Opinie o PGW Wody Polskie w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy PGW Wody Polskie. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w PGW Wody Polskie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PGW Wody Polskie w Warszawa

Wodnik

Regulamin i zaszeregowanie dziś przesłane było na maile . Wysokość wynagrodzeń nie różni sie od tabeli z początku roku, która była w projekcie. Wg mojej wiedzy wszyscy dostaną "po równo" dolną stawkę widełek w danej grupie .

Ona

Dlaczego nikt nie zainteresował się i nie zrobił zwyklej ankiety, w której konkretne działy, obiekty by wypowiedziały się odnośnie wykonywanej pracy i jak yo się ma do regulaminu. Nikomu na górze bawet nie chce się wprowadzać zmian w regulaminie tylko dołączają nowe zarządzenia. Powinno być tak że obowiązujące wytyczne powinny być w regulaminie a nie ze ja mam się wczytywać w zarządzenia, przecież za vos te pieniądze ktoś bierze. Jedna kawa mniej dziennie i czas się znajdzie na aktualizacje. Wtedy Prezes wiedziałby jakie zakresy obowiazkow ma pracownik w ZZ a jaki RZGW I KZGW . W ZZ jeden pracownik musi robić 20 rzeczy na raz a nie tak jak na górze kogos się zapytasz o coś to nie wiedzą No on się tylko jedna rzeczą zajmuje.

Ola

Myślę, że pora odejść od biurek. Dzielenie ludzi na działy zakrawa o ... Czym się różni 10 osób w Zuz czy zuo od 2-3-4 w zoo i zef? Pracujemy 8h. Obieg faktur... Umowy, postępowania, kadry......... Luzzzzz..... Myślę, że kto ma cis w głowie... Czerwiec- sierpień będzie miał kontuzje, migreny, bol kręgosłupa, hemoroidy.... Trzeba do krwiodawstwa iść.... opieki na dzieci, palenie... INa ładnie działy rozwalić.

Bacha
@Ola

Ale już wiadomo jakie są kategorie pracownikow w poszczególnych działach?

Bacha
@Ola

Ale o co chodzi? A gdzie jest informacja o podziale pracowników?

To zwykła niesprawiedliwośc i tyle. W czym dział organizacji i finansowy są gorsze od reszty. Akurat dział organizacji ma duży zakres zadań: zamówienia, remonty i przeglądy budynków, finanse, kadry i skierowania na badania, ogarnianie wszystkiego co się wiąże z pokojami socjalnymi choć to działka RZGW, BHP (przydzialy odzieży i posiłków regeneracyjnych), najmy itd....To jest niby mało ważny dział!!!!!. Bez tego działu nie ma na czym siedzieć, czym i na czym pisać, czym jeździć o reszcie nie wspomne. Szkoda słów na ta firmę i jej włodaży. Już widze jak posypią się wypowiedzenia.

Przestańcie się kłócić

Ja proponuję wszystkim którzy narzekają na Organizacyjny, zapraszam ich ze swoim kierunkowym wykształceniem na 3 miesiące do tego wydziału. Zrobią ze dwa krajowe postępowania, jakąś jedną unijną, w międzyczasie mniejsze postępowania np. na materiały biurowe oraz panowanie nad flotą samochodową, informacjami publicznymi, mieszkaniami zakładowymi... Itp. Nie zapominajmy o zmianach w regulaminie organizacyjnym i co nowego doszło to tego Wydziału.

@Przestańcie się kłócić

Prawda jest taka, że organizacyjny to śmietnik. Zakres tematyczny bez komentarza. Kadry, rekrutacja, postępowania przetargowe...z każdej dziedziny mamy być specjalistami. Do tego bhp...medycyna pracy...najmy...inwentaryzacja opisy faktur pod kątem księgowym plany zamówień plany finansowe.... I jesteśmy najmniej doceniani bo nie naliczamy opalt??? U nas opalty od 8 do 10 robią to ote a potem. Do 16 kawa, grzanie w mikrofali obiadów i pierdu pierdu....taka prawda!!!!!

?

Wszystkie działy się tu rozkręciły to organizacyjnej nie mogą ? Mają łatwiejszą robotę niż inni?

Xx
@Przestańcie się kłócić

Do działu organizacyjnego tylko wrzucają wszystko z utrzymaniowki, księgowości, inwestycji ale nic nie aktualizują w regulaminie. Mamy wszystko.robic ale jak do wynagrodzenia to jesteśmy najgorsi bo przecież w regulaminie nie ma napisane co naprawdę robimy. Inne działy maja czas na kawkę śmiechy a my od początku do końca na pelnych obrotach. Tylko wysłuchujemy rozczen kolegów z innych działów. To, że nie jesteśmy lizodupami dyrekcji nie oznacza, że nie chcemy żyć godnie. Szkoda, że nie widzi sie tego vo Ren dzisl robi.

Kiedy poznamy ZASZEREGOWANIE I REGULAMIN???

