Opinie o PGW Wody Polskie w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy PGW Wody Polskie. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w PGW Wody Polskie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PGW Wody Polskie w Warszawa

Aleksandra

Witam, mam pytanie jak w innych nadzorach wygląda przyjmowanie zgloszeń czy pracownik nadzoru krok po kroku pomaga w uzupełnieniu zgłoszenia wodnoprawnego np.przydomowej oczyszczalni ?

@Aleksandra

Krok po kroku to trochę przesada. Można wydrukować wniosek, omówić z wnioskodawcą/pełnomocnikiem, co wpisywać, jakie załączniki należy załączyć, ale to wszystko. Chociaż są osoby, które oczekują, że wszystko się za nich wypełni. Zresztą na stronie wód polskich jest omówione zagadnienie zgłoszeń, są wzory pism. Kiedy ktoś dzwoni to pierwsze moje pytanie czy przejrzał stronę wód polskich bo jeśli nie to odsyłam, a dzwonić proszę z tym co jest ewentualnie niejasne.

Irek
@Monika

Dokładnie i tak trzeba robić, wydaje mi się że wypełnianie wniosku za kogoś w sytuacji w której nadzór wodny a dokładnie kierownik wydaje decyzję nie jest właściwe.

ewa
@Aleksandra

Wydaje mi się że w przypadku dużej ilości zgłoszeń i małej ilości pracowników jest to po prostu niewykonalne

Szuwarek

Chyba lekko przesadzone te pieniądze za zgłoszenie.

Hulk

Przecież dostajesz kasę i klient też płaci i Pan i Pani też płacą. Oj oj oj fe

hehe

Dokładnie tak trzeb robić :))) ale najpierw się pytamy z jakiej opcji delikwent jak z pis no to podwójny kop bo jeden to mało ... i jakoś się ciągnie :))) ale odpowiadając na pytanie pierwszego to zapytam czy ten pierwszy to udaje czy jest naprawdę taki gupi ????? ale domyślam się ze to nowozatrudniony specjalista z dobrej zmiany niby więc nie ma co tłumaczyć a niech się pyta kto pyta mało ryczy i mienkiszonem musi być :))

Maja
@Aleksandra

My staramy się pomagać ale przy takim obłożeniu jakie mamy nie jesteśmy w stanie każdemu pomóc od a do z. Bo jeszcze w międzyczasie są telefony a pracowników w nw mamy 3

NW Bydzia

Jak wygląda sytuacja z wczasami pod gruszą, są juz wypłacane? Czy ktoś? ma widzę na ten temat?

Specjalista

Czekam tylko na oficjalne potwierdzenie naszych szumnie zapowiadanych „podwyżek” i otrzymania aneksu z kwotą lekko większa od najniższej krajowej i składam wypowiedzenie. Młodzi maja jeszcze szanse uciec z tego bagna, a całej reszcie po prostu współczuję… Niech góra sama pracuje za te ochłapy.

me
@Specjalista

nie musisz składać wypowiedzenia. wystarczy nie przyjąć warunków i to wystarczy. umowa się rozwiąże zgodnie z okresem wypowiedzenia.

Somsiad

Grupowe są jeśli pracodawca chce ograniczyć ilość etatôw/pracowników w firmie, a nie wtedy gdy pracownicy sami odejdą(nawet w dużej liczbie). Tutaj niepodpisanie nowych warunków rozwiąże stosunek pracy z tym pracownikiem w kodeksowym terminie i tyle, w to miejsce można zatrudnić następnego.

@Somsiad

Jasne ale jak 40%nie podpisze, to pracodawca nie skompletuje załogi od tak z marszu. Więc jest to jakiś krok

Tack

Zepchnie robotę na tych co zostali i tyle… kto tutaj się przejmuje terminami administracyjnymi, może w przypadku 1% ogółem spraw.

Damian
@me

Nie masz pojęcia o sprawach kadrowych to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Zauważyłem, że tutaj większość to znawcy wszystkiego. Nie przyjęcie porozumienia nie skutkuje automatycznym wypowiedzeniem. Poczytaj może, zapytaj kogoś kto się zna a dopiero poźniej sie publicznie kompromituj.

wir.....

To ciekawe dlaczego prawie wszystko spychane jest do NW. Sami róbcie swoje tabelki, kosztorysy, itd.

