Opinie o IDS-BUD S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy IDS-BUD S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie IDS-BUD S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IDS-BUD S.A. w Warszawa

Jacek

Współpraca z tą firmą to istny dramat. O tym, że nie płacą za roboty odebrane protokołem to już mówią wszyscy. Niezależnie od tego systematyczne wystawiają jakieś dziwne faktury a to za oświetlenie placu budowy, czy za mycie sanitariatów, albo za postawienie ogrodzenia lub inne rzeczy, które leżą po ich stronie i nie mają żadnego uzasadnienia w umowie. Ot tak sobie fakturują podwykonawców wg fantazji co im przyjdzie do głowy. Niezależnie od tego chaos na budowie. Systematyczne brak frontu prac, brak materiałów. Zdecydowanie odradzam współpracę z IDS-BUD. Zdecydowanie.

@Jacek

mam identyczne doświadczenie. Do tego przysyłają te "faktury" z absurdalnymi odciążeniami z datami wstecznymi! Takie machloje i prowadzenie realizacji w ten sposób musiało się skończyć bańką, i bez wątpienia zarzutami karnymi dla niejednego typa z najwyższego kierownictwa i z piętra niżej- "dyrektorów" kontraktów

Walec

Na Zakopiance co chwilę jakieś protesty, podwykonawcy mają już dosyć czekania na pieniądze.

Były
@Walec

Co dalej z tą budową? Bo na zdjęciach widać ze nic sie nie dzieje

zdalaodIDSBUD

drogowcy ustawcie sie w kolejce!

Gazociąg Opole. Wynagrodzenie na czas i to nie małe w całości na konto. Reszta to masakra podwykonawcy bez kasy dopiero jak się postawią to coś dostają żaden przewoźnik już nie chce dla nich jeździć wszędzie zalegają kasę w sklepach w punktach usług itp. N a budowie chaos bałagan i brak logiki. Między kierownikami wyścig szczurów praca w wolne dni bez nadzoru uwielbiają upadlać człowieka. Obiecana kasa przez Mateusza za zostanie ekstra przy końcu kontraktu nie wpłynęła do dziś na konto. Czarowanie i wieczny brak kontaktu z ludźmi z firmy Mateusz Arek nie dzwoni się do Was by się umówić na wódkę czy panienki bo wstyd jest iść z Wami. DZWONI SIĘ BO COŚ POTRZEBA... (usunięte przez administratora)

Limahl.......
@pracownik

Wręcz przeciwnie z Panem Arkiem i Mateuszem kontakt dobry telefon odbierają ale jak ktoś jest natrętny i dzwoni bez powodu i wymyśla nie potrzebne rzeczy i opowiada im bajki to kontakt utrudniony. Z wypłatami wszystko jest ok jak coś obiecują to dotrzymują słowa. Na wódkę i dziewczyny z wielką przyjemnością bym z nimi poszedł ale to jest firma i nikt na takie rzeczy nie umawia niestety. Pracuję kilka lat to nie pisz kolego głupot

@Limahl.......

Nie jest tak jak piszesz, obiecują dużo A mało dają, i telefonu tak chętnie nie odbierają.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w IDS-BUD S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Obsługa prawna +48 518 307 693

Stała obsługa prawna dla firm: • porady prawne dotyczące działalności Klienta • opiniowanie umów • przygotowywanie umów, regulaminów i statutów • informowanie o zmianach w przepisach prawa • prowadzenie spraw pracowniczych • reprezentacja Klienta w kontaktach z dłużnikami, organami administracji, sądami i organami egzekucyjnymi • tworzenie opinii prawnych • sporządzanie różnego rodzaju pism m. in. do instytucji publicznych, organów administracji, sądów • windykacja wierzytelności • pomoc w sprawach pracowniczych Kontakt: +48 518 307 693

Sylwia

Jak oceniacie firmę IDS-BUD? Można tam dobrze zarobić? Powiedzcie coś o tym, jakie zarobki i benefity oferują.

@Sylwia

Ale kto niby miałby zarobić na współpracy z tą organizacją? Jeżeli chcesz tam pracować, nie masz honoru a oszukiwanie ludzi wypiłaś z mlekiem matki to leć na budowe z kaskiem i sie nie zastanawiaj.

