie ludzi do pracy za 3200 brutto! Dramat a nie Droma

Ciekawski

Przeglądam oferty pracy i to jest jakaś kpina i brak szacunku na samym starcie. 3200-4500brutto na stanowisko kierownika. Naprawdę myślicie że w dzisiejszych czasach znajdziecie kogoś na taką odpowiedzialność za takie śmieszne pieniądze? Przeglądając dalej okazuje się że stanowisko operatora ma oferowane podobne wynagrodzenie. Zmieńcie nazwę firmy z "droma" na "drama"

Beata

Adikkarti

Heh w tych czasach 3000 brutto, to nawet nie warto tam aplikować. Jeżeli to prawda o tak słabych zarobkach.

tys prowda
@Adikkarti

Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

Nela
@tys prowda

Tak

Jacek

Dawno temu Polskę pokrywała nieprzebyta puszcza, pełna dzikiej zwierzyny, a ludzie mieszkali w maleńkich osadach. W jednej z nich, na brzegu Wisły, mieszkał młody rybak Wars. Był bardzo pracowity i sam zbudował łódź, a także cierpliwie wiązał rybackie sieci. A ponieważ szczęście mu sprzyjało, zawsze wracał z połowu z siecią pełną ryb. Wars bardzo lubił spędzać czas na wodzie i z radością wsłuchiwać się w śpiew ptaków. Jednak najbardziej fascynowały go nocne wyprawy, gdy panował niezwykły spokój, a księżyc odbijał się w wodach Wisły srebrzystym blaskiem.

nena
@Jacek

Jasne

Zuzia

Kochani, teraz kiedy do nas wrócił M. B, to nasza wspania liderka dopiero obrosnie w pióra. Liderka która, mówi kiedy jest problem "musicie sobie same to wyjaśnić " wszystko zamiata w kąt. A przecież jest po to liderem, zeby rozwiązywać problemy, ale po co trzeba mieć c ręce czyste, żeby wychodzilo na to jaka jest super. A my sie miedzy sobą sie później kłócimy. A liderka ma ręce czyste. A to ona powinna rozdzielać pracę i rozwiązywać niejasności.

@Zuzia

A która liderka ?

Zostaw merytoryczną opinię o DROMA - Zabrze

• Jak się pracuje w DROMA?

Zobacz opinie na temat firmy DROMA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DROMA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 7 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DROMA?

Kandydaci do pracy w DROMA napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DROMA