Opinie o Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Firma porażka, brak decyzyjności, niekompetentni ludzie na wysokich stanowiskach. Kierowniczenie ogranicza się do wydawania poleceń, kto z obecnych w biurze powinien zrobić kawę dla gości. Dla pracownika zero rozwoju. Na jednym z projektów nadgodziny to norma, oczywiście nieodpłatnie i najlepiej, żeby jeszcze podziękować za to, że można zostać dłużej w pracy. Dla osób, które nie mają rodziny i życia prywatnego to dobra alternatywa, żeby iść i ściemniać. Osoby stawiające na rozwój powinny trzymać się od tej firmy z daleka.

A Ty się tu rozwinąłeś i w jakim zakresie, jeśli można wiedzieć? Były szkolenia, a jeśli tak, to czy w całości opłacane przez firmę? I dlaczego już Cię tam nie ma?

Być może dowiem się tu czegoś o obecnych warunkach panujących w firmie? Teraz szukają Inżyniera ds. Wycen i Przetargów Przemysłowych, na stronce nie widzę wzmianki o oferowanych dodatkach do pensji. Czy w związku z pozyskiwaniem nowych projektów można liczyć na % od marży? Stawki podstawowe są na dobrym poziomie? Chciałabym też móc aktualizować wiedzę w trakcie pracy. Zapewniają szkolenia w ciągu roku? Choćby z zakresu PZP?

X

Nie, jeśli kluczowym obszarem kieruje osoba która wierzy że (usunięte przez administratora) jest wpisane w styl pracy firmy budowlanej. To szkodzi firmie ale dla świętego spokoju inni ważni wolą nic nie widzieć i nie słyszeć i siedzieć spokojnie w swoich gabinetach. A w poprzedni miejscu pracy ta wizja tej osoby nie została zaakceptowana.

Cześć, ja jestem tu w sprawie rekrutacji dla inżyniera oferowania i nadzoru nad dokumentacją. Bo w necie gdzieś widziałam ofertę, ale mam pytanie do pracowników o realne szanse na awans. Czy taki inżynier może awansować np. w przeciągu 2 lat, a jak tak to na starszego inżyniera czy jakaś inna posadę jest o szczebel wyżej?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Marek Nowy wpis

Jest różnie. Zadzwoń do HR w takiej sprawie. Zawsze się zastanawiam po co ludzie pytają o takich w sprawy na forach.

X

Nie ma dodatków. Kiedyś miała być premia roczna ale nikt jej nie widział. Premię to ty wyrobisz w postaci darmowych nadgodzin których oficjalnie nie ma

@X

Sorry, ale nie bardzo rozumiem. Jak to nadgodzin oficjalnie nie ma? Chciałabym chociaż je sobie odebrać jako wolne innego dnia jeśli nie ma płatności za nie. I fajnie jakby były tylko sporadyczne. Odnośnie dodatków, żadnych benefitów też nie ma czy tylko o premie ci chodziło?

Ja Nowy wpis
@X

Zastanawiam się jak to jest możliwe, że pracownicy pracują za darmo w godzinach nadliczbowych. Czasy (usunięte przez administratora)już dawno się skończyły.

X Nowy wpis

Urszula

Nieciekawie piszecie o tym dziale HR, choć pewnie to za delikatnie napisane. Może przez rok zmienili się w nim pracownicy i rekrutacja wygląda już poprawnie, jak raz powiedzą że ma się pracę to się ją po prostu ma ?

@Urszula

HR tłumaczyło się, że to decyzja wyższych władz spółki, więc paniusie z HR same zdecydowały, a potem przesłały do szefów aplikacje. Niesłychane w każdym razie.Brak słów.

Pik
@Urszula

Chyba przeceniasz rangę HR. Takie absurdalne decyzję zapadają wyżej. Myślałeś że to HR zmienia decyzję? Nie słonko, HR ją przekazuje. Na co liczysz, że jakiś juniorek kolejna nowa osoba stawi czynny opór temu kto wycofał się z decyzji? Za wysokie oczekiwania względem obcych osób. Jakże chętnie ludki czekają na rycerzy w lśniącej zbroi. A to bajka.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.

