Opinie o Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz w Mrągowo

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn dla rolnictwa i leśnictwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz w Mrągowo

Łukasz

Najniższa krajowa w strasznym zadymieniu od spawania, szef sknerus każe wyłączać wyciągi aby ,,oszczędzać" tak samo jak ogrzewanie w zimę, które działa tylko przez 1.5h a o wspólnym odśnieżaniu placu nie wspominając. Pracownik w firmie jest traktowany jako wróg nr1. gdyż trzeba zapłacić mu wynagrodzenie przez co szef między 1-10 każdego miesiąca ma humory i lepiej nie zbliżać się bo drze mordę jak opętany. Premia co miesiąc w wysokości 100-200zł brutto a każde odezwanie się nie zadowalające szefa powoduje ucięcie jej o 50-100zł. Notoryczne doczepianie się i wyzywanie jest na porządku dziennym z jego strony wcześniej było też poklepywanie po pośladkach i podszczypywanie pracowników tam gdzie nie powinien. Firma tak jak większość w Mrągowie ma ,,zmowę" zarobków i nowi pracownicy z okolicznych fabryk tj, Adams, Galwanotechnika, Mlekpol, Bruss itp. są weryfikowani telefonicznie ze ,,znajomymi" szefa. Znamiona (usunięte przez administratora) zostały w tej firmie przekroczone na wszelkie sposoby i jeżeli masz perspektywę zmiany pracy za podobne wynagrodzenie w innym przedsiębiorstwie nie wahaj się bo stracisz tutaj zdrowie, czas i godność.

G.B
@Łukasz

To wszystko prawda,co pisze kolega ,brawo za odwagę..Szef to despotyczny choleryk który ma zawsze rację.I broń Boże żeby ktoś powiedział że coś mu się nie podoba.Teraz się troche hamuje,bo można nagrać i będzie dowód w sądzie.Było paru śmiałków co się sądzili,niestety przegrali z braku świadków,bo każdy bał się o pracę "Agromasz"to świetne miejsce dla ludzi, któży uważają że mają złą prace.Pozdrawiam,i współczuje dla przyszłych osób składających swoje CV

Technolog

Ile w tej firmie może zarobić konstruktor z 5-letnim doświadczeniem w branży? Warto wysyłać CV?

Werka
@qwerty

Dobrze widzę, że dwa lata temu było 4-5? Teraz w ofercie widziałam 4,5-6. Jak to jest, że o tysiąc w rok podskoczyło? A na dzień dzisiejszy to jak praca na tym stanowisku wygląda? Czy jest sporo roboty? Ktoś pracuje teraz i by opisał?

Amy Nowy wpis

Czy wspomniane trzy miesiące przez kogoś teraz niedawno to jest zasadniczy okres próbny? w ofercie dla technologa nie zostało to do końca określone, ale wskazują, że jest ona na umowie o pracę. czyli dopiero później walczy się o te wyższe stawki, które podają?

W tym roku technolog wciągnie jakieś 6 500 zł? tutaj jeszcze ze trzy lata temu pisano o zarobkach do 5 000 zł a wiem z zeszłorocznej oferty, że podskoczyło to do 6 000 zł więc chce się wstępnie zorientować. też atmosfera by mnie interesowała, opiszecie ją? Ktoś sugerował wyrazy współczucia wobec osób aplikujących…

Maciek Nowy wpis

Dostaniesz minimalną i może starczy Ci na (usunięte przez administratora), ten zakład to jedna wielka komedia radzę sprawdzić inne firmy w okolicy bo ostatnio technolodzy zmieniają się jak(usunięte przez administratora)czyli co trzy miesiące nowy. (usunięte przez administratora) Przyjdź sprawdź ale po trzech miesiącach wspomnisz te słowa i zastanowisz się czemu byłem tak głupi i nie posłuchałem tego wpisu.

@Łukasz

Wszystko to prawda. Pracuję tam. W halach w zimę 8 stopni, bo oszczędności na ogrzewaniu, praca w zadymieniu bo szef chodzi i wyłącza wentylatory, często trzeba pracować w półmroku bo właściciel wyłącza światło. Przy myciu rąk gdy weźmiesz trochę za dużo pasty-opi…dol od szefa, a i zakręcona ciepła woda pod prysznicami, żeby czasem ktoś się nie kąpał po pracy. Gdy jeszcze nie było pandemii, w kiblu wisiały 2 zwykłe materiałowe ręczniki na cały zakład…

Łukasz

Taki los tego prywaciarza oszczędza na czym może, świadczy o tym nawet sam ubiór szefa który chodzi po firmie w tej samej polarowej bluzie, spodniach, kapeluszu i gumiakach od 10 lat oby tylko majtki od tego czasu zmienił.

