Opinie o BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. w Warszawa

Jakie są mocne strony pracodawcy BDO Sp. z o.o.?

Obecny pracownik

Przede wszystkim w firmie pracujesz z ludźmi, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i starają się poświęcać czas innym, a to rzadkość. Poza tym jest wiele szkoleń dla pracowników,dostępne są też różne materiały i szkolenia online. Osobiście uważam też, że w firmie jest świetna atmosfera, nienaznaczona korporacyjnym klimatem - ale wiadomo, jak kto woli :). Jeśli chodzi o aspekty związane z zatrudnieniem to firma zapewnia podstawowy pakiet benefitów takich jak opieka medyczna czy Karta Multisport :).

Bożena
@Obecny pracownik

To znakomite wiadomości! Takich informacji właśnie potrzebowałam - i pewnie nie tylko ja. Wspomniałeś, że w BDO jest wiele szkoleń dla pracowników, co jest czymś naprawdę dobrym. A jak to jest z możliwościami awansu? Jest on umożliwiony?

Pracownik Działu HR
@Bożena

Pani Bożeno, tak :-) Dla każdego działu określona została ścieżka kariery, która uwzględnia specyfikę danej branży. Chętnie odpowiem na pytanie bardziej szczegółowo, jeśli dowiem się, który z działów ma Pani na myśli :-)

Kadrowa

Jakie jest wynagrodzenie na stanowisku młodszej kadrowej i płacowej? Czego się można spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej? Jaka atmosfera w dziale panuje?

Pracownik Działu HR
@Kadrowa

Droga Pani, zazwyczaj przy prowadzeniu rekrutacji nie określamy z góry widełek finansowych. Wynagrodzenie uzależnione jest głównie od doświadczenia i umiejętności Kandydatów. Na rozmowie rekrutacyjnej zawsze rozmawiamy o doświadczeniu zawodowym osoby, która ubiega się o dane stanowisko oraz o jej planach zawodowych. Do tego oczywiście przybliżamy działalność BDO i opowiadamy o kulturze naszej organizacji. Spodziewać można się również testu z języka angielskiego (o czym informujemy zapraszając na spotkanie). Jeżeli chodzi o atmosferę - w BDO nie panuje raczej klimat korporacyjny :-) Nasze biuro nie jest "open space" - każdy dział pracuje w swoim pokoju. Staramy się stwarzać miłe warunki pracy, ale na pewno najłatwiej będzie to ocenić, będąc już członkiem zespołu :-)

Leszek były pracownik

Generalnie mam bardzo dobre wspomnienia związane z tą firmą. Pracowałem jako konsultant w dziale podatkowym, spędziłem tam niecałe 3 lata w biurze lokalnym. W porównaniu do BIG4, gdzie działania były bardzo ściśle objęte procedurami, w BDO nie było takich sztywnych reguł (choć pewne ramy nas obowiązywały) co wymagało większej samodzielności i czasami ogarnięcia większego zakresu tematycznego jednocześnie, ale dało możliwość poznania istoty pracy w doradztwie/konsultingu. Projekty jakie prowadziliśmy jako dział doradztwa podatkowego były w większości ciekawe i różnorodne, często dość skomplikowane, przynajmniej tak to pamiętam na dzień dzisiejszy (skończyłem tam pracować 7-8 lat temu). W wielu sytuacjach otrzymałem wsparcie od przełożonych, o ile mieli na to czas i odpowiednie zasoby, czasem tego brakowało i wtedy musiałem sobie radzić z tym co mam. Była to praktycznego radzenia sobie w normalnym zawodowym życiu. Właściwie w tej firmie nauczyłem się pracować na samodzielnym stanowisku.

qwerty

Praca w dziale outsourcingu kadr i płac to koszmar. Przestarzały i niefunkcjonalny program komputerowy: kupiony na potrzeby księgowości, a kadry i płace to mały dodatek z brakiem podstawowych funkcjonalności. Wszystko trzeba liczyć w Excelu lub na papierze!!! Czas zmarnowany! Sypie się przy korektach i źle exportuje do Płatnika (godziny spędzone na wyszukiwaniu błędów). ZERO wsparcia IT! ZERO wdrożenia (szkolenia) z obsługi programu! ZERO pomocy przy bieżącej obsłudze. (usunięte przez administratora) Program dot. wyliczania czasu pracy jest zbędnie skomplikowany: trzeba spędzić godzinę na wypełnieniu gdyż jest zbyt wiele elementów z rozwijanych list. Bzdura! Dodatkowo: brak niezbędnych dostępów do programów - trzeba się prosić i dopytywać aby je otrzymać. WSZYSTKIE PROBLEMY BYŁY ZGŁASZANE PRZEŁOŻONYM - BEZ REAKCJI. A do tego: KIEPSKA PŁACA. Od początku roku z Działu 4-osobowego odchodzą 4 osoby!!!(usunięte przez administratora) Pozostaje Asystentka - ale jak długo? Pytanie retoryczne: kto chciałby przyjść do takiego Działu - bez wdrożenia, bez wsparcia, bez przyszłości?

