Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce

@Ania

Warto. Dział sie bardzo dynamicznie rozwija. Mozna sie duzo nauczyc od osob o ogromnej wiedzy i komeptencjach. Fajny zespol. Bardzo dobre warunki i atmosfera, ale to standard w skandynawskich insytucjach. Polecam :)

Firma poszukuje pracownika na stanowisko Intern in Customer Offboarding team. W ogłoszeniu można przeczytać, że jest to praca na pół etatu i na umowę zlecenie. Czy po dłuższej współpracy jest możliwość pracy na cały etat i na umowę o pracę? Poza tym, jak wygląda tutaj system hybrydowy? Ile dni pracuje się z domu, a ile z biura? Dajcie znać, jeśli cokolwiek wiecie.

leo

Czy jest możliwość pracy 100% zdalnie w zespołach KYC/AML?

Luna
@leo

Nie ma takiej możliwości

Alicja
@Luna

A jak z trybem hybrydowym?

@Alicja

W SEB funkcjonuje model 3+2 z trzema dniami w biurze tygodniowo :)

Annn
@Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce

Jak aktualnie wygląda model pracy? Nadal to 2 dni z biura plus 3 zdalnie tygodniowo? @Pracodawca

Iza Nowy wpis
@Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce

Ok

Łucja Nowy wpis

widzę, że firma poszukuje pracownika na stanowisko test automation engineer. jak wygląda praca hybrydowa w tym miejscu? na ile dni pracy z domu można liczyć? poza tym, jeśli chodzi o formę zatrudnienia, to czy mają jakieś specyficzne różnice? ;) dajcie znać, jeśli coś wiecie...

Jakie wartości są cenione w Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce?

AML Analyst

Rekrutacja w tej firmie to jakiś żart. Zawracają człowiekowi głowe a potem sie tygodniami nie odzywają. Bardzo niekompetentne i nieuprzejme rekruterki. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Proponują stanowiska nieadekwatne do doswiadczenia. Mam wrażenie że zatrudniają tylko znajomych. Wystarczy przeanalizować kariery pracowników. 90% przeszła z 2 innych organizacji co ciekawe w cale nie z tych najwiekszych i najbardziej znanych jeżeli chodzi o AML w Warszawie.

Ogólne pytania o doświadczenie

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
@Pracodawca

Czy istnieje możliwość pracy zdalnej, znam biegle niemiecki i angielski, mam doświadczenie w KYC.

Ghosted

Niestety pierwsze pozytywne wrażenie szybko zostało zamienione w negatywne doświadczenie. Szybki odzew po wysłaniu aplikacji, rozmowa w miłej atmosferze kolejnego dnia, ciekawe i wymagające testy, które poszły mi bardzo dobrze, a potem cisza. Cisza mimo kilku prób kontaktu telefonicznego i wysłanej prośby mailowej o jakikolwiek feedback. Strasznie kłóci się to z wizją firmy o wysokiej kulturze komunikacyjnej przedstawionej na rozmowie.

Katarzyna
@Ghosted

Przykro mi, że nie dostałeś żadnej odpowiedzi... Ale może już tak mają, że odzywają się tylko do wybranych osób? Nie wspominali o tym? Poza tym, czy mógłbyś opowiedzieć coś o testach, które rozwiązywałeś podczas rekrutacji? Na czym one polegały? Można się w jakiś sposób do nich przygotować, aby wyniki były lepsze? Podaj przykład jakiegoś zadania - o ile pamiętasz :) Będę wdzięczna, ponieważ myślę nad złożeniem swojej aplikacji.

Ghosted
@Katarzyna

Na szczęście mamy dalszy ciąg historii, która koniec końców ma happy end :) Okazało się, że osoby po stronie Banku były na urlopie i proces rekrutacyjny trochę się przeciągnął. Finalnie kolejne etapy potoczyły się już sprawnie i zakończyły się ofertą pracy, którą z przyjemnością zaakceptowałem. @Katarzyna - na pewno warto spróbować swoich sił w rekrutacji, nie mogę zdradzić dokładnych szczegółów testów, ale po złożeniu aplikacji i wstępnej selekcji otrzymasz dokładniejsze info od zespołu rekrutacyjnego - w sieci można znaleźć przykładowe zadania, co pomaga oswoić się z danym rodzajem testu.