Bacha

Jak warunki? Minimalne stawki?

Rekrutacje przeprowadza Kierownik działu organizacji ZZ i Dyrektor . Kultura i sposób rozmowy nacechowany szacunkiem. Jednak nikt nie czyta cv. Nie zadaje pytań merytorycznych i nie interesuje się Tobą.Zwykła pogadanka o niczym. Widać ze chcą tylko przysłowiowego robola, który nie będzie wnikał. Kwestia wynagrodzenia minimalna z informacja bez możliwości podwyżki.

Zakres odpowiedzialności i zadań, przekraczający ilość etatu. Ale jak chcesz pracować to cię wezmą . Poziom pytań niski. W zasadzie nie związany z rodzajem pracy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.

Lenek

Czy ty zakumasz że te papiery muszą wyjść z kzgw najpierw a potem dopiero z każdego??? a cy kumasz ile osób jest zatrudnionych w wp??? uzbroić się w cierpliwość w końcu kiedyś wyjdą.... chcieli centralizacji no to ją mają, przynajmniej teraz nie mają czasu na to aby jakieś gupie tabelki wymyślać :)))

RZGWpracownik

Każdy tylko pisze, narzeka itp. Przecież to, że tutaj sobie napiszecie czy będziecie udowadniać i twierdzić jakie wydziały/działy są najważniejsze, które mniej ważne a które niepotrzebne to nic nie da. Każdy jest ważny i potrzebny w tej firmie bez danego z wydziałów/działów nie mogłaby ona sprawnie funkcjonować i wszystkich należy ,,godnie wynagrodzić i dać znaczne podwyżki" jak to było określone przez Władze. Niestety pracownicy zarabiający najniższe krajowe lub niewiele więcej nic nie dodaną. Jeden dostanie 2 tyś podwyżki plus 12 tyś wyrównania za pół roku. Inny co miał mało i dostał bardzo niską kategorię jako specjalista, starczy sp, czy gł specjalista w wydziale/dziale potraktowanym jako ,,niepotrzebnym i chyba nic nie robiącym" nadal nic nie dostanie. Jeden będzie miał pensje 8 tyś a inny 4 tyś. Czy to jest normalne?? NIE!!!! Zastanawiam się kiedy, ktoś pójdzie z tą dyskryminacją i nierównym traktowaniem do Sądu. Czy obniżenie wynagrodzenia chorobowego L4 - to wszystko nadaje się do pozwu wraz z zarządzeniem nr 21.

Nowy Pracownik

Witam, Czy jako przyszły pracownik Wód Polskich, mogę gdzieś sprawdzić tabelkę z widełkami wynagrodzeń pracowniczych?

@Nowy Pracownik

Co do widełek to nie licz na więcej niż minimum dla danego stanowiska. Jeśli będziesz miał to szczęście i zostaniesz zatrudniony zgodnie z tym co naprawdę będziesz robił. Zdarza się że ludzie po okresie próbnym dostają mniejszą stawkę niż w ogłoszeniu i inne stanowisko.

@Nowy Pracownik

Tabelka była jako załącznik nr 3 do regulaminu wynagrodzenia - zaszeregowanie na danym stanowisku pracy, w danym wydziale i jednostce organizacyjnej niestety usunięto. Więc tylko zobaczysz widełki…

NW

Nadzory..Kierownicy NW, specjalisci NW,czy godzicie się z tym co zostało zaproponowane w tab.zaszeregowania dla Nas???czy nie uważacie, że wreszcie Prezes powinien otrzymać od nas jasny sygnał,że nie jesteśmy tylko BIUREM OBSŁUGI KLIENTA!!!że to właśnie Nadzory są filarem,od którego wszystko się zaczyna!jesteśmy JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA,samodzielnie działającym organem,który musi znać się ma wszystkim!niedoceniany od samego początku istnienia tej firmy!!może warto teraz powiedzieć DOŚĆ!!to jest apel kierowany do Was wszystkich koledzy i koleżanki z nadzorów..gdy dostaniecie od Nas pismo skierowane do Prezesa podpiszcie i prześlijcie dalej!!zasypmy KZGW pismami z 330 jednostek!czy coś to zmieni..może TAK,może NIE ale jeśli nie zadziałamy,to tak jakbyśmy się godzili z tym co jest..z tym stereotypowym wizerunkiem Nadzoru!!!POZDRAWIAM WAS KOLEDZY I KOLEŻANKI Z NW!!!