Sylwia
@qwerty

Czy Ty jesteś wśród tych osób, które zrezygnowały z pracy? Prawdopodobnie zbiorowe zgłoszenie wszystkich problemów poprawiłoby sytuację w firmie. Jeśli nie, to napisz swoją propozycję rozwiązania problemów. Być może w taki sposób dotrze to do przełożonych. Czy naprawdę nie ma żadnych zalet z pracy w BDO?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Asystent w Dziale Audytu w firmie BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Feliks

Firma ma opinię dobrego pracodawcy a to już jest dobry znak. Zarobki to bardzo indywidualna sprawa.

jak w corporate finance?

Hej, a czy ktoś pracuje w dziale corporate finance? Jakie zarobki na pierwszych szczebelkach (analityk) i jaka atmosfera? Dzięki :)

Dominika

@anonymous, czy otrzymałeś już jakąś odpowiedź z firmy BDO dotycząca twojej aplikacji? Może udało Ci się już uczestniczyć w rozmowie kwalifikacyjnej? Na jakie stanowisko ostatecznie zdecydowałeś się aplikować? To może być ważna wskazówka dla innych osób. Dzielenie się opiniami na forum pozwala innym osobom poznać swoje przyszłe miejsce pracy.

Dominika

@anonymous, a czy próbowałaś skontaktować się z firmą BDO i zapytać o interesujące Ciebie kwestie? Na pewno dowiesz się czegoś nowego, będą to też informacje z pierwszej ręki. Czy zapoznałaś się ze wszystkimi opiniami na forum GoWork.pl? Większość z nich pozytywnie ocenia tę firmę, więc może warto po prostu zaaplikować od razu?

@Dominika

Dziękuję za podpowiedzi. Na pewno warto zaaplikować do tej firmy.

Dominika

@anonymous, Aplikować zawsze warto, przecież wysłanie CV zawsze może zaprocentować w postaci otrzymania pracy. Może warto po prostu zadzwonić i zapytać czy firma nie poszukuje asystenta do spraw audytu? Jeżeli uda Ci się nawiązać kontakt telefoniczny, zawsze warto spróbować dopytać o dodatkowe kwestie.

@Dominika

Oferty pracy znalazłam na stronie BDO. Moje pytanie tyczy się bardziej obowiązków na tych stanowiskach i atmosferze w tych działach. Są oczywiście opisy stanowisk, ale byłoby super, gdyby można było dowiedzieć się jak to wygląda w praktyce od byłych lub obecnych pracowników.

Czy mógłby ktoś napisać coś więcej na temat pracy jako asystent ds. audytu i w dziale sprawozdawczości? Są oferty i zastanawiam się nad aplikacją.

Dominika

@Obecny pracownik, być może pracownicy firmy BDO są zadowoleni z warunków oraz wynagrodzenia. Przydałby się na forum nowe informacje o tej firmie, tym bardziej, że na pewno zaglądają tu potencjalni kandydaci do pracy. Czy ktoś w ostatnim czasie, miał okazję uczestniczyć w rozmowie kwalifikacyjnej? Jak wyglądał jej przebieg?

qqqqqq
@Dominika

Witam, ostatnio byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie BDO. Na samym początku do rozwiązania dwa testy (jeden ze znajomości j. angielskiego, drugi typowo z rachunkowości, podatków). Rozmowa przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze, wszystko zostało dokładnie wyjaśnione (zakres obowiązków). Jak dla mnie wszystko w porządku. Pozdrawiam

@qqqqqq

Czy jest też test z Excela?

Dominika

@qqqqqq, czy otrzymałeś już informację o wyniku swojej rozmowy kwalifikacyjnej w firmie BDO? Czy rozmowa składała się wyłącznie z jednego etapu, czy wcześniej była również rozmowa telefoniczna? Czy udało Ci się wynegocjować warunki finansowe? Na to forum zagląda wiele osób, głównie pracowników i potencjalnych kandydatów do pracy. Będą oni wdzięczni za nowe informacje.

Obecny pracownik

Czy jest tak dobrze, że nikomu nie chce się pisać na forum?

Chętny do pracy

Czy firma rekrutuje aktualnie?

