Opinie o flixbus.pl - FlixMobility GmbH w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie FLIXBUS POLSKA SP Z O O. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w FLIXBUS POLSKA SP Z O O o rekrutacji.

Branże: Przewóz osób - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FLIXBUS POLSKA SP Z O O w Warszawa

michal

czy moze ktos odpowiedziec ile zarabia kierowca autobusu we flixbusie .

nik
@michal

Jak sobie wyjeździsz i ustalisz stawkę z firmą u której masz umowę albo na gębę jeździsz tyle zarobisz. Każdy Janusz płaci inaczej. Flixbus ciebie nie zatrudni jeśli o to ci chodzi chyba że na stanowisku innym niz kierowca np. obsługi klienta w Berlinie.

do michal
@nik

I w czym masz kolego problem, że ci prawdę napisali? Flixbus sam z siebie nie zatrudnia kierowców więc nie pytaj ile placi flixbus kierowcom, bo nie płaci Flixbus kierowcom bo ich nie zatrudnia. Kierowców zatrudniają podwykonawcy a tam ile sobie ugrasz czy tam na czarno czy na umowę ukroisz tyle zarobisz.

Nao

Nikomu nie bedzie chcialo sie tam podrozowac a tymbardziej pracowac zanim nie posprzataja toalet i nie doprowadza ich do porzadku - okropne

jacek
@Nao

Toalety zazwyczaj zastajemy takie jakie poprzedni użytkownik po sobie zostawił,ludzie naprawdę są dziwni

@Nao

Przecież to wy pasażerowie je tak brudzicie. Same się nie zanieczyszczają. Jedne moge zrozumieć, kierowca pędzi na złamanie karku olewając totalnie przepisy ruchu drogowego i ograniczenia prędkości więc może trochę huśtać wiec zasikanie może być nietrudne podczas takich wyścigów szaleńczych, ale żeby kał leżał poza klozetem... :/ szacunek dla cyrkowców

Moro

Ile zarabia się jako kierowca. Chcę przejść z MZA

@Moro

Z informacji, które w wątku podała @Monika wynika, iż firma FLIXBUS POLSKA nie zatrudnia kierowców, a jedynie współpracuje z lokalnymi przewoźnikami, którzy zatrudniają osoby na tym właśnie stanowisku. Planowałeś zatrudnienie u tego pracodawcy? Jeżeli tak to mógłbyś napisać, dlaczego akurat tu?

Pan Witek z Atlantydy
@Moro

A czy Ty pracujesz w ZTM -ie ??? Chyba nie bo ZTM tylko zleca przewozy. To samo jest z FLIKSEM oni tylko zlecają przewozy a wykonują je prywatne firmy i tam trzeba szukać pracy i infomo zarobkach. Więc z tego co widzę to pracujesz chyba kilka miesięcy maks skoro nie wiesz takich podstawowych informacji.

@Pan Witek z Atlantydy

Nie rozumiem, dlaczego zareagowałeś w taki sposób. Przecież @Moro tylko kulturalnie zapytał o zarobki, nic więcej. Widzę jednak, że możesz sporo wiedzieć. Jak wobec tego określiłbyś FLIXBUSA jako pracodawcę? Jestem ciekawa.

@Moro

Jeśli siedziałeś tam długo to siedz dalej nie ma sensu rezygnować z dobrej roboty.

Czy obecnie Flixbus potrzebuje kierowców na Polskę ? Ogłoszeń nie widać ale może ktoś coś?

Ciągle są braki.

wojtek16435
@Tomek

a gdzie można składać CV odnośnie pracy na stanowisku kierowcy

Małgorzata
@.

Brakuje chętnych kierowców? Znasz może powody, dlaczego potencjalni pracownicy nie aplikują do pracy w firmie FLIXBUS? A może aplikują, tylko nie spełniają wymagań, których wymaga pracodawca? Przybliż nam, jak wygląda ta sytuacja.

@Tomek

Firma nie zatrudnia kierowców. Nasz model polega na tym, że współpracujemy z lokalnymi przewoźnikami, to oni zatrudniają kierowców.

