Proteon Pharmaceuticals S.A.

3.8 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Proteon Pharmaceuticals S.A.

Administrator Nowy wpis

Czy zarobki oferowane przez Proteon Pharmaceuticals S.A. są adekwatne do zakresu obowiązków?

Dobra dusza

Odradzam pracy oraz stażu w tej firmie. Jeśli sądzicie na rozwój naukowy oraz zawodowy w tej firmie to jesteście w wielkim błędzie! Już 1 dnia pracy otrzymujecie informację, że projekty oraz publikacje naukowe są rzadkie, a jak już są to wyłącznie dla grupy trzymającej władze. Zgadzam się z użytkownikiem Aga, że w firmie panuje (usunięte przez administratora) i wyzysk pracownika. Kierownictwo nakłada na pracownika "nadobowiązkowe" polecenia, których nie ma w umowie. Jeśli chodzi o zarobki to sięgają one niewiele wyżej niż najniższa krajowa, natomiast wymagania są KOSMICZNE! W normalnej firmie, pracodawca w sposób jasny i prosty tłumaczy pracownikowi jak wyglądają jego obowiązki oraz czym będzie się zajmował, natomiast w Proteonie już 1 dnia usłyszycie, że macie sami to ogarnąć, bo nie jesteście stażystami. Jeśli czegoś nie wiecie lub popełnicie błąd to od razu lądujecie na dywaniku kierownictwa i jest wam wmawiane jacy najgorsi jesteście w porównaniu z innymi. Wracając do zarobków to wahają się między 2400-2650 zł netto! Więc sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy warto być wyzyskiwanym za wynagrodzenie wyższe o 100-200 zł więcej od najniższej krajowej. Atmosfera jest fatalna w pracy, panuje wszechobecne (usunięte przez administratora) zarówno ze strony kierownictwa oraz grupy trzymającej władzę. Nie polecam nikomu tutaj pracy ani stażu, bo niewiele nauczycie się, każda firma w Łodzi jest lepsza od Proteona.

Iwona
@Dobra dusza

Ale mnie zmartwiłaś tą opinią. Bardzo ci dziękuję za takie konkretne info! I serio jakieś dodatkowe wymagania za taką kasę? A jakieś premie, coś?

@Iwona

Wymagania są kosmiczne w stosunku do pracownika, co można śmiało nazwać wyzyskiem. Premie? Nie ma, przynajmniej nie dla normalnego pracownika

