Opinie o Fallwork Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Fallwork Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Fallwork Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fallwork Sp. z o.o. w Poznań

Nicola

Oferty dopasowane odpowiednio do kwalifikacji to największe atuty tej agencji. Pracę pomogli mi znaleźć rok temu i po dziś dzień dzięki nim spełniam się zawodowo.

Oskar

Dzięki tej agencji można znaleźć dobrą pracę za granicą. Długo szukałem pracy, ale bezskutecznie. Rekruterki IPF pomogły mi szybko znaleźć prace we Francji która mi odpowiada.

Kamila

Indywidualne podejście do każdego klienta. Pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o dobranie pracy do kandydata. jestem zadowolona z obsługi.

Itomi

Jest to NAJGORSZA agencja jaką znam. (usunięte przez administratora)Odwołują zmiany pomimo tego że do jej rozpoczęcia zostało mniej niż 24 godziny. Jak ja chciałem odwołać to straszyła doliczeniem olbrzymich kar oraz rozwiązaniem umowy. Agencja żadnych kar nie wypłaca mimo że odwołuje zmiany. Mam nadzieję że niedługo spotkam się w Sądzie i Sąd nakaże Państwu wypłatę stosownych kar na moją rzecz. Na gruncie prawa cywilnego jesteśmy równym podmiotami. Praca dla desperatow i nic więcej. Żałuję każdej sekundy spędzone w tym miejscu.

Wyjaśniający sytuacje
@Itomi

Szanowny Panie, w odpowiedzi na Pana komentarz chcielibyśmy wyjaśnić kilka kwestii. Wynagrodzenie rozliczane jest na podstawie kart pracy pracownika załączonej na panelu HR Cloud oraz poprzez potwierdzenie przez kierownika sklepu. Dlatego tak ważne jest aby, w razie niejasności w potwierdzonych godzinach, koordynator mógł sprawdzić i podjąć wszelkie kroki mające na celu wyjaśnić zaistaniała sytuację. Niemożliwym jest stwierdzenie regularne pomyłki. Podpisując umowę, zgadza się Pan na warunki, jakie są w niej zawarte. Jeśli, któryś z punktów Panu nie odpowiada, może Pan zrezygnować w każdej chwili. Pana podpis oznacza akceptacje każdego z punktów zawartych w umowie. W kwestii potrąceń różnić kasjerskich: również taka informacja znajduję się w umowie (§ 4 ptk. 1a). O różnicy kasjerskiej jest Pan na bieżąco informowany w danym dniu pracy. Wobec powyższego jest Pan świadomy jej popełnia. Oczywiście jeśli zaistniała sytuacja, w której różnica kasjerska został potrącana niesłusznie, to koordynator na koniec nowego miesiąca zrobi wyrównanie. Jeśli chodzi o brak kontaktu, to prawda, czasami ciężko jest się do nas dodzwonić, za co z góry bardzo przepraszamy, ale ilość połączeń jaka jest do nas codziennie wykonywana powoduje, że nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każde połączenie. Każdy z naszych pracowników jest poinformowany, że w razie niemożliwości dodzwonienia się prosimy o kontakt za pomoc SMS lub e-mail. I ostatnia kwestia, którą należy tu wyjaśnić/sprostować. Zmiany, które są odwoływane przed upływem 24h, nie są zależne od Agencji. To Klient o tym decyduje. Pan jako nasz pracownik, (również taki zapis widnieje w umowie) ma obowiązek zrezygnowania ze zmiany w ciągu 48h, (wyjątkiem są losowe sytuacje, tj. choroba) tak abyśmy MY mogli mieć czas na znalezienie zastępstwa. Mamy nadzieje, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości, co do współpracy z naszą firmą. Pozdrawiamy.

@Itomi

Witam, Podopisuje się w 100% pod tym co Itomi napisał. Agencje bardzo słaba. Potwierdzam, że pobiera opłaty za przelew wynagrodzenia(usunięte przez administratora) Grafik potrafią zmienić bez konsultacji z pracownikiem. Ogólnie to nie polecam tej agencji jako pracodawcy. Dziwię się, że w tak trudnych czasach nie dbają o swoich pracowników.

