Opinie o Transporeon Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Transporeon Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Transporeon Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Portale internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Transporeon Sp. z o.o. w Kraków

Jack

Zdecydowanie nie polecam. Firma zmaga się z dużymi problemami finansowymi, wiąże się to z brakiem podwyżek (od kwietnia zeszłego roku) jak również z brakiem pieniędzy na delegacje, szkolenia. Sama kasa też jest poniżej rynkowych. Spoko miejsce żeby tam zacząć i mieć co do CV wpisać, ale jak ktoś już ma jakieś doświadczenie zawodowe to szkoda czasu. Firma robi chyba niezły PR na zewnątrz, od środka wygląda to dużo słabiej. Stare technologie lub ich brak, praca głównie w excelu. Biuro niestety na zadupiu, brak sklepu lub jakiegoś lunch baru w okolicy.

@Gosia

Hej, nie no, w takim razie masz rację, raczej nikt by nie pracował w tym samym miejscu przez 10 lat, jeśli miałoby być aż tak źle:) O, a jakieś spore te podwyżki, są dla wszystkich przyznawane odgórnie, czy firma ma swoje zasady co do ich dostania może?

Jack

Lidia
@Jack

Hej :) Ja na razie jestem na początku mojej "kariery", za mną pierwsze staże. Skoro piszesz, że to dobre miejsce na zaczęcie, to ciekawi mnie, jakie są szanse, że przyjmą osobę bez doświadczenia? Gdy była ta płynność finansowa, to były jakieś konkretne podwyżki i budżet szkoleniowy?

@Lidia

@Lidia Mam wrażenie, że właśnie ludzie bez doświadczenia są najbardziej zadowoleni w tej firmie. Przychodzą na praktyki studenckie, a za chwilę zostają koordynatorem czy specjalistą w zupełnie innym dziale ;)

Tom

Taki szybki awans z praktyki na koordynatora? Rozumiem że ludzie po studiach mają większe możliwości ale chyba doświadczenie też się liczy, nie? Tylko czy to idzie razem z podwyżkami jak firma stoi słabo finansowo.

Gosia Nowy wpis
@Jack

Jest wiele osób w firmie że stażem 10 lat. Jeśli spora ilość pracowników pracuje ponad dekadę to raczej nie jest tak źle. Podwyżki już powróciły.

@Gosia

Ktoś z was jest tutaj w dziale IT? Szukają Senior Java Deva, zastanawiam się, czy można uwić tu gniazdko na czas kryzysu branży i czy przede wszystkim warto. Jakieś widełki finansowe?

Były pracownik Nowy wpis

Zdecydowanie kiepskie doświadczenie. Od razu zaznaczam, że prawdopodobnie jest lepiej w innych działach/teamach, bo można zaobserwować jakieś ścieżki kariery i rozwój, grupki które się wspierają, czy porozmawiać. Jak ktoś poniżej wspomniał, firma ma dobry employer branding: inkluzywność, międzynarodowość. itp. Fakt, współpraca z ludźmi z zagranicznych oddziałów jest w porządku. Niestety oddział w Krakowie to miejscami zbieranina zupełnie przypadkowych ludzi bez doświadczenia korporacyjnego czy dopasowania pod kątem wartości i zastanawiacie się czy na pewno trafiliście do firmy z ogłoszenia, a nie jakiegoś januszeksa na prowincji. Jeśli lubicie towarzystwo typu pijany wuja z wesela i rasistowskie żarciki albo macie ochotę bawić się w sygnalistę, to polecam.

W Kraków Transporeon Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Account Manager. Wziąłeś udział w tym procesie? Napisz, na co potencjalni kandydaci powinni zwrócić uwagę przed udaniem się na rozmowę kwalifikacyjną. Takie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla mieszkańców regionu, którzy biorą pod uwagę pracę w firmie.

Aplikowałeś do Transporeon Sp. z o.o. na stanowisko Customer Care Specialist with German, English and Polish? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Konsultant w Dziale Wsparcia Sprzedaży z językiem czeskim
Polenergia Fotowoltaika S.A.
logo firmy Pracownik hali w markecie budowlanym Gorzów Wielkopolski
Gorzów Wielkopolski
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
logo firmy Pomocnik lakiernika
Sońsk
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
Trimble

Czy ktoś z firmy może wypowiedzieć się jak zakup przez Trimble ma wypływ na Transporeon? Będą zmiany w firmie?

@Trimble

Zmiana jest póki co pozytywna, na amerykańskie podejście. Przechodzimy na systemy google i US GAAP. Reszta po staremu.

CH

Absolutnym plusem są osoby w zespole - tutaj nie mam nic do zarzucenia. Cudowni ludzie i wspaniali profesjonaliści. Zarząd natomiast to jest zupełnie inna bajka. Osoby pracujące na wsparciu są traktowane po macoszemu, co zresztą przekłada się na olbrzymią rotację ludzi w takich zespołach. Wypłata poniżej rynkowych standardów, rozwiązania wewnatrz firmy też nie należą do najbardziej przemyślanych. Jak ktoś zaczyna swoją przygodę z IT to warto wskoczyć i szukać kariery gdzie indziej.