Pracownik NW
@NW

Jak myślisz ile się podpisze?? 20-30% świat, już ostróda próbowała walczyć i szybciutką ich uciszyli ale pisz pismo nie wiem co to da ale pisz i wysyłaj do prezesa do premiera może też a może i do prezydenta bym też wysłał :))) ale jak co wina tuska wszyttko proponuję taki szablon przyjąć

@NW

Wzywam solidarność do uruchomienia pogotowia strajkowego, zróbcie w końcu referendum strajkowe.Większego niezadowolenia załogi już chyba prezes nie osiągnie. Tym gniotem, który wypuściło kzgw w postaci tabletek wartościowania, wspaniałe określili co myślą o ludziach przecież oni napluli nam w twarz, mają nas za totalnych (usunięte przez administratora) Pod płaszczykiem pseudo regulacji przyznali pseudo "menedżerom* w wawie najlepsze stawki i żeby odwrócić uwagę od tego stworzyli totalny chaos na dole tworząc kominy wynagradzania w niektórych działach na niższych szczeblach organizacji, czym wzorcowo skłócili załogę. Mistrzowie zarządzania przez kłótnie i przekierowanie uwagi oraz zarzucania winy na innych. Totalnie polityczny PR. Powinny się temu przyjrzeć wszelakiego rodzaju agencje bezpieczeństwa narodowego, bo ewidentnie widać tu działania agentów obcych wywiadów. Jednym załącznikiem, paroma stronami papierku rozłożono dopiero co utworzoną jednostkę państwową, doprowadzono do totalnej destrukcji operacyjnej załogi najważniejszej jednostki odpowiedzialnej za gospodarke wodna. Jest głęboko zastanawiające, że po paru latach pracy nad wartościowaniem, przecież słyszymy o tym od dawna, nagle pojawia się dokument, który na pierwszy rzut oka najgłupszego laika, wygląda na opracowanie mało ogarniętego ucznia na poziomie początków szkoły średniej. Czy ktokolwiek z zarządzających najwyższego szczebla przeanalizował te wypociny. Chyba, że to celowe działanie... Współczuję dyrektorom i kierownikom jednostek niższego szczebla, bo naprawdę będą musieli wznieść się na wyżyny swojej erudycji żeby wytłumaczyć pracownikom działania zarządu i utrzymać swoje jednostki i zespoły w należytej funkcjonalności przy tak wzorcowo przeprowadzonej demotywacji do niedawna jeszcze załogi, a teraz juz... Chylę czoła i nie polecam tu pracy, chyba że rodzinie i kolegom. Archiwum X

@NW

Dostaliśmy pismo nie podpiszemy. Pieniactwo i niekończący się spór. Widełki do likwidacji! Stanowiska kierownicze wedle wysługi lat lub stażu na podobnym stanowisku. Wykształcenie kierunkowe adekwatne do pełnionego stanowiska! W WP Specjalista to określenie stanowiska na którym może pracować każdy kto skończył jaką kolejek szkołę średnią. Obraza to ludzi którzy są naprawdę specjalistami w swoim zawodzie.

Ksiegowa

Pączek kasiora na być w czerwcu jak KZGW przyklepią to marne 300 zł brutto a innym po 1500 brutto. Tak to niestety wygląda. Pani w sekretariacie dostanie 300 zł brutto a pani w kadrach, taryfach 1500 brutto. A każdy ma taki sam żołądek. Mało tego, jedni dostali podwyżki z Warszawy i są już zaklepane na amen, a są tacy co w widełki się mieszczą na to minimum i tylko dobra wola dyrektora pozwala na podwyżkę np. 300 zł czy 500 zł brutto. Gdyby nie to, to jeden jeden będzie jadł za 1500 zł więcej a drugi będzie biedował.

@Ksiegowa

Tak to będzie wyglądało. Po akceptacji regulaminu to już musztarda po obiedzie. Tym bardziej że człowiek się stara i o awansie może zapomnieć bo podobno są wstrzymane nagle się okazuje, że tylko nieliczni mający układy i układziki awansowali. Jesteśmy traktowani jak gorszy sort daleko nam do tej aryjskiej rasy rządzących.