Ciekawa
@Ghosted

Hej, w takim razie moje gratulacje!:) i jak tam pierwsze wrażenia o pracy w firmie? Pracownicy dobrze przyjmują nowe osoby? Miałeś jakiś okres wdrożeniowy, czy raczej rzucają pracownika na głęboka wodę? Co do tych zadań rekrutacyjnych to na pewno ich poszukam, dzięki za radę:)

Pracownik SEB w Warszawie

Jestem naprawdę bardzo zadowolony z firmy - Rekrutacja przebiegła bardzo sprawnie, poszanowanie czasu pracownika (w pracy i po, nikt nie wydzwania ani nie wymaga pracy podczas urlopu), świetni ludzie, nie ma ciśnienia jak w innych bankach na urwane z choinki KPI, ufamy sobie. Polecam szukającym czegoś na stałe i w normalnych warunkach.

Jolanta
@Pracownik SEB w Warszawie

Co do rekrutacji, napiszesz coś więcej? Chce aplikować, ale rozmowy kwalifikacyjne nieźle mnie stresują :( Masz jakieś rady, jak do tego podejść, skoro już to za tobą? Super, że jesteś zadowolony, a wynagrodzenie jak oceniasz? Są jakieś perspektywy na podwyżki czy premie?

Barbara

Dzień dobry, Widzę, że są tu odpowiedzi z SEB, więc zapytam. Mam kilkuletnie doświadczenie w AML/TM i roczne w AML/KYC, rozważam aplikację do SEB, ale mam specyficzną sytuację. Czy SEB jest zainteresowany zatrudnianiem osób z orzeczeniem niepełnosprawności (nie wiem, czy jest to warunek in plus czy in minus z racji np. wyników zespołu, polityki czy zniżek PFRON), czy też nie ma to wpływu a ważniejsze są kompetencje? To orzeczenie wpływa też np na godziny pracy czy wymiar urlopu - ale też osoba niepełnosprawna może go nie zgłaszać Pracodawcy i nie korzystać z ulg (a Pracodawca - ze zniżek). Jeśli osoby z niepełnosprawnością są mile widziane, to czy jest możliwa redukcja pracy z biura do 1 dnia w tygodniu lub mniej? Nie ukrywam, że jest to dla mnie niezwykle ważne i praca z biura stanowi problem (z domu jestem też bardziej efektywna). Mimo skróconych godzin zawsze realizowałam target i w razie potrzeb - ratowałam wynik zespołu, ale - wiadomo - są to bardzo detaliczne dane i nie do przedstawienia w rekrutacji.. Jeśli orzeczenie ma znaczenie dla SEB, to czy tę informację zawrzeć w CV, czy przekazać później? Serdecznie pozdrawiam, Barbara Ps. moje orzeczenie wynika ze schorzeń, które nie powodują barier - innymi słowy nie ma znaczenia dostosowanie budynku np. do osób na wózkach.

Fabek
@Barbara

Teraz szukają na stanowisko AML/KYC Specialist. Ale nic nie pisali że przyjmują tylko osoby z orzeczeniem albo tacy pracownicy mają pierwszeństwo. Pewnie trzeba zapytać na rozmowie rekrutacyjnej. Ukrywanie orzeczenia też nie jest dobrym pomysłem bo przecież przed przyjęciem są badania u lekarza medycyny pracy i tam powinnaś to zgłosić. No ale chętnie się dowiem czy będziesz aplikowała i czy to że masz grupę ma jakiś wpływ.

@Barbara

Dzień dobry Barbaro, przez pierwszy miesiąc trzeba przychodzić do biura codziennie. Później dwa razy w tygodniu. Myślę, że z uwagi na Twoją sytuację, mogłabyś wynegocjować jakieś inne warunki. Atmosfera jest naprawdę bardzo dobra, obecnie wiem o zatrudnieniu co najmniej jednej osoby z niepełnosprawnością. Aplikuj, warto!