Przemysław
@CH

Rotacja jest dlatego że ludzi sami odchodzą czy są zwolnienia? Traktowanie po macoszemu to tylko niższa wypłata czy inne warunki też są gorsze? Powiesz jakie?

@Przemysław

w tej firmie nie ma zwolnień, ludzie sami odchodzą. Musisz się bardzo postarać żeby Cię zwolnili

Grzesiek
@pracownik

To ciekawe. To można nawet sobie za przeproszeniem bimbać i tak nie zwolnią? A tak na marginesie skoro ludzie sami odchodzą to z jakiego głównie powodu? Obserwuję firmę, bo planuję uderzać do pracy ale zaraz zobaczymy, czy w sumie warto hehe.

Przemysław

W komentarzach jest informacja że aplikując tutaj trzeb dobrze znać angielski. Na rekrutacji też jest sprawdzany. Tylko rozmowa czy też test? Trzeb mieć jakiś certyfikat potwierdzający poziom? Gdybym chciał się dostać tu do pracy to jaki drugi język jest punktowany?

Wielka szkoda ;)

Po przejściu całego procesu rekrutacji i obietnic o szybkim feedbacku - zero odpowiedzi, nawet na moje wiadomości z zapytaniem. Od prawie miesiąca. Wielka szkoda, poświęciłem sporo czasu i energii. Strata czasu - są firmy, które mają więcej szacunku dla kandydata. Pozdrawiam

Sophia

Czy jest możliwość pracy stacjonarnej lub hybrydowej?

VOVOVO
@Sophia

nie wiem, nie pracuje tam

@VOVOVO

A jakieś konkretne stanowisko tutaj Cię interesuje czy też jeszcze nie wiesz? ;p Bo na stanowisku programisty akurat chyba nawet spore są szanse na jakąś hybrydę? ;p

Co jaki czas w Transporeon Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

WOWOWO

nie wiem, nie pracuje tam

Kto zechce pracować dla firmy, która nie potrafi właściwie zorganizować nawet rekrutacji? Aż strach pomyśleć jak działa albo nie działa ich aplikacja. Bardziej doświadczone osoby nie mają czego tam szukać. Wartościowa praca dla ludzi z łapanki z ulicy w ogóle nie związanych z branżą IT. Nauczą się tam jak nie zarządzać firmą :) Bardziej doświadczone osoby nie nauczą się niczego, a gdy usłyszą stawkę za jaką mają pracować wybuchną śmiechem. Polecam :)

WIG

Potwierdzam. Miałem umówioną rozmowę przez ich system i nikt nie zadzwonił. Z czymś takim w IT się jeszcze nigdy nie spotkałem...

@WIG

Dziwna sprawa. Czy ten system jakoś dogłębnie analizował kwalifikacje z cv? Bo może faktycznie później człowiek wziął się za poprawki, ale mogli Ci powiedzieć wprost, że Cię jednak nie chcą. :( Żałujesz czy nie bardzo?

Galicja Brokers

Dzień dobry, Z uwagi na to, że jesteście Państwo profesjonalnym podmiotem zajmującym się szeroko rozumianą logistyką i w zakresie Państwa współpracy, pozostaje wiele przedsiębiorstw (nadawca, przewoźnik, odbiorca), chciałem zapytać czy Państwo jako podmiot rzetelnie podchodzący do obsługi swoich klientów, nie byłby zainteresowany stworzeniem "nowej usługi" na rzecz swoich kontrahentów, mianowicie, sprzedaż Ubezpieczeń szytych na miarę świadczonych usług poszczególnych podmiotów. W naszej ocenie takie działanie , pozwoliłoby Państwa firmę jako usługodawcę, postrzegać jeszcze bardziej rzetelnie i profesjonalnie a w odczuciu Państwa klientów dało by możliwość korzystania z dodatkowych usług i poczuć się bardziej zaopiekowawszy i należycie obsłużonym. Rozszerzenie Państwa profilu działalności dałoby dla Państwa firmy dodatkowy wymiar finansowy. Zarząd Galicja Brokers

Paulina
@Galicja Brokers

Jestem ciekawa o jakim wymiarze finansowym dokładnie Państwo mówią? Mimo tego, chyba lepiej zadzwonić do właściciela firmy? Nie wiadomo czy wchodzi na to forum, które jest w dużej mierze dla pracowników.