Rekrutacje przeprowadza Kierownik działu organizacji ZZ i Dyrektor . Kultura i sposób rozmowy nacechowany szacunkiem. Jednak nikt nie czyta cv. Nie zadaje pytań merytorycznych i nie interesuje się Tobą.Zwykła pogadanka o niczym. Widać ze chcą tylko przysłowiowego robola, który nie będzie wnikał. Kwestia wynagrodzenia minimalna z informacja bez możliwości podwyżki.

Zakres odpowiedzialności i zadań, przekraczający ilość etatu. Ale jak chcesz pracować to cię wezmą . Poziom pytań niski. W zasadzie nie związany z rodzajem pracy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.
Katarzyna

Mamy już prawie godz. 15:00 i gdzie jest regulamin, gdzie wartościowanie, miało być to dziś udostępnione i nikt nic nie wie. To tylko pokazuje gdzie WP mają w dalszym ciągu swoich pracowników.

Parodia
@Katarzyna

już jest info, że nigdzie oficjalnie nie było powiedziane, że ma być dzisiaj. Jaja sobie z nas robią...

Podwyżki buha ha ha Wersja oficjalna od dyr w piątek, że każdy dostanie po tyle samo plus z jakiejś puli dyr podzieli wg uznania. Wersja w poniedziałek - wawa podzieliła sama i nic więcej dodać nie może. K.... Jakiś kosmos. A dla pocieszenia.... Są osoby co dostały po 300, 200, 100, 75 zł. A grono osob dostało 0 zł. I talię (usunięte przez administratora) mamy podwyżki...... Wersja oficjalna!!!!

Lena

Podwyżka 100 czy 75 zł brutto....hahha to uwaga naszej godności...!!! Wyrównanie 600zl brutto to 420 na rękę za pol roku. To jest (usunięte przez administratora)!

Alinka

Witam szanowne grono. Mam pytanie odnośnie rekrutacji. Chciałam złożyć swoją ofertę pracy w waszej firmie, termin na złożenie aplikacji był do bodajże 5 maja, a ogłoszenie nagle zniknęło, nie ma go już. Jeżeli na etapie rekrutacji już są takie jaja w Waszej firmie to domyślam się jak jest dalej... Współczuję pracownikom serdecznie. Pozdrawiam z południa Polski.

@Alinka

Podaj proszę jakie stanowisko i w jakim mieście, a może uda się pomóc.

Kamil
@Alinka

Ogłoszenie widocznie było dla picu bi takie wymogi a przyjęli po cichu swojego z pokecenia. Szkoda nerwów i zawracania sobie głowy na tą firmę.

@Alinka

Jeżeli nabór jest wcześniej zakończony świadczyć to może o dużej ilości kandydatów i wyłonieniu kandydata przed wskazanym terminem w ogłoszeniu. Ponadto może to świadczyć również o powrocie do pracy pracownika, na którego nabor był ogłoszony z różnych przyczyn /nabór na czas zaatepstwa/. Najlepiej zadzwonić do jednostki, do której składało się aplikacje. Nie doszukujmy się już przekrętów wszędzie.

@Lena

Szukali pracownika a ten nagle pojawił się w pracy? A co on wyszedł na chwile i nie było go 2 lata i czekali jak się odezwie. Sprawa jest prosta ktoś zistał zatrudniony po za kokejnością. 5 lat a ludzie dalej naiwni że jest inaczej.

Maryśka
@Lena

A może w naborze wewnętrznym na stanowisko kierownicze została wybrana sekretarka :)? Rozumiem, że w naborach wewnętrznych nie trzeba spełniać większości wymagań np. co do stażu pracy albo co do odpowiedniego stażu na stanowisku kierowniczym?!

@Maryśka

Doucz się. Sekreetsrke można przenieść i nie ogłaszać naboru. Głupot nie pisz. Jak chcą tak zrobią. Sytuacje są różne. Np.brak kontynuacji chorobowego bo no.nie udało się uzyskać go pow.182 dni, precownik mówił, że do porodu będzie nanchorobowym a jednak wrocil, ile ludzi tyle sytuacji. Jak chcą kogoś przenieść czy awansować to nie rozdmuchują sprawy naborami o to się nie martw.

aaa
@Maryśka

A jak ktośma nabyć stażkierowniczy jak nigdy nie był kierownikiem a che nim zostać? To tak jak 20 latek ma miec juz staż sdudia i minimum 10 lat pracy ....

Lena

Tu już nic nie ma znaczenia. Co chwile nowa miotla i zamiata pod siebie. Nowi nic nie wiedzą. Nowym się nie chce. Starzy mają już....w (usunięte przez administratora)robotę za taką kasę. Nowy ma 3600 i stary ma 3600. Podwyżka nowy w ZZ dostanie 3900 a w NW z 4500 gdzie Kierownik ma niewiele więcej w ZZ. ZENADA.

Lena

Należy. Generalnie tym, którzy uczestniczą w procesie rekrutacyjnym tzn.w rozmowie.