Zaraz emeryt

Gdzie jest tak, że przez 5 lat toczy się uzgadnianie regulaminu wynagradzania i efektem końcowym jest tylko tabelka z widełkami wynagradzania, która jest adekwatna dzisiejszym punktem wyjścia wobec płacy minimalnej. Reszta zawartości jest tylko pochodną tego co było do tej pory, a zostało dopasowane do minimum teraźniejszego wynagrodzenia. Dobitnie pokazują to wpisy wszystkich Związków - ostanie z kwietnia lub stycznia tego roku, które nic konstruktywnego nie umieściły na swoich stronach. (Nie mówię o wtajemniczonych, tylko o szeregowych pracownikach).

Pan Kleks

Czy jeśli pensja z podwyżką będzie już w czerwcu, czyli w czerwcu pracować będziemy już na nowych warunkach, to nie powinniśmy dostać aneksów jeszcze w maju? Jak to jest?

Teks
@Pan Kleks

Nawet ten nowy regulamin mówi: PRZED …

Młody

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy w KZGW jest kasa zapomogowo-pożyczkowa?

Tadeusz
@Młody

Jest, w intranecie są wszystkie potrzebne druki, wnioski i regulaminy. Albo ma to organizacyjny w Twojej jednostce, jeśli nie masz dostępu przez net.

Tylko możliwe w Wodach

Prezesie, proszę jasno i wyraźnie podać do wiadomości imio i nazwiska członków zespołu akceptujących zaszeregowani. NIE JEDNI im pewnie podziękują, a ci pozostali podziękują jeszcze lepiej. Bo to przecie nie wina Pana Prezesa że główny specjalista w kadrach zaszeregowany wyzej niż Kierownik Wydziału,zarządzający min. 8 osobam. Np.RUM, ROA,RUH. Buuhhhaaq

PIP
@Tylko możliwe w Wodach

Panie Prezesie, Pani dyr. Dep. Personalnego a czy wy wiecie że ci głowni specjaliści nie maja wyksztalcenia wyzszego .Czy tak można? A Kierownik wykształcenie wyższe, zagrożenie korupcja, zarządzanie liczbnym personelem, prawo wodne w jednym paluszku dwie katgorie niżej w zaszeregowaniu? Hmmmmm..... PIP dasz wiarę?

Donki
@PIP

Tego akurat związkowcy dopilnowały, przyklepały, a prezes zadowolony podpisał. Jak to trafi do organów nadzorujących to ten cały bęben będzie przerabiał temat przez przynajmniej 5 lat, jeśli wiatry będą pomyślne to powie że źle się stało ale nie ma możliwości odwołania zbiorowego, lecz indywidualne; a to następne 5 lat obrotów bębna ze skutkiem prawie żadnym…

Tujestem
@PIP

Dlaczego kierownik działu i jego jeden pracownik dzieli różnica blisko 2 tys złotych? Rozumiem sytuację gdzie pod sobą kierownik ma 10 ludzi, ale przy jednym człowieku to trochę przegięcie. Kat 5 dla specjalisty i 17 dla kierownika?

A se ja
@Tujestem

Bo kierownik odpowiada a pracownik nie i kierownik nie jest prezesem np który odpada i spada na cztery łapy w innym resorcie, ale czy ty to zrozumiesz??

O ja
@A se ja

W którym miejscu odpowiada? Może w nadzorze wodnym, ale nie w dziale w którym jest kierownikiem. Dyrektor jest od tego, i żadne pismo na zewnątrz z mocą prawną nie jest sygnowane przez kierownika działu, lecz przez dyrektora.

Zzz

I kierownik przebywa na zwolnieniu np.12 dni w miesiącu co miesiąc, a więc w pracy jest pół na pół to i tak po potrąceniach ma więcej kasy od pracownika, który robi swoje i za niego?

A se ja
@O ja

No tak pardon nie doprecyzowałem swojego wpisu, zapomniałem dodać, że chodzi mi o kierownika NW bo w tych działach w ZZ to raczej kierownicy odpowiedzialności nie mają żadnej(może z wyjątkiem rzeczywiście księgowości), tu wszysto podpisuje dyrekcja, ale w ZZ zlewni nie wnikam bo z tego co słyszałem w tym moim zaczynają się za łby brać jak zobaczyli ile kto będzie miał :))

Sie ma
@A se ja

Osoba dokonującą kontroli formalno - rachunkowej faktury, bez względu na to czy to pracownik Zef czy jego kierownik księgowości, ma taką samą odpowiedzialność. W Trim Tab widać z imienia i nazwiska kto sprawdzał.