umowa zlecenie
@Wyjaśniający sytuacje

kart pracy pracownika .....? przy umowie zleceniu? Zgodnie z definicją zawartą w Kodeksie pracy, pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę , Tak określona definicja wskazuje, że tylko osoba zatrudniona na podstawie: • umowy o pracę, jest pracownikiem w rozumieniu Kodeksu pracy i tylko do takiej osoby mają zastosowanie wszystkie przepisy praca pracy. Mimo, iż pracę można świadczyć w ramach umów cywilnoprawnych jak umowa zlecenie osoba fizyczna zatrudniona na podstawie takiej umowy cywilnoprawnej nie korzysta ze statusu pracownika. Obecnie w obrocie prawnym funkcjonuje wiele umów, na podstawie których pracodawcy „zatrudniają” pracowników. Większość z nich ma na celu uniknięcie zobowiązań podatkowych i socjalnych, są one zatem często wykorzystywane. Nie każdy taki pracownik wie, że zatrudnienie na podstawie umowy cywilnoprawnej nie daje mu praktycznie żadnych praw pracowniczych,

Szymon
@Itomi

Rozumiem Cię. Ja też udaje się do sądu pracy. Praca podpisujesz na umowie że jesteś tylko,,kasjer,, masz ubezpieczenie tylko na kasie a przychodzisz do sklepu a tu dowiadujesz się że nie ma tylko stanowiska,, kasjer,, tylko kasjer sprzedawca gdzie większość dnia jesteś na sklepie niż na kasie wspinając się na drabiny lub będąc na magazynie gdzie obslugujesz wózki widłowe nie mając uprawnień bądź zgniatasz kartony w maszynie nie mając nawet na to ubezpieczenia. Czy spadniesz z drabiny, Czy coś z półki spadnie na Ciebie, czy przejedziesz wózkiem widłowym no nodze, czy oposcisz paletę z towarem na nogę, czy coś sobie zrobisz przy maszynie do zgniatania kartonów to nie masz ubezpieczenia i każdy pracownik BHP powie Ci , że wchodziłeś, jeździłeś, wykonywałeś pracę na własną odpowiedzialność. a jeszcze jak by wyszło że bez uprawnień prowadziłeś wózek widłowy to jeszcze spotykają Cię prawne konsekwencje.nastepnie O niczym nie informują, nawet o rozwiązaniu umowy. Tak jak ze mną, po tygodniowym wolnym,, chorobowe,, przyjeżdżam do pracy, nadmienie że praca w innym mieście niż miasto zamieszkania i dowiaduje się że ja już nie pracuje w danym sklepie i opiekun powinien mnie o tym poinformować. Po telefonie do opiekuna stwierdziła że ona nie ma teraz czasu ponieważ jest na spotkaniu i załatwia prywatne sprawy i po zrobieniu awantury, że powinna mnie poinformować, ponieważ kto mnie teraz zwróci koszta dojazdu gdzie w 1 i 2 stronę miałem ponad razem 100km. Stwierdziła że jestem na umowie zlecenie i nie ma ,, kosztów dojazdów,, oraz że musi na spotkanie wracać ale później zadzwoni i znajdzie mi inny sklep. Do dziś nie zadzwoniła i zablokowała mój numer. Więc odradzam tę firmę i każdego przestrzegam przed tą firmą.

Zawiedziony

Zgadzam się

Kasjer

Pani przeprowadzająca rozmowę bardzo nie miła. Spytała po co wgl przyszłam, rzuciła mi plikiem papierów do wypełnienia, najlepiej na wczoraj. Po dwóch minutach narzekanie, ze mam nie pospieszyć, bo ona nie ma całego dnia tylko na mnie (puste biuro, żadnych więcej interesantów). Koszulki pracowniczej nie dostałam, chociaż pobrano opłatę z pierwszej pensji. Brak poszanowania czasu kandydata (szkolenie na siłę chciała mi wepchnąc w czasie, gdy nie byłam dostępna i robiła wieki problem ze zmianą terminu), brak instrukcji dot. aplikacji i jak się logować.

Poznań
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Zawiedziony

Szczerze odradzam współpracę z tymi Paniami brak słów jak kręcą najgorsze rozmowy i stracony czas agencja follwark to beznadzieja pewnie po podstawówce jedna z pracujących tam(usunięte przez administratora)

Osoby pracujące tam , zachowują się jakby zostały posadzone za karę , tyle ogłoszeń w internecie a często jedna odpowiedz, która brzmi to ogłoszenie już nie aktualne chociaż dodawane jest codziennie. Szkoda marnować czas i nerwy.