Look

Ten co nie ma kierunkowej szkoły to najniższe kwotę powinien otrzymać. Bez studiów to nie wiem czy może pracować. Napiszcie co o tym sądzicie.

Sredniak
@Look

No tak bez studiów nie powinni pracować zwolnić wszystkich.... a wiesz ja jestem kierownikiem NW i mam średnie wykształcenie i wierz mi niejeden magister mi do pięt nie dorasta :)) ale jak nie można bez studiów to chętnie sobie pójdę na wcześniejszą emeryturę i niech magistry megaspecjalisty rządzą i dać im po 10tyś na dzień dobry ponieważ im się należy bo studia pokończyli ... i powodzenia życzę :)) A tak nawiązując do tych magstrów teraz to napiszę, że średnio wytresowany szympans ma lepszą wiedzę od nich i za banana by pracował więc nie wiem czy kierownictwo WP nie powinno iść w tym kierunku :))

@Alinka

Mamy opisane wewnętrzne zasady które mówią wprost, że pracodawca może rozpocząć rozmowy rekrutacyjne przed zakończeniem publikacji ogłoszenia. To wynika z sytuacji jaka obowiązuje na rynku pracy/. Kandydaci którzy potrzebują pracy a telefon z zaproszeniem na spotkanie dostaną po miesiącu od zaaplikowania lub później przeważnie mają już inną pracę. Czasem problem z pozyskaniem kandydata jest jak duży, że ogłoszenie jest przedłużane nawet przez kilka miesięcy. Mogła Pani trafić również na taki moment. Ogłoszenie mogło też zamknąć się automatycznie (błąd systemu - data) i nie jest wykluczone, że za chwilę zostanie ponowione, bo nie znaleziono pracownika. Zachęcam do tego aby skontaktować się z jednostką do której Pani aplikowała (ktoś już to wcześniej proponował) lub napisać na adres: rekrutacja.kzgw@wody.gov.pl

Wodawoda

Oczywiście... Żenada roku A co będzie, jak się zamknie wylot, który jednak jest legalny? ????

Kiedy poznamy swoje zaszeregowanie do danej kategorii??

zz

Dyrektor potwierdził nam dzisiaj że 250 podwyżki minimum dostanie każdy. Większe kwoty zależą od jego decyzji, a potem decyzji jego przełożonych i akceptacji warszawki.

Heniek
@zz

Czy wreszcie będzie sprawdzane wykształcenie i doświadczenie pracowników. Śpecjalisci po filologoi politologii itp. Lub po średniej są specjalistami. Dyrektorzy róbcie coś z tym bo ta firma tonie

@Heniek

Nic się nie zmieni, bo klucza zaszeregowania do kategorii nikt bie podał i pewnie nie poda, bo dopiero wtedy wyjdą prawdziwe kwiatki. Brak zgody pracownika na podwyżkę ma być jednoznaczny z wypowiedzeniem umowy. Jeśli tak to (usunięte przez administratora) pełną parą

Gucio
@zz

4 maja mają być udostępnione kategorie zaszeregowania.

@Gucio

Skąd info?

@zz

Klucz jest. Jesteś z nami albo przeciwko nam. Dostaną swoi reszta wedle wazeliny, pozostali co zostanie to ich. Widzę że chyba większość pracowników łudzi się że dostanie 1000 zł brutto za wiedze, wykształcenie, itd. tutaj nie będzie brane nic po uwagę. Nie ważne, że przepracowałeś 20 lat w gospodarce czy rok. Nie ważne czy masz 20 lat doświadczenia w gospodarce czy 5 lat jako ekspedientka w sklepie. Tyle czekania na regulamin a wyjdzie tylko rozczarowanie i kolejne zakłamanie rzeczywistości.

@Kasia

Jak dostaniemy łaskawie 400 brutto to będzie wszystko

Darek
@Kasia

Ten obecny regulamin niczym się nie różni od tego z 2018 roku, poza tabelką z kategoriami i kwotami. A jaka matematyka daje po 200 zł podwyżki, gdy fundusz na wynagrodzenia jest zwiększony o 100 mln zł wobec poprzedniego roku? A pod koniec roku okaże się, że i nagrody będą o połowę cieńsze, bo i odpis na nie jest mniejszy niż w poprzednich latach.