Gregor
@zdalaodIDSBUD

Na tle innych firm nie ma dramatu podobno, znajomy tam siedzi i nie narzeka raczej. Podobno pozyskują kolejne tematy w petrochemii i jakiś kontrakt na Białorusi

@Gregor

IDS BUD S.A z siedzibą w Warszawie,(usunięte przez administratora) jest organizacją (usunięte przez administratora)współpracujących z nimi podwykonawców. Jeżeli twój znajomy tam pracuje i jest szczęśliwy to bardzo fajnie. Nawet ich pracownicy z działu ofertowania przyznają że praktyki obciążania podwykonawców absurdalnymi karami czy wystawianiem na nich faktur i kompensowanie ich rzekomych należności z zobowiązaniami wobec podwykonawców jest normalne i podyktowane tym że kontrakt sie nie spina. Być może twój kolega zna i stosuje te praktyki. współczuje i życze powodzenia firmom które z nimi współpracują na tej Białorusi i petrochemii. bedzie im bardzo potrzebne.

x
@zdalaodIDSBUD

w pełni się zgadzam współpraca z IDS BID to kompletna porażka zrobią wszystko żeby nie zapłacić podwykonawcą kontakt prawie zerowy Absurd goni absurd, nie wiem tylko jakim cudem GDDKiA daje im jeszcze pieniądze ):

Guzik

Firma dobra ma nowe duże kontrakty na Orlenie i Ostrołęce, godna polecenia dla chcących zdobywać mega doświadczenie.

@Guzik

chcących zdobywać nowe doświadczenie w okradaniu mniejszych podwykonawców jak najbardziej

Uczeń

Jedyny plusem jest to, że firma posiada dosyć dużo zleceń w portfelu w całym kraju. Dodatkowo poziom wynagrodzen jak nie ma "darmowych" nadgodzin jest do przyjecia. Reszta to raczej minusy. Kombinacje i problemy z platnosciami. Naginanie wszelkich praw w imię ratowania nierentownego kontraktu. Stara kadra z układami tworzy ciężką atmosferę, która może być dla innych pracowników nie do udzwigniecia.

lolek

proszę o opinię pracowników firmy IDS-BUD SA z warszawy siedziba firmy ul. Grzybowska 87 chciałbym tam podjąć pracę ale niestety brak rzeczowych opinii o tej firmie

Dżej
@lolek

Pracuję w tej firmie od 8 lat, zaczynałem od inżyniera, poprzez kierownika robót, teraz jestem kierownikiem budowy. Mimo wielkosci firmy nie jest to nadal "corpo", ciekawe i różnorodne kontrakty dają szanse na rozwój. Na kary umowne to naprawdę trzeba zasłużyć... Wystarczy popytać na rynku.

Krzysztof
@Dżej

8 lat pracy na rzeczy firmy IDS-BUD to naprawdę dobry wynik. Ciekawi mnie, czy przychodząc do pracy w firmie inżynieryjno-budowlanej miałeś już jakieś doświadczenie zawodowe? Ciekawi mnie to, ponieważ chciałbym dowiedzieć się, czy osoby młode bez doświadczenia zawodowego również są brane pod uwagę w przypadku ewentualnego zatrudnienia. Mam nadzieję, że przedstawisz informacje na ten temat.

Dżej
@Krzysztof

Wiem że w tej chwili prowadzona jest rekrutacja i osoby bez doświadczenia zawodowego też są brane pod uwagę. Ja zaczynałem pracę w tej firmie z dwu letnim doświadczeniem w pracy na budowie.

Kej
@lolek

Nie wiem jak w Polsce, ale spółka-córka IDS_BUD S.A. w Niemczech (IDS-BAU) to katastrofa. Wykonywanie robót to czysta amatorszczyzna, poprawki gonią poprawki... i jeszcze dwóch facetów, którzy "zarządzają", a nie znają się kompletnie na niczym i nie można się z nimi dogadać, ostatnio jedynie doszedł jeszcze nowy trzeci, który wziął się i za tych dwóch i za ekipe i trochę to ruszyło.

Podwykonawca
@lolek

To złodziejska firma która wykorzystując narzucone przez siebie umowy okrada podwykonawców . Szczególnie tych słabych . Taki podwykonawca sam ma problemy i mimo woli staje się nieuczciwy gdyż nie ma za co rozliczyć się ze swoimi kontrahentami. W firmie nie pracują fachowcy , tylko handlowcy którzy rozdają prace podwykonawcą . Niczego się nie można nauczyć bo niby od kogo.