Honorata

Na jakiej umowie jest praca skoro nadgodziny nie są płatne? Można tu dostać umowę o pracę? To jest jakoś odgórnie dla całej firmy ustalone czy zależne od projektu? Możesz dać znać?

Mary

Tych nadgodzin to serio nie płacą? A oddają chociaz jako wolne? Czy też nie? Czemu w ogóle do nadgodzin dochodzi, tyle pracy u was? Nie myśleli tu o zatrudnieniu nowych osób jak tak?

@Honorata

Oczywiście umowa o pracę, która nie reguluje w żaden sposób nadgodzin. Teoretycznie nie musisz zostawać, ale następstwem tego będzie obgadywanie i „skarżenie się” dyrekcji, jakim to jesteś złym pracownikiem, bo ekipa zostaje, a Ty postanowisz się wyłamać.

@Mary

Ilość pracy wynika z braku organizacji, klepania z jednej tabelki do drugiej. Masa niepotrzebnej pracy. Nadgodziny są „oddawane” po cichu, po tym jak się upomnisz.

Zgadzam się, ale jeśli ktoś nie ma ambicji, żeby się rozwijać tylko wegetować to dobra praca dla takiej osoby, a wyplata zawsze była na czas. Dlatego iść i ściemniać, niczego nie oczekiwać i będzie się kręciło.

Co wchodzi w socjal Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o.?

Były

Nie było funduszu socjalnego. Żadnych dopłat do wczasów ani kolonii. Żadnych zapomóg. Fundusz nie jest obowiązkowy i to czy jest to wolny wybór firmy. Była w firmie karta Multisport i dofinansowanie do pakietu medycznego. Tyle Podobno były owoce ale tylko w centrali. Kawa i cukier.

Ewelina
@Były

A zarobki jak się kształtowały? Może były na tyle fajne, że nie trzeba było zadnych benefitów? I czy premie jakieś tutaj w grę wchodzą?

Iza
@Ewelina

Ja wolę mieć dobrą stawkę niż benefity. Zarobki, różne. Zależy co ustalisz na początku. Jest premia roczna. Mnie benefity nie kręcą. Zwykle wszędzie są podobne.

Honorata
@Iza

Ok, a ta dobra stawka to ile wynosi? Ciekawa jestem ile można zarobić podstawy. I ta premia roczna to kiedy jest wypłacana? Są jakieś wskaźniki które określają jej wysokość?

Firma Aldesa nie jest godna polskich dobrych i rzetelnych pracowników. Jeżeli ktoś zastanawia się nad pracą w tej firmie, a jest pracowity, ze sporą wiedzą techniczną lub młody - ambitny i chętny nowych wyzwań i nauki to nie jest firma dla niego! Kilkanaście spółek, wielki chaos, brak decyzyjności, tragiczna struktura organizacyjna, brak jasnych informacji, brak zainteresowania pracownikiem że strony przełożonych (o ile są w ogóle wyznaczeni). Rekrutacja na stanowiska też pozostawia wiele do życzenia. Wszystkie procesy wewnętrzne w firmie są po to żeby były, można odnieść wrażenie, że większość osób biorących w tym udział nie wie (i nawet się nie zastanawia nad tym) po co to w ogóle jest, bez urazy dla kogokolwiek. To jest skutkiem organizacji i zarządzania w firmie. Bardzo duża rotacja ludzi w firmie, rzadkością jest poznać osobę pracująca kilka lat, a nawet 1 rok - na stanowiskach związanych z realizacją projektów. Na stanowiskach kierowniczych można zauważyć bardzo rażącą niekompetencję. To też jest wynikiem podejścia pracodawcy. Co ciekawe pracownicy z dużym stażem i wiedza na temat firmy sami odradzają pracę w tej firmie (szok). Jeżeli chodzi o traktowanie swoich kontrahentów to firma nie szanuje firm współpracujących, nagminnie spóźniając się z zapłata, które często wynikają ze złej organizacji i obiegu dokumentów w firmie. Benefity są marne, za dodatkową opłatą jest karta Multisport, opieka medyczna. Brak premii, brak środków na spotkania firmowe, firma chyba nie posiada nawet funduszu socjalnego. Nie ma żadnych zjazdów integracyjnych. Na świata firma nie przewiduje dodatkowych funduszy dla pracownika. A atmosfera w dużym skrócie jest bardzo słaba... Większość osób ucieka z tej dziwnej organizacji.