Nowy-pracownik

Piszę w dwóch kwestiach 1. Czy istnieje jakaś magiczna sztuczka, by zdobyć "pasek wypłat". Kieras odesłał do kadrowej, kadrowa kazała napisać mejla na skrzynkę "płacową" i o tego czasu nic. Totalna głupota, że nie można otrzymać paska eyplst, a sam nie chce być gnojem i męczyć innych o to, choć w sumie, CZEMU NIE, a wy koledzy co myślicie? 2. Drodzy związkowcy Regulamin płac to nie Konstytucja, nie trzeba jej chronić za wszelką cenę. Będąc roszczenionym i ogólnie tym ktoremu nic sie nie należy (bo przecież fajnie są tylko Ci którzy mają długi staż pracy) chciałem spytać, kiedy bd wiadomo coś o konkretnych ustaleniach?Widziałem oczywiście ten komunikat, kiedy i co bd ujawniane ale nie satysfakcjonuje mnie ta informacja. Z 2giej ręi dowiaduje się, że samu zwiazowcy "Pod Prąd" nic nie widzą, za wyjątkiem "samej góry". Stąd moje pytanie, czy szary pracownik dowie się czegoś więcej w sprawie swojej "miski ryżu"? Czy bd wszyacy udawać, że nic się nie dzieje i tylko dostaniemy wpływ i mamy sb magicznie policzyć różnice między maoqą i czerwcową pensją i bd okej? Jakiej złote rady w sprawie, któregoś z pytań?

kier
@Nowy-pracownik

U nas bez problemu kierujesz się do osoby w kadrach RZGW, która zajmuje się płacami i bez problemu dostajesz rozpiskę.

Ja ten od wyjazdów

Szkoda mi mojego byłego dyrektora z Rzgw fajny był z niego herbatnik, cóż jest Panna może idzie ku lepszemu zobaczymy. Były miał chyba nie do końca doponpowane koła w rowerze oby nasza Panna wyciągnęła wnioski i szanowała pracowników

Ela
@Ja ten od wyjazdów

To w innych rzgw też poleciała dyrekcja? O co to chodzi?

W Zielonej Górze też dyrektor jeździ służbowym autem do pracy. Nie ma pieniędzy na niektóre rzeczy potrzebne do pracy np. dla pracowników fizycznych, ale na eksploatacje auta i benzynę pieniążki są. A jak u was wyglądają przetargi na drewno ?

Ala

Leżą i kwiczą :) A drewno na placu już 2 rok leży i tylko niszczeje. Miało zostać sprzedane na początku roku, nawet specjalnie zz zarządził dodatkowe pomiary ilości i cisza …

Gdyby tylko razem jeździli to nie byłby to jeszcze taki problem. Niestety zatrudniona kuzynka najwyraźniej ma nienormowany czas pracy, bo pojawia się w pracy wtedy kiedy dyrektor zz i wychodzi razem z nim. Szkoda tylko, że Pan dyrektor innym pracownikom potrafi robić problemy o 5 minut spóźnienia. Szkoda że inni muszą siedzieć od 8:00 do 16:00 a ona przychodzi i wychodzi kiedy chce. Czyżby jakieś podwójne standardy? Rozumiem układy, ale już bez przesady

pracownik NW
@Ala

u nas od samego początku leży, one już się do niczego nie nadaje....

bbb

napiszcie konkretnie które ZZ

Petrodolary

Czasy krzyku się skończyły, ale nie wszyscy o tym wiedzą a to nie jest Mojżeszowy folwark

Milfa

Krzykliwy dyrek myśli że jest nie wiadomo kim a tak naprawdę trzęsie się jak galareta...momentalnie cały czerwony i krzyczy po pracownikach, może.sie.ktos tym zainteresuje

ZZ na północy kraju to samo. Pracownik wychodzi kiedy chce w ciągu dnia, nawet się nie wypisuje, i ma na to przyzwolenie dyrekcji. A reszta pracowników dostałaby naganę za takie coś.

Trudne czasy Mojżesza
@Milfa

To jest człowiek, który nie nadaje się na takie stanowisko. Facet nie ma żadnych kompetencji ani żadnej wiedzy z dziedziny gospodarki wodnej. No ale co zrobisz jak żyjemy w kraju, w którym nawet tutaj niewygodne komentarze są usuwane. Dopóki nie zainteresuje sie tym PIP to nic się nie zmieni. Dziwie sie tylko, że nikt jeszcze nie zrobił z nim porządku. Możliwości jest naprawdę wiele, bo facet nie panuje nad swoimi emocjami

Ludzie

Ludzie w kupie siła. Już jedna dyrektorka w rzgw z podobnymi zachowaniami została odwolana. Nie dajmy sobą pomiatać. Zróbmy po raz kolejny coś żeby odwołać osobę nie nadającą się do zajmowania takiego stanowiska. Oby jego dni były policzone, coś się zaczyna ruszać. Jest nadzieja!