@Dobra dusza

Doskonale rozumiem, że każdy może mieć swoje zdanie ale… Kiedy negatywna opinia pojawia się zaraz po sytuacji, kiedy pracownik nie otrzymał kolejnej umowy a powodem było niewywiązywanie się z obowiązków to jednak daje do myślenia kto konkretnie to napisał. Dodatkowo wychodzi na jaw nieszczerość podczas procesu rekrutacji, próby manipulacji i brak współpracy z zespołem. Mimo dobrych chęci ze strony pracodawcy, wielu rozmów rozwojowych i korygujących prowadzonych podczas okresu próbnego, pracownik z tego nie skorzystał/nie wprowadził zakomunikowanych mu wskazówek w wymagających tego obszarach. W związku z powyższym umowa na kolejny okres nie mogła zostać przedłużona. W ramach odwetu były już pracownik postanowił wystawić pracodawcy negatywny komentarz, aby dać ujście swoim emocjom i frustracjom, zamiast wyciągnąć z sytuacji konstruktywne wnioski na przyszłość. Celem sprostowania nadmienię, że w Proteonie dbamy o pracowników i liczymy się z ich opinią. Każdy pracownik jest dla nas wartościowy i ważny. Dajemy duże możliwości zdobycia cennego doświadczenia, udział w ciekawych projektach oraz możliwość rozwoju kompetencji poprzez szkolenia wewnętrzne (np. komunikacja, stres, zarządzanie) i zewnętrzne (np. język angielski). Wprowadzamy nowe benefity, pracownicy otrzymują cykliczne podwyżki. Są również możliwości awansu. Na pokładzie mamy pracowników, którzy kilka lat temu zaczynali współpracę od stażu a aktualnie kierują pracą działu. Wszystko zależy od kompetencji, doświadczenia oraz poziomu zaangażowania i współpracy a także umiejętności przyjmowania informacji zwrotnych. Wynagrodzenie proponowane na start również zależne jest od wykształcenia, stażu pracy i kompetencji wymaganych na stanowisku. Kompetencje i wymagania są szczegółowo opisane w ogłoszeniu oraz wręczanym wraz z umową zakresie obowiązków. Wynagrodzenie proponowane pracownikowi uwzględnia w/w elementy i jest przekazywane kandydatom na ostatnim etapie rekrutacji. Kandydat wybrany do zatrudnienia zapoznaje się z przedstawioną ofertą i może ją świadomie przyjąć lub odrzucić. W dzisiejszych czasach każdy chce zarabiać jak najwięcej, to jasne. Ale jeśli osoba zaraz po studiach lub z niewielkim doświadczeniem chce zarabiać tyle ile doświadczony pracownika to niestety nie jest to możliwe do realizacji zaraz na początku kariery zawodowej. Muszę wspomnieć przy tej okazji o jeszcze jednej niezwykle ważnej kwestii. Najważniejsze wartości jakie wyznajemy w Proteon Pharmaceuticals to dobra atmosfera, współpraca i szacunek. Na to stawiamy przede wszystkim i przez lata taka właśnie strategia nam się doskonale sprawdza. Tworzymy zgrany team i wiemy, że razem możemy więcej. Pozdrawiamy serdecznie p.Mateusza i mimo wszystko życzymy mu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Nowy wpis

@Iwona

W Proteon Pharmaceuticals oferujemy wszystkim pracownikom motywacyjną premię roczną powiązaną z realizacją celów.

Pracownik Nowy wpis
@Proteon Pharmaceuticals S.A.

Widzę, że Państwo wygłosiło wiele zarzutów wobec mojej osoby, dlatego, w celu wyjaśnienia sedna sprawy oraz sprostowania, omówię poszczególne zarzuty wymierzone w moją stronę. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron z mojej aprobaty, z powodu niesprawiedliwego traktowania przez pracodawcę oraz braku prawidłowej relacji na linii pracodawca-pracownik, więc zarzut, że nie wywiązywałem się z obowiązków jest nieuzasadniony. Cieszę się, że Państwo nawiązują do tematu „nieszczerości podczas procesu rekrutacyjnej” oraz „prób manipulacji”, ponieważ to Państwo zaproponowali mi inne stanowisko ostatecznie niż to na które pierwotnie aplikowałem, dlatego argument o manipulacji oraz nieszczerości nie jest trafny wobec mnie. Dobre chęci pracodawcy? Rozumiem, że wspominają Państwo notoryczną krytykę oraz wpędzania nowych pracowników w poczucie winy jako przejaw „dobrej rozmowy rozwojowej”. Umowa nie mogła zostać przedłużona, ponieważ sam oświadczyłem, że nie zamierzam dalej kontynuować współpracy z firmą, która nie traktuje w sposób sprawiedliwy wszystkich pracowników. Chciałbym zaznaczyć, że praca w tej firmie jest moją kolejną pracą a nie pierwszą, ponieważ już wcześniej pracowałem w innych zakładach pracy, gdzie nie było przedstawionych wyżej przeze mnie sytuacji. W dodatku poprzedni pracodawca, który posiada bardzo wysokie kompetencje i doświadczenie w kierowaniu zespołem oraz wdrażaniem pracowników, wystawił mi rekomendacje, które są sprzeczne z Państwa zarzutami wobec mnie, co jest idealnym dowodem na to, że Państwa oskarżenia nie są wiarygodne. Duża rotacja pracowników stanowi dylemat, ponieważ co miesiąc pojawiali się nowi pracownicy, o czymś to świadczy. Podawanie czyjś dany osobowych nie mając pewności, kto napisał negatywną opinię nie przedstawia Państwa w dobrym świetle oraz budzi wiele kontrowersji dotyczących strategii przyjaznego podejścia do pracownika, o której tak często mówicie. Sądzę, że moje sprostowanie jest konstruktywne, tym bardziej, że mam porównanie pomiędzy różnymi zakładami pracy i widzę, gdzie kierownik potrafił w jasny i prosty sposób wdrożyć pracownika, wytłumaczyć jemu sens pracy, być dobrym coachem nie stosującym mikrozarządzania oraz wspierać pracownika jednocześnie zarażając go pasją do pracy. Na koniec chcę zaznaczyć, że pod moim sprostowaniem nie przemawiają negatywne uczucia, lecz przedstawienie stanowiska w odpowiedzi na postawione mi przez Państwo zarzuty. Mimo to, mam nadzieję, że firma na przyszłość będzie ostrożniej weryfikowała opinię umieszczane w sieci i zastanowi się nad pochopnym szukaniem „winowajców”. Pozdrawiam serdecznie.