Łoś
@A se ja

Kierownicy NW nowo zatrudnionych to porażka wód. Większość po znajomości a nie po doświadczeniu została zatrudniona.

Zenek

Przecież miały to być widełki a 4350 to początek tych wideł

Towarzysz Krupnik
@Zenek

No to u mnie będzie wyrównanie do tej kwoty 4350, ale co jeszcze coś do tego dostanę?

Don
@Towarzysz Krupnik

Podobno ma być około 500zl więcej niż dół widełek

Wody p

Czy to znaczy, że otrzymał Pan już to na piśmie?

Ośmieszony

To jest śmiech na sali w porównaniu do innych działów na tym samym stanowisku. Teraz zostało tylko nam pracować minimalnie albo stad (usunięte przez administratora) ……

@Wody p

Nie dostałem niczego na piśmie ale zostałem poinformowany że jest wyrównanie tylko do najniższej belki i nic poza tym. Z dodatkowej puli też nic nie dostałem.

Yobe
@Zenek

Ale widełki też są przeeeeeesadzone - wiadomo dla "znajomych królika" są górne stany; większość mieści się niestety w stanach niższych; temu tez mają służyć - jako marchewka na kiju, której nigdy nie dogonisz bo będzie coraz bardziej odjeżdżała

Włóczykij

Zależy gdzie i oczywiście na jakim stanowisku. Ale w większości przypadków płace w takiej wsokosci są dla pracowników WP nierealne do osiągnięcia.

Inspektor erektor

Chłopaku, w tym burdlu to 3/4 nie ma tyle brutto.

Specjalista za niecale 300

Czolem wyrobniki. Gotowi na sążną podwyżkę? Za taki hajc to będzie sobie można życie ułożyć... Niewiele więcej do ręki od pompiarzy, a obowiazków tylko dokładają. Cóż, trzeba pokornie podpisać aneks i po cichu szukać innej roboty, dograć sprawę i (usunięte przez administratora) wypowiedzenie, niech sobie szlachta z Rzgw sama tematy ogarnia, w końcu wypłaty mają niezłe to niech (usunięte przez administratora)w teren z tabelką. I niech ekspertów z KZGW ze soba biorą. To jest (usunięte przez administratora)kpina. Mam nadzieję, że te marne ochłapy dla tych na dole łańcucha odbiją się falą wypowiedzeń z tego (usunięte przez administratora), bo (usunięte przez administratora) madrych ludzi z wiedzą terenową i techniczną je...ie w tej firmie za lekko powyżej minimalnej krajowej, a w ramach podziękowania dostanie wyrownanie do najniższej w widełkach. I podkręcenie śrubki z wymaganiami. Korpo pelnym (usunięte przez administratora). Tak nas solidaruchy (usunięte przez administratora) na tych spotkaniach, szumnie nazywanych konsultacjami zakladowymi czy jakoś tak. Tylko czekac, aż członkowie zwiazków zawodowych nagle zaczną się podpisywać w mailach jako główni specjalisci, bo na razie tylko w adresówce widać ;) Pozdro dla kumatych.

MM

Jak rozumiem dodatek stażowy zostaje?

Analfabeta

Naucz się czytać ze zrozumieniem i pokaż gdzie związki podpisały się pod wynikami wartościowania. Większość z nas, m.in. również dyrektorzy i związki tabele z wartościowaniem zobaczyliśmy dopiero w momencie publikacji zarządzenia prezesa nr 21/2023. Nie znam osobiście żadnego pracownika zadowolonego z wartościowania, (poza niektórymi kierownikami) i uważam ten dokument za najgorsze (usunięte przez administratora)...., ale wypowiadam się o tym co wiem, a nie sieję plotek i domysłów, które jeszcze bardziej konfliktuja pracowników.