Trudne czasy Mojżesza
@Ludzie

Przecież tutaj mobbing jest na porządku dziennym i jakoś do tej pory nikt z tym nic nie robi tylko wszyscy na to przyklaskują

Oki

Tamten prezio nie reagował to i ten też zapewne też nie

Kato

Prawda jest taka, że w zz Kato nigdy nie będzie dobrze, dopóki nie zmieni się dyrekcja. Jedyna nadzieja, że może w końcu ktoś tam na górze sie obudzi, jak ludzie zaczną się zwalniać i nie będzie miał kto pracować. Póki co, wszyscy liczą na podwyżki ale jak kolejny raz dostaną 400zł brutto to w końcu się obudzą

Koniec jest bliski

O czym Ty mówisz? Szanowanie ludzi? Przecież on nigdy nie szanował ludzi. Zatrzymał się w czasie, kiedy to ludzie za (usunięte przez administratora) harowali cały dzień, pozwalając na poniżanie przez przełożonego i siedzieli cicho jak mysz pod miotłą, żeby tylko pracy nie stracić. Na szczęście czasy się zmieniły i nikt nie będzie tolerował jego zachowania a im wcześniej to zrozumie, tym lepiej dla niego

Czytam i oczom nie wierzę. Zapraszam do prywatnej firmy, my nie mamy czasu na takie pisanie, musicie mieć dużo czasu. Zresztą mój szef po IP doszedł, dziwię się waszym szefom, że pozwalają na taki hejt. Byłam u was na rozmowie, ale choćby płacili więcej to strach pracować z takimi ludźmi. Zawsze mogą obsmarować. Przykre.

Współczuje
@Kandydat

Czytam i oczom nie wierze. Skoro byłaś na rozmowie w tak cudownej firmie, gdzie to pracownicy mają tyle czasu, to dlaczego zatrudniłaś się w prywatnej firmie, w której nie masz na nic czasu, ale dziwnym trafem masz czas czytać opinie o innych pracodawcach? Przecież i tak wszyscy wiemy, że Twój komentarz ma na celu zagłuszyć sprawę. To jedynie świadczy o tym, że właściwe osoby mają strach w oczach, bo stołek dyrektorski odjeżdża

Zzkwp

Człowiek ten nie ma w sobie za grosz empatii w stosunku do drugiego człowieka, wyżywa się bez powodu lub przez błachostki na pracownikach. Potrafi robić problemy pracownikom wlaczajac w to dzial kadr, prawnikow, dyrekcje. Kobiety doprowadza do płaczu. Jest oderwany oderwany od rzeczywistości, gdyby nie doświadczeni pracownicy to postępowałby wbrew obowiązującym przepisom prawa narażając innych na odpowiedzialność (bo pewnie by się wyparł i zrzucił odpowiedzialność na innych). Niestety posiada plecy u dyrektora zarządzającego w RZGW i czuję się bezkarny.

Euzebia
@Zzkwp

Wszystko co piszesz to prawda, wielokrotnie koleżanki płakały przez niego, wrzaski krzyki są na porządku dziennym. Plecy? Nie ma takich pleców których nie można przebić, w kupie siła boicie się? Czego? Starszego Pana który nie ma żadnych kompetencji i jeszcze jest tyranem w pracy? My starzy powinniśmy mu pokazać, był jeden młody kolega który zgłosił nieprawidłowości i poleciał do nw ale pokazał że ma jaja i się nie boi a my nie reagując dajemy na to ciche przyzwolenie, ja już miałam wydrukowane wypowiedzenie ale chyba strach przed zmianą mnie paraliżuje.

Jarosław K.
@Euzebia

Najorszy jest ten brak kompetencji w zakresie gospodarki wodnej. Na roznych spotkaniach merytorycznie zawsze się musi wypowiadać jego zastepca bo on sam nie ma obsolutnie nic do powiedzenia. Gość jest na siłę wciśnięty na stanowisko. Nie ma żadnych umiejętności menadżerskich do zarządzania ludźmi a o branży w której pracuje to już zupełnie nic nie wie. Skąd oni go wytrzasnęli?

Zróbmy z nim coś
@Euzebia

Dokładnie tak, nie reagując daje się przyzwolenie na to, żeby traktował ludzi jeszcze gorzej. To jest szok, co się tutaj dzieje. Jak można pozwalać na takie traktowanie pracowników a przede wszystkim kobiet? To jest wstyd dla całych wód polskich. Młodzi mają o wiele większe jaja niż starsi pracownicy. Starszych najwyraźniej już zastraszył do tego stopnia, że boją sie cokolwiek powiedzieć

Bravo

Tu na goworku, możemy sobie popisać o kumoterstwie i nepotyzmie, a to jak grochem o ścianę. Kilku dyrektorów w wodach z tych powodów i kilku innych przyczyn przestało być dyrektorami. Z tego co wiadomo, nikomu krzywda się nie stała lecz dostali kopa w górę.

Ktoś
@Jarosław K.

To popatrzcie na zastępców dyrektorów w ZZ, często ludzie beż kompetencji i jedyne co potrafią to wyżywać się na pracownikach, bo nic więcej nie potrafią.

Katowice
@Jarosław K.