Jesse James
@Chętny do pracy

tak, jest ciągła rekrutacja, lecz rozmowy kwalifikacyjne są skomplikowane i niejest łatwo sie dostać. Poszukaj na stronie internetowej.

olek
@Jesse James

jak wygladają rozmowy rekrutacyjne??? robią jakieś testy??

Dominika

@Kaśka, były pracownik czyli polecasz aplikować innym użytkownikom do firmy BDO? A możesz zdradzić czemu jesteś byłym pracownikiem, skoro dałaś pozytywną opinię o firmie? @fdf czy te nadgodziny są konieczne? Czy pracownicy nie wyrabiają się w godzinach pracy ze swoimi obowiązkami? @Jesse James ale Ty przeszedłeś przez rozmowę i pracujesz w firmie? Możesz zdradzić więcej szczegółów odnośnie rekrutacji? Może to komuś pomoże.

Kaśka, były pracownik

branża super, firma też bardzo ok, praca w audycie ciekawa i rozwojowa. Jak ktoś chce się sporo nauczyć to tylko tam. Poza tym ludzie są świetni i atmosfera. Faktycznie zdarzą się momenty w sezonie, kiedy jest nawał pracy ale pokażcie firmę, w której tego nie ma... a urlopy jak normalni ludzie bierze się w wakacje:). naprawdę polecam.

fdf
@Kaśka, były pracownik

Tak firma super mega ekstra.....zwłaszcza gdy ludzie robią nadgodziny po 10-15 godzin w tygodniu miesiąc w miesiąc

Dominika

@Były pracownik bdo rozumiem, że nie możecie brać urlopu w momencie, który potrzebujecie, ale w końcu zdarza się taki czas w roku kiedy możecie wykorzystać urlop, który Wam się należy? Czy sama firma BDO przydziela Wam dni, kiedy możecie iść na urlop?

Gertrude

Firma dobra na początek, szczególnie dla studentów, którzy nie mają doświadczenia po studiach. Można wiele się nauczyć w krótkim okresie czasu. Niestety to jedyne plusy. Firma tnie koszty na czym się da. Zdarza się nawet że pracownicy nie dostają w terminie wynagrodzeń lub dostają niższe niż powinni. Wynagrodzenie bardzo niskie w stosunku do obowiązków i odpowiedzialności. Ludzie na niższych stanowiskach są wykorzystywani przez wyższych rangą. Na dłuższa metę pracownik jest wykończony psychicznie. Ciągłe pretensje to rzecz normalna. Chęć wzięcia chociaż jednego dnia urlopu wiąże się wręcz z błaganiem przełożonego o wolne i podania powodu dlaczego. Zdecydowanie nie polecam!

xyz2323
@Gertrude

Czytając opis nie domyśliłabym się, że chodzi o BDO. Z ani jednym zdaniem się nie zgadzam. Nigdy nie było problemu z terminowością wynagrodzeń, mało tego, w sezonie przedświątecznym wysyłali wynagrodzenia jeszcze szybciej niż na koniec miesiąca. Dodatek do delegacji wprawdzie niewielki, ale mogliby nie dać w ogóle. Z urlopami wiadomo, że w sezonie krucho bo pracy wiele - taka specyfika pracy, ale zawsze można się dogadać. Jak widać doświadczenia są różne.

Były pracownik bdo
@xyz2323

Zgadzam się z opinia Gertrude. O urlop który zgodnie z kodeksem pracy się należy trzeba wręcz błagać. Ludzie maja mnóstwo zaległego urlopu. Pracownicy są zmuszani do podpisywania wniosków o przeniesienie nadgodzin, a firma powinna te nadgodziny wypłacić.

zażenowana
@xyz2323

dodatek z delegacji musza wypacic zgodnie z prawem

Dominika

@Gertrude czyli praktyki/staż dla studentów polecasz? Student ma możliwość w BDO Sp. z o.o. nauczyć się wiele przydatnych rzeczy i zdobyć doświadczenie? Aktualnie widzę, że szukają stażystów, a a jest okres wakacji, więc chętni mogą szukać opinii, by np. gdzieś nie musieć parzyć kawy. @xyz2323 czyli polecasz firmę BDO Sp. z o.o.? Jest wiele ofert pracy (https://www.bdo.pl/pl-pl/kariera/oferty-pracy?level=2), czy na którymś ze stanowisk pracujesz i wypowiesz się na temat pracy i rekrutacji?

Daam

Bardzo fajna branża, stale się rozwija, więc generalnie wszystko jest na swoim miejscu i warto wiedzieć, że jest to nieźle rokująca firma na przyszłość

Zostaw merytoryczną opinię o BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. - Warszawa

• Jak się pracuje w BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 7 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
3.9/5 Na podstawie 60 ocen.
  • Postępu 12
    02-676 Warszawa

BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.