Jacek

Agencja przede wszystkim działa szybko i sprawnie oraz oferuje kompleksowe wsparcie w podjęciu pracy za granicą - od zakwaterowania po warunki zatrudnienia. Poza tym Panie pracujące w biurze są przemiłe :)

Super oferty pracy! Nie mogłem sie zdecydować :D Ale jednak praca w Polsce! Może na wakacje jak sie na świecie Covid uspokoi wyjadę do Niemiec. Dzięki za miłą obsługę i cierpliwość do mnie :)

Krysia
@Marek

A kto jest Pana koordynatorem ?

mn

Telefon od Pana z rekrutacji kpiąco: "mam dla Pana propozycję pracy na kasie", "czy ma Pan książeczkę ...", odpowiadam ze zdziwieniem, że nie mam. Nie składałem sfałszowanego cv na w/w stanowisko. Potem "no nie wiem, może ktoś zrobił to na złość" z szyderstwem.

mn
@mn

po tym głuche telefony z niewyświetlającego się numeru (najprawdopodobniej stąd), i najprawdopodobniej próba zastraszania ~"i tak wiem jak się nazywasz, miałem Twoje cv";

?
@mn

A z jakiej miejscowości dzwonił do Ciebie pracownik agencji? Mają oddziały w całej Polsce.

Dzięki nim znalazłam pracę, nie mam zastrzeżeń. Pomagali jak tylko potrafili.

Ela.K pracownik

Polecam pracuję prawie dwa lata mam super koordynatorkę pozdrawiam wypłata zawsze na czas

Milena Badzio

Nie mam żadnych problem z Grafikiem i jego ustalaniem, są zmiany które pasują każdemu. Jestem zadowolona i polecam GOWORK

informacja

Pracodawcy często wykorzystują umowę-zlecenie jako zamiennik umowy o pracę, który stanowi dla nich niższy koszt. Jeśli z treści umowy wynika konieczność wykonywania obowiązków osobiście, odpłatnie oraz w miejscu i o czasie wyznaczonym przez zleceniodawcę, to faktycznie mamy do czynienia z wykonywaniem umowy o pracę. Jeśli mimo to pracujemy na mocy umowy-zlecenia, to takie działanie pracodawcy może być podstawą do ukarania go grzywną w wysokości od 1000 do 30 000 zł na mocy art. 281 Kodeksu pracy, a także do powództwa o ustalenie stosunku prawnego w formie umowy o pracę, co wiąże się z dodatkowymi prawami dla zatrudnionego. umowy-zlecenia- zleceniobiorca czyli ty pracowniku nie masz obowiązku wykonywania zlecenia w ściśle określonym miejscu ani czasie, nie jesteś też zależny od zleceniodawcy, nie masz obowiązku wykonywania poleceń kierownika, kogokolwiek , ponieważ sam jesteś sobie jak pracodawca , Strony muszą dokładnie opisać, na czym ma polegać świadczone zlecenie. Im dokładniej zostanie ono opisane, tym łatwiej będzie dochodzić ewentualnych roszczeń . PAMIĘTAJ -Na umowie zleceniu nie masz uprawnień pracowniczych , na umowie zlecenie urlop wypoczynkowy ci nie przysługuje, co oznacza, że nie dostaniesz zapłaty za dni wolne, jeżeli się rozchorujesz, nie będziesz miał prawa do wynagrodzenia za dni, w których nie będziesz pracować. w wypadku umowy zlecenia nie dostaniesz dodatkowych pieniędzy za pracę w godzinach nadliczbowych , Nieważne, na jaki okres jesteś zatrudniony na umowie zleceniu - czas ten nie zostanie doliczony do twojego stażu pracy. odpowiadasz całym swoim majątkiem w razie szkód itd.. Praca na umowę zlecenie nie wymaga od ciebie przebywania przez 8 godzin w firmie. Najważniejsze jest to, abyś wywiązał się z obowiązków i wykonał zlecenie. zlecenie może być wykonane przez osobę trzecią,twój zleceniodawca nie może cię kontrolować i nadzorować ani wydawać ci poleceń służbowych, Rozwiązanie umowy zlecenia może nastąpić w dowolnym czasie i następuje ze skutkiem natychmiastowym. Wypowiedzenie może złożyć zarówno zleceniodawca, jak i zleceniobiorca.

@informacja

I właśnie tu jest sedno sprawy , na forum mamy samych prawników albo straszących inspekcjami różnego typu - tylko nikt nie dodaje , że SAM ZLECENIOBIORCA wybiera cobie kiedy idzie do pracy , podpisując samodzielnie umowę zlecenie. Jak jesteśmy tacy źli proszę iść do inspekcji , do sądów różnego rodzaju - czekamy na pozwy.

