PBO-Construction Sp. z o.o. Sp. k.

2.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PBO-Construction Sp. z o.o. Sp. k.

Luki

Pbo construction to dobra firma. Tak naprawde nie wszystkim musi ona pasowac. Taki juz nas los ze Polak gdzie by niebyl to musi ponarzekac. Ale ja zlego slowa nie powiem o tej firmie. Polecam Schomberg pozdrawiam

gall

anonim - 2011-01-20 14:19:05 Ja jestem w Neumarkt pod Norynberga z tej firmy i jestem w miare zadowolony, Kierownik i ludzie są ok, moze w pokoju moglo by byc troche lepiej, ale ogolnie nie jest zle, wyplata na nienajgorsza i na czas, a to dla mnie najważniejsze. to i tak dobrze ze w styczniu miales zajecie. ja z budimexu zjechalem na swieta i nadal lipka. podobno postoje sa na werkach i niemcy stawki obnizaja bo konkurencja jest ze wschodu..

Ferdek Prefabrykat

Zyje na prefabrykacji ok 13 lat, w roznych firmach juz pracowalem, po niektorych nie ma juz sladu, obecnie siedze w PBO gdzies od 1,5 roku i to co wam powiem - wszyscy pisza, że w PBO sa małe zarobki, szczegolnie teraz zima, ale nikt nie pisze ze pracuje sie o polowe mniej, a reszte siedzi w pokoju. Latem to co innego, jest [usunięte przez moderatora] ale zarobki ok 1700 euro na reke, zima wszedzie jest kiepsko, a w innych firmach jest to samo tylko ze jeszcze mieszkaja w kampach a nie jak w pbo w budynkach murowanych. Jak sie komus robic nie chce zawsze moze jechac do polski i dygac u prywaciarza za 1300 zlotych. Po nowym roku sie ruszy.

all123

Ja wiem jedno jak sie komus nie chce robic to wszedzie bedzie mu zle i zawsze bedzie czegos lepszego szukal - a to wszedzie ta sama banda. W pbo przynajmniej zarobki sa na czas!!!

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Jak duże doświadczenie trzeba mieć, żeby pracować na Pracownik Budowlany w PBO-Construction Sp. z o.o. Sp. k.?

Paweł K Nowy wpis

Witam Ile osób i ile doświadczeń tyle opinii... Częściowo się z Wami zgadzam - dot. Neumarkt gdzie niestety zależy jak trafisz i na kogo. Potem możemy sobie marudzić, że żle itd. Macie racje! Jednakże PBO to nie tylko Neumarkt, i w tej firmie można fajnie pracować i zarobić - ja pracuje ponad 2 lata i myslę ze mógłbym ją polecic z czystym sumieniem, osobom chcącym pracować i zarabiać - tym którzy potrafią na obczyźnie sobie wytłumaczyć po co przyjechali i czego oczekują - nie nygusowi, ćpunowi czy alkusowi, który tylko wymaga. Wymagać można w PL a i tak trzeba coś sobą reprezentować. P.S :Oczywiście Ostrów to stan umysłu wiec zapraszam do kontaktu z kimś kto wie o co chodzi i nie pier....Wam głupot. Ogólnie polecam i zapraszam. Paweł.