Ja jednego dnia dostałam od tej firmy zatrudnienie, a kolejnego już mi powiedziano, że jednak mnie nie zatrudnią. Poczułam się tak, jakby ktoś mi strzelił w twarz.

@Kandydat

Dział HR też woła o pomstę do nieba. Traktują ludzi bardzo przedmiotowo, dlatego to co się stało, w ogóle mnie nie dziwi. Bardzo współczuję takiej wiadomości, ale szczerze " nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" i w tym przypadku się to sprawdza :) a propos HR, to zdanie pracowników na wyższych stanowiskach traktują priorytetowo co jest niezrozumiałe. Nie szanują swoich pracowników, którzy w rzeczywistości robią/robili dobra robotę. Dla firmy nie liczy się człowiek i nie wiedzą co to znaczy empatia. Dziwna organizacja, powtarzam się, ale to jest prawda.

Eh

Chciałbym dać przynajmniej średnią opinie

Kandydatka

Mnie rekrutowali na stanowisko specjalistyczne, już miałam robić badania medyczne i zadzwonili, że jednak mnie nie zatrudnią. Co sądzić o takiej firmie? W sumie całe szczęście jak dla mnie, bo teraz jestem w firmie , gdzie premie świąteczne są na poziomie 5000 Pln , podwyżki wynagrodzeń i szanuje się pracowników.

Marzena
@Kandydatka

Co ty mówisz, ze nagle zrezygnowali.. jeśli tak było to trochę jest to niefajne bo człowiek się nastawia ze przeszedł dobrze rekrutacje a tu później zdziwienie

@Marzena

Tak było, niestety. Pierwszy raz w życiu z czymś takim się spotkałam. Hiszpańska firma, ech , bez skrupułów traktowanie ludzi.

Sebastian
@Kandydatka

Jak dawno temu miałaś tę sytuację? Bo zastanawiam się czy może już zmienili te osoby z Hr-u? Szukam pracy, a nie pogaduszek i straty czasu.

Bb
@Sebastian

Nie widziałem jeszcze żeby gdzieś zwolnili hr bo kandydat jest niezadowolony albo paniusia z hr nie zawalczyła o premię dla pracownika. Buchacha. Ale bzdury. To właśnie za to by ją wyślizgali. HR to firma i jej zasady. Jaka firma taki ma hr. Nie do tego jest hr żeby upominał się o pracowników albo kandydatów. To firma ma być zadowolona. Ktoś tam na górze ma mieć zysk albo oszczędność. Musicie założyć związki zawodowe.

Czy firma Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

zgubu

przez dwa lata nie byłem na żadnym szkoleniu...

zgubu

Witam was wszystkich, moja przygoda z Aldesą trwała dokładnie dwa lata i trzy miesiące, można powiedzieć że mogłem się czuć jak stary wyjadacz, bo w tej firmie rzadko który Polak ma taki staż! Ale żeby było śmieszniej poznałem trzy osoby, których staż wynosił 3, 5 i 8 lat - także nie można powiedzieć i tacy się znajdują. Jak wygląda atmosfera? Wszystko zależy od budowy, ja przeżyłem trzy kontrakty i co jeden to było gorzej... Robienie tabelek od tabel i innych tabel dla hiszpanów, brak decyzyjności. Dogrywanie umów z podwykonawcami, podpisana już jednostronnie umowa, a nagle hiszpanie mówią nie bo jednak za drogo, krzyki i wyzwiska... Wszystko zależy od ludzi - zgadza się, ale spędzanie czasu w pracy z bydłem hiszpańskim, które traktuje Polaków jak (usunięte przez administratora) jest irytujące, kulisy rozstania się z firmą to w ogóle jedno wielkie dno, ale kiedyś to się zemści... Zarobki, no Polacy w złotówkach, a Hiszpanie to samo ale w euro... Czasowo? Polacy od 8 do skutku, a Hiszpanie o 8 wychodzą z domu i 14:30 wychodzą z pracy aby być w domu o 16...

bobofobo

Aldesa Construcciones zalega mi już 2 miesiące z zapłatą. Czy ktoś ma podobne problemy. Nie wiem czy to odosobniony przypadek czy też mają jakieś większe kłopoty.