Nie, brak kompetencji nie jest najgorszy. Najgorszy to jest (usunięte przez administratora)i presja wywierana na pracownikach. Nie jest tajemnicą że pracownicy są zmuszani do podpisywania niekorzystnych dla nich umów o pracę lub aneksów do umowy, które zwiększają ich obowiązki nie zwiększając jednocześnie wynagrodzenia. Nie jest również tajemnicą, że dyrektor potrafi zadzwonić do pracownika w czasie urlopu z błahostką, bo dla niego jest to sprawa niesamowicie pilna. Nie wspominając już o tym, że bardzo często wnioski urlopowe są odrzucane przez pana dyrektora tylko dlatego, że ma taki kaprys. Nie jest również tajemnicą, że są osoby, które przez jego praktyki nie dostały wczasów pod gruszą

Amigo
@Katowice

Wczasy pod grusza się należą jak psu buda, jak to przez tego buca ktoś mógł ich nie dostac? Ludzie obudźcie się, piszcie do kzgw, trzeba poruszyć ten temat na samej górze, ktoś powinien się tym zainteresować. Sprawy które tu są nagłaśniane są skandaliczne. Nie dajcie sobą pomiatać te czasy się dawno skończyły. Współczuję takiego przełożonego, tragedia.

Róża
@Katowice

Brak wypłaty wczasów pod gruszą nie jest winą Dyrektora ZZ Kato. W tej sprawie zawinił ktoś z RZGW. Pozdrawia najbardziej poinformowana w tym temacie. Przy okazji bardzo proszę nie pisać komentarzy w tonie, który wskazuję kto może być autorem tekstu ! To bardzo niemiłe uczucie być oskarżanym o wpisy, o których nie miało się nawet pojęcia. Zamiast wylewać tu anonimowe gorzkie żale na temat Dyrektora idźcie z nim porozmawiać twarzą w twarz i powiedzcie co wam nie pasuje. To nie boli.

Zz
@Amigo

To co jest tutaj napisane to tylko część tego, co dzieje się w zz Katowice. Ludzie boją się pisać. Pytanie tylko, czego się boicie? Układów i znajomosci, którymi was straszy? Utraty pracy za te marne grosze? Czy może tupania nóżkom starszego pana? Ludzie, obudźcie się, czasy jego krzyków to już jest przeszłość, ale jak dalej będziecie chować głowę w piasek to za jakiś czas będzie jeszcze gorzej. Pracujecie na umowie o prace, najbadziej bezpiecznej formie zatrudnienia i mimo to nie potraficie walczyć z mobbingiem i złym traktowaniem? Co mają powiedzieć osoby zatrudnione na umowe zlecenie albo na czarno w prywatnych firmach? Przecież to trzeba nie mieć honoru, żeby pozwalać na takie zachowanie przełożonego otrzymując głodowe pensje

Johnny

W jakim zz? W kato na bank nie

Jarzębina

Dwa dni odetchnęliśmy w za kato, dzisiaj tyran wraca, ciekawe na kim będzie się wyżywał, nikt się sprawa ni zainteresował z kzgw ani z Rzgw ? Może trzeba media poinformować o tym cyrku w zlewni kato,Koleżanka dyrka śmiga autem a po dyrektora komunikacja publiczna..

Standardowo
@Jarzębina

Jest koniec miesiąca, więc pewnie w pierwszej kolejności będzie się wyżywał na pracownikach działu zgód. Znowu zacznie ich rozliczać z ilości wydanych pozwoleń i wrzeszczeć, że za mało w tym miesiącu. W następnej kolejności będzie dział opłat

Blondas

Co za bzdura 150 skąd taka informacja. Mam info z samej góry tzn z KZGW na korytarzach ćwierkają że 550 dla każdego plus co zadecyduje Dyrektor / Kierownik max 450. Związkowcy wszytsko wiedzą ale mają zakaz mowienia. Także tak źle nie będzie szanowni państwo. Koniec dyskusji wszytsko wiecie więc do pracy

Wernyhora
@Blondas

Super, że dzielisz się z nami swoimi zasłyszanymi na korytarzu informacjami. Niemniej jednak mocno dziwi i wręcz oburza, że wszystko jest trzymane w tajemnicy nie mniejszej niż kody startowe do rakiet balistycznych. Przecież powinien być komunikat do załogi, szanowni państwo od dnia takiego tyle i tyle dla takiej grupy, a tyle i tyle dla takiej, dziękuję i życzę owocnej pracy. A tu cisza...A czekaj, może to dlatego, że nadal nie ma przejrzystych kryteriów wynagradzania? A no tak...dlatego musi być po cichu.

KK
@Blondas

No w KZGW może i dostaniecie 550+450, a dla RZGW, ZZ i NW zostanie po 150 zl

@KK

Ale jak jestem od niedawna nowym pracownikiem, już jakiś czas to nie dadzą mi tyle pewnie dostanę 150zl brutto i na tyle się skończy Jak coś wiesz apropo osób które pracują w do pół roku to napisz jakie szanse mają na podwyżkę i ile mniej więcej. Pozdrawiam

@Hj

W zeszłym roku podwyżki były takie same dla każdego niezależnie od tego jaki miał staż pracy w wodach tzn. specjaliści, starsi specjaliści, główni i eksperci mieli swoje stawki, kierownicy i dyrektorzy swoje. Wyrównanie było inne bo jeżeli nie pracowało się od początku roku, który obejmowała podwyżka to dostawało się od dnia zatrudnienia. Zobaczymy jak będzie w tym roku.