Obwieś Nowy wpis

Neumarkt Zbrojarz Cieśla Praca od 6 do 17- poniedziałek - piątek, sobota dla chętnych (czasami dla wybranych-nikt do końca nie wie). Na betoniarni czasem kończysz wcześniej a czasem zostajesz dłużej. Płacone tylko za 9 godzin dziennie. Reszta na poczet mieszkania i dojazdu. Za cały przepracowany miesiąc wychodzi ok. 1700 euro (bez sobót). Z wszystkimi sobotami ok. 1900. Wychodzi 7 euro na rękę za godzinę(usunięte przez administratora)Transport (naprawdę rozklekotanym busem) zapewniają ale nie wliczony w czas pracy. Praca łatwa, ale ciągle musisz robić.(usunięte przez administratora) Makaron na uszy i jak coś Ci nie pasuje to dzwon do Ostrowa. Ogólnie luźniej jest na betoniarni i kierownicy tam są spoko.(usunięte przez administratora)Ubranie dają. Sprzęt też. Chłopaki którzy tam pracują są bardzo w porządku ((usunięte przez administratora)Ale to chyba wszędzie tak jest. Średnia wieku 35+. Mieszkanie w piętrowych domach jednorodzinnych, po 2-3 w pokoju. Jak spoko trafisz to jest znośnie. O porządek dbają pracownicy więc różnie to bywa. Ogólnie jak ktoś chce na szybko zarobić to można uderzać na miesiąc-dwa. Bardziej ogarnięci uciekają stąd po kilku tygodniach. No albo siedzą bo im to pasuje. Nie mnie oceniać. Firma funduje one way ticket. Nie dopłacają za bilety. Później radź se sam. Urlop bezpłatny (wliczony w pensje). Jak się źle czujesz to najpierw 2-3 dni siedzisz w hotelu. Potem wezmą Cię do lekarza. Oczywiście z wielką łaską żebyś nie zapomniał o hierarchii. Miejscowość całkiem ładna, sklepy blisko. Raczej nie polecam, można znaleźć o wiele lepsze oferty. Sam wytrzymałem tam 2 miesiące i powiedziałem pas.

Sylwia Nowy wpis

Cześć, a jak wygląda obecnie wyjazd do pracy do Niemiec? Chodzi mi o pandemie, różne obostrzenia itp. :D Czy trzeba ze sobą posiadać zrobione testy lub zaświadczenie o szczepieniu? Jeśli chodzi o testy, to jeśli są potrzebne to się za nie płaci samemu? Ktoś mi podpowie co jest wymagane i jak to przebiega?

Zbrojarz
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

rekrutacja ok wrecz czlowiek w bajki uwierzl na miejscu zupelnie co innego

Pytania

w szybkim czasie moge wyjechac do pracy, nie maja ludzi?

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
Norbi

Mam ofertę pracy w pbo do kostki brukowej może ktoś był jest jakie zarobki kwatery napiszcie czy warto jechać.

MarVin
Kandydat
@Norbi

Norbi dostałem te samą ofertę, obsługa maszyny do produkcji kostki brukowej. Zastanawiam się, czy warto z niej skorzystać? Czytam opinie o firmie, podejściu do pracownika i mam co raz większe obiekcje. Możesz mnie napisać jeśli pracujesz dla tej firmy jak naprawdę wygląda TA PRACA? Marcin z Kielc

@Norbi

Norbi pojechałeś? Pracujesz, jak to wygląda?

@Norbi

Norbi pojechałeś pracujesz? Jak to wygląda od środka

Ontu

Witam Mam propozycję pracy przy produkcji kostki-lraxa ponoć po 10 h plus sobota do południa. Zarobki obiecywane ok 2000 euro. Druga propozycja to cieśla szalunkowy-cta sama ilość godzin zarobki 1600-1700 euro. Propozycja cieśli mimo że nie mam dużego doświadczenia w budowlance...Urlop bezpłatny, umowa w oddelegowaniu. Mogą się wypowiedzieć osoby które współpracują z firmą? Pozdrawiam

Czy urlop w PBO-Construction Sp. z o.o. Sp. k. jest płatny 100%?

Mhm

Firma tragedia. Pracowałem na kontrakcie w schomberg. W biurze obiecywali zarobki na poziomie 1600-1800 euro miesięcznie jak się okazało później zarobki 1200 - 1300 euro. 12 h dziennie plus soboty do południa jeszcze urlop wypoczynkowy wliczony w tą śmieszna wypłatę. (usunięte przez administratora) warunki na mieszkaniu bardzo słabe. Ogólnie nie polecam.

Maja
@Mhm

W pełni rozumiem to, że czujesz się zawiedziony swoimi zarobkami. Powiedziałeś, iż ostatecznie Twoje wynagrodzenie okazało się niższe od tego, które Ci obiecywano na rozmowie w biurze PBO-Construction. A jaką stawkę miałeś wpisaną na umowie? To kluczowa kwestia.