G.B Nowy wpis
@Łukasz

Po ostatnim komentarzu mam rozumieć, że rozwoju raczej brak? obserwuje firmę od strony produkcji, zastanawiam się czy będą brać kogoś w tym roku? nie mam aktualnych ofert ale w necie kiedyś publikowali właśnie na sama produkcje ale także na mistrza od niej. Na to stanowisko nie można przypadkiem awansować?

Brałeś udział w rekrutacji do Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?

Jak wygląda ścieżka kariery w Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz? Czy trudno jest zdobyć awans?

BT

Coś takiego jak ścieżka awansu tutaj nie występuje. Zatrudniasz się na jakimś stanowisku i na nim zostajesz, mogą Ci ewentualnie dołożyć więcej roboty za te same pieniądze.

@Technolog

Na start tak z 4-5k brutto nie są to jakieś kokosy.

Technolog

Dzięki wielkie za info, szkoda czasu na wysyłanie papierów. Nawet jakby to była kwota netto, to szału nie ma (chyba, że rzeczywiście na start pierwsze trzy miesiące), a brutto...

@Technolog

Wyślij sprawdź może być, że będzie więcej, zależy od doswiadczenia. Nóg nie urwie jeśli zobaczysz a jak nie spróbujesz to będziesz żałować i zastanawiać się cały czas.

Mieczysław

To spoko pensja przecież. Dodatki jakieś są do tego?

@Mieczysław

Premia normalna + Premia sprzedażowa po roku pracy jakieś dodatki to ok. 700zł jeszcze wpadnie brutto.

Technolog

Dzięki, na razie pracę mam, jestem juz po dość obiecującej rozmowie z jedną firmą, co prawda całkiem inna branża ale spróbować warto :)

Weronika

tyle brutto?? dla doświadczonego konstruktora? chyba jakieś żarty... tyle to powinno być na rękę na początek.

qwerty
@Weronika

To chyba oferta dla świeżaka po szkole. Nie wierzę, że doświadczony konstruktor będzie pracował za 6 brutto.

Werka
@qwerty

Kazimierz

Wspominano tu o nie najlepszych warunkach pracy, jak z tym jest obecnie? Proszę też o info, czy ogłoszenie dla ślusarza-spawacza z ich strony jest aktualne i ile mogę zarobić? Bo nie ma daty, ani wzmianki o stawce.

@Kazimierz

Nic się nie zmieniło a nawet jest gorzej, można sprawdzić samemu ale po tym będzie terapia szokowa.

Czyli ot, tak wysyłasz kogoś do pracy, bo żal Ci czasu, żeby napisać konkretnie, mimo, że się wypowiadasz? Dzięki. Czy ktoś z Was pracowników napisze mi, ile by mój stary zarobił na produkcji?

@Anna

Zależy od doświadczenia ale stawki są w granicach najniższej + 200 zł więc jakieś 2500-2600 netto może przy dobrych wiatrach i doświadczeniu oraz zależnie od stanowiska gdzie będzie robił. Warunki pracy nadal tragiczne a najlepiej przejść się, dopytać i zobaczyć samemu pewnie na start umowa zlecenie więc po miesiącu można wyrobić opinię i czy chce się pracować dłużej.

Czy w Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz pracuje się na open space?

Zenek

Nie aż tak to nie wygląda hale są podzielone na mniejsze pomieszczenia tak samo jak biuro

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz? Pojawiło się ogłoszenie na InfoPraca.pl 23 stycznia

Umowa zlecenie, odnawiana co miesiąc aż nie wpadniesz w łaske szefa na umowe o prace. Umowy zlecenie można mieć tutaj nawet przez 7 miesięcy.

Weronika

a co trzeba robić żeby wpaść na łaskę szefa? :D co to w ogóle za system pracy...

@Weronika

Jest określona ilość miejsc pracy w firmie i jak ktoś zwalnia się to na jego miejesce można podpisać umowę o prace. Nie ma co się przejmować, że długo może być umowa zlecenie bo rotacja pracowników jest spora.

Katarzyna

czy dobrze rozumiem że duża ilość pracowników ma umowy zlecenie, czy to są jacys pracownicy produkcyjni na niższych stanowiskach i dopiero jak zwolni się coś wyżej to dzięki wewnętrznej rekrutacji można wskoczyć i dostać umowę na etat ?

@Katarzyna

Szef oszczędza na wszystkim co się da. Tam nie liczy się człowiek i jego zdrowie. Ludzie na zleceniach są tańsi w utrzymaniu bo: nie trzeba robić badań lekarskich, bo nie trzeba zagwarantować odzieży roboczej, bo nie trzeba płacić za urlop, bo nie trzeba płacić za chorobowe. Sam niejednokrotnie musiałem pracować w półmroku bo szef gasił światło. Praca w totalnym zadymieniu bo spawacze są porozrzucani pomiędzy innymi pracownikami produkcyjnymi. I bardzo zimno w zimę w halach.