@Analfabeta

Kompletna bzdura żeby wybielić dyrektorów. Wartościowanie robiło wiele osób, były spotkania pracowników na teamsach, wielu dyrektorów brało w tym udział, a teraz biedni nie wiedzą. Nie samo KZGW robiło wartościowanie a przedstawiciele wszystkich jednostek. I był to proces trwający kilka tygodni. Widać jak im się chciało, że nie słyszeli co się dzieje na spotkaniach.

aLEKSONDER

Dlaczego wszyscy?? ja jestem zadowolony i w końcu będzie jedno po pięciu latach a nie jakieś smieszne układy zbiorowe i zrzuty po zarządach melioracji co to nie podpisywali porozumienia i przeszli na kosmicznych poborach. Trochę to trwało ale w końcu jest i nie ma tutaj żadnej winy związków zawodowych i tu ukłony do nowego związku pod prąd bo to oni byli w sumie dopalczaem który w końcu ten proces zakończył. a teraz płacze i skamlania bo ci co mieli kosmos pobory nic nie robili a teraz sie okazuje że zamiast przykłądowo 500zł dostaną 100zł ale tego że do tej pory przez pięć lat brali ponad tysiaka więcej to nikt nie widzi :)))

Analfabeta

Czytaj ze zrozumieniem, pisałem o całkowitych wynikach, a nie o częściowych pracach, w których brało udział paru dyrektorów z ponad 150. I nikogo nie wybielam, tylko realnie spójrzcie na problem, a nie tylko w zakresie swojego podworeczka.

Inni

Hm, jeśli w zz specjaliści występują w grupie V w kilku działach np zuo, zuz, zśs, samodzielne stanowisko powodz., zff... , to powinni otrzymać takie same stawki. Bo wszyscy są specjalistami grupy 5. Regulamin nie klasyfikuje specjalistów ze względu na wykształcenie, lata pracy itp. Z doświadczenia w wodach będzie tak, że zff dostanie minimum widełek a wybrane działy dodatkową kasę. Żenada

Ela
@Inni

To co już pisałam. Specjalista to stanowisko nie ważne na jakim poziomie nw zz rzgw kzgw. Zasady zatrudniania i wymogi dla stsnowisk są jedne!!!!!! Podobnie jak dla Kierowników dyrektorów itp. Po to są wielki aby regulować wysokość zależnie od staży wykształcenia kierunkowego np itd. Tak to jest jak do władzy dorwie się....ten co powinien być w 1 kat.zaszwregowania.

Zbyszek
@Inni

A dalej tajemną wiedzą jest kto przydziela konkretne kwoty np. W 5 grupie. Równie dobrze na starcie może to być 4200 dla wszystkich specjalistów we wszystkich działach w całej Polsce. Z zachowaniem tego jeśli już ktoś ma teraz tyle lub więcej. Nie obniżą przecież, chociaż 5 lat temu i to się zdarzyło…

Spragniony podwyżki

Kiedy będą nowe aneksy?

@Spragniony podwyżki

Może najpierw wypadałoby nas poinformować jak zostaliśmy zaszeregowani wg nowego regulaminu? Do której kategorii?

KK

Ale po co? Wiesz przecież na jakim stanowisku pracujesz i w jakim Dziale/Wydziale - sprawdzasz tabelki i wiesz jaka masz kategorię zaszeregowania. Nie trzeba pisma z informacją.

hah
@KK

czyli zakładamy, że każdy dostanie minimalną z widełek? coool

Jolka
@KK

Ale co Ty piszesz tzn. ten co się zatrudnił w tym roku i ten co pracuje 20 lat ma mieć takie same zaszeregowanie. Chyba się komuś coś pomyliło. Noe pisz po co...

@hah

tak, jeżeli nie osiągasz najniższych to muszą Ci wyrównać. A jak się łapiesz w widełkach to nie wiem czy coś skapnie. Okazuje się, że wielu nie łapie się do widełek i trzeba im wyrównać. Nie rozumiem tylko jak można szeregować ludzi w/g Działów/Wydziałów, w których pracują. Nic tylko przenieść się do innego Działu/Wydziału bo na szeregowym stanowisku można zarobić więcej niż inny kierownik.

@Jolka

No właśnie nie wiem jak można szeregować pracowników inaczej niż po wykształceniu i/lub stażu pracy. Cyba, że w tych pismach nam mają wyjaśnić dlaczego specjalista w ZOO jest gorszy od specjalisty w każdym innym Dziale? to tak, w takim przypadku chciałabym dostać takie wyjaśnienie i może propozycję zmiany stanowiska lub Działu.