umowa zlecenie
@FALLWORK

właśnie ktoś dobrze napisał a wy nawet nie rozumiecie pojęcia praca na umowę o praca a umowa zlecenie , przy pracy na umowę o prace moglibyście nazywać osobę podpisująca taka umowę pracownikiem , ale przy umowie zleceniu nigdy , bo nie jest waszym pracownikiem ani pracownikiem waszego zleceniodawcy użytkownika to jest zleceniobiorca ( jak działalność jednoosobowa a nie wasz pracownik i nie macie do niego żadnych praw bo nie jesteście pracodawca tylko zleceniodawca , ludzie są coraz bardziej świadomi znają swoje prawa i potrafią czytać umowy a jak umowy sa naginane i zleceniobiorce traktuje sie jak pracownika to zgłasza sie to to odpowiednich instytucji , a instytucja eliminuje taka działalność z rynku czy to przez nałożone kary czy przez wykreślenie z rejestru agencji pracy

@umowa zlecenie

Dokładnie tak jest , zleceniobiorca to zleceniobiorca i o tym proszę pamiętać - ale w dwie strony a nie tylko na swój interes - skoro zleceniobiorca to nie pracownik , to proszę nie wymagać od agencji utrzymania praw pracowniczych w ramach umowy zlecenia.

Warszawiak
@FALLWORK

Nie zmienia to faktu (usunięte przez administratora) że na umowie zlecenie nie można narzucać godzin pracy zleceniobiorcy a wy to robicie i wyznaczacie godziny: 6-14, 14-22 - niby w grafiku pracownik sam się decyduje na przypisanie na daną zmianę ale GODZINY SĄ NARZUCONE a to jest już niezgodne z prawem, bo na zleceniu jak mam ochotę to przychodzę na 16:00 i wychodze o 19:00 i pracodawca nic nie może z tego tytułu zrobić. Po drugie, może się Pan wypowie o karach umownych które są zawarte w treści waszych umów: 1) pracownik nie przyjdzie do pracy bo mu coś wypadło to mu zabieracie część pensji m.in tak było na Poczcie, oraz CRF 2) pracownik pomimo że był w pracy to CRF obcina mu godziny bo stwierdzili że jest za mało wydajny. Na taki proceder pozwala wasza agencja a to jest również niezgodne z prawem. Na szczęście biuro w Warszawie już obsługuje inna osoba niż P(usunięte przez administratora), więc mam nadzieje że może w końcu będzie kompetentna osoba z którą będzie jakakolwiek współpraca. (usunięte przez administratora)

@Warszawiak

Nie obsługujemy CRF , nie wiemy co to za skrót. Godziny są do wyboru , ciężko mówić o narzuceniu skoro sam wybierasz kiedy idziesz wykonywać zlecenie , umowa również przewiduje , że skierujesz inną osobę w zastępstwie za brak swojego wykonania - rzecz jasna pewnie chciał być nic nie robić i zarobić - no tak jest faktycznie trudno ...

korekta
@FALLWORK

Błąd rzeczowy: Sami nie ustalamy kiedy idziemy do pracy. To narzuca nam grafik, którego nawet nie znamy w momencie podpisania umowy.

Brak słów
@FALLWORK

Jak to nie narzucacie?!? Jak nie narzucacie?! Z góry dajecie do wyboru pracownikom dwie zmiany. Więc narzucacie. Umowa zlecenie działa na zasadzie że pracownik sam ustala w jakich godzinach przychodzi np 11-17 albo dla urozmaicenia 17-22 a nie dajecie dwie zmiany od was zależne. Kpina i ściema!!!

Kamil

Pomogli mi w bardzo trudnym momencie. Płaca zadowalająca i na czas. Szczerze polecam.

anonimowo

Pan z rekrutacji ton lekceważący, nie da się rozmawiać, nie przedstawił się.

Weronika 123

Jestem zatrudniona przez firmę fallwork jestem zadowaolna z pracy jestem zatrudniona w caffur na dziele mięsnym. Bardzo szybko odpowiadają na moje pytania, powiadawiją mnie o zmianie grafiku..nie mam żadnych zastrzeżeń. Polecam to firmę

Nieznanaosoba

Kordynatorka chciała potrącić mnie za to że nie przyszłam do pracy a dzień wcześniej pisałam jej że rozchorowałam się , musiałam do godziny 16.00 załatwić zwolnienie lekarskie a w tych czasach epidemii trudno się dostać do lekarza. Pod koniec umowy próbnej zgodziła się na przedłużanie umowy co miesiąc ze względu problemów rodzinnych a 7 dni po przedłużeniu umowy mówi mi że kierowniczka nie jest zadowolona z współpracy ze mną oraz że niby se godziny dopisuje . Skoro wpisywałam tak jak mam w grafiku. Opóźniają się z wypłatami tygodniowymi. Pobierają złotówkę za przelew za wypłaty. Namawiają do przyjścia do pracy w dniu kiedy ma się coś ważnego do załatwienia np. lekarz bądź egzamin w szkole . Tak jakby ktoś nie miał szkoły lub nie mógł dbać o zdrowie ( tak się zachowują) Nie odbierają telefonów jak się do nich dzwoni , zwłaszcza koordynatorka. Nie polecam tej firmy .