Małgorzata

Ok ten półmrok trochę rozjechał system. Ile czasu w nim siedziałeś, bo aż ciekawa jestem ile potencjalnie mogły na tym zyskać. Generalnie to wciąż jesteś tu zatrudniony? Bo ciekawa jestem jak sytuacja wygląda po tych paru miesiącach, coś się wgl zmieniło?

Emilia

A tak z ciekawości to czy informacja o tym ze ciężko jest przejść na umowę o prace jest przekazywana na rozmowie kwalifikacyjnej? Bo często jest tak, że właśnie na rozmowie o prace obiecuja różne rzeczy a później klapa

@Emilia

Zwodzenie co miesiąc mówienie, że to ostatnia umowa zlecenie i do czasu aż nie zechcą wysłać na badania lekarskie nie bedzie umowy. Sam miałem 7 umów zlecenie i zrezygnowałem bo to nie miało sensu słuchać tego samego.

Kuba

W internecie można znaleźć dobre opinie o firmie natomiast nie ma nic w temacie opinii o pracy. Liczyłem, że na tym forum coś będzie ale niestety nic, szkoda.

@Kuba

Firma ma dobrą renomę sprzętu, dużo zagranicznych firm z Niemiec, Austrii Irlandii, Francji, Polski itd. zamawia go. Praca jak praca gdy chcesz robić to zarobisz 3500-3700 a nawet sporo więcej na produkcji ale nie sugeruj się opiniami ludzi z internetu a sprawdź sam bo im więcej opinii tym większy mętlik w głowie. Ogolnie praca fajna i pracowałbym dalej gdyby nie wyjazd za granice ale jak uda się to może wrócę kiedyś tam.

G.B
@Marcin

Skąd ty taką stawkę wzięleś? Jadą po najniższej krajowej.Jak ktoś liczy na więcej to się rozczaruje

@G.B

Widocznie komentarze kogoś z otoczenia szefa. Produkcja to najniższa krajowa na umowę zlecenie. Takiego (usunięte przez administratora) to w okolicy nie znajdziecie. Trzymać się jak najdalej od firmy a jak ktoś z produkcji będzie mówił to samo to czym prędzej do bramy.

@Marcin

Podałeś ale chyba 3500-3700 brutto z premią. Stawka tutaj jak w ogłoszeniach teraz to 19-21zł/h z umową zlecenie więc 100-200zł powyżej najniższej krajowej. Prawdą jest, że firma ma dużo zamówień na dostawy zagraniczne ale coś za coś robiąc to kosztem zdrowia pracowników i wykorzystywania uczniów z praktyk zawodowych, którym płacą 200zł miesięcznie a pracują na równi z pracownikami.

Grucha

Najniższa stawka na umowę zlecenie przedłużana zawsze ostatniego dnia miesiąca. Znam to z autopsji. Panom "projektantom/inżynierom" radzę wracać do poprawienia rysunków technicznych - one wymagają korekty a nie opinie o Agromaszu.

Praca na jedną zmianę od pon-pią wszystko płatne na umowę o prace, góry pieniędzy na początku nie zarobisz ale i tak więcej niż w okolicznych firmach i całym regionie. Przyjemna atmosfera w pracy gdzie naprawdę można ze wszystkimi dogadać się jak człowiek z człowiekiem a nie pies z kotem. Warunki pracy jak na warsztacie idzie się pobudzić ale praca w stali taka jest. Jeśli masz dwie ręce (czy nawet jedną :D) i chęci do pracy to aplikuj na nie patrząc na wymagania bo i tak nauczysz się tego tutaj a jeśli nie będziesz wiedział to każdy chętnie pomoże jak mi.

Jędrzej

Najgorsza praca jaką można trafić. Praca na umowach zlecenie na najniższej krajowej w warunkach jak bydło, szkoda nerwów i czasu na takie firmy jak ta, a Janusz Gruszczewski jak będzie tak postępował dalej to zostanie sam.

Szkoda strzępić ryja,.

Ko ma głowę na karku i dwie ręce dawno uciekł z tego grajdoła i to radzę nowym, trzymajcie się z dala.

Mariusz

To firma Polska ?

QWERT

Jeżeli chcesz sobie zniszczyć psychikę . Pracować za grosze na 30 umowach o dzieło lub bez umowy. To dobrze trafiłeś .

@QWERT

Chyba pomyliłeś firmę z opinią bo tutaj czegoś takiego nie ma wszyscy mają umowy o prace na czas nieokreślony chyba że jesteś Ukraincem(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz - Mrągowo

• Jak się pracuje w Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz?

Zakład Metalowy Agromasz Gruszczewski Janusz
3.4/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Lubelska 42b
    11-700 Mrągowo