Gerwazy Rybka
@bobofobo

Ogólnie z tego co mi wiadomo to mają problemy finansowe które są już od początku roku i nić się nie zmienia. Nie jesteś jedyną osobą której zalegają. Mi wiszą 50k i cały czas słyszę jutro jutro jutro.... Ich czas na rynku Polskim chyba się z tym rokiem skończy. a Poza tym gdzieś na Kostaryce utopili 130 mln. więc Madryt nie pomaga heheh.

Bobofobo
@Gerwazy Rybka

Dziękuję za info. Będzie trzeba podreptać do sądu i to jak najszybciej.

Kazimierz
@Bobofobo

Jak aktualnie wygląda sytuacja w firmie Aldesa Construcciones Polska? Czy warto, jest tam aplikować i w ogóle są wolne miejsca? W internecie trudno cokolwiek znaleźć dlatego mam nadzieję, że ktoś z Was odpowie.

Aldona
@Kazimierz

A szukają, szukają, mają ogłoszenia na pracuju.Coś tam mieli jakieś kłopoty z płatnościami, ale podobno się ogarneli w temacie. No i - pracownikom płacą, więc z tej strony strachu nie ma.

Ww
@bobofobo

Pracowałem tam... Umowa dla wykonawcy robót zrobiona tak żeby nie płacić. Jeśli jest Kruczek to o kasie zapomnij. Niedoszacowane inwestycje i prawnicy którzy na tym zarabiają są przyczyną tego że tak to wygląda

Agata
@Ww

Jaki konkretnie kruczek, że tak dają radę to wykręcić? :/

Kierowca przeładowany

Chryste kochany!Teraz ta śmieszna firma bierze się za budowę S19 za Babicą... Kraśnik, chodniki ( podsypka do montażu krawężników) problem z betonem i materiałami. Ilość znacznie ograniczona. Dostawcy nie otrzymują należności za FV ....Wystarczy pojechać w rejony gdzie mieli budowy. W Rzeszowie same procesy sądowe bo fuszerka na ostro. Inżynierowie .....Nie wiem jakim cudem skończyli studia, ale sądząc że każą krawężniki osądzać na podsypce to .....Dramat

Jaki jest wkład kierownictwa Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Niestety

Wkład jest marny. Atmosfera zawiści i plotkowania. Hiszpanie uwielbiają plotkować o innych osobach. Na tej podstawie budują sobie obraz danej osoby. Nie na podstawie tego, co dana osoba zrobiła dobrego.

Niestety

Ww

Wkład kierownictwa w budowanie atmosfery ... O czym my mówimy? Pod tym względem jest tragicznie. Chamstwo!!!!

Sebastian
@Ww

Same złe wieści o tej firmie. A co to kierownictwo robi? Dużo jest też na forum, o niepłaceniu wcale lub opóźnieniach. Jak to teraz wygląda?

Sylwek

@Były pracownik a nawet dla osoby raczkującej w branży nie polecasz?

@Sylwek

Nie polecam, jest wiele innych firm na rynku, które warto poznać. Ta firma jest za mała, aby być korporacja (jeżeli kierujesz się tym w wyborze), prowadzi mało budów i nie sądzę, że zapewni ciągłość pracy. Ja z pewnością nie polecam. Pozdrawiam.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o.?

Fkzia

W obecnym czasie to chyba nigdy, więc jeśli masz robotę to lepiej jej nie zmieniaj.

Jan

Jest z tym bardzo różnie zależy od szczęścia. Realnie oceniam 3-4 lata. Przez ten okres należy wykazać się dobrą organizacją pracy, zaangażowaniem, a przede wszystkim odnoszonymi sukcesami w realizacji powierzonych zadań.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o.?

Hiszpański reżim

Polacy pracują po 10 godzin dziennie. Hiszpanie po 6 godzin dziennie.

Zostaw merytoryczną opinię o Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o.
  • Postępu 18
    02-676 Warszawa
  • NIP: 6762355756 REGON: 120522027 KRS: 0000288135

Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o.