@Podwykonawca

Cała wierchuszka podpisała nowy "kontrakt" z Prezydentem Warszawy więc podwykonawcy- wiecie gdzie uderzać po swoje nalezności na tej realizacji !!!

lolo
@Podwykonawca

Ostatnio sporo jest wpisów w Krajowym Rejestrze Długów.

Pola

(usunięte przez administratora)Finansuje ułomności wlasnych " sprawdzonych " pracownikow kosztem podwykonawcow. Duże ryzyko problemów z otrzymaniem wynagrodzenia. (usunięte przez administratora)

zDalaOdIDSBUD

z jakiego powodu moje 2 posty o "małych" i złośliwych ludziach z budowy MOXY, oszukańczych praktykach w stosunku do podwykonawców na wszystkich szczeblach działalności tej firmy i nadętym do granic Panu Prokurencie z IDS BUD zostały usuniete?

B@T3K
@zDalaOdIDSBUD

kolego GOWORK tak właśnie robi usuwa nie wygodne komentarze, znam to ze swojego doświadczenia ponieważ moje też usuwali ale nie poddałem się i znowu zamieściłem tego posta którego napisałem wcześniej,zacząłem robić kopie postów które zamieszczam.Gdy gowork usuwa nie wygodny post to ponownie go zamieszczam

Ideesowy

Prawda o firmie Ids-Bud jest taka, że przerasta ją liczba kontraktów do jej możliwości finansowych, proceduralnych, kadrowych itd. Niestety firma z bardzo archaicznymi procedurami wewnętrznymi. No i co najważniejsze brak terminowych płatności czy płatności na raty i to zarówno dla podwykonawców jak i samych pracowników. Firma boryka się z brakiem podwykonawców ale zarząd nie widzi, że w pierwszej kolejności ten problem wynika z nieterminowych płatności.

Joanna
@Ideesowy

Wydaje się, że Twoją ocenę aktualnej kondycji firmy IDS-BUD można uznać za zdroworozsądkową. Jednak Twoje wnioski są chyba trochę jednak zbyt daleko idące. IDS-BUD to firma inżynieryjno-budowlana z wielkim potencjałem, dobrze przygotowana do sprostania wyzwaniom, jakie niesie przyszłość. W swojej działalności opiera się na najlepszych wzorcach polskiej sztuki inżynierskiej, skupiając w swoich szeregach doświadczonych pracowników o wysokich kwalifikacjach. W związku z tym na pewno stara się dbać także o swoich pracowników. Wspomniałeś o braku terminowych płatności. A czy próbowałeś rozmawiać o tym problemie bezpośrednio z Przełożonym?

Były
@Joanna

Joanno, Twoja wypowiedź jest niczym poezja.... Składa się z wspaniałych zwrotów... Szkoda, że powstały one poprzez funkcję "kopiuj-wklej". W żaden sposób nie próbujesz przedstawić jakiś konkretnych faktów, które zaprzeczałyby wypowiedzi wyżej. Sama doskonale wiesz, że nieterminowe płatności są i to w przeważającej liczbie do tych terminowych. Chcesz zaklinać rzeczywistość?? Proszę bardzo. Życzę tylko żeby ludzie z takim podejściem jak Ty otrzymywali wynagrodzenie za swoją pracę w ten sam sposób jak Wy robicie to w stosunku do swoich pracowników i podwykonawców.

Janusz
@Były

Piszesz o nieterminowych płatnościach. Sam wiesz, że firma może chwilowo z różnych względów nie zawsze od niej zależnych, stracić płynność finansową. Chwilę później sytuacja wraca do normy i pracodawca wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych. Napisz więcej o aktualnej kondycji firmy i obecnych warunkach zatrudnienia. To ważne informacje dla osób, które będą składały CV.

Gabryś
@Janusz

Zdarza sie, że kasa jest z małym opóźnieniem ale nie ma co narzekać

Alicja
@Gabryś

Jeśli mówimy o małym opóźnieniu w wypłacaniu należnego wynagrodzenia, to chyba nie jest źle. Dobrze, że zechciałeś dopowiedzieć coś w tej kwestii. Jako pracownik IDS-BUD z całą pewnością dużo wiesz o tamtejszych warunkach zatrudnienia, a więc mógłbyś podzielić się z innymi użytkownikami swoją wiedzą. Zacznij może od tego, czy pracodawca zapewnia Wam dostęp do podstawowych świadczeń socjalnych?