Anka WK

Wyjątkowe warunki pracy w biurze. Nie miałam jeszcze takiego pracodawcy. Miła atmosfera w biurze, coffe point i przemiła baristka

XYZ
@Anka WK

Masz na myśli sklepik z kawą czy to firma finansuje i kawka jest za darmo? Jak już tak chwalisz to napisz co jeszcze jest na plus? Masz inne benefity? Jak tak to jakie? Chętnie poczytam.

Ilona
@XYZ

Kawę oferuje firma, za nic sie nie płaci. Plus codziennie są owoce i warzywa

@Ilona

Zawsze to jakiś dodatek. Pracownik na każdym stanowisku może liczyć na takie dodatki, czy tylko osoby na jakimś określonym? Tak wolę zapytać, bo jakbym zdecydował się aplikować, to dobrze by było to wiedzieć. Jeszcze zapytam, czy jest jakiś przydział tych owoców, czy można nawet więcej sobie zjeść?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Kamila

Jakieś widełki na stanowisku Junior Investment Banking Analyst? Mam wrażenie, że nie ma przedziału kwotowego na żadne z ponad 20 stanowisk. Poratujcie, SEB-y :)

@Kamila

Cześć Kamila! Dziękujemy za pytanie! O oczekiwaniach finansowych zawsze rozmawiamy z Kandydatką/em już na etapie pierwszej rozmowy telefonicznej (tzw. phone screening). Dzięki temu Kandydat/ka już przed pierwszym spotkaniem otrzymuje informację czy jego/jej oczekiwania finansowe są dopasowane do danej roli. Dbamy o to, aby poziom naszej oferty zawsze odzwierciedlał doświadczenie i wiedzę Kandydatów. Ponadto oferujemy ciekawy pakiet benefitów, opisany w naszych ogłoszeniach o pracę. :)

Dzień dobry, dziekujemy za informację. jest naszą praktyką i dokładamy wszelkich starań, aby powrócić do Kandydatów z feedbackiem tak szybko jak to możliwe. Zdarza się, że procesy rekrutacyjne są jednak wieloetapowe, a co za tym idzie, brak informacji zwrotnej może oznaczać, że proces nie został jeszcze zakończony. Jednakże i niezależnie od etapu, jeśli Kandydat chciałby otrzymać informację zwrotną wcześniej, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami i wówczas chętnie podzielimy się naszymi uwagami, podpowiemy. Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację i zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Czy urlop w Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce jest płatny 100%?

x

Jeśli mówimy o urlopie wypoczynkowym, to jakim cudem miałby nie być? umowa o prace full time, kodeks karny jasno mówi

Widzę, że w tej firmie pracownik może liczyć na rozwój. To zasługa ambitnych projektów, szkoleń?

Cześć, w tym tygodniu pojawiły się oferty pracy na stanowisko QA i mam pytanie do osób które mają wiedzę czy warto aplikować i jak się pracuje w tym banku. Dziękuje.

Ano
@Ania

Cześć Ania. Zdecydowanie warto aplikować. Praca jest ciekawa, dużo zadań dodatkowych. Dział cały czas się rozwija. Za to absolutnie nie warto sugerować się fikcyjnymi opiniami pisanymi przez Romana, Agnieszkę i Anti. Ich autorem jest jedna i ta sama, a w dodatku bardzo sfrustrowana osoba, która z niewiadomych przyczyn za cel objęła sobie pokazanie SEBu i zespołu QA w jak najgorszym świetle. Teksty o zastraszaniu, dyskryminowaniu, poniżaniu kogokolwiek, braku kompetencji i dziwnych znajomościach to absolutne bzdury. I osoba wypowiadająca się tak negatywnie doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Pozdrawiam serdecznie

Nicku Brak
@Ania

Warto. Dział się bardzo rozrasta. Atmosfera jest ok, brak nadgodzin, możliwości rozwoju