Nowy wpis

@Pracownik

Odpowiadając na Pana wiadomość chcielibyśmy sprostować: -Zawarta z Panem na 3-miesięczny okres próbny umowa i tak nie zostałaby przedłużona. Zostało to Panu zakomunikowane oraz pracodawca (aby skrócić ten okres) zaproponował rozwiązanie pracy za porozumieniem stron, które (jak sama nazwa wskazuje) musiało zostać przez Pana ,,zaaprobowane”. Powodem dla którego chcieliśmy skrócić pana zatrudnienie było niewywiązywanie się z obowiązków służbowych i brak współpracy z zespołem - propozycja wzięcia udziału w innym procesie rekrutacji faktycznie padła z naszej strony, po tym jak na stanowisko, na które Pan pierwotnie aplikował została zatrudniona inna osoba, a Pan wyraził na to nie zgodę i został Panu przedstawiony zakres obowiązków podczas procesu rekrutacji. - referencje wystawione przez innego pracodawcę nie oznaczają, że w każdej pracy będziemy świetni. Mogą być pomocne podczas procesu rekrutacji ale i tak są weryfikowane przez naszą codzienną prace i zaangażowanie. - Proteon co miesiąc zatrudnia nowe osoby gdyż firma się rozwija i realizujemy zaplanowany na ten rok plan zatrudnienia. Zdarza się jednak również, że pracownicy od nas odchodzą. W przeważającej większości w jednak dobrych relacjach i z zachowaniem miłych wspomnień ze spędzonego wspólnie czasu. Bardzo szanujemy prywatność naszych pracowników. Pana imię samo w sobie (niepołączone z dodatkowymi danymi mogącymi umożliwić identyfikację), nie stanowi danych osobowych, a to ze względu na fakt, że osoba postronna nie jest w stanie pośrednio lub bezpośrednio zidentyfikować Pana osoby na podstawie samego imienia, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że w firmie zatrudnionych jest wiele osób, w tym osoby posiadające takie samo imię. Nikt nie szukał ,,winowajcy” ale, skoro pozwolił sobie Pan na napisanie rzeczy, które są w naszej ocenie nieprawdziwe, my również mamy prawo do przedstawienia naszego punktu widzenia i obrony naszych pracowników. Pozdrawiamy serdecznie.

Czy w Proteon Pharmaceuticals S.A. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Tak, jest to możliwe.