Galicja Brokers 20.04.2022 10
@Galicja Brokers

Pani Paulino, Z niewiadomych przyczyn, nie mogę odczytać Pani odpowiedzi. Czy mogę prosić o odpisanie na adres mailowy: ryszard.bednarski@galicjabrokers.pl Z góry bardzo dziękuję Zarząd Galicja Brokers

Galicja Brokers
@Paulina

Dzień dobry Pani Paulino, Czy jest mi Pani w stanie na priv podesłać jakiś namiar np. mail do właściciela? Pozdrawiam Prezes Zarządu Galicja Brokers Bednarski Ryszard ryszard.bednarski@galicjabrokers.pl

Kamila
@Galicja Brokers 20.04.2022 10

Chyba dyskusja stanęła na wynagrodzeniu? Jeśli dobrze rozumiem, tak czy siak może napiszecie właśnie jakie są Widełki teraz?

Byly pracownik

Jak to w niemieckiej firmie... Trzeba zapitalac, byc elokwentnym, ogolnie slabo

Jerzy
@Byly pracownik

Ja osobiście nie wiem jak wygląda praca w niemieckiej firmie, nigdy w takiej nie pracowałem. Trzeba zapitalać - czy to oznacza, że w czasie pracy pracownik nie ma nawet chwili przerwy, aby spokojnie coś zjeść?

Januszex pełną gębą, nic dodać nic ująć. A wydawałoby się, że firma z potencjałem zagranicznym a to po prostu JanuszSoft.

Jerzy

Januszostwo xD Czyli? Dużo pracy mało płacy? :p

Agata

Jakie są widelki finansowe na stanowisko customer Services specialist z niemieckim?

olka

Witam, chciałam zapytać czy język angielski na poziomie B1 jest wystarczający żeby ubiegać się na staż w dziale finansów? W ogłoszeniu jest napisane że angielski powinien być na poziomie ''dobrym''. W jaki sposób sprawdzany jest poziom języka na rozmowie kwalifikacyjnej? Z gory dziękuję za odpowiedź

@olka

Od kandydatów wymagamy znajomości języka angielskiego na poziomie minimum B2. Wynika to z tego, że oficjalnym językiem wewnętrznym w firmie jest język angielski. Rekrutacja również jest prowadzona częściowo po angielsku i wówczas weryfikowana jest znajomość języka.

Wiktoria
@Transporeon

Witam, a jeśli ktoś zna język angielski biegle, to czy jest to doceniane? Czy taki pracownik może liczyć z tego względu na jakieś benefity, np. na wyższą początkową stawkę?

Jakie narzędzia pracy zapewnia Transporeon Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

ABC

wszystko zależy od twojego TL

Franciszek
@ABC

Na czym polega praca w Transporeonie, jakie są tu konkretnie obowiązki pracowników? Jakiego wymagają doświadczenia? Są tu jakieś szkolenia dla nowych pracowników? Jak wygląda wdrożenie w obowiązki?

ABC

Wszystko zależy do jakiego teamu się trafi. Słaba opieka nad nowymi osobami, szczególnie w trakcie lockdownu i pracy zdalnej. Kiepskie przekazanie obowiązków, strzelanie fochów przez starszych stażem pracowników. Niestety kierownictwo nie staje po stronie nowozatrudnionej osoby, która ma prawo czegoś nie wiedzieć. Ogólnie polski odział spoko, luźna atmosfera, fajne biuro. Jednak zasady co do godzin pracy, pracy zdalnej itp zależą od TL i tego w którym jest kraju.

Hej, zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko Project Manager - Customer Services, czy ktoś mógłby przybliżyć jakie są obowiązki na takim stanowisku? I jakich zarobków można się spodziewać?

@Kasia

Zapraszamy na naszą stronę kariery: https://transporeon.career.softgarden.de/#jobs%3Alocation%3DKrak%C3%B3w%26category%3DCustomer%20Services Głównymi obowiązkami na tym stanowisku są: kontakt telefoniczny i mailowy z naszymi klientami (przewoźnikami) z różnych lokalizacji, wdrożenie ich w działanie platformy, informowanie o dostępnych produktach, czasami też tłumaczenia dokumentacji bądź przygotowanie mailingu dla klientów. O zarobkach rozmawiamy w trakcie rekrutacji.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Transporeon Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Tak

Wiktoria

Hej, widzę, że wiesz jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie. Czy mógłbyś/mogłabyś przybliżyć mi jej dokładny przebieg? Czy po takiej rozmowie są jeszcze jakieś kolejne etapy? Czy trudno jest przejść całą rekrutację?

@Wiktoria

Cześć, proces rekrutacyjny w Transporeon wygląda następująco: 1. aplikacja online 2. rozmowa telefoniczna z rekruterem 3. rozmowa z potencjalnym przełożonym 4. oferta W zależności od stanowiska mogą się pojawić dodatkowe etapy jak np. zadanie rekrutacyjne czy rozmowa z managementem. Poziom trudności również zależy od stanowiska, najlepiej spróbować i się przekonać "na własnej skórze" :)

Zostaw merytoryczną opinię o Transporeon Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Transporeon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Transporeon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Transporeon Sp. z o.o.?

Transporeon Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 16 ocen.
  • Kamieńskiego 47
    30-644 Kraków