@ja

A ile było w zeszłym roku podwyżka, jeśli to nie jest tajemnicą?

@Hj

O ile dobrze pamiętam 300 zł brutto pracownicy fizyczni, specjaliści i wyżej do kierowników 400 zł, kierowników nie pamiętam a dyrektorzy około 1000, też dokładnie nie pamiętam.

Podwyżka

400 zł brutto xD

wp
@Podwyżka

Dokładnie tak, na konto wpłynęło 200 zł z groszami ... bez komentarza... dlugo wyczekiwane podwyżki

Hj

Ciekawe jak to będzie, ten regulamin wynagrodzeń co jeszcze widnieje na Facebooku na fanpage Pod Prąd to jest ten sam co w zamkniętej grupie na Facebooku, nic się nie zmieniło i nie wyglądają te kwoty tam za ciekawie. Poza tym nie wiadomo jak patrzeć na te zaszeregowanie, np. wiem w jakim przedziale jestem, ale jak oni będą to robić to już nie wiadomo, nie ma żadnej legendy.

nemo
@Hj

Napisz proszę ile wynosi minimum wynagrodzenia dla Głównego Specjalisty/Inspektora Nadzoru (wymagane uprawnienia budowlane hydrotechniczne). Uprawnienia projektowe hydrotechniczne daje w gratisie dla firmy.

Myszka

I elegancko, 2900 zł na koncie. Warto było się uczyć przez 5 lat i kolejne 5 lat pracować dla PGW. Można się poczuć naprawdę docenionym jak takie coś, co nie wystarcza nawet na pół miesiąca skromnego życia wpłynie na konto. Po majówce dopasuję swoją pracę do wypłaty - będzie minimalna :) Udanej majówki, nie przepijcie wszystkiego żeby do końca maja z głodu nie umrzeć.

Ha

Ktoś wie w jakich wysokościach będą podwyżki i wyrównania?

Zofia

Powiedzieć powinien pracodawca, a nie związki. Jeżeli kwoty nie były ogłoszone, to istnieje prawdopodobieństwo, że każdy dostanie inaczej i oto cała tajemnica.....

Jasne
@Zofia

Swoi dostaną i taka to tajemnica. Reszta niech się cieszy chociaż ma doświadczenie i wiedzę z tego co jej sakapnie

Xxx
@Ha

A czy ktoś ma wiedzę czy regulamin w ogóle został już podpisany przez prezesa? Bo jeśli nie to wszystko się opóźnia i czas podwyżek też.

@Zofia

Oczywiście że każdy dostanie inaczej ponieważ będzie dostosowywanie danego pracownika do odpowiedniej dla jego stanowiska kategorii zaszeregowania i sprawdzenie czy w tej kategorii się mieści. Jeżeli nie do dostanie taką podwyżkę aby wejść na minimum widełek. U jednego to będzie 200 zł u drugiego 150 a trzeciego 33 zł. Z wyliczeń pracodawcy podobno wychodzi że ok 5% pracowników NW , 12-14% pracowników ZZ, 20-25% pracowników RZGW obecnie mieści się w nowych widełkach - i te osoby mogą dostać minimum np 50zł. Nikt głośno nie powiedział ilu pracowników KZGW ma już teraz tak dobrze że mieszczą się w nowym regulaminie.

Ninjago
@898

Sorry, ale jeśli te długo wyczekiwane podwyżki skończą się na tym, że dostaniemy po 200 zł to ja proponuję nie podpisywać tych nowych aneksów!! Jeśli zgodzimy się na takie ochłapy to nigdy nie będzie tu dobrze. Proponuję bojkot!

pałerrendżer
@Ninjago

nie podpiszesz i co? nic nie dostaniesz.. wiadomo, że możesz przyjąć tę "podwyżkę" albo i nie, ale jak nie przyjmiesz, to niczego to nie zmieni, a jeszcze Twoja dola będzie zagarnięta przez ustawionego kolesia w PGW. moim zdaniem jedyna opcja to rzucić papierami całym działem w każdym zarządzie i mieć nadzieję, że dyrekcja sobie weźmie do serca los pracowników, że coś tym ugramy dla ludzi, którzy tu zostaną, że to oni zostaną docenieni, bo nas zastąpią jakimiś przypadkowymi osobami z doświadczeniem lub bez, nie będzie to nas interesować..

Sum z Odry
@898

Przykro się robi jak się pomyśli, że taka przyszłość czeka... 50 czy 150 zł brutto podwyżki. Minimalne widełki? To kto ma maksymalne?