Dobra dusza

Odradzam pracy oraz stażu w tej firmie. W firmie panuje (usunięte przez administratora) oraz (usunięte przez administratora) wobec pracownika, zarówno przez kierownictwo oraz grupę "trzymającą władzę". Jeśli myślicie, że w tej firmie możecie się rozwinąć naukowo oraz zawodowo, to jesteście w wielkim błędzie. Już 1 dnia pracy dostaniecie informację, że wszelkie udziały w projektach badawczych czy publikacjach są rzadkie, a jak już są to zarezerwowane są wyłącznie dla kierownictwa i ich pupili :) Firma wyzyskuje swoich pracowników, zarówno poprzez "nadobowiązkowe" polecenia oraz finansowo, gdyż zarobki w tej firmie są niewiele wyższe niż najniższa krajowa, natomiast wymagania wobec pracownika są KOSMICZNE! Przeciętna stawka w firmie waha się między 2400-2650 zł netto! Firma na początku fajnie przedstawia swoje "benefity" takie jak karta Multusport, która wychodzi drożej niż zakup karnetu w ośrodku sportowym, ubezpieczenie zdrowotne, które tak naprawdę zawiera 5 wizyt w ciągu roku, 4 godziny profilaktyki na rok oraz premię roczną, która jest zarezerwowana wyłącznie dla kierownictwa oraz grupy trzymającej władze. Zgadzam się z opinią użytkownika Aga, dokładnie jest tak jak opisała, panuje (usunięte przez administratora) wyzysk oraz ciągłe niezadowolenie. W normalnych firmach, pracodawca stara się dobrze wdrożyć pracownika w system pracy oraz wytłumaczyć jemu co i skąd się bierze, ale nie w Proteonie. Już po 1 dniu dostajecie informację, że macie sami to ogarnąć i koniec kropka, bo nie jesteście stażystami. Jeśli czegoś nie wiecie albo popełnicie błąd to lądujecie na dywaniku kierownika i jest wam wmawiane jacy jesteście najgorsi w porównaniu do innych itd. Niewiele nauczycie się w tej firmie, nawet na stażu, jedynie co to będziecie mieli poszarpane nerwy. Firma wymaga wiele od pracownika, ale niewiele daje, więc nie ma sensu starać się, skoro i tak nie ma co liczyć na rozwój naukowy a zarobki sięgają może o 100 czy 200zł więcej niż najniższa krajowa. Nie polecam, każda inna firma w Łodzi jest lepsza od Proteona na staż czy jako pracę!

Rozmowa kwalifikacyjna
Proteon Pharmaceuticals S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Biolog Molekularny. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.

@Pytanie

Firma oferuje pracownikom prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, motywacyjną premię roczną oraz dostęp do pakietu sportowego.

Jarosław

Tak spokojnie jest na wątku bo ludzie generalnie są zadowoleni z pracy w firmie a sytuacja zewnętrzna przynosi wiele niepokojów.

Jaka umowa obowiązuje w Proteon Pharmaceuticals S.A. podczas okresu próbnego?

Rekomendacja
@Pytanie

Umowa o pracę na okres próbny. Czas trwania 3 miesiące.

Anatol

Natomiast firma jest bardzo dobrym pracodawcą i z pewnością potrafi docenić dobrą prace.

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Proteon Pharmaceuticals S.A.?

Gość
@Pytanie

W firmie nie ma wprowadzonego systemu premiowego. Obecnie tylko na święta Bożego Narodzenia są dawane bonusy w postaci bonów czy innych prezentów.

Natalia

Witam. Zastanawia mnie przebieg rekrutacji w tej firmie. Na co najlepiej zwrócić uwagę? Są jakieś podchwytliwe pytania ?

Czarek

Czy trudno dostać się tu do pracy, jak przebiega rekrutacja? Jakie wymagania stawia firma?

@Czarek

W firmie proces rekrutacji przebiega dwuetapowo: - Pierwszy etap to spotkanie z przedstawicielem działu HR - Drugi etap to rozmowa z przyszłym przełożonym Szczegółowe wymagania dotyczące kandydatów opisane są każdorazowo w publikowanej ofercie pracy. Oferty/ogłoszenia zamieszczane są przede wszystkim na portalu pracuj.pl oraz w biurach karier.