Sebastian
@Monika

A jeśli posiadam własny autokar Scania Irizar i8, to mogę dla was jeździć? Ile płacicie za każdy km? Oczywiście nie pozwolę na to, by auto za 2 miliony zł codziennie jeździło trasa A18 z Niemiec do Polski.

@Tomek

Flixbus nie potrzebuje kierowców bo flixbus nie ma kierowców i nie zatrudnia ich.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie FLIXBUS POLSKA SP Z O O, daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko PR & Communication Senior Specialist? Podziel się swoimi wrażeniami!
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w FLIXBUS POLSKA SP Z O O?

atmosfera jest przyjazna, sporo młodych ludzi, ładne/zadbane biuro, dużo jest integracji i wspólnych wyjść

??????
@1856

z tego wszystkiego prawdą było tylko przyjazne biuro i sporo młodych ludzi. integracji prawie w ogóle nie było, przyjazna atmosfera to fikcja, typowe korpo podejście

karampuk
@1856

sporo młodych ludzi - czyli dyskryminacja ze względu na wiek? lat 1990-2000 to był niz demograficzny, czyli powinno ich byc relatywnie mniej

NIK

Jeśli Zoo to pewnie nieciekawie bo albo w akwarium cię posadzą albo za kratkami :D

Loki

Witam Czy może mi ktoś odp. system pracy 4/2 na autobusie liniowym na czym polega ? Chodzi mi głównie o to czy codziennie zjazd do domu ?

@Loki

MOże być albo i nie. Może to szyfr że jest trasa długa na dwie podwójne obsady ;) Ale to wiadomo ślązak z pomożaninem się nie dogada bo to inne szyfry :D

Arczi56

Obecnie poszukuję nowej pracy czy mam szansę na przyjęcie jeśli nie posiadam doświadczenia w prowadzeniu autokarów .Z góry Bardzo dziękuję

@Arczi56

Zależy od pracodawcy który cię zatrudnia i który jeździ pod marką Flixbus też albo tylko. Bez doświadczenia nie powinien bo sam flixbus wymaga minimum rocznego doświadczenia za sterami żaglowca. Ale Janusz może coś wykombinować i cię bez puści kto tam wie, dziś po Januszach wszystkiego można się spodziewać. Sklepy siłownie i inne przybytki próżności tez niby maja być pozamykane bo jest lockdown a sa pootwierane.

Kamil

Praca jak to w start up'ie - bardzo dużo się dzieje, są super fajni ludzie i w dodatku młodzi. Pracuje tu od roku i wiem, że zostanę dłużej. Pod kątem rozwoju zawodowego jest to miejsce na pewno dla osób, które chcą się rozwijać i prowadzić własne projekty - jeśli ktoś chce się obijać to raczej się tu nie odnajdzie. Firma daje dużo możliwości rozwoju (szkolenia, program mentoringowy) i jest też możliwość przeniesienia sie do pracy do innego oddziału firmy.

Sebadtian
@Kamil

Ja pracuje w Niemczech w komunikacji miejskiej. Śpię codziennie we własnym łóżku, a nie w hotelach, pracuje od 11:00 do 21:00 i 1900€ netto mam.

beny
@Sebadtian

podasz więcej informacji

Paulo
@Sebadtian

1900 € - czynsz - życie i(usunięte przez administratora)zostaje , życie jak w PL

kolejna firma ktora wykorzystuje naiwnych polaczkow

SK

Trochę słabo, rzeczywiście trochę udawania i fałszywych uśmiechów i obietnic - mocno korporacyjny klimacik. (usunięte przez administratora) Płacą kiepsko,(usunięte przez administratora) Decyzyjności bardzo mało, centrala nie nadąża za polskim teamem, co akurat dobrze świadczy o polskim oddziale. Rotacja sporawa, myślę, że się utrzyma, bo - powtarzam - kasa nie powala.

@SK

Ale trzeba zaznaczyć, że powodów rotacji może być naprawdę wiele - niekoniecznie musi ona wynikać z - Twoim zdaniem - zbyt niskich zarobków. Ale do rzeczy - jestem ciekawa, czy FLIXBUS chętnie podchodzi do zatrudniania studentów. Wiesz coś na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Franz

P 24 Gdańsk Berlin przestaje jezdzić od 4 listopada dlaczego taka fajna linia przestaje istnieć ,bilety odwołano mi .Przykro

jacek

Witam,miałem przyjemność skorzystać z usług FLIXBUSA i jakoś na przekór wszystkim albo większości same plusy. Duże brawa i podziękowania dla obsady kierowców kursu 1320 Berlin Sudkreuz-pogoda kiepska,warunki też a umiejętności super,wiem o czym piszę sam jeżdżę na co dzień dużym. jeszcze raz pozdrawiam i polecam.