Olo
@KK

Jsk widać ten dział zawsze był uważany za śmietnik, pracownicy uważają ze w tym dziale się nic nye robi. Dyrekcja ma ten dział gdzieś, nie ważne że za nich robimy robotę. Nigdy nie zniżę się do poziomu wazeliniarzy, którzy tylko kwiczą ile to pracy mają a tak naprawdę to więcej czasu spędzają ba pogaduchach i przyjmowaniu kolegów. Ot taki jest w ZUZ

Chochoł
@Jolka

Wyjdzie na to, że po 15 latach w firmie, ze szkoleniami i kursami branżowymi mam st. speca i ktoś po roku po studiach ma st. speca i mamy tyle samo i jest super kochajmy się, CZEGO NIE ROZUMIESZ ??? Nasz Pan tak zdecydował. HURRAA

L
@KK

Po zakresie odpowiedzialnosci, odpowiedzialnosci za zarzadzanie ludzmi, uciazliwych warunkach pracy, wysilku fizycznym etc... Naprawde uwazasz ze to samo zaszeregowanie powinno byc dla spevjalisty w ruz i roo np?

@Olo

ZUZ od 7 do 8 pogaduchy w kuchni, od 9 do 9:30 śniadanie, od 12 do 12:30 kawa i jeszcze w miedzyczasie zamykanie sie w kiblu na prywatne pogaduchy przez telefon

Wodnik

Nie wiem o którym Zuz tu mowa ale nasz je przy kompach podczas pracy, bo nie ma czasu odejść od kompa . W tym dziale jest ful pracy i chyba rzadko kto zdaje sobie sprawę ile czasu trzeba poświecić na właściwe przeprowadzenie postępowania i jak szeroką wiedzę trzeba mieć lub jak dużo czasu poświecić , żeby być zdolnym do prawidłowej oceny merytorycznej operatów.

Wyrobnik
@Wodnik

Nie jesteś jedyny. Ja nie pracuje w zuz ale też w jednej ręce mam kanapkę a drugą na klawiaturze

Norek

W moim ZUZ tylko kiero lata i węszy kogo by tu oplotkować i obmówić, reszta pracowników działu tyra tak, że ledwo wychodzi z zakrętów… także to zależy od jednostki, jakie kto ma układy z dyrekcją. Poskarżyć się o to nie da, bo doslownie nie ma komu. Praca może być fajna, bo większość ludzi jest super, ale w takim układzie jest to wykańczające..

Aska

A masz jakieś uprawnienia, żeby być inspektorem nadzoru inwestorskiego? Wiesz, jaką funkcje pełni wg prawa budowlanego?

@KK

A co ma staż pracy do zakresu i ilości obowiązków oraz umiejętności danego pracownika ?! Dlaczego specjalista w danym dziale ma zarabiać więcej niż młodszy specjalista, który pracuje od 4 lat w WP, a robi więcej i trudniejsze sprawy od specjalisty? Ludzie... Jest w was tyle jadu... Pensja powinna być adekwatna do zaangażowania pracownika. Co z tego, że ktoś pracuje 20 lat w branży, a (usunięte przez administratora) robi, a jak dostanie trudniejszą sprawę to idzie po poradę do pracownika młodszego? A działy organizacyjne ? Zapraszamy do działu gdzie oprócz wiedzy merytorycznej potrzebna jest również techniczna.

Nowy pracownik
@Wkurzony

Otóż to. Jeśli pracownik z wyższym stanowiskiem i stażem pracy, faktycznie robi trudniejsze sprawy, albo więcej spraw niż pracownik z niższym stanowiskiem, to faktycznie należy mu się więcej i to jest okej. Tyle tylko, że w tej firmie właśnie wszyscy robią to samo, więc dlaczego młodszy specjalista ma zarabiać znacznie mniej niż starszy? To tak jakby każdy z nas miał w czasie dniówki przełożyć 300 cegieł z jednego miejsca w drugie. Dlaczego więc młodszy specjalista ma zarabiać mniej skoro musi przełożyć tyle samo cegieł? Co to ma do rzeczy, że ktoś pracuje 20 lat a ktoś 2? Cegły ważą tyle samo i taka sama jest ich ilość na każdego pracownika, więc wynagrodzenie należy się takie samo każdemu. Patrząc jednak na to, co się tutaj dzieje, proponuje wszystkim młodym zacząć pracować adekwatnie do wynagrodzenia. Skoro starsi zarabiają więcej i skoro im sie to należy to niech pracują intensywniej, a my minimum z minimum, kawa, ciacho i byle do 16:00. Wtedy to będzie uczciwe