Black

Ile zatrudnia pracowników firma Proteon?

@Black

Firma ma w swoich szeregach niespełna 120 pracowników.

Butla z fagami

W Proteonie pracuje już niemal rok, więc mysle, że mogę się wypowiedzieć. Przede wszystkim praca w tej firmie to ogromne pole do zbierania doświadczenia zawodowego. Wszystko jest robione zgodnie ze standardami europejskimi i światowymi. Nie ma tutaj mowy o żadnych przypadkach, wszystko jest robione skrupulatnie a przy tym w niesamowitej, rodzinnej atmosferze. Firma stawia na rozwój pracowników, organizuje szkolenia i dba, żeby nikt nie czuł sie pokrzywdzony lub żeby nie czuł sie jakby ,,osiadł na mieliźnie". Chce też podkreślić, że kierownictwo - zarówno w laboratorium badawczym, poprzez produkcję jak i administrację dbają o kontakt z każdym pracownikiem. Przy tym nie wywyższają się, a nawet każdego traktują jak równego sobie. Podziw budzi u mnie także wiedzą osób związanych z tą firmą, które zawsze służą pomocą i potrafią nakierować na właściwe rozwiązanie problemów. W przypadku mojej osoby, nie znalazłam w tej firmie żadnej osoby z którą nie umiałabym się dogadać i pożartować. Atmosfera jest dla mnie rzeczą bardzo ważna w pracy, dlatego nie ukrywam, że była dla mnie bardzo ważna. Po rozmowie kwalifikacyjnej która była bardzo przyjemna, przydzielono mnie do zespołu, w ktprym od razu udało mi się odnaleźć stąd uważam, że kierownictwo ma rękę do ,,dopasowywania" zespołów. W moim zespole czuje się świetnie, umiem zawsze dogadać się ze współpracownikami, razem rozwiązujemy problemy, razem je dzielimy i nigdy nie winimy się nawzajem porażkami, a z sukcesów cieszymy się jak dzieci. Dlatego z całego serca pozdrawiam wszystkich z ktorymi pracuje, jak i również cała administrację która robi ogromną robotę na rzecz naszej firmy. Brawo wy. BRAWO MY! :)

Aga

(usunięte przez administratora) Firma zatrudnia ludzi po znajomości. Ci pracownicy mogą więcej, dostają lżejsze zadania, nie przepracowują się. Inaczej jest z pracownikami zatrudnionymi z ogłoszenia. Wspomnę może, że na rozmowie kwalifikacyjnej nie chciano nawet przedstawić zakresu obowiązków, zakres był podany dopiero przy podpisaniu umowy. Sytuacja autentyczna, gdzie do pracy przychodzi nowy pracownik i na głos bez żadnego skrępowania mówi - kto wam załatwił pracę, bo inaczej nie można się tu dostać. Paranoja! Oczywiście wiadomo kto tej osobie załatwił pracę. Nie był to jedyny taki przypadek. Ludzie dość chętnie mówią jak się dostali do firmy. Oczywiście znajomki są nie do ruszenia, zawsze mają rację, a jak coś jest nie po ich myśli to druga osoba ląduje na dywaniku u kierownika i ma wmawiane co złego zrobiła, że nie ma racji itd. Ludzie z ogłoszenia są od czarnej roboty... Większość ok. 80-90% pracowników jest po znajomości i często zamiast pracować w laboratorium siedzą przy komputerach, nikt nie wie co tam robią, nie mają danych do obrobienia, raportów do napisania, bo niby z czego, ale są w pracy i to wystarczy. W firmie występuje silna grupa trzymająca władzę. Jeśli cię nie polubi to masz przechlapane. Donoszą, kopią dołki przy przyzwoleniu kierownictwa. Nie musisz się do nich odzywać, wystarczy, że coś im nie pasuje i jesteś skreślony/skreślona. Lubią sobie często robić przerwy, po przyjściu do pracy, przed lunchem, po lunchu, oczywiście na wspólne kawy i ploteczki zapraszają wybranych. Choć jeśli będziesz normalnie pracować to nie będzie czasu na takie rzeczy, co dodatkowo daje ci minusa. Ostatecznie dochodzi do przypadków, gdzie pracownicy są tępieni przez grupę trzymającą władzę, nie wiadomo dlaczego, po prostu, bo tak. Śmiało można nazwać to mobbingiem. Kierownictwo doskonale o tym wie, ale nic z tym nie robi. Jeszcze często prześladowana osoba ma zwracaną uwagę, że to, to i to robi źle i wszystko to jej wina i mimo, że dużo pracuje to powinna pracować jeszcze więcej. W firmie jest bardzo dużo małych grupek, znajdzie się zaufanych i normalnych ludzi, ale niestety tacy są w mniejszości i nawet gdy widzą co dzieje się w firmie i próbują pomóc uciskanym osobom to tak na prawdę prócz dobrego słowa nie są w stanie nic zrobić. Firma ma wielkie aspiracje, ale za rok, dwa otworzy duży zakład wytwórczy i personel laboratoryjny będzie zbędny. Na jego miejsce będą zatrudnieni ludzie na produkcje bez wyższego wykształcenia. A personel laboratoryjny ma w większości zostać zwolniony. Takie informacje przekazała mi zaufana osoba na wysokim stanowisku. Także perspektyw na pracę naukową nie ma. Pensja na start na 3 miesiące 1800, potem na rok 2300, a potem 2600.