Lolo
@Ideesowy

Trafna diagnoza, dlatego tyle negatywnych opinii bylych pracownikow oraz podwykonawcow. Podobne opinie można usłyszeć na różnych budowach w kraju.

Janusz
@Joanna

Co Ty pierdzielisz o rozmowie z przełożonym. Co to ma do nieterminowej wypłaty dla pracownika w kontekście superlatyw o których rozwodzisz się o firmie? Piszesz to z głową, czy kopiujesz frazy z tego co dostałaś na emaila i mimo wszystko nie wychodzi -:)?

XX

Z obserwacji , wniosek o wprowadzenie w firmie , na budowach , szkolenia KULTURA + , dla kadry IDS .

Fizol

"Dyrektor" na gazociągu w Opolu to co najwyżej ma pojęcie o budowie kuchenki gazowej a nie gazociągów.

FENNY

Z tego co wiem, cenieni są w tej firmie ludzie po warbudzie i mostostalu ....jak ktoś zna ,,kulturę,, pracy w tamtych firmach to może się domyślić o co tu chodzi.....

Lolo

Nie polecam. Pracownik traktowany przedmiotowo, słabo działający dział kadr - częste problemy. Układy i slaba stmosfera w pracy. Uczciwi rozliczani co do grosza, kolesie marnują grube pieniądze bez konsekwencji.

kierownik
@Lolo

co racja to racja. np. na zakopiance niejeden zrobił niezły interes, i na pewno nie był to właściciel;)

Nik
@Lolo

Paca w tej firmie w nadzorze na budowie od switu do nocy . Godziny nielimitowane , niepłatne, nie do odbioru.

Viktor
@Lolo

Fakt że praca na budowach IDS w nadzorze to ciężka harówka . Są ustne polecenia codziennej pracy do 17 tej i jakieś tajemnicze dyżury pracy do 21 i 22.30 , nie płacą za to wynagrodzenia i nie można odebrać godzin. Bazują na podwykonawcach , kadra nie bardzo może im coś zrobić bo mają swoje ,,znajomości,, i robią tak jak im wygodnie. Kierownictwo dość młode , robiące tzw ,, karierę,, (usunięte przez administratora) w zarządzaniu i kontaktach międzyludzkich , sitwa koleżków. Koleżka jak zepsuje nic mu się nie stanie, natomiast jak kto inny to zaraz mają wielkie pretensje. Mam doświadczenia z ich budów na Mazowszu i sporo wiem jak to wygląda w stolicy. KORPO Korporacja ....

lolek
@Lolo

na budowie gazociągu w Opolu już chyba czwarty kierownik budowy w tym roku, ciężko komukolwiek wytrzymać nawet kwartał przy takim zarządzaniu budową.

Sergiusz
@lolek

Szukają teraz kiera na budowę na Balorusi. Warto tam aplikować?

Gimbo
@Sergiusz

Lepiej do Korei Północnej ....

Lolek
@Sergiusz

Jak lubisz takie klimaty to tak, ale według mnie lepiej szukaj pracy w innej firmie, jak masz uprawnienia i doswiadczenie to ofert nie powinno zabraknąć.

Oper zakop
@kierownik

100%prawdy

Fenny
@Lolo

Z tego co wiem a wiem, to bardzo w tej firmie są cenieni czy poszukiwani pracownicy po warbudzie i mostostalu. Jak ktoś wie jak wygląda ,,kultura,, pracy w tamtych firmach to może się domyślić o co tu chodzi......

Cesar

Pracującym w tzw. ,,nadzorze,, ,, biurach budowy,, tej firmy wydaje się że są jakimiś ważniakami ,, kierownikami robót,, ,, budowy,, czy inżynierami , jest to śmieszne bo oni tyrają regularnie po godzinach za friko i jeszcze starają się uśmiechać miło że jest fajnie .... jeden przed drugim chce pokazać jaki to on jest ,, dobry,, ,, fachowiec,, komedia bo nie jeden przedstawiciel handlowy w tej branży ma lepszą i czyściejszą pracę za dobre pieniądze od tych inżynierów kierowników.

Lop

Nie wierzcie w ani jedno słowo przy zatrudnieniu. "Setki","pięćdziesiątki" będziecie mieć jak kupicie w monopolowym. Wypłata zgadza się tylko nielicznym. Pan wielki dyrektor nie odbiera telefonów od roboli chcących wyjaśnić powód takiej a nie innej wyplaty. Jeszcze się nie zdarzyło żeby się pomylił na korzyść pracowników.