@Wkurzony

To idź do korpo. Tam na pewno na stanowisku młodszego specjalisty będziesz zarabiać tyle co manager :) :)

Wkurzony

Jak dla mnie, osoba z doświadczeniem, stażem, wykształceniem, wiedzą a przede wszystkim zaangażowaniem w pracę może zarabiać na poziomie Prezesa. Po prostu jako osoba różniąca się od wyżej wspomnianej jedynie brakiem doświadczenia i stażu, no i oczywiście wypłatą na koncie, czuję się pokrzywdzony. Zarabiajcie miliony, ale nie zwalajcie roboty na osoby o mniejszym doświadczeniu, które nie są należycie wynagradzane.

Wkurzony

Poza tym, skoro wytykacie nam brak doświadczenia (tj. brak lat), tym samym my możemy wytknąć wam mniej wydajny tryb pracy. Nie od dziś wiadomo, że młody umysł, młode ciało pracuje wydajniej niż osoba starsza :)

Młoda

@Darek duze mniemanie nie bierze sie z niczego. Często mamy lepsze wykształcenie niż starsi pracownicy. Biegle władamy 2-3 językami. Wiele z nas ma certyfikowane szkolenia. Lepiej posługujemy się komputerem i programami. U nas wiele rzeczy młodzi muszą robić za starszych bo "długostażowi" nie potrafią nawet wysłać korespondencji za pomocą ePUAP. Albo siedzi babcia przed komputerem i "o jej a co mi sie tu kliknęło, co ja mam teraz zrobic". I trzeba odwalać robotę asystenta pracownika "z długim stażem". Zatem dlaczego mam nie dostać większej pensji skoro stary pracownik ogarnia tylko merytorycznie a cała resztę trzeba robić za niego plus jeszcze wykonać własną robotę.

@Młoda

Nie znam w swoim RZGW takich przypadków żeby młody robił coś za starszego pracownika

Patryk

Witam, mm info, że w NW (różne części kraju) przychodzi polecenie zakładania personalnych profili zaufanych i ich dalszym wykorzystaniu na drodze służbowej przy wdrażaniu epuapu i ezd. Nie uśmiecha mi się logowanie przez bank w pracy oraz obracanie swoimi danymi wrażliwymi. Dajcie znać, co sądzicie.

Przemo
@Patryk

Bo kierownik NW jest nominowany, więc trochę mu odpada z ochrony Kodeksu Pracy. Profil zaufany można założyć bez powiązania z bankiem, urzędem skarbowym czy parafią.

@Patryk

U nas było polecenie założenia profili zaufanych już w 2017, zaraz po zmianie kpa w zakresie epuapow. I kazdy w Dziale poszedł i założył. Bo każdy musiał sam wysyłać swoja poczte

@Przemo

Ale zmuszają do logowania na profil zaufany (prywatny, służący do załatwiania PRYWATNYCH spraw urzędowych w charakterze PETENTA) w pracy, i do wykorzystywania go w celach służbowych. Jakim prawem??

Jajakobyły
@Patryk

To normalka. Moje "błogie" wspomnienia z PGWWP obejmują akceptowanie finansowania projektów europejskich na kwoty w dziesiątkach milionów złotych w systemie finansowym NFOŚiGW przy pomocy prywatnego profilu zaufanego, z logowaniem przez bank. Nb jako szeregowy pracownik nawet nie kierownik wydziału. Również leżąc w szpitalu na L4. Takze spoko.

Żaneta
@Jajakobyły

Przecież to jest totalna (usunięte przez administratora) Poza tym logowanie się na profil zaufany na służbowym kompie, a niech ktoś Ci profil podkradnie?

Zostaw merytoryczną opinię o PGW Wody Polskie - Warszawa

• Jak się pracuje w PGW Wody Polskie?

Zobacz opinie na temat firmy PGW Wody Polskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1340.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PGW Wody Polskie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1189, z czego 102 to opinie pozytywne, 409 to opinie negatywne, a 678 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PGW Wody Polskie?

Kandydaci do pracy w PGW Wody Polskie napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PGW Wody Polskie