Ninjago
@pałerrendżer

No właśnie to mam zamiar zrobić. Nie podpisać aneksu co będzie równoznaczne z moim wypowiedzeniem. Bo jeżeli teraz nie będzie porządnej podwyżki to przez kolejne lata nie ma się czego więcej spodziewać. A czy ktoś tu przyjdzie na moje miejsce i czy poprawi się los pracowników (wątpię) to mnie już to nie będzie interesować

pałerrendżer
@Ninjago

jak już będziesz odchodzić, to chyba lepiej mieć te kilka groszy, niż nie mieć? ;) ja wiem, że to marne pocieszenie, ale okres wypowiedzenia też trwa, a wyrównanie ma być liczone od stycznia 2023r., więc może 500 peelenów zgarniesz, jak podpiszesz - zawsze lepiej mieć coś, niż nic, bo skoro i tak złożysz wypowiedzenie.....

Huk
@Ha

Po układach więcej doświadczeni mniej. Tak będzie bo ja im za grosz nie wierze. Są nadziry gdzie kierownicy to pionki. Uciekają z biura na zarybianie bo to potrafią a reszta za nich zapitala z najnisza stawką

@Ninjago

no niestety 200 zł i to brutto. W wodach zatrudnionych jest chyba 6 tyś osób - jeżeli każdemu dać 1000 zł podwyżki to wychodzi 6 mln więcej na wynagrodzenia miesięcznie, rocznie to 72 mln - i to kwoty tylko dla pracownika, składki, zus-y, srusy to obciążenie dla pracodawcy ponad 100 mln - nie łudźmy się. Nie ma i nie będzie takich pieniędzy na wynagrodzenia w wodach

Krzysztof I.

co tam się w Szczecinie w tym RZGW dzieje ? ktoś może wyjaśnić skąd to zwolnienie dyrektora ?

Maria

to już wiadomo kto przyjdzie nowy na stanowisko dyr RZGW w Szczecinie ?

Podwyżki 2023

Cześć. Korzystajać z dnia wolnego, żeby zaraz ktoś mi nie zarzucił, postanowiłam się z Wami podzielić informacjami jakie do mnie i wielu docierają. Dziś opublikowano kwotę średniego wynagrodzenia pracownika w Polsce..... I uwaga wynosi 7500 zł. Wiecie za kogo oni nas mają w tych Wodach Polskich. Sami sobie odpowiedzcie. Dochodzą do nas słuchy z różnych Regionalnych Zarządów i małych Zarządów Zlewni o karygodnych awansach. Ponoć sekretarki awansują na stanowiska kierownicze przy odpowiednim wynagrodzeniu ... tego jeszcze nie było. Piszcie co u Was i będziemy nagłaśniać wszytkich wybitnych. Nie dajmy się. Niech ludzie się dowiedzą co tu jest grane.

Yhym
@Podwyżki 2023

Abstrahując od absurdów płac w Wodach, to branie do głowy średniej krajowej to totalny bezsens. Tak samo średnio to ja i mój pies mamy po trzy nogi... zresztą jak policzyłbyś średnią plac w Wodach, to pewnie by wyszło, że wszyscy średnio zarabiamy po jakieś 6 koła xD

Tak jest
@Podwyżki 2023

To prawda dziwny zbieg okoliczności że przed tym jak prace nad regulaminem ujrzały światło dzienne zaczęły się dziwne awanse pojedyńczych osób z grona wybranych. Człowiek stara się o awans któryś rok z rzędu i zostaje odprawiony z kwitkiem. Nagle się okazuje że ktoś za biurka awansował i jednak się dało. Tylko ja jestem bezpartyjna a ta druga osoba już tak. Do tego ta osoba pracuje np. 3 lata i wcześniej nie miała styczności z gospodarką wodną. Ja pracuje od początku w WP i mam ponad 10 letni staż w gospodarce. Ja już wiem, a ono się jeszcze uczy. Tak to nie powinno działać ale tak to działa. Czy ja jestem ten gorszy sort, pochodzę z jakieś (usunięte przez administratora) Nie, jestem tak samo człowiekiem i moje doświadczenie nie gra żadnej roli. Ja po podwyżce zostane np. zakwalifikowana do grupy 3, a ta druga osoba odrazu do grupy 6. Kto finansowo będzie stratny? Tego już myślę że nie trzeba tłumaczyć.

wody polskie
@Podwyżki 2023

Czytałam rano i zaraz miałam przed oczami swoją stawke zasadniczą brakuje mi połowy po 30 latach pracy!!

Nemo
@wody polskie

Na jakim stanowisku są takie różnice - starszego specjalisty? Wg nowych stawek ile wynosi minimum starszego specjalisty?

Zostaw merytoryczną opinię o PGW Wody Polskie - Warszawa

• Jak się pracuje w PGW Wody Polskie?

Zobacz opinie na temat firmy PGW Wody Polskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1357.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PGW Wody Polskie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1203, z czego 107 to opinie pozytywne, 416 to opinie negatywne, a 680 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PGW Wody Polskie?

Kandydaci do pracy w PGW Wody Polskie napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PGW Wody Polskie