Nick1

- korpo jak korpo z ta roznica ze nie ma cisnienia na zostawanie na nadgodziny i robienie targetow na 100% co jest chyba normalne dla skandynawskich firm typu Nordea, Danske itd. - wynagrodzenie - cos pomiedzy rbs/pwc/citi a ing. Mysle ze porownywalne do chartered. - atmsofera/ludzie - ok przy czym zawsze sie zdarzaja osoby oderwane od rzeczywistosci i przewrazliwione albo takie z ktorymi sie trudno dogadac - ale tak jest w kazdej pracy wiec po prostu trzeba sie nauczyc jak dogadac sie z kazdym - czy jest mozliwosc awansu? - tak - czy sa bonusy?- tak - czy warto aplikowac?- tak jesli komus bardziej zalezy na spokojnej pracy - czy hry zawsze dzialaja ok?- tak ale czasami zdarzaja sie wpadki, slabe rozmowy, odrzucanie kompetentnych kandydatow itd - jesli ktos jest tym zaskoczony to uprzedzam ze jest to norma w korpo i w kazdej firmie wyglada to tak samo, niestety nie zawsze mamy na to wplyw wiec raczej bym sie nie zniechecal gdyby cos poszlo nie tak. System polecenia kandydatow niestety jest norma i jest bardzo powszechny we wszystkich AMLowych korpo - czy ktos jest dyskryminowany ?- nie i watpie aby jakakolwiek korpo sobie pozwolilo na cos takiego - czy managerka dostala prace po znajomosci i zieje ogniem? - nie wiem ale na podstawie 7+ letniej pracy w AML moge stwierdzic ze "management" jak i pracownicy w AMLu to dosc zamknieta grupa ktora co jakis czas zmienia prace - trafinie na znajomego/znajoma w innej pracy to kwestia czasu ps: nie rozumiem tej sztucznej dramy dotyczacej zwalniania osoby niepelnosprawnej w trudnych czasach - kazdy traktowany jest tak samo, praca w AML to glownie praca przed komputerem i to z domu (ze wzgledu na covid) i "niepelnosprawnosc" nie utrudnia wykonywania zawodu. Jesli ktos zostal zwolniony to moze dlatego ze nie wykonywal prawidlowo swoich obowiazkow - pracodawca nie bierze z nami slubu i od sprawdzenia czy ktos sie nadaje czy nie, sa wlasnie pierwsze umowy na czas okreslony. Absolutnie sie nie zgadzam tez z opinia ze trudno znalezc prace i to zwlaszcza w AMLu ktory w trakcie covidu byl jedyna branza ktora sie ciagle rozrasta a ofert w Warszawie jest multum - RBS, ING, PWC, DANSKE, Nordea, CHartered, Goldman itd.

Tragedia

Niestety firma bardzo nieprofesjonalnie podchodzi do rekrutowanych osób. Najpierw twierdzi ze wszystko super i prosi o oczekiwanie na kontakt przez 1 tydzień a potem nie oddzwania przez 3 następne. (usunięte przez administratora)

SEB
@Tragedia

SEB
@Tragedia

@Tragedia Witam Pana, jest nam bardzo przykro, że taka sytuacja miała miejsce. Zawsze dokładamy wszelkich starań by nasza komunikacja była szybka i informacja zwrotna dotorła do kandydatów. Wpływ na opóźnienie w Pana przypadku ma niewątpliwie pandemia i skutki uboczne, jakie niesie. Wiemy też, że wróciliśmy do Pana i przekazaliśmy wszelkie informacje związane z rekrutacją, tak szybko jak było to mozliwe w tym przypadku i z uwzględnieniem obecnego nadzwyczajnego stanu. pozdrawiamy serdecznie!

Czy zdarzają się nadgodziny w SEB Skandinaviska Enskilda Banken AB S.A. Oddział w Polsce?

rafal

Hej, to zależy - jeśli masz zadaniowy czas pracy, na przykład, lub na jakim stanowisku pracujesz. ogólnie w banku jest bardzo przejrzysta komunikacja - takie pytania mozesz zadac na rozmowie. pozdrawiam.

kandydat

Jakich zarobków można spodziewać się na stanowisku analityka w dziale ryzyka?

@Robert o to super. A powiedz jak wygląda tutaj kwestia premii? Albo jakichś prowizji, o ile są?

Robert
@Paweł

Spoko, jak wszędzie, masz wyniki, jesteś zaangażowany, masz bonus.

Zostaw merytoryczną opinię o Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce - Warszawa

• Jak się pracuje w Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce?

Kandydaci do pracy w Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skandinaviska Enskilda Banken Ab S.A. Oddział w Polsce