Grupa Format

Opinie o Grupa Format

beciaa191

Jak można aplikować do tej filmy ? :)

opinia

Do Marceliny. Faktycznie praca jest bardzo ciężka i każdy musi sam się wszystkiego nauczyć, bo brakuje szkoleń wewnętrznych w firmie, co skutkuje tym, że jedne osoby mają faktycznie siłę zaparcia i posiadają wielką wiedzę, a drugie osoby wolą nic nie robić i żerować na innych. Niestety im więcej umiesz tym bardziej jest to wykorzystywane i trzeba po prostu pracować na innych, całkiem za darmo. Ale tak to już jest w firmach gdzie forsa jest ważniejsza od dobrego pracownika. Ale tym którzy pracują życzę "wielkich obrotów" jak to Marcelino nazwałaś.

marcelina

Witam wszystkich, którym ta opina będzie pomocna w szukaniu rozważnie pracy. Praca jest ciężka, brak szkoleń wewnątrz firmy, każdy zdany jest na siebie, liczą się tylko wyniki i sprzedaż....LUDZIE POJĘCIE WZGLEDNE!Trzeba posiadać bardzo dużą wiedzę na temat sprzedawanego produktu, mieć straszną siłę perswazji, motywacji osobistej i samo zaparcia żeby się utrzymać, bo sprzedawać trzeba, żeby się w pracy utrzymać... zarobki najniższa krajowa plus to co nazywa się "Twoim obrotem", czyli bardzo różnie zależnie od tego czy potrafisz coś sprzedać.

ona

Na czym ta praca polega?

Telemarketer

Nie wiem jaka jest filia w Żorach, ale w Jastrzębiu moje wrażenia nie są najlepsze. Po krótkiej rozmowie w której Pani kierowniczka(zakładam, że to pani kierowniczka - nigdy się nie przedstawiła) próbowała mnie wybadać, stwierdziła, że nie nadaje się do tej roboty. I byłoby wspaniale gdyby na tym się rozmowa zakończyła. Zamiast tego dostałam ok. 5 minutowy wykład(w którym powtórzyła przynajmniej dwukrotnie, że się nie nadaje) i żądanie bym zmieniła jej zdanie - a chodziło o to, że zastanawiam się nad moimi odpowiedziami(na rozmowie kwalifikacyjnej) i nie mówię tak płynnie jak będzie wymagała tego na słuchawkach. Dodam, że na tym etapie rozmowy nie udało mi się o nic zapytać a Pani kierowniczka również nie próbowała mi tej roboty sprzedać, choćby uprzejmością. Udało mi się w końcu przekonać ją, żeby mnie puściła ale też chciała się na ten temat kłócić.

1. Pytanie o poprzednią pracę i zakres obowiązków 2. Jaki powinien byc telemarketer? 3. Zdefiniuj komunikatywność(pamiętaj by zdefiniować komunikatywność jako umiętnośc prowadzenia rozmowy w dyplomatyczny sposób bo tak Pani kierowniczka rozumie to słowo)

Winiary

A mi się wydaje, że teraz rekrutujecie do Jastrzębia na Harcerską i dlatego ta opinia niuni powyżej żeby się potencjalni telemarketerzy nie zrażali. Spalić te wasze budy i tyle.

niunia

praca super wiem bo pracuje odzial Jastrzebie jest i tak najlepszy. kierownictwo sie zmienilo to jest duzo lepiej

Andzioł

A o której placówce mówisz? Gliwice?

jestem

A ja się nie zgadzam z waszymi opiniami ,ja pracuje w oddziale gdzie nie ma żadnej rotacji są stali pracownicy którzy pracują od ponad dwóch lat i więcej szefostwo zarąbiste zarobki jeszcze lepsze.Życzę wszystkim takiej pracy atmosfery która panuje w biurze.Pozdrawiam

obecna

szefostwo się napchało bo miało pomysł na biznes... jak Ty "prawda" będziesz miała pomysł to też życzę Ci żebyś się dorobiła, a dobrze sprzedający telemarketer wychodzi z rogalem na twarzy 10tego i chyba o to w tym chodzi :)

prawda
@obecna

Nie znasz mnie czlowieku i nie wiesz czy mialam, mam biznes,ja sie dorobilam bez takich "pomyslow na biznes",dziekuje serdecznie za te rogale dobrych telemarkiteterow 10tego,wole te z piekarni.Pozdrawiam.

zaciekawiona

witam serdecznie. czy ktoś może mi odpowiedzieć albo doradzić czym zajmuje się specjalista z zakresu wdrażania procedur związanych z ochrona danych osobowych w placówkach budżetowych i dużych firmach? bo takie ogłoszenie znalazłam. ale z tego co czytam to chyba to jest telemarketer tak po prostu ??

prawda

Ale popatrzcie sie tylko jak szefostwo tej firmy w tych latach sie nachapało na tym czyms,zainteresowani wiedza o kogo chodzi,i smieja sie Wam wszystkim w twarz...