@jacek

Wobec tego to fajnie, że dobrze oceniasz jakość usług FLIXBUSA. Skoro miałeś już do czynienia z tą firmą, to na pewno będziesz w stanie mi pomóc. Powiedz mi, czy FLIXBUS ma jakieś zniżki? Na przykład dla studentów czy uczniów?

Boolek

Witam Podzielę się swoją opinią na temat Flixbus Polska , zaznaczę że pracowałem pod tą firmą jako kierowca i stwierdzam że nacisk na kierowców jaki jest wywierany przez ludzi z kontroli jest zatrważający. Tajemnicze kontrole ludzi którzy nie potrafią się wylegitymować czy posiadają jakie kol wiek uprawnienia do w/w kontroli. Sporządzają raport i kierowca nie ma nic do powiedzenia. Zamiary tych ludzi odpowiedzialnych za takie kontrole sprowadzają się do jednego upokorzenie kierowcy a najlepiej wydalić go ze struktur Flixbusa czyli prezent w pistacji ( czerwonej kartki) . (usunięte przez administratora) . Daleko im do standardów Niemieckich myślę że z takim podejściem nigdy ich nie osiągną.

Jarosław
@Boolek

Jak wyglądały kontrole kierowców zatrudnionych w firmie FLIXBUS POLSKA? Napisałeś, że przeprowadzały je osoby bez jakichkolwiek uprawnień w tym kierunku, dlatego zastanawiam się, co dokładnie podlegało kontroli. Mógłbyś opisać szczegółowo, jak to wyglądało?

Hanna

Ty na pewno także pracujesz w FLIXBUSIE, a więc byłabym bardzo wdzięczna, jakbyś zechciał udzielić mi pewnej informacji. Na kilku portalach z ofertami pracy zauważyłam kilka właśnie od nich i tak się zastanawiałam, jak podchodzą tam do osób, które byłby zainteresowane jedynie tymczasowym zatrudnieniem. Wiesz coś o tek kwestii? Każda informacja mi się przyda.

Boolek
@Jarosław

Opisałem całą sytuację odnośnie kontroli ale administrator czyli Flixsbus usunął tekst który napisałem. Jako kierowca nie jesteś wstanie nic zrobić . Kiedyś pracowałem również w dużej firmie gdzie pełniłem rolę kontrolera. Przede wszystkim mieliśmy identyfikatory z imieniem i nazwiskiem oraz uprawnienia dane przez zarząd w/w firmy, które pozwalały na taką kontrole oczywiście trzeba było się okazać podczas wykonywania kontroli. W Flixsbus tego nie czyni i taki tajniaczek Pan zwany ( pasażerem incognito )może w raporcie opisać co tylko chce upiększając każde zdarzenie . Oczywiście mają za takie raporty dodatkowe gratyfikacje. Można by opisywać w nie skończoność takie zdarzenia , powiem tylko że dużo im brakuje do standardów zachodnich a mówię to dlatego że pracuje w Flixbusie tylko że w Niemczech i takie praktyki kończyły by się w sądzie.

Hanna
@Boolek

@Boolek Wpisy na forum GoWork.pl są kasowane tylko wtedy, kiedy nie są zgodne z regulaminem. Możesz odnieść się do tematu wypłaty? Według Ciebie jest zadowalająca? Czy pracownicy mogą liczyć na jakieś świadczenia pozapłacowe w FLIXBUS POLSKA SP Z O O?

MM

Atmosfera strasznie udawana. Pozorowanie wspaniałej "zielonej rodziny" aż wychodzi bokiem, gdy widzi się jak od wewnątrz to wygląda. Dużo obiecują (stawki, projekty, szkolenia), ale gdy przychodzi co do czego, zawsze pojawia się jakieś "ale". Wszystko raportować trzeba Niemcom, więc na decyzyjność też nie ma co liczyć.