Bzyku
@Aga

Witam ,będę się wybierał do tej firmy , bo mam wrażenie że osoba pisząca to ma wiadomości wyssane z palca ,niczym nie potwierdzone- komentarze inne są bardziej optymistyczne i myślę że podjąłem słuszną decyzję

Akacja

Firmy tak pozytywnie nastawionej do pracownika w swojej karierze jeszcze nie spotkałam a pracuję od 19 roku życia więc ma porównanie. Najbardziej urzekła mnie fantastyczna atmosfera, wzajemna pomoc współpracowników i zaangażowanie w pracę. Na uznanie zasługuje również stabilne zatrudnienie, możliwość realizacji ciekawych zadań oraz kultura organizacyjna oparta o współpracę i szacunek. Serdecznie polecam !

KRATOS

Jako pracownik firmy uważam, że pracuję z ludźmi na świetnym poziomie kultury i wyszktałcenia - jeśli poproszę o pomoc - nie ma osoby, która by odmówiła. Moim zdaniem bardzo porządna firma, gdzie każdy wykonuje swoje obowiązki z pełnym zaangażowaniem i powiedziałbym że z pasją, przestrzegają przepisów BHP i to bardzo poważnie. Firma dba o dobro pracownika i na pewno osoby, które będą chciały pracować dla firmy będą zadowolone???? Szczerze polecam

KRATOS
@KRATOS

Tam zamiast "?????" miały być uśmiechnięte buźki ale mi zmieniło podczas publikowania...

Urszula

Od ponad czterech lat na forum nie wypowiedział się żaden pracownik firmy Proteon Pharmaceuticals - czym spowodowana jest ta Wasza niewielka aktywność na forum? Może ktoś z Was chciałby napisać, w jaki sposób najlepiej aplikować do pracy w tym miejscu? Na stronie internetowej nie znalazłam nic na ten temat. Użytkowniczka @Gosia jakiś czas temu pisała, że w firmie panuje fajna, rodzinna atmosfera - czy nadal tak to wygląda w Proteon Pharmaceuticals?

Gosia

Super praca, rodzinna atmosfera. Każdy każdego wspiera i pomaga. Jeśli komuś uda się załapać do tej spółki, to polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Proteon Pharmaceuticals S.A. - Łódź

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Proteon Pharmaceuticals S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Proteon Pharmaceuticals S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Proteon Pharmaceuticals S.A.