@Lop

Czyli - jak zrozumiałam - wysokość Twojej wypłaty różni się od tej, która była ustalona przy podpisywaniu umowy - to poważne wykroczenie ze strony pracodawcy. Skoro sam nie reaguje na telefony, to chyba warto byłoby zwrócić się z tym problemem do odpowiedniej instytucji. Co o tym myślisz?

@Maria

Oczywiście że się różni. W umowie mam zapisy że tydzień pracy trwa 40 godzin,a reszta to nadgodziny 50%i 100%, ale wypłata faktycznie jest naliczana według widzimisię przełożonych. Na razie zbieram dokumenty,a na zawiadomienie odpowiednich instytucji przyjdzie czas.

@Lop

Rozumiem. Dobrze, że zechciałeś jeszcze coś dopowiedzieć w tej kwestii. Koniecznie informuj mnie na bieżąco o rozwoju tej sytuacji. A jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi. Wcześniej pisałeś, że Dyrektor IDS-BUD nie odbiera telefonów. A nie próbowałeś porozmawiać z nim "twarzą w twarz"?

@Maria

Nie wiem czy jesteś szczera, czy jakąś "podpuchą", ale Ci napiszę. "Twarzą w twarz"oczywiście rozmawiałem, niestety jakiekolwiek ustalenia okazały się pustymi obietnicami Pana Arkadiusza Z. Póki odbierał telefony tłumaczenie było;a to w kadrach się pomylili,a to księgowość coś zawaliła, wiecznie ktoś coś zawalił. Natomiast zbyt natarczywe upominanie się o wyrównanie "obiecanych"pieniędzy dla niektórych skończyło się wypowiedzeniem umowy ,np.operator spycha na zakopiance w okolicach marca, albo operator koparki był tak"sprowadzony do parteru"obniżaniem pensji że sam odszedł. Ludzie przychodzą i po miesiącu (czyt.pierwszej wypłacie) dają wypowiedzenie. Wiem że do zarządu docierają informacje że słabi operatorzy co nie jest prawdą. Jeśli chcesz możesz dotrzeć do niektórych operatorów bo pracują dalej na zakopiance tylko w innych firmach.

Olo
@Maria

Skundlona Mario zamknij pysk!!!!!!!!!!!!!

Obiektywny

Wytrzymałem 9 miesięcy jako inżynier. Pomijam rodzinne koneksje i brak równego traktowania pracowników, ale przechodząc do IDSBUD miałem nadzieję zdobyć doświadczenie przy realizacji poważnych inwestycji a nie wiecznycj kombinacji. Imponująca z zewnątrz była skala działalności i ilość inwrstycji, jak się okazało wygranych na granicy opłacalności a czasem i pod kreską. Atmosfera do bani, kasa niby się zgadzała aczkolwiek nigdy co do złotówki (z reguły 100-200 poniżej tego co powinno być). Nie mam zbyt wielu doświadczeń ale dla mnie to dziwna firma i

Aleksander
@Obiektywny

Pomijając kwestie wynagrodzenia, czy inne aspekty pracy Ci odpowiadały? Mam na myśli rodzaj zawieranych z pracownikami umów i ich stabilność. Liczę na Twój komentarz.

Maria

Krytykując kogoś na forum publicznym narażasz się na wiele nieprzyjemności - tym bardziej, że wymieniłeś dokładne dane tej osoby. Odradzam takie praktyki. Wracając jednak do pracy w IDS-BUD to jakie w końcu wynagrodzenie otrzymywałeś?

Ktoś

Myślę Mario że jesteś podpuchą z IDSu

Aleksander
@Ktoś

Skąd pomysł, że niektóre komentarze pisane są przez pracowników IDS-BUD? Rozumiem, że to co było w umowie nie miało związku z rzeczywistością? Chodzi mi o zarobki.

Andrew

Daj spokój z Ziółkowskim - przecież to nie jego wina - jak się go zspytadzvz czego wynika to że obcięto pensję ro ofpowie że to księgowość albo dzial kadr a może w banku coś nie tak

Zostaw merytoryczną opinię o IDS-BUD S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w IDS-BUD S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy IDS-BUD S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IDS-BUD S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IDS-BUD S.A.

IDS-BUD S.A.