Ktoś inny
@Maja

To jaka jest stawka ,to jest rzecz nieistotna,ponieważ osoba która przyznaje wypłaty,robi to według swojego "widzi mi się"!

Boguś
@Mhm

No 1600 euro za 225h. No tak. Zgadza się. Ja zmieniłem pracę na normalną w normalnej firmie i mam 10 eu netto na godzinę. Pracuje na umowie o pracę 180-190h i wypłata 1800-1900eu i bez wariackiego tempa na luzie!! Na koniec roku duży zwrot z podatku i kasę urlopową soka-bau ok. 2,5tyś eu./rok! Ludzie gdzie wy robicie PBO szanujcie się????

Bogdan
@Boguś

Jaka to firma jestem zainteresowany możesz coś bliżej jako elektryk

Luki

Prefix
@Luki

Nieuczciwy pracodawca. Wabi do Ostrowia żeby podpisać umowę. Po przyjeździe do Ostrowia okazuje się że 9.50eu brutto(!) i dają do podpisania umowę, która jest krzywdząca dla pracownika. Podpisujesz, że jak nie wyrobisz normy to ci nie zapłacą tych 9,50/h brutto (!). A jak wyrobisz to ci zabiorą pod np. pretekstem nie posprzątanej hali. Przy podpisywaniu umowy podpisujesz jakieś pierdoły typu, że jak uszkodzisz auto w środku to ci potrącą a mają dwa auta gorsze jak na złomowcu.

Bożena
@Prefix

Ale o której ofercie pracy przez PBO piszesz, bo tu na stronie wisi ich kilka: http://pbo.com.pl/praca Zastanawiam się też, o co chodzi z tymi samochodami. To są auta, które pracownicy dostają na podróż do Niemiec, czy na miejscu w Niemczech, żeby nimi dojeżdżać codziennie na halę? Bedę wdzięczna za spokojne wyjaśnienie.

Marek

Czy firma równo dzieli obowiązki?

Ymhac

Witam, dostałem propozycję od firmy PBO na wyjazd do Frankfurtu nad Menem jako operator wózka widłowego, potrzebuje zaświadczenia z PUP oraz zrobić badania wysokościowe,znacie jakie są realia wynagrodzenia,pracy,kwaterunku oraz dojazdu do miejsca? Praca po 10 h i w sobotę, ponoć 2100 euro na rękę,prawda?czy wałek? Pomóżcie

Adam
@Ymhac

Chlopie zartujesz sobie 2100 netto wyciagniesz przy 230 godzinach to max 1800netto. jezeli jezyk znasz dobrze uciekaj do niemca. Jedynie co mpge powiedziec ze slowni sa i kasa na czas. Oraz ze sredniej oplacaja.

Rafik
@Ymhac

PBO dostaniesz 2100 haha jak będziecie dziennie lać po 40 kubików. Chłopie pojedziesz zobaczysz co tam ci dadzą do podpisania. Normy dzienne których nie da się wyrobić. To firma dziad. Wyzyskują pracowników i jest to robione z premedytacją co wynika z umowy i papierów jakie podpisujesz. Robiąc w PBO jesteś zwykłym śmieciem.

....

Nie polecam pracy w schomberg. Praca po 12 h dziennie plus każda sobota do południa. W miesiącu ponad 250 h i kasa beznadziejna. Obiecują 1700 - 1900 a w rzeczywistości wypłacaja 1300 - 1400 euro w to jest wliczony urlop płatny.(usunięte przez administratora)

Man
@....

Jak podpisujesz umowe bo umowa jest Polska to pracodawca podlega pod nasz kodeks pracy wiec jeśli ci wyplacili inaczej niż masz na umowie to idzie to załatwić w sposób Prawny.Pozdrawiam tych co nie znają się na przepisach.

Ewa
@Man

A jak przedstawia się sytuacja z zatrudnieniem w innych miejscach? W ostatnich trzech tygodniach pojawiło się od nich na GoWork kilka ofert https://www.gowork.pl/praca/pbo-construction-sp.-z-o.o.-sp.-k.;pr. Wszędzie jest ten sam problem z rozliczeniami, czy nie napotykacie na takie kwestie?