sd22

W tych firmach najwięcej zarabiają kierownicy i właściciele. Ich zyski są bardzo wysokie a to wszystko kosztem zwykłych szarych ludzi. Telemarketing to ciężki kawałek chleba, trzeba być osobą chłodną przekonywującą i umieć wciskać dużo kitu. Sam pracowałem w Formacie i wiem co nam mówiono i jak nas szkolono. Wielu osobom takie coś nie pasowało i odchodzili po kilku dniach. Dlatego ogłoszeń w takim charakterze pracy jest bardzo dużo a rotacja bywa praktycznie taka sama jak w koreańskich zakładach produkcyjnych, które ostatnim czasem rosną u nas jak grzyby po deszczu. Często zdarza się że do jednej osoby dzwoni któryś już z kolei pracownik tej samej firmy i oferuje to samo co dwie godziny wcześniej już ktoś inny oferował. Nie ma złote środka, praca tylko dla ludzi mocnych psychicznie, zimnych pozbawionych skrupułów :)

Magda

Dokladnie tak! Ale wiadomo, ze dlatego mamy tak wielka rotacje pracownikow. Nie tylko w Formacie, ale tez w innych firmach. Dlaczego tak wiele jest ogloszen do telemarketingu i tyle osob sie przewija - kazdy posprzedaje jak najwiecej i po pewnym czasie odchodzi.

difference

Problem w tym, ze wiele osob nieprzekonanych do tego, ze dana rzecz im jest potrzebna, zrezygnuje raczej z zakupu. Pod naciskiem namolnej pani albo pana z telemarketingu klient zakupi towar, ale po odlozeniu sluchawki bedzie nad tym rozmyslal i po paru dniach jak odbierze paczke od kuriera, wcale jej nie odbierze, badz zwroci do 10 dni roboczych - takie wkoncu ma prawo. Zalezy czy firma telemarketingowa chce budowac dluzsze relacje z klientami, czy jak najwiecej jednorazowo sie nahapac i tasmowo wciskac, a nie sprzedawac. Ja jestem w stanie sprzedac ci rozowego fiata 126p w taki sposob ze kupisz go i co wiecej bedziesz nim jezdzil z przekonaniem ze jest super. Ktos inny tez ci sprzeda rozowego malucha, ale bedziesz go trzymal na parkingu i ani razu nim nie wyjedziesz na droge, caly czas zalujac ze dokonales zakupu oraz "ze kolejna babka z telemarketingu wcisnela mi kupe. Nie bede juz odbieral telefonow od tych szalencow". Grupa format niestety dziala krotkofalowo i jezeli nic sie nie zmienilo, nadal sprzedaje jak najwiecej, jak najszybciej i klamiac ludzi w taki sposob ze w przypadku pozniejszych reklamacji mozna sie z tego klamstwa wytlumaczyc i firma jest czysta, kase klient zostawil i jest git. A to ze klient w domu rzuca k**wami na ta firme to juz nie jest wazne. Kazda powazna firma tego typu ma w kadrach przynajmniej jednego szkoleniowca z prawdziwego zdazenia, ktory szkoli nowe osoby, a takze doszkala te, ktore juz sprzedaja. Tego w tej grupie brakuje, chyba ze cos sie zmienilo...

do beatrycznie

Nie mają żadnego nowego biura maja tylko to na Północnej i nie zamierzają niczego nowego otwierać wiem bo tam pracuję, a szukamy nowych osób, bo dwie w ciąży mamy :) a z tym Wodzisławiem to nic z tych rzeczy!

Beatrycze

Teraz konkurencja z Północnej ma otwarte biuro w Wodzisławiu bo szukają nowych osób.

opinia

Podoba mi się to, że praca jest od 8 do 16 ostatnio byłam u konkurencji na Północnej i tam narzekali pracownicy, że pracują od 8 do 17, bo ciągle są na minusie i pracownicy muszą nadrabiać no to już lekka przesada robić wiecznie nadgodziny a urlopy wstrzymane no hory kraj ludzie

odp

Nie ma złotej bazy z ktorej będziesz spisywać z każdej kartki znajdzie sie ktoś kto Ci nazda, bo Ci ludzie są już sto razy przedzwonieni i jak słyszą szkolenia BHP to mają dość ja głównie gadam z chamami, ale mam na nich sposób puszczam im muzyczke na stacjonarce i tyle albo też mu nazdam i tyle :) zależy czy np chce się wyżyć ja osobiście pracuje w konkurencji nie w tej firmie, ale w każdym centrum jest tak samo

Beatrycze

Od poniedziałku mam zacząć to zobaczę jak to idzie i czy ludzie chcą to kupować jakie trzeba mieć gadane. Ciekawe czy się rozkręcę. Trzymać kciuki plis.

menza

Dzięki za wyjaśnienie. A ciężko jest to jedno szkolenie sprzedać dziennie? Macie jakąś bazę "osób zainteresowanych" którzy chętnie wysłuchają i ewentualnie kupią, czy musicie sami sobie szukać firm i dzwonić do nich, oferując sprzedaż ?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Format - Żory

• Jak się pracuje w Grupa Format?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Format tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Format?

Kandydaci do pracy w Grupa Format napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Format