Zszokowany
@Nieznanaosoba

To straszne-czym koordynatorka chciała cię potrącić (samochód, rower, hulajnoga?). Mi też zdarzyło się nie przyjść do pracy w tej agencji ale nikt nie groził potrąceniem ;O A z drugiej strony zdajesz sobie sprawę, że sama przyznałaś się do dopisywania godzin a to wykroczenie? :) w każdej agencji, której pracowałem rozliczali mi na podstawie raportu wypracowanych godzin a nie grafiku bo często było tak że pracowałem dłużej albo krócej- grafik to tylko plan. fakt nie fajne są opłaty za przelew czy koszulkę ale z drugiej nie są to ukryte opłaty tylko masz w regulaminie do umowy.

Pracowałem przez tą agencję na produkcji. W umowie są zapisy o karze finansowej za rezygnację z dnia pracy bez 48 godzinnego uprzedzenia, jest informacja o pobieraniu 1 zł za każdy przelew (czyli wychodzi, że pensja jest niższa niż najniższa krajowa, (usunięte przez administratora) Co najbardziej absurdalne? Niektórym pracownikom pieniądze zostały pobrane, natomiast ubioru nie otrzymali już przez 2 miesiące. Kiedy zapytałem o potwierdzenie zakupu (nie wiem paragon, faktura) pani była bardzo zdziwiona. Panią koordynator generalnie większość rzeczy dziwiło. Ona nie umiała odpowiedzieć na żadne pytanie, nic nie zależało od niej. Firma przekazała informację o braku pracy między świętami i 01.01 już przed świętami. Pani z agencji poinformowała część osób dzień wcześniej, część 3 godziny przed rozpoczęciem pracy (zawsze mówiła, że właśnie otrzymała informację od kierownika zakładu), więc coś jest nie tak. Nie jestem w stanie powiedzieć czy jest to związane z niekompetencją pani Aleksandry czy ogólnym brakiem komunikacji w agencji, ale przypuszczalnie takie problemy nie są związane z daną firmą w której jest się zatrudnionym przez agencję. Jak wiadomo jest ciężki czas, pracodawcy mają pełne pole do popisu, jednak firma fallwork jest totalnie ponad prawem. Nieterminowe wypłaty, wypłaty nie na podstawie godzin przyjścia i wyjaścia z pracy a na podstawie godzin z grafiku, gdzie są różnice 15 minut, pomijając fakt, że na umowie jest zapis o 8h pracy dziennie. Zdecydowanie współczuję osobom, które z braku innych możliwości zgadzają się na współpracę. Oczywiście umowa lojalnościowa.

Współpracowałam z firmą przez kilka miesięcy i oprócz jednej pomyłki przy wypłacie byłam całkiem zadowolona, ale to co firma wywinęła pod koniec współpracy woła o pomstę do nieba. Żaden z pracowników nie został poinformowany o tym, że firma przegrała przetarg i automatycznie wszyscy straciliśmy pracę z dnia na dzień. Dodatkowo kilka dni przed tym dopytywałam kiedy będzie przedłużana umowa, pani skłamała że jak tylko dostanie grafik, gdzie o tym że stracimy pracę przez przegrany przetarg wiedziała już od 3 tygodni z informacji które dostałam. Brak słów. Gdybyśmy o tym wiedzieli to już dawno szukalibyśmy nowej pracy, a tak zostaliśmy na lodzie. Nie wiem jak Fallwork chce być traktowany poważnie kiedy mają miejsce takie sytuacje. Swoją drogą opłata za przelew też jest śmiechu warta.

Rozkoszna

Byłam na rozmowie rekrutacyjnej do zatrudnienia bezpośredniego, mieli za zadanie wyłącznie mnie zrekrutować, zatrudnienie w firmie. Ogólnie bez zastrzeżeń, rozmowa online, i udzielone wszystkie odpowiedzi przez rekrutera FallWork na zadane pytania odnoście oferowanej oferty pracy. Brak zastrzeżeń = prace zaczynam od stycznia 2021.

Zostaw merytoryczną opinię o Fallwork Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Fallwork Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fallwork Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 117.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fallwork Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 92, z czego 48 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fallwork Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Fallwork Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fallwork Sp. z o.o.