@MM

Skoro w Twojej ocenie warunki zatrudnienia wyglądają zupełnie inaczej, niż jest, to przedstawiane przed podjęciem zatrudnienia, to może będziesz tak uprzejmy i przedstawisz, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć nowo zatrudnione osoby? Będę wdzięczny za udzielenie informacji w tym zakresie.

xyz

Ta firma to jedno wielkie (usunięte przez administratora) owinięte w luksusowy papierek. Z zewnątrz wszystko ekstra super hurra hurra ale jak posiedzisz tam dłużej to okazuje się, że firma która lansuje się na super startup to (usunięte przez administratora) ze standardami wyniesionymi z przyzakładówki bo nawet w korporacjach ludzie mają więcej klasy, empatii i szacunku do siebie. (usunięte przez administratora) Natomiast ludzie z niższych szczebli to na ogół mega fajni i pozytywnie ludzie którzy zdobywają doświadczenie akurat w tym wesołym(usunięte przez administratora)Rzeczywistą zaletą pracy w tej firmie jest pokoik z grami planszowymi albo casual dress code.... żal.pl jeśli jest tak super hiper to dlaczego w ostatnim czasie jest taka wysoka rotacja? 3 metry mułu(usunięte przez administratora) a nie firma

Pracuję w firmie FlixBus Polska od ponad roku i jestem bardzo zadowolona z warunków. Jest bardzo fajna atmosfera, ludzie są sympatyczni i uśmiechnięci. Każdą nową osobę witamy przy kawie przy której każdy się przedstawia. Zespół jest młody, bardzo dużo osób w szybkim tempie awansowało na wyższe stanowiska, co pokazuje możliwości rozwoju w firmie. Mam bardzo dobry kontakt z przełożonym oraz całym zespołem. Od samego początku, miałam jasno określone cele, wiedziałam czego ode mnie oczekiwano i czuję, że moje sukcesy są zauważane. Firma oferuje benefity takie jak multisport, medicover, ubezpieczenie na życie jak i lekcje angielskiego, możliwości szkoleń, są liczne ciekawe integracje. Mamy też strefę chillout z biblioteką i grami planszowymi, casual dress code oraz elastyczne godziny pracy. Podkreślam, że firma nie zatrudnia kierowców. Nasz model polega na tym, że współpracujemy z lokalnymi przewoźnikami, to oni zatrudniają kierowców.

Atmosfera w biurze mocno średnia, uśmiechy to tylko pozory. Team managerów to osoby w przedziale 25-35 l., które nigdy wcześniej nie zarządzały podległym zespołem i niestety w tej firmie uczą się tego. Nadzór nad firmą z centrali w Niemczech, więc nie do końca pracownicy pracujący w Polsce mają realny wpływ na cokolwiek. Pensja i benefity na plus, dlatego warto firmę traktować jako trampolinę, aby iść dalej.

@Kasia

Czytając Twój komentarz na temat pracy w firmie FLIXBUS POLSKA zastanowiło mnie, czy firma daje realne możliwości rozwoju zawodowego? Na początku zatrudnienia przedstawiana jest pracownikowi ścieżka rozwoju zawodowego? Można liczyć na kursy i szkolenia, które będą podnosiły nasze kwalifikacje? Proszę, abyś wypowiedziała się na ten temat.

Irek

Podpowiedzcie jak się tu pracuje? Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

koko

proces rekrutacyjny mocno średni - bardziej przypomina przesłuchanie

Małgorzata

Czy zaglądają na to forum studenci lub absolwenci? Firma FLIXBUS POLSKA oferuje możliwość odbycie stażu w dziale finansów. Jest to płatna forma współpracy. Jak zorganizowana jest praca na stażu u tego pracodawcy? Mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii ktoś, kto uczestniczył w programie stażowym w FLIXBUS POLSKA?

Zostaw merytoryczną opinię o FLIXBUS POLSKA SP Z O O - Warszawa

• Jak się pracuje w FLIXBUS POLSKA SP Z O O?

Zobacz opinie na temat firmy FLIXBUS POLSKA SP Z O O tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FLIXBUS POLSKA SP Z O O?

FLIXBUS POLSKA SP Z O O