Byly
@Ewa

To się nazywa ruchoma stawka. Kierownik dzieli wedle uznania .

@Ewa

Tam wiecznie byl problem z rozliczeniami poczułem to na własnej skórze i w końcu się zwolniłem.

Rafik
@Man

Dlatego nie dajcie się zrobić w konia i nie jedzcie do Ostrowia, bo jak zobaczycie umowę to tylko(usunięte przez administratora) i wracać. 7 euro i 250h terminowo

Waldi

Z ta kasa to tak na serio wala w ciula

@Waldi

Jedź do ostrowia i podpisz umowę i wtedy będziesz wiedział. Szkoda czasu i pieniędzy. Kanciaże na 100%

Mariusz
Kandydat

Witam. Mam zacząć pracę w PBO Construcion w Wurth, proszę o jakąś opinię. Jak z wypłatą i warunkami pracy?

Jacek
@Mariusz

Zostań lepiej w domu .

Sylwia
@Jacek

Możesz napisać skąd wzięła się Twoja odpowiedź? Dlaczego lepiej żeby został w domu? Pracujesz w firmie lub pracowałeś? Znasz odpowiedzi na zadane pytania? Także chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej.

@Sylwia

Powodzenia. Dostaniesz wypłatę na czas 1200 eu za pracę na prefabrykacji albo mniej. Najgorszy "pracodawca". Wielka rzecz zapłacić za 250godz. 1200eu. Na kwitku do wypłaty nawet nie masz godzin. Robisz po 12godz. A podpisujesz 9 :]

Marcin

(usunięte przez administratora) Praca na budowie za 7 euro a i to jeszcze nie płacą, bo podpisujesz że musisz wyrobić normę żeby te psie grosze dostać. Każdy porobi, urobi się po pachy i zarobi 1400 euro albo 700 euro i następny naiwny. Ani kasy urlopowej Soka-Bau. (usunięte przez administratora)

Mgh

Witam Mam pytanie moj brat pracuje przez ta firme w Niemczech przy produkcji kostki brukowej do tej pory wyplata byla okolo 1700 euro w ostatnio miesiacu 600euro tlumaczono to wysokim podatkiem poniewaz nie byl zamelodowany Wyslal papiery o meldunek ale cos czuje ze ktos cos kreci czy ktos byl w podobnej sytuacji?

Wiecie czy PBO-Construction Sp. z o.o. Sp. k. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Wojciech
@Pytanie

No i co jeszcze? Premie co miesiąc i auto służbowe?

Święty

Wypłaty liczone nie wiadomo jak, ogólnie niskie. Jedna w roku 1800 euro reszta średnio1300. Urlopy bezpłatne, dużo godzin(usunięte przez administratora). Generalnie firma nie ma nic na zachętę dla pracownika, a tylko kombinuje jak go jeszcze bardziej (usunięte przez administratora)

Pablo

Witam. Czy ktoś pracował na wózkach widłowych w Wurth? Można jakieś opinie? Jak praca jak warunki jak wypłata?

Ewa
@Pablo

Także jestem ciekawa, ponieważ z chęcią dowiedziałabym się, jakie warunki zapewnia pracownikom PBO-Construction. A Ty masz już jakieś doświadczenie w tego typu pracy?

Łukasz

Czy firma zapewnia w cenie wynagrodzenia także zakwaterowanie i transport do pracy? Interesuje mnie też opieka koordynatora z firmy. Możesz dodać więcej szczegółów?

Jacek
@Łukasz

Do tego w przerwie dostajesz obiady A zima dają ciepłe napoje przez dwie zmiany

Buczer

Czy ktoś pracuje w Laar Niemcy z tą firmą. Jakie są warunki i czy nie oszukują.

Zostaw merytoryczną opinię o PBO-Construction Sp. z o.o. Sp. k. - Ostrów Wielkopolski

PBO-Construction Sp. z o.o. Sp. k.